Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Börzsöny


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
800 válasz a témához

#81 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 17:49

Köszönöm a beszámolót! Tényleg nagyon király lehetett a szüreti!És Cav is lóval ment? :eek: Verõcére minden évben szoktunk mi is menni, úgyhogy ott találkozunk valószínûleg. De gyertek Szokolyára is! Sõt a szokolyai szüretit követõen hogyha hazavittétek a lovakat gyertek még vissza, mert este lesz a lovasoknak egy buli! :kocc: Jaj, képeid nincsenek véletlenül a tegnapi napról?

#82 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 18:37

Cavalcante is lóval jött, szerintem majd õ is beszámol :) Odafelé egy nyugodt, kedves kancán jött (Dáma), a férjem Joci meg az ezerrel pörgõ Szellõn (bár Szélvész inkább illene rá) Visszafelé meg cseréltek a fiúk. Az a helyzet, hogy el akartam vinni a fényképezõt, de mivel annyira zuhogott, nem kockáztattam meg, hogy beázzon a masina. Úgyhogy sajna nincsen kép. Nagyon sajnálom, mert lett volna mit fényképezni.

#83 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 19:01

Úgy tudom videó készült tegnap, és szerintem a szomszédunk is csinált, mert tavaly is videózott. Majd megérdeklõdöm, és hogyha van felvétele, akkor elkérem Tõle, és hogyha elöreláthatóan jöttök Szokolyára okt. 1-jén, akkor viszek Neked egy másolatot.

#84 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 21:27

Szeretnénk menni Szokolyára. Az a helyzet, hogy a mostani "kirándulás" is egy szerencsén múlott. Anyukám nem vállalta a lányomat (szülinapra ment), anyósom beteg. Úgyhogy majdnem itthon ragadtam, de az utolsó pillanatban akadt egy önként jelentkezõ bébicsõsznek. Ilyen problémák miatt bármelyik lovas programom meghiúsulhat, amíg Ellám nem tud velünk jönni (az pedig még a legmerészebb számítások szerint is két év).Ha jól emlékszem, most 24-én pedig Nógrádon lesz. Oda meg Jocim akar menni, mert õ nógrádi. Jók ezek a szombati nagytúrák, egyiket sem akarom kihagyni. Ha nem esik az esõ, imádom az õszt: nincsenek böglyök és gyönyörûek a fák :D

#85 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 18. - 21:28

Úgy tudom videó készült tegnap, és szerintem a szomszédunk is csinált, mert tavaly is videózott. Majd megérdeklõdöm, és hogyha van felvétele, akkor elkérem Tõle, és hogyha elöreláthatóan jöttök Szokolyára okt. 1-jén, akkor viszek Neked egy másolatot.

Hozzászólás megtekintése

Az nagyon jó lenne, köszi! :kocc:

#86 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 21. - 13:38

Sziasztok!Ezen a héten biztosan nem lesz tájékozódási Királyréten, késõbb talán.LETTI, a Törökmezõ túrát el kéne tolni legalább okt. közepéig, még nem is mondtam Szakállnak. Már több, mint két hete nem ültem lovon, mert hol a fiam volt beteg, hol én, remélem a hétvégén jó idõ lesz, mert kint alszunk Királyréten.üdv.sasanz

#87 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 23. - 14:52

sasanz! Hogyha szombat-vasárnap is ilyen idõ lesz, mint ma volt, akkor rengeteget lovagolhattok a hétvégén!Oké, a törökmezei túrát akkor elnapoljuk!

#88 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 7:49

Kiváló idõ volt, jókat mentünk.De szombaton jöhettetek volna egy órával hamarabb, akkor együtt is lovagolhattunk volna egy darabon. :)

#89 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 18:56

Igen, hogyha elõbb mentünk volna, akkor hazakisérhettetek volna minket arra Szélesmezõ felé.A törökmezei túra megint elmaradt, de ami késik nem múlik. :kocc: Legalább már a Szakáll is tud az ötletrõl.G Aniko! Nem tudsz még biztosat, hogy akkor jöttök-e szombaton Szokolyára?

