Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Eger és környéke


  • Please log in to reply
1565 válasz a témához

#41 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 20. - 20:11

Így is mondhatjuk.Sõt messzirõl jött ember sokára ér ide. :cool:

#42 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 6. - 9:31

Repülõrajt!Ajánlom figyelmedbe a Lovas Nemzetben, valamint a Lovas Életben található :Bozsik,Lázár,Szilvásvárad,lipicai témakörhöz kapcsolódó írásokat.

#43 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 7. - 6:15

Olvastam a Lovas Nemzetben. Kiragadott idézet a cikkbõl:"Az azóta eltelt 34 év fogatversenyei azt igazolják, hogy 3 versenyszám összetett versenyeit lipicai fajta lovaink teljesítették legeredményesebben. A 425 éves tenyésztési múlttal bíró fajta egyes törzseit Szilvásvárad a fogatsportra szelektálta. Azt a tényt, hogy a nemzetközi lókereskedelem teljesítményorientált, Szilvásvárad szakvezetõi kellõ idõben felismerték."De csak azért, hogy vitatkozz tovább és élénküljön a topikélet. :D

Edited by Repülõrajt, 2006 április 7. - 6:16.


#44 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 7. - 23:41

Semmi kedvem vitatkozni se veled se mással.Én nem pont erre a cikkre gondoltam .Csak a tényszerûség kedvéért nem én állítottam,hogy Lázár Zoltán szilvásváradi lipicaikkal versenyzik.Ha elolvasod az összes cikket a témával kapcsolatban akkor a következõ tények adottak:Lázár kijelentése szerint a szilvásváradi lipicaiakból amit szilvásváradtól kaptak(nem vettek) legkorábban 2-3év múlva várható,hogy versenyezni fognak mivel fiatalok, kiképzés alatt állnakaz idõsebb álomány között versenyzésre alkalmas egyed nincs.Ugyanakkor külföldrõl most vásároltak (nem kaptak) több lipicait verseny fogataik frissítésére.Bozsik Józsefet az egyik külföldi lipicai ménes megbízta kettes és négyes fogataikösszeállításával és hajtásával.Ezek tények ezeken nincs mit vitatkozni és azt hiszem ha valaki nem elfogult szilvásváraddal akkor önmagukért beszélnek.A kölcsönkért fogattal kapcsolatban az még a kecskeméti kettesfogathajtó VB-n(nem a legutóbbi négyesen) történt és ha jól tudom (mástól hallottam) személyesen a ménes vezetõje hajtotta õket mint "szilvásváradi" fogatot.Vitatkozni mint mondtam nem akarok senkivel ezzel a témát befejeztem, de ami van az van.Mivel a hangvételedbõl úgy érzem ,hogy a hozzászólásaimat,kötözködésnek,vagy valamiféle piszkálásnak vetted jó szándékom bizonyítékául vendégem vagy egylovaglásra és kicserélhetjük a tapasztalatainkat is.Amennyiben élni kívánsz a lovaglási lehetõséggel hívj fel.Tel:30/9102 641

#45 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 9. - 19:50

Ez igazán nagyon figyelmes dolog tõled.

#46 Feri58

Feri58

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 6. - 15:53

Üdv Heves. Eger. Én ugyan Budapesten élek de lovazni Tiszanánán lovazom .Tenyésztek az ügetöre kisebb nagyobb sikerrel,müködtetünk egy lovasklubot kis lovardát.Ellentétben veletek mi a mezökön a tiszai gáton és ártéri erdõkbe lovagolunk, hegyet csak meszirõl látunk ,de ez is csodás.Felsötárkányon a Laciékat jól ismerem szép a tanyájuk és a környék is gyönyörü,mindenkinek ajánlom persze csakis utánunk Ha valakit érdekel itt a www.tiszananalovasklub.huüdv.Feri

#47 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 7. - 9:34

Szia!Sajnos Hevesen sem találhatóak hegyek, de két héte meghivtak Várbükkre egy hétvégi lovastúrára ahol nagyon jól éreztük magunkat.Reggel 9-17,30-ig egyik hegyrõl le másikra fel 17 másik lovas társaságában szép idõben gyönyörû tájakon.Ezúton is köszönet a vendéglátóinknak. Üdv: R.Ferenc

