Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Repülés, katonai, sport, polgári


  • Please log in to reply
847 válasz a témához

#81 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 13:11

A világháborúban a Vadászgépeket P betûvel jelölték. ;) B bombázó, A támadó (P-51 mustang alacsonytámadó, rakétákkal felszerelt változata A-36 névre hallgatott) R talán felderítõ T iskolagép és így tovább.

Hozzászólás megtekintése

Nagy igazságod vagyon, én meg szégyenkezem itt rendesen... :ang: Hálából küldök néhány képet: :D- 2 F/A-22 feltöltésre várva egy utántöltõ gép mögött- Egy csapat MV-22 Osprey (mit mondjak, elég futurisztikus látványt nyújtanak így együtt)- Ez meg itt talán a legvalószerûtlenebb jószág, amit tartósan a levegõben tudnak tartani... (és még egyszer)

Hozzászólás megtekintése

A B2-esnek már inkább van repülõgép formája mint a NightHawknak... :)

#82 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 19:26

A B2-esnek már inkább van repülõgép formája mint a NightHawknak... :)

Hozzászólás megtekintése

Nem is tudom... olyan sátortetõ-félét szerintem gyakrabban lehet látni az égen az USÁ-ban a hurrikánok idején, mint ilyen nagyranõtt, stabilan, forgás nélkül repülõ bumerángot... :pEgyébként jó régen olvastam egy cikket a TopGun nevezetû újság egyik viszonylag korai számában, mely nagyjából azt taglalta, hogy a B2-nek a közölt paraméterek (hajtómû stb.) alapján nem vagy csak alig lenne szabad repülni, tehát valószínûleg vmely titkos (vö. Roswell) technológiát alkalmaznak rajtuk... Kicsit hasonlóan a dongóhoz, melyrõl idõnként kijelentik repülési szagértõk, hogy nem lenne szabad a levegõben maradnia, oszt' mégis... Tanulság: az idegenek dongók formájában köztünk élnek... :dev:

Edited by StG, 2005 november 14. - 19:36.


#83 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 21:32

Itt a mai napra szánt történet részlet. Szeptember 8-án az egyik hajtómû meghibásodása miatt kényszerleszállást hajtott végre egy Medanból Dzsakartába tartó Boeing 737 200-as tipusú indonéz repülõgép.Szeptember 9-én a kongói Brazzaville közelében ismeretlen okból lezuhant az Air Kasai légitársaság Kinshasába tartó Antonov An-26-os gépe. A fedélzeten tartózkodó 13 személy életét vesztette.Szintén 9-én gyakorlórepülés során az Északi-tengerbe zuhant a belga légierõ F-16-os vadászgépe. A pilóta életét vesztette.Szeptemberben zajlott az élet és még nagyon sok esemény történt, sajnos.Folyt. köv holnap.

#84 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 0:51

A B2-esnek már inkább van repülõgép formája mint a NightHawknak... :)

Hozzászólás megtekintése

Nem is tudom... olyan sátortetõ-félét szerintem gyakrabban lehet látni az égen az USÁ-ban a hurrikánok idején, mint ilyen nagyranõtt, stabilan, forgás nélkül repülõ bumerángot... :pEgyébként jó régen olvastam egy cikket a TopGun nevezetû újság egyik viszonylag korai számában, mely nagyjából azt taglalta, hogy a B2-nek a közölt paraméterek (hajtómû stb.) alapján nem vagy csak alig lenne szabad repülni, tehát valószínûleg vmely titkos (vö. Roswell) technológiát alkalmaznak rajtuk... Kicsit hasonlóan a dongóhoz, melyrõl idõnként kijelentik repülési szagértõk, hogy nem lenne szabad a levegõben maradnia, oszt' mégis... Tanulság: az idegenek dongók formájában köztünk élnek... :dev:

Hozzászólás megtekintése

Szerintem ez kacsa. A történelemben már számtalan esetben építettek csupaszárny repülõgépet kisebb-nagyobb méretben és többségük azért tudott repülni. Az ilyen szakértõk egyék meg a diplomájukat.

