Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Karcag és környékének információs topikja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
543 válasz a témához

#481 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 29. - 11:26

http://gallery.site.hu/u/Fannilo/

#482 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 4. - 15:44

Raktam képeket az augusztus 17-én készültekrõl!!!!!!!!! :D

#483 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 28. - 9:50

Na, mi van itt a karcagi térségben, a KUNSÁG szívében????? :confused: Nem történik semmi? Vagy elkedvtelenedtek a KUN legények és leányzók?????

#484 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 29. - 9:02

Nagyon tévedsz. Szombaton szüreti felvonulás volt a Berekben. Ha a karcagiak nincsennek ott, nincs az egészbõl semmi. Okt. 4-5 lovasnapok huszárbemutatóval. 6-án koszorúzás három lovassal. Okt 23-tól három napos Hortobágy túra tízegynéhány résztvevõvel. Közben meghírdettünk egy közös lovaglást a fórumosoknak a Kecskeri környékére, de semmi visszajelzés. Inkább írogatnak szorgalmasan, mint hogy lovagolnának. Te mikor ültél lovon? Szivesen látnánk egy huszár edzésen.

#485 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 29. - 13:42

Na, mi van itt a karcagi térségben, a KUNSÁG szívében????? :confused:
Nem történik semmi? Vagy elkedvtelenedtek a KUN legények és leányzók?????



Apám!

Nem kell itt mellébeszélni.

Qkesz!

Az a helyzet,hogy a kis csapatnak tele lett a töke a fórumos nagyokosokkal.

Akikrõl idõvel kiderült,hogy még lovat is csak képrõl láttak.

Pl. volt egy vitám.

A kioktatót a végén frappánsan elküldtem a qrva anutájára.Még neki állt feljebb.Pedig õ mennyire érti a lovakat meg ezt az egészet.Többen nekemálltak,hogy így,meg úgy.Hogy õ 40 éve lovazik,meg mennyire...ahhh.

Kis idõ múlva megtaláltam egy másik fórumon,az igazamat.

Még 40 éves se volt az illetõ,nem hogy 40 éve lovazzon.Lova soha sem volt.amikor lovon ült,azt is fedelesben tette.Igaz,hogy tudja,hogy majd õ milyen lovak akar egyszer,de....

Szóval az ilyen felsorolást lehetne folytatni,de minek?
Itt,ha te zöldet írtál,akkor rögtön volt egy jelentkezõ,aki állította,hogy az piros.


Egy idõ után úgy van az ember vele,hogy kapja be az a sok hülye,aki ide jár.(tisztelet a kivételnek)

Inkább lovagolok.

kb. ennyi.

:)

Légy jó!

A csikó igen szép,majd egyszer lefényképezzük.Esetleg gyere majd el.

Szia.

k.

Edited by Zemann, 2008 szeptember 29. - 13:43.


#486 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 9. - 15:23

Na, mi van itt a karcagi térségben, a KUNSÁG szívében????? :confused:
Nem történik semmi? Vagy elkedvtelenedtek a KUN legények és leányzók?????

A galleri.site.hu-n katyca feltett néhány képet a karcagi lovasnapokról. Itt látható a "semmi" történése. Okt. 23-án indul a "Hortobágyi túra" kb. 10 fõvel. Ezt már több hónapja híreljük, de jelentkezõ idegen vizekrõl még nem érkezett. Pedig egy ilyen 2x65 km. úton sok érdekes dolog történik. A környezetrõl már nem is beszélve. Vannak akik egy tragédia évfordúlóját felhasználva nem az összetartozást erõsítik, hanem a széthúzást. Sajnos ez van. Tarka a marha.

#487 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 13. - 8:37

képek folyamatosan töltõdnek fel a gallerysite -ra.
szép napot!

#488 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 13:52

Vannak közte jó képek is kátya :P :) Mikor töltöd fel a Feketetós kípeket? Kíváncsi vagyok miket láttál fényképelõn keresztül.

