Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Gödöllõi-dombság


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1277 válasz a témához

#41 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 22:08

Hogy több mindennel is foglalkozom (keresem a kenyerem) De minden munkám a lovakhoz köt. Gödöllõre jártam egyetemre, de már (mint említettem) a múlt században, de spec. a Walkoverhez nekem is volt szerencsém. Nagyon kellemes ló volt fiatal korában is.De ez még lenn volt a repülõtéri úton.Apropó: az mindig is érdekelt, hogy most mennyire népszerû a lovarda az egyetemisták körében. ELég messze van az a Babat, akinek nincs kocsija, és nem szeret bicajozni, gondolom nem egyszerû oda kijutni.

#42 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 22:32

Szia Hókusz!Mámoros egy imádnivaló kis ló volt, nem tudom mi lett vele.Híres volt arról, hogy baromi jól ugrott....egészen a negyedik v. ötödik akadályig...azutánn mindig elõreengedte a lovast.Wrangler most valahol Tordas környékén van, ugróló lett.Trekk! Mi nem ismerjük egymást személyesen? :D [ November 18, 2004, 21:34: Az üzenetet átszerkesztette: hihi ]

#43 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 18. - 22:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Trekk: több mindennel is foglalkozom [/QUOTE]Ezt sejtettem.
idézet:
De ez még lenn volt a repülõtéri úton. [/QUOTE]Ott is volt? :confused:
idézet:
Apropó: az mindig is érdekelt, hogy most mennyire népszerû a lovarda az egyetemisták körében. ELég messze van az a Babat, akinek nincs kocsija, és nem szeret bicajozni, gondolom nem egyszerû oda kijutni. [/QUOTE]Arról nehéz nyilatkozni, hogy az egyetemisták körében mennyire népszerû a lovarda. Én inkább csak a GTK-ról nyilatkoznék: az én évfolyamomról egy lélek nem jár oda, és nem is érdekel senkit. Inkább a közgazdaságtan érdekli a lelkeket, vagy semmi.Dreamcatcher-ön kívül még nem találkoztam Babaton GTK-sal. (Õ nem az én évfolyamomra jár, mielõtt ellentmondásba keverednék.)A lovardában pedig - annyit tudok mondani - a lovak számához képest sokan vagyunk, de ebben elég sok a "vendéglovas", õk hozzák a pénzt. :rolleyes: Én a térképet szemlélve egyértelmûen azt mondtam, hogy ide csak kocsival lehet kimenni, tehát elébb megtanultam vezetni, aztán kezdtem el kijárni. :D Persze aki nem olyan lusta (Dreamcatcher), az nekiindul gyalog is, vannak néhányan ilyenek. Aki szerencsés (Dreamcatcher :D ), azt elviszem kocsival. Posted Image A biciklinek elég sok feltétele van, pl az idõjárás, a lakóhely közelsége, a lovaglócucc mennyisége...

#44 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 12:01

Kedves Hihi!Fogalmam sincs!Én utoljára 96 ban fordultam elõ ott.

#45 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 14:57

Borsi!Én is a GTK-n végeztem a Humán szakirányon. Lovagolni fõleg 1. és 2. éves koromban jártam '97-'99 között (testnevelés helyett). Akkor még Fenyõharasztra, vonattal, busszal meg gyalog, ami egy jó kis délutáni túra volt.A fenyõharaszti istálló ugyan nem volt egy modern épület, de szerettük nagyon. A pálya kicsit arrébb volt, kb egy 15-20 perces lovaglásra, a kastély parkjában. Hihi:Még egy pár ló is eszembe jutott: Hadúr, Csinos, Csillám, a kis telivér, melynek mindig be volt durranva a lábtöve, az öreg fakó paci, és sajna nem jut eszembe Gyula másik lovának a neve (pedig estem is egyszer róla), amely szerencsétlenül egy versenyen fejezte be pályafutását.Dreamcatcher:Babaton elõször akkor voltam, mikor lovasballagás miatt átvitték a lovakat Fenyõharasztról, és ott lettek ideiglenesen elszállásolva. Akkor még különálló kicsi régi épületek voltak kb 4 boksz volt bennük és eléggé nomád viszonyok. A pálya kb a mostani istálló helyén vagy mögötte volt. Az új istálló úgy 2001 környékén épülhetett, utána már csak látogatóba jártam oda és talán egyszer lovagoltam a mi lovas ballagásunk elõtt.