#85 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 14:45

Az ilyen szakértõk egyék meg a diplomájukat.

Hozzászólás megtekintése

Vaagy, adják nekem! :D :kir:

#86 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 15:54

3 éve létezik, egy Légiforgalmi, - Zaj és Környezetvédelmi Tanács. Na, ennek lettem mostan az elnöke. :D

#87 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 16:56

Gratula, akkor! Izé... Kinek az érdekében dolgozol? A zaj vagy a csönd? :)

#88 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 20:18

Donqi, ha most jól rémlik, az Airport-ban volt, hogy a polgárok szívóztak a zajjal, de abban a filmben ezek igen ellenszenvesnek voltak beállítva... :)Mi is volt, Noise Abatement?

#89 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 21:03

Nos, szóval én a lakosságot kell, hogy képviseljem ebben az ügyben. Nem egy egyszerû történet és nem is nagyon lehet sikertörténet a vége, a dolgok mai állása szerint. Túl sok érdeket kell figyelembe venni. A lakosoknak joguk van a csendhez. A légiforgalmi irányítás berkeiben túl nagy a kupleráj. Az irányítók le vannak terhelve. Rossz a rendszer amivel dolgoznak. A vezetés sem áll a helyzet magaslatán. Az Airpor Rt. gazdasági érdekekre hivatkozik. Egy év alatt 30 %-al nõt a forgalom. Az éjszakai repülések száma is nõtt ezzel párhuzamosan. Nem veszik figyelembe a méllyen alvós idõszakot sem, ami 23-05 óráig tartana, ha tartana. A Polgári Légiközlekedési Hatóság igazgatója a Malévnél repül B 767-es gépen. Soroljam tovább?Inkább megírom a mai napra szánt eseteket:Szeptember 15-én Litvániában lezuhant egy Kalinyingrád felé tartó, eltévedt orosz vadászgép. Az eset súlyos feszültséget keltett a Szu. két utódállama között, mert a litván hatóságok letartóztatták a gép szerencsésen katapultált orosz pilótáját azzal a váddal, hogy a 25 millió dollár értékû Szu-27-essel a balti ország légvédelmének a tesztelése céljából szándékosan idézte elõ a balesetet.Szintén 15-én Braziliában ismeretlen körülmények között lezuhant és pilótáival együtt elpusztult a Viacao Cometa légitársaság Rio de Janeiróból Jacarapaguába tartó Cessna 525 CitationJet gépe. Utas nem volt a fedélzeten.Folyt. köv. holnap.

#90 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 20:48

Szeptember 19-én hollandiai Rotterdam repülõterén a felszállás elötti nekifutás közben kitört a futómûve, ezért a pályáról jobbra lefutott a Dynamic Air SA.227-es Metro III tipusú légcsavaros szállítógépe. A 17 utas és a háromfõnyi személyzet sértetlen maradt.

#91 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 11:59

3 éve létezik, egy Légiforgalmi, - Zaj és Környezetvédelmi Tanács. Na, ennek lettem mostan az elnöke.  :D

Hozzászólás megtekintése

Gratula! Majd 10-én koccintunk rá (persze csak bambival, ha nekem kell vezetni) :)

#92 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 11:14

vagy 8 éve voltam Angliában, repülõvel, és a visszautazás elõtti napon egy könyvesboltban böngésztem. Végül úgy döntöttem, nem veszem meg Az elmúlt 20 év leghíresebb légikatasztrófái c. könyvet... :)

#93 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 15:50

Találtam egy cikket a jövendõ magyar vadászgépek pilótáinak kiképzésérõl. Érdekes, hogy a napi sajtóban elég keveset lehet olvasni róluk, noha már majdnem egy éve járnak Svédországba kiképzõdni. Mostanában egyébként is elég nagy a csend a magyar katonai repülés kapcsán (szintén a médiát értve ezalatt), elültek a korábbi épületes viták a légi utántöltés szükségességérõl, ill. arról, hogy meg bír-e egyáltalán fordulni ez a szerencsétlen Gripen a magyar légtérben... :guny:SZERK.Más: ezt a repülõt most találtam, egészen rémisztõ kinézete van... :eek:

Edited by StG, 2005 november 19. - 17:24.


