Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Appaloosa


  • Please log in to reply
715 válasz a témához

#641 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 23. - 14:54

nem feltétlenül noriker. a mi csikónk anyukáját is osztrákiából hozták, sztem vmi kicsi vaskos lábu nagy feju hegyi poni lehet. Megsugom, millio egyezö tulajdonsága van a pötyiknek :D sávolt pata, pöttyök, pigmenthiányos foltok stb... (h a föbbeket emlitsem) ami talán tulajdonságaiban a legközelebb áll az appaloosához az a KNABSTRUPI sztem.
megnézhetitek a többi képet is a mappában :)
foto
nekünnk papa illusion dream appaloosa, az anya meg ismeretlen. (a marhalevélen az volt h fajta: indián tarka :D sztem ez egy uj fajta hihi.
Sztem az appaloosának pici feje és atomvékony lába (is) van :) p9ttyös lofajtából, meg azért van egy pár. de amugy sem az a lényeg, hanem h arra amire te szeretnéd megfeleljen, és jó legyen a kapcsolatotok :)
A csikód egy tündér, sztem nem vlesz vele probléma, de az elején fektesd le a szabályokat, h ki a fönök, és gyerünk azzal a kötöfékkel ;)

#642 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 23. - 22:14

Próbált már valaki regisztrálni az Appaloosa Sport Ló Szövetségnél?????? Itt vajon ugyanúgy adnak származási lapot is??

#643 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 24. - 20:29

köszönöm a válaszokat :) Kötõfék siker, magától beledugta az orrát, no kicsit azért bíztatni meg vakargatni kellett. De felhúztam rá, és kis macera után sikerült a kellõ méretre igazítani. Közben új info, nem a kupec fedeztette a kancát, hozzá is így került, õ úgy tudja appaloosától van. De megpróbálom utolérni fecske származási adatait. Ma volt állatorvos, tetszik neki a pici :) Holnap megy a kovács, kicsit megreszelgeti a patákat. Én most értem vissza egyetemre, holnap 2 vizsgám is van, úgyhogy nem lehetek ott. Csütörtökön szeretném vezetgetni, meg leszoktatni arról hogy rám faroljon egy kis seggvakarásért, lassan mondjuk megérti, hogy én oldalvást akarom vakarni.

#644 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 24. - 20:34

hétszentség sajnos, hogy ki fog világosodni, kár a szép jegyekért (meg azért, hogy csinosnak hívják :gm: ). nekem is farfoltos fekete pöttyösöm volt, a végén lett egy hófehér, elszórtan testszerte (orrtól végig) pici pöttyökkel leszórt lovam, a seggén nagyobb foltokkal, azok kivétel nélkül megmaradtak. ha itthoni fedeztetés, akkor sanszos, hogy nóri van benne (itthon a knabstrupi is elérhetetlen, akiket ausztriában ismerek, azok meg szintén nem kevésért fedeznek, de ott is csak két tenyészet van, ismerem mindkettõt, nem hiszem, hogy csak úgy ráugratják egy holsteinire a lovukat), amikbõl van itthon több mén is, zömükben mégis a gánt admirális és generális révén szórják a pöttyös babákat, de már nekik is sok fedmén (és kevésbé fed, inkább mén) utódjuk van.

#645 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 26. - 7:56

sibu megnéztem a képeket! Halálian nézett ki csikóként! Tényleg jól kivilágosodott! biztosan ki fog világosodni, már látni a csikószõr alatt a sötét-szürkét, helyenként világosabbat. Meglátjuk milyen lesz, a jelleme kiváló, úgyhogy nagy gond nem lesz. Apjáról még nincs konkrét infó, de a lényeg, hogy egészséges és erõs legyen. A Csinos nevet anyu adta neki, és megtetszett mindenkinek, de másik neve a Bodza, az is tetszetõs :)

#646 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 5. - 13:40

a bodza tökéletes sztem :) illik rá ;) és egyedibb!!!


én meg megint hoztam pikcsört. olyan gyorsan nő ez a kölök :) a pöttyök a nyereg alatt bujkálnak
Posted Image

Edited by sibu, 2011 június 5. - 13:41.


#647 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 5. - 15:32

Húú de jól néz ki!!!

