Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas filmek


  • Please log in to reply
949 válasz a témához

#921 nandesz

nandesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 13. - 21:05

Én elkezdtem nemrég fordítani, de túl nagy fába vágtam a fejszét. Kíváncsi lennék, milyen fordítás. Én már több fordítót kértem, hogy segítsen, de senki nem harapott rá. Az biztos, hogy a magyar fordítóoldalakon nincs fent. Csak nem összefofgott pár lovas és nekiállt? Irigylem õket, nekem alig volt idõm foglalkozni vele. Természetesen mindenkit érdekel aki vette a fáradságot és megkereste az angol verziót.

#922 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 15. - 18:13

Én elkezdtem nemrég fordítani, de túl nagy fába vágtam a fejszét.


Én is elkezdtem, de kiderült, hogy az angol script fájl, amit találtam, románból van visszafordítva angolba egy fordítórobottal, és emiatt tele értelmetlen mondatokkal, úgyhogy kb. a harmadánál agyfaszt kaptam. :)
Egyébként nem sokat dumálnak benne, és sajnos nem is olyan eredeti a történet, hogy pontos szövegértés nélkül ne lehetne követni az eseményeket, nyugodtan meg lehet nézni felirat nélkül is. Néhány hét múlva meg úgy is itt van már a hivatalos magyar változat.

#923 nandesz

nandesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 15. - 23:47

Azért a " nem sokat dumálnak benne" az kb. 1200 mondat :-) Még jó pár hetet kell várni. Majd max a HBO adja majd párszor. Szörnyûek a fordítórobotos feliratok. Értelmetlen zagyvaság, élvezhetetlen. A War Horse-hoz letöltöttem a feliratot... annyira felidegesített a hülye fordítás, hogy fél óra alatt rájöttem, hogy egy kukkot se értettem csak olvastam a szöveget. Csillagtáltostól pedig várjuk a feliratot, remélem ez nem fordítóbotos szar. Elõre is köszönjük!

#924 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 16. - 1:11

Azért a " nem sokat dumálnak benne" az kb. 1200 mondat :-)


Eh, csak az első részen (lóárverés+farmerkedés) kell túljutni, de az meg totál sablon: az iszákos farmer mezőgazdasági igáslóért indul, de árverési virtusból megveszi a méncsikót 30 pénzért, az asszony egyből le is tolja, hogy megbolondult-e, vigye vissza és "boruljon térdre, hogy visszavegyék", a srác meg közbeszól, hogy majd ő betanítja a munkára. Közben meg a bérleti díjat be akarják vasalni rajtuk, úgyhogy kitalálják, hogy hónapos retket vetnek, és majd abból kifizetik, de végülis az öreg mégis inkább eladja Joey-t a seregnek, a srác meg menne vele mint önkéntes, de nem veszik be mert túl fiatal. Innentől fogva a rémes ír (?) tájszólás lehullik a szereplőkről, és elkezdenek kelet-európai fülnek is érthető angolsággal, 3-4 szavas tőmondatokban kommunikálni. Nem mintha sok jelentősége lenne annak, mit beszélnek, mert ez a történet nem erről szól. Eredetileg ez a lóca története, akit hol ez a fél ejt zsákmányul, hol meg amaz, hol így gyötrik, hol meg amúgy. A humán szereplők feltűnnek és pár perc múltán eltűnnek, nem velük kell itt azonosulni. Sajnos én a lócával sem nagyon tudtam, nem igazán sikerült őt megszemélyesítenie az alkotóknak, mellékszereplő maradt a saját történetében. De legalább baromi csúnyán is van világítva, csupa ellenfényes, félhomályos jelenet, semmi plasztikája nincs a képeknek... mindez megspékelve a divx korlátaival nem nyújtott igazán élvezhető képi világot, még 1,80 szélesre vetítve sem. :-(
Február elejétől a mozikban a magyar változat, rákövetkező hétvégén már ott lesz a bolhapiacon a mozigépész által lekamerázott kalózdvd. ;-)

Edited by Kocalovas, 2012 január 16. - 1:15.


#925 nandesz

nandesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 16. - 11:31

Azért a " nem sokat dumálnak benne" az kb. 1200 mondat :-) Ezt a Flicka 2 -re értettem.

#926 WildHorses

WildHorses

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 19. - 14:49

Megvan a War Horse (Hadak útján) c. legújabb lovas film magyar felírattal. Érdekel valakit? Ezen kívül van rengeteg lovas filmem dvd-n, ritkaságok is Zafir felirattal stb....

#927 bodnarlovas

bodnarlovas

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 19. - 14:17

Sziasztok!

Keresem ezt a dvd-t:

Frízek


Természetesen másikért cserébe:)

#928 Piskóta

Piskóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 196 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 19. - 15:24

Tegnap néztük meg a War Horse-ot este moziban, hát tényleg egy nem semmi film... :) Nagyon megbõgetõs, gyönyörû történet.

#929 ruffian

ruffian

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 168 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 12:55

Nem emlékeztek arra a filmre, amit kb. 1993-1994 körül csináltak, és azt hiszem, "Lovakrul" volt a címe. Leginkább a galoppról szólt, a végén az épp aktuális Magyar Derby gyõztes (1993, Finavon) futását mutatták. Igazából felvettem videókazettára, de nem találom:( Az elején, a fekete-fehér képeknél nagyon szép zene szól, azt próbálom azóta is kitalálni, mi lehet. A másik, kb. ilyenkor készült a Tattiban. Gömbi nevû oktató is szerepelt benne, egy csomó gyerek, pl. Fülepi Orsi (akire emlékszem) illetve még Benkõ Péter is. Nem emlékeztek ennek a címére?

#930 Sára

Sára

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 17. - 8:50

Látta valaki a Suttogó végét? Felvettem, de hála annak a sok %@&#ߤ!! reklámnak, az volt az utolsó, amit láttam, hogy Grace alatt feláll a ló... :mad: Mi történt utána? Könyvben már olvastam , de gondolom úgyis tökmáshogy fejezik be (mint ahogy a filmeknél általában)


Hát utána a Grace hazamegy az apjával de az anyukája még ott marad. Mert ugye szereti a Tom Bookert de aztán nagy nehezen elválnak egymástól és hazamegy és ezért kicsit szomorú a vége ... (de viszi a lovat is) :yeah:

#931 Tarance

Tarance

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 31. - 15:21

Sziasztok! Engem a "Lovak festõje" címû dokumentumfilm érdekelne, a Duna TV-n szokták idõrõl-idõre leadni. Sajnos semmilyen formában nem találtam meg se neten, se boltban. Várok bármilyen javaslatot hol lehetne fellelni. Köszönöm szépen elõre is a válaszokat.

#932 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 31. - 19:54

Sziasztok!

Engem a "Lovak festõje" címû dokumentumfilm érdekelne, a Duna TV-n szokták idõrõl-idõre leadni. Sajnos semmilyen formában nem találtam meg se neten, se boltban. Várok bármilyen javaslatot hol lehetne fellelni.

Köszönöm szépen elõre is a válaszokat.


Tudom ilyet nem szabad mondani, de n-core :D (illetve nekem itt van a gépemen is)

#933 enikol

enikol

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 13. - 15:21

Sziasztok! Van valakinek olyan DVD-je ami a mélyrelovaglásról, ló elengedettségérõl, stb. szól? :)

#934 lepke

lepke

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 23. - 18:00

Sziasztok! Ide is kiirom, hátha itt hamarabb látjátok! november 26-án hétfõn este fél 9-kor ZAFIR a filmbox familiy!!!! felveszi valaki??? Kösziiiiiiii

#935 Spanishereit

Spanishereit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 29. - 21:11

Sziasztok! Keresem a Fenséges fehér lovak (Majestic white horses) c bécsi spanyol iskoláról szóló filmet. Köszönöm elõre ha valaki tud segíteni! :D

#936 Kixi

Kixi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 21. - 19:07

ZAFÍR c magyar szinkronos lovas film eladó!

#937 WildHorses

WildHorses

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 28. - 9:28

Sziasztok!

Van valakinek olyan DVD-je ami a mélyrelovaglásról, ló elengedettségérõl, stb. szól? :)


Szia, nekem vannak ilyen dvd-im, meg még jó sokféle lovas, ritkaságok is, évek óta gyûjtögetem...

#938 WildHorses

WildHorses

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 6. - 14:54

Megjelent a Flicka 3. része. Most néztem meg dvd-n. Nagyon tetszik!!! Ajánlom a Flicka rajongóknak és mindenkinek.

#939 különc

különc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 10. - 20:45

Sziasztok! Tudom,hogy kevés az esély rá, de hátha valakinek megvan valamelyik. Philippe Karl DVD-ket keresek: Kizárólag angol nyelvû érdekelne :D “The School of Légèreté, Part 1 & 2 “Classical Dressage, Part 1-4” “Classical versus Classique” “Long reining” Fontos lenne. Köszi. Küli

Edited by különc, 2013 június 10. - 20:45.


#940 trojka

trojka

    Új vendég

  • Új tag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 26. - 17:13

Sziasztok.

 

Régota hajkurászom etz a lovas filmet esetleg tudvalaki segiteni a megszerzésében

 

http://www.port.hu/v...i_film_id=4464 

 

Vágta (Phar Lap)



#941 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 26. - 18:03

Most akkor Vágta (Seabiscuit) vagy Phar Lap?



#942 trojka

trojka

    Új vendég

  • Új tag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 26. - 18:11

Ez a cim a port.hu szerint

 

Vágta (Phar Lap, 1983) ezt keresném



#943 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 26. - 18:24

OK. Két Vágta című film van :D



#944 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 9. - 3:09

Neteslovas ismerős jóvoltából. Nagyon köszönjük! Több rész van, tanuljatok. :)


Edited by Kistáltos, 2015 március 9. - 3:10.

  • rongyo és N.C. kedveli

#945 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 17. - 19:39

Most meg a Paramounton egy lovas film, The Cup (A kupa) ausztrál lóversenyes film, olyanokat mondanak benne, hogy "mivel a ló egy terelő állat, nehezen viseli a változást" - kb 5 perce megy, de én már nem bírom nézni. Viszont biztos fog még menni, a Paramounton kb 10 filmet rotálnak 2 hónapig.

 



#946 nytobo

nytobo

    Új vendég

  • Új tag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 21. - 5:18

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni, Csontó Zoltán- A kommunikáció alapjai című oktatófilmet szeretném megszerezni, aki tudna ebben segíteni kérem jelezzen!

 

Előre is köszönöm!



#947 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 21. - 7:42

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni, Csontó Zoltán- A kommunikáció alapjai című oktatófilmet szeretném megszerezni, aki tudna ebben segíteni kérem jelezzen!

 

Előre is köszönöm!

 

Itt most akciós: http://www.lovaselet...mages.tpl.html 



#948 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 szeptember 25. - 16:35

"...egyrészt tökéletes film, másrészt meg nagyon jó történelmi tabló arról, hogyan pusztította el az amerikai vadnyugat romantikus mítoszát a technikai fejlődés, azaz a vonat, vagy ahogy az egyik szereplő, Cheyenne mondja, a csiga, ami két csíkot húz maga után."



#949 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 július 15. - 23:24

Ilyen a lóháton megélt boldogság
  • N.C. kedvelte

#950 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2021 december 25. - 19:58