Ugrás a tartalmakhoz


NYUGAT


  • Please log in to reply
2052 válasz a témához

#2001 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 6. - 16:51

Jajj neee. :gm:  És ha ránézel egy weboldalra, és ott 2005. előtti tartalmak vannak akkor becsukod a szemed? :kir:



#2002 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 6. - 18:03

Nem, dehogy. De amiket láttam az elmúlt 9 évben, azok két csoportba oszthatóak:

1. már 2005-ben is látszott, hogy 3 éve nem nyúltak hozzájuk

2. egy darabig jók voltak, aztán szépen elhaltak

 

Ugye, van az a mondás, hogy: hosszabb távon valamennyien halottak vagyunk. :D Nos, ezeknél a honlapoknál nem kellett ehhez 3-4 évnél több.

 



#2003 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 7. - 9:28

"egy darabig jók voltak, aztán szépen elhaltak" Igen erre gondoltam.

Talán a gazdasági helyzet mellett a lovardatörvény is betett.



#2004 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 5. - 14:50

Jól megváltozott a súlypont... 2005-ben a KEK itt szervezőfött  a pacin... most meg már szó nem is esett itt róla. Épp e hét végén folyik, ugyanott, mint kilenc éve.



#2005 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 5. - 20:09

Tényleg meg. Ahogy én emlékszem a westernesek addig drusztoltak itt egymással, míg kiírtották maguk közül a nagyobb rész t- megjegyzem szerintem pont azokat, akikre érdemes volt odafigyelni -, a szájkaraté bajnokok, akik meg itt maradtak, maguktól távoztak, miután senki nem volt kíváncsi a "szakmai" érvelésükre, és új harcszínteret kerestek. :smile2:


  • Tom Forest kedvelte

#2006 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 6. - 16:57

Hát, én abszolút nem így emlékszem. :) Pontosabban, ami itt történt, annak a KEK szervezésében történt változáshoz semmi köze. A mostani lovasok nagy része sosem lett fórumos.

Egyébként, ami a western OB-t illeti, az meg tavaly és idén színtiszta fórumos szervezés volt, bár nem itt folyt a szervezése, de a szervezőkből szó szerint mindenki fórumosként ismerte meg egymást.


Edited by Ernest, 2014 október 6. - 17:03.


#2007 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 7. - 3:04

A tévedés jogát fen tartom!  :smile2:

 

Akkor én más perpatvarra emlékszem. Bocsánat.


Edited by ppr, 2014 október 7. - 3:06.


#2008 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 23. - 12:55

Idén meg nem is lesz KEK.

A hivatalos indok a fertőző kevésvérűség, de hát mintha az a cintányér már elhallgatott volna.

Talán kissé kifulladt? Nem tudom, a tavalyelőttin sem voltam (az volt idehaza - összesen tán csak kettőn voltam, egyen végig ls kettőn félig-félig). Azt gondoltam volna - gondolom ma is - hogy ha másoknál nem is, a szlovák állampolgárságúaknál pezseg a western.



#2009 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 23. - 14:12

Jobban pörög, mint itthon, az biztos, de most az OB-ken is kevesebb induló van. Az FKV miatt, vagy nem, nem tudom. 


  • Ernest kedvelte

#2010 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 24. - 11:47

Gazdasági oldalról nézve csoda, hogy van hazai western. Egy réteg-hobby rész-piaca ugyanis. (Ún. nieche-piac)

 

Biológus leklületűek ezt úgy értelmezhetik, hogy van egy muréna, ami bevette magát egy jól rejtő sziklarepedésbe, hogy az arra járó halakat rárobbanva megegye.

De mivel az óceánban pusztulnak a halak (úgy általában) a "véletlenül arra járók száma" már olyan elenyésző lesz, hogy a kövér muréna ritkább lesz, mint a fehér holló. Azok a fajok (cápa, delfin, cetek) amelyek követik a csökkenő "piacot", azonban továbbra is megélnek.

 

Szerintem a KEK és az FKV összefüggése nem több, mint Ferenc Ferdinánd halála az I. világháborúban. Kár, hogy megtörtént, de jó legális magyarázatnak.

 

 

Appropó: A napokban volt szerencsém meglátogatni Henrix farmját. A nejem ott helyben fel is küldött a bitófa alá. :PP

(Amúgy érdekes kontraszt volt a 495 millióból felépülő tordasi westernfalu-val összevetve.)

 

A legjobban a vonat tetszett. Szinte vártam, ahogy az ablakból lecsúszik lassan a tetőről egy westerncsizma. "Biztosan nem követtek, Frank - leellenőriztem." :gm:


Edited by Tom Forest, 2015 augusztus 24. - 11:49.

  • Ernest, Kistáltos és N.C. kedveli

#2011 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 28. - 7:14

Szerintem a KEK és az FKV összefüggése nem több, mint Ferenc Ferdinánd halála az I. világháborúban. Kár, hogy megtörtént, de jó legális magyarázatnak.

 

 Hát ez.... :kir: :rockon:


  • tipara kedvelte

#2012 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 6. - 20:23

Egy kis vadnyugat - mintha ma lenne.



#2013 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 6. - 13:53

És még valami a hőskorból: Végre megtaláltam gyerekkorom kedves filmjét. (Bár nem lovas, de az aranyláz idejéről szól - talán elnézitek nekem.) Aki esetleg tud segíteni, hol lehetne magát a flmet is megvenni, vagy letölteni, annak nagyon hálás lennék.

 

A filmet az MTV 1976 augusztusában, majd szeptemberében vetítette 7 részben. A címe: Nagy kalandom északon, Jack London születésének 100. évfordulójára (alaszkai - yukoni regényeiből) készült olasz film.

Snittek, zene, szöveg: https://www.youtube....h?v=U4tT39S0rYs

 

Kemény idők lehettek... :hupp:



#2014 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 17. - 19:46

 

Appropó: A napokban volt szerencsém meglátogatni Henrix farmját. A nejem ott helyben fel is küldött a bitófa alá. :PP

(Amúgy érdekes kontraszt volt a 495 millióból felépülő tordasi westernfalu-val összevetve.)

 

 

Azaz, te voltál már Tordason is?



#2015 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 17. - 21:59

Igen, Ernest voltam. Épp nem készült még el a kitűzött határidőre amikor benéztem. Tele volt még olyan rusztikus lámpákkal, amit a Praktikerben lehet kapni :P . Henrix befőttesüvegei sokkal autentikusabbnak hatottak. :happy:

 

És a VÉG :wacko: :

 

Előtte

Utána



#2016 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 17. - 22:20

talán most...

előtte

utána



#2017 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 19. - 21:58

Na, tavasszal én is elmegyek. :D



#2018 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 20. - 21:29

Hová? Tordasra vagy Henrixhez?

 



#2019 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 21. - 13:02

Mindkét helyre, még egyiken sem voltam, ami szégyen. :)



#2020 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 21. - 13:25

Nem hinném, hogy szégyen. Szerintem innen a fórumról sem sokan jutottak el ezekre a helyekre. Kell ezekhez valami megszállott kíváncsiság, vagy legalábbis sok fölös szabadidő. Ezek a helyek alapvetően nem lovas helyszínek, bár előfordulnak lovak is. Tordason például még istállót, vagy karámot sem láttam tavaly lehet, hogy most már van valami... nem tudom.



#2021 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 15. - 23:29

Már majdnem meglátogattam Henrixet, de még zárva volt, áprilisban nyit. De legalább már elmentem előtte. :D



#2022 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 20. - 21:27

Már majdnem meglátogattam Henrixet, de még zárva volt, áprilisban nyit. De legalább már elmentem előtte. :D

 

Örni, Te nem változol... :dev:


  • Ernest kedvelte

#2023 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 21. - 15:09

Nem hinném, hogy szégyen. Szerintem innen a fórumról sem sokan jutottak el ezekre a helyekre. Kell ezekhez valami megszállott kíváncsiság, vagy legalábbis sok fölös szabadidő. Ezek a helyek alapvetően nem lovas helyszínek...

Hmmmm. :) De én linedance rajongó is vagyok, és Henryxnél szokott néha olyan látható lenni.

Amellett engem érdekel Amerika, abból is a XIX. század, abból is a nyugati fele.

Így aztán már rég ismernem kellene mindkettőt.