Edited by LETTI, 2005 szeptember 27. - 18:56.


#90 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 27. - 19:09

Igen, hogyha elõbb mentünk volna, akkor hazakisérhettetek volna minket arra Szélesmezõ felé.A törökmezei túra megint elmaradt, de ami késik nem múlik. :kocc: Legalább már a Szakáll is tud az ötletrõl.G Aniko! Nem tudsz még biztosat, hogy akkor jöttök-e szombaton Szokolyára?

Hozzászólás megtekintése

De megyünk ám! :) :) Csak azt nem tudom, melyik lesz elõbb: mert kettõre megyünk. Kismarosra és Szokolyára. Jöttök Ti is mindkét helyre?Épp ruhaszerzést próbálunk a héten férjemmel. Szerinted nagyon ciki, ha nekem csak olyan parasztblúzom lesz, a nadrág pedig csak farmer? Szoknyát még nem tudtam varratni :(

#91 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 15:02

Szia Anikó!Jaj de jó, hogy jöttök! :kocc: És Cav is jön veletek?Szerintem hogyha a blúzt meg a farmert veszed fel, az tökéletes. Mi csak Szokolyára jövünk majd. Azt tudom, hogy elõbb a kismarosi szüreti lesz, a szokolyai csak délután 4-kor kezdõdik, viszont fél 3-tól van vendégvárás. Hogyha jó idõ lesz, akkor kint a Kacár-tanyán lesz a vendégvárás, esõ esetén pedig a mûv.háznál. Este meg a lovasoknak külön buli lesz, gyertek vissza arra is!

#92 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 28. - 18:48

Sajnos Cavalcante nem jön. Kár.Az esti bulit majd még meglátjuk. Kedvünk éppen lesz, meglátjuk majd mennyire leszünk fáradtak az egész napos lovaglástól! :D Akkor találkoztunk a hétvégén! :)

#93 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 29. - 17:55

Oké, akkor szombaton találkozunk hogyha megtaláljuk egymást! Én egy magas deres kancával leszek, és valószínûleg hímzett blúzban és kék szoknyában.

Edited by LETTI, 2005 szeptember 29. - 17:59.


#94 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 30. - 19:22

Sajnos nem tudom, hogy melyik lóval megyek. Vagy egy májsárga kancával, vagy egy pej kancával. Mivel Lacit ismered, Te meg fogsz ismerni minket. A Laci társaságában én vagyok a legöregebb! :D :D Viszlát holnap!

#95 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 3. - 21:20

Beszámolót.....beszámolót.....besz. :confused:

#96 Bacardi

Bacardi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 11:59

Letti, hogy van Titánia? Sajnos nem volt idõnk kimenni a hét végén Lótündérországba, hogy meglátogassuk. Szerintem lassan aktuális lenne neki egy körmölés, apuddal beszéljem meg?

#97 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 18:18

Sziasztok!Bacardi! Titánia nagyon jól van. Változatlanul Carminnal haverkodik.A körmöléssel kapcsolatban írok egy üzit.Na és a beszámoló: Szombaton még az idõjárás is kedvezett a lovasoknak, igaz hideg volt, de legalább az esõ nem esett.Kora délután a Kacár-tanyán volt a vendégvárás. Gulyáslevest fõztek, hogyha jól tudom. Majd amikor összegyûltek a lovasok, akkor elindultunk le a mûv.házhoz. Itt találkoztunk a táncosokkal, akik az elsõ mûsort itt adták elõ. Majd még megálltunk a polg. mesteri hivatalnál, a postánál, a Dózsa Gy. utcában, az egyik kisvasútmegállónál, a Hubertus Borozónál, és a Mányoki szobornál, és minden megállóhelyen elõadták a táncosok a mûsort.Hogyha jól számoltam akkor kb. 20 lovas, és kb. 7-8 fogat volt.Találkoztam G. Anikóval is! :kocc: Rezgõ lovamat is kipróbáltam, hogy hogyan viselkedik egy ilyen ingerekben gazdag környezetben. Be volt indulva kicsit a drága, de jól viselkedett (mondjuk alapjába véve is temperamentumos ló).Vannak képeim is:Itt vonulnak a lovasok.Itt egy ifjú szokolyai lovas látható.Ezen a képen a Móniék vannak(sasanz ismeri Õket).Itt fogatok sorakoznak.Itt is a Móniék vannak.Õ a nagypapám, aki fogatával a nyugdíjasokat szállította.Ezen a képen a Gyenes Laci és a Kriszta van.Itt vannak G. Anikóék, csak nem sokat látni belõlük, mert Édesapámnak nem sikerült ez a képe.Õ egy kismarosi ismerõsünk.Hoppá, itt vagyok én kék szoknyában Rezgõvel.Ezen a képen is ott virítok kék szoknyában, mögöttem pedig Carmine lovunk van a szomszéd kislánnyal.