#648 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 5. - 17:51

köösziiii :D átadom. szegénynek annyi csipés volt a vállán.... :S:S:S:S ugy sajnáltam :S

#649 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 7. - 14:38

köösziiii :D átadom. szegénynek annyi csipés volt a vállán.... :S:S:S:S ugy sajnáltam :S


ebben a melegben sajnos a szúnyogok és a böglyök nem tétlenek, nem is beszélve a legyekrõl :mad:

#650 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 20. - 22:58

Sziasztok! Nem ismerem igazán ezt a Topicot, de szeretnék néhány app.-t fotozni tud valaki olyan helyet ahol található ilyen pacc? Esetleg több is? Szivesen kimennék egyszer fotózni, ha megoldható:-) Köszönök minden segítséget:-) Andi

#651 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 15. - 15:31

Posted Image Kicsike Pihe! Posted Image

#652 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 25. - 13:37

segítsetek légyszi, van ezeknek a lovaknak itthon tenyésztõ szövetségük, nem találom....

#653 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 31. - 13:06

Milyen appaloosa fedezõmének vannak Magyarországon jelenleg? (Olyan amelyik elérhetõ áron fedez)

#654 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 3. - 6:59

Dréén Csabát kérdezd!

#655 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 4. - 19:05

Sziasztok! Arról tud esetleg valaki, hogy az egyik ismert appaloosa fed mén, RR Illusion Dream hogy került Vas megyébe? Egész pontosan Sárvár - Rábasömjénre? Ennél is pontosabban nem túl állatbarát, setét lókupecek kezére?? A lovasok.hu-n láttam és eléggé elképedtem!!! Itt van közel és tudom, hogy piszkosul nem jó hely....

Edited by Virágkoszorú, 2012 szeptember 4. - 19:06.


#656 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 4. - 20:04

Mondjuk megszorúlt a gazda és kpben letettek pénz érte...nagyon sajnálom a lovat, mert nem ezt érdemelte...de van olyan helyzet ami ezt hozza...nem tudom mi történt , csak találgatok.

#657 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 5. - 19:47

Már hívtam a kupecet én is, meg is duplázta a ló árát, és a fedeztetést is 150 000, pedig vele akartam.. Nagyon sajnálom, hogy oda került, tényleg nem jó hely. Az én egyik kancám is onnan van, nagyon átvert vele.. A lovak meg bezsúfolva állnak az állásokba, van olyan amelyiket 2 hónapja nem engedte ki kb...


Sziasztok!

Arról tud esetleg valaki, hogy az egyik ismert appaloosa fed mén, RR Illusion Dream hogy került Vas megyébe? Egész pontosan Sárvár - Rábasömjénre? Ennél is pontosabban nem túl állatbarát, setét lókupecek kezére?? A lovasok.hu-n láttam és eléggé elképedtem!!! Itt van közel és tudom, hogy piszkosul nem jó hely....



#658 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 5. - 20:11

most találtam meg a hirdetését. atyaég, én láttam a mént személyesen, hogy néz ez most ki? hova lett a nyaka? a tartása, minden... sírna a régi gazdája, ha látná :(

#659 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 7:00

De nagy kár érte!

#660 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 12:18

Én meg azt hittem, nem is az a ló, csak a nevét használta fel kamuként...bakker! :rolleyes: Állatvédõsök ilyenkor hol vannak? Pláne ha sok ló van ott és még csak ki sem viszik õket.. :mad:

#661 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 17:37

Most beszéltem velük.. állítólag eladták Ausztriába.

