Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fotó


  • Please log in to reply
17489 válasz a témához

#17401 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 21. - 8:55

Hátha valakit érdekel:

http://www.bkk.hu/20...-sohasem-latta/

#17402 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 30. - 19:18

imegkérdezem itt is, hátha

Sziasztok!
A következõ a kérdés, tudnátok e abban segíteni, hogy megtaláljam azt a fotóst aki a 2002-es (nem elírás, 11 évvel ezelõtti) tanintézeti OB-t fényképezte Mohácson? A profilképem ott készült, kedves ismerõs megvette a fotóstól és pár héttel késõbb megkaptam, de nem tudom hogy hány kép volt összesen,amibõl kiválasztotta. Szóval kíváncsi lennék hogy van e még kép rólunk. Így ennyi idõ után tudom, hogy nem egyszerû, de akkoriban még nem nagyon voltak fotósok a versenyeken, hátha rémlik valakinek, hogy ki lehetett az illetõ
elõre is nagyon szépen köszönöm :)



#17403 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 31. - 7:48

Azt hittem, Mohácson csak vész volt. :D Hihi, Pamka, Vattis... Somogyvári Anett (fórumos neve megint nem jut eszembe). Mitrov Gabriella. Meg az úr, kinek elfelejtettem a nevét, a telefonja 30/hat-4nulla-hét2-5nulla. És ezeken felül bárki, aki odament fotózni. :gm: Bocs. :)

#17404 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 31. - 14:38

Hát emlékeim szerint voltunk mi elég bajban így is, el sem tudom képzelni mi történt volna ha beengednek mindenkit a pályára, aki odament fotózni :kir: (csak viccelek, a mohácsi vészrõl jutott eszembe)
Olyan valaki volt, aki bentrõl fotózott, szóval aki a hivatalos fotós volt, azt szeretném megtalálni. Akiket írsz, õk mind fényképeznek olyan rég? Azt hittem, hogy annyira rég volt, hogy max 1-2 név jöhet szóba

#17405 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 31. - 14:50

Igen, ezek oly régiek.

#17406 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 április 26. - 15:16

Na, egyik sem vallott? :)

#17407 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 10. - 8:54

aranyos vagy és optimista. erre nincs pénzem.
meglátjuk, mennyit tudok addig félretenni és mennyiért találunk kint gépeket. nem véletlenül nem mondok semmit, csak hogy canont.
hong kong nagyobb mennyország a fotósoknak, egymást érik a boltok, feleáron az eredeti cuccok, mint itt és alkudni kötelezõ.

Mi lett?

#17408 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 24. - 12:30

Nah gyorsan egy fórum szétnyomós macskát: :dev:

Posted Image

#17409 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 24. - 12:47

Ez extra jó!!! :)

#17410 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 24. - 16:57

Canon EOS20D. Hogyan lehet a képre tenni a készítés dátumát? Az adatlapon megvan, de a képre tételrõl nem találtam a kezelésiben nekem használható infót. 115 oldalas angol nyelvû kezelési, de 2 órás szemguvasztás alatt sem láttam semmi erre vonatkozót.

#17411 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 24. - 17:06

Úgy érted, dátumozás, azaz kattintáskor ráírja a képre az aktuális dátumot? Nem is hiszem, hogy ilyent tudna, de LeO 20D-ben igen jó. Bár, ha Doug Kerr szakíró ezt írja: No, the EOS 20D does not offer any type of visible time/date stamp on the image, akkor alighanem nincs ilyen.

Edited by Ernest, 2013 július 24. - 17:08.


#17412 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 24. - 17:33

Régebben kis gépeken volt ilyen opció. A komolyabbak közül is kell, hogy némelyik tudja, mert emlékeim szerint a helyszinelõk így használták. Itt némi jogtalan munkálkodás rögzítésérõl lenne szó késõbbi bizonyíthatóság érdekében.

