Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Segítség!!! Beteg a lovam!!!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
209 válasz a témához

#41 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 20. - 12:11

A taknyosságról,annit hogy az én lovamnak volt tüdögyuszija(a lap tetején elolvashatjátok),és annyi meg maradt neki hogy néha lovaglás után taknyos,de ennyi.Köszöni jól van,ma is egy 3 órás tereppel boldogított

köszi, én is így gondoltam!!És gondolom is! :yeah:

#42 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 7:41

SOS!!!Légyszi segítsetek nekem!!!!Ki hallott már a kakaslépésû, vagy csöberbehágó lóról???A lényege a dolognak, hogy ez nem betegség, hanam a szakirodalom szerint mozgáshiba...Abban nyilvánul meg, hogy a ló vagy csak az egyik vagy mindkettõ hátsó lábát mozgásváltoztatásnál (kanyarodás) vagy elindulásnál feszíti, húzza, majd a földre csapja...Már több verziót hallottam. Egyik szerint az agyban van a probléma, a másik szerint csikókori ásványanyag hiány okozza, megint más szerint csípõizületi vagy csánkizületi gyulladás következménye...Elvileg a lónak nem okoz problémát és lovaglásnál sem gond, de nagyon ilyesztõ látvány...Az állatorvos szerint B-vitaminnal és rendszeres mozgatással nyagyon sokat lehet javítani a dolgon.Bár a doki azt mondta ez örök életére megmarad, más azt állítja a növekedés elõrehaladtával elhagyja...Kérlek benneteket, ha bárki bármit tud errõl, vagy tanácsot tud adni kérem írja meg!!!!Elég ritka ez a dolog, ezért nem találtam róla semmit... és valakinek talán van tapasztalata róla...Ezer köszönet!!!!

#43 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 7:42

SOS!!!Légyszi segítsetek nekem!!!!Ki hallott már a kakaslépésû, vagy csöberbehágó lóról???A lényege a dolognak, hogy ez nem betegség, hanam a szakirodalom szerint mozgáshiba...Abban nyilvánul meg, hogy a ló vagy csak az egyik vagy mindkettõ hátsó lábát mozgásváltoztatásnál (kanyarodás) vagy elindulásnál feszíti, húzza, majd a földre csapja...Már több verziót hallottam. Egyik szerint az agyban van a probléma, a másik szerint csikókori ásványanyag hiány okozza, megint más szerint csípõizületi vagy csánkizületi gyulladás következménye...Elvileg a lónak nem okoz problémát és lovaglásnál sem gond, de nagyon ilyesztõ látvány...Az állatorvos szerint B-vitaminnal és rendszeres mozgatással nyagyon sokat lehet javítani a dolgon.Bár a doki azt mondta ez örök életére megmarad, más azt állítja a növekedés elõrehaladtával elhagyja...Kérlek benneteket, ha bárki bármit tud errõl, vagy tanácsot tud adni kérem írja meg!!!!Elég ritka ez a dolog, ezért nem találtam róla semmit... és valakinek talán van tapasztalata róla...Ezer köszönet!!!!