#662 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 17:42

Elõször én is azt hittem, hogy csak kamu, mert azt is szoktak, de nem. Az én lovam is a tõlük vett kancától született. A kancát úgy adták el a tulajnak, hogy azt mondták nincs fedeztetve, minden oké vele. Ez félig igaz volt, a kanca szép és okos, csak épp vemhesítve volt. Az általuk árult egyik pettyes zugméntõl, amit persze appaloosának állítanak be. Lehet hogy van benne vér, de inkább noriker félvér szerûség. No mindegy, megszületett a csikó, Csinos, õ lett az enyém. De kb egy hónapos volt, amikor érthetetlen okok miatt megjelentek a tartási helyen, én pont ott voltam, és vissza akarták vásárolni a csikót. Mondtam nekik, hogy errõl lekéstek, nem eladó. Még párszor hivogatták a tulajt, mert nem hitték el, hogy az enyém, azt hitték, lovász vagyok. Sõt a kancát is vissza akarták venni. A tulajt viszont átvágták azóta még kétszer... volt két kisbérije, belovagolva, bekocsizva, azokat becserélte náluk két lipicaira. Amik úgy néztek ki, hogy had ne mondjam, Linkelek be képet majd a végén. Két frissen herélt - persze kupec módra-, bedagadt, sebes lábakkal, soványan. Az volt a szöveg: 5 és 6 évesek, tökéletes paripák, majd kicsit felhíznak, szépek lesznek a kocsiba és a hintóba. Aha ez abból állt, hogy kb két hétig hasmenésük volt, mert a friss fû és a 4,5 ha legelõ megtette a hatását. Emellett rúgták, marták egymást, mivel Csinos anyja kanca, (csinos akkor még pici volt) harcoltak érte és az õ kocsipárját is támadta az egyik. Nem híztak fel, nem gyógyultak a sebek, bár kocsiban szóra, jól mentek. Ja és a poén: tudva levõ, hogy lipicai sütésben olvasható az egyik oldalon a születési dátum, másik oldalon a ló száma. Évszámok a következõk voltak: '95 és '96. Fogaikról is látszott... rajtunk röhögött a fél város, olyan csúnyák voltak. Aztán visszacserélte a tulaj õket, most két pej herélt van helyettük, de szintén soványan, ápolatlanul jöttek. Egyikük sem volt normálisan bekocsizva, a sötétebbik a mai napig betüzesedik egy idõ után és nem néz semmit, csak vágtat. A másikat annyira verték, hogy egy hónapba telt, mire rendesen meg tudtam simogatni, anélkül, hgoy elszaladt volna. Mesélte a tulaj felesége, milyen körülmények uralkodna ott:
- zsúfoltság, kosz, patkányok, elhullott kisállatok - mondta sírva jött ki onnan, nem bírta. Más kérdés, hogy a tulaj helyébe én nem is üzleteltem volna velük, de ez nem az én döntésem.

Állatvédõk?? Sajnos a híres neves, mondva csinált , de még a lelkiismeretes állatvédõk sem merik felvenni ellenük a harcot, miután kiderül, hogy terebélyes kisebbségi családról van szó. Sömjénben két háznál vannak lovaik, plusz még Gércén is. Én nagyon sajnálom a lovakat, mert tudom mennyi szenvedés vár ott rájuk és tudom mi munka rendbe tenni egy ilyen állatot. Pedig szép, ígéretes lovaik vannak, csak tönkremennek. És vagyonokat kérnek értük... Ha millióim lennének, már a sitten ülne a banda a lovak meg normális helyen... szinte minden hétvégén elmegyünk arra ha megyünk haza, néha lovaskocsival. Gondoltam rá, hogy kikapok egyet a "karámból" és lelépünk...

Néhány érzékeltetõ kép:
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

A pejek azóta feljavultak, õk tényleg 6 év körüliek, csak épp nem használhatóak, nagyon sok munka van még velük. Az ijedõsebb sokkal hajlamosabb a munkára, tanulásra.

#663 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 18:07

Bocsi a mén Zsirán van állítólag, de osztrák tulajdonban, persze a tulaj számát nem adják ki... A 2 kanca amit mi hoztunk tõle, azokat 9 és 11 évesnek mondta, de kiderült hogy 20, és 24 évesek, az egyik kehes, a másik patacsontsüllyedéses, és repedt a lapockája... A nem kehes is köhögött 1 hónapig még, toltam bele az ACC-t, meg csipásak voltak stb.. Mondjuk õk szerencsére csak 2 hetet töltöttek ott, és nagyon kedves, szelíd lovak, de ugye szinte használhatatlanok...

Edited by bartorsi, 2012 szeptember 6. - 18:18.


#664 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 18:23

Pf..... az se semmi.... Szomorú.... :(

#665 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 20:30

Mindent elhiszek a kupecról, amit leírtatok, cseppnyi kétségem sincs. De ezek a képek alkalmatlanok a leírtak alátámasztására.

