Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bertalan Zsolt lóakupunktúra- masszázs- ostheopathia tanfolyamai/ kurzusai


  • Please log in to reply
589 válasz a témához

#81 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 26. - 19:44

Jelentem a tanfolyam BETELT!!! :yeah: :D


Több jelentkezést sajnos nem tudok elfogadni!

#82 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 30. - 9:54

Akkor a jegyüzéreké a terep. :D

#83 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 6. - 8:29

Utolsó egyeztetésre mindenki, aki jelentkezett, hívjon fel!(06205595474)
A szállás és tanfolyam helyszíne: http://www.vadkertfogado.hu/
A tanfolyam kezdete 2009.07.18-án, szombaton, 9.00. ( 8.30-kor találkozunk a fogadó elõtt)
Beérkezés egyénileg. ( javaslat,hogy aki messzebbrõl érkezik már pénteken este érkezzen meg.A szállás megoldható,csak jelezze nekem,hogy elõbb jön.)
Ruházat: póló,lovas-v hosszúnadrág,zárt cipõ.
A tanfolyamon mindenki a saját felelõsségére vesz részt!

Edited by LANDGRAF, 2009 július 6. - 8:30.


#84 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 6. - 10:57

És bár kicsit OFF, de:
www.sarvarfurdo.hu , ezt is érdemes lazításként számításba venni. :)
A fürdõ alapból 22:00 óráig van nyitva, a wellness részleg (ez csak masszázsokat takar) 20:00 óráig, szauna: 21:30-ig. Kivéve pénteken, amikor éjszakai fürdõzési lehetõség van 20:00-02:00 óráig.

A két kemény tanulási nap utáni lazításnak sem lesz rossz egyet csobbanni. :) Landgraf infója alapján a szállás+tanfolyam ott lesz a fürdõ szomszédságában, szóval... :)
ON

szerk.oka: hibás info

Edited by messi, 2009 július 6. - 11:14.


#85 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 17. - 12:47

Majd szeretnék valami beszámoló-félét errõl a "tanfolyamról" (persze csak ami a nyilvánosságra tartozik, a többit majd Landgraf elmondja személyesen. :dev: )

#86 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 17. - 16:30

Csóóóókooos... :P ;)

#87 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 19. - 15:39

Franke, el sem tudod képzelni, hogy mekkora orgiák voltak esténként a fürdõben... :gm: No, félre a tréfát és evezzünk komolyabb vizekre, mert amit a hétvégén átéltem, az abszolút komoly volt. Zsolt nálam már nem csak szakemberként, de elõadóként is jól vizsgázott. Számomra mind az elméleti, mind a gyakorlati rész izgalmas volt, persze a gyakorlati részen derültek ki az elmélet turpisságai. :) A lovak, akiken gyakoroltunk, elõször kicsit bambán néztek ránk, hogy most mit is akarunk csinálni velük, majd jólesõen hagyták magukat, a friss tudással teli fejek által vezérelt kezeknek. ;) Szerintem nagyon jó csapat jött össze a hévégére, ami nagyon jó hangulatban, így gyorsan el is telt. Mindenki könnyen tanult, hiszen mindenki azért jött, mert tanulni akart. Kívánok mindenkinek jó eredményeket, sikereket, elégedett, kiegyensúlyozott és fitt lovakat. :yeah: Remélem találkozunk még! :)

#88 zsurmo

zsurmo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 19. - 15:49

: ) én pl 10 perc múlva indulok gémberíteni a Fakót... majd esetleg beszámolok, ha nem rúg fel, és épen marad a derekam : D egyébiránt valóban nagyon jó hétvége volt!!!!!!!!! és kíváncsian várom a sztárfotókat :D :D :D

#89 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 19. - 17:37

Csatlakozom, nagyon-nagyon jó volt, aki nem volt ott, az sajnálhatja :D A sárvári ménes és a Vadkert fogadó gyönyörû helyen van, az ablakból láttuk reggelenként, ahogy kiengedik a lovakat a legelõre. Szerintem szuper jó csapat jött össze, és a szombati 15 foktól eltekintve (azt hittem, megfagyok... :dev: ) remek idõnk is volt :D Meg egy aranyos kis lovunk, Mámor, aki mamlasz fejjel tûrte, hogy órákon keresztül nyüstöljük vasárnap kinn a napon :D (Meg még más, jópofa lovakhoz is szerencsénk volt. :) ) Egyébként megtanultunk sok érdekes és hasznos dolgot, és a kaja is nagyon finom volt :D A képeket meg majd én is kíváncsian várom! :D

#90 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 19. - 18:08

Izé... most elfelejtettem, Hihi csinált Landgraf tanfolyamán a hallgatókról képeket, vagy Landgraf csontkovácsolta Hihi tanfolyamának hallgatóit... :gm: Mert ha elõbbi, akkor kérünk képeket.