#44 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 10:09

Sly!Nekem is van egy kakasléptû lovam, másfél éve vettem, mert gyerekek alá nagyon jó, megbízható, sose ugrik meg, akár terápiás lónak is használható. Én se tudom mitõl van ésén is össze-vissza kérdezgetek és keresek a szakirodalomban. De én nem találtam rá egyértelmû választ, hogy mitõl alakul ki. Azt megfigyeltem, hogy ha sokat mozog akkor enyhülnek a tünetek. Az én kancám 13 éves. Az egyik lovas barátomnak 2 éves korában kezdett el így járni a csikója, azt meg is mûtötték, de nem javult és végül fillérekért eladta. Pedig Pesten is kezelték az egyetemen. Én nem hívtam állatorvost, mert így vettem és azok akik már több ilyet láttak sem tudták megmondani mitõl van, és azt mondták ez már ilyen marad.Ha valamit elérsz vagy megtudsz kérlek engem is értesíts , mert érdekel a dolog. Nagyon érdekes a kancám, mert ha gyereket ültetek rá teljesen megbizható, olyan boxban van aminek van kifutója, tehát elég nagy a mozgástere, ha a mellette lévõ lóhoz bemegyek vagy kiviszem akkor nem normális módon reagál, ideges lesz, elkezd szitálni, ha kiviszem a másik lovat kapar és õrjöng, teljesen fel tudja magát húzni, a többi ló nem érdekli, csak ez az egy. Szóval én arra gondoltam, hogy idegi alapon van, ja és ugy leizzad, hogy folyik róla a viz, nem is tud meghizni, olyan mintha éheztetném, pedig ez nem igaz. Most be fogom fedeztetni , kiváncsi vagyok, hogy egy saját csikó, leköti e, változtat e a kialakult lehetetlen állapoton.Valamikor a kanca eredményesen versenyzett díjugratásban.

#45 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 13:10

Van valakinek videója errõl? Lehet, hogy láttam már ilyet, de szerintem mégse. Kíváncsi természet vagyok. :)

#46 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 13:33

Van valakinek videója errõl? Lehet, hogy láttam már ilyet, de szerintem mégse. Kíváncsi természet vagyok. :)

van, majd megoldom, hogy hozzáférjetek

#47 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 13:38

köszönöm.

#48 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 14:19

Backnight!Mikor kihívtam az állatorvost- nagyon jó doki- azonnal megállapította, hogy ez mi...Õ azt mondta, hogy ez nem betegség, mert a ló nem sántít (akkor a lépéshossz nem lenne egyforma, meg nem csak az elindulás-fordulásnál lehetne megfigyelni- mint a mi esetünkben).Õ úgy tudja, hogy ez az aggyal van összefüggésben, mind egy koordinációs zavar... nem tudja rendesen érzékelni a távot és azért csapja le a lábát...Állítólag ez nem fáj a lónak, sõt nem is tud róla...Annyira érdekes, hogy egyébként egyenes vonalban tök szépen megy...Ezt a pacit most vettem, tehát új hely+új étrend+új társ+mozgáshiány az esõ miadt... ez elég volt arra hogy elõjöjjön...Érdekes, ma hogy megjött a jóidõ és kivittem mozgatni semmi...Az biztos, hogy valami idegi alpon történõ dolog ez...Állítólag sok mozgatással és B-vitamin kiegészítõvel szépen korrigálható...ÓÓÓ, és a doki azt monta, hogy elõfordulhat, hogy örökletes betegség...Ha a te kancád 13 éves akkor elég valószínû, hogy a dokinak abban is igaza volt, hogy ez örök életére megmarad és nem szûnik meg a növekedés befejeztével...Ha még megtudok valamit irok...A te lovad milyen fajta?

#49 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 14:26

Jaj! Remélem azért Barka kinövi! :ang: Adjál akkor neki sok B vitamint, hátha jót tesz az idegeknek. Fõképp a tiédnek. :cool: Sajnálom. Tényleg. :(

#50 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 14:29

Szia!North Star kanca. Sárga. Õ is ha többet mozog akkor olyan, mintha bemelegedne és alig látszik. Én magnéziumot akartam adni neki. Ez viszont rossz hir, hogy örökletes, mert fedeztetni akarom. Nem tudta megmondani , aki eladta, hogy mióta ilyen a ló. Viszont több csikója is van tõle és mindegyikkel versenyeznek és egyik se kakasléptû eddig. Megmondom õszintén már régóta foglalkozom lovakkal de amig meg nem vettem nem láttam ilyet, meg nem is hallottam róla.

#51 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 14:35

Jaj, Ilusta bárcsak igazad lenne...Én is nagyon imádkozom hogy a kiegészítõk majd segítenek és kinövi...de sajnos az elöbbi tapasztalat nem ezt mutatja...bár nem tudom, az a kanca kapott vagy kap valamit (Ca, vagy B-vitamin...)Az biztos, hogy teljesen átrendezem az étrendjét...Szia Backnight!Látom jól összejöttünk egy kis beszélgetésre...Azt nem állította biztosan, hogy örökletes, csak feltételezi... az én lovam egy fjord- náluk talán a "beltenyésztés" miadt elõjöhetett ez a rossz tulajdonság... mert a fjord nagyon õsi fajta...Nekem a doki a B-vitamint mondta, majd kedden megmondja pontosan melyik kiegészítõt adjam neki.., ha gondolod leírom és megpróbálhatod te is... ártani nem árt...

Edited by Sly, 2007 március 26. - 20:53.


#52 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 14:39

Most kéne valaki okos doki és homeopata tudor. :(

#53 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 14:43

Ha tényleg agyi dolog... tényleg nincs mit tenni...

#54 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 14:48

Jaj, Ilusta bárcsak igazad lenne...Én is nagyon imádkozom hogy a kiegészítõk majd segítenek és kinövi...de sajnos az elöbbi tapasztalat nem ezt mutatja...bár nem tudom, az a kanca kapott vagy kap valamit (Ca, vagy B-vitamin...)Az biztos, hogy teljesen átrendezem az étrendjét...Szia Backnight!Látom jól összejöttünk egy kis beszélgetésre...Azt nem állította biztosan, hogy örökletes, csak feltételezi... az én lovam egy fjodd- náluk talán a "beltenyésztés" miadt elõjöhetett ez a rossz tulajdonság... mert a fjord nagyon õsi fajta...Nekem a doki a B-vitamint mondta, majd kedden megmondja pontosan melyik kiegészítõt adjam neki.., ha gondolod leírom és megpróbálhatod te is... ártani nem árt...

Hát az az igazság, hogy én eddig nem adtam neki semmit, elfogadtam a többiek , az a lovas barátom akirõl írtam, mindent kipróbált, hogy ilyen , aztán , hogy ezeket a cirkuszokat is csinálja arra gondoltam, hogy idegrendszeri tünet és gondoltam veszek neki magnéziumot . Én már más esetben használtam az equistro gyár vitaminjait és nagyon meg voltam vele elégedve. Aztán még az is eszembe jutott, hogy én humánban használok ill. iszom aloe gélt és nagyon kedvezõ hatású, hogy kipróbálom a lovamnál is. Van olyan szklerózis multiplexes ismerõsöm aki tolókocsiból állt fel a lötty hatására. Hát gondolom ártani nem árt se a vitamin, se ez, ha a Te lovad fiatalabb akkor talán több esélye van. De a barátom egy vagyont költött a lovára és semmi nem segített. Nins senki aki valami jó hírt is mondana!?

#55 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 15:22

Édekelne, hogy az akupunktúra segíthetne-e?

#56 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 19:19

Édekelne, hogy az akupunktúra segíthetne-e?

Mert erre tudok valakit.Dr. Paár Luca :ang: az üllõi klinikán.

#57 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 19:24

Megkérdeznéd Donqi? Mit tud errõl és mi segítene (ha van valami segítség)?

#58 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 19:31

Megkérdeznéd Donqi? Mit tud errõl és mi segítene (ha van valami segítség)?

Persze. Most külföldön van, de, ha hazajön kifaggatom. A Madit is Ö akupunkturázta.

#59 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 19:36

Köszönöm. :ang: :kocc:

#60 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 25. - 19:53

A szakirodalom kétféle kakaslépést ismer.Az ún. önálló vagy valódi kakaslépés oka nem ismert, valószínû, hogy a gerincevelõ vagy a hátsó végtagot ellátó egyes idegek betegségei (túlmûködés, fejlõdési rendellenesség, stb.) okozzák.Az ún. tüneti kakaslépés a hátsó végtag különbözõ, fájdalommal járó gyulladásos betegségeinek egyik tünete lehet. Ilyen pl. a csánkpók, a patellaficam, a csüdekcéma vagy egyes pártasérülések.Az önáló kakaslépés álltalában nem gyógyítható csak javítható, a tüneti kakaslépés gyógyulása az alapbetegségtõl függ.Régen inmetszéssel "kezelték" manapság B-vitaminokat és szteroidokat illetve "ideg-blokádot".

