Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregszemle


  • Please log in to reply
137 válasz a témához

#81 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 7. - 15:03

Komolyan? Négy egész embert?  :P 

(most gondolkodom, kik lehettek a szerencsések, akik átestek a rostádon... :rolleyes: )

Jól tetted, a ló épsége mindennél fontosabb.


  • Ernest és fafaragó kedveli

#82 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 8. - 20:23

Az egyik még nem teljesen egész!  :P



#83 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 9. - 12:01

OK, akkor gondolom a maradék kettő Minó és a tárnoki betyár.

Hát nem rossz arány ez 400 emberből, tekintve hogy mennyire válogatós vagy. :dev:

 


  • fafaragó kedvelte

#84 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 11. - 13:40

:P 



#85 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 13. - 8:35

Örni, mivel korábban mintha kicsit morcogtál volna a helyszín miatt, örömmel tudatom, hogy nagy valószínűséggel mozdulunk innen. Mindenki ezt akarja, legalábbis akikkel én beszéltem, szóval már ott fűtöttük a rendezőket. A nem túl szíves vendéglátás rásegített a dologra.

Persze az, hogy akkor mégis hol lesz jövőre, majd "időben" kiderül, mint a Kunszállási eset bizonyítja, 2 héttel előre bőven elég közölni az utazóközönséggel. :dev:


  • Ernest és fafaragó kedveli

#86 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 13. - 11:42

 A nem túl szíves vendéglátás rásegített a dologra.

 

 

Ez mit jelent?  (Én azt gondolnám, előnyt jelent a NyeSze-nek, hogy egybeesik a Hortobágyi lovasnapokkal .... )



#87 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 14. - 10:30

Nem éreztük annak, mert eddig volt a Nyesze, ami rólunk szólt, most meg ugye Lovasnap volt, ahol mi csak megtűrtek voltunk, gondolom azért, mert kapnak utánunk pénzt.

Ennek megfelelően minimálra vették az ellátásunkat, és azon volt a fő izgalom, hogy mi ne menjünk a koszlott lovainkkal az elit közelébe, míg mondjuk a beléptetésünk, amit a HNP vállalt elég slendrián volt. Az útlevelet átlapozták, de nem ellenőrizték, hogy ahhoz a lóhoz tartozik-e, amelyik ott ácsorog mellettünk.

Kunszálláson pl. egészen másképp bántak velünk, pedig hirtelen és váratlanul zúdult a nyakukba kétes társaságunk. :)

De azért jó, hogy itt is voltunk, csak elég volt.


  • Ernest kedvelte

#88 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 14. - 10:42

Tavaly nem ez volt? A beléptetés tavaly se volt semmilyen, idén az FKV miatt voltak ígéretek, de mintha a szénával tavaly is lettek volna gondok...

 

Ami azt illeti, nem vagyok teljes mértékben tisztában tisztában a NyeSze céljával és üzleti modelljével. Ha csak az a cél, hogy 400 lovas eltúrázzon valahová és ott jól érezze magát, barátkozzon, akkor nyilván jobb, ha külön vagytok. Amikor előnyre gondoltam, azt feltételeztem, hogy vonzani akarja a nézőket is a rendezvény, azt meg nyilván könnyebb, ha több, látványos program van. Én tavaly voltam először NyeSze-én, őszintén szólva akkor is a kurzusok miatt mentem.



#89 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 14. - 15:24

De, tavaly is ez volt. Akkor pénteken mentem ki, és addigra már kiveszekedték a jó szénát. Igen, a beléptetésnél mindig voltak kiskapuk, de idén arról volt szó, hogy most már aztán tényleg. Azt értem, hogy a doki nem tudott 3 napig ott ülni a kapunál, de nem is kell végzettség ahhoz, hogy beazonosítsanak egy lovat, csak egy leolvasó, vagy megkérni a kedves lovast, hogy nyergeljen le.

Bezzeg odabent tellett biztonságiakra bőven, akik arra ügyeltek, hogy minket távol tartsanak az istállóktól.