#94 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 17:34

Ernest! Azt a könyvet a helyedben én sem vettem volna meg pont akkor, bár kevés olyan katasztrófa történt, aminek nem olvastam volna a jegyzõkönyvét. Hivatalból.STG! Az a repcsi tényleg nagyon furcsa. Oszt még egy lány ül a kabinban.Szeptember 21-én - hamis üzemanyaghiányra hivatkozva soron kívül kényszerleszállást hajtott végre a perui Piura város repülõterén a Rum Air légitársaság Lockheed L-1011-es TriStar tipusú gépe, amely 300 gambiai szurkolót szállított, akik a szabályos útvonalon, Limán keresztûl utazva lekésték volna a Piura stadionban lejátszott meccset. A légitársaságnak súlyos büntatéssel és kártérítéssel kell számolnia a félrevezetett hatóságok, valamint a feleslegesen riasztott mentõszolgálatok miatt.

#95 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 17:50

Futurisztikus egy szerkezet. Simán beférne egy 2050-ben játszódó filmbe :)

#96 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 21:29

ÉÉÉÉS NÕÕÕ :yeah: :kocc: :kir:

#97 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 23:36

Te is így vigyorognál ha beülhetnél, oszt ki lenne írva, hogy "Lt. Törõcsik 'Tötõ' Zsófia", mi? :)

#98 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 8:41

Úgy tûnik, mégsem igazi a gép... :( Azt írják, hogy a mittudénmilyen filmben szerepel, melynek egyes részeit a USS Abraham Lincoln hordozón forgatták... Nagy kár... :( Megjegyzem, az USÁ-ban ilyen szemponból is elég komolyan veszik a nemi egyenlõséget (vagy legalábbis közhírelik a pozitív példákat) Jópár fotót találtam nõ repülõsökrõl: volt ezek között pl. egy B1 bombázó pilótája ill. egy C130 szállítógép gyakorlatilag teljes személyzete...

#99 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 14:14

A nõi személyzetekrõl a következõ jut eszembe.Nem túl régen a frankfurti reptéren a folyosón jött velem szembe, vagy 18 nagyon csinos leányzó. A végén kiderült, hogy õk a Quantas ausztrál légitársaság B 747-es teljes személyzete. Még a kapitány is nõci volt.Más.Az amerikai haditengerészet eddig egy nõi pilótát avatott az F-14 Tomcat vezetésére. Szerencsétlen kislány a tengeren az egyik bejövetel és megközelítés során a tengerbe zuhant és életét vesztette az operátorral együtt. Persze, rögtön azt mondták, hogy pilóta hiba volt. A vizsgálat további folytatása eggyértelmûen kiderítette, hogy mûszaki hiba történt. Az amcsik aránylag sok nõi pilótát engednek repülni a hadseregben, de több harci, illetve vadászról nem hallottam. Inkább a B 707-es tankereken vagy helikopteren, illetve szállító gépeken repülnek.

#100 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 14:44

Meg is találtam: Capt. Kim Black. Bombázó, minden szempontból... :D

#101 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 16:51

Meg is találtam: Capt. Kim Black. Bombázó, minden szempontból... :D

Hozzászólás megtekintése

StG!Nagyon szõke ez a lány! biztos, hogy ez nem egy divat baba, pilcsinek öltözve? :confused:

#102 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 17:04

Itten az áll, hogy fel is szólalt a Women in Aviation konferencián... (bár még nem jártam a szóban forgó repülõegységnél...)

#103 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 14:23

Érdeksség képpen írom, ma, szerda este az MTV 1-es híradójában lesz egy légiforgalmi zajjal kapcsolatos riport, ahól én is nyilatkozom, az ügyben.

#104 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 23. - 14:38

Katonailag történõ repülésem zajlott három évig a Bakony Harcihelikopter Ezrednél (béke poraira, már csak a szél fúj a pirosvonalon).Na gyon hiányzott a kreativitás, meg a rep. idõ.Szóval retek volt.

#105 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2005 november 23. - 14:44

Vannak írigylésre méltó formái a repülésnek, (ami számomra az) de azt teljes odaadással, meg rengeteg pénzzel lehetne mûvelni.A transzkontinentális lábelhalásos sz@rkajás turizmussal is tele van.Szivesen visszamennék ejtõernyõzni.

#106 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 20:09

Érdeksség képpen írom, ma, szerda este az MTV 1-es híradójában lesz egy légiforgalmi zajjal kapcsolatos riport,  ahól én is nyilatkozom, az ügyben.

Hozzászólás megtekintése

Nincs fenn valahol neten az a felvétel ? :)

#107 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 12:19

Vannak írigylésre méltó formái a repülésnek, (ami számomra az) de azt teljes odaadással, meg rengeteg pénzzel lehetne mûvelni.A transzkontinentális lábelhalásos sz@rkajás turizmussal is tele van.Szivesen visszamennék ejtõernyõzni.

Hozzászólás megtekintése

Storykat ide,1000-rel ,nem csak emlékezni a"szarra" :)

#108 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 12:26

Érdeksség képpen írom, ma, szerda este az MTV 1-es híradójában lesz egy légiforgalmi zajjal kapcsolatos riport,  ahól én is nyilatkozom, az ügyben.

Hozzászólás megtekintése

Nincs fenn valahol neten az a felvétel ? :)

Hozzászólás megtekintése

http://mtv.hu/cikk.php?id=76379 kb. 15:10 körül :yeah:

#109 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 15:17

Érdeksség képpen írom, ma, szerda este az MTV 1-es híradójában lesz egy légiforgalmi zajjal kapcsolatos riport,  ahól én is nyilatkozom, az ügyben.

Hozzászólás megtekintése

Nincs fenn valahol neten az a felvétel ? :)

Hozzászólás megtekintése

http://mtv.hu/cikk.php?id=76379 kb. 15:10 körül :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Még szerencse, hogy ilyen problémák itt gyõrben nem nagyon jellemzõek. Együtt érzek az ott lakókkal, elég kellemetlen lehet a három percenkénti áthúzás egy egy nagyobb madár esetében.

#110 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 20:36

Nem nagyon kellemes, az biztos.Szeptember 21-én az amerikai Burbank repülõterérõl felszállva nem sikerült behúzni a keresztbe fordult orrfutót a JetBlue légitársaság New Yorkba tartó Airbus A-320-as gépén. A kapitány a Los Angelesi kényszerleszállás mellett döntött. Az üzemanyag 3 óra hosszat tartó kifogyasztása után televíziós kamerák kereszttüzében szálltak le. Az orrfutó abroncsai teljesen megsemmisültek, de a 140 utas és a 6 fõnyi személyzet sértetlen maradt. Ugyanakkor több utas idegeit is megviselte, hogy a mûholdas tv csatornák révén a fedélzeti képernyõkön egyenes adásban nézhették végig a kényszerleszállás elõkészületeit, és halgathatták amint a kommentátorok az õ túlélési esélyeiket latolgatták.Mindíg mondtam, hogy az Airbus, az csak egy Airbus. Komoly ember arra nem ül fel. Túl sok eseménye volt már.

Edited by don quihote, 2005 november 28. - 20:37.


