Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nóniusz vagy kisbéri


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
62 válasz a témához

#1 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 16:07

sziasztok!van egy nagy területünk kb 1 ha és szeretnénk lovat tartani hobby célra.mindenáron magyar lovat (hungarikumot) szeretnék tartani az étékmegõrzés miatt (5-6 éves heréltet)sokáig nóniuson lovagoltam, ami erõs és kitartó (azt mondják szívós és igénytelen). ridegtartást szeretnék, mivel nappal dolgozunk. A kisbéri jó ilyen esetben( magára lehet hagyni stb..) Milyen lovat keressek? Melyikkel járok jobban?segítsetek. elõre is köszi a hozzászólást [ Március 13, 2004, 23:58: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#2 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 16:47

Érték megõrzésre heréltet?Itt nekem van némi ellentmondás. :D

#3 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 17:18

Mér? A bõre sokáig eláll, ha jól kikészítik. Posted Image Nem személyeskedésként, de két kérdés felmerült bennem:1. Tartottál már lovat?2. Egyedül tartanád?(vigyázat keresztkérdés! ;) )

#4 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 17:30

Szerintem a kérdésfelvetés ott válik okvesztetté, hogy nóniusz vagy kisbéri. Ez nem kérdés. Másik, hogy miért épp e kettõ, amikor van még vagy fél raklapra való magyar lófajta. Pl. andalúz.

#5 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 17:34

Esetleg az Arab, mivel köztudottan ridegtartásra tenyésztették, és egyedül is jól érzi magát.

#6 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 17:37

Porfelhõ, szerintem itt az alkalom, hogy túladj a Csírnyán. Kisbéri. Igaz, nem 5-6 éves, és nem is herélt, de úgy se tud alánézni hogy ellenõrizze Posted Image Ja és persze kizárólag egyedül érzi igazán jól magát Posted Image [ 30 Január 2003, 16:38: Az üzenetet átszerkesztette: Barefoot ]

#7 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 17:52

Hát jól megfeleltünk a kérdésedre barátom! :D De ne hidd,hogy csak ilyen vitriolos emberek vannak itt a fórumon, ha kitartasz mellettünk késõbb még egyéb gonosz dolgokban is részed lész! Posted Image Posted Image Egyébként attól még nem kell a tartásnak ridegnek lennie, mert nappal dolgoztok.Csak este majd mondj el neki legalább egy mesét! ;) [ 30 Január 2003, 16:56: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#8 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 19:39

Helló laan! Posted Image Üdv a fórumon! Hát igen, a nem túl pontos kérdésfeltevéssel és a támadható hozzászólásokkal ilyen válaszokra számíthatsz. Ilyenek vagyunk mi... kötözködünk, viccelõdünk, ne tessék mellre szívni semmiképpen!Bár azt én sem értem, hogy a herélttel hogyan õrzöd a magyar fajták értékét... :rolleyes: Valahogy azt érzem a kérdésfeltevésedbõl, hogy nem tudsz sokat a lótartásról, de javíts ki, ha tévednék! Sõt, tovább megyek: mintha csak az 1 ha terület hasznosítása miatt akarnál lovat. :confused: Fejtsd ki bõvebben, mit szeretnél, ki vagy te, stb. és akkor "normális" válaszokat is kaphatsz... ;)

#9 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 19:42

Nekem is akad egy ötletem ha belebofátlankodhatok.A kettõ keresztezése.Nálunk például van egy ilyen csiko.De hihetlen szép.Nimród a neve és még csak pár hónapos.Itt a gond neked.Majd ha felnõ csodaszép mén lesz belõle.Tipikus nóniusz,de van benne egy kis kisbéri rész is.Szóval neked ez jó ha nem tudsz dönteni.?? Posted Image Ha meg nem megfelelö,vegyél mind a kettõt!!!Bár tudom könnyü ezt mondani. Posted Image Posted Image

#10 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 20:49

Hannoveri...