Edited by LETTI, 2005 október 4. - 18:21.


#98 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 4. - 20:38

Nagyon klassz volt ez a hétvége. Kezdtem azzal, hogy kivettem szabit péntekre és Kriszta barátnõmmel (õ Pestrõl jár lovagolni hozzánk) kimentünk egy több mint három órás terepre Katalináról a gyadai rétre. Kriszta Dámával jött, én Nágyjával. Igazi lájtos lovazás volt, annyit vágtáztunk, amennyit a packók is élveztek, elmentünk egészen a rét végére. Jól kidumcsiztuk magunkat közben, volt idõ, mert a rét több kilométer hosszú. Ez volt a bemelegítés a szombati szüretire.Szombaton reggel 8-kor indultunk. Lovaskocsi hozta a gyerekeket és a „nemlovasokat”, hatan pedig lovon jöttünk. Úti cél: az elsõ szüreti Kismaroson, a második pedig Szokolyán. Kikaptam Aerobic Ilkát (sajnos mindig Joci kapja Nágyját, mert – egy picivel méééég - könnyebb vagyok. Engem könnyebben elbírnak Laci lovai). Az Aerobic jelzõt azért kapta Ilkácska, mert, hogy is mondjam, elég kényelmetlen az ügetése. Viszont jobb, mint egy aerobic edzés, tehát gömbölyded lovasoknak ideális intenzív mozgásra! :gm: Normális esetben nagyon átengedõ, gyors lovacska, de könnyedén vissza lehet fogni. Na, szombaton nem így volt. Már a kettes fõútra kiérve gyanítottam, hogy valami nem százas ma vele. Úgy táncolt és ugrált az úton, hogy nem gyõztem döbbenni. Valahogy mégis megúsztuk az átkelést és nem ugrottunk neki a szembe jövõ autóknak. A verõcei bekötõúton már higgadtabban viselkedett. Nemsokára lekanyarodtunk a rétre, ami egész Verõcéig vezet. Itt elindult a bemelegítõ ügetés. Már alig vártam – kényelmetlensége ellenére nagyon szeretek Ilkával menni. Jólesik az izommunka az irodai tunyaság után. Most egy kicsit sok volt a jóból: Ilkám olyan boldog és bolondos volt, hogy szóhoz sem jutottam, annyira produkálta magát: nyaktekerés, oldalazás, bohókás apróbb ugrások. Ezen már döbbentem, bár még mindig kitartottam. Néhány perc szolid cirkusz után akkorát bakolt mind a négy lábával, hogy lefejeltem a nyakát. Nem is tudom, mi tartott a nyeregben. (Oké, rajtam volt a szerencseköves nyakláncom és valószínûleg az õrangyalom is épp rám figyelt, köszönet mindkettõnek!) Ez volt az a pont, ahol kiengedtem a hangom:- ÁÁÁÁ! Le akarok szállni! Laaciii! Joociii!!!! Nágyját akarom! ! - Mindenki csodálkozott, hogy Ilkácska mily boldog és mekkorát is bír ugrani. Hozzám nem nagyon szóltak, kímélték sebzett lelkemet.(Nõbõl is vagyok, a legöregebb és legkezdõbb a csapatban, sosem lehet az ilyeneknél elõre tudni :D ) Azért utána, néhány perc elteltével, amikor látták, hogy tán nagyobb lelki sérülések nélkül megúszom a malõrt, megdicsértek.Ezek után (titokban) remegve átültem Nágyjám hátára. Miután egy korty pálinkával leöblítettem ijedtségemet a Daragó-tanyán, már megint kommunikatív voltam.Daragóéktól már több lóval vonultunk át a kismarosi szüretire. Szép az a falu, . . . jó hosszú. A felvonulás is ennek megfelelõen alakult. Miután az összes felvonulási pontot érintettük, a szervezõ közölte, hogy mehetünk babgulyást kajálni a sátrakhoz. Csak az volt a baj, hogy nekünk már semmi sem maradt. Így jár, aki becsületesen melózik. Szerencsére egy lánynak megesett rajtunk a szíve és hozott házi süteményt, így az éhünket ideiglenesen elvertük. Szokolyán már igazán kifogástalan szervezés volt: gulyással és kemencében sült házi kenyérrel fogadták a fáradt és kiéhezett lovasokat, az utolsóknak is jutott bõven mindenbõl. A végén még mindenki kapott egy-egy gyönyörû kézzel festett üvegben bort. Igazán figyelmes és kedves ajándék volt, köszönjük!A felvonuláson összeismerkedtem Lettivel – hogy milyen gyönyörû lovad van!! ÁLOMSZÉP. Ahogy elnéztem, Letti ülésével nincs gond, nem hiszem, hogy egy kis bakolástól beparázna. (Mentségemre legyen szólva, õ, velem ellentétben nem tavaly kezdte a lovazást, és Letti dicséretére szólva ez látszik is rajta.) Hazafelé azon a sok kilométer hosszú, gyönyörûséges „fennsíkon” jöttünk, ahonnan balra a Börzsönyt, jobbra pedig a Dunát és a visegrádi hegyeket láttuk. Ha Magyarország legszebb helyeit számba vesszük, szerintem az elsõ tízben benne van – nem beszélve a hosszú vágtás tereplehetõségrõl. Nagyon késõn és sötétben értünk haza. (este 7) Volt olyan hely, ahol az utat szegélyezõ erdõ miatt szó szerint semmit sem láttam: vakon bízz a lovadban rész. A szentjánosbogár egy túlvilágított stadion volt hozzánk képest. 11 órát ültünk lovon, otthon úgy aludtam, mint a bunda! :kir:

#99 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 20:58

Letti,Anikó!Köszi az élménybeszámolót.Lettinek gyönyörû a lova és a kék szoknyája.Joci is jól fest.Kár hogy Anikó nem látom népi ripityomban..Most fekszem mert hulla vagyok,valamelyik nap leírom a mai terpet. Lovas Üdv

#100 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 16:54

Sziasztok!Köszi a beszámolókat!Anikó, nekem is volt hasonló élményem, az a nyáreleji nógrádi túrán történt, amin LETTI is ott volt, így tökéletesen átérzem a helyzetet. Bár én pálinkát nem kaptam utána :)LETTI, nagyon jók a képek!! (Ez a Béla javíthatatlan, mindig marháskodik.)Szombaton kint alszunk a vadászházban vagy a turistában, ki kell használni, amíg ilyen szép az idõ. Bár múlt vasárnap, amikor egyszer-kétszer eleredt az esõ, is jó volt, mert olyan sejtelmes fények voltak Kocka-erdõn a sûrûbb részeken, és egyáltalán nem találkoztunk emberrel. Ha süt a nap, néha olyan sokan vannak Királyréten, hogy alig lehet kimenni az udvarról, meg az erdõ is tele mindenféle kirándulóval. A turista más kategória. Volt is egy aranyos eset a múltkor, amikor csak gombásztunk-sétálgattunk gyalogosan az inóci kõbánya környékén. Jött szembe két turista, köszöntünk egymásnak. Amikor eltávolodtak, Benedek fiam megkérdezte, hogy honnan ismerjük õket. Sehonnan - válaszoltam, õk is turisták. Aztán a cseresznyefa parkoló felé közeledve hallottuk, hogy valami társaság van, kiabálás, visítozás, hangos röhögések, stb. Egy 15-20 fõs társaság, jött szembe, focizva, csipszet eszegetve. Azt kérdi a fiam, velük miért nem köszöntjük egymást? Hát, mondom, õk kirándulók. Jó, de mi a különbség a kiránduló és a turista között? - kérdi. A turistát csak akkor veszed észre, ha mellé értél, köszön és/vagy visszaköszön. A kirándulót már öt perccel a találkozás elõtt meghallod, nem köszön vagy nem köszön vissza és valahogy "elhagyja" a csipszeszacskóját, üdítõs flakonját az erdõben.

#101 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 18:42

...  A turistát csak akkor veszed észre, ha mellé értél, köszön és/vagy visszaköszön. A kirándulót már öt perccel a találkozás elõtt meghallod, nem köszön vagy nem köszön vissza és valahogy "elhagyja" a csipszeszacskóját, üdítõs flakonját az erdõben.

Hozzászólás megtekintése

Ez nagyon találó és sajnos igaz! Mi is szoktunk találkozni lovas túráinkon normális túristákkal, mindig köszönünk egymásnak.

#102 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 18:55

Sziasztok! Köszönöm szépen a dícséreteket Anikónak is, Cavnak is és Sasanznak is!Igen, az a nógrádi túra az totál kész volt! :D Még jó, hogy én a Kitty lovunkkal voltam, aki nagyon jól viselkedett.Cav! Várjuk a beszámolód! :kocc: Én meg megpróbálok még ismerõsöktõl képeket szerezni a szüretitõl, és még lehet, hogy látod rajtuk Anikót a népi cuccban.

#103 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 19:20

... megpróbálok még ismerõsöktõl képeket szerezni a szüretitõl, és még lehet, hogy látod rajtuk Anikót a népi cuccban.

Hozzászólás megtekintése

Meg ne próbáld! ! ! :D Addig jó, amíg nem látnak! :D Cavalcante, küldtem Neked privátban képeket :) Az a helyzet, hogy nem bírom rávenni magam, hogy tanulmányozzam néhány percet a tar.hu feltöltési útmutatóját. Ezért nem is tudok feltenni képet.Privátban tudok küldeni, ha valaki szeretné.

#104 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 6. - 21:27

Kedden, abban a gyönyörû napsütésben úgy döntöttem,hogy nem kínozzuk egymást a fedelesben.Dolgozhatunk éppen eleget ha esik,vagy ha majd dermesztõ hideg lesz.(most felvágtam) Szóval beöltöztem cowboy-bácsinak:rojtos-cheps,farmer,sarkantyú,kalap,kockásing stb. Megcéloztam a pákozdi kilátót,ahol büfé is van .Száli, amikor társak nélkül megyünk nagyon félénk,még bátortalan,de jól reagál a segítségekre.Egy -két megtorpanástól eltekintve:aluljáró,pocsolya tök jókat vágtáztunk.A táj békés és kihalt volt. :yeah: Full vágtában érkeztünk meg a kilátó parkolójába.Nem lehet tudni ki lepõdött meg jobban,Száli vagy a kocsijukból kászálódó emberek.Kikötöttem az erre acélra létesített fa alkalmatossághoz és kikértem a jólmegérdemelt sörömet. :kocc: A teraszról hol a pacókámban ,hol a velencei tóban gyönyörködhettem.Frenetikus volt.Minden jónak egyszer vége szakad :confused: Irány vissza,mert DU dolgoznom kell :hupp: A kanyargós, ágakkal benõtt út nagyon hangulatos tud lenni,de az én kisfiam ahogy hajolgadtam,úgy gondolta,hogy zöld a lámpa hazafele. Bizony lefele rotyóztunk,közöm sem volt hozzá,hogy megfogjam.A kalapom lerepûlt,egy becsapódó ágtelibe talált,a szemüvegem elszált.(armani) :( Valahogy csak megálltunk,és visszafordultam megkeresni a cuccokat.Közben szitkokat szórtam a lúállatra, aki szerintem értette ésmegszeppenve lábújjjhegyen követett.Sajnos csak a kalapom lett meg az okuláré nem! Sok vágta és ügetéssel még idõben vissza értünk a lovardába.Méltányos vérdíjat tûztem ki a szemüvegre az ivóban,bár nem reménykedek.Hát kedveseim ezért volt az öreg este olyan fáradt! Lovas Üdv Cavacnte