#48 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 7. - 16:21

Felsötárkányon a Laciékat jól ismerem szép a tanyájuk és a környék is gyönyörü,mindenkinek ajánlom persze csakis utánunk

Laciéknál lovagoltam egy jó ideig. Ajánlom õket is, de ha valaki jönne a környékre lovagolni, annak még néhány egyéb lehetõséget tudok ajánlani, mert vannak más tanyák, minden irányban, amik szintén legalább olyan jók. Felsõtárkányban van még 2 másik hely, az egyiket ismerem, nagyon ajánlom.

Edited by Repülõrajt, 2006 május 7. - 16:22.


#49 Shagya

Shagya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 404 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 24. - 8:46

Szép jónapot, ha nem haragszotok meg idesuttogok egy kis reklámot!Tiszanánán SA Natural Horsemanship tanfolyam lesz!Idõpont: Július 7-9További infó: http://www.tiszanana....php?oldal=sanh

#50 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 18. - 19:23

Bár valójában semmi közöm hozzá, azért remélem, hogy megjelennek a díjlovasok, vagy bármilyen lovasok, meglátogatni eme elhanyagolt topikot és környéket, élõben is. :) Szóval, nekem hétvégén csak a szombat jó, az is kómásan (éjszakai szoli után)(Ha megyek, akkor Nancyt nem adom senkinek :nem: )

#51 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 20. - 4:39

Most szombat nekem is jó,szintén kómásan 3éjszaka után.Egy lóval és két lovassal mennénk ha van még egy szabad ló.Ha lehetne koradélután a dolog az jó lenne valamit mégiscsak kellene aludni is.

#52 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 23. - 6:07

Spanish eltûnt? :confused: Hahó!Halasszuk el?

#53 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 23. - 11:36

:gm:

Edited by Spanishereit, 2006 augusztus 21. - 20:57.


#54 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 23. - 14:42

Remélhetõleg Spanish megbékél, és nem megy el! A szervezés tõle függ, szóval majd egyeztetünk még. Én lehet, hogy nem is lovagolok (anyagi okokból), de szívesen találkoznék, beszélgetnék mindenkivel! Majd egyeztessünk még.

#55 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 2. - 19:43

Mivel - úgy látom - utóljára ebbe a régióba írtál Rep.rajt, hát itt kívánok BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! http://fototar.t-onl...hasznalo=638669 ("Képek a fórumra-mappa, az ott a tiéd! :))

Edited by Ágimam, 2006 július 2. - 19:43.


#56 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 2. - 19:48

Nagyon szépen köszönöm! El is mentettem ám a gépemre, "Ágimamtól" címmel. :) :kocc: Az egyetlen "képeslap", amit kaptam a 30. szülinapomra. (Amúgy is végigdolgoztam az egész napot. :( )

Edited by Repülõrajt, 2006 július 2. - 19:48.


#57 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 2. - 20:47

Eznemúgy vaaan! Ez nem képeslap, hanem egy szál V I R Á G ! Úgy kell gondolni, hogy az, és ha nagyon erõsen gondolsz rá, még az illatát is érzed. Ja, és rakd vízbe! Feltétlenül! :D!) (Némely - távol élõ - szerettemnek szoktam a telefonba mondani bizonyos alkalmakkor: ...most akkor képzelj el a kezedben (karodban, ahol akarod!:D) egy hatalmas csokor mezei virágot. Van benne búzavirág, margaréta, pipacs, pillangóvirág, búzakalász, szarkaláb, meg ez a kicsi virárú sárga, ez nem tudom mi...:D)

#58 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 3. - 6:08

Így még jobb! :)

#59 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 7. - 5:59

Kissé késõn szólok, július 9-én vasárnap, Szilvásváradon lovas bemutatók lesznek, amennyire én sejtem amatõr indulókkal. A vidék legelsõ western-jellegû bemutatója is megtörténik. Aki akar és tud, jöjjön! :kocc:Bocsi, javítanom kellett, egy nappal kitolódott...

Edited by Repülõrajt, 2006 július 7. - 13:45.