#111 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 20:53

Nem nagyon kellemes, az biztos.Szeptember 21-én az amerikai Burbank repülõterérõl felszállva nem sikerült behúzni a keresztbe fordult orrfutót a JetBlue légitársaság New Yorkba tartó Airbus A-320-as gépén. A kapitány a Los Angelesi kényszerleszállás mellett döntött. Az üzemanyag 3 óra hosszat tartó kifogyasztása után televíziós kamerák kereszttüzében szálltak le. Az orrfutó abroncsai teljesen megsemmisültek, de a 140 utas és a 6 fõnyi személyzet sértetlen maradt. Ugyanakkor több utas idegeit is megviselte, hogy a mûholdas tv csatornák révén a fedélzeti képernyõkön egyenes adásban nézhették végig a kényszerleszállás elõkészületeit, és halgathatták amint a kommentátorok az õ túlélési esélyeiket latolgatták.Mindíg mondtam, hogy az Airbus, az csak egy Airbus. Komoly ember arra nem ül fel. Túl sok eseménye volt már.

Hozzászólás megtekintése

Ezután kérjük úgy a repülõjegyet, hogy "Csak Boeingre szeretnék ülni, kéremalássan ?" :)Volt egy ismerõsömnek 2003 szeptember 11-én egy mókás esete. (direkt erre a napra kérték mert a fapadosok kedvezményesen adták a jegyet az amerikai események tükrében, mert attól féltek, hogy valami terrorista esemény évfordulóján súlyos bevételkiesést okoz majd, hogy senki nem mer repülõre ülni) Felültek egy angliába tartó járatra. Miután helyet foglalt az utasok többsége, felszállt a buszra egy arab küllemû nõ és férfi csadorban két aktatáskával. :D Hõseink végig ziziztek, de persze nem történt semmi...

#112 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 21:27

Nem nagyon kellemes, az biztos.Szeptember 21-én az amerikai Burbank repülõterérõl felszállva nem sikerült behúzni a keresztbe fordult orrfutót a JetBlue légitársaság New Yorkba tartó Airbus A-320-as gépén. A kapitány a Los Angelesi kényszerleszállás mellett döntött. Az üzemanyag 3 óra hosszat tartó kifogyasztása után televíziós kamerák kereszttüzében szálltak le. Az orrfutó abroncsai teljesen megsemmisültek, de a 140 utas és a 6 fõnyi személyzet sértetlen maradt. Ugyanakkor több utas idegeit is megviselte, hogy a mûholdas tv csatornák révén a fedélzeti képernyõkön egyenes adásban nézhették végig a kényszerleszállás elõkészületeit, és halgathatták amint a kommentátorok az õ túlélési esélyeiket latolgatták.Mindíg mondtam, hogy az Airbus, az csak egy Airbus. Komoly ember arra nem ül fel. Túl sok eseménye volt már.

Hozzászólás megtekintése

Ezután kérjük úgy a repülõjegyet, hogy "Csak Boeingre szeretnék ülni, kéremalássan ?" :)Volt egy ismerõsömnek 2003 szeptember 11-én egy mókás esete. (direkt erre a napra kérték mert a fapadosok kedvezményesen adták a jegyet az amerikai események tükrében, mert attól féltek, hogy valami terrorista esemény évfordulóján súlyos bevételkiesést okoz majd, hogy senki nem mer repülõre ülni) Felültek egy angliába tartó járatra. Miután helyet foglalt az utasok többsége, felszállt a buszra egy arab küllemû nõ és férfi csadorban két aktatáskával. :D Hõseink végig ziziztek, de persze nem történt semmi...

Hozzászólás megtekintése

Soha nem ültem Airbusra, és nem is fogok. Ha megyek valahova, elöszõr megnézem milyen tipús van tervezve. Ha Airbus, inkább megyek egy elöbbi, vagy késõbbi járattal. Az utasnak igenis van joga eldönteni, hogy bizonyos tipusokkal nem hajlandó repülni. Hallottam olyat is, hogy az utas visszaváltotta a jegyét, mert a tipús nem volt elõre bejelentve, és nem bízott a kiállított repcsibe. Persze ez eléggé ritka, hogy valaki ilyen határozott legyen.

