Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Rodeó


  • Please log in to reply
396 válasz a témához

#81 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 17:15

Ági! Nem tudom hova tegyél, legjobb, ha ott hagysz ahol voltam vagyok. ;) Nem fogalmaztam pontosan. Ha következõ életemben lónak születnék, szeretnék inkább rodeó ló lenni, mint ugróló!Arra szerettem volna utalni, hogy két fénykép pillanat nem ok arrra, hogy ennyit nyafogjunk miatta.Nem tudom, hogy megtartották- e a gyerek rodeót, de szerintem a birka szemszögébõl az sem jobb. Vagy a bele kinyúzott húsvéti nyuszi sem lennék miközben anyukák, nagymamák mondják lelkesen, hogy milyen édes a gyerek, ahogyan szeretget. :gm: Szerintem így az egész téma annyit ér emennyit Fec nagyon szellemesen visszadott belõle.Állatvédõkért messze nem kiállt a dolog. A vélemény szabad, a rodeóló meg nem. Az ugróló sem. A romák keze alatt senyvedõ ló sem. A musztáng sem szabad már, hiába él még szabadon néhányuk, mert ha betéved az amcsi paraszt földjére lelövi. Mert ott az dívik a magántulajdon védelme jogán. :)

Edited by realcowboy, 2005 augusztus 16. - 17:16.


#82 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 17:40

Sziasztok!Szerintem ahhoz, hogy magyarországon rodeot tudjanak tartani, elég marhát kell szerezni, és persze lovat.Azt hiszem, 7-8 marhát hoztak a bikával, és a borjúkkal együtt, és úgy gondolták, hogy ezekkel majd tim-penning-elni is tudunk majd.Úgy kezdõdött, hogy a bikának kicsukták a lábát a karámból, ezért kifordult, és nem bírt ráálni.Folytatódott azzal, hogy a két legnagyobb borjú is lesántult, és "valamitõl" elkezdett vérezni a lábuk.Ezek után befogták a kissebbeket, akik a végére lefeküdtek, mert nem bírták tovább.(persze a tim-penning el is maradt.)Ezzel a hozzászólással nem akartam senkit megbántani.Én ezt gondolom, és érzem.

#83 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 19:54

Péter! Két kérdésem van: (aztán hagyhatjuk a fenébe ezt az egész gusztustalan, primitív, szadista rodeo-témát):Csinost odaadnád egy forduló cutting-ra? Vagy egy kis "ártalmatlan" team-penningre?(Az a baj, hogy nem értek hozzá, és nem is tudom, hogy hívják azt, amit pl. az én elsõ képemen látni... Bocsi. De te RC. értsd úgy! :rolleyes: :) ) Tudom, most provokállak. Tudom, Csinos nem erre lett kiképezve. De akkor úgy kérdezem: ha lenne egy nyers - saját - lovad. És jó pézér' bevethetnéd a rodeoba; - megtennéd? Szerinted Sheriff megtenné? Miért nem mered mondani (te sem, õ sem), hogy sajnálod azokat a lovakat!?Abban meg igazad van, (Tudjátok, mit? Igaza van!) hogy teljesen felesleges (mégis, néha olyan jó... egy kicsit...) szörnyülködni. Mert:A spanyol arénákban napi program (nemzeti örökség, turistalátványosság, megélhetési forrás) a bikaviadal. Ott is van a mûsornak egy ló-rodeos része. De mindegy is már, ló, vagy nem ló!Hát szerte a világban nem kínoznak-e betegre - néha halálra - állatokat? Tudunk róla. Az internet tele van fényképekkel, videoval ilyesmirõl. Tehát látjuk is. Ja, hogy nem X és Y kománk ott a fõszereplõ? És a nézõk között sem mi vagyunk? Miért más? Miért kevésbé felháborító? És próbálunk tenni ellene? Nyavalygunk miatta nap-mint nap? Nyitunk neki topicot? Írunk az illetékes körny.véd.miniszternek? Kilincselünk az EU. illetékes bizottságánál? Hát persze, hogy nem! Csak itt dohogjuk (szörnyülködjük :rolleyes: ) ki magunkat, mert zavar bennünket, hogy már a közvetlen környezetünkben is "élni kezd" ez a rohadékság, mert kinyíltak a píztárcák, és semmi nem számít, csak a "közönségcsalogatás", meg hogy - bármi áron - fiadzzon az a rohat pénz!G. Anikó! Aludjál nyugodtan! Vagy akkor soha az életbe' ne aludj többet, mert tele van a világ ennél sokkal szörnyübb dolgokkal! Most pácoltam be a husikat. Amikor enni fogok belõle, nem arra fogok gondolni, mit érzett ez a malacka abban az utolsó pillanatban, mikor fejbecsapták az árammal. Az elõbb csaptam le (kegyetlenül!) itt a monitoron egy termetes legyet (nem tudom, hogy került be, mindenhol szunyogháló van! :rolleyes: ), és az sem érdekel, hogy õ mit érzett. Azok a "tökös fickók" pedig mutatnák inkább meg, hogy csúcsidõ alatt fel tudják ásni a nagymama kertjét... vagy menjenek fát vágni. Akkor - lehet - még tisztelni is tudnám õket! :(

Edited by Ágimam, 2005 augusztus 16. - 20:09.


#84 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:08

Sziasztok!Ezzel a hozzászólással nem akartam senkit megbántani.Én ezt gondolom, és érzem.