#666 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 7. - 13:53

Nem mondtam, hogy alkalmasok, csak próbáltam érzékeltetni. Ezek a képek már a tulajnál és nem a kupecnél készültek. Ott helyben nem voltam és nem is készítettek képet. De szerintem el lehet képzelni, bár a pejek jobban néznek ki, mint a lippek, de a lippek elég rossz állapotban voltak akkor, ez talán látszik a képeken.

#667 Dodge

Dodge

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 15. - 9:54

2012. szeptember 29-30. MÁNY, HUNGARY

Eldorado Trophy 2012/2

Tenyésztõi reiningverseny/"Breeders Cup" – 200 000 Ft különdíj

MLSZ Reining Szakág
NF Open, Fiatal, Ifjúsági, Gyermek -II. bajnoki forduló,
B kat. Open, Amatır, Ifjúsági, Kezdı Lovas -V. forduló

NRHA/NRHA Hungary – 950 $ összdíjazás
3. kvalifikációs verseny a 2013. évi NRHA EB-re


AQHA SHOW II.
Magyarországi Quarter Horse (HQHA), Paint Horse (HPHA) és
Appaloosa HorseTenyésztıi Egyesületek (ApHCH) Tenyészszemléje.


Helyszín: Mány, Alsóırspuszta, Eldorado Ranch
Kapcsolattartó: Kis Tamásné tel.:+36 20 352 4297
Nevezés: e-mail.:mlsz@gmail.com, nevezési határidõ:2012. szeptember 23.
NRHA/NRHA H nevezés: email: nrha.hu@gmail.com, nevezési határidı: lsd mint fent, de legkésıbb 2
órával a versenyszám elıtt, illetve a szombat és vasárnap reggeli számok elıtt elızı nap este az utolsó
versenyszám végeztével
Versenypálya: kültéri pálya: 30x60 homok csúszópálya, fedett lovada 20x40 homok
Bemelegítı pálya : kültéri pálya: 30x60 homok
Versenyigazgató: Bámer Imre
Bíró: függõben
Versenyközvetítõ: Szilágyi Rita
Szervezetek: MLSZ Reining Szakág. AQHA, HQHA, HPHA, ApHCH, NRHA, NRHA Hungary
Versenyiroda: Helyszínen, nyitva tartás:2012.09.28. 16:00.
Versenytitkár: Kis Tamásné tel: + 36 20 352 4297 e-mail:mlsz.reining@gmail.com
Box foglalás: e-mail: mlsz.reining@gmail.com, határidõ: 2012. szeptember 23.
a lefoglalt boksz (ok) kifizetése kötelezı, elfoglalható:2012.09.28. A nevezési határidõ után érkezõ
bokszfoglalást nem tudjuk garantálni.
Boksz díj: 3.000,-Ft./nap/boksz (alom biztosított, az ár tartalmazza), amennyiben a boksz ellenértékének átutalása a Magyarországi Quarter Horse Tenyésztık Egyesületének KDB Bank Rt. 13520405-24001098- 40110000 sz. számlájára történı befizetéssel 2012. 09. 23-ig megtörténik. Helyben fizetés esetén 4.500,- Ft/nap a boksz díja. Kisbálás széna: 1.000,-Ft/bála
Versenyiroda díj : 4.000.-Ft./ ló-lovas páros.
Paid Warm Up Reining: 2.500,-Ft 09.28. 16:00.
Ügyeletes állatorvos: Dr Drén Csaba
Patkoló kovács: Bánki Róbert
Állategészségügyi vonatkozások: érvényes lóútlevél, egy éven belüli negatív eredményû vérvizsgálat
fertõzõ kevésvérûség és 3 éven belül takonykór valamint lóinfluenza elleni immunizálás (alapimmunizálás+hat hónapon belüli oltás) FEI/MLSZ szabályzat szerint.

Tervezett napirend


(a nevezések beérkeztétıl függıen az idırend beosztásának/változtatásának jogát a rendezéség fenntartja)

PÉNTEK

18:00
1140 Cutting All Ages Open AQHA

19:30
1031 Yearling Stallions Open AQHA
1032 Two Year Old Stallions Open AQHA
1033 Three Year Old Stallions Open AQHA
1034 Aged Stallions Open AQHA
1730 Performance Halter Stallions Open AQHA
1010 Grand Champion Stallions Open AQHA
1054 Yearling Mares Open AQHA
1055 Two Year Old Mares Open AQHA
1056 Three Year Old Mares Open AQHA
1057 Aged Mares Open AQHA
1750 Performance Halter Mares Open AQHA
1012 Grand Champion Mares Open AQHA
1074 Yearling Geldings Open AQHA
1075 Two Year Old Geldings Open AQHA
1076 Three Year Old Geldings Open AQHA
1077 Aged Geldings Open AQHA
1770 Performance Halter Geldings Open AQHA
1014 Grand Champion Geldings Open AQHA
2036 Stallions (Two and Under) Amateur AQHA
2037 Stallions (Three and Over) Amateur AQHA
2730 Performance Halter Stallions Amateur AQHA
Grand Champion Stallions Amateur AQHA
2051 Mares (Two and Under) Amateur AQHA
2052 Mares (Three and Over) Amateur AQHA
2750 Performance Halter Mares Amateur AQHA
Grand Champion Mares Amateur AQHA
2071 Geldings (Two and Under) Amateur AQHA
2072 Geldings (Three and Over) Amateur AQHA
2770 Performance Halter Geldings Amateur AQHA
Grand Champion Geldings Amateur AQHA

20:00
4120 Showmanship at Halter All Ages Youth AQHA
2120 Showmanship at Halter All Ages Amateur AQHA

SZOMBAT

8:00
50001 Reining Jackpot #7 Open NRHA Hungary
3340 Reining All Ages #5 Novice Amateur AQHA
5340 Reining All Ages #12 Novice Youth AQHA
5340W Reining All Ages #12 Novice Youth HQHA-HPHA-ApHCH
1600 Reining Limited Non Pro #2 LNP NRHA

10:00
4360 Western Riding All Ages Youth AQHA
2360 Western Riding All Ages Amateur AQHA
1360 Western Riding All Ages Open AQHA

10:30
5380 Trail All Ages Novice Youth AQHA
5380W Trail All Ages Novice Youth HQHA-HPHA-ApHCH
3380 Trail All Ages Novice Amateur AQHA
3380W Trail All Ages Novice Amateur HQHA-HPHA-ApHCH
4380 Trail All Ages Youth AQHA
2380 Trail All Ages Amateur AQHA
1380 Trail All Ages Open AQHA
1380W Trail All Ages Open HQHA-HPHA-ApHCH

11:30
W Trail vezetõszáron Youth 10 & Under HQHA-HPHA-ApHCH

12:30 EBÉD

13:30
5310 Reining Rookie Level2 #6 Rookie NRHA
3100 Reining Youth 13&Under #5 Youth 13&U NRHA
1301 Reining Limited Open #9 LO NRHA
4340 Reining All Ages &8 Youth AQHA

14:30
2140 Cutting All Ages Amateur AQHA
02140W Cutting All Ages Open HQHA-HPHA-ApHCH

17:00
2340 Reining All Ages #6 Amateur AQHA
Reining Y. (Youth, Fiatal) 16-21év #7 Youth MLSZ NF
OPEN számok verseny a versenyben! :
1340 Reining All Ages + "Breeders' Cup" #2 AQHA
1340W Reining All Ages + "Breeders' Cup" #2 HQHA-HPHA-ApHCH

Reining Kezdõ Lovas #L5 Kezdı Lovas MLSZ B kategória
Reining Ifjúsági #L6 Ifjúsági MLSZ B kategória

VASÁRNAP

9:00
10001 Reining Green Level2 #5 Green NRHA
1500 Reining Intermediate Non Pro #8 INP NRHA
Reining Open #3 Open MLSZ NF
3200 Reining Youth 14-18 #4 Youth 14-18 NRHA

10:30
5400 Western Horsemanship All Ages Novice Youth AQHA
5400W Western Horsemanship All Ages Novice Youth HQHA-HPHA-ApHCH
3400 Western Horsemanship All Ages Novice Amateur AQHA
3400W Western Horsemanship All Ages Novice Amateur HQHA-HPHA-ApHCH
4400 Western Horsemanship All Ages Youth AQHA
2400 Western Horsemanship All Ages Amateur AQHA

11:30
5420 Western Pleasure All Ages Novice Youth AQHA
5420W Western Pleasure All Ages Novice Youth HQHA-HPHA-ApHCH
3420 Western Pleasure All Ages Novice Amateur AQHA
2420W Western Pleasure All Ages Novice Amateur HQHA-HPHA-ApHCH
4420 Western Pleasure All Ages Youth AQHA
2420 Western Pleasure All Ages Amateur AQHA
1420 Western Pleasure All Ages Open AQHA
1540W Western Pleasure All Ages Open HQHA-HPHA-ApHCH

12:30 EBÉD

13:30
Reining Ch. (Children, Gyermek) 12-14év #6 Children MLSZ NF
Reining J. (Juniors, Ifjúsági) 14-18év #8 Junior MLSZ NF
3340W Reining All Ages #12 Novice Amateur HQHA-HPHA-ApHCH
1100 Reining Open #1 Open NRHA
Reining Amatır #5 Amatõr MLSZ B kategória
Reining Open #10 Open MLSZ B kategória

Eldorado Trophy

Nevezés,díjazás


AQHA:
Start díj: 4.000,- Ft/osztály, Cutting 8.000,- Ft/osztály/ló,
Bírói díj: Open és Amateur osztályban 1.500,- Ft/osztály, Youth és Novice osztályokban nincs.
Díjazás: kupa 1. hely, díjszalag 1-6.

Az AQHA Open All Ages reining száma „verseny a versenyben” jelleggel a HQHA-HPHA-ApHCH
Open reining számával együtt kerül megrendezésre, és a legeredményesebb hazai tenyésztésõ
(Magyarországon született) ló 200.000,- Ft különdíjazásban részesül.


HQHA, HPHA, ApHCH:
Start díj: 2.500,- Ft/osztály
Bírói díj: Open és Amateur osztályban 1.500,- Ft/osztály, Youth és Novice osztályokban nincs..
Díjazás: díjszalag 1-6.

MLSZ:
Osztály - Start díj/Ft. - Díjazás
MLSZ NF Open #3 - 5 000 - kupa 1. hely, díjszalag 1-6.
MLSZ NF Y, Fiatal #7 - 3 000 - kupa 1. hely, díjszalag 1-6
MLSZ NF J, Ifjúsági #8 - 3 000 - kupa 1. hely, díjszalag 1-6
MLSZ NF Ch, Gyermek #6- 3 000 - kupa 1. hely, díjszalag 1-6
B-kat Open #10 - 3 000 - díjszalag 1-6
B-kat Amatır #5 - 3 000 - díjszalag 1-6
B-kat Ifjúsági #L6 - 2 000 - díjszalag 1-6
B-kat Kezdı Lovas #L5 - 3 000 - díjszalag 1-6

NRHA, NRHA-H:
NRHA Hungary osztályok Start díj - Ft Bírói díj - Díjazás - Hozzáa. pénzdíj - Payback
R1100 Reining Jackpot Open #7 - 2 500 - 0- kupa -jackpot 50 %

NRHA osztályok Start díj/Ft- Bírói díj/Ft-Díjazás -Hozzáa. pénzdíj -Payback
1100 Reining Open #1- 40 USD -20 USD -plakett -400 USD -50%
1301 Reining Limited Open #9 -15 USD -10 USD- plakett -150 USD -50%
1500 Reining Interm. Non Pro #8 -30 USD -10 USD- plakett-300 USD- 50%
1600 Reining Limited Non Pro #2 -10 USD- 10 USD- plakett -100 USD- 50%
5310 Reining Rookie Level2 #6-10 USD -10 USD -plakett -jackpot-50%
3200 Reining Youth 14-18 #4- 10 USD -0 USD- plakett- jackpot -50%
3100 Reining Youth 13&U #5 -10 USD -0 USD- plakett -jackpot -50%
10001 Reining Green Level2 #5- 10 USD- 0 USD- kupa- jackpot -50%
A költségek és a díjazás USD-ben kerültek megállapításra, de a nevezési lapon szereplõ feltételekkel a befizetés és a kifizetés is forintban történik.
Nevezés feltétele: lóútlevél
MLSZ NF: versenyzõnek érvényes reining szakági licenccel és sportló bejelentéssel kell rendelkezni

AQHA: AQHA tagsági kártya lovas & ló tulajdonos részére / AQHA származási lap a lónak.