Ami nagy halál volt, hogy csüt-pénteken nem lehetett kávét kapni, mert a büfések elég későn ébredeztek. Meg reggelit sem. Ez váratlanul ért minket, mert előző években ilyen gond nem volt. Betáraztam energiaitalból, hogy induljon valahogy a nap.

 


  • Ernest kedvelte

#90 Spyro

Spyro

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 14. - 15:57

Mi idén először, és csak látogatóként voltunk jelen. Valóban nagy számú volt bent a személyzet, én mondjuk az előzmények alapján úgy gondoltam, a beléptetés nem csak formaság, ez a telep érdeke is lett volna. Így nézőként alig tűnt fel az az ambivalencia, amit Ori említ. Bár jobban belegondolva, mégis, hiszen a cél az volt, hogy megnézzem a helyszínt, érdemes-e jövőre lóval is útra kelni, de úgy döntöttem, ide nem. Valahogy nem érzem igazán állatbarátnak, hogy egy hetes túra után 3 napot a tűző napon töltenek a lovak. Árnyéknak a résztvevők lovai körül ugyanis színét sem láttam.

Az istállókba viszont beengedtek. Én szerettem volna megnézni a méneket, szívesen megmutatták őket, még fedeztetési tanácsot is kaptam. Elmondták, hogy azért van lezárva az istálló, mert nem egy embert szedtek le a mének boxának tetejéről...

Összeségében nem éreztem rosszul magam, de mielőtt jövőre elindulok lóval bárhová, biztosan lecsekkolom, milyenek a körülmények.



#91 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 15. - 7:42

Spyro, először is, hogy van a lovad?

Azoknak, akik idejében érkeztek (mint mi) jutott árnyékos hely, a de a többi ló tényleg kint aszalódott a nem kicsit tűző napon. MIndenképpen érdemes új helyszín esetén előre tájékozódni.

 



#92 Spyro

Spyro

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 15. - 16:13

Köszönöm kérdésed, beírom az Üllői topic-ba :)



#93 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 16. - 7:06

ok.



#94 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 5. - 7:26

Jön-e valaki jövő héten Bugacra az ősök napjára?



#95 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 1. - 21:11

Karácsony előtt elutaztunk Pusival Kiskunfélegyházára, egy kis NyeSzés találkozóra. Nemhivatalos info, hogy a következő NyeSze ott lesz, aug. 20-án.

A helyszín egy parkerdő, szóval árnyék lesz dögivel. Nekem tetszett, és örülök, hogy elköltöztünk Mátáról, mert nekem túl közel volt, a dunántúliaknak meg túl messze.

Ki jön?


  • Ernest és fafaragó kedveli

#96 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 4. - 3:09

Majd még találkozunk a végén... :cheers:



#97 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 4. - 10:14

MIndig csak ígéred... :wot:



#98 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 4. - 15:03

Ja  :kir: de Félegyháza itt van egy köpésre ,ha Csinos nem veszít addig a lendületéből akkor 4-5 órás út :dev: addig is lehet álmodozi meg tréningezni....Beraktam a rúdat a szánkóba ...már van 2-3centi hó .s még esik :rockon:



#99 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 4. - 15:26

Ok, csa Kunszállásra is ezt mondtad... De akkor most már tényleg gyere, nagyon örülnék! :kir:


  • fafaragó kedvelte

#100 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 4. - 19:53

Bugacon minden évben ott vagyok,meg pusztaszeren is,csak nem lóval...mindig jött valami gátló tényező :)  



#101 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 6. - 20:10

Hát, én már mindenkinek megmondtam, hogy aug. 20 + - 1 hét időablakban én kilépetem a civilizációból, felejtsenek el. 


  • fafaragó kedvelte

#102 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 január 6. - 20:22

Ja valahogy így ,de a fiamat meg bíztos agyon csapom ha pont akkor jön rá a nősülhetnék,mert nagyon az idei nyarat emlegetik  ! :kir:



#103 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 22. - 12:10

A NyeSze időpontja megváltozott!

Az új időpont: Júl 15-17.

http://nyeregszemle....e! )/index.html


  • Ernest kedvelte

#104 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 22. - 21:34

http://www.lovasok.h...felegyhazan/879


  • Ernest kedvelte

#105 bedouin

bedouin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 24. - 15:12

Sziasztok!
 