#91 zsurmo

zsurmo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 19. - 20:26

nah, megtértem... végülis nem a fakót kaptam el, hanem Boci-nénit. Hát mit mondjak...majd kitörtek az ujjaim, de nem sikerült egy fájó pontot sem találnom rajta, pedig tényleg kerestem : ) mondjuk a multifidus cervicis ( :yeah: ) birizgálása némileg meglepte, de csak annyi volt reá a válasz, hogy hátrafordult, és rámnézett kérdõn, azzal a jellegzetes bociarccal : D e.v 3d-s mobilizálásnál pedig szemét forgatva ásítozott .. remélem ez mind normális dolog :D :D azt hiszem, holnap is végigkutatom, hátha lelek vmit..

#92 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 19. - 20:43

Ernest, el kell keserítselek fotó ügyben: a férjem kattintgatott ma jópárat, nem Hihi.
Mivel csak most értünk haza, ezért képek holnapra lesznek, válogatni kell még párat. Felteszem a képtáramba, linket adok, lehet majd letölteni, illetve eredeti méretben emilben el tudom küldeni az erre éheseknek szm alapján. (paci.hu kukac gmail.com)

A tanfolyamról:
Pénteken érkeztünk a sárvári ménes egykori fõhadiszállására, telepére. Az épületek most is megvannak, nagyon siralmas állapotban, de megvannak. Az egyik istálló - a bejárattól jobbra - ott áll teljesen üresen, a közepénél egy csodás körkarámmal. Nagyon szomorú látvány az elárvult boxokat nézegetni, amúgy az istálló elég tágas, levegõs, világos, jó nagy boxokkal. A körkarámot használják, de a levegõ dohos, a szerkezet is elbírna egy felújítást. Tudom, pénz. A terület amúgy gyönyörû, a szállásra is ráférne egy felújítás, de ezektõl függetlenül nagyon jól és komfortosan éreztük magunkat.

A másik istálló azonban használatban van, telitömve kisbériekkel, illetve volt egy hidegvérû herélt is, aki néhány mozdulat gyakorlása erejéig szintén rendelkezésünkre állt.

A tanfolyamon elméleti oktatás volt az elsõ napirendi pont. Landgraf kitûnõ jegyzetet készített, ahová magunk írtuk le a hallott okosságokat. Néhány gondolat erejéig az anatómiai részt vettük át, majd a stresszpontokról beszéltünk (név, elhelyezkedése a ló izomzatán, tünetek, javasolt kezelés /masszírozás-nyújtás/, stb.). Aztán délután jött a gyakorlat. Landgraf elébb bemutatta egy lovon mindünknek a stresszpontokat, majdan kis csoportokra osztva 3 lovon gyakorolhattunk. Mit mondjak, nem könnyû azonnal rátalálni 1-1 pontra, de nem lehetetlen. Gyakorlással ez a készség kitûnõen fejleszthetõ. És nagyon jól látszott a gyakorló lovon, aminek "szerencsénkre" volt néhány problémája a stresszpont masszírozása által kiváltott reakciója, miszerint például jól esett neki és ellazult. Már próbáltuk megtanulni a pontok elhelyezkedését, erre feladatokat is kaptunk.
Este néhányan a Termálfürdõben tett látogatással zártuk a napot.
Ma pedig jött a tömény gyakorlat, feladatosorokkal. Itt is nagyon sokat tanultunk, lehetett hibát javítani magunkon, mint pl a rossz kéztartás, a pont rossz helyen való keresése satöbbi.
Õszintén szólva alig várom, hogy menjek Mamalóhoz és nyomkorásszam kicsit. Ráfér, Landgraf tudja mennyire szüksége is van erre.

Nagyon kedves fórumosokkal ismerkedtem meg, jó csapat jött össze, mindenki lóbarát és ezt nagyon jó volt látni. Landgraf jó elõadó, látszik, hogy a kisujjában van a téma :), nem kertel, nem jópofizik, megmondja, ha valamit nem jól csinálunk. De ezt csak így van értelme csinálni, tanulni és a lovainkon segíteni.

Jó lenne egy SPMT (StresszPontMasszázs Tanfolyam) V2.0 is, amikor már a tanultakat a saját lovon lehetne pl bemutatni Landgrafnak, továbbfinomítani esetleg, ha kell, de ez legyen a jövõ kihívása.