#105 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 8:52

Ez nagyon jó volt! (olvasni :gm: )

#106 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 9:20

S.O.S.Királyréten minden hely megtelt a kastélyban, turistában, vadászházban, a nemzeti park oktatóházában. Nem tudtok normális árú szállást valahol a környéken??, pl. Szokolya, Kóspallag.Köszi!sasanz

Edited by sasanz, 2005 október 7. - 9:28.


#107 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 15:12

... megpróbálok még ismerõsöktõl képeket szerezni a szüretitõl, és még lehet, hogy látod rajtuk Anikót a népi cuccban.

Hozzászólás megtekintése

Meg ne próbáld! ! ! :D Addig jó, amíg nem látnak! :D Cavalcante, küldtem Neked privátban képeket :) Az a helyzet, hogy nem bírom rávenni magam, hogy tanulmányozzam néhány percet a tar.hu feltöltési útmutatóját. Ezért nem is tudok feltenni képet.Privátban tudok küldeni, ha valaki szeretné.

Hozzászólás megtekintése

Aha szóval akkor arról a képrõl is, amit én tettem fel-és csak a lovad látszik rajta-biztos direkt kiugrottál!Egyébként meg nagyon jól állt Neked a népi cucc! :kocc: Cav! Jól kiszúrt Veled az a lú! Lehetett sebesség! Legközelebb benevezünk Titeket itt a szokolyai lovasnapon a gyorsulási versenyre!sasanz! A Szabadidõ Centerbe nem kérdeztétek, hogy van-e szállás?

Edited by LETTI, 2005 október 7. - 15:14.


#108 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 15:46

Le hát, leugrottam! :D :D Veszünk ma egy pónit Ellának. Jó nagy bolondok vagyunk, ugyi! ?

#109 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 15:51

sasanz! A Szabadidõ Centerbe nem kérdeztétek, hogy van-e szállás?

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Megoldódott a probléma, Szokolyán alszunk a Bella vendégházban.

#110 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 20:04

Összeszedtem magam és elkezdtem feltölteni a képeket a kismarosi és szokolyai szüretirõl. http://kep.tar.hu/ganiko/50151562#2

#111 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 20:07

Beraktam az augusztusi veresegyházi western verseny képeket is. . . http://kep.tar.hu/ganiko/50151583#2

#112 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 8. - 17:10

Királyak a képek! Fõleg az tetszik, ami a Kacár-tanyán készült, és a háttérben ott a szép hegyek meg Szokolya.Nem mondod! Pónit vettetek?Gratulálok hozzá! :kocc: És milyen? Képeket kérünk róla! Voltatok ma a verõcei szüretin? Mi mégse mentünk.sasanz! Szép idõtök lesz most a hétvégére, úgyhogy kilovazhatjátok, meg kikirándulhatjátok magatokat!