Edited by Hókusz, 2005 december 5. - 13:17.


#46 anyuszi

anyuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 15:29

Sziasztok,Jártatok-e már Száritópusztán? Ez G. és Valkó között van kb félúton, jómagam a családdal együtt már negyedik éve idejárok.Bár nem vagyok reklámhordozó, de [url="http://"http://www.arpadvere.hu"]http://www.arpadvere.hu[/url] a honlapja.

#47 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 15:33

Gundobánt ismeri valaki?Barátnõm lovagolta kb 1996 körül

#48 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 15:42

Borsi!A honlapot már én is megtaláltam, még a fórumos létem elõtt tongue.gif :D , úgyhogy ezt már láttam, de köszi!! Nem áztatok el?? Nekem pont szerencsém volt, de gondolom Babaton annyi felé menekültek, ahányan voltak!Ja gratu, már 2 oldal!!! Posted Image Hókusz köszi az infót, pont ilyesmi érdekel(t)!Hihi! Nem az én kérésemre, de ma úgy adódott (mostmár szerencsére), hogy én lovagoltam Coctail-t, nagyon szépen ment, végül is jó volt a ló, én bénáztam néha kicsit akadálynál, de ez van, ha az ember életében még nem túl sokat ugratott... :rolleyes: Szerintem én jobban kifáradtam mint a pacc, pont e miatt, de tényleg nagyon jó volt, ekkorát még sohasem ugrattam :D

#49 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 15:48

Köszi Agrobe, megvan tényleg Gundobánnak hívták.Én csak egy párszor ültem rajta, egyszer pottyantam is róla a téli leállítás után.

#50 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 17:47

Ma a nyergesben rátaláltam egy listára, ami ki van függesztve az ajtóra, és nem tûnik réginek. Az van feltüntetve rajta, hogy melyik lónak melyik a boka- és ínvédõje, de nem ez a lényeg, hanem hogy a listán láttam Mámoros, Wrangler és Csinos nevét, akiket itt emlegettetek. Én ebbõl arra következtettem, hogy még Babaton vannak, de sajnos elfelejtettem megkérdezni, hogy mi van velük.Hókusz! A "különálló kicsi régi épületek" még megvannak, 4 boksszal, 4 lóval. Ami még használható, azt használják.Anyuszi! Én jártam Szárítópusztán, az Árpád Vérében! Ami a leginkább bennem maradt arról a helyrõl, az a szinte tökéletesen természetszerû lótartás. Hogy a lovak arra mennek a 12 ha-on, amerre akarnak. Amikor behajtottunk a kocsival, néztük, hogy miért kószálnak közvetlen mellettünk a lovak :D . Na meg bennem maradt még a piros kötõfékes telivér is, amelyikhez 20 méternél közelebb nem lehetett menni. Érdekes kirándulás volt. Lovagoltunk volna, ha ki lehetett volna próbálni, és nem csak bérlettel lehetne lovagolni. Nõvéremmel voltam ott, õt érdekli is az íjászat.Dreamcatcher! Én még egy ideig szemléltem, hogy hogy nyírják azt a gyönyörû kisbérit, majd mikor dörgéssel fenyegetett az ég, kocsiba pattantam, hátha elmenekülök a vihar elõl. Nem sikerült, útközben utolért, de nem láttam ki a kocsiból, éreztem, ahogy mozgatja a kocsit a szél, jégesõ is hullott, az úton pedig állt a víz. Izgi volt.

#51 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 17:50

Sziasztok! én is Gödöllõ környékén vagyok majd lelátogatok Babatra a kicsimmel :D Bumbusnak hívják...mert olyan bumbus fajta(650kg),pályára nem megyek vele,pedig hatalmas szíve van..nincs olyan akadály amin ne verekedné magát keresztûl. :D Az én Bumbusom nem ijedõs ám mint sok más ló amit láttam aki:MEGÁLL!! az ugrás elõtt..,az enyém ..NEM!!(nem olyan családból való) Csak hát utánna ugye, a javítás költséges. dolog..De nagyon szép arra a környék. Láttátok a muflonokat? Tavaly 32db-ot számoltam meg a völgyben..ez nem vicc.A Lázárék+Babat között tanyáznak,ritkán +lehet õket lesni,nekem 2x sikerült..szépek. Posted Image Posted Image

#52 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 17:57

Örülök, hogy egyre többen idetaláltok! Posted Image Szia PozitívFeri! Nagyon édes lehet ez a Bumbus. :D Láthatunk esetleg képet róla?Muflonok??? Nem mondod! Én még sose láttam, pedig az utunk szinte mindig Babat ás a Lázár-tanya között vezet. Nagyon kíváncsi lennék rájuk.