#61 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 25. - 20:13

Posted ImageSziasztok!Felteszem ide a lovat, lehet látni, hogy emeli, de mondom amikor bemelegszik, akkor csak lépésben épp hogy látszik és van amikor egyáltalán nem látszik mozgásban. De a boxban egészen felhúzza a lábát.Posted ImagePosted ImagePosted Image

#62 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 26. - 8:36

Szia Backnight!Az equistro gyár vitaminjait hol lehet kapni?Akkor végül is, csak tervben van, vagy már adod is neki azokat a szereket?A te lovad csak simán felkapja és lecsapja a lábát?Az enyém, mikor elõször észrevettem úgy csinálta, hogy indulásnál megfeszített lábbal húzta a patáját a talajon, aztán felkapta és lecsapta...Jártatás után márcsak a lecsapkodás volt...Attól félek, hogy esetleg megviseli az izületeket is ez a rendellenes mozgás...mert kinek tenne jót, ha jól odacsapkodja a lábát????? :( Nagyon bízok benne, hogy még idõben elkapjuk ezt a dolgot és orvosolható...Amint beszéltem a dokival írok...

#63 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 9:38

Köszi Lisawica!

#64 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 26. - 10:48

Szia Backnight!Az equistro gyár vitaminjait hol lehet kapni?Akkor végül is, csak tervben van, vagy már adod is neki azokat a szereket?A te lovad csak simán felkapja és lecsapja a lábát?Az enyém, mikor elõször észrevettem úgy csinálta, hogy indulásnál megfeszített lábbal húzta a patáját a talajon, aztán felkapta és lecsapta...Jártatás után márcsak a lecsapkodás volt...Attól félek, hogy esetleg megviseli az izületeket is ez a rendellenes mozgás...mert kinek tenne jót, ha jól odacsapkodja a lábát????? :( Nagyon bízok benne, hogy még idõben elkapjuk ezt a dolgot és orvosolható...Amint beszéltem a dokival írok...