#11 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 21:57

A kisbérit hátaslónak tenyésztették, a nóniuszt fogat- és mezõgazdasági munkára. Nem lehet a két fajtát egy lapon említeni sem kényelmesség, sem lovagolhatóság tekintetében. Egyébként a konkrét választásnál ne a származás legyen a döntõ, hanem az adott egyed tulajdonságai! Ültem már nagyon jó nóniuszon és nagyon hülye kisbérin is. Szóval szerintem kisbéri!Ui.: ha van lehetõséged, próbáld ki a 75% holsteini - 25% nóniuszt, nekem nagyon bejött :D

#12 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 22:10

most nem azért, de ha egy kicsit is tekintettek lennétek a kérdésre, nem mondanátok ekkora marhaságokat...! redface.gif Egyértelmûen mondta, hogy MAGYAR lovat akar venni!Ezek tudtommal a Furioso, Lipicai, Nóniusz, Kisbéri, Shagya, Huculígy durván elsõ nekifutásra... Posted Image

#13 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 22:37

Iaan!Nekem régebben volt 2 nóniuszom és az a tapasztalatom, hogy ez a fajta nehezen tanul, de azt is lassan ;) és egy kissé makacs fajta.Most Kisbérim (!) van és az az elözöknél sokkal gyorsabban tanul, sokkal kezelhetöbb ...Én a kisbérit tanácsolom neked.És íme, megszületett az elsö igazi válasz a kérdésedre Posted Image Üdv, Sac

#14 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 10:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Egyértelmûen mondta, hogy MAGYAR lovat akar venni!Ezek tudtommal a Furioso, Lipicai, Nóniusz, Kisbéri, Shagya, Huculígy durván elsõ nekifutásra... Posted Image [/QUOTE]Azért második nekifutásra még biztos hozzá kellene venni a Gidránt, Muraközit. Sõt ennyi erõvel az Angol telivért is. Posted Image

#15 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 11:22

Szerintem a hucul nem magyar lófajta. Barefoot, mint a fajta nagy rajongója, mit mondasz erre?

#16 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 11:28

sziasztok,köszönöm az eddigi hozzászólást, ti aztán tudtok csipkedni mint a pacik.Na szóval azért herélt, mert szerintem ez kiszámíthatóbb mint a kanca. A mén meg egy kicsit bolond tud lenni kanca láttán és nem akarok balesetet(gyerekek miatt)29 éves építész vagyok és bolondulok a természetért meg a lovakért, szóval nem a területhasznosítás a célom, hanem a LÓ!Az a baj(ami nekem elõny)191 cm vagyok kb 95 kgezért szeretnék erõs, szívós lovat elsõsorban hátast. ja és a pénz is számít max 300 és azerintem a hannoveri meg a lipi elég drága hobbilóbak ez az indok. remélem kicsit többet mondtam és ne csipkedjetek, hanem segítsetek. Ha kisbéri akkor gyõzz meg miért stb...

#17 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 12:47

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya:Szerintem a hucul nem magyar lófajta.[/QUOTE]Legalább annyira magyar, mint az ukrán Kárpátokban élõ, valaha magyar fennhatóság alá tartozó ruszinok (= huculok).

#18 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 13:41

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:most nem azért, de ha egy kicsit is tekintettek lennétek a kérdésre, nem mondanátok ekkora marhaságokat...! redface.gif Egyértelmûen mondta, hogy MAGYAR lovat akar venni!Ezek tudtommal a Furioso, Lipicai, Nóniusz, Kisbéri, Shagya, Huculígy durván elsõ nekifutásra... Posted Image [/QUOTE]Azért írunk ekkora marhaságokat, mert elolvastuk a topic címét: "nóniusz vagy kisbéri". Úgy tûnik, a Te figyelmedet ez elkerülte, fényességes tekintetû Úrnõm!

