Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Haflingi


  • Please log in to reply
1372 válasz a témához

#81 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 18:42

Haflingi-----> én csak ezzel az egyel tudtam elõhuzakodni. :) Aranyos, nem?

#82 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 2. - 17:38

De ari :),mostmár tényleg élõben is kell látnom egyet :D

#83 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 18:13

na milyen? (gyönyörûû!!:))heheeekukuccsÚristen, úristen, úristen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eek: :hupp: Miért kellet nekem képeket keresgetnem??? :confused: Basszzuuusss ... :hupp: olyan honlapot találtam...hogy olyan képek vannak rajta hogy teljesen kiaksztó....!!!Borzalmas... :hupp: :huh: belinkeljem???? :hupp:

Edited by Fire :), 2005 november 3. - 20:32.


#84 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 20:48

Bocs hogy válasznélkül belinkelem....de látnotok kell...de csak annak aki bírja...engem megrázott! :hupp: :huh: :hupp: csak erõs idegzetûeknek!!!!!! :'( bocs lehet h nem kellet volna....1szerûen borzalmas!! :eek: :hupp: :huh: Fire :)

Edited by Fire :), 2005 november 3. - 20:49.


#85 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 20:59

nem azért, de a szöveg szerint ugye a nem megfelelõ színû hafikat hidegvérûként levágatják. na most én cirka 180 magas hafit még nem láttam. jobb oldali oszlop, harmadik kép. viszont cserébe a jobb oldali sor legfelsõ képét meggyanúsítanám azzal, h hafi, de mosott sárga. de ott meg a kis képen levõ ló nem egyezik a fekvõ lóval. hasonlítsd össze a hókájukat.

#86 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 21:28

Lefordítottam gyorsan nagyvonalakban.Azzal kezdi, hogy ez egy szomorú, de sajnos igaz történet,a csikók irtásáról, arról hogy milyen feltételek közt kell elpusztulniuk, és miért szenvednek.Leírja a csikók tenyészetben maradásának feltételeit. Sima, (nem lehet göndör) és világos sörény, nem lehetnek rajtuk sötétebb foltok, és szinte semmilyen jegy nem megengedett a lábakon, ha ezeknek nem felelnek meg, akkor nyissz...Azt írja utána, hogy rengeteg olyan szépségipari gyártmány/készítmény kapható a mai világban, ami kancatejbõl áll, de legalábbis tartalmazza azt, és mivel a kanca csak akkor ad tejet ha csikója van, állandóan befedeztetik õket.Ha a született csikók nem alkalmasak tenyésztésre, akkor hidegvérrel legyilkolják õket.Ennyi :(

#87 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 10:01

:hupp: :huh: :hupp: :nem: :confused: :(

#88 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 10:40

Borzasztó képek, igen, de szerintem semmi közük a haflingikhoz, egy vágóhídon készültek, ahol szerintem húslovakat ölnek.Nem kevésbé rossz persze, csak semmi közük a hafikhoz, így a szöveg is egy baromság.

#89 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 10:46

én is ezt nehezményeztem, hogy a pej meg szürke lovaknak mi köze a hafikhoz?

#90 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 11:02

semmi. Az oldalhoz a képek szemétségek. Pl. ott van a bal oldali föntrõl második. Azt pl. láthatóan egy TV mûsorból vették fel, az ORF5 csatornáról, és egy hafi csikót szeretgetnek rajta. Akkor minek teszik be ide, ehhez a szöveghez?

#91 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 14:46

De legalább megnyugothatunk h nem hafikról van szó! :)

#92 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 15:28

engem nem nyugtat meg az sem, hogy más lovakat ölnek le. hafi vagy nem hafi - ezesetben egyre megy. aranyos lovak, jók is, mert különben nem szeretnék annyian, de minden más lófajtában van jó és van értékelendõ tulajdonság.

#93 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 17:12

Uni!Én sem úgy gondoltam,h persze akkor öljenek le más lovat,csak hafit ne.Csak épp nem írtam le,amit msot Te.Azért pl régebben én azért voltam leszúrva itt,h mi az h felvagyok háborodva h vannak olyan lovak amiket azért tenyészetenk,h majd késõbb megegyék és stb.Mert h ez ugyanolyan mint a csirke,marha stb.Azért nem vagyok szívetelen,és mivel itt vagyok nyílvánvaló h imádom a lovakat,értük élek,szal ilyet csak nem gondolhatsz rólam-jó lehet nem nekem szólt,nem vettem magamra,csak úgy leírtam általánosságba a dolgokat ;).

#94 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 4. - 19:27

A képeket ézve, nekem is az jött le rögtön, hogy ez egy "sima lóvágóhíd".Ami már ugye eleve borzasztó, mint minden vágóhíd. Legyen az szárnyas, nyúl, vagy nagyobb állat.Én csak azt nem értem, hogyan tudják olyan simán bevinni a lovakat oda, ahol folyik a vér és lógnak a többiek.Ma Haramia a terepen úgy megtorpant, hogy tovább sem akart menni. Végül közelebbvittem a kukoricáshoz és akkor vettem észre a friss õztetemet. Szóval nem értem...

#95 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 15:21

Hasu kérésére :) HafikHafik2Tomijáték

Edited by lovaslány, 2005 november 6. - 15:22.


