Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tûz Óceánja Lovasverseny


  • Please log in to reply
124 válasz a témához

#41 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 16. - 3:46

Lehet nem ez a megfelelõ topic, de a címben szereplõ film adott egy ötletet. Gondolom a legtöbben tudjátok, hogy az amerikai musztángok elég nagy bajban vannak és a korrupt felelõsök miatt, nem is javul érdemben a helyzetük. "Frank T. Hopkins több mint 60 éves koráig versenyzett. A musztángok védelmezõje maradt." Szóval akár egy hasonló verseny keretein belül vagy csak az õ nevére hivatkozva, ezzel is fel lehetne hívni a világ figyelmét, hogy baj van. Persze ez így Magyarországon talán nem kavar nagy port, de mivel megrögzött idealista optimista vagyok, gondoltam leírom, hátha támogatjátok az ötletet. :) Lehet érdemes lenne belevonni a lovasok.hu-t egy kicsit marketingelni a dolgot. Akár egy versenysorozat része is lehetne a hazai, külföldi fordulókkal. Ha sikere lenne, akkor egy globális európai összefogás részeként, a tengerentúlra is eljutna a híre. :kv: Mindenesetre ezzel vagy enélkül is jó versenyzést kívánok mindenkinek. :irigykedõsszmájli: :ang:

#42 DOLCE

DOLCE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 16. - 9:25

Kedves Sanyi!

Az ötlet kiváló Sellyvel megdumálom, szerintem megyünk! :) A minden évben megrendezett egy hetes nyári túránkon is átlag napi 40-50 km szoktunk menni és mint tudjátok töbször az egyhetes kiscsikót (Keoma, és Tornádó) vezetve sem gond. A Gps az vicc aki használja az jöjjön kocsival! :dev: Mi térkép és iránytû használatával is eltudunk tévedni! :D Nem oknélkül versenyeztem fél életemen keresztül , mint tájoló búvár! :yeah:

Üdv:Kabos

Sziasztok! igaz,hogy Tornádo másfél hónaposan símán birta,de az egy túra volt ez meg egy verseny. De itt nem is csikókkal kell indulni. Selly végig csinálná de õt is fel kell késziteni. Habár mostanában nem láttam.

#43 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 17. - 7:18

ez verseny, semmi féle postakocsi póninak nincs helye az indulók közt:) fogadni lehet?

#44 DOLCE

DOLCE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 17. - 7:45

ez verseny, semmi féle postakocsi póninak nincs helye az indulók közt:)
fogadni lehet?

Akkor én Tornival indulhatnék õ nem postakocsi póni. ;) :mad:

#45 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 18. - 6:01

ha az anyja az, és az apja is akkor õ miért nem? :)

#46 DOLCE

DOLCE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 18. - 8:59

ha az anyja az, és az apja is akkor õ miért nem? :)

mert a vakok között a félszemû is király! :dev:

#47 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 18. - 18:25

már kiverted az egyik szemét?:) mondtam én, hogy egy fireg:) üssed bátran:)

#48 DOLCE

DOLCE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 19. - 8:31

[quote name='Menches' post='960327' date='2013.02.18, 18:25']
már kiverted az egyik szemét?:) mondtam én, hogy egy fireg:) üssed bátran:)
Õt nem szabad bántani mert õ Puckorka. hiányzik neki a fiad, olyan kondija van,hogy alig lehet vele bírni. Ha erre jártok egyszer gyertek el.

Edited by DOLCE, 2013 február 19. - 8:34.


#49 Red Brook

Red Brook

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 22. - 22:15

Mányon és Gombán lesznek versenyek.

Sziasztok. Mikor lesz Gombán verseny és pontosan hol? Köszi az infót elõre is.

#50 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 23. - 0:20

augusztus 24-25 Mány, vagy Gomba

Sziasztok. Mikor lesz Gombán verseny és pontosan hol? Köszi az infót elõre is.



#51 Bill Sanyi

Bill Sanyi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 26. - 18:45

Ssziasztok! :kv: Egyeztettük az idõpontokat a többi szakág verseny idõpontjaival, hogy ne legyen ütközés. A Tûz Óceánja JÚLIUS 6-án indul Lajosmizsérõl, a Morning Star Ranch-ról! A további kérdéseitekre pár napon belül válaszolok minden konkrétummal együtt. Menches pónival is indulhatnak, akár te is, csak fejlámpát ne hozz! :D

#52 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 26. - 19:19

Sziasztok. Mikor lesz Gombán verseny és pontosan hol? Köszi az infót elõre is.


