Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csípõbajok (mi legyen a lóval?)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
43 válasz a témához

#1 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 24. - 19:30

Nagy gondban vagyok!!! :( Imádott lovam kiújuló sántasága, úgy látszik csípõproblémából ered. Lehet egy porcleválás, nem tudni.Ráadásul úgy keletkezik, hogy semmi megerõltetõt nem csinálok vele. Sõt, volt sokkal megerõltetõbb dolog is (ugratás, igaz nem nagyon magasat, keményebb terepek), de akkor nem volt utána semmi baja. Azt eddig is tudtam, hogy elég gyengék a hátsói. Pedig, amikor elõször lovas került a hátára, nagyon jól tolt hátúlról.Mindig a bal hátsó lábára sántul le, a dokink és Kurucz dr. is végigröntgenezték térdig, de addig nincs semmi baj. A lábain az inak jó szárazak. A doki amennyit tudott, végigtapogatta a csipõjét is, semmi észlelhetõ nincs. Állítólag megröntgeneztetni 80.000.-ért nem érdemes a csipõjét, mert ahhoz a dokik nemigen nyúlnak.Sajnos, az elsõ a sántasága 2 hónapig tartott, a második még most is tart, kb. 3 hete.Mit tegyek?Ajándékozzam el, vagy potom pénzért adjam el?Kinek kell egy sántasággal küszködõ, amúgy nagyon szelíd, kedves, szép küllemû ló?Ráadásul papírja sincs. Átvágni senkit nem akarok, hiába adom el amikor éppen nem sántít, ha a Vevõ utána megunja és leadja a vágóhídra. No, ezt semmiképpen nem akarom!!Érdekes a jelleme is: boxában szitál (de csak akkor, ha valamiért izgatott: gazda, vagy kaja érkezik), néha idegbeteg is,viszont kint terepen és pályán szinte ki sem lehet hozni a sodrából. Elmegy szinte mindenhol, nem félõs, jól kezelhetõ.Ha szólok neki, a karámban odajön, a boxba kötél nélkül be lehet vinni, jön mellettem, bárhova hozzányúlhatok stb.Szóval nagyon sajnálnám, ha el kellene pusztíttatnom.De sajnos lehet, hogy ez lesz a vége! :( Azt hiszem adok neki 2-3 hónapot és meglátjuk.Mivel Õ az elsõ lovam, lehet, hogy meg kell fizetnem a "tanulópénzt". Sok mindent nem néztem meg, mielõtt megvettem egy ménesbõl, bár azt mondják ezt nem láthatta volna senki sem elõre.Csak az zavar, hogy egy ló életérõl van szó!Hisz mégcsak 5 éves!!De mi lesz, ha gyakrabban kiújúl és egyszer csak azt veszem észre, hogy állandóan sánta? Várjam meg?Sírva írom e sorokat, de mit tehetnék még érte?Már többen azt mondták, hogy amennyit ráköltöttem fölöslegesen (röntgenek, injekciókúrák, maga a bértartás), már vehettem volna egy jobb lovat is.Mióta megvettem, (majdnem kb. másfél éve) pár hónapot tudtam csak lovagolni rajta. (A kezdetektõl, hol õ sérült le, hol én.. :( )De nem volt szívem megválni tõle! Igen, itt jön az én szentimentalizmusom.De sajnos most már én is azt mondom, ennyi volt, ráadásul június végére várom a gyermekünket, úgyhogy télig nem is tudnék lovagolni, addig meg fizessem a nem túl olcsó tartását, relatíve fölöslegesen?Istenem!!! Mit csináljak???(Most legalább értitek, miért nyitottam az "elaltatás után"-i topicot.........)

#2 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 27. - 10:11

Szia!Nagyon együtt érzek Veled, és mivel a pacid életérõl van szó, Én azt mondanám konzultálj másik orvossal is. Ha porclevállás, azt nehéz észre venni, ellenben majdnem hogy rutin szerû mûtéttel eltávolítható.Merre vagy fellelhetõ? Ha gondolod, szívesen megadom a mi dokink telefonszámát. Nagyon jó dokinak tartom. Persze, ha nem vagy túl messze Pestõl. Mielött döntesz, járd körbe a dolgot több irányból.. Hátha van megoldás.