#60 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 11. - 6:15

Szilvásváradi lovas üdülés! Tereplovaglás, napos túrák, csillagtúrák a festõi Bükkben, felnõttek és jól lovagló gyerekek számára is (terepbiztos pónin, mármint a gyerekeknek). A túrák 2-6 fõig! Kezdõk részére futószáras oktatás, lehetõség van karámos lovaglásra is.A túrák útvonala érinti a Bükk legszebb részeit és falvait. Nem lovas vendégeknek is! Gyalogtúrák, pisztrángsütés, nyársalás a háznál; Fátyol-vízesés, Szalajka-völgy... stb. Az udvaron fa-játszótér a gyermekeknek, ping-pong asztal a nagyobbaknak.Vándor Vendégház, Szilvásvárad, Bem u. 15. (Az Állami Ménesgazdaság közvetlen közelében)Hasilló Tamás 06 20/203-152836/355-328e-mail: hasilloheni@freemail.huA lovak helyben vannak! :)

#61 Shagya

Shagya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 404 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 17. - 7:26

Apró kérdés: nem tudja valaki, hogy idén mikor lesz Szilvásváradon az éjszakai lovasshow?

#62 R.Ferenc

R.Ferenc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 17. - 10:40

Ha jól tudom 07.22-én 22h-tól

#63 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 17. - 20:25

Apró kérdés: nem tudja valaki, hogy idén mikor lesz Szilvásváradon az éjszakai lovasshow?

Hozzászólás megtekintése

Asszem júli 21-23 a lovasnapok, és asszem szombat éjszaka lesz a lovasshow! (Nem esküdnék meg rá, pedig most szombaton néztem a plakátot ott a helyszínen - és figyu, már gyakoroltak rája! Nem lehet, hogy elõbbre került?! :huh: )Holnapra megkérdezem, de ezen a tel. számon (Állami Ménesgazdaság) megmondanak nektek mindent: 36/564-400Csak az tuti, hogy én nem látom, mert dolgozom, szóval ha valaki megy, VIGYEN KAMERÁT ÉS FÉNYKÉPEZÕT!

#64 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 18. - 17:47

Na, itt a program!Július 21. péntek:9.00 Egyes-, kettes- és négyesfogat díjhajtás, LovasstadionJúl.22. szombat:9.00 Maratonhajtás, Szána-völgy21.00 Eredményhirdetés, Lovasstadion22.00 - 24.00 Éjszakai lovas show: kettesfogat-karusszel, díjlovaglás, dámalovasok, andalúz lovak bemutatója, voltizsálás, barokk lovasok, ördöglovas, fogatolási módok, anyakanca-ménes behajtása, csikósbemutató - LovasstadionJúl. 23. vasárnap:10.30 Egyes-, kettes- és négyesfogat akadályhajtás, Lovasstadion16.00 EredményhirdetésItt egy cikk!

Edited by Repülõrajt, 2006 július 21. - 13:07.


#65 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 23. - 19:19

Nagyon jó volt az éjszakai show, aki nem jött el, igazán sajnálhatja, hogy kihagyta. Aki ott volt, az tudja, mirõl beszélek! :) Ezúton gratulálok minden fellépõnek!

#66 Shagya

Shagya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 404 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 30. - 17:22

Sajnos nem voltam ott :(

Edited by Shagya, 2006 július 30. - 17:23.


#67 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 14. - 17:00

Jövõ hét végén ismét lipicai lóárverés Szilvásváradon!

#68 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 25. - 6:42

Sziasztok Eger és környékei lovasok ! :D Egy volt munkatársamat Nagy Veronikát keresem, akivel a Mihók Ménesnél dolgoztam együtt. Ha valaki tud valami infót róla nagyon megköszönném ! Jó lovazást mindenkinek ! (tutu6@citromail.hu)

Edited by Tut, 2006 október 25. - 20:52.