#17413 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 24. - 17:55

Exifben benne van. Ráadásul sokkal kevésbé manipulálható mint a képre rakott dátum. A semi pro és pro kategóriás gépek nem is szokták ezt a lehetõséget szoftver szinten támogatni, az inkább a gagyi kategória sajátja, és ennek oka is van: Jogilag a képre rakott dátumnak konkrétan semmi de SEMMI jelentõsége nincsen. Rosszabb napjaimon 30 perc alatt tökéletesen a facebook profilképek többségére a személy mögé odaphotosopozok egy komplett pályaudvart, thomassal és emilyvel, a gõzmozdonyokkal. Ehhez képest egy dátum képre feszegetése rossz esetben 60 másodperc és épp ezért nem is ér semmit. Mondjuk tuti lebukás, ha nem egyezik az exifbe rakott idõponttal és dátummal... Ugyanakkor, mivel a dátum és az idõ a digitális gépeken ugye tetszõleges idõpontra beállítható... Annak sincs túl nagy jogi jelentõsége sajna. (Azt írja az exifbe ugyanis)

#17414 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 24. - 18:52

Köszönöm.

#17415 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 9. - 11:20

Posted Image

#17416 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 28. - 9:23

http://eletazillatos...27/szerzoi-jog/

Régen vázolt problémát vet fel a cikk, de több szempontból is figyelemre méltó.

 

Bár megdöbbent, hogy állatvédő szervezet is lehet ilyen pofátlan, igaz, "Ember embernek farkasa",  állatvédő állatvédőnek???



#17417 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 28. - 10:09

Miért lennének jobbak az állatvédősök, mint a társadalom egyéb csoportjai? Irígység, önzés, stb. még olyan emberek között is, akiket elvileg közös cél vezérel. És ez alól tényleg csak néhány megszállott a kivétel, akiket meg a többség csak lesajnál.



#17418 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 28. - 15:04

Nekem, bocsánat, gyökeresen más a véleményem.

De több oldalról is nekifuthatnék.

Az egyik az lenne, hogy kiváncsi lennék, ugyan hány jogtiszta szoftvere van a gépén.

A másik az lenne, hogy vajon ő mit gondolna mások agyi kapacitásáról, akik egy pénzzel tömött tárcát leraknak a járda szélére, amíg bemennek a moziba 2 órára, és kijövetelkor nyivákolnak, hogy eltűnt?

Az az 1500 dollár meg egy nagy marhaság. Annyi kép van már a neten, bárki bármikor elő tud keresni 10 db-ot megadott témában 5 percen belül.

Azok az algoritmusok, miszerint egy képért fektessen be tízezreket élőmunkában, puszta időben, közlekedésben, stb, hogy majd nyerjen 3455 Ft-ot, azok meg hülyeségek.

Az internet, tetszik, nem tetszik, közprédának van tekintve. Az utóbbi pár napban hány cikket linkeltek be csak a szociálisan diló topicban itt? Mindenki természetesen nyúl a forráshoz.

 

Már félreértés ne essék, a jelenség nekem sem szimpatikus, csak ellene harcolni pont olyan felesleges, mint téli reggel azon zúgolódni, hogy kabátot kell venni.



#17419 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 28. - 17:20

Nos.

Fifikuszra reagálva: valószn, az én agyam furcsán skatulyáz : lovas= jóember, állatvédő=jóember  -> aztán nagyokat csalódok...

 

Örnire: 

Hogy mennyi jogtiszta szoftvere van, nem tudhatjuk, De lehet, több, mint az átlagnak , hiszen önkorm. cég, tehát muszáj.

A kép eszmei értéke persze, marhaság, pl. egy kutya eszmei értéke az adott fajta átlagára+a felnevelés költsége+az első alom ára, így lehet csillagászati összeget kihozni, gondolom, egy képből is le lehet ezt vezetni.

 

Ami fejcsóválós, hogy a lopós tudta, hogy Levidokinak célja van a fotókkal, hogy jótékony célja, mégpedig ivartalanításra fordítós, és mégis tőle lopott, pedig "bárki bármikor elő tud keresni 10 db-ot megadott témában 5 percen belül."

Ha nem lenne bunkó a lopós, felajánlana eg összeget, mondjuk két macskaherélésnyit, hogy köszönik, bocsánatot kérnek és ennyi van. Ez így picit tisztábbra mosná az eseményt.



#17420 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 28. - 17:40

Önkormányzati gép? Az is pont olyan kicsi bűn, mint a kép illetéktelen felhasználása, ha valaki a munkahelyi gépét magáncélra használja. :D

 

De látom, ismételnem kell. Énnekem az ilyen nem tetszik. Főleg, mivel az ember legfontosabb lalaptulajdonsága által vagyok érintve az ügyben - ez a hiúság. :D Ugyanakkor ezt a lopós játékot egy ország játssza. Nem adunk számlát, hazavisszük a golyóstollbetétet a munkahelyről, nem lyukasztunk, ésígytovább végtelen sorban.