Csapattársak, a cd-t nézzétek meg! Bár én csak vacogom a németet (vagyis nem tudok), de nagyon látványos ott is a bácsi bemutatója. :)

Landgraf, köszönöm a lehetõséget a tanulásra! Szeretném megköszönni a hely tulajdonosának is, aki rendelkezésünkre bocsátotta a lovakat és a két lovas kollégának, akik szintén nagyon segítõkészen ott voltak velünk, tegnap még munkaidõn túl is.

Edited by messi, 2009 július 19. - 20:47.


#93 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 19. - 22:50

Hátha valakit érdekel:
Könyvek lómasszázs és társai témában in English

#94 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 20. - 9:29

Sajnálom, hogy nem lehettem ott. :( A szombati napomat elmosta az eső, de így is 2 helyre kellett mennem. Tegnap egész nap az OB-n voltam. Jó olvasni, hogy hatékony volt a kurzus! :)

#95 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 20. - 17:41

Franke, el sem tudod képzelni, hogy mekkora orgiák voltak esténként a fürdõben...

Remélem találkozunk még! :)



Franke! Szerinted? ;)

#96 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 20. - 19:55

Sziasztok Remélem mindenki kipihente magát és senki nem fázott meg! :kir: Csatlakozom az elõttem szólókhoz. Nagyon jó volt a kurzus! Úgy érzem rengeteget tanultam és használható tudást kaptam. A szállás nagyon jó volt és a társaság is! :yeah: Ma már én is nagy erõkkel gyakoroltam :D Köszönjük Zsolt!!!

#97 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 20. - 20:25

Sziasztok!

Néhány módosítás nélküli, nyers fotó rólatok, ITT.
A készített 368 képbõl kiválasztottuk a szerintünk 109 db legjobbat. Akinek esetleg kellenek a nyers képek, küldjön emilt a paci.hu@gmail.com címre, megbeszéljük.
Kellemes nézegetést!

Landgraf, neked oda tudom adni vagy otthagyni pl Mókusnál a nyers fotókat, ha ez így megfelel. Vagy ha munkaidõben Budaörs felé jársz akkor ott, vagy simán elküldöm postán. :)

#98 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 21. - 7:14

Franke! Szerinted? ;)


Szerintem is! :D

#99 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 21. - 10:45

http://picasaweb.goo...623141628749090


ez volt a 11-es tétel a vizsgán! :D (jövõre is ez lesz!)

Köszönetet szeretnék mondani mindenkinek aki részt vett a tanfolyáson. Öröm volt megélni,hogy ennyi tanulni vágyó emberrel dolgozhattam együtt.( annak külön örülök,hogy egy patkolókovács is megtisztelt a részvétellel és nem sértõdött meg az állandó élcelõdésemen!) Azóta folyamatosan cseng a telefonom és kérdezgettek,ami nagyon helyes és csak így tovább! :yeah:
A sárváriaknak az együttmûködést és az optimális feltételeket! Mindenkinek melegen ajánlom a helyet.
Ja a srácok azt mondták,hogy a kanca akin gyakoroltunk egyébként egy nyugtalan,kicsit türelmetlen.Hát mi ebbõl semmit nem vettünk észre! Ennyit tudtatok rajta változtatni! :)
sajnálom,hogy egy kicsivel hamarabb fejeztük be a tanfolyamot,de szombat estére belázasodtam és addig bírtam ameddig. De ahogy észrevettem senki sem bánta nagyon,hogy nem maradtunk ott ebéd utánra is!
Még egyszer köszönöm!
http://picasaweb.goo...623188860340786

Edited by LANDGRAF, 2009 július 21. - 10:47.


#100 zsurmo

zsurmo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 21. - 12:21

Meglehetõsen vagányak a képek :yeah: Köszi szépen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#101 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 8:00

Azt meg csak Landgraf tudja, hogy miért kizárólag lányok jelentkezését fogadta el. :dev:

#102 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 8:08

Nono, ott volt a patkolókovácsok gyöngye is! :)

#103 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 12. - 21:32

Sziasztok!

Azt hiszem itt az ideje, hogy összeüljünk tapasztalatot cserélni és oklevelet átvenni. :yeah:

Az idõpont: 2009. november 25. (szerda) 18:00
Helyszín: Három Huszár Sörözõ (Budapest, VI. ker. Jókai u. 36. - Nyugati pu.)

Akik nem fórumosok, azoknak küldtem e-mail.

Kérek mindenkit, hogy jelezze nekem akár itt, magánüzenetben, e-mailben (fruzsini@gmail.com) vagy telefonon (0670/617-00-77) a részvételi szándékát, hogy hogyan foglaljak asztalt, illetve ha útba igazítás kell, vagy bármilyen kérdés felmerül, keressetek bátran.

Fruzsi




#104 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 12. - 21:43

Sziasztok!