#489 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 16:34

nem terveztem hogy felrakom õket...de hát akkor megteszem :D

#490 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 17. - 22:07

Sziasztok KunKarcagiak! Elnézést, de mostanság én is inkább lovaztam a szabim alatt, mint a neten lógjak, így csak most olvasom a dolgokat! Sajna nem tudtam kimenni a lovasnapokra és a túra idején is más merre leszek, de azért fél szemmel figyellek benneteket (Vak Bottyán) :D Hallom a Címer kanca csikója szép nagy! Majd megnézem alkalom adtán , remélem még az idén! Vigyázzatok magatokra!

#491 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 19. - 10:05

Álomfi kicsit szertelen. Benne van a csõdör vér. Ez persze nem baj, csak oda kell figyelni, mert egy hét hónapos csikóban is sok energia van. Z. vagy én szoktuk ki-be vezetgetni. Ránk hallgat valamennyire, mert rögtön jön egy kis figyelmeztetés ha hülyéskedik. Sötétedik a szõre. Valószínû olyan lesz mint az anyja, vagy legjobb esetben májsárga. A testtartása az verhetetlen.

#492 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 20. - 19:04

Álomfi kicsit szertelen. Benne van a csõdör vér. Ez persze nem baj, csak oda kell figyelni, mert egy hét hónapos csikóban is sok energia van. Z. vagy én szoktuk ki-be vezetgetni. Ránk hallgat valamennyire, mert rögtön jön egy kis figyelmeztetés ha hülyéskedik. Sötétedik a szõre. Valószínû olyan lesz mint az anyja, vagy legjobb esetben májsárga. A testtartása az verhetetlen.



Ennek örülök! Majd alkalom adtán megnézem!

#493 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 7. - 13:21

http://gallery.site....ca/independent/

Zé ha ma nézed esetleg!...3 fél 4 körül megyünk.

#494 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 4. - 14:56

Orinak mielõbbi gyógyulást kivánnunk a szomszédból. Reméljük nem lesz maradandó a sérülése. Ne csügedj, mi is jártunk már így többször!

#495 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 24. - 14:02

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK :ang:

#496 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 1. - 21:23

B.U.É.K. :kocc:

#497 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 5. - 15:05

Orinak mielõbbi gyógyulást kivánnunk a szomszédból. Reméljük nem lesz maradandó a sérülése. Ne csügedj, mi is jártunk már így többször!

MOstanában nem nagyon olvasgattam, de utólag is köszönöm a jókívánságot.. Én így utoljára Sanyi Báró nevû lovával jártam vagy 3 éve, aki ismerte a sodrit, tudja, mirõl beszélek. Akkor egy enyhe agyrázkódással megúsztam, és vigasztalt, hogy Báróra kevesen vettek retúrjegyet. ;) A lovam rosszul viselte a kényszerpihenõt, bosszantó, hogy tudtam, ha újra lovagolni fogom, gondok lesznek, mégsem kerültem el a sorsomat. Most már jól vagyok, lovagolok szorgalmasan, hogy a további baleseteket elkerüljem. Nem maradt vissza semmi, legalábbis úgy tûnik. Csak a tanulság. Boldog Új Évet a karcagi lovasoknak, ne essetek sokat, ha mégis, üljetek vissza, és lovagoljatok tovább!

#498 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 7. - 19:33

B.U.É.K. a karcagi "kunoknak"!

és a visszatérõknek! ;)


#499 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 8. - 8:09

Köszi a figyelmességet színek terén. :ang: Tudod, elsõ a barátság. Második az Újpest... :gm: :gm: :gm: :dev: :dev: :dev:

#500 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 8. - 10:38

Télidõben potyogunk-potyogunk, de csak módjával. :D Az állomány nem minden tagja eséscentrikus, de senki sincs bebiztosítva, ha csak nem uhu ragasztóval kezelte a nyerget felûlés elõtt. :kir:

#501 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 8. - 11:05

Nemtom, én szõrérõl estem. Mert még annyi eszem sem volt, hogy felnyergeljem.

