Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bács-Kiskun megye


  • Please log in to reply
521 válasz a témához

#1 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 23:37

Õz mondta, hogy elfér ide, és még nincsen, ezért bátorkodtam megnyitni.. :D (bocsi Õz, hogy rádfogom.. Posted Image )borcsa

#2 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 0:47

Oké, akkor hogy értelme is legyen a topicnak:Silverado [url="http://"http://www.cowboy.hu"]www.cowboy.hu[/url] - Sheriff - BallószögEl Bronco - [url="http://"http://www.elbronco.hu"]www.elbronco.hu[/url] - Sandokán - SoltszentimreWalter Ranch - Walter András - KaskantyúMustang Club - Kastély Attila - AkasztóPetõ Ranch - Petõ Ferenc (nem találom a honlapját!) - CsengõdEzeket a helyeket ismerem, és szívbõl ajánlom minden western iránt érdeklõdõnek!Nekem a szívem csücske lett Bács-Kiskun megye az elmúlt két év alatt.

#3 ranger

ranger

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 0:56

Ez az ország szíve csücske. Csak annyira szerettem bele, hogy komolyan fontolóra vettem az odaköltözést.

#4 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 9:15

És igen! Posted Image Itt itt! Posted Image Kiskunhalas. (Ha nem is a megye csücske, csak a térgye kalácsa, de azért szeretem.)Kiskunhalason semmiféle western-szívû nincs, én vagyok azt egyetlen az egész régióban.Ezért vagyok kénytelen (hehe) Silverado földjére lépni, hogy hódolhassak az új szerelemnek.Asszem szombaton mégiscsak megyek... nem tom. Ha a mamáék nem jönnek, akkor biztosan.Anikó! BKM-is szívû! Posted Image Nem jössz? ma tudok választ adni, hogy biztosan Silveradozom-e a hét végén!

#5 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 13:52

Mostmár hozzászólok a saját topikomhoz.. :D Én két helyen is lovagolok Bács-Kiskun megyében, pontosabban Kecskeméten.. Posted Image Az egyik létesitmény sokak számára ismerõs lehet. A Fülöp familia lovardája. Engem Fülöp Noémi tanítgat, 1000ft/félóráért. Nem a legolcsóbb, de a minõség is számít.. :rolleyes: Van fedett lovarda, és rengetek gyönyörû pacc. F.Noémi egyszerre max. kettõ emberrel foglalkozik. Ez szerintem nagyon elõnyös, mert az emberre rendesen figyelnek.. A terep ugyanennyibe kerül, csak egy órás. (2000 ft) Ha valakit érdekel, akkor megadom neki a számát, és egyéb elérhetõségeket. A másik hely egy kisebb lovarda. Van ott négy kanca, amin nyugott szívvel lovagolhat az ember. Van ott egy csõdör is, amin nem lehet lovagolni, patarepedés miatt. (Vannak csikók is, amik eladók, ha valakit érdekel.) Itt egy félóra lovaglás 900ft/félóra. Terep 1800ft. Ez általában egy óra, de tovább is nyúlik néha.. Aki hobbi szinten szeretne megtanulni lovagolni, annak nyugott szívvel ajánlom figyelmébe! Kecskemét belvárosátó kicsit messzebb van, egy réten. Lehet, hogy mond valamit az, hogy Kápolnarét. Mostanában ujjítgattják, frissen van meszelve, meg minden. Nem tudom, hogy mennyire hitelesek az infók, mert kb 2 hónapja nem voltam ott lovagolni. :( Jm-horseman tudna errõl bõvebben beszélni.OFF Ranger! Sose fogod megbánni, ha ideköltözöl! Nagyon szeretek itt élni, (sajnos most már nem minden nap, csak kéthetente vagyok itthon) és nagyon jó hely. Borcsa