#2024 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 24. - 20:12

Én meg most ismerkedem a linedance-el. Nem mindegy a sorrend? Végtére is félúton majd csak találkozunk. :P


  • Ernest és Wyrd kedveli

#2025 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 11. - 19:30

Voltam 2016-ban Henrxyben, pár óral inedance élvezetért, meg a showt is végignéztem. :)

Más.
Aki facebooklovas", az nyilván tisztában van vele, hogy Gőblyös István a klasszikus lovasművészetről (is) vezet egy blogot - ha valaki nem ismerné, itt van: http://zablaeskengyel.blog.hu/- és a facebook oldalán is mindig belinkeli az új bejegyzést. Mostanában egy témával kapcsolatban ellenvéleményt nyilvánítottam. A lómozgás került szóba (vagy jobban szóba), pontosabban a carriére nevű jármód, még pontosabban a ló ábrázolása az őskortól napjainkig. Gőblyös úr azt állítja, hogy az előre-hátra (két első egymás mellett, két hátsó egymás mellett) kinyújtott lábú repülő pillanat az valós, az a carriére, amelyet a művészek már ősidők óta tudtak, mégpedig azért, mert régen a lovasművészet a mindennapok része volt (példának a régi százforintos bankó hozódott fel, a hármasfogattal). Az ellenkező álláspont ugye az, hogy az ábrázolás helytelen, a vágta jármód pontosabb részletezését  Muybridge óta ismerjük, aki az előző századfordulón tett közzé fázisképeket. Itt ugye arról van szó, hogy két dologról van-e szó, vagy egyről, és hogy jól adják-e vissza, akár egy , akár kettő, vagy rosszul. :D

A legutolsó ezzel kapcsolatos értekezés után a Facebookon élénk beszélgetés alakult ki, ahol is egyesek megkérdezték, ilyen carriére-t hol lehet látni, és a követők azt mondták, hogy bármelyik westernes lónál, a gyorsasági számokban. Ekkor szóltam én bele, hogy azoknál nem, a szabad szem becsapja az embert. Mondjuk az "azoknál nem" az tény, a videók felkockázása egyértelműen láttatja. Valóban a két hátsó láb majdnem párhuzamosan működik, de az első eléggé hamar leér, szó sincs nyújtásról, illetve arról pláne nincsen szó, hogy a négy egyszerre levegőben lenne.

Erre lett válasz a legutóbbi bejegyzés, miszerint a galopp célfotókon van ilyen, hogy hátsó láb hátra, első láb előre, méghozzá a kettő-kettő párhuzamosan. Csakhogy a galopp célfotó az nem egy fénykép, hanem egy speciális kamera a célvonalat filmezi, szóval a képen jobbról balra egyre későbbi időpillanatok látszanak.

Hangsúlyoznám, én nem mondom azt, hogy a carrére nem létezik, én csak azt állítom, hogy a behozott példák nem igazolják (felrakódtak még kutya- és őz "szökellő" fényképek, de ezek  a mozgások azokra az állatkora jellemzőek).

A fórummal ennek annyi kapcsolata van, hogy kb 9 éve eljutottam odáig, hogy a lómozgásról a szokásosan elhangzó tudnivalók annyira semmit nem jelentenek, hogy csak na. Azelőtt Kövy András fordított egy cikket a Lovas Nemzetbe, ami az egyik kiindulási pont volt, a helyes segítségadás pillanatáról a jármódváltás kérésének helyes pillatatáról. Aztán a másik, aki túllépetta közhelyeken, az Endrődy Ágoston, aki (Lovasakadémiás sorozatban is megjelent) könyvében a szokásos pataletétel-papagálykodáson túl a lentmaradás és az elemelés pillanatát is ábrázolta (mármint a többi láb állapotához képest). Már 2006 körül eljutottam oda, hogy az akkor még analóg videókazettát elkértem lovas lányoktól, akik Sóskúton nagydíjas programokat filmeztek, digitalizáltattam, és kockánként tanulmányoztam (akkor még elég kevés ilyen forrás volt, a youtube tán semmire sem volt még jó, nagydíjas lovas sem olyan sok adott elő Magyarországon, digitalizálni sem volt egyszerű, satöbbi) Aztán jött a netes "kutatás", ahol bizony egyes mozgást elemző cikkekért fizetni kell, no meg könyvekért pláne. A vége az lett, hogy elkezdtem egy ismertetést konstruálni, hozzá egy Powerpoint animált szemléltetést, stb.  Két dolog miatt álltam le, az egyik az volt, hogy egy ezzel kapcsolatos megjegyzést itt a fórumon kiröhögtek (de őszintén), a másik meg egy harmadik, de ő kedves, fórumos azt mondta, lehetne egyszerűbb? Nos, amúgy nem. A meggyőződésem azért továbbra is az, hogy lovasnak többet kéne tudni a ló mozgásáról, mint a pálya széli fotósnak. :D

 


  • Daraby kedvelte

#2026 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2017 július 12. - 19:57

Te kívülről látod, a lovasnak meg éreznie kéne:) ha mégis befejezed, én nagyon kíváncsi lennék rá.
  • Ernest kedvelte

#2027 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 13. - 9:21

(ez ugyan Kelet) A honfoglaló magyarok tényleg bundás sapkát hordtak augusztusban?