#53 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 18:07

Ott van a libatelep mögötti részen egy nagy mezõnél.Tavaly azon a részen volt a törzshelyük ,sikerült 10 percen keresztül néznünk õket azután megláttak+éreztek és bementek az erdõbe.Elég sok gida volt velük.

#54 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 18:43

Gundobár volt az becsületes neve.A fakó mega Sirokkó?

#55 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 19:58

Szia PozitívFeri!Babaton még nem, de Királyréten már láttam muflonokat, élõben még szebbek, nemesebbek, mint képen, Babatnál idáig talán õzit láttunk, de nem vagyok biztos benne, hogy valóban onnan származnak az emlékek redface.gif . Lehet, hogy nyúl volt :confused: ??

#56 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 20:40

Dreamcatcher! Én nem emlékszem semmire. :( Mondjuk attól te még láthattál ezt-azt.

#57 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 20:42

Babatnál VANNAK muflonok....többen láttuk öket tavaly.Az egész csapatot.Az egészet lehetett látni.(hacsak ki nem lötték mind)

#58 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 20:45

Babat-Lázárék-autópálya közötti részen szoktak lenni,de feljebb is szoktak járni.

#59 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 21:54

Ok, elhisszük. Posted Image Nincs kép Bumbusról?

#60 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 12:33

És emlékszik valaki Triádra? Posted Image (egyetemi lovarda)Vele mi lett?Egyáltalán ki most ott a fõnök és ki edz?

#61 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 12:55

Triádot nem ismerem, de õt is láttam a már említett (ín- és bokavédõs) listán, tehát szerintem még ott van. De ez nem biztos, majd jövõ héten megkérdezem mindet.A lovarda vezetõ Oláh Tibor, és alapjáratban õ oktat. Ha nem, akkor a párja, aki, ha jól tudom, programszervezõ szerepkörben van ott. (Lakos Zsuzsának hívják.) Illetve, mikor nem dolgozik, Horváth Józsi is ott van, az õ edzései érik el azt a színvonalat, ami szerintem egy ilyen egyetemi lovardába szükséges. Õ egyébként ugrólovas, "Az OKTATÓK, akikkel elégedettek vagyunk.." címû topicban már volt róla szó (by Túrórudi Posted Image ). De én Tibit is kedvelem, elég rugalmas.

#62 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 15:39

Hát ez van akkor nem Babaton láttam!Jövõ héten akkor kérdezz-felelekkel indul a lovazás! :D

#63 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 16:21

Egyébként hol van az "Az oktatók, akikkel elégedettek vagyunk"?? Nem találom! redface.gif

#64 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 17:20

A lovas fórumon van: [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000613"]Az OKTATÓK, akikkel elégedettek vagyunk..[/url] Egyébként többféleképpen is rá lehet találni a régebbi témákra. Pl. elkezded végignézni szép sorjában a 20 (lovas) oldalt :D , beírod a keresõbe (cím szerinti keresés), illetve Hosszúhomlok barátunk ABC sorrendbe rendezte a topicokat, amit a Laborban találsz meg ( [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=5;t=000049"]Témacímek ABC-ben [/url] )[Átszerk. oka: topicokat helyett topicocat-t írtam :D . Szétoffolom a saját topicom, de megbocsátok magamnak. Posted Image ] [ November 20, 2004, 16:26: Az üzenetet átszerkesztette: Borsi ]

#65 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 17:51

oké, a labor szimpi volt, de lusta vagyok most, inkább kivártam, hogy írjon valaki :D Köszike!!