#113 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 21:43

Orosz rulettrõl még nem hallottatok??? :)

#114 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 8:32

Orosz rulettrõl még nem hallottatok??? :)

Hozzászólás megtekintése

Ismerem, de az, eléggé egészségtelen. :D

#115 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 17:57

Nem repülõs a történet, de megtörtént.Rádió beszélgetés szabadon idézve:Itt a USS Hornet repülõgép hordozó fedélzeti tisztje beszél. Az elöttünk lévõ objektum változtasson irány, mert különben elkerülhetetlen lesz az összeütközésünk.Itt egy rádiós beszél és nem tudunk irány változtatni. Változtassanak irány önök.Utoljára figyelmeztetem, hogy bal 90 fokra változtassa meg az irányát, ellenkezõ esetben kénytelenek leszünk erõszakot alkalmazni.Itt még mindíg a rádiós beszél. Engem nem érdekel, hogy maguk kicsodák, de nem áll módunkban az irányunkat megváltoztatni. Változtassanak irány önök.Szigorú érces férfi hang.Itt az amerikai eggyesült államok USS Hornet repülõgép hordozó és kötelékének parancsnoka XY ellentengernagy beszél és utasítom önöket, hogy haladéktalanul változtassanak útirány, mert ellenkezõ esetben kénytelenek leszünk támadást inítani önök ellen.Válasz:Itt az eddig is beszélt spanyol rádiós beszél a kitudja milyen világító toronyból. Melletem alszik a kutyám és nem érdekel, hogy támadnak-e vagy sem, de ha önök nem változtatnak irány akkor fél óra múlva a parti sziklákon kötnek ki.