#6 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 15:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Borcsa: Itt egy félóra lovaglás 900ft/félóra. Terep 1800ft. Ez általában egy óra, de tovább is nyúlik néha.. Aki hobbi szinten szeretne megtanulni lovagolni, annak nyugott szívvel ajánlom figyelmébe! [/QUOTE]Csak a "kezdõknek" 900ft. Lehet bérletet is venni, ami 6500=10xfél óra egy alkalom 650HUF. Terepre meg csak az mehet, aki elég jól tud már lovagolni, és addigra úgy összebarátkozik az oktatóval, hogy "baráti kedvezmény"-t kap. Szóval általában 1300 ha egy órár megy.Megerõsítem amit Borcsa is mondott, hogy aki komolyan akar foglalkozni a lovaglással, az ne ide járjon, mert nem folyik túl komoly tanítás.Viszont aki meg akar tanulni alapszinten, annak tökéletes hely, mert olcsó, és futószáron még tanítgatnak is Posted Image Én voltam olyan szerencsés, hogy két év alatt el tudtam lesni egy oda járó profi lovas lovaglási technikáját, szép ülést, stb., de biztos vagyok benne, hogy nem mindenkinek sikerül ez, így aki tanulni akar, az ne ide jöjjön!Így nekem megfelel ez a hely, bár van mit tanulnom még, azt hiszem. Másik az az, hogy tanítás híján az ember kénytelen a tapasztalataiból meríteni. Jobban megtanulja, hogy egyes esetekben mit hogy kellet volna csinálnia, a ló tanítja meg sokmindenre.Minden összevetve a kezdõknek javaslom, illetve akik már más helyen tanultak meg lovagolni. (Sorry a sok szóismétlésért, helytelen fogalmazásért, siettem ;) )jm ;)

#7 hogolyo

hogolyo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 28. - 11:05

Én is a Kápolnarétre jártam két évvel ezelõtt-sajnos nem voltam megelégedve a tanítással én sem.Én is azt javaslom amit jm-horseman.

#8 szaffi21

szaffi21

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 1. - 19:58

Jm!És ki lenne az az oda járó profi lovas?A SAnyi?Aki már akkor összeszarja magát,ha ugrik egyet alatta a ló?Tõle aztán jóó sokat lehet tanulni.A profi lovas az ,aki már min.20 éve lovagol és veresenyszerûen ill.mindent tud nem csak elméletben,hanem gyakorlatban is.

#9 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 10:11

idézet:
Eredeti szerzõ: szaffi21: Jm!És ki lenne az az oda járó profi lovas?A SAnyi?Aki már akkor összeszarja magát,ha ugrik egyet alatta a ló?Tõle aztán jóó sokat lehet tanulni.A profi lovas az ,aki már min.20 éve lovagol és veresenyszerûen ill.mindent tud nem csak elméletben,hanem gyakorlatban is. [/QUOTE]Igen, a Sanyi. Nem tudom, hogy ezt most hogy értetted, mindenesetre nem igaz amit mondasz. Borcsa? Vélemény Sanyiról?

#10 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 21:04

Wiltfang és fogathajtok a városomból valók! Hej! Posted Image Ki van még innen?Ú de tanúnom kéne... Posted Image

#11 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 7. - 18:39

Tanujjá, wazz, mer agyoncsaplak! (na jó, agyhelyen!)

#12 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 16:33

Borcsa:Amirõl te beszélsz az a Júlia lovasfarm.Én kétszer voltam ott de inkább maradtam a jól bevált Csinos farmnál.A Júliát azért nem szeretem,mert nem fordítanak elegendõ figyelmet a lovakra.Nemtudom,hogy mióta jársz oda,de pl a Vándor egy gyönyörû ló volt és bélcsavarodásban pusztult el.

#13 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 13:17

Kb kettõ, vagy három éve járok a Júlia farmra. Egyet értek veled a lovak terén. Én is tapasztaltam, hogy nem 100%-osan figyelnek rájuk. Szerintem abból fakad a problem, hogy aki oda megy lovagolni, az vagy finnyás arra, hogy megpucolja, vagy lusta, vagy nem tom. Mert ugye az a luxus, hogy van ott egy ember, aki felszereli a lovat, meg le is, és nekem csak lovagolni "kell" rajta. Legalább ha valaki lovagolni megy legalább venné a fáradságot. Az etetés szempontjából nem hinném, hogy nagyon elhanyagolnák a lovakat. Teljes adagot kapnak, nem is éheznek, jól is néznek ki(mikor meg vanna pucolva) és este meg ki is eresztik õket a rétre. Na ennyi elég volt ebbõl.. Posted Image Megyek ki most hozzájuk, és dédelgetem õket egy kicsit, meg lehet, hogy pacizok egy keveset. Úgy sem láttam õket megint egy két hete.. :( ui.: A vándort én is nagyon kedveltem, (meg le is estem róla egyszer.. ) meg tényleg szép ló volt...De ez lett a vége. A jó hír az, hogy azóta két csikó is született... ;)