#19 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 14:03

laan üdv a Fórumon!Én személy szerint azért nem vennék heréltet, mert ugyan lesz egy lovad, de csak ujabb anyagi befektetéssel lehet még egy, vagy még több. És ha már egy van, jön majd a többire is a vágy. EZ így szokott lenni..Nem beszélve arról a tényrõl, hogy egymagában lovat tartani nem túl jó. A lónak kell egy lóbeli társ. Ami esetleg szamár is lehet, de egyedûl elöbb-utóbb unatkozni fog, letört lesz etc..Az, hogy egy ló herélt, még lehet gonosz, kezelhetetlen. Ezek többnyire nem CSAK nemi kérdések, hanem az ember kezeinek a nyoma. Bõven akadnak kancák közt is kezelhetõk, kedvesek, jól belovagoltak. Csak nem kell mindjárt az elsõt megvenni. Jól nézz szét.Az, hogy gyõzzenek meg, hogy melyik fajta legyen, nem tartom jónak. Minden fajtának meg van a maga elõnye és hátránya, és minden fajtában lehetnek okosak és kevésbé okosak.Jó magam, anno belovagolt, megbízható, kanca vagy herélt kisbérit indultam venni és ma egy Furiosó kancám van. Inteligens, kedves, okos, megbízható és nyers csikóként vettem. És nem is választhattam volna jobban.De a lányom szintén rákapott a lovaglás gyönyörûségére és lett még egy lovunk, ami szintén kanca, persze a lányom méretéhez welsh póni csikó dukált.És útban a harmadik lovunk. Mert ha már kanca, mért ne legyen csikója..Szóval így kezdõdik és így folytatódik. ;)

#20 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 14:04

Igenis érthetõ, hogy herélt vásárlásával hogyan járul hozzá valaki egy fajta fenntartásához. Laan egy szóval sem mondta, hogy tenyészteni akarja! Vannak viszont akik tenyésztenek, s a herélteket is el kell adni, azokat is meg kell vegye valaki. Laan ilyen valaki. Ilyenekbõl kell minél több. Mivel van esze, heréltet vesz hobbi célra. (Én csak mént vennék ugyan, de nekem egy csöpp eszem sincs!) Ezzel ugyan nem váltja meg a magyar fajták egyikét sem, de a maga módján megtette azt, amit meg tudott tenni. Vett egy példányt egy magyar fajtából. Jól teszed, ha ezt teszed Laan! Igazad van. Nem pellengérre való vagy, hanem piedesztálra.És most nézzük a kérdésedet! Nónius vagy kisbéri heréltet? (Kis k az elején. A nónius is kis n, csak mondat elején áll. Posted Image )Szerintem vegyél egy ARAB MÉN-t! (Minden betû nagy és vastagon szedett Posted Image ) Én is 96 kg vagyok és 187 cm. Soha nem vettem észre, hogy ez gond lett volna egy ARAB-nak. Azt el tudom képzelni, hogy ekkora súly gondot okoz egy lónak, ha vagy a lovas, vagy a ló kezdõ. De ha mindketten haladóknak minõsíthetõk, akkor ebbõl nem lehet probléma. Ezt rendszeres túrázóként állítom. 50 km/nap távot minden rizikó nélkül megtehetsz az ARAB lovaddal, de attól sem kell betojni, ha 100 km a napi penzum. ARAB lovat csak akkor vegyél, ha nagyon szép, egyszersmind kitartó, strapabíró, ráadásul izgalmas lovat akarsz magadnak. Ha nyugodt (lógófejû, unatkozó, unalmas), vagy nem kimondottan esztétikai csúcspéldány (csúnyácska, rozoga, aránytalan, színtelen, bogó) lovat akarsz, akkor érdeklõdhetsz bármilyen fajta után, kivéve az ARAB-ot. Akár még a kisbériek között is találsz ilyet. Sõt, ha egyáltalán nincsenek igényeid, akkor akár még a Csirnyát is megkérheted a Tüncicsávótól! Posted Image (Azért vigyázz, mert ha Csirnyát nem is, de valamit kaphatsz. A Tüncicsávó már csak olyan, hogy ad, ha kérnek tõle. Szívlapáttal!)

#21 Trükk

Trükk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 80 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 15:36