#116 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 22:30

Az angoloké Ferihegy * Index/MTI2005. december 8., csütörtök 11:44A kormány által eredetileg várt ár több mint négyszereséért, 464,5 milliárd forintért kapta meg a ferihegyi repülõtér 75 éves használati jogát a brit BAA International. Az, hogy a kormány fel tudja-e használni a pénzt az idei költségvetési hiány enyhítésére, azon múlik, hogy mennyi idõt vesz igénybe a szerzõdéskötés.Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerosének!Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerõsének!Nyomtatható változatNyomtatható változathirdetésA Budapest Airport Rt. privatizációján 464,5 milliárd forintos azonnali tranzakciós ellenértékkel a brit BAA International Ltd. tette a legjobb ajánlatot, jelentette be Veres János pénzügyminiszter és Mészáros Tamás, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelõ Rt. elnöke. A második legjobb ajánlatot a német Hochtief Airport GmbH, a Hochtief AirPort Capital és a kanadai Caisse de depot et placement du Quebec összetételû konzorcium, a harmadikat a német Fraport AG Frankfurt Airport Worldwide és a Deutsche Bank AG brit leányvállalata, a HAH Limited alkotta konzorcium adta be.A ferihegyi nemzetközi repülõteret üzemeltetõ Budapest Airport Rt. 75 százalék mínusz egy szavazat részvényére, a repülõtér 75 évre szóló üzemeltetési jogára és az üzemeléshez megvásárolni szükséges állami tulajdonú eszközökre szóló privatizációra három kötelezõ érvényû ajánlat érkezett november 14-én. A meghívottak között további két cég is szerepelt: a dán Coppenhagen Airports már a pályázat kiírását követõ napokban jelezte, nem indul a versenyben, mivel a cég egészére vételi ajánlatot tett az az ausztrál Macquarie Airports, mely szintén a meghívottak között volt budapesti eljárásban. Késõbb azonban az ausztrálok is visszaléptek.Nem meglepetés az eredményNoha a kormány részére júniusban elkészült vagyonértékelés a BA Rt. 75 százalék mínusz egy szavazatnyi csomagjának azonnali tranzakciós ellenértékét 110 milliárd forintra tette, mára nem meglepetés, hogy a tényleges ár végül ennek több mint négyszeresére rúg. Már az elsõ, a bíróság által érvénytelenített pályázaton is 390 milliárd forint volt a legjobb ajánlat (ezt a Hochtief tette), így az szinte biztos volt, hogy az új eljárásban ennél magasabb összeggel indulnak a pályázók. Októberben a Sunday Times arról írt, hogy brit BAA (International Holdings) Ltd akár két milliárd eurót, azaz mai árfolyamon számolva több mint 500 milliárd forintot is hajlandó megadni a magyar repülõtérért.Csökkenhet a hiányAz egyelõre nem ismeretes, hogy 464,5 milliárd forint hogyan tevõdik össze: ennek azért van jelentõsége, mert az "ár" három részbõl tevõdik össze. Magába foglalja az üzemeltetési jogért 75 évre elõre kifizetett díjat, a Budapest Airport Rt. 75 százalék mínusz egy szavazatnyi részvénycsomagjának az árát, illetve néhány olyan, az üzemeltetéshez elengedhetetlen ingó és ingatlanvagyontárgy ellenértékét, mely az új üzemeltetõ tulajdonába kerül. Ezek közül mint nem egyszeri bevétel az üzemeltetési jogért kapott összeg az, amely csökkentheti a hiányt: ahhoz ugyan nem fér kétség, hogy ez teszi ki az ár meghatározó, legnagyobb részét, de pontos összegen felül utalásának idõpontja is fontos. Az ÁPV és a PM korábbi várakozásai szerint az eredményhirdetést követõen sikerül még úgy szerzõdést kötni, hogy az összeg az idén megérkezzen, azaz ténylegesen az idei hiány csökkentésére szolgáljon.Kudarcnak indultA reptér üzemeltetési jogára elõször az idén júniusban írtak ki tendert: az eljárást azonban a repülõtéri dolgozók üzemi tanács bíróság elõtt támadta meg, mivel álláspontjuk szerint az ÁPV nem tartotta be azokat az elõírásokat, melyek a munkavállalói érdekképviseletekkel folytatandó egyeztetésekre vonatkoznak. Az ÁPV-t elõbb elsõfokon marasztalta a bíróság, de az eljárást nem függesztették fel, mert, mint Vági Márton az ÁPV Rt. vezérigazgatója akkor fogalmazott , 99 százalékig biztosak voltak abban, hogy jogilag nem megalapozott a bíróság elsõfokú döntése. Az ÁPV ugyanakkor úgy vélte: ha másodfokon is buknának, legfeljebb "egy hetes, tíz napos" csúszást jelentene az új pályázat kiírása. A bíróság másodfokon is az üzemi tanács álláspontjának adott helyt , és az elmaradt egyeztetések miatt megsemmisítette a privatizációs eljárást.A csúszás a vártnál lényegesen jelentõsebb lett, már csak azért is, mert az egyeztetésekre szabott törvényi határidõket ezúttal maradéktalanul betartották. Bár az eredménnyel a munkavállalói érdekképviseletek távolról sem voltak elégedettek, az új kiírás bíróság elõtti megtámadására már nem volt lehetõség: erre az egyeztetések eredményétõl függetlenül csak akkor lett volna mód, ha az eljárásban ismét sérülnek (az ÁPV Rt. szerint eddig más bíróságok által másképpen, a privatizációs szervezett eddigi gyakorlatának megfelelõen értelmezett) eljárási szabályok. ****Donqui most ez jó?

Edited by Luigi, 2005 december 8. - 22:30.


#117 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 22:44

:mad: :mad:

#118 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 17:44

Egyszer, ha lesz idõm kifejtem a véleményemet. Nem biztos, hogy el kellett vóna adni, de..... majd megírom.