Azért kell ismételnem, mert a második bekezdésedből azt látom, mintha meg akarnál győzni. Engem nem kell! Egyetértek. Csak én más dologról beszéltem, mint te. :)



#17421 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 8:39

Ernestnek adok igazat. Amit kiraksz a netre az onnantól fogva követhetetlen lesz, hova jut el, és ki használja.



#17422 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 0:03

Nos, azért kivi lennék, Unikorn Vagy Mephoto vízjelétől megszabadított képét nyomdába adnám, aztán árulnám, beperelnének-e? Vagy kedvesen széttárnák kezeiket, ahogy itt ti ketten. :PP



#17423 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 8:49

Én biztosan beperelnélek. És meg is nyerném.



#17424 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 9:46

Nem biztos. Megtették ezt Óverdóz könyv kapcsán is. És a hócipős aztmondta, hogy nem is tudta hogy nemszabad...ejnye, no! ennyi volt.



#17425 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 10:40

Hát, nálam ez ne válik be.



#17426 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 6. - 17:19

Nos, azért kivi lennék, Unikorn Vagy Mephoto vízjelétől megszabadított képét nyomdába adnám, aztán árulnám, beperelnének-e? Vagy kedvesen széttárnák kezeiket, ahogy itt ti ketten. :PP

Nos, nem gondolom, hogy én kedvesen tártam volna szét. Legfeljebb széttártam. Megint eljutunk oda, hogy te miről beszélsz, és én miről beszélek. :)

Amúgy, nyilván, ha a Vezúv lábához építkeztem volna, én is ostoba fejjel szidnám azt a rohadt vulkánt, amelyik éppen porrá égeti a spájzomat. :D

 

Akinek esze van, az nem ellenáll a szökőárnak, hanem meglovagolja azt.

 

Hogy mások meg hogy viselkednének, az az ő dolguk. Én a saját véleményemet mondtam el, de persze biztos vagyok benne, hogy az az egyetlen helyes. :D

 



#17427 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 7. - 12:59

"Akinek esze van, az nem ellenáll a szökőárnak, hanem meglovagolja azt."

 

Itt a pont.



#17428 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 27. - 18:56

http://www.adme.ru/i...poverit-602455/

Érdekes képek, kétes hírnévvel hazánk is belekerült.



#17429 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 14. - 22:53

(nem tudom legörgetni ezt az oldalt.

 

De mindegy. )

 

https://www.facebook...?type=1

 

Tényleg???



#17430 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 15. - 7:26

Mint fotós, én nem szeretem, de mint potenciális fényképalany, teljesen meg tudom érteni. Hát az anyagyilkost sem szabad mutatni a tárgyaláson, ha nem akarja...

 

Ráadásul még a petíciót szervező fotoriporter is úgy fogalmaz, hogy ez a törvény a jelenleg elfogadott bírói gyakorlat leírása. Akkor meg?



#17431 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 15. - 14:20

..itt van például egy hideg fejű értekezés: http://blog.volgyiat...alodi-viszonya/


Edited by Ernest, 2014 március 15. - 14:20.


#17432 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 15. - 22:34

Akkor jó, bár már elképzeltem, hogy kőrbe szaladsz egy beleegyező nyilatkozattal a versenyen a nézők közt, vagy odaugrassz engedélyt kérni, miközben egy érdekes mozzanatot kapnál éppen le :D

Bár megjegyzem, még eddig senki nem hagyta abba a fotózást, mikor én közöltem, hogy nem szeretném. Lehet, durvábban kellene ? :gm:



#17433 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 16. - 12:41

Innentől kezdve sokfelé el tud ágazni a dolog. Az egyik az, hogy ki mit fényképez - a saját lelkének torzultságát tekintve. Én például kitörlöm az általam az illetőre előnytelennek vélt képeket (mondjuk ha ugrásválltás előtt épp hülye képet vág, vagy úgy kifordul a menetirányból, mintha dámanyeregben ülne, stb), de persze ha lovagol hat percet szár mögötti lóval, akkor nyilván nem törlöm az összes képet azzal az indokkal, hogy szár mögött jár, mert akkor aznap ez volt az "átlagos kinézet". A másik az, hogy én teljesen nevetségesnek találom, hogy valaki évtizedek óta hord egy arcot, kimegy vele az utcára, munkahelyre, moziba, akármi, szó nélkül, de ha fényképen meglátja magát (nem az orrát piszkálva, vagy pisis gatyában, stb, tehát teljesen átlagos megjelenésben), akkor bőszülten sikoltozik. Ez mondjuk a ló és lovas együttesre is vonatkozik, elmegy versenyre, aztán nyíg, hogy a képen görbén ül vagy csillagvizsgál a ló.