#3 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 28. - 11:42

Köszi Angi az együttérzésedet és azt is, hogy segíteni akarsz.De most egy kicsit megint bizakodok, tegnap futószáraztam egy kicsit, hogy megnézzem mennyire sántít, de -lekopogom - jelentõs javulás állt be, alig lehet észrevenni, de azért még sántít.Lehet, hogy most hamarabb meggyógyul, mint elõször.Csak arra leszek kiváncsi mennyi idõ múlva jön elõ megint...Amúgy nem vagyok messze a fõvárostól (Buda), a ló Solymár elején van, a Bécsi út mentén.Köszi mégegyszer, de azt hiszem még várakozó álláspontra helyezkedem.

#4 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 28. - 17:19

Hát ez bizony valóban elég kemény helyzet :( Arra esetleg nem gondoltál, hogy egy olyan helyre elajándékozni, ahol sok ló van, és pl. futószáras oktatásra tudják hasznosítani? Tehát ami viszonlyag kicsi terheléssel jár. Én biztos nem tudnám elaltatni...

#5 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 28. - 19:54

Szia Ilusta!Én is nagyon sajnálom a packódat, és ha a szenvedéseit megkönnyítendõ akarod elaltattatni, meg is értem. De én a helyedben biztos nem adnám fel ennyitõl, megnézetném annyi dokival, amennyivel csak tudom, hátha van megoldás. Ha mind ugyanazt mondja, akkor nincs más hátra... Lehet, hogy hülyeséget mondok, de talán egy csontkováccsal is érdemes lenne megnézetni, hátha ilyen jellegû baja van, és egy pár helyrerakástól rendbejön. BoKa! Egy sánta lónak nem a futószár a legjobb megoldás... Esetleg, ha nyugodt, terápiás lovagoltatás, sétapacizás...

#6 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 1. - 10:45

Jajjjj, nem is úgy gondoltam, hogy a sántasága alatt! De úgy értelmeztem, hogy azért vannak jobb idõszakai, mikor jól van.

#7 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 1. - 12:53

Sziasztok!Még azért nem adtam fel..most elég jól javul, bár még pihentetem egy kicsit.Ha nem muszáj addig biztosan nem válok meg tõle, akár így-akár úgy. Nagyon imádom!A csontkovács jó ötletnek tûnik, ismertek ilyen emberkét, aki ezzel foglalkozik?Bár úgy tudom, hogy a csontkovácsnak is tudnia kéne elõbb mi a baj és csak azután tud vele mit kezdeni, nem?Csak egyenlõre senki sem tudja mi a baj!!Más orvos sem tudna mit mondani, mert egyszerûen nem látszik, és nem tapintható semmi!Most meg nincs annyi pénzem, hogy elszállíttassam Gödöllõre az egyetemre és ott megröntgenezzék..

#8 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 1. - 14:39

Szia Ilusta!Én nem értek ezekhez, csak mint ötletet vetettem fel, szóval nem tudom, hogy így egy csontkovács mit tudna megállapítani. Az biztos, hogy ha lesz annyi pénzed, szerintem mindenképp csináltasd meg azt a röntgent, hátha okosabb leszel tõle. Ha érdekel a csontkovács, én személyesen nem ismerek, de ismerek olyan embert, aki igen, szóval nevet-számot biztosan tudok szerezni, ha kell, szólj. :)BoKa!Azt én is reméltem, hogy nem a sántasága alatt értetted a futószárazást :), de mivel az eléggé igénybeveszi a packó lábát, egy sántságra hajlamos lónak semmiképpen nem jó, mert csak lesántul tõle, még jobban tönkremegy a lába. :( Üdv: Zsu ;)

#9 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 4. - 16:58

Ezt valóban nem tudtam, hogy a futószár alatti sétállgatás és ügetgetés jobban megvisseli a lábát, mint a tökön-paszulyon való átvág(tat)ás.Esetleg ha továbbra is fennáll ez a probléma, megoldás lehet, hogy úgy add el, hogy a röntgen-operáció-kezelés áráért, ill. felelõsség vállalásáért.