#96 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 18:12

Köszi Ll!Jaj még mindíg nagyon tetszenek!! :)Szépek nagyon! :)Jó neked,h a közeledben ilyen lovak vannak :)

#97 lovaslány

lovaslány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 532 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 18:32

Van egy gyönyörû fjord kancánk is :D ...csak hogy idegesítselek :gm: :ang:

#98 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 6. - 20:11

Na az engem jobban érdekel...rakd be légyszi a fjordosba..hogy honnan, milyen stb. :)A képtáradban az egyik, az Lucky, van egy hosszú sörényû fjord is és van amelyik úgy néz ki, mint BoKá-é a Viking..Egyedül a hosszúsörényû, világos-színût nem ismerem. Arról van szó?

#99 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 8:04

:DIlus, tudtommal Bluenál egyetlen fjord kanca van - Lucky. És rajta kívül egyetlen fjordszerû lóállat - Viking. Ha ez a kép tévesztett meg - õ Viking, csak csalókák a fényviszonyok. :)(bocsesz, off voltam :o )

#100 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 16:37

Van egy gyönyörû fjord kancánk is :D ...csak hogy idegesítselek :gm:  :ang:

Hozzászólás megtekintése

Nem idegesítesz vele ;) Tetszenek a fjordok is ;)

#101 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 22:22

Posted Image

#102 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 8. - 22:26

a pasi tuti nem fél. úgyse látja az ugrást :gm:[begyere a kép]

#103 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 15:43

:D :D Nekem is bejön :) Jó kis kép

#104 ezustnyul

ezustnyul

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 14:20

nesztek haflingi-rajongók ;) a vágóhíd után egy picit vidámabb:kep1kep2csikó kecskét futószáraz... :)futószár 2ugyan hafi-mániás nem vagyok, de tök jó hogy mindig sugárzik belõlük az életkedv. Jó fejek.ezust

#105 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 14:30

Nagyon szép ez a csikó!!Merre található?? :) Ellopom :D

Edited by Hasufel, 2005 november 10. - 14:30.


#106 ezustnyul

ezustnyul

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 14:37

Nagyon szép ez a csikó!!Merre található?? :) Ellopom :D

Hozzászólás megtekintése

Budapest mellett, de nem eladó. :)

#107 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 14:41

szó nem volt megvételrõl :gm:

#108 ezustnyul

ezustnyul

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 14:54

igaz - igaz.. nem voltam figyelmes.akkor nem ellopható. :cool:

#109 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 15:06

wooowde szép az a hafi ami ugriik!! :D meg a csikó is nagyon cuki! :kocc:

#110 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 16:44

Itt van még pár kép a gödöllõi hafokról, ha még nem unjátok õket:TomiBádi és TomiBádi. :)

#111 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 16:46

Az h nem ellopható,az már kétséges :gm: :D-de ez persze csak vicc!Zserbo!Fájdítod itt a szívem,egyszer azthiszem vendégül kell h láss engem,no nem csak a hafik miatt ;) :)Az összes kép,nagyon jó,de fõleg az utolsó!!!!Nagyon szép!!!

#112 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 15:39

Zserbo tök jó képek,de nekem az elsõ tetszik! :)

#113 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 21:19

Örülök, hogy tetszenek! :) Hasu, megbeszéljük /pl. téli szünetben?/! ;)Tomi és Bádi bekocsizása gyorsan és szépen halad a gazdijuk elmondása szerint. Már nagyon várom a szünetet, mert akkor én is mehetek majd velük. :yeah:

#114 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 22:44

Hasu, hogy jött ez a nagy Haflingi-imádat?? Nekem is tetszenek, de ez mostmár egyre jobban és jobban feltûnik! :)

#115 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 10:29

Jessszusom,boldogan lapozgatom ezt a topicot,ameddig nem érek fire belinkeléséhez,hát mit ne mondjak,megdöbbbentett ,h vannak ilyen emberek, JA és mit csinál az az ember a paci fejénél? Mit csinált rosszul az a szerencsétlen csikó?!

#116 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 19:24

Én nem néztem meg. Nem szeretem az ilyeneket, túlzottan felzaklat, aztán még másnap reggel is ezen agyalok.

#117 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 19:28

Oldi szerintem is jól döntöttél. :ang: Én tegnap tökre begolyóztam,nemtudtam elaludni,fõleg h rosszat álmodtam :(

#118 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 19:44

Zserbo!Minél elõbb ;) :)Oldi!Nemtudom,csak úgy jött!Persze szeretk még más fajtákat is,mint mindenki más,de õk voltak az elsõk :)

#119 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 13. - 19:51

jahogyja! Én pl tavaly elött a Kaszpi lovakért voltam oda ( a franc se tudja, hogy hogy kell írni. mindig máshogy látom), elõzõ évben az Alter-Real-eket imádtam most meg a Furiosokat birom! :D De hogy ne legyen off: mitomén h volt-e már :)

#120 Fire :)

Fire :)

    Csikó

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 16. - 17:11

Jessszusom,boldogan lapozgatom ezt a topicot,ameddig nem érek fire belinkeléséhez,hát mit ne mondjak,megdöbbbentett ,h vannak ilyen emberek, JA és mit csinál az az ember a paci fejénél? Mit csinált rosszul az a szerencsétlen csikó?!

Hozzászólás megtekintése

Itt rám gondoltál.... vagy.... mi?vagy hogy vannak olyan emberek akik képesek ezt csinálni?? :confused: :confused: