Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A legbrutálisabb lóról vagy lóval való esések


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
770 válasz a témához

#81 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 14:53

Jó kis sztorik vannak. Én szerencsére mostanában nem estem le. Illetve ami volt, az csak lecsúszás szõrén, szóval bénázás. Legutóbb beugrattam Victoryt vágtába, erre négylábasokat kezdett ugrani. Összeszedtem a szárat, folytatja. Odadobtam neki, akkor is. Arra nem volt idõm, hogy egy kézbe vegyem a szárakat, és megkapaszkodjak, mert csúszni kezdtem, persze a csollányos kellõs közepén. A csollánymezõ széle messze volt, esélyem se lett volna kijutni onnan a lecsúszás elõtt. Gondoltam, inkább lezûugrok, mert azért mégiscsak jobb talpra esni, mint fejjel bele. Nadrágon keresztül úgysem csíp. Hát tévedtem. Csípett. Szerencsére Victori az ugrás pillanatában megállt. Megszokta, hogy ha menet közben leugrok, meg kell álni. Szoktuk ugyanis a menet közben leugrást gyakorolni, egyelõre csak lépésben. Szerintetek ez jó ötlet?Paperlapap:Nócy

#82 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 12:52

Yverdon, dámaülésbõl a sárba, hát ez sem lehetett vmi szép, de ezt hallgasd meg:amikor még kezdõ voltam(akkor ültem 3.szor lovon) elmentem az egyik haverom kérlelésére , hogy lovagolni egy szerinte szuper helyre egy szuper lóra...amint a lóval elkezdtem könnyített ügetni, az egyszer csak úgy fogta magát és hopp, megállt, én meg szélsebesen leestem a nyaka mellett, egyenesen a sárba...hát végülis csak fokozott tempóban hagytam el a nyerget... :guny:

#83 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 12:59

Hû, Sacha ez tényleg brutál lehetett! :dev:

#84 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 13:09

Én nem is olyan rég vissza akartam fogni egy lovat. Kapaszkodtam, szorítottam nagyon. Ugrált volna, de nem hagytam, el akart szaladni, de nem engedtem. Majd egyszer csak az a brutális vérló ugrott egyet, én pedig majdnem elterültem a földön.A szörnyeteg lehetett vagy 3 hetes, meg kellett fogni valamiért... :dev: :D

#85 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 14:24

OSH! Ha legközelebb hasonló helyzetbe kerülsz, oldalról mellé állsz, bal kézzel a nyaka alatt átfogod, ugyanakkor a jobb kézzel a farokrépáját feltöröd (NEM ELTÖRÖD! CSAK FELTÖRÖD!). Könnyebben megáll... :yeah: :D A Te fizikumoddal ez semmiség...

#86 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 14:27

A pocaskjára gondolsz, mint ütközõre? :dev:

#87 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 14:29

Én ebben a harcban nem kívánok részt venni... :D :D :D Tatáron láttam, szép (? ez relatív), nagy ember! :yeah: :D

Edited by furioso, 2005 augusztus 19. - 14:30.


#88 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 14:52

Hmmm.. bejön mí? :gm:

#89 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 15:13

tötõ! Nem azt mondtad leborítasz három napra? :mad:

#90 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 15:21

De, má megyek is ;) (Még 37,6-os hõemelkedéssel is ekkora p*fám van :D)

#91 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 15:23

Gyógyulj meg mielõbb! :yeah: :yeah: :yeah:

#92 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 17:25

Nini!Ez az én topicom!Tavaj decemberben (nem sokkal sziveszter elött) kimentem a lovardába és felültem a Haly-ra.Minden a nagykönyv szerint zajlott, de aztán egyszer csak egy hatalmas durranást hallottam, egy zseni a lovrda keritése mellet robbantott fel egy (nem is akármilyen) petárdát!Mire Haly fogta magát és elkezdett ágaskodi+szerencsétlenségemre még egy picit meg is csúszott a sárban(szerencse a dologban, hogy neki nem esett baja)!Erre én csak azt vettem észre, hogy a földön heverészek és megpróbálok némi levegõhöz jutni..., a hátam alatt egy öklömnyi kõ, tõlem 10 centire a világ talán legnagyobb trágyakupaca(szerencsére nem benne heverésztem :o )!Aztán rögtön vissza ültem, mármint az után, hogy egy kis levegõhöz jutottam!A hátamon hetekig ott figyelt a tenyérnyi lila folt és több mint egy hónapig nehezemre esett leülni, vagy bámi hasonló nemü helyzetváltoztató mozgás!De egy héttel, késöbb mintha mi sem történt volna újra ott voltam a lovardában és újra felültem ugyanarra a lóra!

#93 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 20. - 21:20

BoKa, montad, hogy hû ez télleg brutál lehetett...fõleg, ha átéled, akkor az igazi , és tudod, még kezdõ vagy, sok minden hülyeség rögtön az eszedbe jut, hogy ó Szentisten, mi lett a lóval , holott õ is csak röhög rajtad.De amint visszaülsz, csak a lovazásra figyelsz, és boldog vagy, ezzel az érzéssel szemben az esés semmi!(persze azért ne ess túl sokat, mert nagy gáz is lehet sajna!) ;)

#94 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 0:53

Sacha!BoKa szavaiban véletlenül nem érzed az iróniát? Ha más nem, a szmájli segít.Azt meg már csak csendben jegyzem meg, hogy BoKa sem épp ma kezdte már a lovazást...

#95 Sacha Breier

Sacha Breier

    Csikó

  • Fórumtag
  • 200 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 18:10

Ha BoKa már nem ma kezdte, akkor hajlamos elfelejteni milyen volt, amikor elkezdte .

#96 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 18:13

nem olyanon lovagolt évekig, aki hagyta volna neki elfelejteni. hiába szépíted, szása, ebbõl már nem jössz ki jól :gm:[betûkihagyás]

Edited by Unicorn, 2005 augusztus 30. - 8:20.


#97 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 19:54

Na jó. Nincs kedvem feleslegesen koptatni a billentyûzetet, pláne ha pont csak az nem érti, akinek szánom. Hagyjuk. :hupp:

#98 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 20:27

nem olyan lovagolt évekig, aki hagyta volna neki elfelejteni.

Hozzászólás megtekintése

Mármint "nem olyan lovon/lovakon lovagolt évekig nem? :)

#99 kígyólánya

kígyólánya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 22:18

Újoncként üdv mindenkinek! :kocc: Azt mondják az okos emberek, hogy aki még nem esett lóról az nem is igazi lovas. Gyerekkoromban ültem lovon párszor, aztán olyan 20 éves korom körül belevetettem magam az élvezetekbe. Annyi pénzem sosem volt hogy saját lovam legyen vagy hogy béreljek egyet, de hetente 3-4 alkalommal igen komolyan vettem ezt a "passziót". A lényeg: több mint 10 éves, hobbiszinten igen aktívnak mondható lovaglás után megtörtént velem a GYALÁZAT! :huh: Gyönyörûséges, késõ õszi nap volt, és hármasban célba vettük a közeli, jócskán felázott szántót. Elöl ment a haver (akinek már a nagyapja is lovon született), utána a lovászlány, majd sereghajtóként én. Drága hátasomnak annyira tetszett a vágta, hogy mindenképpen ki akart törni, de az elõtte haladó domina ezt nem tûrte, és jól bebakkolt neki. Az egyébként is ijedõs lovam erre 4 lábbal ugrott egy balost, én pedig erre nem számítva szépen leváltam róla. Mire észhez tértem már újra a hátán ültem és mentünk egy jót. Az volt amit én akartam, nem volt "kitérünk-megállunk-megijedünk-botladozunk", a kétlábú akarata volt, punktum!Visszatértünk az istállóba, leápoltuk õket, beugrottam a barátnõmhöz, lezuhanyoztam, átöltöztem, hazamentem. Majd otthon beguggoltam a sarokba, a térdeim közé hajtottam a fejemet és sajnáltam magam egy kicsit. Belegondoltam, hogy HA nem ázott a föld hanem fagyott, miként az abban az idõszakban ildomos lett volna egyébként, akkor ríhatnék a sorsom felett, tekintettel, hogy az elmondásokból ítélve nem kicsit estem, kobak pedig nyista! Namármost azóta rendesen teli a gatyám, ha meglátok egy lovat. :hupp: Ültem már mostanában, sõt! :guny: Voltunk Vazsmegyében nyaralni. A kemping mellett volt egy lovastábor. A bnõm lánya és annak kedvese kilovagoltak az erdõbe és szerencsésen meg is érkeztek. A Hiúság (elvégre is Asszony a neved!) rögtön felülkerekedett bennem, így a következõ kalandjukra én is beneveztem. Mesés élményben volt részem, így hazaérve fölbátorodván kiköveteltem magamnak a (másik) bnõm lovát. Megkaptam, oszt jót csúfoskodtam vele. Talán mondanom se kell: minden volt, csak az nem, amit akartam. Leginkább bexarás volt, ugyanis eme utóbbi ló akkora mint a Himalája és leginkább nem terápiás céllal lovagolgatja a tulajdonosa, nem beszélve arról, hogy irányítottam "erre", majd a drága tett néhány tétova lépést "arra", és megállt. Még mielõtt elaludt volna alattam, közösen lépésre bírtuk. Ettõl aztán végképp megomlottam :( Hogy mekkora lóról kényelmes esni, a fene se tudja. Tudnám ezt az élményt mellõzni a családi archívumból :gm: DE NEM ADOM FEL! Bocs hogy hosszú voltam, igyekszem nem sûrûn tenni ilyet :dev:

#100 Bonamy

Bonamy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 29. - 22:34

Na, én kb. 6 év alatt estem összesen 27x... volt pár vicces, meg brutális is... na, most csak párat írok le.Amikor még tanultam lovagolni (ügetni már kimentünk terepre) éppen a pónit, Sherry-t kaptam. Mivel én még kis zöldfülû voltam, azt sem tudtam, h hogy kell nyergelni v kantározni, amit persze az eset után sürgõsen bepótoltam. Pont akkor szökött ki a csikó a karámból, úgyh mire megfogtuk, mindenki elfeledkezett az én hevederemrõl. Na, megyek a paccal, és mivel nincs megpatkolva, ezért ha nem határozott a lovasa, akkor ott megy, ahol neki puhább: a füvön. De ahol füves rész volt, ott meg ágak lógtak a fejembe, és nem egy kényelmes helyzet adódott így. Egyre jobban dõlök el az ágaktól, mire egyszer csak hirtelen hopp, és a földön találtam magam. Azt azért még láttam, h átugrik fölöttem... Mivel elfelejtettük jól meghúzni a hevedert, egyszerûen lefordultam nyereggel együtt :D Aztán volt olyan, h egy nagy darab lóval, akivel "nem vagyunk jóban" ugratni próbáltam. Õ meg úgy gondolta, h csak én ugrok, de le a hátáról sürgõsen(akadály elõtt elkezdett bakkolni, én meg egyenesen a akadályba pottyantam; azért visszaszálltam és utána már ki tudtam ülni a bakkolásait...)Volt olyan is, h a pónin szõrén mentem, és 2x is leestem: egyszer ugratásko, egyszer meg mert õ jobbra akart menni a lovak után én meg balra... :D De azt hiszem, h elég sokat írtam. Ha érdekel vkit, akkor írok még :)

#101 kígyólánya

kígyólánya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 30. - 22:35

Mekkora egy sügér vagyok! :kir: Hát nem elküldtem megint? :o Bocsánat, még csak gyakorolgatok :confused: Ami a nyergelést/szerszámozást illeti, sokáig azt sem tudtam, mi micsoda. A képlet a következõ volt: telefonon bejelentkeztem hogy "mikor óhajtom nyájas alfelemet az illetõ lovarda valamely négylábú egyedére helyezni", és mire odaértem, a ló felszerszámozva, bemelegítve a rendelkezésemre állt. Na, ez volt az, amit idõvel már kicsit cikinek tartottam és egyre többet akartam tudni arról, hogy melyik izé mire szolgál szegény állaton. Az elsõ, önálló nyergelésemnek kis híján megint esés lett a vége, de éber voltam :D Tipikusan a heveder meghúzásának elhanyagolása volt a titok nyitja, de ez még lépésben kiderült.Valószínûleg belehalnék ha nem írnám le az egyik barátunk zakóját, ami kimeríti az abszolut balek esetét a lóval :dev: Tereplovaglás, emberünknek kb. a második alkalom. Erdõ-mezõ, vadregényes tájak. Elöl a lovász, mögötte valaki, a valaki mögött a MI délceg lovasunk, mögötte én. Útközben látom ahogy egyre jobban enged belõle a görcs, oly szépen üli a lovat hogy már egy kentaurt kezdek hallucinálni, mikor az dereng hogy újra erdõs rész jön, mindenki hajlong, és ez a szerencsétlen pont akkor kezd hátrafordulva(!) hálálkodni nekem az élményért, mikor irtózatos tockost kap egy lombos faágtól :gm: A következmény evidens: barátom megfáradt (és megszégyenült) emberként elvackolt egy bokor aljában :) A mai napig rejtély hogy mi módon tudott kilépni a kengyelbõl olyan megcsavarodott pózban :hu: Még mielõtt bárki is megorrolna rám a hozzászólásom elsõ, idézõjeles részéért, közölném, hogy ez sajnos tendencia. A lovas jöjjön, lovagoljon, nyelvünkkel kitisztítjuk ott ahol akarja, csak jól tejeljen! Mára eljutottam odáig, hogy jobban érdekel a ló, mint a lovaglás.

Edited by kígyólánya, 2005 augusztus 30. - 23:11.


#102 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 7:40

Éppen tegnap olvasgattam ezt a tocsikot, mielõtt kimentem a lovamhoz.Csak úgy okulásféle képpen. Közbeszúrnám, sokat és sokféleképpen estem már lóról, de eddig megúsztamegy ruhaporolással.Szóval ilyen hülyén szerintem csak én tudok lezuhanni.Úgy történt a dolog, hogy futószáron dolgoztam a szörnyeteggel, majd levezetésként gondoltam léptetek vele tíz percet, azután mehet vissza a legelõre.A felszállást egy padról akartam kivitelezni, hogy kíméljem a gebe hátát. Oda is vezettem a pad mellé, majd egy elegáns mozdulattal megkíséreltem a nyeregbe csusszanni. Csakhogy az én drága kis lovam egy picinyt arréb ugrott a kritikus pillanatban, így a kis keszeg seggén landoltam. Egy percig sem tétovázott, hogy halálra ijedjen - e, azonnal vágtába ugrott, mintha muszály lenne neki. Miután ez nem hozta meg a kívánt hatást (pár pillanatig reménykedtem, hogy visszatornázom magamat a nyeregbe) vidám bakolással fûszerezte a mûsort. Ez már nekem is meggyõzõ volt, úgyhogy egy kecses körív leírása után háttal, vese tájékon érintkezésbe léptem a karámfával, majd egy jó húsz percig elpihengettem alatta. Ebbõl kb fél perc volt kritikus, amíg nem kaptam levegõt. Fél perc után úgy döntöttem életben maradok és ennek jeleként szorgalmasan elkezdtem kaparni a talajt kínomban. Húsz perc után már talpra tudtam kecmeregni és odavonszolódtam a lóállathoz, aki a karám szélén vidáman vigyorogva vitatta meg a történteket a többi döggel. Valahogy felküzdöttem magam a nyeregbe (nehogy már annyira örüljön) majd két kör lépés után (életemben ennyire sz@rul nem esett még lovaglás) leszerszámoztam és uzsgyi a kórházba.Hála õrangyalomnak szerencsére nem tört el semmi és vesém - lépem is helyén maradt(ettõl tartottam a legjobban), de azóta csak egy furcsa kifli pózban tudok mozogni (rosszindulatú ismerõseim szerint úgy, mintha hátulról megszexuáltak volna.) Remélem ez hamarosan elmúlik, mert ebben a testtartásban lehetetlen lovagolni. :(

Edited by Kedd, 2005 augusztus 31. - 7:45.


#103 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 9:02

Simán lehet, Kedd, így is lovagolni, de kényelmesebb, ha fordítva ülsz fel rá. Szerintem Holló észre sem veszi a változást :) :P

#104 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 9:05

Te Natos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad: :mad: :D

#105 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 9:06

Te Natos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:  :mad:  :D

Hozzászólás megtekintése

Hallgatlak, kedves Kedd, csak aztán nehogy csütörtököt mondj :)

#106 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 10:18

Furi, úgy csináltam, csak elbénáztam a göcsörtös talajon. :D Az undok kiscsajokkal meg ne is törõdj. Bokával - mert Õ már egy nem is tudom milyen kategória, maradjon csak BoKaTeGória- meg pláne nem kell!És nem Boka, nem elírtam, NEM "Glóriát" akartam írni!!! :D :dev:

#107 kígyólánya

kígyólánya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 10:45

Szegény Kedd :D Olvasgattam itt mindenféle eséseket, hiába, nyomába sem érünk Madonnának :dev: Sem énekelni sem csontunkat törni nem tudjuk oly profi módon, mint õ :huh: Hülye ló! Hát nem ballisztikus ívben lecitromozta hogy ki ül a hátán? Ha meg kell ijedni egy lóevõ fácántól, akkor nincs mese, hadd röpüljön a csalogány :kocc:

#108 Hóka

Hóka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 11:07

Éppen tegnap olvasgattam ezt a tocsikot, mielõtt kimentem a lovamhoz.Csak úgy okulásféle képpen. Közbeszúrnám, sokat és sokféleképpen estem már lóról, de eddig megúsztamegy ruhaporolással.Szóval ilyen hülyén szerintem csak én tudok lezuhanni.Úgy történt a dolog, hogy futószáron dolgoztam a szörnyeteggel, majd levezetésként gondoltam léptetek vele tíz percet, azután mehet vissza a legelõre.A felszállást egy padról akartam kivitelezni, hogy kíméljem a gebe hátát. Oda is vezettem a pad mellé, majd egy elegáns mozdulattal megkíséreltem a nyeregbe csusszanni. Csakhogy az én drága kis lovam egy picinyt arréb ugrott a kritikus pillanatban, így a kis keszeg seggén landoltam. Egy percig sem tétovázott, hogy halálra ijedjen - e, azonnal vágtába ugrott, mintha muszály lenne neki. Miután ez nem hozta meg a kívánt hatást (pár pillanatig reménykedtem, hogy visszatornázom magamat a nyeregbe) vidám bakolással fûszerezte a mûsort. Ez már nekem is meggyõzõ volt, úgyhogy egy kecses körív leírása után háttal, vese tájékon érintkezésbe léptem a karámfával, majd egy jó húsz percig elpihengettem alatta. Ebbõl kb fél perc volt kritikus, amíg nem kaptam levegõt. Fél perc után úgy döntöttem életben maradok és ennek jeleként szorgalmasan elkezdtem kaparni a talajt kínomban. Húsz perc után már talpra tudtam kecmeregni és odavonszolódtam a lóállathoz, aki a karám szélén vidáman vigyorogva vitatta meg a történteket a többi döggel. Valahogy felküzdöttem magam a nyeregbe (nehogy már annyira örüljön) majd két kör lépés után (életemben ennyire sz@rul nem esett még lovaglás) leszerszámoztam és uzsgyi a kórházba.Hála õrangyalomnak szerencsére nem tört el semmi és vesém - lépem is helyén maradt(ettõl tartottam a legjobban), de azóta csak egy furcsa kifli pózban tudok mozogni (rosszindulatú ismerõseim szerint úgy, mintha hátulról megszexuáltak volna.) Remélem ez hamarosan elmúlik, mert ebben a testtartásban lehetetlen lovagolni.    :(

Hozzászólás megtekintése

Jól értelmeztem a hozzászólásod!? Ez tegnap történt?Miután elolvastad ezt a topikot okulásképpen, meg is történt a baj? :eek:

#109 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 14:58

Jól értelmeztem a hozzászólásod!? Ez tegnap történt?Miután elolvastad ezt a topikot okulásképpen, meg is történt a baj? :eek:

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Igen, pontosan így történt, tegnap!

#110 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 31. - 16:22

Még elgondolni is rossz, mi történik, ha történetesen valami mást olvasol...

#111 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 7. - 11:11

Kedd, remélem, jobban vagy! Hülyére röhögtem magam az eséseden, bocsi...Na, az én utolsó 2 esésem szõrén történt. Az elõzõ még olyan 2 éve, Kelemen Zsolt megengedte, hogy felüljek Shanira (póniszor arab). Egy rohadék nagy mezõn voltunk (interjú és fotózás címén - Hux valami hihetetlenül jó képeket készített róla). Mondta Zsolt, hogy vágtázni inkább ne vágtázzak vele, mert abból bajok lehetnek, szereti ugyanis kivinni az embert a világból. Jó, csak ügettem. Kb 10 métert, mert a ló hirtelen úgy döntött, hogy jobbra valami egészen rendkívülien csábító fûcsomó leledzik. Én persze balra el. Vállal bele a mezõn lévõ egyetlen lócitromkupacba. Mondanom sem kell, hogy fehér blúz volt rajtam :D és természetesen nem tudtam átöltözni. Késõbb még bementünk, megnéztük az istállóban a többi lovat, kiültünk egy kávét meginni. Az emberek eléggé furcsán néztek rám :DUtoljára meg kb 3 hete estem saját Zsurmómról, a szelidi-tavi túrán. Mentünk lovat itatni, természetesen felültünk. Egyik kezemben volt 3 vödör. Olyan 150-200 méter után vette észre Zsurmó, hogy nem vagyok egyedül a hátán, enyhén beparázott. Reflexbõl ráfogtam a szárra a vödröket tartó kezemmel is, mire elszabadult a pokol. Sikerült a vödröket eldobnom, de már nem tudtam mit tenni, a centrifugális erõ levitt, dobtam egy igazi hasast a fûben. Természetesen a kemping egész lakossága elõtt... :D Gyorsan felpattantam, elkaptam a lovat, oszt mondtam, hogy akkor most körbejárok a sapkámmal, várom az adományokat a remek kis mûsorért :D Egyébként meg nem estem olyan rosszul, mert bár frankón hasast nyomattam, a fejem, az arcom nem ért le a földre. (Erre mondta Döde, hogy persze, mert az orrod tompított...:mad:)

#112 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 7. - 19:57

Kedves Filly!Örülök, hogy sikerült Neked vidám perceket okoznom. Sajnos öregszem, nehezebben regenerálódok, mert még mindigfáj ha röhögök és a várakozásommal ellentétben még mindignem kerültem "lógyötrés" -képes állapotba. :( Ellenben igyekeznek elvenni a kedvemet is a röhögéstõl, mert kedves utóhatásként nõtt rajtam egy úszógumi szerû valami, amirõl a sebész áhítatos arccal közölte, hogy ez bizony hematóma ésegyfolytába szekál, hogy le akarja csapolni!Hogy egyes emberek mit össze tudnak lelkesedni!? :huh: Ha valakinek hiányzik a Vészhelyzet sorozat, szívesen közlöktovábbi részleteket. ;)

#113 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 8. - 11:08

Uhhh, Kedd, gyógyulj meg gyorsan!

#114 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 8. - 17:06

Sziasztok!Mostanáig vajmi keveset értem rá netezni. Nemhogy írni, de még olvasni se nagyon. Most, hogy egypár hétre kivontam magam a forgalomból, (az állandó, a kiegészítõ, a szervezõ, sõt az otthoni munkák alól is), elvileg lenne idõm írogatni. A fórumon mindig akadna mihez hozzászólni, én mégis új topikban gondolkodok. Nem tudom, volt-e már ilyen téma, - a kis színesek mellett -, ahol azok a lovasélmények lennének összegyûjtve, amik kisebb vagy nagyobb zûrrel, balesettel végzõdtek. Ezt a célt önmagában lehet visszatetszéssel fogadni, kritizálni. Mégis azt hiszem, ha néhányan veszik a fáradtságot, hogy leírják egy-két zûrös esetüket az igenis lehet szórakoztató és tanulságos. Esetleg egy-egy történet tanulságát meg is lehetne beszélni, ha nem kellene attól a „magas lóról” való kioktatástól tartani, ami sokszor olyannyira elharapódzzani látszott ezen a fórumon. Én, mivel lovashírnévben nem hiszem, hogy lenne veszteni valóm, megpróbálok példát mutatni, és nagy megtiszteltetésnek venném, ha „szétmarcangoló” hozzászólások helyett akár a fórum nagy alakjai is tennének közzé hasonlót. Nem szakmai, hanem szórakoztatás a fõ célom, de, ha 100 történet tanulságából akár egy is segít másnak egy hasonló hibát elkerülni, már hasznos is volt.Nem mintha az utóbbi esetem olyan színes volna, de annyian érdeklõdtek, mi történt velem Veresen, hogy muszáj azzal kezdenem.(amatõrségeim1) A dolog ott kezdõdik, hogy tavaly, részben mivel igyekeztem viszonozni a szervezõ évrõl-évre visszatérõ lelkesedését a „mi” lovastalálkozónkon, részben az egész évi munka utáni „megérdemelt” szórakozás kedvéért családilag elbumliztunk Veresegyházra. Szerencsénkre egy környékbeli lovas párral össze tudtunk beszélni, így saját szállítójukkal felesbe a lószállítást is meg tudtuk oldani.Mivel nagyon jól éreztük magunkat, idénre is lebeszéltük ezt. A halászi találkozó után szerettem volna egy igazán jó buliba csalni még néhány segítõt, barátot. Felkészültem nagy fõzõcskére, iszogatásra stb.„Szerencsére” nem mindenki ért rá, talán az esõsnek ígérkezõ idõjárás miatt se jöttek. Nekik biztos nem rontottam el a hétvégéjét. Útközben sikerült egy csúnya defektet megjavíttatnunk a lószállítón, pótkerekünk nem volt. Kis késéssel érkeztünk, így azon nyomban –egy védõitalként értelmezhetõ sör után- lóra pattantam, míg a többiek tábort vertek. A trail feladatokat több-kevesebb sikerrel vettük még, (furcsamód trail 1-ben negyedikek lettünk, pedig a feladatokat alig tudtam elõtte megnézni), de a hordókerülõben már tompa puffanással, egy nagy zsák krumpli „eleganciájával” vágódtam földbe.esés1esés2esés3esés4Az utolsó pillanatokban sejtettem, hogy itt valami nincs rendben, de, bár bizonytalan érzéssel, viszont határozottan éreztem, hogy tulajdonképpen ülök a nyeregben, tehát olyan nagy baj nem lehet. Ráadásul nejem „szuperlova” nagy kedvel tört az utolsó hordó felé, és én csak arra akartam koncentrálni. Mégis méterrõl-méterre egyre féloldalasabban ültem, és nemigen javított a helyzeten, hogy alaposan beleléptem a kengyelbe, hogy helyre igazítsam magam. Sõt, pillanatok alatt a lovam oldalán találtam magam, s ekkor már nem nagyon vígasztalt, hogy a nyereg még mindig a térdeim közt simul. Tudtam, hogy ebbõl esés lesz, de jobban bosszankodtam az elszúrt futamon, meg ilyesmin, mint maga a földfogás. A lovat azért nem engedem el, mert az nem illendõ, még hajkurászhatnánk…A következõ dolog a meglepetés volt, mert a sima lecsúszás és a homoktalaj ellenére éreztem, nagyon szarul estem és sejtettem, hogy fájlalni fogom késõbb, de sebaj! Ahogy kinyitottam a szemem, egybõl fel akartam állni, mert a végén csak elengedtem a lovat. Épp elemelkedtem, már roskadtam is vissza a földre. Úgy éreztem kell néhány másodperc, míg összeszedem magam. Közben nejem, és néhány aggódó barát gyûlt aggódva körém. Megvallom megijedtem én is, hisz addigra kezdtem érezni a fájdalmat, mely valószínûleg reflexesen blokkolta a légfelvételt egy ideig. Félperc, vagy egy-két perc telhetett el a földön fekve, nem tudom, de mihamarabb ki akartam jutni a pályáról, hogy ne tartsak fel senkit. Segítséggel kivánszorogtam a villanypásztor karám széléig, ott tovább játszottam a krumplis zsák szerepet. Nemrég büszkén viselt fehér lovastalálkozós pólóm, és teljes személyem a hempergõzéstõl a homoktalajon és a patakokban folyó verítékemtõl egy varacskos disznóhoz hasonlíthatott. Csak én sokkal csúnyábban nézhettem ki kínomba. Ahogy teltek a percek, a lovasbuli annál messzebbre tûnt. Örültem Tücsökék segítségének, hogy hívták a mentõket, és próbáltam nyugodtan várni, de a légzés is nehezemre esett.Nem akarok sokat nyafogni, de voltak, vannak fájdalmaim. Hogy pontosan, hány bordám tört és hogy azt most se tudom, szinte minden röntgenleletre mást írtak elõször a jobb kettestõl ötösig, utána a hármastól a hatosig, tegnap meg a háromtól nyolcas bordákig töréseket írnak, a csípõm egy felvétel szerint ép, mégis, ahogy mocorogni kezdek egyre élesebben nyilall bele a fájdalom.Megvallom szinte szégyellem, bár inkább értetlen vagyok azzal szembe, hogy bírtam így kikészülni ettõl az eséstõl. Gyanítom egy régebbi szegycsont mûtétem, is közrejátszott a mellkasom ilyen sérülésébe, de rengeteg apró tanulsága is volt a dolognak.A heveder elszakadása pl. abszolút az én hibám volt. Pár évvel ezelõtt már repedezett volt és mi nejemmel csupán befásliztok, nehogy esetleg törje a ló oldalát. Nemhogy nem kezeltük azóta, de meg is feledkeztünk róla. Súlyos hiba volt, de tanultam belõle.A mentõre várva kissé átértékeltem az ilyen lovasbulikon (Halászi) min. egy felkészült orvos, esetleg betegszállításra alkalmas jármû szerepét. Erre ugyan mindig gondoltam, de sajnos nemigen tudom, MENTÕT mibõl lehetne finanszírozni a helyszínen, meg hogy érdemes-e. De valamit kell tenni ilyen ügyben, az biztos.Tanulság lehetne az is, hogy kellett volna esni, mert így biztos nem. De kérdés, ebbõl a következõ hasonló helyzetbe mit tudok változtatni.Nem tetszik, amit eddig írtam, de elküldöm. Remélem, más is ír, és azért kialakul ebbõl egy érdekes topik.

Edited by amatõr, 2005 szeptember 9. - 20:20.

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#115 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 8. - 19:34

Na szép, még jó, hogy írtam, hogy nem olvasok sokat. Erre a rovatra azt hittem állategészségügyi, és nem olvastam még bele. Bocsi a bunkóságomért, hogy azt hittem újat találtam ki.

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#116 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 8. - 19:49

Mielõbbi gyógyulást Amatõr!Ha valaki, hát én teljes mértékben át tudom élni a kínjaid. :kocc: Bár nekem nem tört bordám, csak zúzódott, de ugyanott fáj, mint neked. Ma már jó másfél hete a balesetnek, a mellkasifájdalom kezdett alábbhagyni ( a csípö az más téma) emiatt reggeleufórikus hangulatban sasszéztam ki a konyhába. Egészen addig, amígegy hatalmasat nem hapciztam. Ne tudd meg! Négykézláb, hörögve másztam vissza ágyikóba. :eek: A csípõmrõl holnap fogják lecsapolni a föntõl odagyûlt véres trutyit.Amitõl parázok, hogy a hematóma nem a bõr alatt van, hanem az izmok között. :confused: Ugye nem fog fájni???!!Ha túlélem, elmesélem....

#117 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 8. - 23:43

Azannyát... sorban potyogtok itten... :eek: Én meg akkor mostmár azérse'! :P(Kimentek a rétre. Szedtek egy va¤¤g fekete nadálytövet. Langyos vízbe téve egy éjszakán át áztatjátok, másnap felforraljátok, - kb. 3-5 perdig - utána beleszûritek a levét a kádba. Annyi meleg vízzel töltsétek fel a kádat, hogy minden törött-repedt-zúzott testrészt elfedjen. Kb. 20 perces fürdõ legyen. Ha gyökerstül kiássátok, a gyökeret kefével lesikáljátok, megszárítva lereszelitek, légkeveréses sütõben - v. simában, langymelegben - megszárítjátok. Ezt kávédarálón porrá õrlitek. Ehhez egy kis meleg vizet téve egy írtó gusztustalan, barnás színû trutyit nyertek. De: megkéritek kicsi feleségeiteket, hogy ezt a trutymákot helyezze rá éjszakára a törött-repedt-zúzódott testrészekre, bugyolálja be egy törölközõbe, s rugalmas pólyával rögzítse. Reggel már nem is biztos, hogy "eufórikus hangulatban kell kisasszézni" a konyhába...) :yeah: :) :ang:P.s.: Még szerencse, hogy aludtam egyet délután... :kir:

Edited by Ágimam, 2005 szeptember 8. - 23:52.


#118 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 7:49

Azta boszorkánykonyhás Ágimamóját!Ha ezt a nejem meglesi, végem :) !

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#119 axencrow

axencrow

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 15:09

SziasztokNem akarom elvenni a kenyerét "Ágimam-boszorkány"-nak :) , de fekete nadálytõ krémet lehet venni a gyógyszertárakban is. Tényleg remek. "Bár gondolom a saját készítés tényleg jobb... Egyébként mindenkinek jobbulást :)

#120 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 9. - 17:15

Mielõbbi gyógyulást Amatõr!Ha valaki, hát én teljes mértékben át tudom élni a kínjaid. :kocc: Bár nekem nem tört bordám, csak zúzódott, de ugyanott fáj, mint neked. Ma már jó másfél hete a balesetnek, a mellkasifájdalom kezdett alábbhagyni ( a csípö az más téma) emiatt reggeleufórikus hangulatban sasszéztam ki a konyhába. Egészen addig, amígegy hatalmasat nem hapciztam. Ne tudd meg! Négykézláb, hörögve másztam vissza ágyikóba.  :eek: A csípõmrõl holnap fogják lecsapolni a föntõl odagyûlt véres trutyit.Amitõl parázok, hogy a hematóma nem a bõr alatt van, hanem az izmok között. :confused:  Ugye nem fog fájni???!!Ha túlélem, elmesélem....

Hozzászólás megtekintése

A Májki, amikor elütötte az autó, saját magának lecsapolta a hematómát. Neki a csípõjén volt. :eek: