Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas továbbtanulás/képzések


  • Please log in to reply
1069 válasz a témához

#81 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 13:49

Van még egy lehetõség. Itt úgy néz ki nincs felvételi, vagy csak nem említik: www.bszszsport.hu. Aki esetleg itt végzett írhatna róla.

#82 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 10. - 16:08

Hello!Én nem oda jártam, de idén csinálom a lovasoktatói. Bár a Szemmelweis Testn. Tudományi Egyetem kihelyezett tanfolyamára jártam (Gyõrbe), de eredetileg én is a lovasedzõit akartam megcsinálni (Itt két év). el is mentem kaposvárra felvételizni, aztán akkor szóltak, h amig nincs meg a lovasoktatóim addig nem mehetek edzõire. szóval ez lehet ennél is igy van, bár nem tudom, meg kell kérdezni.

#83 Tyda

Tyda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 11. - 10:47

Gina1113Mesélnél egy picit milyen is ez a lovasoktatói? Én épp most tervezem , hogy októberben elkezdeném a tf-en (Pesten). Azt szeretném igazából tudni, hogy mit is ad ez nekem. Milyen az oktatás színvonala, megéri -e egyáltalán vagy csak az OKJ-s papír miatt éri meg elvégezni. Elõre is köszi.Rézi

#84 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 14. - 19:52

Helloka!Bocsi, h csak most válaszolok.Meséljek róla egy kicsit többet?!Azt hiszem ugyanarról a tanfolyamról van szó, mert én is a tf-esre jártam csak kihelyezettre.Én eredetileg nem erre akartam jelentkezni, hanem a középfokú lovasedzõire, csak annak a feltétele volt ez. szóval számomra nem ez jelentette az igazi kihívást. Nem tudom amugy én suli mellett csináltam és simán ment a vizsgáknál huztam rá egy kicsit, de azok sem voltak vészesek. A tanárok meg elég jók voltak itt Gyõrben, aki nagyon szorgalmas az még többet is magára szedhet mint én. Amugy az elmélet az közös az összes szakágban. A gyakorlati része szakosodik, de azon még nem voltam jövöhéten kezdõdik. Külön tételek vannak, a lovas része meg lovagoltatás, ugrás, edzés felépítés. Majd elválik. Ha többet tudok majd írok!Csáó: Gina

#85 Tyda

Tyda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 9:25

Köszi Gina, várom a további fejleményeket. Igazából engem is a lovasedzõi érdekel, de addig még fel kéne szednem némi (elég sok) tudást az angol stílussal kapcsolatban. :D

#86 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 9:33

Oké! Jövöhéten már többet tudok:) majd irok. Melyik stílust szereted inkább?

#87 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 10:38

Sziasztok!Koromból adódoan lovas végzettségre még nem tettem szert, de már évek óta konkrét tervem van a jövõre nézve: terápás lovagoltatással szeretnék foglalkozni. Viszont egészen pontosan nem tudom,hogy hogyan tehetek szert ilyen végzettségre. Az biztos,hogy az ELTE gyógypedagógiai szakát fogom megcélozni elsõ lépésnek,viszont abban nem vagyok biztos,hogy ott lehet szakosodni,vagy utána kell még valamilyen tanfolyamot elvégezni?Ha tud valaki konkrétabbat,akkor írjátok meg! Elõre is köszi!

#88 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 10:57

Zsofisz, mellesleg látogasd meg a terápiás lovaglás topicban közzétett fóti eseményt az õsszel. Elvégre Martonvásár nincs messze Fót-tól.. :)

#89 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 15. - 17:04

Ernest,köszi az ötletet,Fót valóban nincs messze,ha lesz rá lehetõségem biztos lenézek :)

#90 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 16. - 6:29

Zsofisz17!Úgy tudom, hogy elõbb 1 gyógypedagógiai képzettséget kell szerezned, majd lovas "oktatói" képesítéssel kombinálva lehetsz terápiás.De van valami honlap is erre a témára: http://www.hippoterapia.hu/Itt tudsz érdeklõdni is!Üdv!

#91 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 16. - 6:39

Hello!Én is úgy tudom, h ez a kettõ kell.Még egy oldal, ha érdekel, elég sok infó van rajta:Lovasterápia SzövetségÜdv:Gina

#92 Zsofisz17

Zsofisz17

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 853 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 16. - 13:00

Köszönöm az infokat! :D

#93 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 24. - 11:40

Gina 1113!Milyen volt a gyakorlati képzés? És hol volt? És vizsga mikor lesz?

#94 Tyda

Tyda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 24. - 16:05

Gina, ha angol és western között, akkor határozottan western. De tetszik a mongol és egyéb ázsiai népek lovaglási stílusa is.Bocs hogy csak ilyen késõn válaszolok, de eddig tanultam, ma volt az utolsó vizsgám.

#95 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 24. - 16:53

Sziasztok!Hát a gyakorlat...ééérdekes...Helyszín: Gyõr, Integrál Lovardaelõször is 5napra volt kiirva, ehelyett lett 4. 1.nap: pályaépítés(semmi más)2.nap: lovaglás, de ugrani nem ugorhatunk (hárman szerencsések ugorhattunk az Integrállal, meg a Nemessel.)3.nap: Iby Zoli egésznapos beszéde az 50 kérdésrõl elsõ szünet 3 óra után... :hu: 4.nap: vizsga Reggel bejelentették futószárazzunk is:) Pálya lovaglása (felügyelõ biztos Pruttkai Zoli(Cicke)) A Pruttkai ugy tudta h már ugrottunk pályát vmelyik nap.... :confused: csak mi nem tudtunk róla. Ezután elméleti vizsga: könnyü volt improvizálható, ha vki ért a lovakhoz, meg a versenyekhez (ált. mindegyikhez egy kicsit:))De amugy megérte a 23e Ft-ot...

#96 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 24. - 16:54

Tyda:Semmi gond. Milyenek lettek a vizsgáid??

#97 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 24. - 17:22

megy valaki szeptemberben középfoku lovas edzõire? ugy néz ki én is megyek,tovább képezem magamat.

#98 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 25. - 8:18

Háát én gondolkoztam rajta, de nem hiszem h egyenlõre be vállalnám a vizsgán az 130as pályát. Ahhoz nekem nincs lovam, meg az hiszem még képzettségem se, sõt anyagiak sem igazán. de egyszer még lehet megcsinálom, ha minden összejön.

#99 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 25. - 13:20

Mijen 130-as pája? Jó az 80-90cömönek is benne talán 1db.100 centis . :D A szakedzõin van csak magasabb:100-110cm s ugrás. Halyrá mindenkinek.Viszont az elméleti az baromi kemény.Ott simán gimnasztikázni kell meg fekvõtámaszozni.

#100 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 25. - 14:06

Hát az a lovasedzõi aminek kaposváron van a felvételije és két éves, annak a végén egy 130as pálya megugrása kötelezõ, ezt még kaposváron mondták amikor lent voltam felvételizni. ez a tf-nek a 2 éves képzése.

#101 Gina1113

Gina1113

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 68 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 25. - 14:08

Méteres pályát most kellett ugranun a lovas oktatóin.

#102 Tyda

Tyda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 26. - 2:34

Naaagy OFF: Gina: Általában véve egész jól, volt egy ami nem sikerült, és ez eléggé kiakasztott, de amugy OK.

#103 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 26. - 9:15

Szami, vagy valaki, aki többet tud Pécelrõl nálam!Légyszíves meséljen nekem valaki a péceli suliról, hogy mit lehet ott tanulni, egyáltalán mi a becsületes neve az intézménynek, meg ilyesmik. Esetleg vélemények?

#104 Nedi

Nedi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 26. - 16:56

Szia Dreamcatcher!Én személy szerint nem tudok sokat a péceli suliról, de Tetke oda (is) járt, és ha utol tudod érni (nem sûrûn jut õ se géphez sajna), bizti mesél neked róla, szerintem.

#105 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 13. - 10:29

Fõleg Petya figyelmébe ajánlom! :D :D :D A www.lovasszovetseg.hu honlapon megjelentetett hirdetés szerint lovaskultúra irányban másoddiplomát adó képzés indul.Ha már annyira megszerette az angolos kiképzést... Lehet továbbtanulni! :D

Edited by furioso, 2005 július 13. - 10:31.


#106 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 13. - 21:08

mert megszeretették velem :( :mad: olyan jól megy ez az oktatói képzés nálunk, hogy még azzal is megutáltatják aki elkötelezett (magamra gondolok) lovas lennenevetséges az egészP.

#107 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 14. - 11:59

A lovaskultúrás izérõl a júliusi Pegazusban esik szó részletesen. Nem tûnik a maga kategóriájában petyhüdtnek, Dallos Zósfia díjlovaglást, Bozsik József fogathajtást oktat... És még Páska Ildikó, Gyõrffy-Vilám András is tanít.

#108 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 5:37

Nemcsak angolos képzés lesz benne, van westernes is. Az alapozó tárgyakat az egyetem tanárai tartják, a szaktantárgyakat: Geleta Károly, Boros Sándor, Páska Ildikó, Zupán Péter, Dallos Zsófia, Bozsik József, Harangozó János, Gyõrffí-Villám András, Mausz Gotthard, Szuhár Gabriella és Dobozy László.Szaktantárgyak:- a ló származása, fajták, fajtacsoportok- sport-ló fejlõdéstörténete- a ló anatómiája,- lótenyésztés, tartás, takarmányozás, egészségvédelem,- lósportok és lovassportok,- lovaglás mozgástana- lovardai ismeretek- a ló belovaglása, edzése, teljesítményvizsgálatok- szerszám, eszközismeret,- lovaglás oktatása futószáron, osztályban, pályán, terepen,- lovas torna- díjlovaglás- díjugratás- fogathajtás- lovas játékok- lovas edzés módszertana- a gyógy-lovaglás elmélete és módszertana- hagyományõrzõ lovaskultúra- lovas turizmus- western lovaglás- lótartásra, lovaglásra vonatkozó jogszabályok- lovassportok versenyszabályai- lovaskultúra menedzsmentje,- lovaskultúra terjesztése iskolákban és a társadalomban.5 féléves képzés. A következõ munkaköröket lehet betölteni:- gyermek, felnõtt lovas szakoktató- lovas szaktanácsadó,- szakértõ kutató- egyetemi kutató- lovas létesítmény, vállalkozásvezetõ lovas,- túravezetõ

#109 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 10:22

Jó lenne pár elõadásra beülni... :) Vagy a jegyzeteket elolvasni. Lesz, vajon, aki jelentkezik? Fórumos?

#110 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 12:32

Engem érdekelne a képzés, csak a munkahelyemmel kellene tudnom egyeztetni. Úgy látszik más fórumosokat nem érdekel. Vagy csak nem jó a reklámja?

#111 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 12:40

Frakk, nem Te vagy a fõnök a munkahelyeden? Kár. De majd a jövõ. A felsorolt nevekbõl ki a westernes? Nem látom az elõzményekben, mennyibe kerül - vagy csak vakolok itt.Furioso is figyelemmel kísérte ezt adolgot, de lehet, hogy most õ sem akar beiratkozni.

#112 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 12:47

Sajnos nem én vagyok a fõnök, de nem is szeretnék az lenni.A képzés félévente: 178000 Ft, amiben benne van a gyakorlati foglalkozás és a táborköltség. Ebben a félévben 3x4 nap konzultáció lesz Sóskúton, és egy hét Debrecenben tábor.A westernt nem tudom, hogy ki oktatja.Egyébként egy diplom kell a jelentkezéshez. A felvételi: alapjármódokban bizonyított gyakorlati lovagló tudás (Sóskúton). A megfelelõ fizikai és egészségi állapotot neked kell eldönteni, hogy megvan-e.Egyébként voros.sz@freestart.hu -n lehet érdeklõdni vagy ezen a számon: 06-20-3721-631 .Jó lenne, ha mást is érdekelne!

#113 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 12:53

Engem nagyon érdekelne, de nem túl sok a 178e/félév? Én régen jártam suliba, nem tudom mi mostanság a "tarifa", de kissé sokallom a 178ezret és sajnos a párom is sokallani fogja.Tudom nagy nevek tanítanak, ezért is érdekelne, de húzós az összeg.Különben írtam már emailt, hogy a képzés milyen formában történik majd.- Esti, nappali, levelezõ?

Ebben a félévben 3x4 nap konzultáció lesz Sóskúton,

Ezek szerint távoktatásos jellegû lesz a képzés?

#114 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 13:02

"Frakk0310:... Úgy látszik más fórumosokat nem érdekel. Vagy csak nem jó a reklámja?" Már miért ne érdekelne. Csak feltehetõleg kevés olyan fórumos van, akinek másoddiplomaként ez a képzés szakirányú. Passziónak, felelõs munka, család és lovazás mellett pedig ritkán engedheti meg magának az ember, pláne nem 178.000 Ft-ért, öt féléven keresztül. :gm: Ennyi erõvel mûvészettörténetet, vagy mûtárgybecslést is tanulhatnék. Az is érdekel, és kb. a felébe kerül. Idõ viszont egyikre sincs. Egyébként a napokban beszélt a férjem, Öreg Bölény Gyõrffy-Villám Andrással. Ez a téma is elõkerült, pont azért, mert engem is érdekelt, hogy egy-egy elõadásra be lehetne-e ülni. Nem tudott válaszolni - szerintem pedig miért ne, a kutya se tudja egy egyetemi elõadáson, hogy ki miért ül ott - viszont érdeklõdés esetén a saját témájából nekünk, a fórumosoknakl is szívesen tart elõadást. (Hogy mennyiért, azt nem tudom, erõl nem volt szó.)Na, mire több részletben összehoztam a szösszenetet, mások is reagáltak.Szerintem is sok. Nem mindenhol vagyok képben, de szakjogászi képzés pl. kevesebb. mint a feléért indul.

Edited by Adrienn, 2005 július 19. - 13:08.


#115 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 13:15

........5 féléves képzés. A következõ munkaköröket lehet betölteni:- gyermek, felnõtt lovas szakoktató- lovas szaktanácsadó,- szakértõ kutató- egyetemi kutató- lovas létesítmény, vállalkozásvezetõ lovas,- túravezetõ

Hozzászólás megtekintése

Közel 900000 ft.-ért igazábol semmit sem nyujt.Szerintem.Aki lovastudását bõviteni szeretné,annak nem ez az oktatás a megfelelõ. Igazábol mit ad ennyi maniért?(költõi kérdés) :DAmit egy sima lovasoktatói,túravezetõi tanfolyam,csak 'díszes köntösbe'tekerve.Mit lehetne még kutatni,amit már ne kutattak volna?Aki kutat(sok pénz kell ,különbözõ országok lov.kult.stb)az kutathat ez becses oktatás nélkül is.Valószinûleg van tapasztalata hozzá.Lovas szaktanácsadás pedig valszeg a turisztikát öleli fel.(falusi-lovas turizmus)Szóval szerintem pénzkidobás,bár jól hangzik a 'cím' ...lovas szaktanácsadó....stb.Pl. megy a figura,tud lépni,ügetni,vágtázni(bár ennyi pénzért nem hinném,hogy kéne tudnia) befizeti a suskát,elvégzi a folyamot,kapja a cimet és boldog.Azt hiszi,hogy Õ már 1 magasan kvalifikált lovas szakember.Aki meg komolyra veszi,hisz benne az meg köpköd 2és félév után,hogy ismét palira vették :DSok sikert.

#116 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 13:38

úgy látszik nem csak én sokallom ezt az árat. Kissé elszaladt velük a ló :)

#117 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 13:41

Azután jön a következõ probléma, miszerint is alig jelentkeznek, mert a hobbiból járjak suliba 178ezer/félévért kevés jelentkezõ lesz és ebbõl leszürik majd a tanulságot és levonják a következtetést: nincs igény a lovasképzésre, mert lám-lám erre se jelentkeztek elegen.

#118 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 14:05

Én se mondanám, hogy kevés. Sajnos, én kevésbé vagyok optimista abban, hogy be lehet ülni.Mindazonáltal az elképzelés tetszik, a tematika tetszik, az elõadók tetszenek (van, akinek kevésbé kell ez és az; az én tapasztalatom az, hogy egy embert ismerek csak, akinek nem kell ismeretfelújítás :) Gonosz, de megalapozott megjegyzésem, ritkán látom felkantározott ló "szabályos" fogását, ami eléggé alap dolog...)Persze, elõre sose lehet tudni, mennyire alapos vagy elnagyolt lesz a tartalom, ami a fenti szép címszavak mögött van.Legalább, ha indul, és elõre megtudom, és még nem is tesz keresztbe senki épp aznapra nekem, Sóskúton oda lehet osonni. :)

#119 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 14:54

Azt nem tudom, hogy hányan jelentkeztek, de augusztus 22-én van a felvételi Sóskúton.Az ár szerintem is sok, de ha biztos lehetne az ember, abban, hogy ezzel a végzettséggel találna magának rendes munkát, lehet, hogy megéri.

#120 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 19. - 15:19

Ez kb.arra jó,ha van 1-200 milkós lovastelepe az illetõnek és õ lesz az okleveles-diplomás szakoktatótanácsadótúravezetõ és kutató a lovainál.és persze +1 ember(ispán) aki valóban ért a lovakhoz stb. :Döööö.....milyen rendes munkát lehet találni? kvalifikált lóápoló? :Dilyen képesitése szinte mindenkinek van már(kivéve én) okt.turvez.manager