Hozzászólás megtekintése

Encõ!Nem is bántottál meg senkit.Néha írígylem a gyerekeket, akik õszintén mondhatják ki amit gondolnak éreznek.Ilyen az amikor korrekt és hiteles bírók illetve felelõs versenyigazgató nélkül, "buli van". Ez gáz. Azt ugyan hallottam, hogy voltak rövid ujjú ingben is versenyzõk ami nem lehetett volna, mert a versenykiírásban amit kaptam le volt írva, hogy mely szabályzat amit alapul kell venni a versenyen, de egy pillanatra sem vettem komolyan. De ha az alapok nincsenek betartatva akkor minden belefér a cirkusz és kenyér hagyományán. Mondják, ha mindent betartatnánk akkor meg nem lennének nevezõk, versenyzõk! Mi lenne akkor velünk? :rolleyes:

#85 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:16

G. Anikó! És akik nagyon-nagyon szörnyülködnek!Nézd meg EZT. Ugye milyen jó a rodeólovaknak? ;)

#86 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:21

Már nem akarok annyiszor átszerkeszteni. Péter! Az " egy forduló cutting-ra? Vagy egy kis "ártalmatlan" team-penningre?(Az a baj, hogy nem értek hozzá, és nem is tudom, hogy hívják azt, amit pl. az én elsõ képemen látni... Bocsi. De te RC. értsd úgy! "helyett (kisegítettek) értsd: bronco riding-re? (Mé' nem írtam úgy egyszerûen, hogy egy forduló rodeora?) :rolleyes:

#87 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:22

G. Anikó! És akik nagyon-nagyon szörnyülködnek!Nézd meg  EZT. Ugye milyen jó a rodeólovaknak?  ;)

Hozzászólás megtekintése

Tücsök, egy egyszerû kérdés: Te odaadnád a lovadat "bronco"-nak?

#88 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:32

Tücsök!Lehet, hogy azon az oldalon amit belinkeltél még durvább dolgok vannak, de attól még nem, jó a rodeolovaknak... :rolleyes:

#89 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:34

Nem akartam hozzászólni, de.A képek drámailag hatnak, de bár nem vagyok híve ezeknek a versenyeknek, mégsem volt olyan veszélyes, borzalmas és vérlázító, mint itt beállítjuk. Ami nem tetszett, a marhák karámozása, és le....a a szervezõk részérõl. Bár egy pár héttel ezelõtti versenyen ugyanezt láttam.A legkevesebb vizet az állatok "hogylétében" a versenyzõk zavarták. Hangosan ugyan kevesen nevettek, de az x indulónál a lovasok közül, legtöbben úgy ugratták be a lovat vágtába, hogy egyáltalán menjen elõre. Egy kis arab volt, aki alapból zaza volt, õ valószínûleg heveder nélkül is beledöngölne sok mindenkit a földbe. A lovak többsége lovas alatt nem ugrált, de szabadon elkezdte, mert szabadulni akart a hasán fityegõ laza hevedertõl, és zavarta a lógó vezetõszár. A marháknak sem kellett sokáig viselni a "marhák" :dev: terhét, mert már vagy a kapuban megfeküdtek velük, vagy 2 ugrás után földön volt a versenyzõ. A sérüléseiket is a kis hely miatt leginkább maguknak okozták sajnos. :( Én ezért sem szeretm ezt a "sportot". Sajnálom az állatokat, legyen az ló, tehén, bika, stb. Nem is a fizika megterhelés miatt, hanem a szemébõl tükrözõdõ rémület, és értetlenség szorítja össze a szivemet. :hupp: Sheriff elõtt pedig igenis le a kalappal, mert bár egész nap sokakkal várták a versenyszámukat, lemondtak a szórakozás és versenyzés örömérõl az állatok érdekében.

#90 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:44

Sheriff elõtt pedig igenis le a kalappal, mert bár egész nap sokakkal várták a versenyszámukat, lemondtak a szórakozás és versenyzés örömérõl az állatok érdekében.

Hozzászólás megtekintése

:) Hát ez az. A lényeg. Ha nem olyanok a körülmények, tudni kell nemet mondani.Tiszteletem ( ez valóban nem provokálás a részemrõl) :)

#91 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:46

Végre egy korrekt (szenzációvadászattól mentes) beszámoló!

Sheriff elõtt pedig igenis le a kalappal, mert bár egész nap sokakkal várták a versenyszámukat, lemondtak a szórakozás és versenyzés örömérõl az állatok érdekében.

Hozzászólás megtekintése

Nekem fogalmam sem volt arról, hogy Sheriff is ott volt. De most mintha hájjal kenegetnék a szívemet... :) :ang:

#92 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:49

G.Anikó, gondoltam. :) Igazából én is rosszul fogalmaztam. Az elismerésem annak szólt leginkább, hogy "na jó, azt mondták elmarad, ez van" nem versenyeztek, hanem a SAJÁT MAGUK belátása, és józan mérlegelése alapján döntöttek így. Ezért kapott egy mezei pirospontot nálam. :ang:

#93 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 20:49

Ági!Nem provokálsz, mert alapban egyet értünk. :) Nem vagy teljesen képben, de errõl nem tehetsz természetesen, a cutting nagyon komoly szakág. Sajnos Csinosból sosem lesz cutting ló, egyrészt mert ahhoz, de csak ahhoz ;) már egyrészt "öreg", másrészt derékproblémás vagyok. Te nem tudod, de Petõ Feri tett három éve egy kísérletet és hozott Csengõdre hires cutting trénert, hogy tanulhasson aki akar, de ez nem olyan egyszerû dolog, mint felülni egy rodeó lóra. Ahhoz csak elszántság és nem kis fizikum, technika kell meg gyakorlás. Ártalmatlan a ló számára. Én csak azért nem adnám erre egyik lovamat sem, mert az ilyen lovat aki megtanulja, hogy lehet megszabadulni a lovastól, nem lehet aztán rendeltetés szerûen használni. Amiért egyáltalán hozzászóltam a dologhoz az csak az, mert nem szeretem a felesleges nyavajgást. Nem itt kell a pacin szörnyûlködni, van a rodeósoknak honlapjuk, ott lehet rajtuk fogást keresni. Abszolút sem érdekem, sem érdeklõdésem a rodeó iránt, személy szerint néhányukkal akik csinálják, kifejezetten jóban vagyok, de nem vagyok sem hittérítõ, sem világmegváltó beállítottságú. Ha azt kérdezed, hogy egy általam szervezett versenyen lenne- e rodeó arra szívembõl mondom, hogy nem. De ott feszítõ zablával kombinált martnigál sem lenne. Meg sok egyéb sem, tehát verseny sem. :D Mindenki másként értelmezi a az állatvédelmet, másként szereti a lovat. Én azt taertom, hogy a saját portán kell sepregetnünk, a magunk lovait kell megfelelõen, emberien becsülnünk. Én nem nézem el a jelenlétemben semmilyen kegyetlenkedést az állatokkal, de nem fogom ezt jelezni például dabason a lóvásárban, mert agyonvernénak a cigányok zofort. De nem kezdek el írogatni sem, mert az meg a legbátrabb cselekedet, a monitor társaságáben. Nem veszek rész olyanban amit méltóságomon, értékrendemen, alulinak tartok. Ha meghal egy lovam, megsiratom amikor nem látja senki és elvitetem a kutyakajásokkal, mert ez a leggyorsabb és és leg fájdalom mentesebb. Ha lenne többhektáros birtokom, saját gépem hozzá, akkor lehet, hogy titokban eltemetném, de csak azért, hogy ne kelljen nézni hozzá senki részvétlen arcát aki a csak a döghúst látja abban aki nekem kedves volt addig. Ehhez persze el kellett telni néhány évnek, de úgy gondolom, hogy elég a saját és közvetlen környeztemben védeni amit lehet, felesleges hordóról kikiáltani a méltatlanságot, ha úgy sem tehetek semmit ellene. Én is szeretem a húst nagyon. De nem vadászom, és nem eszem meg azt akik velem élnek. Ha néha elfelejtem levágni egy-egy vadkacsámnak a szárnyát és elrepül, akkor drukkolok neki. Lovat tudottan nem eszem akkor sem ha nem velem lakik, mert azt tartom, hogy az ember ne egye meg a barátait. De ez már off a javából, csak itt bukott ki belõlem. De ki ne törölje senki, mert akkor beállok +Feri mellé és az durva lesz! :kir: És hogy azért témánál maradjunk: MINDHALÁLIG RODEÓÓÓÓ! :yeah: (igaz még nem is élt szinte semmit) :dev:

#94 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 21:04

RC! Az én szám íze szerint szóltál. Amit még hozzá tennék, hogy ha húsz évvel korábban járnánk, akkor szerintem én is felülnék, de azért megválogatnám milyen lóra. Az lehet a legcikibb, ha nem csinál a ló semmit. A galoppon rengeteg rodeo volt minden õsszel, akkor jöttek a csikók, volt olyan ló, akirõl sokat estünk, de késõbb azok voltak a legjobb fejek. Nem hiszem, hogy a rodeolovakat ne lehetne késõbb akármire is használni.

#95 vau

vau

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 177 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 21:17

bronco riding-re? (Mé' nem írtam úgy egyszerûen, hogy egy forduló rodeora?)

Hozzászólás megtekintése

Lehet, hogy a memóriám rossz, de Sheriffnél tavasszal mintha Sancho megjelent volna szõrén a saját lován, odaadta 1-2 bronco riding-ra, és utána mint ha mi sem történt volna, szõrén tovább is ment vele...Azért nem olyan szörnyû a rodeo, érdemes élõben is megnézni, mielõtt bárki a monitor elõtt vagdalkozni kezdene.Az egy más dolog, hogy nekem annyira nem tetszik, sok egyéb technikai ok miatt (RC a legtöbbet jól megfogalmazta, ismétlés minek).Érdemes végigolvasni a topicot és a hivatkozott linkeket elõlrõl, ez a "felháborodunk a rodeón" eléggé lerágott csont...És aki élõben látta, általában lenyugodott...

#96 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 21:51

Én már lenyugodtam. Részemrõl a rodeo-téma lezárva. Már csak azért is, merthisz írtam:

Péter! Két kérdésem van: (aztán hagyhatjuk a fenébe ezt az egész gusztustalan, primitív, szadista rodeo-témát):

Hozzászólás megtekintése

A választ megkaptam, és ebbõl a szempontból helyre is állt a béke a lelkemben. A véleményem a rodeorol továbbra is az, ami, de valóban nincs semmi értelme ezt tovább nyújtani, mint a rétestésztát.

#97 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 21:52

Pende!Arra nem is kartam hivatkozni, mert az ilyen öreges púdernak számít, hogy huszonéve felültünk minden "szar" lóra, csak nem hívtuk rodeónak. De ma már törje össze magát az aki másképp nem tud exhicibionálni! :D

#98 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 8:04

Hát... engem már alvás ügyben (is) megedzett az idõ vasfoga...  De annak a kis fehér lónak a látványa komolyan szív- és gyomorszorító perceket okozott.RC: Írod:" De speciel a rodeón résztvevõ lovaknak illetve marháknak nem gondolom, hogy rosszabb sorsa volna, mint annak az ugrólónak akit felkészületlenül, idejekorán túlságosan megterhelve nyúznak, tesznek tönkre, magukat lovat szeretõ, sportlovasnak tartó emberek. "Ha engem ütne-verne ménesgazda, semmivel sem érezném magam könnyebben, ha közben hallanám, hogy a szomszéd meg épp fojtogatja a feleségét... :rolleyes: Kérdezed:"Mi volt Csengõdön? És mi volt ilyen drámai? " - "Lovasként" még mindig nagyra becsüllek. De ha neked nem elég drámai az a két kép (vagy amit a többiek belinkeltek), mostmár tényleg nem tudom, hova tegyelek...

Hozzászólás megtekintése

Istenem, de unom már ezt a rodeó-vitát! Nem szeretek RC-vel egyetérteni :gm: , de jelen esetben mellé állok. Ha minden egyes sanyarú sorsú ló miatt akivel találkozom álmatlan éjszakáim lennének, már régen elhaláloztam volna alváshiányban.És még valami: sokan regisztráltak mostanában, akik lusták visszaolvasni és újra meg újra elõszedik a lerágott csontot. Nem baj, belefér.De az a tendencia rohadtul idegesít, hogy mindig az háborodik fel leginkább, aki életében nem volt még ilyen versenyen, nem látta az elõkészületeket, fogalma sincs mirõl van szó... csak látott egy-két fotót a neten és csinálja a fesztivált.Ui.: Csengõdön nem voltam.

Edited by Aniko, 2005 augusztus 17. - 8:10.


#99 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 8:13

Én meg sajna olyan borzalmakat láttam állatokkal, hogy csak azon csodálkozom, hogy normális vagyok még...vagy mégsem? :gm: Ez a rodeo lovazás semmi.Ami a kis borjúkat illeti, azoknak szerintem sokkal rosszabb.Az már Akasztón nekem sem tetszett, hogy a tûzõ napon összezsúfolva egész napot ott álltak szerencsétlenek víz, minden nélkül. Látszott rajtuk, hogy szenvednek.. :mad:

#100 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 8:43

Hát... engem már alvás ügyben (is) megedzett az idõ vasfoga...  De annak a kis fehér lónak a látványa komolyan szív- és gyomorszorító perceket okozott.RC: Írod:" De speciel a rodeón résztvevõ lovaknak illetve marháknak nem gondolom, hogy rosszabb sorsa volna, mint annak az ugrólónak akit felkészületlenül, idejekorán túlságosan megterhelve nyúznak, tesznek tönkre, magukat lovat szeretõ, sportlovasnak tartó emberek. "Ha engem ütne-verne ménesgazda, semmivel sem érezném magam könnyebben, ha közben hallanám, hogy a szomszéd meg épp fojtogatja a feleségét... :rolleyes: Kérdezed:"Mi volt Csengõdön? És mi volt ilyen drámai? " - "Lovasként" még mindig nagyra becsüllek. De ha neked nem elég drámai az a két kép (vagy amit a többiek belinkeltek), mostmár tényleg nem tudom, hova tegyelek...

Hozzászólás megtekintése

Istenem, de unom már ezt a rodeó-vitát! Nem szeretek RC-vel egyetérteni :gm: , de jelen esetben mellé állok. Ha minden egyes sanyarú sorsú ló miatt akivel találkozom álmatlan éjszakáim lennének, már régen elhaláloztam volna alváshiányban.És még valami: sokan regisztráltak mostanában, akik lusták visszaolvasni és újra meg újra elõszedik a lerágott csontot. Nem baj, belefér.De az a tendencia rohadtul idegesít, hogy mindig az háborodik fel leginkább, aki életében nem volt még ilyen versenyen, nem látta az elõkészületeket, fogalma sincs mirõl van szó... csak látott egy-két fotót a neten és csinálja a fesztivált.Ui.: Csengõdön nem voltam.

Hozzászólás megtekintése

Anikó!Én abba a topicba, amelyiknek unom a témáját, oda sem megyek, meg sem szólalok! :gm: A II. Világháborúról is csak képeket, dokumentumokat láttam, mégis felháborít!Ezen kívül a világnak sok borzalma van, amiben szintén "nem volt szerencsém" személyesen részt venni, mégis felzaklattak egy idõre... Van már "kérgem", de attól félek, olyan vastag sosem lesz, mint neked, s emiatt bizony - idõnként méltatlankodok. Én is látok üres "álfelháborodásokat", olyan dolgok miatt, ami viszonyt engem hagy hidegen... Mégsem futok oda lekiabálni, hogy: "engem ez rohadtul idegesít, meg hogy mért csinálják a fesztivált..." Tudomásul veszem, és elfogadom (!) hogy mentális érzékenység, morális megitélés tekintetében különbözõek vagyunk. És azt is: - nem az én dolgom az emberek ezen tulajdonságainak megitélése. De a legfontosabb: - nem biztos, hogy mindig nekem van igazam! :D Csak Neked: ;) XIV. dalai lámaA lélek nyugalma a szeretetben és a könyörületben gyökerezik. Mindehhez nagyfokú fogékonyságra és érzékenységre van szükség.xxxxxxxxPema ChödrönHelyzetünket paradicsomként vagy pokolként is megélhetjük: minden a felfogásunktól függ.xxxxxxxxFigyelj arra, aki keresi az igazságot és õrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta.(Leonardo da Vinci)xxxxxxxGyakran tévedek. De én nem csupán egyetlen tévedést agyalok ki, hanem sokat, így aztán egyiknek sem leszek a rabszolgája.(Umberto Eco) :D xxxxxxxÉs végül: fontold meg: :) Márai Sándor: NaplóGondolkodni nehéz, ezért a legtöbben ítélnek.

Edited by Ágimam, 2005 augusztus 17. - 8:45.


#101 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 8:44

[Nem szeretek RC-vel egyetérteni  :gm: , de jelen esetben mellé állok.

Hozzászólás megtekintése

Ezt rosszul teszed! ;) Én sosem emberek mellé állok, hanem az érzéseim meg a tények mellé. Mindegy, hogy kedvelek valakit vagy sem, ha õszinte és igaz, amit ír vagy mond.Amúgy ez a rodeó vita, ha ezt annak lehet mondani tényleg csak csontrágás, lufi, felesleges az egész. Erre az idõ és a gyakorlat, meg az igény ad majd választ és nem évek múlva. Azért szoktam csak hozzászólni, mert nem szeretem, ha a western fogalom mellé csapódik mindig valami olyan ami sok embernek szemet szúró és kellemetlen. Valamint jó ha tudatosul, hogy a Team penning és a Cutting számok nem a marhanyúzás részei, hanem elõkelõ társai a minõségi w. sportlovaglásnak.Négy-öt éve a fanyalgók a westernben a gyorsasági számokat fikázták, de rettenetesen és jogosan. Mára letisztulni látszik, kisebb istenségeket tudunk közöttük és szerencsére már nem mindenhol elképeszetõ a "lókezelésük". :D Bioztos, hogy a rodeót is lehet állatbarátan és kultúráltabban csinálni azok számára akit érdekel, csak idõ kell megtanulni. Mert sokakat éredkel. Mellékesen jegyzem meg, hogy a kisebb lovasversenyekre is sokan azért mennek ki, hogy lássanak egy-egy esést-bukást. Az ember már csak ilyen. És az ember mióta ember, mindig döntött a saját állata sorsáról kénye kedve, lelke, szíve szerint. Én is így teszek. ;)

Edited by realcowboy, 2005 augusztus 17. - 8:47.


