Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lómasszázs, csontkovácsolás


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
144 válasz a témához

#1 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 14:30

Sziasztok!Az az erdekes szamomra higy itt kint az USA-ban mennyire nepszeru a lovmasszazs s a csontkovacsolas.. Volt reszem megtapasztalni milyen hatasssal van a lora egy helyretakot csont egy meghuzodott nyak kimasszirozasa. Egyertelmuen segit a lonak.Ismertek-e olyan helyet s embert aki ezt a 2 dolgot hasznalja lovaknal. S ha igen akkor ki o? [ 27 Szeptember 2002, 10:28: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 15:33

Én nem. Sajnos. Pedig valaki megmasszírozhatná a lovam, vagy nem tudom mit csinálhatna vele, hogy rendbejöjjön teljesen...

#3 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 16:05

Cirmos, mintha már láttam volna magyar lovasújságban hirdetést, de cikket biztosan. Ha megtalálom, akkor beírom. Miért nem tanulod ki a mesterséget, aztán itt kamatoztathatnád! :) Meddig leszel még Amerikában?

#4 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 18:37

Nos allatorvosi vegzettseg kell, ahhoz hogy valakimhivatalos csontkovacs legyen..A lomaszazs tanfolyamot mar elvegeztem....Szerintetek lenne ra magyarorszagon igeny?

#5 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 18:51

fõleg, hogy apám mindig aszongya: már megint nõttél, te ló! :D és rámfér egy kis masszázs... :D :D [ 10 Június 2002, 18:52: Az üzenetet átszerkesztette: Apple ]

#6 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 10. - 19:06

Cirmos!Ha hazajössz és netalán arra vetemednél, hogy lómasszázs tanfolyamot inditasz, én beneveznék. ;) De komolyan.

#7 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 11. - 14:04

Nekem meg megmasszírozhatnád a lovam. ;)

#8 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 11. - 14:20

Ma véletlenül a kezembe került a Lovas Nemzet 200. januári száma. A 18. oldalon van egy nagy cikk a lovakon alkalmazott manuálterápiáról. Tarnóczy Mária írta egy olasz lovas lap nyomán. A cikk elsõ fele a kínai masszázstechnika lovakon történõ alkalmazásáról szól, a másik pedig az amerikában már 20 éve alkalmazott - Olaszországban mostanában terjedõ - "sportmasszázsnak nevezett terápiát" ismerteti. (Ha jól értelmeztem, az elsõt beteg lovaknál alkalmazzák, a másodikat pedig inkább ismeretlen eredetû, de fájdalmat jelzõ panaszoknál, izommerevségnél.)

#9 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 11. - 15:23

Azokon a helyeken ahol megfordultam, ott mindenhol alkalmaztak akupumkturat, masszazst s csontkovacsolast a lovaknal.... e eleg jo eredmennyel mukodottpl:volt egy csiko amit Texasbol hoztak fel Chicago melle. A csiko az ut 2 orajaban valamikor elesett s a utanna tobb mint 6 orat csungot a kotetel a loszallitvban. A csiko feje mogott a nyaknal egy ficilabda nagysagu doaganat keletkezet s a az egeysz nyak el volt ferfulve kb 80 fokos szogben... A csontkovacxs 4 honapi munkaval s masszazs s csontmozgattassal tudta helyrehozni a csikot... Szegeny kis fata olyan eros fejfajasa volt az elejen... Latszott a szemen....

#10 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 június 11. - 17:37

Cegény... :( Nem tudom, hogy 1általán az én pacimnak segítene-e valami. Hisz azt sem tudom pontosan, hogy mi baja. Vagyis remélhetõleg csak volt. De még mindig nem tünetmentes. :(

#11 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 26. - 23:05

Cirmos,Nem tudom érdekel-e még, de nálunk nemrég járt egy lócsontkovács meg egy bioenergetikus. Szívesen egyeztetnék, hogy vajon azt csinálták-e amire te gondolsz?

#12 Andika001

Andika001

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 27. - 0:21

Szijasztok!én is láttam egy ilyen csontkovácsot itt Mo.-n!Üllõ.-n volt párszor az egyik alkalommal megnéztem mit csinál.Vannak ott olasz lovak.nem is tudom mi baja volt,lényeg hogy merev volt.erre õ megnézte a lovat,és fogta magát a lo mögé állt ,megfogott egy hatalmas gumikalapácsot és egy rohadt nagyot ütött a lo faránál az egyik csontra. :gm:a lo hirtelen csinált egy olyan mozdulatot mint amikor belerugnak ,de semmi más.Erre odament hozzá a csonkovács az egyik oldalára a farához ,meglõkte ugymint amikor azt akarjuk hogy nehezedjen át a másik lábára a lo.A lo olyan simán helyezte át a sulyát mintha valami,nem is tudom táncos lett volna .szoval a kökemény lobol olyan nyulékony lo lett hogy csak néztem!!Valami fura kis fazon volt az illetõ,de szerintem megprobálhattok Üllõn kérdezõsködni!Szerintem megéri.Na meg a Tellington modszer is egész jo tud lenni!Komolyan!Egyszerü és soyor láttam hogy hatékony.:puszi Andi Posted Image ;)

#13 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 szeptember 27. - 10:11

Jajaja ez ugyanaz. Nem tudom használ-e, mindenestre jó drága

#14 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 11. - 21:46

Helló!Végül is kiderült valami?? Mármint hogy hol lehet ilyet tanulni?? Mert engem nagyon érdekelne! Amúgy is vevõ vagyok minden lóval kapcsolatos tanulásra, de ez kimondottan érdekelne. Apukám kamionos, Olaszo.-ból hozott egy újságot, amiben van egy cikk a csontkovácslásról, de nem értünk olaszul és igencsak felkeltette az érdeklõdésemet!!! Üdv.: Cowgirl Posted Image

#15 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 12. - 11:54

Épp most fog felkerülni többek között ez a link is a [url="http://"http://lovas.lap.hu"]lovas lapra[/url] , de ti, mint a kedvenc fórumom tagjai, mindenkinél elõbb értesültök róla: [url="http://"http://www.csontmester.hu"]http://www.csontmester.hu[/url] . Posted Image Izé, most néztem meg a lapot és nem igazán mûködik. Nálatok? [ Május 12, 2003, 12:07: Az üzenetet átszerkesztette: Titok ]

#16 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 14. - 3:57

Hali..Csontkovacsolas s lo masszazs.....Az egesz usa teruleten nagyon nepszeru..ez a ket ag s a loimadok koltenek is a lovukra, rendesen...tul sokat is..Angolul ezt a teruletet equine chariopractic and equine massagenak hivjak.. Rendszerint allatorvososk, vagy orvososk ternek at erre a szakmara ( renszerint 200$/ lo / alkalom)De tanfolyamot is el lehet vegezni ami nem igazan olcso.Nem tudom, hogy ha Mo-on az allatorvost meg a nagyobb lobetegsegeknel is probaljak a lotulajdonososk az allatorvosi koltsehet megsporolni, hogyan fog ez a terulet jol fizeto bevetelle valni...

#17 Peckes

Peckes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 10:17

Pár éve volt egy cikk a kiropraktikáról a Kistermelõk lapjában. Ha gondoljátok elõkaparom, melyik számban volt.Érdeklõdés van rá, nem is kicsi!Amugy én is kiváncsi lennék rá...Több magyanak kéne ilyesmivel foglalkoznia,ha már lovasnemzet vagyunk (elvileg).

#18 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 15. - 20:07

A linket ne jegyezzétek meg, de hogy ne maradjak szégyenben, itt olvashatjátok a csontkovács honlapját:[url="http://"http://www.users.monornet.hu/kulcsarg/"]http://www.users.monornet.hu/kulcsarg/[/url] :cool:

#19 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 31. - 22:18

Sziasztok!!!Azt szeretném még megkérdezni, hogy ha én ezt meg szeretném tanulni, valahogy, akkor mi a teendõm?? Úgy hallottam az állatorvosin is tanítanak valami ilyesmit, de mivel nem tudok az állatorvosira menni tanulni, így szívesen tanulnék valakitõl valahogy...Üdv.: Cowgirl Posted Image

#20 Ginger

Ginger

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 18:43

Sziasztok!Már régóta érdekel engem ez a téma! Ugyanaz a kérdésem, mint Cowgirlnek! Ha tudtok valamit szóljatok!Imádom a lovakat!Horses forever!!!!!!!!

#21 Agika

Agika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 8. - 0:07

Haliho!Nagy szuksegunk lenne egy csontkovacsra. A pacc ugeto versenylo, annak osszes bajaval. A csipojet kellene helyre rakni es akkor nem fajna neki tobbet.Ha tudtok valakit aki ezt bevallalna, mi allunk elibe! Posted Image Minden megoldas erdekel.

#22 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 8. - 9:00

Szerintem nézz be a vajákos topicba, hátha találsz ott valamit, ami hasznos lehet.

#23 kisbambee

kisbambee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 658 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 8. - 9:01

A neten van egy oldal, az nem jó?[url="http://"http://www.csontmester.hu"]http://www.csontmester.hu[/url]

#24 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 30. - 20:31

sziasztok!bizonyára hallottatok már biorezonanciás vizsgálatról, bár ezt embereknél használják. Nos ez a módszer állatoknál is mûködik, csak még kevesen tudnak róla..

#25 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 30. - 22:09

Hozzánk minimum egy évben egyszer, jön csontkovács, ha szükséges többször is.

#26 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 2. - 20:25

Hol lehet ilyet tanulni?Segítsen aki tud, lómasszõr, lócsontkovács akarok lenni.........

#27 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 4. - 7:25

Sziasztok !Nekem is valami szakirodalom vagy szakember kell sûrgõsen , Kb 2 hét múlva haza engedik a lovamat a kórházból ahol fél évig volt - láb mûtétei voltak . A doki említette hogy gyógytorna , fizióterápia kell neki , de tegnap levették a gipszet részben a lábáról és láttam hogy alig van izomzata amivel mozoghatna ettõl egy kicsit megijedtem . Komolyan kell foglalkoznom vele . Felénk én még nem hallottam sem csontkovácsról sem masszõrrõl .Nekem kell segítenem rajta hogy újra járni tudjon .Ha valakinek van valami ötlete kérem segítsen nekem . köszi elõre is .

#28 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 4. - 11:05

Neken van egy ismerõsöm aki csontkovács. De, hogy tanit-e?

#29 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 13. - 19:07

Találtam lócsontkovácsot, aki tanít is, indít tanfolyamot, de több ember kell hozzá. Érdekel valakit ?

#30 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 14. - 16:51

Igen érdekel , de hol mikor és mennyiért !

#31 Agika

Agika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 14. - 19:37

Ja!ja!ja! Posted Image Posted Image

#32 Vigasz

Vigasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 712 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 23. - 22:39

[url="http://"http://www.csontmester.hu"]www.csontmester.hu[/url](tanfolyamok)én mennék. de komolyan

#33 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 24. - 7:04

Megnéztem az oldalt . Ezzel nekem csak az a bajom , hogy én Pest határától is csak 160 km-re vagyok . Szóval eljárni tanfolyamra ilyen távolságból kicsit gázos .De azt hiszem megpróbálok jegyzetet venni , hátha önképzõ módón is lehet valamit tanúlni belõle .

#34 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 13. - 17:55

Lányok, Fiúk! Dolgoztatott-e már valaki Soltész Andrással, vagy Kulcsár Gáborral (csontkovácsok)? Ha igen, szívesen veszek minden használható információt. Elõre is köszönettel!

#35 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 16. - 18:33

Csikasz! Küldtem magánüzenetet.

#36 sármi

sármi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 567 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 17. - 10:17

Sziasztok furioso, mi redszeresen, egy évben egyszer, Soltész András meg nézi a lovat, /lovakat/, és a környéünkre, is jár. :cool:

#37 Fecó67

Fecó67

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 17. - 12:03

Sziasztok!Soltész András nagyon profi. Az összes sportágban dolgozó lovakat kezel fantasztikus eredménnyel. Olyan lovakkal érnek el ismét kitûnõ eredményeket, amelyekrõl már versenyzés szempontjából már lemondtak. Érdemes kipróbálni. Vannak lovak, amik hosszú és drága állatorvosi kezeléstõl sem lettek jobban, András pedig egy-két kezeléssel rendbehozta.

#38 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 2. - 12:40

A 2003/január-i Lovas Magazinbana 48-49. oldalon van cikk a lómasszásról. Pont Soltész Andrásról szól. [ Augusztus 02, 2004, 12:41: Az üzenetet átszerkesztette: liviakonrád ]

#39 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 19. - 1:11

Sziasztok! Tudja valaki ennek a Soltésznak a telefonszámát?

#40 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 19. - 17:08

idézet:Eredeti szerzõ: Vigasz: Találtam lócsontkovácsot, aki tanít is, indít tanfolyamot, de több ember kell hozzá. Érdekel valakit ?

Igen, engem is érdekel, de ezzel együtt kérdéseim is vannak:1. Kell-e valami elõképzettség?2. Hány óra, mennyiért ?3. Hét közben, vagy végén van a tanfolyam (sajna ez nekem nagyon nem mindegy, mert csak hétvégén tudnék ilyet bevállalni) ?4. Ki tartja?Elõre is köszi!