#119 Luigi

Luigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 8:44

Stabil az állapota Szabó MagdánakIndex 2005. december 12., hétfõ 14:59Keringési panaszokkal kórházba került Palermóban Szabó Magda, ahol helyette az unokája vette át a Mondella-díjat. A 88 éves írónõt hétfõn a honvédség különgép hozta haza Budapestre.....Csorba László, a római magyar akadémia igazgatója elmondta, hogy a 88 éves magyar írónõ még pénteken érkezett a szicíliai városba, hogy átvegye Dél-Olaszország legtekintélyesebb irodalmi elismerését, a Mondello-díjat, amelyet Az ajtó címû regényéért ítéltek oda..... A római magyar akadémia igazgatójának közlése szerint az illetékesek Szabó Magda állapotára tekintettel úgy döntöttek, hogy az idõs írónõt mielõbb haza kell szállítani, otthoni körülmények között kell kezelni. Szabó Magdát hétfõ délelõtt mentõ vitte a repülõtérre, ahonnan a Magyar Honvédség erre a célra rendelkezésre bocsátott An-26-os katonai-egészségügyi gépe szállította õt haza. Bocskai István, a honvédelmi Minisztérium szóvivõje elmondta, hogy a család kérésének megfelelõen csak annyit közölhetnek, hogy az írónõ állapota stabil, de azt nem mondhatja meg, hogy melyik kórházban ápolják majd Szabó Magdát. Azért a honvédség hozta haza az írónõt, mert Magyarországon csak a hadseregnek van olyan szállító-repülõgépe, amely ilyen távolságra képes repülni és a belsejét át lehet alakítani betegszállítási feladatokra is.Szóval minden tiszteltem az Írónõnek, és ezúton is jobbulást neki. Viszont lenne egy kérdésem: donqui egy ilyen repülõnek Budapest-Palermo-Budapest kb. mennyibõl jön ki?

#120 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 14. - 13:55

Stabil az állapota Szabó MagdánakIndex 2005. december 12., hétfõ 14:59Keringési panaszokkal kórházba került Palermóban Szabó Magda, ahol helyette az unokája vette át a Mondella-díjat. A 88 éves írónõt hétfõn a honvédség különgép hozta haza Budapestre.....Csorba László, a római magyar akadémia igazgatója elmondta, hogy a 88 éves magyar írónõ még pénteken érkezett a szicíliai városba, hogy átvegye Dél-Olaszország legtekintélyesebb irodalmi elismerését, a Mondello-díjat, amelyet Az ajtó címû regényéért ítéltek oda..... A római magyar akadémia igazgatójának közlése szerint az illetékesek Szabó Magda állapotára tekintettel úgy döntöttek, hogy az idõs írónõt mielõbb haza kell szállítani, otthoni körülmények között kell kezelni. Szabó Magdát hétfõ délelõtt mentõ vitte a repülõtérre, ahonnan a Magyar Honvédség erre a célra rendelkezésre bocsátott An-26-os katonai-egészségügyi gépe szállította õt haza. Bocskai István, a honvédelmi Minisztérium szóvivõje elmondta, hogy a család kérésének megfelelõen csak annyit közölhetnek, hogy az írónõ állapota stabil, de azt nem mondhatja meg, hogy melyik kórházban ápolják majd Szabó Magdát. Azért a honvédség hozta haza az írónõt, mert Magyarországon csak a hadseregnek van olyan szállító-repülõgépe, amely ilyen távolságra képes repülni és a belsejét át lehet alakítani betegszállítási feladatokra is.Szóval minden tiszteltem az Írónõnek, és ezúton is jobbulást neki. Viszont lenne egy kérdésem: donqui egy ilyen repülõnek Budapest-Palermo-Budapest kb. mennyibõl jön ki?

Hozzászólás megtekintése

Ahhoz, hogy ezt ki tudjam számolni, tudnom kéne néhány dolgot. Pl:Pontosan hány mérföld ide Palermo?Mennyit fogyaszt az An-26-os óránként?Mennyibe kerûl a tipus üzemóra díjja?Palermoban mennyibe kerülnek az illetékek? ( leszállási, parkolási, kezelési stb. )Mennyit keresnek a pilóták / nap?Mennyi napi díjat kaptak?Ugye ott van a személyzet: 2 pilóta, navigátor, hajozó szerelõ, egészségügyi személyzet: minimum 3 fõ.1 vagy 2 nap alatt járták meg az utat, mert, ugye olaszország déli részére kellett menni. Aludtak-e szállodában.Szóval a költségek milliós nagyságrendûek, az biztos.