Bejke lányommal idén ismét szeretnénk részt venni a Nyeregszemlén, de ami lényegesebb, ismét lóháton, nomád stílusban, kísérői támogatás nélkül tervezünk eljutni a rendezvényre. Bejke most öt éves, tavaly előtt Gyöngyösről (108 km), tavaly pedig Kiskunmajsáról (280 km) lovagolt saját lovon a Hortobágyra. Nincsenek saját lovaink, se lószerszámaink, az utóbbi évek túráit is támogatók nagyvonalú adományainak segítségével tettük meg. 
Keressük azokat a magánszemélyeket, lovardákat, lótenyésztőket vagy útitársakat, akik hisznek abban, hogy a magyar lovaskultúra megújulása gyermekeink kezében van, és a gyerekeknek elsősorban kortárs példa kell, hogy maguktól elinduljanak a "lovas úton". 
 
Az idei útvonalat 400-500 km-esre tervezzük, ehhez pedig össze kell gyűjtenünk elegendő anyagi forrást, amely fedezi a két hátas és szerszámaik bérleti díját, a részvételhez szükséges oltásokat, az indulási ponthoz vitt lovak közúti lószállítási költségét és két személy elemózsiáját a túra során.
 
Aki úgy érzi, tudna segíteni, vagy érdekli egy esetleges szponzorációs/promóciós együttműködés, keressen meg minket a debajfarms@gmail.com email címen.
 
Üdv,
 
H. Áron
Bejke édesapja


#106 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 26. - 8:55

sziasztok
bocsánat, hogy belekotyogok, de muszáj  :smile2: képzeljétek végre én is részt vehetek a rendezvényen nem is akárhogyan :happy:  fellépőként  :wub:  végre végre egy ilyen kaliberű rendezvényen bizonyíthatom, hogy a szamár nem buta, sőt van olyan jó és okos mint egy ló  :kv:  :rockon:  már most rettentően izgulok  :D  :happy:  :happy:  :happy:



#107 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 26. - 9:06

Nagyon klassz! Sok sikert a csacsik népszerűsítéséhez! :ang: Ja, és ne izgulj, a legtöbb embernek tök új lesz, bármit is mutattok.


  • fafaragó kedvelte

#108 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 március 26. - 10:46

köszi :) remélem a kis ördögpalántám csinálni fogja :D


  • fafaragó kedvelte

#109 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 20. - 9:56

Szabadság kikérve 15-17-ig ,szóval remélem nem jön közbe semmi ,és ott tudok lenni. :smile2:



#110 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 20. - 13:31

Talán nem meglepő azok után, amit Zengőről írtam, de mi nem megyünk.



#111 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 június 20. - 15:31

Na tessék! Már megint nem fogunk találkozni :sad: Sajnálom! :hupp:



#112 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 10. - 13:19

http://nyeregszemle....erve/index.html



#113 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 15. - 15:10

A szereplőkből Kaufmann Éva fórumos, a többieket nem tudom.



#114 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 16. - 10:02

A nyeregszemle sajnos kimarad mert éjfél óta esik megállás nélkül :angry: Tegnap viszont egy jó hangulatú betyáros bulin voltunk amit a szomszédos Ásotthalmon tartottak.

13731554_920907121353689_938488803784305

Igen Rózsa Sándor szülőfalujában,ma is megemlékeznek a betyár-királyról :smile2:

Itt volt Oszter Sándor színész,aki a filmben alakította Rózsa Sándort.

13726660_920907261353675_120751115322088

Volt egy kisebb létszámú betyársereg nem lehettek többen 200-nál... :biggrin: 

 13697095_920907228020345_103339180283184

Hozzám is jutott vagy 10 fő valahonnan Győr mellől jöttek,és nagyon szép régi betyár dalokat énekeltek :smile2: 

13697110_920907658020302_164185239059006

13697113_920907708020297_347813905653991

13692564_920907174687017_592374837203326

Mivel az utasaim nem erre a vidékre valók voltak ,megkérdeztem tőlük ,hogy tudják-e,hogy veri a cigány a feleségét ostorral Szeged felé?-Nem tudták !  :biggrin: Na jó csak hogy tanuljatok is valamit ha mán az én kocsimon utaztok,megmutatom :wink: És kétszer-háromszor jó nagy lendülettel hátra csaptam az ostorral,majd egy kicsivel előre is ,de épp hogy csak érintve Csinost :biggrin: és jó nagy hangon kiabálva vele mintha őt hajtanám :kir: Csini már ismerte a trükköt ,mert nem igen reagált rá.Annál inkább a betyárok,főleg akik mögöttem ültek....-Hééééé,most már elég lesz ,mert nálunk meg karikásostor van ám!-Ja meg kulacs is ,inkább azzal ismertess már össsze... :kir: Na ezzel se volt gond mert jó szívűek voltak ,és jó volt a bor is ami a kulacsba volt. :smile2:

Még egy kicsit gyönyörködtem a kézműves kirakodó vásárban aztán megindultunk haza felé ,de már látszott hogy nem ússzuk meg szárazon. :makacs: De ennyi jó élményt már nem tud egy kis eső elmosni... :smile2: Hogy hamarabb érjünk lementünk a határra ahol máskor is jártunk..de most ott a kerítés meg a rend szigorú őrei :wacko: Vissza tessékeltek bennünket a kövesútra ,mondván ,hogy ez műveleti területté van nyilvánítva meg különben is jobban járunk ,ha kövön megyünk mert 2 ! vaddisznót is láttak,és azok nagyon veszélyesek ...-mondta egy 40kg rendőrlány géppisztollyal az oldalán :biggrin: És tán félsz tőlük ,kérdeztem .Ő nem ,de a ló megíjjedhet :makacs: Nyugi az bátrabb mint te gondoltam és vissza fordultunk,de csak azért ,hogy egy nyiladékkal később újra bevegyük magunkat az erdőbe mert már kezdett esni is ,meg sötétedni is ,és jó lett volna minél hamarabb haza érni.Egy helyen valóban láttunk vaddisznót de jó messze és ráadásul menekült.

 


  • Kistáltos kedvelte

#115 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 16. - 10:19

Hát, a vége elég betyárosra sikeredett...

A lány a munkáját végezte, és elég civilizáltan próbált titeket elterelni, azt te se gondolod, hogy fél a vaddisznóktól?

Bocs, de ez nekem most kicsit ilyen hőzöngésszagú volt, a kiscsaj elég felelősségteljes munkát végez, nem hiszem, hogy ezt érdemli a mulatozó nagyérdeműtől...


  • fafaragó kedvelte

#116 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 16. - 12:46

http://nyeregszemle....emle/index.html



#117 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 16. - 18:12

Azt értem én is hogy a határ most rázós terület ,de arra hivatkozni ,hogy vaddisznót látott ,hát számomra elég megmosolyogtató volt :) Az ilyen anyámasszony katonája maradjon inkább bent az őrsön és figyelje a kamerát.Ott talán nem olyan félelmetes egy menekülő vaddisznó :dev:



#118 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 16. - 19:02

hát nem tudtam bemutatózni :( pedig mennyit készültünk rá :(



#119 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 16. - 20:08

:sad:



#120 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 16. - 21:08

Fafaragó, szerintem teljesen félreértetted a dolgot. Nem akarom ezzel szétoffolni a topikot, mert szegény NYeSzének megvan enélkül is a maga baja.
De a kis hölgy titeket szeretett volna odébb tessékelni, és mivel látta, hogy felfokozott hangulatban levő, magukat húdenagyvalaminek tartó férfiemberekkel van tele a szekér, a direkt konfrontáció helyett ezt a kedves lebeszélési stratégiát választotta.
Azt józan ésszel senki nem gondolhatja, hogy ilyen helyzetben fegyverrel a hátán odaállítanak egy gyenge idegzetű embert a határra...
Expacis Forkissimának van erre, amit ti műveltetek egy adekvát kifejezése, de nem lenne illendő ideírni...

Amúgy a fészes fotókat látva felmerült bennem, hogy esetleg bírnám ezt a rendezvényt, de most már tudom, hogy semmi keresnivalóm ott...


Edited by ori, 2016 július 16. - 21:10.

  • juice kedvelte