Kedves Iaan!Szerintem a kérdésed ( nóniusz?, kisbéri ?) teljesen a szubjektív megítélés kategóriájába esik, kis túlzással olyan mintha arról vitatkoznánk szép szín e a piros. Van akinek tetszik, van akinek nem. Szerintem az állatok fajták szerinti csoportosításának célja egy külsõ és belsõ tulajdonságaiban hasonló, homogén állomány létrehozása, DE szerintem egy fajtán belül is lehet rendkívül eltérõ egyedeket találni. Akinek kisbéri lova van és elégedett, az kisbérit fog javasolni, akinek nóniusza õ azt stb, és lehet, hogy két kisbéri tartó épp ellenkezõ tulajdonságokat fog kiemelni, miért is van neki ilyen lova. Az , hogy melyik ló alkalmas rideg tartásra? Mindegyik. Hozzá kell õket szoktatni. Minden lónak minél többet kellene szabadon lennie, hiszen oda teremtõdtek.végül pedig : le kellene szûkíteni a kört, hogy tényleg milyen lovat is szeretnél ( mert az elõbb már lipicait és hannoverit is emlegettél) és esetleg elmenni ménesekbe, vagy olyan emberekhez, akiknek ilyen fajta lovakból több is van, esetleg kipróbálni õket, stb. Az, hogy arabot vagy más lovat választasz ( az arabot kiemelve vállalván, hogy pozitívan diszkriminálom), szerintem lovaglás tudástól is függ. Az arab egy köztudottan intelligens, temperamentumos és még sok remek jó tulajdonsággal rendelkezõ ló, de én nem merném bevállalni biztos lovastudás nélkül , ezzel nem azt állítom, hogy neked nincs biztos lovástudásod, csak ha nekem kellene választani ezt is mérlegelném.

#22 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 15:56

Laan! Arabot ne vegyél. Nem kihívás. Amatõröknek, kezdõknek, notórius traumatológiai osztály-látogatóknak való. Kisbérit vegyél. Kisbéri: nagy K-val mondat elején, nagy K-val mondat közepén, így: Kisbéri, nagy K-val a mondat végén, és így: Kisbéri.A kisbötûsökre ne hallgass. sheriff. Látod? Kis s - mint sneci. Ráadásul a mondat elején. :cool:

#23 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 16:04

Kedves Trükk!Ne keverd szegény Iaant kabátlopási ügybe! Nem õ akart hannoverit, lipicait, arabot stb. hanem a fanatikus hannoveri, lipicai, arab stb. rajongók!Kedves Angi!Hát miért akarod ezt az szegény embert, aki még csak most csöppen a lóvásárlás és -tartás feneketlen pénznyelõ borzalmába, még több kiadásra kárhoztatni? Mert, bár tény, hogy nincs nagyobb öröm, mint a saját csikó, de szerintem nincs annál nagyobb költség sem :D Kedves Iaan!Kitartás! Ezek az emberek itt nem komlett hülyék, pusztán csak õrültek. Ha türelmesen kivárod, míg négy-ötezer hozzászólással összekuszálják a fejedet, majd szépen ülj le, és mazsolázd ki belõle azt a néhány hozzászólást, ami után végül veszel két darab, 5-6 éves heréltet, egy nóniuszt meg egy kisbérit :D :D Porfelhõre meg ne hallgass. Csak ásd elõ a "Megalakult a Porfelhõ Lovaregylet" c. topicot, és mindjárt megvilágosodsz ;) [ 31 Január 2003, 15:08: Az üzenetet átszerkesztette: WinchEszter ]

#24 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 16:12

Hogy lehet valaki ilyen arabmán? De minden igaz, csakhát az ideák! Kell az neked Iaan hogy a 40 kilós fruska lenézzen Rád egy egy Furiosoról?Hogy mégis fordítsak egyet a dolgon a Shagya arabok között is van szép termetes pédány, amin nem mutat rosszul a túlméretes ember. Tenyészcsõdörök és kancák meg heréltek is szépen megvannak együtt a lovardában iskolát lovagolva. Gyereklovasokkal. Jó, a csõdöröket tapasztaltabb lovas kapja természetesen. A 3-4 m távolságot megtartva, egy kis röfögõs röhöhögésnél nagyobb rendetlenkedés még nem volt. Lehet abban valami amit Sheriff mond, mert én is jobban érzem magam csõdör hátán. Az viszont tény, hogy az itteni csõdörök nyugisak, egymást is elviselik lovas alatt, meg szomszédos bokszokban laknak. Igy szokják meg, és béke van. Nem akarlak rábeszélni, csak a saját tapasztalatomat írom le. Érdemes körülnézni a döntés elõtt. De tény, hogy a heréltekkel egy kicsivel egyszerübb a lovasélet.

#25 Trükk

Trükk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 80 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 16:14

Ó,elnézést, minden Kisbéritõl , Nóniusztól, Arabtól, Hannoveritõl, Lipicaitól a kisbetûvel történõ rájuk utalás miatt. Hiba volt! Valahogyan majd kiengesztelem õket. A többit továbbra is tartom. Legalábbis azt hiszem.