#502 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 6. - 23:25

Üdv! Most fedeztem fel ezt a topicot és nagyon megörültem neki :ang: ( Azért az fura, hogy fórumozok már egy ideje, de valahogy sosem vettem észre. ) Igaz, nem karcagi, hanem püspökladányi vagyok, de végül is környékbeli. Esni nem jó móka... fõleg egy szép termetes állatról. Még jó, hogy nem lett komolyabb bajod :rolleyes: Ezért jó, hogy az én pacim olyan kis földszintes, ugyanis épp ma estem róla egy jót. Szerencsére inkább komikus volt, mint ijesztõ, mivel én is csak szõrén ültem fel ( ugyanis Csinos tölti be a révész szerepét a karámban a sár miatt...felszállok, átvisz a karám túloldalába, odavillázom a szénáját, majd visszaülök, és visszavisz a kiinduláshoz.) és elkezdett ügetni, ami még nem lenne baj, de hirtelen becsúszófékezést hajtott végre...én meg jól lecsúsztam oldalt...bele a kitaposott, finom puha sárba. Hmmm :gm: - szerencsére sikerült a kádban kimosni a dolgokat mielõtt Anya hazaért.. :kv: -

Edited by Csinos, 2009 február 6. - 23:26.


#503 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 9. - 19:55

Höhö, ez olyan rajzfilmes jelenet :D . Sokkal viccesebb, mint az én sztorim.

#504 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 11. - 9:41

Néha azért le kell esni! Már csak azért is,hogy ne bízza el magát az ember. Dec.6..az utolsó esésem napja. Ambrus Balázs 1,35-ös Kiszely nevû lováról. Íjászkodtunk, Kiszike egy "picit" menõs lovacska. A pályán lévõ szalag után úgy gondolta,hogy akkor most balra,de elõtte egy trükkös fék. Egy ekkora lovat én nem tudok normálisan megfogni a lábammal,hisz majdnem a földön húztam a lábamat. Pajjng... Annyira röhögtem,hogy alig bírtam lábra állni.Másnap meg a húzódások miatt sikerült egy picit nehézkesen a felkelés. Érdekes,hogy akkor nem is érzi az ember,hogy mekkorát esett.

Edited by Zemann, 2009 február 11. - 9:42.


#505 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 20. - 8:56

:confused: van már csikó????

#506 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 20. - 9:16

Még nincsen, de én már elég fáradt vagyok. Az állandó felügyelet kissé kimerítõ. Talán ma éjjel.

#507 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 20. - 9:26

Pedig már reméltem, hogy túl van rajta! :eek:

Edited by édua, 2009 február 20. - 9:26.


#508 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 22. - 11:32

Megszületett! :D Aki kíváncsi rá az itt megnézheti: http://gallery.site.hu/u/Edua/

#509 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 10:19

Az elsõ csikó (kisbéri) olyan volt mint az atom. Pár óra múlva elevenkedett, másnap meg már pattogott. Ez elég gyámoltalanul indult az életnek. Az elsõ két nap segítség nélkül nem is nagyon akaródzott felállni neki. Ma már eleven. Napi programja szopás alvás. Egyik hozzáértõ mondta, hogy ezek a fínom úri kitenyésztett csikók gyengébben indulnak az életben, mint egy kisbéri vagy más hasonló jószágok. Lehet van benne valami, mert a mangalicám elég hideg idõben fialt, de mégse használtunk infrát, míg a nagyfehérnél nagyon kellett óvni a malacokat.

#510 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 10:26

Az elsõ csikó (kisbéri) olyan volt mint az atom.


Ahogy hallottam, most is olyan. Kíváncsi lettem, miért változtattatok azon, ami bevált?