#102 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 8:49

[Nem szeretek RC-vel egyetérteni  :gm: , de jelen esetben mellé állok.

Hozzászólás megtekintése

Valamint jó ha tudatosul, hogy a Team penning és a Cutting számok nem a marhanyúzás részei, hanem elõkelõ társai a minõségi w. sportlovaglásnak.

Hozzászólás megtekintése

Tudom, elõbb is utánanézhettem volna... (úgy kellnekem! :rolleyes: ) s nem kellett volna magam agyonra javítgatni. De mostmár képben vagyok! :D Mindig tanul az ember... :rolleyes: :kv:

#103 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 9:35

Tudjátok mi a lerágott csont? Az, hogy ez meg az a téma a fórumon lerágott csont. Én semmi bajt nem látok abban, ha 1-1 sokakat (vagy akár csak többeket) érdeklõ téma újra és újra feljön. Például a western-angol különbözõsége, istensége, vagy akár a rodeó. Vagy csak a régiek mondhatják el a véleményüket egy-egy témáról, ami már szerepelt a fórumon? (vagy akár a régieknek nem lehetnek új gondolatai adott esetben?) Persze lehet így is, de akkor akár az egész fórumra kitehetjük a lakatot. A másik ami meg szerintem rohadt nevetséges: hogy csak az mondhat véleményt pl. (akár) a rodeóról, aki ott volt. Ugyan már. Hoznám példának a második világháborút, de Ágimam felsikítana :D És különben meg úgy is felfogható az egész, hogy a rodeónak magának, az ügyének ezek a felvillanások pont hogy jót tesznek. Egy kis önkontrollra ad ihletet, fimonodik tõle az egész. De lehet, hogy még mindig baromi naív vagyok... És igen, én bizony továbbra is ha valami nem tetszik, vagy eszembe jut, felhozom a témát, és nem teszek lakatot a számra, lévén, hogy senki alá nem kell feküdnöm, senkivel nem kell jópofiznom, senkivel nem kell ilyen és olyan érdekek miatt jóban lennem, kényszeres jóbanlevésben sem szenvedek. Áááá, kedveskéim, ne vegyétek magatokra, dehogy :dev: Áááá, dehogy :dev:(Mi, hogy provokáció? Az.)

#104 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 9:44

Posted ImagePosted Image

#105 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 9:48

Anikó!Én abba a topicba, amelyiknek unom a témáját, oda sem megyek, meg sem szólalok!  :gm:

Hozzászólás megtekintése

Ágimam, nem a témát unom. Hanem a téma körül szított vitát, ami újra és újra és újrakezdõdik... utálom, ha kiforgatják a szavaimat.

#106 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 9:57

Anikó!Én abba a topicba, amelyiknek unom a témáját, oda sem megyek, meg sem szólalok!  :gm:

Hozzászólás megtekintése

utálom, ha kiforgatják a szavaimat.

Hozzászólás megtekintése

Én is... Posted Image

#107 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 9:58

Elnézést, de kicsit félrementetek.A rodeóról már sokat volt szó, lovon, bikán.. Azt én sem gondolom különösebben kínosnak. Csak ez itt kicsit más. Mert ha hihetünk a szemünknek ez itt egy csikó, annak is fiatalka.Mert a kefélés sem rossz dolog, de ha 6 évessel teszed, az is olyan követendõ? :guny: Azon túl, hogy állatkínzás - mert csikó - rohadt szar reklám is. Mert én ezekután nagyívben kerülni fogom az ilyen rendezvényeket és kevés kivétellel az ilyet népszerûsítõ embereket, helyeket is. Gyanús továbbá, hogy sokan vannak ezzel így. Ha pedig ezen a vonalon megyek tovább, lévén szó egy itthon most még csak gyerekcipõben járó sportág népszerûsítésérõl, na ez nagyon nem fog sikerülni. Majd a szóbeszéd miatt visszakerül az egész az alfához, a lógyilkos westernhez. Pusztán azért, mert egy különben jó és rendben levõ versenyen valaki(k) ezt elnézték és készült 2 ilyen fotó.A privát véleményem annyi, hogy ezzel sikerült sokak szemében a western megítéltetését visszadobni a pár évvel ezelõtti "részegen üvöltözve állatkínzunk" szintre. :mad: Persze lehet a hely és a résztvevõk miatt elnézõnek lenni, mert kell arra lenni arccal a siker érdekében, de ez rövidtávú és pláne káros a szakág - tényleg, milyen szakágról is beszélek?- megítéltetése miatt. Így sincs lovas körökben egyszerû dolga annak szakmaisága(?) miatt egy rodeónak, sokkal inkább a látványosság az, ami vonzó benne. Aztán meg végül is a snowboard is lassan népszerûbb a sínél, nem annyira a nagyobb élvezet miatt, hanem mert 3 hét alatt megtanulható egy szinten, a sí meg 3 év alatt sem...

#108 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 10:05

Persze lehet a hely és a résztvevõk miatt elnézõnek lenni, mert kell arra lenni arccal a siker érdekében,

Hozzászólás megtekintése

Jaja. Undi.