Szia!Az equistro termékeit az Anivet forgalmazta régebben. Kérdezd meg tõlük. Én még ezt a kancát nem kezeltem semmivel. Azt mondták több helyrõl is, hogy nem lehet gyógyítani és hogy nem tudják mitõl van.Csak találgatják. Csak figyeltem a kancát és még most is figyelem és persze gondolkodom néha rajta.Azt megfigyeltem, hogy ha keveset mozog akkor rosszabodik az állapota, ugy lemerevedik, nehezebben emeli a lábát, nehezebben mozdul meg. Nyáron amikor többet dolgozik, akkor egész jól szokott mûködni.Sly, közben felhívtam egy zalai orvos ismerõsömet, ez egy nagyon jó állatorvos, nekem már több lovamat megmentette, olyan lovakat amiket nálunk félrekezeltek. Azt monta a vitaminnal nem lehet eredményt elérnimeg kell mûteni a ló lábát. Ez az ín prolémából adódik, magyarázta, de bocsáss meg én ezt ugy elmondani nem tudom, viszont ide írom a tel . számát hivd fel dr. Virág Ernõ 06 30 9474226 Garaboncon van az állatkórháza. Azt mondta meg kell nézni a ló lábát csak akkor tud véleményt mondani, hogy érdemes e mûteni. Írtam Neked, hogy annak a lovaskollegámnak a csikóját is mûtötték Pesten az egyetemen.Jobb lett, de neki nem mult el teljesen. Szóval a doki azt magyarázta, hogy valamelyik ínszallag elszakadt, õ mondta melyik , de elfelejtettem a nevét és beakad nekik valahová, és ezért emeli ugy a lábát és ez nem kellemes a lónak. Én értem amit mondott, de nem tudom elmagyarázni, megbeszéltük, hogy majd leviszem a kancát hozzá, megnézi és akkor õ is többet tud mondani. A mûtét megkérdeztem 40 - 50 ezer ft körül van, hát ezt még ki lehet fizetni. Csak az a baj, hogy elég messze van nekem is és az én kancám rosszul tûri a szállítást, be kell tennem mellé a ponit is másképp nem marad el, néha igy is hisztizik. De mindenképp megoldom, hogy elvigyem hozzá, mert ha tud segíteni, akkor én megcsináltatom a mûtétet, 3-4 hét a gyógyulás. Én Virág doktort már 20 éve ismerem, és mondom jó néhány lovamat megmentette már. Neki ez nem foglalkozás, hanem hivatása valóban. Volt egy kancám, aminek a fél pofája lebénult, és lázas is volt de nem mindig.4 állatorvost is hivtam hozzá, neves lóban ismert orvosokat, még Pápáról is. Felküldték Pestre az egyetemre a lovamat, mert nem tudták mi baja. Pesten egy hétig vizsgálgatták, kezelték, végül kiadták, hogy nem találtak semmit. És azt mondták a pofája ilyen ferde marad már. Azért volt ferde, mert a fele lebénult. Hazavittem a lovat és megkezdõdött a ló lassú leépülése. Pesten kifizettem 60000 ft-ot kezelési költség cimén. Egyszer csak nézem a lovat egyre soványabb és már nem emeli fel a lábait csak huzza és nem tud enni, csak majszol. Feltettel a lószállitóra és elvittem Virág doktorhoz. 15 percig vizsgálta a lószállítón és azt mondta a ló lime kóros, kullancscsipéstõl beteg. Beadott egy hatalmas fehér injekciót a kancának és felirta a gyogyszert amit vennem kellett. 2 hónap alatt rendbejött a ló és elmult a szájferdesége is. Felhivtam az egyetemet és nekik is elmondtam. Volt még 3 eset amikor ugyanigy más problémával életet mentet amikor mások nem tudtak segiteni. Így én nagyon megbizom benne. Javaslom beszélj vele és mutasd meg a lovadat neki, nem a pénzre hajt, õ valóban gyógyít. üdv. BlacknightKösz, hogy írtál errõl a problémáról, mert én elfogadtam ,hogy nem lehet brajta változtatni.

#65 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 13:18

Backnight!Ha jól látom a képeken,mindkét hátsó lábával ezt csinálja?Sly!Barka mindkét lábával, vagy csak egyikkel csinálja?Ezt találtam:"Csöbörbehágó járás: lépés közben az állat az egyik lábát rángásszerűen, hirtelen magasra emeli, a pata a másik láb csánkjának magasságáig ér, majd hirtelen a földre visszahelyezi. A láb kifeszítésekor keletkező ín-, ízületi v. izomfájdalom, esetenként a patában jelentkező fájdalom váltja ki. Hátrányos járásmód, mert egyenetlen a járás, az állat fölöslegesen nagy izommunkát végez.""Kakaslépés: az állat mindkét hátulsó lábát rángásszerűen, hirtelen magasra emeli."

#66 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 26. - 14:55

Igen , mindkét hátsó lábával. De már beszéltem az orvossal és biztos, hogy majd elviszem hozzá. Látod eddig azt mondták nem fáj neki. Ha mûteni kell, én csak õsszel tudom megmûttetni, ha elõbb tudom, lehet már elmult õsszel megcsináltattam volna, de nekem azt mondták, nem lehet segíteni rajta és nem zavarja a lovat, az állatorvos nem egészen ezt mondta, most verem a fejem a falba, hogy miért nem kérdeztem meg tõle hamarabb. Szegény ló! Õ szenved ha hülye a gazdája!