#511 Fecó

Fecó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 522 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 19:35

Zemman Kacagány Gratula a csikóhoz és sok sikert hozzá! Kérdésem mén e vagy kanca? Itt nállunk is van egy Leonce csikó és nagyon igéretes szép iszonyú nyakkal Két hóhapos korában végig jött egy kb 50-km turát,gond nélkül.Mostanában nem láttam annyit tudok rólla sokan kérték megvételre.Talán a mai piaci irányzat szerint az ilyen származású csikókók keresetek és sokkal könnyebben és töbért lehet eladni,mint akár melyik tracionális magyar fajtába tartozót.

#512 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 27. - 15:34

A jó lónak nincs színe, neme, fajtája...csak jó! Persze észre kell venni, meg kell benne látni az értéket! ;)

#513 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 28. - 18:34

Üzleti szempont vezérelt. De ez olyan mint a Lottó. Vagy be jön vagy nem. Amíg egy csikó ló lesz, igen sok minden megesik vele. Álomfi is jó, de a divat diktál. Felnõni ugyan annyiért nõ fel mint bármelyik csikó. A fedeztetési költség az eltérõ.

#514 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 3. - 21:05

Ez a kicsi egy tündér :ang: Grat hozzá! Elvileg Csinike csikója is hamarosan megszületik... Legkésõbb április elejére. Majd én is hozok képeket :)

#515 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 5. - 18:56

Március 15-én este fáklyás felvonulás lesz. Jánykák be lehet nevezni. A huszárcsapat ott lesz.

#516 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 6. - 8:13

Március 15-én este fáklyás felvonulás lesz. Jánykák be lehet nevezni. A huszárcsapat ott lesz.



Engem nem akartál hívni??

#517 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 6. - 8:17

És hol,mik lesznek?? :confused:

#518 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 6. - 10:13

Kedves karcagi lovasok, elköszönök tõletek. Kicsit fáj a szívem, ha a Kecskeri-pusztára és a Zádor hídra, a jól ismert terepekre és tanyavilágra gondolok.

Minden jót kívánok nektek, kezdõdik a szezon, lovagoljatok, bemutatózzatok sokat, balesetmentesen, a kunok nagyobb dicsõségére.

A karikásom már jól szól, és errõl mindig ti fogtok eszembe jutni.

Búcsúzóul.

#519 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 6. - 20:36

ori! amikor Téged olvaslak errõl az elköltözésrõl,akkor mindig azt hiszem,hogy a túlvilágra költözöl... 1. csak a lovad ment :) 2.60 km-re mentek majd el 3.itt mindig lesz helyed egy olyan táltossal,mint Zengõ,egy erõs délelõtt alatt itt vagy.Laci,Sanyi,Gyuri,de akár én is adok egy,két napra helyet Nektek. Zé..alias krisztián

#520 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 8. - 8:35

Osztom az elõttem szóló véleményét. Felejthetetlen élményeket éltünk át veled. Mondhatnám Te vetted el a szüzességemet. Na csak semmi riadalom. A vágtákra gondolok. Ha Sakával lovagoltál volna, már régen vágtázna, de így! Talán soha nem tanul meg. Volt amikor igen mérges voltam, különösen Kunhegyes felé menet, (ekkor tiszteltelek a vágtázó nõimitátor címmel, mert úgy gondoltam, valami vagy több van, vagy kevesebb annak aki így vágtázik és hát Tordát /vagy talán a Sárit/ vonzottad mint a mágnes), de ezt már kinõttük. Már a hétfejû sárkányon is vágtáznék. A távolság nem akadály. Mi a Hortobágyról jövet 60 km-et andalogtunk haza egy nap alatt. Közben volt heverészés, eszem-iszom. Zengõ pedig egy VHS és MH ló (angol rövidítés, bár én nem tudok angolul). Sok sikert a lovadnak a debreceni homokon.