#10 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 4. - 22:44

</font><blockquote>idézet:</font><hr />Eredeti szerzõ: BoKa:Ezt valóban nem tudtam, hogy a futószár alatti sétállgatás és ügetgetés jobban megvisseli a lábát, mint a tökön-paszulyon való átvág(tat)ás.</font>[/QUOTE]BoKa!Én ezt egy szóval nem mondtam, csak azt, hogy a futószárazás erõsen igénybeveszi a ló lábát, míg az egyenes vonalon, sík és megfelelõ minõségû talajon való sétálgatás nem, vagy minimálisan. :rolleyes: Üdv: Zsu

#11 Vas tag

Vas tag

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 4. - 23:20

Hallo Hölgyeim!Azt hiszem itt valami nagy gond van! Szerintem a Lónak egy csigolyaja van elmozdulvaami egyik ideget izgalmi állapotban tartja!Ez pedig egy ideggyulladást okoz akut állapotban hosszan tartó nyomás az idegre pedig idegsorvadáshoz vezet! Biztos hogy az állatorvos Dr. Kurucz ezt elmondta. Ezt megszüntetni csak megfelelõ Therapiával lehet! A futószáron való mozgatás az ha mértékkel történik biztosan jót tesz.Elaltatni persze nem egy kellemes dolog de mit tud a ló? Ha Kanca akkor pld. tenyészteni lehet Lovas Therapiara ne is gondoljatok mert oda egészséges lovak kellenek.Miert nem kerül valakihez akinek csak a másik lova mellé játszópajtás kell? Biztosan vannak elegen akik így befogadják!Üdv St alias Vas tag

#12 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 4. - 23:32

Nem tudok semmi értelmes dolgot mondani! Csak motyogok itt együttérzõn. Ha a Kurucz doki is és egy másik is volt nála, s nincs diagnózis, akkor ne menj már másik orvoshoz szerintem! Csontkovács szerintem ökörség. Papot se hívj és vajákost se! Várd meg a gyerekszülést, s ha van erõd (anyagi), tartsd! Ne erõltesd a mozgatását! Reménykedj!Ha nincs erõd (anyagi), dönts minél elõbb! Ez nem megfutamodás, ez ráció. Szentimentálisan is lehet a józan észre hallgatva dönteni, mint ahogyan a kemény mag is viselkedhet szentimentálisan.Nem irigyellek!

#13 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 13:39

Köszi Mindenkinek az együttérzést!Azt már eldöntöttem, hogy amíg meg nem szülök és jobban nem leszek addig mindenképpen megmarad, utána majd lassan mozgatom megint, aztán meglátjuk.Hacsak addig a semmitõl újból le nem sántul! :( Haflingi!Köszi az e-mailt.

#14 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 13:59

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:[/QUOTE]Örülök, hogy egy nyelvet beszélünk, és ennyire értjük, mit akar a másik mondani ;) De majd csak kialakul, adunk majd órákat, ok? :D

#15 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 20:05

Ok, kezdjük azzal, hogy mit is akartál idézni... :dev: <- ezt csak azért, mert ilyet asszem még sose használtam. :D Jaj, vagy csak arra utalsz, hogy nekem szól? :confused:

#16 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 14:29

Eredeti szerzõ: Zsuzska:Jaj, vagy csak arra utalsz, hogy nekem szól?  :confused:

Ahan, igen :) Elsõ óra kipipálva, most én jövök,csak kicsit még gondolkodnom kell ;)

#17 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 17:48

Tanácstalan vagyok - azt szeretném kérdezni tõletek tudtok-e valamit a csipõficamról !!Ma volt a ló-doki a fjord póninknál aki egy hete váratlanul sánta lett a karámban .Kapott két alkalommal fájdalom csillapító injekciót , de semmi változás.Egyáltalán nem áll rá az egyik hátsó lábára , fájdalmat viszont nem tudott a doki kiváltani nála akárhogy tekergette a lábát .Azzal ment el ma hogy kell egy medence röntgent csináltatni de valószínûnek tartaja hogy rárugtak a karámba és kiugrott a combcsontja a helyérõl .Nem lehet vissza rakni és mûteni sem lehet .Halmozott probléma hogy vemhes és április végén ellik .Hallottatok-e vagy tudtok-e olyan lóról akinek ilyen porblémája volt és mi lett szegénnyel .Köszi .

Edited by Dél-Alföldi, 2005 december 21. - 17:49.


#18 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 18:18

Javaslom a Lómasszázs, csontkovácsolás címû topicot, ott megtalálod egy csontkovács, Soltész András telefonszámát, vagy egy másik lehetõség: megkérdezni Anikót, hogy az õ lovát melyik csontkovács hozta rendbe (név, telefon)?Ezzel nem azt akarom mondani, hogy õk biztosan tudnak segíteni, de mint utolsó elõtti lehetõséget, talán édemes volna megpróbálni. Minimum konzultációs szinten...

Edited by furioso, 2005 december 21. - 18:26.


#19 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 19:15

Igen,szerintem is érdemes lenne megpróbálnod,és Ilusta,szerintem te is hívd fel.A lovaddal kapcsolatban pedig én még biztosan megkérdeznék más orvost.Nem egyszer derül ki,hogy egy orvos nem orvos..........hajrá!! :) (Mondjuk a Kurucz doki nagyon jó, röntgenben legalábbis biztosan,abban a legjobb)

#20 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 21. - 19:32

Lócsontkovács: Dr. Soltész András: 06/20-435-72-08Egy ismerõsöméknek, van egy Paint Horse-uk, neki volt csípõproblémája.Dr. Soltész teljesen rendbehozta(!!!)

#21 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 22. - 8:09

Pszt. Ilusta problémája 3 éves, azóta az illetõ ló boldog nyugdíjas egy családnál, ha jól tudom ;)Dél-Alföldi: Anikóéknál Kulcsár Gábor járt csontkovácsolni nemrégiben, Aniko biztos meg tudja adni a számát.

#22 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 22. - 8:39

Kedves Dél-Alföldi!A lovamnak hasonló problémája volt. Elesett a téglával kirakott talajon (itt olvasható) és baromi sokáig sántikált.Amikor meguntam, felhívtam Kulcsár Gábort (20/456-5590) aki kijött és diagnosztizált: a ló medencecsontja az eséstõl (az ütéstõl ami lehetett volna rúgás is, mint nálatok) és helyrerakta. Öt kezelés volt, most úgy látom (kopp-kopp-kopp), hogy tünetmentes a lovam. :yeah:

#23 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 22. - 17:09

Anikó !Ezek szerint a csontkovács helyre tudta tenni a kimozdult combcsont véget ?Teljesen tünetmentes a lovacskád most ?Ha nem terhellek írj róla .Hihi !Egy ,,sima doki ,, nézte meg elõször , õ adott neki fájdalom csillapítót de semmi eredménye nem lett , csak azt mondta hogy gyanús hogy a csipõjével van gond .A tapintható helyeken nem fájlalja , hajlításra sem jelez fájdalmat és sehol nincs sem dagadás sem felületes sérülés a lovon .Az igazi ,,ló doki ,, Karjcsovics aki az elfogadott lódoktor listán szerepel is .Átnézte õ sem tudott semmit felderíteni , de csinált egy térd röntgent mert kattogóhangot hallott . De a térde rendben van , belsõ tapíntással a sérült csipõrészen kitudott tapintani egy csomó félét mely lehet a kiugrott combcsont feje .Ennyi a jelenlegi tudásom .Ma beszéltem a Kulcsár Gáborral aki lejön jövõ kedden és megnézi a lovat .

#24 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 23. - 19:39

Nekem szó szerint azt mondta Kulcsár Gábor, hogy a csípõcsontja mozdult el, nem a combcsontja, habár e kettõ (hiányos anatómiai ismereteim ellenére is úgy gondolom) szorosan összefügg. :)Nem használom túl sokat a lovamat (sõt, inkább keveset sajnos), de nem fájlalta mostanában a lábát. (Újfent: kopp-kopp-kopp.)