#113 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 8. - 18:33

Tegnap vettük meg a pónit, sötét volt mire hazaértünk az istállóba, nem tudtunk fényképezni. Barna-fehér, 4 éves mén. Szegénykémet holnap herélik :( Nagy - nagy lelkiismeret furdalásom van emiatt, de nem merem ménként a lányom alá adni. Túl sok a kanca az istállóban, valamelyik folyton sárlik. Nagyon szép egyébként, kb. 120 centis vagy kicsit magasabb, majd nyugodt körülmények között megmérem és készítek róla fotókat.Joci ment ma a verõcei szüretire, sajnos mi Ellával nem tudtunk: hajnal négyre elkezdett nagyon fájni a füle :( :( . Egész nap ápolgattam, most estére már kezdi összeszedni magát. Nagyon szomorú vagyok, hogy szegénykém beteg, amiatt is, hogy ilyen csodaszép idõben nem tudtam menni lovagolni. Meglátom, hogy holnap mi lesz, talán egy-két órára ki tudok menni az istállóba, ha Ella jobban lesz. Ugyanis mindenképp akar õ is jönni, csak akkor megyek, ha õ is jöhet. Különben nem fájdítom a kicsi szívét, hogy õ itthon, én meg a lovaknál.Írjatok szép hosszú beszámolót, legalább legyen mit olvasnom, ha már nem lovagolhatok!

#114 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 12:19

Jobbulást Ellának! :ang:

Edited by LETTI, 2005 október 9. - 17:09.


#115 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 9. - 18:44

Köszi Letti :) Mára már jobban volt, úgyhogy végigbeszélte a napot, a tegnappal ellentétben, ahol végigaludta. Nem is tudom, melyik a jobb??? :gm: Estére kimentünk az istállóba, kicsit iskoláztam Nágyjával míg Ella játszogatott. Írjatok beszámolót!! Milyen volt a hétvége? Merre jártatok?