#14 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 19:05

Hát igen(tudom hogy háttal nem kezdünk mondatot,de most mind1)Én a Csillagon lovagoltam kétszer,a második alkalommal ledobott a mocsok.A Vándor a volt legjobb barátnõm kedvence volt.Õ is oda járt,aztán át jött velem a Csinosra.Most megint oda jár,lehet hogy ismered:Kiss Viktória.Eléggé megutáltuk egymást.Én akkor is maradok a Csinosnál,sokkal jobb hely.A fényképeden(az adatlapodon) a Királyon ülsz ugye?A Királynõvel mivan?Õk ugró lovak.régen gyerekek nem is lovagolhattak rajtuk.Na asszem ennyi.Szia

#15 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 19:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel: Én a Csillagon lovagoltam kétszer,a második alkalommal ledobott a mocsok.Én akkor is maradok a Csinosnál,sokkal jobb hely.A Királynõvel mivan?Õk ugró lovak.régen gyerekek nem is lovagolhattak rajtuk.Na asszem ennyi.Szia [/QUOTE]Csillag rulez! Csak róla estem még (már 4x)Királynõ él és virul.Király tavaszig még porosodik, mert szétrepedt a patájaCsinosról csak annyit, hogy nemrég jött Csabi helyett egy lovász onnan, és egy hónapra rá meglógott a nyergekkel, szerszámmal 1ütt.

#16 Timcsi

Timcsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 13:15

Bács-Kiskunban található Kiskunmajsa is, ahol szintén mûködik egy lovarda már 15 éve, ez a Lópofa lovarda. Várok szeretettel mindenkit!

#17 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 14:15

idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel:A fényképeden(az adatlapodon) a Királyon ülsz ugye?A Királynõvel mivan?Õk ugró lovak.régen gyerekek nem is lovagolhattak rajtuk. [/QUOTE]igen, õn. Igaz, Jm már megírta, de azért én is elmondom, hogy a királynõ jól van, éppen egy órája lovagoltam rajta. ;) Nem csak velük lehet ugrani, mert én már ugrattam a Csillaggal, Helgával is. Igaz, nem versenylovak, de ugrani tudnak valamennyire.Borcsa [ December 21, 2004, 13:16: Az üzenetet átszerkesztette: Borcsa ]

#18 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 14:42

Melyik lovász volt?nemtudom ki voltmár augusztusóta nem voltam kint.Kocsérra járok az oszt.társam ismerõséhez lovagolni,ott ingyen van.Én imádom a Csinost,szerintem jobb a Júliánál,de ezt mindenki máshogy látja.Az biztos,hogy a Csinoson még nem volt ilyen,biztos nem tetszettek neki a nyergek :))csak vicc volt.Nekem azt mondta a Kiss Viki,hogy ugró lovak,mondjuk annyira nem érdekel.Szóval Borcsa ismered a Kiss Vikit?

#19 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 18:13

Nem ismerem a Kiss Vikit. Vagy lehet, hogy csak látnom kéne.mióta jár ide?A lovászt Ferinek hívták. Még így sem rémlik?Azon, hogy melyik a jobb, felesleges vitatkoznunk, mert mindenki a szívéhez közelebb állót tartja jobbnak.. ;)

#20 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 11:27

nemtudom mióta jár oda asszem nyáér óta végülis mióta összevesztünk.De nme is érdekel.nem rémlik.Nem vitatkozni akarok csa mondtam.Az a természetes,hogy mindenkinek más az izlése,még jó,hogy nem mindenkinek egyforma!Mi lenne velünk úgy :)

#21 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 13:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel:Az a természetes,hogy mindenkinek más az izlése,még jó,hogy nem mindenkinek egyforma!Mi lenne velünk úgy Posted Image [/QUOTE]Annyi ló nincs a világon, hogy ha bekövetkezne, akkor jó lenne.. :D Posted Image redface.gif

#22 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 13:55

Nem volt régebben egy Király nevû fedmén a Júlián?

#23 Szellemlovas

Szellemlovas

    SUFNI

  • Fórumtag
  • 1.145 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 13:58

De volt, s Júlia azóta már meg is ellett! :D

#24 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 14:06

Gyengébbek kedvéért ( tongue.gif ) újból kérdezem:Nem volt régebben egy Király nevû fedmén a Júlia farmon?