#26 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 16:24

igazatok lehet sok mindenben és oda vagyok a Kisbéri lóért meg imádom a hókás vagy tejfölös fejüket de azt olvastam a neten, hogy igényesek a tartásra és a takarmányozásra. No nem mintha puliszkát akarnék vele etetni. Félridegtartással szeretném a lovam gondozni félek a kólikától habár amikor m.félvér lovam volt nem fordult elõ.de szikár strapabíró lovat szeretnék. A kisbéri ilyen?

#27 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 16:27

idézet:
nem akarok balesetet(gyerekek miatt) [/QUOTE]Ezt ne hagyjuk figyelmen kívül!Ha nem hagyjuk akkor pedig Kisbéri kanca (ki tudja, hátha lesz még folytatása Posted Image )De ha igazán szépet, okosat, ügyeset és strapabírót szeretnél akkor Gidrán

#28 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2003 január 31. - 16:29

Mikor nézhetne le egy Arabon lovagolóra bárki is?Akkor ha megáll. Akkor éri utól.Minek is ragoznánk tovább.Már megint ugyanott tartunk, ahol már rengetegszer jártunk.Persze az igaz, hogy kalandkeresõ ember próbálkozhat még akhal-lal is.Vödörszám csorog az adrenalin.

#29 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 16:33

A nyakamat tettem volna rá, hogy derék Mongol kánunk fél pillanat leforgása alatt hallatni fogja a hangját. Sheriffel egy kategória. Kasszafúró, briganti. Ráadásul meg még puszipajtások is.Még jó, hogy nem tettem tétet rá. Merthogy úriember, biztosra nem fogad.

#30 Pfaff

Pfaff

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 17:08

Egy Furioso csõdörnél nincs jobb.

#31 jegytelenpej

jegytelenpej

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 172 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 17:39

Fiúk/lányok, Iaan/Laan! A Shagya arab fajta egyébként nem egy vegytiszta Hungaricum? Vizualizáljuk csak ezt a kérdést. [url="http://"http://kep.tar.hu/jegytelenpej/index.phtml?aid=27548641&pid=1754211"] Shagya arab "kontra" arab telivér. [/url] Bábolnai törzsmének! És hol van itt, kérem, szükség 3-4 m követési távolságra? Fész to fész sincs semmi hiba velük. Vagy úgy festenek, mint akik éppen meg akarják enni egymást? Úriemberek, egymás közt. Épp csak Porfelho½ maradt le valahogy a képro½l. Apropó kán. Jómagam abból csak egy [url="http://"http://kep.tar.hu/jegytelenpej/index.phtml?aid=27548642&pid=1753816"] derék Tatárt [/url]ismerek. De az nem mongol, hanem angol. Mármint telivér.

#32 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 17:49

Persze, jegytelen. Tatárodat én is ismerem, mondd, mi izgalom van benne? Nem rúg, nem szitál, nemrohan el... Dög unalom az élet mellette. Az arabokat meg ne istenítsd. A Kisbéri az Überló, a többi legfeljebb adóalany.

#33 Pfaff

Pfaff

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 18:00

A Kisbériekkel semmi bajom, de az a Csírnya inkább valami Letzteló.

#34 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 18:12

Pfaff, szép öcsém, Te meg ki a bánat vagy?!? Nem tudod? Segítek. Kisfiú kaszával. Azaz: a halál fia. Honnan ismered Csírnya lovat? Láttad? Beszélgettél vele? Együtt jártatok moziba? Tényleg? Akkor hogy állíthatsz ilyet? Szavatolom a hölgy jó hírét, úgyhogy ki leszel nyírva mind egy szálig! Rádmondom a szörnyû szót: VIENETTA! A másikat is: CORNETTO! Ezek olyan kifejezések, amelyeket a szicíliai korzikák, vagy a korzikai szicílek szoktak használni akkor, amikor roppant mód felbosszantják õket és hiába kapkodják raklapszámra a gyermekaszpirint, rájuk tör a mafiózó nevû rángógörcs.

#35 Pfaff

Pfaff

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 18:28

:D

#36 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 19:20

Iaan, maradj Te a Shagya-Arabnál azon Te, és a gyerekek is biztonságban lesztek.Porfölhöre ne hallgass, nézegess képeket a Bakonyos topicban, azt a traumát próbálja kiheverni még mindig.A Kölyök azóta is folyamatos vigyorgás.A SHERIFF igazat szólt, a Mongollal együtt.Nálam is heréltek vannak, és a 6 éves gyerek ugyanugy lovagolt azon a szürke ARABON, mint a 2m-es, 136 kg-os felnött.Terepen is.Problémát csak a kisbéri kancákhoz szokottaknak okozhat legfeljebb.Én igazán tanácsot nem akarok adni, de ha idöd engedi járdd körbe az elérhetö lovas helyeket, és ott gyüjts tapasztalatot.A másik kérdés a stílus, de ezért talán föbe is lönek mindjárt.Üdv az örültekházában, innen nincs szabadulás, csak temetés :D

#37 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 19:29

WinchEszter!Dehogy akarom költségekbe verni, de elöbb-utóbb úgyis a felvázolt útra fog jutni. Persze, csak ha kellõen lökött, mint mi.Akkor már jobb elöbb, mint utóbb. Így nem éri majd meglepetés. :D

#38 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 19:41

Iaan (vagy Laan?), megismételném Barefoot kérdését, -bár lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet a válasz- tartottál már lovat (nem bértartásban, hanem te magad)?Nem hiszem, hogy egy kanca kiszámíthatatlannak mondható. Éppen annyira kiszámítható vagy kiszámíthatatlan, mint egy csõdör, vagy egy herélt, csak más dolgokra kell figyelemmel lenni, másban, vagy több dologban körültekintõnek vagy óvatosnak lenni. Szerintem sem a nem, sem a fajta sem semmi egyéb nem számít annyira, mint az, hogy temperamentum passzoljon temperamentumhoz (lóé a lovaséhoz, lovasé a lóéhoz). Úgy, ahogy születik foltos anyától-apától egyszínû csikó :D , lehet egy nyugodt fajtának hírlõ fajta sarja "idegbeteg", és fordítva, lehet egy csõdör bambácskán nyugodt és lehet egy herélt tûzokádó sárkány. Posted Image [ 31 Január 2003, 18:41: Az üzenetet átszerkesztette: moly ]

#39 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 19:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ:Pfaff, szép öcsém, Honnan ismered Csírnya lovat? Láttad? Beszélgettél vele? Együtt jártatok moziba? Tényleg? Akkor hogy állíthatsz ilyet? Szavatolom a hölgy jó hírét, úgyhogy ki leszel nyírva mind egy szálig! [/QUOTE]A TB nem támogatja a kórházi ápolásban részesülõk interneten való lógását. Úgyhogy ki van zárva, hogy beszélgetett volna Csírnya lovaddal. Vagy - meglepõ módon - már felépült utána. :D :D :D

#40 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 19:57

Én szóltam. Idõben szóltam. Megmondtam már szinte az elsõ hozzászólásakor, hogy ez egy átok. Moderátorok! Kiírtani! Felnégyelni! Hamvait a legelõkön szétszórni!Mi az, hogy kirõl van szó? Hát jegytelenpejrõl! Az interneten (és mindenütt másutt is) tilos a pedofília, a durva pornó és hasonló ocsmányságok terjesztése. Tilos a szemérem, jóízlés, közerkölcs elleni támadásnak minõsíthetõ fotók közzététele. Ez meg idebiggyeszt egy ilyen képet a fekete és a szürke csodalényekrõl. A világ legszebb teremtményeirõl. És milyen képet, te jóságos ég! Csak úgy bele az ember pofájába. Idõt sem hagyva a felkészülésre. Ilyen csodálatos képet, ilyen csodálatos lovakat nem szabad csak úgy az emberek arcába vágni. Ezt titkolni kell! Pult alatt mutogatni. Csak a bennfenteseknek. Csak kiválasztottaknak. Ez a jegytelen egyre jobban a bögyömben van. Mit tegyek ezzel az emberrel? Ha vissza nem fog valaki, még a végén meghívom Silveradoba, s felültetem egy olyan szürkére, mint ami a képén van, s én meg megyek mellette (fenét mellette, elõtte!) egy olyan feketével. Aztán majd jól megnézheti magát!