#67 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 15:28

Na, de mit mût rajta?Lisawica állatorvos.Az elõzõ oldalon ezt írta:"A szakirodalom kétféle kakaslépést ismer.Az ún. önálló vagy valódi kakaslépés oka nem ismert, valószínû, hogy a gerincevelõ vagy a hátsó végtagot ellátó egyes idegek betegségei (túlmûködés, fejlõdési rendellenesség, stb.) okozzák.Az ún. tüneti kakaslépés a hátsó végtag különbözõ, fájdalommal járó gyulladásos betegségeinek egyik tünete lehet. Ilyen pl. a csánkpók, a patellaficam, a csüdekcéma vagy egyes pártasérülések.Az önálló kakaslépés álltalában nem gyógyítható csak javítható, a tüneti kakaslépés gyógyulása az alapbetegségtõl függ.Régen inmetszéssel "kezelték" manapság B-vitaminokat és szteroidokat illetve "ideg-blokádot"."tehát, ha a dokid mût, akkor max. a második verzió jöhet, pl. a patellaficam. (Érdekes ez yorkiknál fordul elõ.. :rolleyes: )De ehhez igen alapos kivizsgálás kell elõtte. UH, rtg. mittomén...Most már egyre kíváncsibb leszek.Van itt egy telivér, az hasonlóan mozog a hátsóival, de majd jobban megfigyelem. Fõképp akkor láttam, mikor kólikás hosszantartó beteg volt és sovány, gyenge.

#68 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 26. - 16:11

Barka csak a jobb hátsóval csinálja...

#69 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 16:13

az itteni televér is.. :cool:

#70 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 26. - 20:30

Ez egyre érdekesebb. Azt mondta az orvos, hogy valamilyen ín szakad el és azt kell mûteni, de azt is mondta, hogy látnia kell a ló lábát csak akkor tud mondani konkrétumot.

#71 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 26. - 20:57

Ez egyébként tök durva, hogy mennyire sok variációt állítanak az orvosok...egyik ezt mondja a másik azt... fáj, nem fáj, nincs gyógymód, mûteni kell... én nem kételkedem benne, hogy nagy tudású orvosok, de hogy lehet, hogy ennyire eltér a véleményük errõl????Én rengeteget agyaltam ezen mióta kiderült a dolog... arra jutottam, bár nem vagyok orvos, és ez csak az én véleményem, de írjátok meg, hogy mit gondoltok... szóval ha a lónak fáj a lába : sántít és nem szívesen mozog, namost a mi esetünkben pont a mozgás az ami enyhíti a tüneteket... csak gondoljatok bele ti szívesen futkároznátok, ha fájna a lábatok????Azt megállapíthatjuk, azthiszem, hogy akkor jön elõ jobban, ha nem mozog a ló... egy gyulladásnál vagy szakadásnál nem kellene mindig jelentkeznie????Barátom felvetett egy érdekes elméletet: mi van, ha a vérkeringéssel van összefüggésben???Ha a ló sokat áll vagy fekszik elzsibbadhat a lába, mert ha nem jó a vérkeringés oda kevesebb vér jut.... ha mozgatjuk az serkenti a keringést... és lám megszûnik a gond...Na most lehet hogy jó nagy marhaságokat írtam, akkor bocs...De nektem mi a véleményetek???Fájhat neki?Összefügghet a vérkeringéssel?ÓÓÓ, Blacknight!Azt jó lenne kideríteni, hogy a te pacid mióta csinálja ezt...Az lehet hogy nálatok más lehet a kiváltó ok mint nálunk...fõleg, ha ez nem is csikó kora óta van.Lehet, hogy nálatok tényleg inszalag gond, de az én pacimnál nem nagyon hinném, bár ezek után már semmiben nem lehet biztos az ember....Ó, bocs Csikasz!Köszi, hogy megkérdezed.... várom/várjuk a választ... :yeah:

#72 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 21:01

A szakirodalom kétféle kakaslépést ismer.Az ún. önálló vagy valódi kakaslépés oka nem ismert, valószínû, hogy a gerincevelõ vagy a hátsó végtagot ellátó egyes idegek betegségei (túlmûködés, fejlõdési rendellenesség, stb.) okozzák.Az ún. tüneti kakaslépés a hátsó végtag különbözõ, fájdalommal járó gyulladásos betegségeinek egyik tünete lehet. Ilyen pl. a csánkpók, a patellaficam, a csüdekcéma vagy egyes pártasérülések.Az önáló kakaslépés álltalában nem gyógyítható csak javítható, a tüneti kakaslépés gyógyulása az alapbetegségtõl függ.Régen inmetszéssel "kezelték" manapság B-vitaminokat és szteroidokat illetve "ideg-blokádot".