#25 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 23. - 19:58

szóval kiugrik a lónak a csípeje,combcsontja.....válla,stb és nem fáj semmije,vagy csak ici-pici tünetecske esetleg.Lóorvos TEHETETLEN ! csak a csontkovács...DR S.A. és atöbbi. Akik hejjreteszik,sitty-sutty. :huh: :D

#26 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 23. - 20:01

Pszt. Ilusta problémája 3 éves, azóta az illetõ ló boldog nyugdíjas egy családnál, ha jól tudom ;)Dél-Alföldi: Anikóéknál Kulcsár Gábor járt csontkovácsolni nemrégiben, Aniko biztos meg tudja adni a számát.

Hozzászólás megtekintése

VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!Ezt a beégéééééééést!!!!! :eek: :D

#27 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 23. - 21:25

Nem beégés.Akkor tényleg nagyon el voltam keseredve.Igen, jött az altatás elõtti utolsó mentés, egy ismerõs lovas levitte a nõvéréhez vidékre. Magyarán odaajándékoztam nekik.Örömmel hallottam (pár hónapja), hogy Pezo él és virul, sõt minden sántasági (csípõ) problémája megszûnt. Lehet, hogy a kezdeti belovaglás túl sok volt neki, nem tudni. Akkor még ennyit sem értettem a dolgokhoz..Kb 1 éves pihenés után tökéletesen mûködik, azóta is lovagolják....és westernben! :) :yeah: Most 8 éves.Sajnálom a kis fjordot, remélem õ is rendbejön. Szívós kis lovak ezek....pár dokit azért még megkérdeznék.

#28 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 16:58

Volt ma délután a csontkovács a fjord lovacskánál .Azt a megállapítást tette , hogy nem combcsont ficama van , hanem két csigolya csontja mozdult el egymástól a csipõjénél .Ez okozza azt hogy nem lehet fájdalmat kiváltani nála , mert ha ficam vagy törés lenne akkor fájna neki .Az idegek nyomódnak azon a részen és olyan mintha zsibbadna lába .Helyrerakta a csigolyát , utánna vezettük a lovat és kicsit ráterhelt a lábára .Csütörtökön megint jön megnézni hogy ott maradtak e csontok vagy kimozdulnak újra mert a szalagok nem tartják meg .Megmutatta hogyan kell masszírozni a hátát .Remélem hogy idõvel megfog gyógyulni .

#29 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 27. - 17:43

Tavaly a lovam a legelõn elesett (vagy gödörbe lépett, vagy ki tudja?), és nem tudott ráállni az egyik hátsó lábára. Nagyon szenvedett, alig tudott bejönni a legelõrõl. Orvos nem látta, de két-három hét pihentetés (boxban) után rendbejött, utána ment mint a szél.Nem mondom, hogy ugyanaz volt a probléma, csak hogy akkor nagyon súlyosnak tûnt. Aztán elmúlt.

#30 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 30. - 23:25

Ilus, Hihi a beégést szerintem magára értette. ;)Repülõrajt, tök jó, hogy a lovad így helyrejött, de azért nem tartanám követendõ példának, hogy ne hívjunk dokit, ha a lovunk nem bír a lábára állni, és nagyon szenved... :eek:A fjordnak jobbulást!

#31 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 31. - 15:07

Tudom Zsuzska, csak nem akartam, hogy annyira a szívére vegye.. :D

#32 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 31. - 16:50

Segitsetek ! Sétánál a lovam félrelépett és kiugrott a válla.Mit csináljak?Viszont igy hatalmasak lettek a lépései,mert nagyobb lett a vállszabadcsága.Tugyja igy a spanyollépést.A gerince is elmozdult de 1 gumi kalapáccsal hejre ütöttem.Tök jó lett de a rezonancia hatására a csípeje kiugrott.Mi a teendõ?

#33 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 31. - 16:58

Lépj félre Te is. :)

#34 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 1:00

Lépj félre Te is. :)

Hozzászólás megtekintése

Legalább a géptõl és az internettõl és pihenj egyet. Meglásd jobb lesz!

#35 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 10:34

Tavaly a lovam a legelõn elesett (vagy gödörbe lépett, vagy ki tudja?), és nem tudott ráállni az egyik hátsó lábára. Nagyon szenvedett, alig tudott bejönni a legelõrõl. Orvos nem látta

Talán jobb is. Még elsírta volna magát a doki a nagy aggódástól.