#116 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 9:05

Sziasztok!Elõször is mielõbbi gyógyulást kívánok a kicsi lánynak!Benedek fiam is berekedt a hétvégére, meg köhög, meg taknyál, de szerencsére láza nem volt, úgyhogy kint lehetett. A kedvenc lovas idézetek topikban olvastam, de ide is beteszem, mert nagyon hasonlót éltem át a hétvégén."(...)– Azt hittem, meg akarsz állni a Helm-szurdoknál! mondta Pippin. – Akkor hová mégy?– Minas Tirithbe, mielõtt még körülveszi a háború tengere.– Ó! S az milyen messze van?– Sok-sok mérföldnyire – felelt Gandalf. – Háromszor olyan messze, mint Théoden király lakóhelye, s innét vagy száz mérföldnyire keletre, amerre Mordor küldöncei repülnek. Keselyüstöknek hosszabb utat kell befutnia, mint nekik. Vajon melyikük bizonyul gyorsabbnak?Most hajnalig lovagolunk, addig még van néhány óránk. Mert azután már Keselyüstöknek is pihennie kell, a hegyek valamelyik zugában, remélem, Edorasban. Aludj, ha tudsz! Lehet, hogy a hajnal elsõ sugarát Éorl házának arany tetején pillantod meg. S az azt követõ második hajnalon a Mindolluin hegyének bíborvörös árnyékát és Denethor hófehér tornyát.– Gyerünk, Keselyüstök! Fuss, nagyszívû, fuss, ahogy még sohasem! Most értünk arra a földre, ahol csikósorodat töltötted, s ahol minden követ ismersz. Fuss! A gyorsaságodban van minden reményünk!Keselyüstök felvetette a fejét, s harsányan felnyerített, mintha csatába szólító kürtöt hallott volna. Majd megugrott. Patája szikrát vert; fölötte az éjszaka úszott.Ahogy Pippin lassan álomba merült, különös érzés kerítette hatalmába: hogy õ meg Gandalf kõvé váltan ül egy vágtató ló szobrán, közben a föld mint a süvöltõ szélvihar gördül alatta visszafelé."(J.R.R. Tolkien - A Gyûrûk Ura, A két torony)Kezdõdött azzal, hogy múlt héten nagyon jókat mentem Dicsõvel, el is határoztam, hogy most hétvégén megkérdezem Szakállt, kienged-e egyedül is. De szombaton kiderült, hogy Dicsõ nem lovagolható, mert leesett az egyik patkója, s annyira erõlködik a kemény talajon, hogy 10 perc sétától leizzad, ügetése szétesik, alig bír menni szegény. Krisztám lovagolta elõször, de annyira megviselte, hogy - mint fogalmazott- meghalt alatta a ló, hogy másnap egyáltalán nem is volt kedve lóra ülni. Szóval Dicsõ nem. De akkor ki? Maradt Gyöngy, akit utoljára a nógrádi túrán lovagoltam, már amikor a hátán tartózkodtam. Szóval Gyöngy. Aki nem rossz ló egyébként, hajtani nem nagyon kell  bár ha bekattan, akkor tényleg bekattan. Szakáll Vulkánnal jött. Megbeszéltük, hogy én vezetek. A Király-rétre mentünk, kedvenc helyemre. Mivel Vulkán korábban dolgozott eleget, a vágtaszakaszokat kikerülték és késõbb találkoztunk. Egy kis mûsor volt ugyan, ami normális is, ha két ló együtt indul, aztán idõnként elválnak, de semmi komoly. Illetve, ha az ember nem veszti el a fejét, korrekten ül, korrekt segítségeket ad és következetesen, akkor gyorsan elsimulnak az ellentétek ló és lovasa között. Vasárnap is Szakállal együtt mentünk ki, de csak 3-4-szer találkoztunk a megbeszélt helyeken. Szóval kint az erdõben, távol minden emberi dologtól, csak mi ketten: a ló meg én. Ilyen élményem még soha nem volt. Talán, mert még soha nem volt úgy, hogy ennyire egymásra voltunk utalva. Gyöngy ment volna, ahogy csak bír, de rá kellett jöjjön, hogy neki az a kényelmesebb, ha figyel a lovasára, a segítségekre. Nagyon nem fogtam vissza, csak azt nem engedtem, illetve elõztem meg, hogy elvigyen. Meg persze foglalkoztattam folyamatosan, lépésben is kerülgettük a pocsolyát, nagyobb követ, stb. Ismeri jól a környéket, tudja, hogy hol lesz vágtaszakasz, hosszabban ügetés, stb. Hát mit mondjak, mentünk is, mint a szél. Nagyon lendületes, gyors az ügetése. És olyanokat vágtáztunk, hogy még! Nem vágta közben, mert akkor nem mereng az ember, de utána eszembe jutott a Gyûrûk urából a fenti részlet, amit a másik topikban olvastam. Mindenképpen meg kell ismételni! Minél többször!

#117 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 11. - 19:02

Köszi Sasanz!Jó lehetett egyedül! Imádom a Börzsönyt, gyalog vagy lóháton :D

#118 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 14:45

Sasanz! Ezt jó volt olvasni! Csak így tovább! :kocc:

#119 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 22:01

Hát sziasztok megint. Ígértem Indiánról képeket.Íme:Portré: http://kep.tar.hu/ga...5648/16852706#2Az elsõ futószáras élmények: Jocinak is és Indiánnak is :D http://kep.tar.hu/ga...5648/16852108#2http://kep.tar.hu/ga...5648/16852109#2Nem akarok futószáraztatva lenni:http://kep.tar.hu/ga...5648/16851912#2Megyek is innen: http://kep.tar.hu/ga...5648/16854772#2Na jó, nem bánom: http://kep.tar.hu/ga...5648/16851911#2http://kep.tar.hu/ga...5648/16851910#2Ella és Indián: http://kep.tar.hu/ga...5648/16852799#2http://kep.tar.hu/ga...5648/16852798#2http://kep.tar.hu/ga...5648/16852707#2

#120 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 22:13

Mivel lndiánon még nem lehet lovagolni, Ella Kiskedvest lovagolja.http://kep.tar.hu/ga...3188/16853646#2http://kep.tar.hu/ga...3188/16853760#2http://kep.tar.hu/ga...3188/16853930#2http://kep.tar.hu/ga...3188/16692812#2http://kep.tar.hu/ga...3188/16853759#2