Azt hiszem itt az ideje, hogy összeüljünk tapasztalatot cserélni és oklevelet átvenni. :yeah:

Az idõpont: 2009. november 25. (szerda) 18:00
Helyszín: Három Huszár Sörözõ (Budapest, VI. ker. Jókai u. 36. - Nyugati pu.)

Akik nem fórumosok, azoknak küldtem e-mail.

Kérek mindenkit, hogy jelezze nekem akár itt, magánüzenetben, e-mailben (fruzsini@gmail.com) vagy telefonon (0670/617-00-77) a részvételi szándékát, hogy hogyan foglaljak asztalt, illetve ha útba igazítás kell, vagy bármilyen kérdés felmerül, keressetek bátran.

Fruzsi




Fruzsit megkértem,hogy legyen az asszisztensem! Õ szervezi a tanfolyamokat és a találkozókat a következõkben. Ö lesz a memóriám és a naptáram...Nála érdeklõdjetek! :)
Nem azért,mert "akkora ember" lennék,de a közeljövõben valószínû Németo.-ban töltök elég sok idõt.(2-3 hét ott, 1-2 itthon vagy fordítva)Egyszerûbbnek találtam,ha megkérek valakit,aki itthon van ,hogy minden idõpontot és munkát leszervez arra az idõre mikor Mo.-on leszek.

#105 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 12. - 22:01

Már oktatsz is? :eek:

#106 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 12. - 22:23

Miután többen kértek. Szívesen teszem. Szeretettel várlak...

#107 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 13. - 9:34

3 Huszár, nov.25.: Én szívesen megyek, vegyetek fel a listára. :)

#108 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 13. - 17:11

Rám is számíthattok :)

#109 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 13. - 17:45

Fruzsit megkértem,hogy legyen az asszisztensem! Õ szervezi a tanfolyamokat és a találkozókat a következõkben. Ö lesz a memóriám és a naptáram...Nála érdeklõdjetek! :)



mért nem mondod eccerûen... õ lesz a jobb kezem. :D :D

#110 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 13. - 17:52

mért nem mondod eccerûen... õ lesz a jobb kezem. :D :D



mert az eccerû lenne...és Te mocsokmód félreértenéd! :D :D :D

#111 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 13. - 18:39

Én már félre is értettem :dev:

#112 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 13. - 21:28

Csókoltatok mindenkit...

#113 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 14. - 11:05

Engem is írjatok fel mindenféleképp! Remélem sokan ott leszünk!!!! Üdv mindenkinek!

#114 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 15. - 9:42

Landgraf! (vagy Fruzsi asszisztens)!

Kérdezem hol és mikor lesz a következõ fórum?


#115 FruZsini

FruZsini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 385 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 15. - 12:09

A következõ tanfolyam úgy néz ki, hogy Nyíregyházán lesz, jövõ év elején. Szervezés alatt a dolog, de amint lesznek, jövök a részletekkel. :) Találkozó: sokan leszünk úgy néz ki. Eddig csak Zsuzsa (zsurmo), Andi és Ramóna nem jelzett vissza. A többiek úgy néz ki ott lesznek! :yeah:

#116 zsurmo

zsurmo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 15. - 13:36

Hallo! Most szólok hozzá: sajna nem tudok menni (nem csak a 210 km :hu: miatt, hanem mert kétséges kimenetelû lenne a hazautazás :D :D , másnap meg sajna dolgoznom (is) kell ). Az oklevél érkezzen lécci postán, egyébként meg üdvözletemet küldöm mindenkinek!!!!!!!!

#117 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 15. - 18:07

Hallo! Most szólok hozzá: sajna nem tudok menni (nem csak a 210 km :hu: miatt, hanem mert kétséges kimenetelû lenne a hazautazás :D :D , másnap meg sajna dolgoznom (is) kell ). Az oklevél érkezzen lécci postán, egyébként meg üdvözletemet küldöm mindenkinek!!!!!!!!


Rendben és nagggggyon sajnálom! Emailt légyszíves írj az eddigi tapasztalataidról! Köszönöm és természetesen postázunk! :)

#118 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 16. - 22:15

A következõ tanfolyam úgy néz ki, hogy Nyíregyházán lesz, jövõ év elején. Szervezés alatt a dolog, de amint lesznek, jövök a részletekkel. :)

Uhh, messzebb nem sikerült? :D :dev:

#119 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 17. - 8:34

Lesz Bp. is. A szervezõ: Gazdag Pál 06702858314 Õt keresd és kérdezd a részletekrõl!

#120 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 17. - 8:43

Uhh, messzebb nem sikerült? :D :dev:


Nekem (meg még jópár embernek) viszont ez egész közel van. :)