  • furioso kedvelte

#2028 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 szeptember 10. - 20:35

Ma (kedden!) megjelent a díjlovas OB pénteki versenynapjának előzetes startlistája a Facebook figyelemfelhívásával a neten.

Ez azért kicsit más, mint másholéknál, amikor este 10-kor eldöntöm, hogy akkor másnap nem megyek el, információ hiányában, bár utólag látom, hogy fél 11-kor azért felkerült a másnapi startlista. :D



#2029 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 szeptember 13. - 10:37

...de a szombati még pénteken délben nincs fenn, szóval nem olyan világos a kép. :D



#2030 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 január 27. - 8:39

Tom, olvasod a változásokat a western szakág és az amatőr western versenysorozat összevonódását térben és időben?



#2031 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 4. - 19:23

Szia Örni!

 

Igen olvastam. Érdekes. Gondolom az utánpótlás-kényszer már elég komoly. Kíváncsi vagyok mire vezet.

Bár az utóbbi években már nem követem úgy a versenyzést, mióta a lányom felcseperedett.


  • Ernest kedvelte

#2032 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 7. - 12:29

Nekem csak az a fura, hogy 14 évig azt hangoztatták, hogy a hivatalos versenyzés drágább, azért kell a kupasorozat. Oszt most meg összeért a kettő, most akkor mégsem drágább? Mert akkor kár volt 14 évig köpködni. Vagy elfogadták, hogy drágább? Mert akkor is kár volt az ellenkező irányba köpködni. Vagy a két kategória más anyagi feltételek mellett versenyzi ezentúl ugyanazt ugyanott? Akkor meg a hivatalos szakág eddigi egyik vezetése sem tudta meglépni azt a kompromisszumot, amit a mostani el tudott fogadni? Nem értem én ezeket.

Azt hiszem, számomra véget ér a western versenyzés látványának élvezete, egyrészt k* messze van, ami anyagilag megterhelő, mióta nyugger lettem, másrészt az ines fraktusom óta a meleget nem szeretem, így csak a májusi meg a szeptemberi jöhetne esetleg szóba - az elmúlt évek tapasztalatai szerint a lovasversenyek napjai a legdöglesztőbb legmelegebbek. Hát, semmi sem tart örökké, mondta egy barátom, mikor a negyedik feleségétől vált el. :D De ezt mondta a filmben Doc Holliday is. :D


  • Tom Forest kedvelte

#2033 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 7. - 14:56

Lehet, hogy érdemes lenne a különböző sorozatok létszámadatait végig nézni. (Nekem nincsenek ilyen adataim, első körben nem is találtam értékelhetőt.) Ha fogy a tömegbázis, akkor szűkül az élmezőny is. Ezzel a "gazdaságosság" is csökken, emelkednek a fajlagos költségek, ami miatt csökken a részvétel.... 22-es csapdája?



#2034 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 7. - 15:20

Igen. Ez lehet. :)

Eszembe jutott egy szakfolyóirat új főszerkesztőjének bemutatkozó írása. Azt írta, hogy ez a lap eddig érdekes volt, színvonalas, szórakoztató, szakmai... és így folytatta fél oldalon át. Aztán azt írta: de ezután ez a lap jó lesz!!! 



#2035 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 10. - 13:51

Örni! Jobbulást kívánok!

 

Nem kevés személyeskedés és gazdasági érdek terhelte anno ezt a OB - feketeverseny háborút. Mára valószínű kiviláglott, hogy ha mindenki a másik segge alatt fúrja a csónakot, akkor az az egész sportágnak árt. Én akkoriban az érvek-ellenérvek kapcsán sosem azt néztem, ki milyen okok mentén sorakozik fel. :gm:

 

Létszám: Legutóbb a cutting kupán voltam. Vannak Magyarországon olyan zártvilágú hobbik, amikről csak nagyon szűk, belterjes körben tudnak. Az RC autómodellezéstől a kertvasúton át a Cowboy Action Shooting Trail -ig sokminden előfordul. Nos ezekre a zug-hobbikra emlékeztetett engem ez a verseny. Nem részletezném és nem ítélkeznék felette, de tény, hogy több marha volt, mint néző.