Gomba, Fetti lovarda, az idõpont augusztus 24-25, de a helyszín még változhat Mányra.

#53 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 26. - 20:10

Tudod Billy ha lenne ló amivel van esély a nyerésre, ott lennék:(

#54 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 27. - 11:21

Én + a Menchesre fogadnék! :) :) :) Hátha vesz 1 gebét az etnikai kissebségi álatoktúl, akit épp vinnének a vágóba, a Menches még útközbe felis hizlalja! :hu: Mézga Géza egyébként mikór lesz 3 éves, ahogy látom még nyár végére is eshet eme nemes küzdelem.? Üdv:Kabos

#55 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 28. - 18:27

:)) Kabos az Kabos:) március 15. én lesz 3 éves, majd jõvõre:) M

#56 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 4. - 9:10

:))
Kabos az Kabos:)
március 15. én lesz 3 éves, majd jõvõre:)
M

A Kabos? Ugyan, ne öregítsd már! :gm:

#57 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 4. - 10:55

:) Tetszik :) Mi benne lennénk. Kérdések: nevezési díj? nyeremény? nevezési feltételek (mint lovat nézve mint embert)? pontos cél( mármint Lajosmizsérõl hova?) Pihenõ helyek pontos helyszíne? és ha biztos már, hogy megrendezésre kerül valaki írhatna egy listát, hogy mit érdemes magunkal vinni :) mert ha magamnak kell össze állítanom tuti fix, hogy a legfontosabb dolgot hagyom itthon... :huh: Csapatban is lehet menni? Vagy csak egyénileg? Mármint úgy értem, hogy én meg párom együtt mennénk végig és HA netán tán elsõként érnénk be, akkor lehet-e úgy, hogy közösen nyerünk? és ezt most nem csak magunkra gondolok. Egyedül elvesznék a rengetegbe, meg szerintem õ is, de közösen tuti kiokoskodnánk valamit. Írjatok valami konkrétumot, mert nagyon izgulok, minden nap lesem, hogy mit írtok ide. :)))

#58 horsefecske

horsefecske

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 27 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 7. - 14:22

Hello! Engem is érdekelne.

#59 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 7. - 21:33

Sziasztok! Én amivel megyek: 1 db Paint horse tipusú ló Selly (a hülyébbek kedvéért mustang. és a teljes tudattalanok kedvért , akik csak a filmet látták postakocsi póni.) :) 1db Western Puskás nyereg ( Mert csak ez a JÓÓÓÓÓÓÓ) :kir: 1 liter pálinka( csak házi, jó ha saját) 1 db lóvakaró kefe 1 db patakaparó 1 db iránytû És ha tudok szerezni térkép. :confused: Üdvözlettel :Kabos

#60 DOLCE

DOLCE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 8. - 12:06

Sziasztok!

Én amivel megyek:

1 db Paint horse tipusú ló Selly (a hülyébbek kedvéért mustang. és a teljes tudattalanok kedvért , akik csak a filmet látták postakocsi póni.) :)

1db Western Puskás nyereg ( Mert csak ez a JÓÓÓÓÓÓÓ) :kir:

1 liter pálinka( csak házi, jó ha saját)

1 db lóvakaró kefe

1 db patakaparó

1 db iránytû

És ha tudok szerezni térkép. :confused:

Üdvözlettel :Kabos

Pálinka?? Úgy tudtam te nem iszol,csak alkoholmentes italokat! :dev:

#61 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 9. - 19:02

és mi lesz veled a második órában? szomjan halsz? :)))) én mint teljesen tudatlan: állitom hogy az egy posta kocsi póni:)

#62 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 11. - 13:19

Na Hahó! Most akkor lesz ebbõl valami? Mert nagyon nem úgy tûnik.. :/ Nem akarok kötekedni, de ha valaki tényleg indulni akar egy ilyen versenyen, akkor nem árt már most elkezdeni felkészíteni a lovat/lovakat, és ha már napról napra több km, több és másféle kaja, kiegészítõk stb, a jó kondi érdekében, sok pénz és ha végül is nem lesz belõle semmi akkor lehet ledobja az illetõ az ékszíjat... Szóval, lesz valami belõle, van már pontos információnk??? A kérdéseimre választ kapok??

#63 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 11. - 13:39

Bocs, hogy belekotyogok, de kezd némi közöm lenni a dologhoz. Bill Sanyi ritkán van neten, ezért nem válaszol azonnal. Amennyire én tudom, továbbra is szándékukban áll megrendezni, de még nincs minden részlet letisztázva.

#64 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 11. - 17:06

Köszönjük az információt!!! Tûkön ülve várjuk akkor a részleteket!!!! :)

#65 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 15. - 21:07

és mi lesz veled a második órában? szomjan halsz? :))))
én mint teljesen tudatlan: állitom hogy az egy posta kocsi póni:)


Jól van a barát az az barát ezért viszek egy üveg ásványvizet!

Bár az elõzõ versenyt éppen TE nyerted nem emlékszel véletlen, hogy végig a gáton mentél, ha van gát. van folyó ha van folyó , akkor van víz is. :)

Üdv: Kabos

#66 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 16. - 7:04

jó a töltés csak figyelni kell a hídakat mert néha oldalt kell válltani

#67 Bill Sanyi

Bill Sanyi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 19. - 8:47

Sziasztok!Végre elõkerültem, mint szürke a ködbõl. Többek kérdéseire válaszolnék: -nevezési díj: az elõzõ versenybõl okulva, ahol sokan fel voltak buzdulva, és a végén csak páran indultunk, ezért ki kell találni vmi elõzetes regisztrációs díjat, amit adott bankszámlaszámra el kell utalni. Ez az összeg bekerül a nyereményalapba, ha eljön a versenyzö, ha nem. A nevezési díj második része a rajtnál lesz fizetendõ.konkrét összeget még nem tudunk, az indulók létszámától függ. Ebbõl az összegbõl finanszírozzuk a lovak abrakoltatását, s a fennmaradó összeg lesz a nyeremény az elsö befutó/-k nak. -feltételek: semmi extra, érvényes lóútlevél, oltások. De ez úgyis kell mindenhova. -természetesen csapatban is lehet indulni, ketten vagy akár többen, majd osztoznak a nyereményen, mert csak elsö hely van -pihenõhelyek: ahol akarsz/-tok, abrakoltatási pontok lesznek,a teljes verzió még képlékeny, de idõben meg fogom írni -útvonal: Lajomizsérõl Debrecen környéke, (Tisza, Körös, Berettyó gátjai az ajánlott útvonal) -felszerelés: 1 db jó ló, mint minden túrára ajánlott: egy-két pokróc vagy hálózsák, vászonvödör, idõjárásnak megfelelõ cucc, fejlámpa :D ,kp mivel célszerû az ételt menetközben megvásárolni, nem pedig cipelni magaddal. Lovadnak esetleg elektrolit. Telefon, ha akarsz, használhatsz gps-t, ezt úgyse ellenõrzi senki, de jobb a frankó földutas-mûholdas térkép. Örülünk a Kabos pálinkájának, mert akkor Õ legalább tutti lassabb lesz, a posta-pónival :dev: A díjazáshoz megpróbálunk még szponzort szerezni, ha vkinek van vmi jó ötlete vagy tippje, ne tartsa vissza. :yeah: Jó felkészülést mindenkinek, megyünk lovagolni,mert Áki és Ámor már toporzékol. ;) (Akit esetleg érdekel, archívumban megtalálható a 2007-es verseny.) JÍÍÍHÁÁÁÁ

#68 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 19. - 11:29

Kb. mikorra zárul le a nevezés (azaz derül ki a várható maximális létszám)?

#69 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 19. - 14:27

Valaki belinkelné azt a bizonyos 2007-es archívumot??? :) bána vagyok, bocsesz :D Az archívum maga megvan, meg a versenyek is, csak melyik volt az pontosan??

Edited by Lasiodora, 2013 március 19. - 14:36.


#70 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 20. - 11:10

Ime:

http://www.paci.hu/f...?showtopic=5610


Üdv:Kabos :kir:

#71 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 20. - 19:29

Hát azt hiszem évek óta nem olvastam ennyit, mindent szóról szóra végig olvastam, illetve felolvastam a páromnak is. :)) Hát valami nagyszerû volt, fõleg a beszámolók!! Elképzeltem az egészet, mintha legalább ott lettem volna, elképesztõ. Nem mondom 100 %-osra, de nagyon szeretnénk ez évben részt venni :) Már csak ló híja... :/ Amikor elõször olvastam errõl a versenyrõl már érdekelt minket, akkor volt ló, volt olyan ló, ami végig ment volna szemrebbenés nélkül ezen a távon, de sajnos õk már nincsenek köztünk, és végül is az Õ emlékükre szeretnénk ezen a terep"versenyen" végigmenni.... :(

#72 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 20. - 21:32

fejlámpa levédve :) haználatáért nálam kell fizetni :) aki nem érti annak úgy kell :)

#73 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 13:10

Na, fizetünk, nem értem miért de fizetünk :D Jössz megint?

#74 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 19:17

Menches Barát! Én nem fizetek, tudod gyerek tartást sem kértem! :hu: ( na most elgondolkozik a nép mi lehet a háttérben! :dev: Üdv:Kabos

#75 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 21:44

:) nem megyek, nagyon mesze vagyok, és a bajnok jelölt 15.-én volt 3 éves. ráér még.

Edited by Menches, 2013 március 21. - 21:46.


#76 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 22. - 8:06

:)

nem megyek, nagyon mesze vagyok, és a bajnok jelölt 15.-én volt 3 éves. ráér még.



Hát látom németbe is vagy közbe.. :) Pedig nána nem lenne messze.. :) Mi paks mellett vagyunk. Paks és N.dorog között, talán még ismered is a férgem... akarom mondani férjem :D

Azt vettem ám észre, hogy most mindkenkinek csikója van... Xiren, te... :D hát hova lettek azok a "nagy" indulók?? :D Amúgy ha erõs ló, szerintem nem hátrány ha 3 éves, de ezt csak te tudhatod. :) a januárba 2 éves csikónkról mindenki azt mondta, hogy 8-9 éves, míg a szájába nem nézett. Erõs ló volt nagyon, mint testileg mint szellemileg fejlett. :) Talán mertem volna indulni is vele... de sajnos ezt már nem tudhatjuk mit tettünk volna :(( Nem érte meg a két éves kort. :(

Szikra 1,5 év

Edited by Lasiodora, 2013 március 22. - 8:21.


#77 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 22. - 18:32

Akkor még sem volt erõs és fejlett! Egy hároméves nem való versenyre...az angoltelivér az más.

#78 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 22. - 20:50

én nem indulni akartam én nyerni. és ezzel a csikóval nem lehet. tök jól el van a póni ménesben, egésznap mászhatja a nánai dombokat, erõsõdhet, fejlõdhet. ha indulok vele 45 óra a cél. simán bele kell férjen, az elõzõ verseny tapztalatai alapján.

#79 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 23. - 9:52

Csikasz ez a mégsem volt erõs és feljett nekem szól? Nem azért pusztult el mert nem volt erõs és fejlett, rajta kívül még két ló felnõtt ló! dobta fel a patáját. Aranyos kedves szénás bácsi báláztatott a szénába egy kis csattanó maszlagot, meg mindenféle földi jót! Õ, egy 8,5 éves kisbéri csõdör, és egy 12 éves póni kanca adta be a kulcsot tõle, + egy kecske.... Szóval ez alapján ne döntsd el, hogy erõs volt-e. Sajnos nem láttad... hidd el te is meglepõdtél volna milyen ló! :(

Edited by Lasiodora, 2013 március 23. - 9:54.


#80 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 23. - 20:38

Nem bántólag írtam, csak leírtam! Ja te vagy akkor a szénaproblémás...hát ehhez nincs mit szólni, minden szál szénát nem lehet megnézni. ( Azért had kérdem meg, bevizsgáltattátok a szénát és boncolás derítette ki a maszlag mérgezést?) Ettõl még egy két-három éves ló nem érett, sem vázszerkezetileg sem szellemileg.