#25 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 15:01

idézet:
Eredeti szerzõ: Timcsi: Bács-Kiskunban található Kiskunmajsa is, ahol szintén mûködik egy lovarda már 15 éve, ez a Lópofa lovarda. [/QUOTE]Bérces(?) Zoltán fõlovas ottan van e még? :D Ha igen üdvözlöm!k.h.U.i.: Sose fogja kitalálni, hogy ki vagyok!!! Posted Image HÁ-HÁHÁHÁ-HÁ-HÁ(ez dúúrván ördögi kacaj volt) [ December 22, 2004, 14:09: Az üzenetet átszerkesztette: kicsi huszár ]

#26 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 20:53

Még mindíg ott van a király,ha ugyanarról beszélünk.Egy fekete ló fehér jegyekkel.Az izlést nem úgy értettemahogy te megfogalmaztad Borcsa.de mind1.

#27 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 22:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel: Az izlést nem úgy értettemahogy te megfogalmaztad Borcsa.de mind1. [/QUOTE]Bocsi, hogy félreértettem. Csak poénnak szántam...Piaffe!Az adatlapomon megnézheted a Királyt. (rajta ülök :D )

#28 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 23:01

Láttam a képet és nem bírtam felismerni benne azt a lovat, amelyiket én ismertem. Úgy 7 évvel ezelõtt lehetett ez már, úgyhogy végülis nem csoda, hiszen a ló is változhatott, meg aztán kezdõ létemre még teljesen más szemmel néztem a lovakat. :D Amúgy õ volt az apja egy általam nagyon kedvelt lónak. És büszke voltam, hogy Király a papája. :D De a származására már nem emlékszem, csak arra, hogy Király nekem akkoriban nagyon tetszett. Láttam néhány ugró edzésen a Csinos farmon.

#29 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 22. - 23:16

Valószínû, hogy Király már soha többé nem fog akadályt ugrani a patája miatt. Még rá sem lehet ülni...Napi 15 percet, ha kinn van jó esetben, de akkor nem lehet megfékezni! Úgy ugrál, meg ficánkol,mint egy õrült... :(

#30 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 10:32

Miért repett be a patája?Szegény Király.Borcsa te még a Cigány nevû lovat ismerted a Júlián nem?Szegény ló én nagyon sajnáltam.van itt olyan aki jár a csinosra lovagolni?Vagy esetleg volt már ott?

#31 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 11:31

Voltam. Utoljára nagyon régen. Amikor elkezdtem lovagolni tanulni és hirtelen nem volt más lehetõség, elkezdtem járni oda. De nekem az akkori Csinos farm nem tetszett. Sem a hely, sem az oktatás. Szerencsére hamarosan megtaláltam a nekem való edzõt és az õ tanyáján már saját lovat is szívesen tartottam. Azóta viszont tudom, hogy rengeteg változás ment ott végbe és én a tanyát még kívülrõl sem láttam már vagy jó pár éve. Úgyhogy akár azt is el tudom képzelni, hogy a Csinos most egy nagyon klassz hely, de igazából elképzelésem sincsen. :rolleyes:

#32 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 17:29

Igen régen egyáltalán nem volt jó.Azóta épûlt egy boxos istállló.Nagy karám van,mögötte egy kicsi legelõ.A lovaknak most épült fedett rész a karámba,bár azt mondták fedett rész lessz ahol lehet lovagolni.A lovak is sokkal jobb állapotban vannak.Piaffe te most hova jársz lovagolni?A Csinoson melyik lovon lovagoltál?

#33 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 19:59

idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel: Miért repett be a patája?[/QUOTE]Nem tudom. Egyik napról a másikra történt. egyszer, csak elkezdett vérezni a patája. összeragasztották, de az szétrepedt. Most egy ujjabb ragasztás van rajta. Nem tudni hogyan bírja.. :(
idézet:
Eredeti szerzõ: Hasufel: Borcsa te még a Cigány nevû lovat ismerted a Júlián nem? [/QUOTE]Igen, ismertem, de nem ültem rajta. És nem is láttam, hogy hogyan ülnek rajta, mert már akkor halálra volt ítélve.. :(

#34 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 21:49

(Bocs, Varázsló elfelejtett kijelentkezni. Piaffe voltam.) [ December 23, 2004, 20:51: Az üzenetet átszerkesztette: Varázsló ]