#109 DED

DED

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 624 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 11:07

Mindenkinek aki nem volt csengõdön és azoknak akik ott voltak!Érdeklõdve olvastam ezt a vitát a rodeóról!. Én ott voltam Csengõdön, közvetlenül a karám szélén. Semmilyen veszélyben nem voltunk, sem az állatok, sem a nézõk! Sõt, egy olyan bátor csapattal ismerkedtem meg, akik valamilyen szinten a mi kedvünkért vásárra vitték a bõrüket. Lásd Csaba, akirõl letaposta a bika nadrágját. Az állatoknak nem okoz fájdalmat a heveder, csak nem szeretik , hogy valami szorítja õket. Mivel karabineres kioldó van benne, amikor a lovas leesik , azonnal oldja a szorítást, így szinte pár másodpercrõl szól a dolog. Azon kívül a kis arab alapban csillagrúgó volt, mert elõtte már közel hasonlókat mûvelt egyedül is. A " vérzõ" kis bika pedig egyszerûen letaposta a saját patáját, így sérült meg, ami szerintem sokszor elõforduló baleset, síma lovaglásnál is.Nem volt közel az elvérzéshez sem. Aki pedig leszólja a rodeót az nincs tisztában az erõfölénnyel, amit egy 1 tonnás bika tud mûvelni egy 80 kilós emberrel.A szédelgõ nagy bika pedig nem a fáradtságtól és a túlhajszoltságtól esett össze, hanem attól volt rosszul, hogy nekirontott a box falának. Mivel közvetlen melletteálltam, saját szememmel láttam. Jó dolog ez a rodeo, ha a western bármilyen népszerûsítésérõl van szó! Mivel elõtte való héten Kaposváron járva szörnyûlködve tapasztaltuk, hogy a reining open 6 lovasról szól, azokról akik évekkel ezelõtt egyáltalán fel merték vállalni ezt a stílust. Tehát a sport sorvad, kopik, egyre kevesebb induló van, utánpótlás semmi. Pl. Chilly a régen elbúcsúztatott lovával zsebre dugott kézzel is símán dobogós volt, mivel nincsenek új tehetségek, jó lovasok illetve el sem jönnekezekre a meghírdetett versenyekre.Összegezve: kell a western ,kell a rodeo is ha a westernhez kapcsolható!!!!

#110 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 12:00

Kedves DED!Nem tudom tudok-e elég finom lenni, de igen sok baromságot hordtál itt össze töményen. ;) A reining magánügye a hódlóinak. A rodeó is. Tegye, nézze mindenki amihez kedve, lehetõsége, kerete van. De ne várd már, hogy bepisilünk a meghatottságtól amit az egy tonnás bika produkálni képes. Aki mellesleg még olyan hülye, hogy a saját lábát letaposva igyexik rodeózni! A marhája.Van olyan erõs ember aki a farkával elhúz egy mozonyt. Van aki erre kíváncsi és megnézi. Van aki meg csak úgy megszokott módon használja a farkát.

#111 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 12:03

Elnézést, de kicsit félrementetek.A privát véleményem annyi, hogy ezzel sikerült sokak szemében a western megítéltetését visszadobni a pár évvel ezelõtti "részegen üvöltözve állatkínzunk" szintre. :mad:

Hozzászólás megtekintése

Rosszabb a helyzet, mert régen nem kiáltottak legalább jegyzõért, egyébért, csak legfeljebb legyintettek, hogy "kis amerika majmoló lóbuzik"!

#112 DED

DED

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 624 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 12:14

Realcowboy! lehet hogy sok marhaságot írtam, de biztos vagyok benn, hogy igazam is van sok dologban. Rád is értem azt, hogy régen szinte minden versenyen ott voltál, sajátos stílusodat még valahol irigyeltem is, mert felvállaltad.Most meg szétválasztod a westerneseket: a reineingesek, a rodeosok, a gyorsasági számok stb. Téges sem lehet látni, pedig ha jól emlékszem alapítója voltál ennek az egész dolognak.nem istenítem a rodeot, csak tényként akartam megjegyezni, hogy szükség van erre is. Mint ahogy a többi western szakágra is. De érzésem szerint külön külön mûködnek ezek, s régiek is kicsit kpnek egymásra, utána pedig sírunk, hogy nincs westernsport nálunk. Ha a lelkedett érintettem bocsánat

#113 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 12:57

Ha a lelkedett érintettem bocsánat

Hozzászólás megtekintése

DED!Nem kell bocsánatot kérned, de kicsit nem jól látod a dolgot. Nem én választom szét a dolgokat hanem az élet és az igény. Sosem titkoltam, hogy a minõségi lovaglást helyezem elõtérbe és annak nem kedvez a rodeó, de ritkán szólok le bármilyen lovas ágat. Véleményem ettõl még van. A westernsport és a rodeó köszönõ viszonyban vannak csak egymással. Nem kell minõsíteni ehhez egyiket sem. Ez tény és nemzetközi gyakorlat. Én sokkal jobbnak találom, ha úgy történik a dolog, mint az elmúlt hetekben az "Amerikai Rodeó napon" Billy Boynál. Az felvállaltan arról szólt amirõl. Akit érdekel elmegy és megnézi, akit nem, az nem.De a western népszerûsítésére a rodeó nem jó.Nem kell leszólni senkit, ha reininget lovagol, ha túrázik, ha a lassúsági w. sportokra gerjed, vagy ha gyorsaságit szeret lovagolni mindegy. Csinálja jól és akkor nem lehet ugatni. De távolról belelátatlanul sem leszólni, sem szörnyûlködni nem célravezetõ. :)

#114 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 13:00

És még valami. Hogy valami értékes vagy nem, azt nem az mutatja meg, hogy mekkora közönsége van. Lsd. Romantic stb. :D

#115 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 14:13

És csak emlékeztetõül, mert vannak újak is! :D

Edited by realcowboy, 2005 augusztus 17. - 14:16.


#116 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 17. - 14:25

Mindenkinek aki nem volt csengõdön és azoknak akik ott  voltak!Érdeklõdve olvastam ezt a vitát a rodeóról!. Én ott voltam Csengõdön, közvetlenül a karám szélén.  Semmilyen veszélyben nem voltunk, sem az állatok, sem a nézõk! Sõt, egy olyan bátor csapattal ismerkedtem meg, akik valamilyen szinten a mi kedvünkért vásárra vitték a bõrüket. Lásd Csaba, akirõl letaposta a bika nadrágját. Az állatoknak nem okoz fájdalmat a heveder, csak nem szeretik , hogy valami szorítja õket. Mivel karabineres kioldó van benne, amikor a lovas leesik , azonnal oldja a szorítást, így szinte pár másodpercrõl szól a dolog. Azon kívül a kis arab alapban csillagrúgó volt, mert elõtte már közel hasonlókat mûvelt egyedül is. A " vérzõ" kis bika pedig egyszerûen letaposta a saját patáját, így sérült meg, ami szerintem sokszor  elõforduló baleset, síma lovaglásnál is.Nem volt közel az elvérzéshez sem. Aki pedig leszólja a rodeót az nincs tisztában az erõfölénnyel, amit egy 1 tonnás bika tud mûvelni egy 80 kilós emberrel.A szédelgõ nagy bika pedig nem a fáradtságtól és a túlhajszoltságtól esett össze, hanem attól volt rosszul, hogy nekirontott a box falának. Mivel közvetlen melletteálltam, saját szememmel láttam. Jó dolog ez a rodeo, ha a western bármilyen népszerûsítésérõl van szó! Mivel elõtte való héten Kaposváron járva szörnyûlködve tapasztaltuk, hogy a reining open  6 lovasról szól, azokról akik évekkel ezelõtt egyáltalán fel merték vállalni ezt a stílust. Tehát a sport sorvad, kopik, egyre kevesebb induló van, utánpótlás semmi. Pl. Chilly a régen elbúcsúztatott lovával zsebre dugott kézzel is símán dobogós volt, mivel nincsenek új tehetségek, jó lovasok illetve el sem jönnekezekre a meghírdetett versenyekre.Összegezve: kell a western ,kell a rodeo is ha a westernhez kapcsolható!!!!

Hozzászólás megtekintése

Én is ott votam a rodeón, közvetlenül a karám szélén, és láttam, ahogy a "nagy bika" lábára csukták az ajtót, és nem vették észre, hogy mi van, csak nyomták azt a kaput. Ezek után még kétszer kihozták a bikát, akin csodálkozott a nép, hogy nem akar menni.Annak a kisbikának, amelyiknek vérzett a lába, annak meg elég mély volt a sebe, mert ott voltam amikor lekezelték, egy krémmel, aminek a feje kb. 5 centi volt, és "eltûnt a lábában"...A kisborjúk igenis összeestek, és le kellett róluk szállni, mert nem bírtak felállni.A nagy bika meg nem hiszem, hogy azért fekszik le 2 méterrel a kapu után (miután kijött), mert beverte a fejét.(ezt 2x-vagy 3x)

#117 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 17:08

Elsõ gyõri rodeó show

#118 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 22:24

Az már Akasztón nekem sem tetszett, hogy a tûzõ napon összezsúfolva egész napot ott álltak szerencsétlenek víz, minden nélkül. Látszott rajtuk, hogy szenvednek.. :mad:

Hozzászólás megtekintése

Nemtom, te hol voltál, de Akasztón egy egész kádnyi vizük volt a borjúknak.

#119 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 23:09

Én meg sajna olyan borzalmakat láttam állatokkal, hogy csak azon csodálkozom, hogy normális vagyok még...vagy mégsem? :gm: Az már Akasztón nekem sem tetszett, hogy a tûzõ napon összezsúfolva egész napot ott álltak szerencsétlenek víz, minden nélkül. Látszott rajtuk, hogy szenvednek.. :mad:

Hozzászólás megtekintése

Ez sajnos szemenszedett nem igaz! Akasztón egy állandóan vízzel teli fürdõkád volt a karámjukban a bociknak, s annyi szénát kaptak, hogy épp csak bele nem fulladtak. Való igaz, nem volt árnyék a fejük felett. De az nem volt a bírók feje felett sem, a versenyzõk feje felett sem, a nézõk felett sem. Rohadt meleg volt. Kibírtuk. Kibírták. A Hortobágyon kora tavasztól késõ õszig a szabadban tartják a marhákat. Egy bokor nincs 100 km-es körzetben. Se egy fészer, se semmi. Szokott pedig sütni a nap. Sõt, viharok, zivatarok, földig csapkodó villámok is elõferdülnek. Soha egyetlen marha el nem pusztult ott melegtõl, árnyék hiányában. Rohadt, szemét, állatkínzó Nemzeti Parkosok! Vesszenek a KHT-sek! ;)Csengõd más tészta! Kétszer szóltam Petõ Ferencnek, hogy itassák meg a marhákat, mert szomjasak. Egyszer meg is itatták. Vittek egy tejesláda vizet, aminek a fele közben kilocsogott. :mad: Egy kisebb marhának elég is lett volna. Éjjel én egyedül megitattam az összes borjút, mert a szívem szakadt meg a bõgésüktõl. Vagy húsz vödör vizet hordtam oda nekik. Enni is én adtam nekik, az állatokkal törõdõ emberrel a verseny közben és után, egészen másnap reggelig nem találkoztam. Felháborítónak tartom, hogy ha egyszer valaki versenyt rendez borjakkal, akkor a legelemibb feltételeket sem biztosítja. A team penning miatt mentünk át szinte valamennyien Silveradoból, de ennek ellenére én javasoltam Pál Zolinak, a bírónak, hogy tiltsa be a további versenyt a borjakkal. Elõbb-utóbb majdcsak eljön annak is az ideje, hogy sarkon forduljunk mi lovasok, ha ilyen körülmények közé keveredünk, a bírók megtanulnak majd követelni, tiltani, nemet is mondani, stb. A western olyan most idehaza, mint az újbor. Lehet ebbõl még kiváló bor is, nem kell megijedni zagyva, fortyogó folyadéktól. A ruskó elválik majd a finom nedûtõl. Ez Bámerék tüntetõ elkülönülésével már elkezdõdött, s a folyamat nem állt meg. Az élet folyik tovább. A magyar ugyan rodeo egyre jobban lejáratja magát, de nem a rodeo mûfajával van baj. A marhás western számoknak nagyon sok híve van már most is, noha az elsõ hivatalosnak tekinthetõ évad van - úgy, ahogy - mögöttünk. A team penning, a roping, és elõbb-utóbb a cutting és working cowhorse is a western legizgalmasabb, leglátványosabb ágai, s hazai térnyerésük elé nemhogy gátat kell állítani, hanem minden erõvel segíteni kell õket! A rodeoért felel, aki felel, lelke rajta, hogy mire jut a kezdeti megelõlegezett bizalommal. Ehhez az ágához a westernnek semmi közöm. Eddig azt vallottam, hogy zöld utat neki! Most egy kicsit elkedvetlenedtem. Ami itt folyik, az rossz felé vezet. A pénztelenség és a szakértelem hiánya az oka a dolognak. Pénz nélkül nem lehet elegendõ számú és minõségû állatot, karámokat, folyosókat, egyebet biztosítani. Márpedig ezek nélkül unalmas és kivitelezésében minimum vitatható lesz az összes verseny. A rodeo versenyek szabályait csak kevesen ismerik, a nézõknek fogalmuk sincs, hogy ki mire mennyi pontot kap, s miért. A versenyzõk, a bohócok és a segítõk lelkes, tökös legények és kemény csajok, de marhákhoz a legtöbbjüknek fingja sincs. Szinte nevetséges néha látni, hogy egy-egy borjút vagy épp bikát milyen módszerekkel és hatékonysággal terelnek ide-oda. Egy hortobágyi gulyásverseny résztvevõ valószínûleg nagyon értetlenül szemlélnék a rodeó aréna környékén történõ dolgokat, vagy egyenesen nagyon röhögnének. De mégegyszer mondom, a rodeo nem az én kompetenciám. Nem értek és nem is akarok érteni hozzá. Szeretnék jó team penninges, jó ropingos lenni. A cuttinghoz vagy pláne a working cowhorsehoz már öreg és nagydarab vagyok, azokról már lemaradtam. De a fiatalokért szívesen bábáskodom majd ezek hazai elfogadtatásán, bevezetésén, ha alkalom adódik. Most pl. elhatároztuk Nagymedvével, hogy Sandokán tõlünk végleg elkerült karámja helyett csináltatunk egy saját karámot, s addig nem nyugszunk, amíg minimum 30 borjú nem lakik Silveradon. Persze ehhez nagyon sok pénz kell, s nem tudom mikorra jön össze a szükséges mennyiség. Sandokán is beszállt annak idején a marhák közös vásárlásába, tartásába, elõször is neki kell visszafizetnünk a részét, hiszen eddig az õ jószivûsége folytán haladhadtunk mi viszonylag gyorsabban a team penningben. Õvé volt a karám, övé a borjak harmada. Csak a miheztartás végett: alsó hangon is minimum 1 millió egy team penningre alkalmas karám, s 50-60 eFt a borjaknak darabja. Baromi drága játék ez! Éppen ezért nem kell féltenie senkinek a bocikat tõlünk. Ezt a pénzt ugyanis nem a mezõn találjuk, hanem keményen meg kell érte dolgoznunk, a borjakra mint komoly értéket megtestesítõ "értéktárgyakra" vigyázunk majd. És most megyek és elolvasom a többi hozzászólást is!És lehet, hogy még azokra is írok! :gm: :D

Edited by sheriff, 2005 augusztus 20. - 23:11.


#120 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 23:38

Ha jól látom, akkor a két képen nem is a tüzes arab van, hanem Sanyika egyik lova, amelyiket a rodeóra kölcsönadott. Amit a profizmus hiányáról fentebb mondtam, az itt is igazolódni látszik. Minek rendeznek rodeót, ha arra egyetlen bikát és egyetlen lovat tudnak prezentálni? Sanyika rendes srác, sokan ölni tudnánk érte. Nem szívesen bántanám meg. Tudtommal õ adott lovakat a rodeóhoz. Azokat, amelyekkel lábon jöttek és lábon mentek haza. Nem is rodeóztak igazán. Egyetlen rodeóra alkalmas ló volt ott, az a kis csinos arab. Az már órákkal a rodeó elõtt is olyan köröket nyomott, s olyan magasakat rúgott, hogy minden tiszteletem az övé. Azon a lovon nem is nagyon maradt fenn senki pár pillanatnál tovább. A bull ridinghoz gyakorlatilag egyetlen bika volt. Ilyen kevés állattal nem szabadott volna megengedni, hogy elkezdjék a versenyt Rontóék. Javasolni kellett volna, hogy legyen egy rodeó bemutató verseny helyett. Egy bikán maximum 2 ember ülhet, s a két indulás között elegendõ idõnek kell eltelnie, hogy a bika regenerálódhasson idegileg. Nem amiatt feküdt le szegény, mert nekiment a box falának. Egyszerûen besokkolt, idegekkel nem bírta a dolgot. Sajnos addig amíg a technikai feltételek nem adottak a rodeo versenyzéshez, addig csak bemutatókat szabadna tartani. A rodeós srácok tényleg tökös fickók, sõt Hamiskártyást sem nagyon lehet már visszatartani attól, hogy felüljön, a bakonyi Kölyök meg ki is próbálta az egyik nagyobbacska borjúval a dolgot, úgyhogy a csajok is nyomulnak! De akármennyire is belevalók a versenyzõk, s bármennyire is szeretnek versenyezni, akárhogyan is hiányzik neki az adrenalin, valakinek hideg, számító ésszel kellene a háttérbõl dirigálnia a cirkuszt, mert különben elõbb-utóbb elszbadul a pokol. S az senkinek nem lesz majd jó. Baromira nem lesz jó. Ha nincs józan ítélõképességû, a hosszú távú érdekeket a rövidtávúak elé helyezni képes vezetõje a csapatnak, nem túl rózsás jövõt jósolok nekik.