HQHA, HPHA, ApHCH: HQHA, HPHA, ApHCH pártoló egyesületi tagság lovas (Youth 3.500,- Ft/év,
Amateur, Open 5.000,- Ft/év) & ló tulajdonos részére (5.000,- Ft/év), AQHA, APHA, ApHC amerikai
származási lap a lónak.

NRHA érvényes NRHA tagsági kártya lovas & ló tulajdonos részére / NRHA liszensz a lónak. Kivételt képez
a Green Level2 osztály, ahol elegendı az NRHA pártoló tagság a lovas számára, a lónak pedig nem
kötelezı a liszensz.

NRHA Hungary Jackpot osztály esetén 2012. évi min. NRHA Hungary pártoló tagság a lovas és
lótulajdonos részére (2.000,- Ft/év)
Versenyszabályzat:
MLSZ NF ( NF=Nemzeti Szövetség ):
Reining Szabályzat 2009. jan.1. NRHA Szabályzat 2012.
NF OPEN 18 év feletti versenyzı
NF - Y. (Youth, Fiatal) 16-21 év.
NF - J. (Juniors, Ifjúsági) 14-18 év.
NF - Ch. (Children, Gyermek) 12-14 év.
(csak 6 éves és idısebb lóval lehet indulni (feszítızabla egy kéz)).

AQHA
2012. AQHA Handbook

HQHA, HPHA, ApHCH
2012 amerikai show szabályzat.
Kivétel (Western Tipusú Lovak Versenye):
Ló korától függetlenül szerszámzat használata: feszítı zabla egy kéz, csikó zabla két kéz.
Youth, Amateur osztályoknál nem kötelezı saját tulajdonú ló

NRHA
- 2012. évi NRHA szabályzat
- Azon lovasok/lótulajdonosok kvalifikációja érvényes a 2013. évi NRHA EB-re, akik a 2012-ben és
2013-ban is érvényes NRHA Hungary (rendes ill. ifjúsági) tagsággal rendelkeznek

NRHA Hungary
- Jackpot osztályok: a lovas státuszára az NRHA 2012. évi szabályzatának Entry Level osztályokra
érvényes elıírásai a mérvadóak, kivéve azokat, amelyek a gyõjtött pénzdíjakra ill. pontokra
vonatkoznak (vagyis nincs korlátozás ebbıl a szempontból); a használható zablákra viszont az

NRHA 2012. évi szabályzatának Green Level osztályokra vonatkozó elõírásai érvényesek („the rider
may use one (1) or two (2) hands, but must not change hands or switch from one to two hands”)
- Nyeremények esetében a pénzvisszaosztás az NRHA 2012. évi Payback Schedule A táblázata
alapján történik.
- Minden egyéb vonatkozásban az NRHA 2012. évi szabályzata a mérvadó.

Szállás ajánlat:

Espa Hotel, Zsámbék http://www.espahotel.hu 5 km a Ranchtõl

Abacus Hotel, Herceghalom http://www.abacushotel.hu 12 km a Ranchtõl

Báder Fogadó, Bicske http://www.baderfogado.hu 13 km a Ranchtõl




Várunk szeretettel mindenkit! :)

Ha bárkinek kérdése van, segítségre van szüksége, hívjon bizalommal: 30/612-2414 Blank Dóri



#668 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 15. - 16:54

Bocsi a mén Zsirán van állítólag, de osztrák tulajdonban, persze a tulaj számát nem adják ki...

A 2 kanca amit mi hoztunk tõle, azokat 9 és 11 évesnek mondta, de kiderült hogy 20, és 24 évesek, az egyik kehes, a másik patacsontsüllyedéses, és repedt a lapockája... A nem kehes is köhögött 1 hónapig még, toltam bele az ACC-t, meg csipásak voltak stb.. Mondjuk õk szerencsére csak 2 hetet töltöttek ott, és nagyon kedves, szelíd lovak, de ugye szinte használhatatlanok...


Tényleg nem a kötözködés miatt, õszintén, de egy 9 éves és egy 20 éves ló között szemmel látható a különbség, fogazat vizsgálat nélkül is. A patacsontsüllyedés sem egy olyan dolog, amit ne lehetne észrevenni. Repedt lapockával sántít. A kehesség pedig pláne látszik, még ha frissen van szteroidozva is.

#669 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 12. - 7:59

Tényleg nem a kötözködés miatt, õszintén, de egy 9 éves és egy 20 éves ló között szemmel látható a különbség, fogazat vizsgálat nélkül is. A patacsontsüllyedés sem egy olyan dolog, amit ne lehetne észrevenni. Repedt lapockával sántít. A kehesség pedig pláne látszik, még ha frissen van szteroidozva is.


A történet hosszúsága miatt nem mondtam el az egészet, csak a lényeget.. Szívesen küldök képet róla, simán letagadhat 10 évet, és a kovács is azt mondta hogy a lábán semmi nem látszik...

#670 essandro

essandro

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 9:44

Üdv Mindenki! Nemrégiben hozzánk került bértartónk keres a 4 éves appaloosa kancájára mént. A ló telipapíros, fajtatiszta. Fejér megyében Nagyvenyimen van tartva, valahol a közelben keresgélnénk apa után, a fedeztetés csak tavasszal lenne esedékes. Köszönöm a segítséget elõre is!

#671 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 20:26

Üdv Mindenki! Nemrégiben hozzánk került bértartónk keres a 4 éves appaloosa kancájára mént. A ló telipapíros, fajtatiszta. Fejér megyében Nagyvenyimen van tartva, valahol a közelben keresgélnénk apa után, a fedeztetés csak tavasszal lenne esedékes. Köszönöm a segítséget elõre is!



Ismim vele rakatta be a kancáját, quarter, állitolag nagyon jó feje van!!! csak jót hallottam a csikókról. Bakonysárkány, érdemes elmenni megnézni. Reissnél van!!!

ARC SUPRISINLY SMART
Posted Image

#672 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 5. - 19:12

Elég halott a fórum, vannak azért még appaloosa rajongók erre? :)



#673 Petfa

Petfa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 15:41

Hello.

Tamás vagyok

 

Én is jobban örülnék,ha mozgalmasabb lenne a fórum.

Lelkes rajongó vagyok.

Nekem van egy "állítólagos" appaloosa félvér kancám.

Gondolkodtam,hogy feltöltök róla egy képet,hátha a szakik valamit megállapítanak belőle.

Üdv.



#674 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 20:22

Kíváncsi lennék rá :) Lássuk azt a képet! :)



#675 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 13. - 21:21

Petfa, kicsoda a lovacskád? Nekem is van egy appaloosa félvérem, apja Sweet, anyukája arab. Csikasz ismeri.



#676 Petfa

Petfa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 17:20

Hello.Megpróbálok képet felrakni.Telefonon keresztül elég gáz a netem.

Semmit nem tudok róla.Az ember akitől vettük 1,5 évesen annyit mondott,hogy az anyja egy lipp-arab félvér , az apja egy tiszta appaloosa.

Állítólag a csikló születésekor a csődör gazdája mindenképp meg akarta venni választáskor a csikót,de fél év után mégse jelentkezett.

ennyit tudok,de hogy mi igaz belőle arról lövésem sincs.

Veszprém mellől vettem a lovat.



#677 Petfa

Petfa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 18:59

Sajnos nem tudok felrakni képet.Majd hétközben a munkahelyemről,ott rendes a net.Esetleg meg lehet nézni a facebok oldalamon.Asszem ott van kép.(Petőfalvi Tamás)Bartorsi,Neked milyen lovad van?

#678 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 20:22

Na addig megmutatom Mulant:

 

 

 

mcr8.jpg
 



#679 Petfa

Petfa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 21:59

Nagyon szép.gratulàlok.kanca?nem olvasgattam most a régebbi előzményeket.

#680 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 14. - 22:24

Tizenegy éves herélt. Három éve van nálam. Pont nekem való, nyugis, nem rohanós, csak tereplovaglásra használom.