Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Irritáló növények


  • Please log in to reply
10 válasz a témához

#1 Jackpot

Jackpot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 16. - 13:38

Sziasztok! A napokban észre vettem, hogy amikor eszik a lovam el-elköhinti magát. Kihívtam az állatorvost és a vizsgálatok után azt mondta, hogy van valami "szõrös" növény a széna között ami irritálja a torkát. Létezhet ilyen? Csalódtam már ebben a dokiban (kutyánál), de csak nem verne át. :/

#2 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 16. - 14:30

Itt a megszáradt ördögszekér pora, törmeléke irritáló, bökõs.

#3 Jackpot

Jackpot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 16. - 16:39

Hmm, akkor van ilyen. Már már mint egy fanatikus úgy válogatom át a szénát minden etetés elõtt. :D

#4 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 19. - 17:55

Próbáld ki esetleg, egy pár napig kannából locsolni a szénáját vizzel (én porallergiás lónál forró vizzel gõzöltem a por végett), vagy slaggal leveretni, ha segit, akkor érdemes addig vizesen etetni amig ez a széna el nem fogy. :)

#5 Jackpot

Jackpot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 19. - 17:59

Próbáld ki esetleg, egy pár napig kannából locsolni a szénáját vizzel (én porallergiás lónál forró vizzel gõzöltem a por végett), vagy slaggal leveretni, ha segit, akkor érdemes addig vizesen etetni amig ez a széna el nem fogy. :)


Mennyire kellene "eláztatnom"?:D Vagy csak legyen valamelyest nedves, mintha a harmatos füvet csipegetné?
Egyébként köszönöm a tippet.

#6 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 19. - 20:21

A port leverje róla. Alaposan :)

#7 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 23. - 11:18

Sziasztok :) Gondoltam írok ide egy kis figyelmeztető jellegű hozzászólást. Egy ismerősöm vett ócsáról szénát 8000ft/ bála.Elkezdte etetni a lovával,és estére bedagadt a lónak mind a négy lába.Nem tudta vajon a munka vagy a takarmány miatt.Következő reggelre pedig habzott a ló szája,és vérzett,olyannyira hogy alig bírta a ló kinyitni. Mint kiderült valamilyen mérgező növény került a szénába.Ami érdekes hogy más is vett ebből a szénából ,de nála semmi ilyen dolog nem történt.A széna friss volt,nem penészes így értetlenül áll az eset előtt.A ló szerencsére aznap estére már jól lett :) Szóval óvatosan nehogy más is pórul járjon. Van ötletetek mi lehetett azokban a bálákban ami ilyen tünetekre ad okot? 



#8 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 23. - 11:37

Én Ócsán lakom. Van egy kaszáló a tájvédelmi körzetbe, amit 23 éve használok. Szerencsére még soha nem jártam így. Pacifan magánba megírnád nekem kitől vették a szénát? Csak azért kérdem, hogy beazonosítsam a területett, honnan származhat.
Az időjárás változás végett lehet új növények jelentek meg a kaszálókon. Nem tudom. Most engem is kiváncsivá tett ez az eset.

#9 oregzoli1

oregzoli1

    Új vendég

  • Új tag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 23. - 16:49

http://www.loherba.n...zo_novenyek.pdf

Itt vannak mérgező növények lovaknak. Nézzétek meg hátha a tünetekből ki tudjátok szűrni.



#10 oregzoli1

oregzoli1

    Új vendég

  • Új tag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 23. - 16:55

Átfutottam és én a fekete nadálytőre tippelek.



#11 Diamondka01

Diamondka01

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 24. - 17:52

Sziasztok!

 

Úgy néz ki, hogy amint megépítjük a beállót hazajön a kis tankom:)

 

Viszont a kertben vannak gyümölcsfák. 

 

Segítenétek abban, hogy van e olyan gyümölcsfa ami mérgező lehet esetleg(magja, gyümölcse, levele, kérge)? (Permetezve sose voltak)

 

Köszi a válaszokat:)


,, because no one will ever understand, your love for that "Horse Smell" or the
peace it brings your soul"