 

Western versenyzés: Nyilvánvaló, hogy a "versenyzés" a lótenyésztés, lovasoktatás és lótartás "eladható terméke". Itt magas állandó költségek, hosszú megtérülési idők, jelentős üzleti kockázatok vannak. Üzleti szemmel nézve, egy szélesebb tömegbázis jobb méretgazdaságosságot, hosszabb stratégiai perspektívát és jobb kockázatterítést tesz lehetővé.

 

A lovasújság: Több évtizede erodálódik a hagyományos sajtóterméket piaca. Kivált a rétegpiacokon lehetetlen nyereségre szert tenni. A kutya-, horgász- és lovas magazinok mindig is ilyen niche-piacon működtek. Lovas magazinból ráadásult többszörösen túltelített volt a piac. (Pegazus, Lovasélet, Lovas Nemzet, Cavallo, Pony Club, stb.)

 

Fent sorolt társadalmi-gazdasági törvényszerűségek - felismerésüktől függetlenül - érvényesek és hatnak. (Ahogy Osho mondja: az Élet sz*rik a véleményedre.)

 

Én így látom Lenint.

 

A kiutat korábban a westernsport etikai, gazdasági és marketing szempontú újragombolásában tudtam (volna) elképzelni. Nade ki vagyok én?

:dev:


  • Ernest kedvelte

#2036 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 június 9. - 15:43

A kaposvári Lovasakadémia ugrott rá leghamarabb a lehetőségre, hogy látogatható lovasverseny... Pedig más szakágak rajongói is szívesen elmennének - gondolom én. :) 



#2037 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 június 15. - 16:28

Tavaly (?)  írtam egy pár szomorú tapasztalatról, hogy még a hátsó felüket se tolják a nézőjelölt fölé, most is találkoztam egy esettel. Februárban kiírták a 3 napos versenyt, most volt hétvégére, s mivel annyi minden történt közben a világban, hát megkérdeztem a facebookos oldalukon pénteken reggel, hogy lesz? látogatható lesz? hogy lehet megközelíteni? Ez utóbbit azért, mert azt írták, hogy a Macskás-tó mögötti réten, a Macskás-tóról meg az van a neten, hogy kiszáradt, meg az, hogy a helybéli nevezetesség páros tölgyek mögött. Hát így a google earth meg a helybéli híradások alapján (hol is van a tó helye) a rét igazából meg is lett, de hogy melyik magánterületen át vezető út a biztos oda, azt azért így nem lehet kideríteni.

Na mindegy, hát megírtam pénteken reggel. Szombaton reggel felraktak képeket a pénteki versenyről. :D Vasárnap reggel meg a szombatiról, de akkor már el is olvasták a kérdésemet. Válaszolni, azt nem. :D

 

Oszt amilyen marha vagyok, még meg is változtatom a földrajzi neveket, ahelyett, hogy a nevüket és a címüket írnám ki. :D


  • Tom Forest kedvelte

#2038 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 5. - 14:14

Újabban letojom a versenyeket. Henrix Papához szoktunk lenézni. Ott legalább van hangulat, vendéglátás, szívélyes fogadtatás. OK, nem kifejezetten lovas hely, de NYUGAT - az egyszer szent. Gyerektábor szintén király. Sajnos én már nem mehetek, de állítólag nagy igény van felnőtt táborra is. :D

Idén a rodeó is elmarad Tyuxinál. Valahogy kompenzálni kellett az élményhiányt. :cool:


  • Ernest kedvelte

#2039 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 8. - 8:36

Henryxet én is nagyon csípem, bár oda kellenek linedance lányok is. :) Meg egy kicsit messze van, 50 km-ig élvezem újabban az autóvezetést, utána megunom. :D Ezzel a megállapítással ellentétesen, ha valóban meg lesz tartva szeptemberben az egyetlen western verseny Kiskunakárhol, oda azért alighanem elmegyek most az egyszer.



#2040 Tom Forest

Tom Forest

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2020 augusztus 8. - 8:40

Pontosan hol, mikor?

Manapság annyi info ömlik az emberre, hogy nem győz mindent követni. És ha egyszer valamire ránéz, akkor onnan megindul a dömping, amiben elvesznek azok az infók, amik esetleg érdekesek lehetnek.