Egyébként sokan mondták már nekem, hogy nem szeretik, ha fényképezik őket, mert őróluk még sosem... ezek nagy része utána kért a képből negyven darabot, mondván, hogy az összes ismerősének ez tetszik, meg neki is... :D Visszatérve arra, hogy kinek milyen a lelki hozzáállása embertársaihoz - az szabályozza  az exponálógombos ujjat is.

 

Viszont... valahogy megmaradt bennem 20 éves koromból egy jelenet, egy zsúfolt pesti járdán egy fiatal srác kattintott bele egy karakteres öregúr képébe egy méterről, és bár úgy éreztem, ez egy jó arc, tehát az emberiség javára válik, ha megmarad és látható, azzal is tisztában voltam, hogy ha engem fényképez, és van nálam baseball-ütő, és a Harlemben vagyunk, én nagyon pofánvágom az ifjú szociofotográfust. :D



#17434 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 16. - 21:01

Ma x év után újra filmet hívtam, és nagyítottam, rendesen vegyszerrel. :)


  • Bereki kedvelte

#17435 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 17. - 19:35

Ó. :) Svarcvájszot?



#17436 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 17. - 23:32

Naná. Kaptam Ilford Pan 400-as filmet, 3 tekercset, 10 éve lejártat, azt elfotóztam/tuk, aztán előhívtam, egész jó lett. :)



#17437 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 18. - 15:44

Jó film abban soha nem csalódtam. Múlt héten én is vettem egy tekercsel. Szerencsére napjainkban is beszerezhető.

Most egy ensing selfix 20 -ból próbálok értelmes képet kicsavarni ,de sajnos az első tekercsnél pár fejbe belevágtam a paralaxis hibának köszönhetően. Ezt a gépet fomával etetem.

  Én soha nem laboráltam ahoz nem voltam -vagyok elég termékeny fotós. Mindenesetre az előhívás-nagyítás egy csoda.



#17438 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 18. - 16:14

Nekem a fuji neopan 400 volt a kedvencem, de nem csak nekem, a boltban is sokan keresik ahol vásároltam. A filmhívás nem túl befektetésigényes, kell egy hívótank, filmhívó, fixír, egy hőmérő, egy stopper.

A nagyításhoz még 3 tál, meg egy nagyító, nagyítóóra opcionális. A hely problémásabb, filmhez elég egy kicsi hely ami lesötétíthető, akár egy zsák is jó, amibe nem jut be a fény, és be lehet tölteni a hívótankba.

Én most a fürdőszobát sötétítettem le, a nagyítót a mosógépre raktam, a tálakat a szennyestartóra meg a kádba. :) Világításnak a fürdőszobai hősugárzót használom, pirosas a fénye. :D



#17439 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 18. - 16:15

A gépem meg egy filmes nikon, N80-as, a szokásos obijaimmal, meg egy kisfilmes Mamiya is van a polcon.



#17440 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2014 március 18. - 16:57

Neopánt én is próbáltam. Elégedett voltam vele.

Legtöbbet színes diára fotóztam de akkor  sem érte volna meg a vegyszer vásárlás. Manapság többnyire már digitálissal fotózok a film nosztalgikus kicsapongás. Persze mikor keresem az élességet a vacak keresőn át visszasírom a régi filmes vázaimat.

  Na rákerestem az n80-ra. Ezt a vázat nem ismertem.

Amúgy ha kell van 1-2 tekercs nyersanyag amit már nem fűzök be,ha érdekel odaadom.

Ha jól emlékszem 1 fomapan 200 -as és talán kodak portra 160-as portréfilm (színes nega). Valószínűleg  lejárt szavatossággal ,de hűtőben tárolva.

Ha van rá igény kb. 2 hét múlva tudom elhozni mert Zalában van.