#35 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 21:51

Szóval mégegyszer...Egyáltalán nem emlékszem már a nevükre. Nem jártam oda sokáig. Arra emlékszem viszont, hogy volt egy borzasztóan lusta ló, amelyiket kezdõ létemre sarkantyú vagy pálca nélkül nagyon nehéz volt elõre hajtani. :D Két csikó érkezett akkoriban. Az õ nevükre emlékszem: Ceruza és Cilinder.Akkoriban ott edzõsködött Barna Feri bácsi is, aki csak azoknak tartott ugróedzést, akiknek volt saját lovuk, nekem akkor még nem volt. Az õ tanítványainak pár lovára is emlékszem kicsit. Mondjuk ezt a három nevet nem nehéz együtt megjegyezni: Király, Gróf és Báró. :D Utóbbi azt hiszem pici csikó volt még. És volt még egy Rudi nevû szép, ezüstösen szürke ló. Kb. 11 évesen vették, mint jól képzett ugrólovat. Én 6-7 éve kezdtem el díjlovagolni Magyar Zsuzsánál (Kecskeméttõl kb. 10 km Jakabszállás irányába). 4 évig tartottam ott a [url="http://"http://pg.photos.yahoo.com/ph/maria_goor/detail?.dir=8b33&.dnm=9056.jpg&.src=ph"]lovam[/url] , majd fõiskolára mentem és anyagi okok miatt nem tudtam magammal vinni. Túl drága lett volna arrafelé a bértartás, ezért hazahoztuk. Addigra megépült itthon a saját kis istállónk, úgyhogy a nagypapám lovától született csikómmal együtt háznál tartottuk. Én pedig a heti 6 alkalom helyett csak hétvégente tudtam kicsit lovagolni. Aztán egy év múlva abbahagytam a fõiskolát. Egyrészt rájöttem, hogy nem igazán nekem való pályát választottam, másrészt a lovak nélkül sem bírtam. Itthon zsebpénzért dolgoztam és [url="http://"http://pg.photos.yahoo.com/ph/maria_goor/detail?.dir=8b33&.dnm=1c5b.jpg&.src=ph"]belovagoltam a csikómat[/url]. Aztán pedig felhagytam a díjlovaglással. :D A fórum révén olyan barátokra, ismerõsökre tettem szert, akik megkedveltették velem a westernlovaglást, azon belül a reininget. És megragadva a lehetõséget kimentem egy évre Ausztriába, Dennis Schulz európa- és világbajnok reininglovashoz dolgozni és tanulni. Most megint itthon vagyok, de szeretnék még visszamenni más trénerhez is tanulni.És a kérdésedre válaszolva:Most egy westernes ismerõsöm [url="http://"http://pg.photos.yahoo.com/ph/maria_goor/album?.dir=2502&.src=ph"]lovait[/url] lovagolom Kecskeméttõl kb. 20 km-re. Ezen kívül az exdíjlovamat is mozgatgatom itthon, a fiatalabbat pedig eladtam, hogy késõbb quarter horse-ot tudjak venni az árából.Röviden ennyi. :D

#36 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 11:55

idézet:
Eredeti szerzõ: Szellemlovas: De volt, s Júlia azóta már meg is ellett! :D [/QUOTE]:D Posted Image :D Posted Image És még igaz is

#37 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 16:57

Én mire a Csinoson kezdtem tanulmányaimat addigra Ceruza és Cilinder már nem voltak ott.A név táblájuk viszont még kint vannak a boxokon.Grófot ismerem és a gazdáját IS.Most ott laknak v csak a ló van ott ahol én régen lovastornáztam.Magyar Zsuzsának nem a Zsuzsi tanya néven van lovardája?

#38 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 16:59

Amúgy mindenkinek boldog karácsonyt!!

#39 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 25. - 3:24

Boldog karácsonyt! Posted Image Nem ismerek Zsuzsi tanyát. Régebben nem volt neve a tanyának, most már - ha jól tudom - Flinta majornak hívják. (A névadó Flinta egyébként a saját lova volt, "S" kategóriás díjló. Kezdõként sokat tanultam tõle, mielõtt saját lovam lett, de akkor már elég beteg volt. :( )Gróf gazdáját valamilyen Imrének hívják, ugye?Hol lovastornáztál régen? [ December 25, 2004, 02:25: Az üzenetet átszerkesztette: piaffe ]

#40 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 25. - 19:19

csak azért kérdeztem mert most a barátnõmék szomszédjába lovagolunk és õ Kedvest én meg Reményz lovagolom.És õk onnan jöttek.Csak azért kérdeztemNemtudom hogy hívják.Lehet hogy valamilyen Imre majd megkérdem.Kint a Szelei faluban a Csinos farm elõtt ahogy megyünk oda van balkéz felé egy kisút.Ott.Ahol most a Grófék vannak.