Ezt en is igy tudom. Nalunk regebb az "ideg-blokadot" javasoltak, hasznaltak, viszont mint hallotam nem nagy eredmenyekkel(jobbanmondva esetleges atmeneti, rovid ideig tarto javulass volt csak tapasztalhato).

#73 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 21:02

Sly!Irtam magán üzenetet.

#74 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 21:42

Ez egyébként tök durva, hogy mennyire sok variációt állítanak az orvosok...egyik ezt mondja a másik azt...

Ez azért van mert a kakaslépés önmagában nem betegség, csak egy tünet. Kiváltó oka meg több minden is lehet. És mivel (jobb esetben) az állatorvos nem a tünetet, hanem magát a betegséget kezeli, így a terápia is sok minden lehet :)

#75 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 26. - 22:17

És tényleg a kakaslépés egyik kiváltó oka agyi- idegrendszeri eredetû is lehet?Mert nekem ezt mondta a doki.Lehet az ok Ca- hiány is? Hogy a csikó nem jutott elég Ca-hoz?Szerintetek elnõheti?A többi betegség más tünettel is együtt jár? Vagy nem? Mert ha igen szépen sorban ki lehetne õket zárni...

Edited by Sly, 2007 március 27. - 11:54.


#76 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 26. - 22:42

Haveromnál kézen-közön számtalan ló megfordul. Egy nagy pej kanca egyik hátsó lábán láttam ezt a kakaslépést. Az õszi 3 napos túrán 120-140km.-ert jött velünk láthatóan fájdalom nélkül. Neki lépésben lehetett látni nem is kicsit ezt a jelenséget amit aztán ügetésben már elhagyott. A Peti haverom elmondása szerint a lónak ínszalag sérülése volt és abból maradt vissza ez a jelenség, de ez a használatban semmikor sem akadályozta a ló mozgását.P.

#77 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 27. - 11:58

Ha esetleg sikerülne csinálnom videót hogy tudom felrakni?MI átnyomogattuk mindenhol a lábát és nem érzékeny sehol...Vagy ez nem jelent semmit?

#78 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 27. - 13:01

A videot fel kell töltened egy internetes videos oldalra és onnan a linkjét belinkelni.

#79 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 27. - 19:56

Beszéltem a dokival...Õ váltig állítja, hogy genetikai, idegi oka van a dolognak...és hogy nem fáj neki.Õ a Vitasol Equus Caro-pus-t ajánlotta. Állítólag ez tele van mindenféle vitaminnal, meg fõleg B1-el, "versenykondi"-ja lesz a lónak... Holnap elmegyek az állatpatikába és megveszem...Egy hónapig kell adnom neki hetente kétszer, aztán meglátjuk. Egyébkén mióta megjött a jóidõ csak reggel látom rajta, utána tök szépen megy :). Ilusta, hova lehet felrakni videót, ha sikerül?

#80 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 27. - 20:06

Beszéltem a dokival...Õ váltig állítja, hogy genetikai, idegi oka van a dolognak...és hogy nem fáj neki.Õ a Vitasol Equus Caro-pus-t ajánlotta. Állítólag ez tele van mindenféle vitaminnal, meg fõleg B1-el, "versenykondi"-ja lesz a lónak... Holnap elmegyek az állatpatikába és megveszem...Egy hónapig kell adnom neki hetente kétszer, aztán meglátjuk. Egyébkén mióta megjött a jóidõ csak reggel látom rajta, utána tök szépen megy :). Ilusta, hova lehet felrakni videót, ha sikerül?

Szia! www.Youtube.com