#66 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 20. - 18:34

"Horváth Józsi-Gödöllõn oktat az egyetemi lovardában,ami elég nehezen megközelíthetõ, Õ rendkívül igényes lovassal és lóval egyaránt,a hangos szó nem gyakori Nála- rám egyszer szólt hangosan,akkor is csak azért, hogy legyek már egy kicsit idegesebb és ne a ló irányítson engem..."(by Túrórudi)Idáig igaz, remélem így is marad! :D

#67 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 19:29

Bocsánat...... Az az ugrólovas Horváth Józsi van Babaton akitõl az én Bumbusomat vettem? Csak Õ(a Józsi)tudott vele ,igaz csak kicsiket ugrani.Klassz ,hogy tudom merre van. Posted Image Benézek babatra... Posted Image

#68 csonti

csonti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 19:52

Ez ugyanaz a Horváth Józsi lehet akinek a szürke telivérje volt.Tudod +Feri amit a Schaller tesztelt 3 hónapig és nem tudta ellovagolni.De azért próbálkozott. Én is benézek Babatra.Ja,és ott van terepakadály,ott kipróbálhatnád a Bumbust.

#69 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 19:59

Gyertek csak, gyertek!!Bár még nem ismerem igazán az ottani tájat, de a belsõ karámban épített akadályok vannak, a külsõben rönkök, de az erdõszélen is vannak bálák, meg rönkakadályok, de, hogy pontosan hol azt Borsi tudja szerintem nektek elmondani, persze ha érdekel. Posted Image

#70 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 20:04

Vaaan olyan?

#71 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 20:09

idézet:
Eredeti szerzõ: Trekk: Vaaan olyan? [/QUOTE]Milyen olyan? A benti akadályok olyanok, hogy van oldaluk, meg leesõs rúdjuk, csak nem tom, hogy hogy híják becsületes nevén, úgyhogy tippeltem. Vagy másik "olyan"-ra gondoltál??

#72 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 21:13

Ugy értem, h a Sch nem tud ellovagolni egy ló?

#73 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 21:22

Trekk mi ez???..."Ugy értem,h(ogy) a Sch(allert) nem tud ellovagolni egy ló?" én igy értettem....ló lovagolná a lovast? vagy...jaaaa..télleg ,bocsi rosszul értettem...bocsi

#74 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 21:28

Viszont komolyan átmegyek a hétvégén Babatra,ha van kinti akadály azokkal bátrabban lehet próbálkozni :cool: ,ha Bumbuskám "véletlenül"hozzáér....nem törik el :D Sajna kifizettem már pár forintot a gyakorlás miatt....de ugye,gyakorlás teszi a mestert..

#75 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 21:49

....Ló- vat?Na mer akkor bennem egy világ dõlne össze. A profikról alkotott világképemet illetõen. De ezzel most rossz helyen járunk, szrintem.

#76 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 22:15

Igen ez nem az a topic Posted Image habár egyszer mutatták nekem a Sch.n.lovast(kb.:160,köpcös)akkor hosszabb szakálla volt.Tavaly mutatta egy ismerõsöm...tényleg van valakinek ötlete hol lehet a lovasok fotóit megnézni?hogy belehessen azonosítani öket...mégegyszer elnézést a nem idevaló írásért.

#77 Hókusz

Hókusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 102 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 10:31

Trekk!Triádot már én is említettem, csak a neve nem jutott eszembe. Fenyõharaszton láttam utoljára akkor nem használták, mert a lábtöve folyamatosan vizes volt. Viszont elõtte barátnõm lovagolta, mikor még Gödöllõn volt az egyetemi lovarda. Pörgõs (szó szoros értelemben) kis lovacska volt.Sajnos arra a kérdésre, hogy vajon mi lehet most a sorsuk, gyanítom nem az érzelmi döndések domináltak mikor eladták õket. Példa erre Hadúr sorsa. :(

#78 Trekk

Trekk

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 208 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 10:42

Meg az összes többié. Akikre tán nem is emlékeztek. (Ikon, Gerzson, stb..) :(

#79 Borsi

Borsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 530 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 21:08

Oh, jó tudni, hogy Józsi ilyen ismert személyiség. Posted Image Mostmár nagyon kíváncsi vagyok ám arra a Bumbusra! PozitívFeri! Vagy gyere pénteken, mikor én (mi) is ott vagyok, vagy kérünk róla képet!

#80 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 21:34

Jól "beszélsz" Borsi!Péntekre megint esõt mondanak, de mivel nekünk kell vinni a jó idõt rendben van, mert csak akkor lehet jó idõt csinálni, ha elõtte rossz volt! :D