#36 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 10:51

Megdöbbentõ mennyi komolytalan hozzászólás van egy nagyon komoly dolog kapcsán , sõt a lovacska és én számomra ,,halálosan,,komoly !!Biztos azért van mert nem szereztetek még olyan tapasztalatot , hogy a doki azt mondta nem tudja mi a baj vagy nem tudja meggyógyítani a lovamat .Biztos az sem történt meg veletek , hogy meg kellett hozni a döntést , ne szenvedjen tovább altassuk el és utánna a lovat el kellett temetnetek .Ezek veszik el a kedvemet attól hogy írjak a fórumra .Egyébként a fjord , lassan de javulás útjára lépett , azaz szó szerint már ráterhel a lábára . Ettõl kezdve teljesen mindegy hogy a csontkovács , vagy az idõ gyógyítja , a végeredmény számít .Ááá, mindegy megszokni nem tudom - megszökök !

Edited by Dél-Alföldi, 2006 január 8. - 10:52.


#37 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 11:10

Dél-Alföldi, a "gúnyolódások" Repülõrajtnak szóltak, tegyük hozzá, megérdemelten. :rolleyes:

#38 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 12:12

Volt ma délután a csontkovács a fjord lovacskánál .Azt a megállapítást tette , hogy nem combcsont ficama van , hanem két csigolya csontja mozdult el egymástól a csipõjénél .Ez okozza azt hogy nem lehet fájdalmat kiváltani nála , mert ha ficam vagy törés lenne akkor fájna neki .Az idegek nyomódnak azon a részen és olyan mintha zsibbadna lába .Helyrerakta a csigolyát , utánna vezettük a lovat és kicsit ráterhelt a lábára .Csütörtökön megint jön megnézni hogy ott maradtak e csontok vagy kimozdulnak újra mert a szalagok nem tartják meg .

Hozzászólás megtekintése

Azért esse piskóta. :D Figyeljétek meg,szinte mindig a csigoja,vagy a csipeje a gond. Beáll a fara mögé,szintezi a csipejét,megnyomkoggya a hátát és az utolsó csigolyáknál elégggé gondterhelt arcot vágnak és hejreteszik,többek között.sitty-sutty.Persze ritkán fáj a lónak a kiugrott vállizület,csípõ stb. meg persze lazák a szalagok amik a csontot persze nem tartyák meg. Látott már valaki iuzgrott térdû lovat,hogy az hogy is néz ki,hogyan tartja a lábát? Aki látott az tudja(gondolom),hogyan is kell visszatenni és ott tényleg lazák a szalagok.És persze fáj is neki.

#39 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 12:36

Ugyan már, ne légy olyan negatív, mert rádsütik mindjárt, hogy földhözragadt vagy mint én :) Amúgy a csontkovács meglepõ módon tényleg használ az esetek egy részében. Nem úgy, ahogy a mester gondolja, de hat, mert az izületek átmozgatása javít a helyzeten legtöbbször - lásd gyógytorna, csak persze ilyen kezelésbõl nem félévente egy kéne, amikor "helyretesznek", hanem hetente kettõ.Amúgy egy emberi vállizület helyrerakása általában három normás munka. Egy ló izülete mûködés közben a ló súlyának akár négyszeresét is kénytelen elviselni. Egy ilyen heavy duty szerkezet helyrerakása már elég komoly munka lehet.

#40 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 8. - 15:57

Amúgy egy emberi vállizület helyrerakása általában három normás munka. Egy ló izülete mûködés közben a ló súlyának akár négyszeresét is kénytelen elviselni. Egy ilyen heavy duty szerkezet helyrerakása már elég komoly munka lehet.

Hozzászólás megtekintése

barefoot megmasszirozta a lényeget :yeah: viszont eléggé érdekes olvasni a csontkovácsolást,mikor helyre rakják a kiugrott eztazt. :D az ideális csontdoktor: 3m magas400kglegalább 500kg-val bicepszezik(egykezes)RTG szeme van