#69 flint

flint

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 6. - 15:49

Sziasztok!Szombaton (11.11.) díjugrató versenyt rendezünk a Balogh Liget fedeles lovardában. C0-ban, és C1-ben amatõröket is szeretettel várunk.(Nem szükséges érvényes licenc) Licenc nélkül nevezés a helyszínen vagy a 70/ 31-76-703-as telefonszámon. A versenyzõk részére ebédet biztosítunk. Pénzdíj is lesz. Részletes kiírás a www.díjugratás.hu-n.Érdeklõdni a baloghliget@proxynet.hu-nvagy nálam magánüziben lehet!

#70 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 19. - 12:52

Kedves lovardatulajdonosok, lovasok!!!JELENLEG EGY LOVARDAKALAUZ ELKÉSZÍTÉSÉN DOLGOZOK, MELYBE SZERETNÉM ÖSSZEGYÛJTENI MAGARORSZÁG ÖSSZES LOVARDÁJÁT, LOVASPANZIÓJÁT, ÉS AZ EGYÉB LOVAS KOMPLEXUMOKAT. eHHEZ KÉRNÉM A SEGÍTSÉGETEKET, HOGY LOVARDÁTOKRÓL, KEDVENC LOVAS HELYETEKRÕL BEMUTATÓKAT KÜLDJETEK NEKEM.RÉSZLETES LEÍRÁST A http://www.nyihaha.tuti.hu/ oldalon találhattok!Üdv: Gábor Péter!!!

#71 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 19:26

Bocsánat,OFMost kaptam egy bejelentést,miszerint a Mátrában a Parádsasvári kastélyhoz tartozó Fényespusztai lovastanyán sorban halnak éhen az állatok. (egy ló most pusztult el ,van amelyik fel sem tud állni)A hölgy nem mondta meg a nevét,telefonszámát,azt mondta õ ennyit tud tenni,hiába mondtam,hogy név nélkül is lehet bejelentést tenni.Szerinte az állatorvos is tud róla,õ is alig bírja nézni( )de õ sem szól az ügyben.Mit lehetne tenni

Valaki ki tudna menni szetnezni, fotozni?

#72 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 3. - 21:59

Jövõ hét végén megpróbálok! Nincs messze tõlem, csak idõm legyen.

#73 Loryta

Loryta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 11. - 19:07

Hello! üdv mindenkinek!!!Még kezdõ vagyok :) és nem igazán tudok mit írni :) (még most)

#74 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 11. - 19:19

Üdv, Loryta! Egri vagy környékbeli vagy? :)

#75 Loryta

Loryta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 31 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 13. - 14:48

Hello Repülõrajt! Kisnánai vagyok és Feldebrõn lovagolok! Te?

#76 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 13. - 15:51

Arra mondhatjuk, hogy Eger környéke. :) Egyszer majd meg kéne néznem a várat... Mondjuk az idén.Én egri vagyok, és helyben lovazok (már amikor). Nyugodtan kitölthetsz pár sort az adatlapodon, nem kell szégyellõsködni, mások is megteszik. ;)

#77 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 25. - 21:31

Tudnátok nekem segíteni? Egy ismerõsöm szervez Tokaj és környékén párnapos lovastúrát. Csak hogy õ is debreceni, és fogalma sincs, hogy mi hogy merre. :D Szóval a kérése az lenne, amit rajtam keresztül kérdeztet, hogy tudnátok-e segíteni tanácsokkal, hogy merre érdemes lóval menni, megszállni, stb. :) Elõre is köszi.

#78 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 26. - 20:24

Tokaj odébb van kicsit, nem sokat jártam arra... Szerintem érdeklõdj a Zemplénben meg a Borsodban. De ha itt akar az ismerõsöd keresztülmenni, esetleg tudok kérdezõsködni, hogy hol tudnának megszállni. Ahhoz, hogy bármi ötletet tudjak adni, tudni kéne, hogy konkrétan itt a környéken, vagy a Bükkben, merre szeretne "partizánkodni".

#79 ágnes1980

ágnes1980

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 21. - 8:52

Ha-hó. Eger környékén keresnék nyeregvarró emberkét. Jól szanaszét lett szaggatva, de szerintem még megmenthetõ. Aki ismer olyat aki sürgõsen meg tudná varrni a nyergemet, légyszíves írjon. Köszönöm.

#80 balymo

balymo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 515 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 2. - 20:42

furiosobaratok.atw.hu :)