Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

MeteoroLÓgia


  • Please log in to reply
3828 válasz a témához

#161 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 11:37

Itt már havazik!

#162 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 12:03

Nálunk nem havazik, csak reggel -7 fok volt...

#163 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 12:06

Nálunk -11, legalábbis az ablakban levõ hõmérõ ezt hazudta!

#164 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 20. - 22:17

Nálunk esett egy kis hóféle, teljesen komolytalan mennyiség, de már látom a holnapi vonatindulást: min. 10 perc késés, esetleg felsõvezetékszakadás stb

#165 Zsuzsu

Zsuzsu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 13:51

nálunk egész télen semmi hó nem volt! nem is tom hogy örüljek neki vagy ne...ha már esne akkor sok essen! Viszont nagyon nagyon hideg van itt is!

#166 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 20:51

Milyen vacak szél volt ma. Kimentem pacizni, de nem sokáig, mert a ló se akart ilyen szélben dolgozni.

#167 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 16:09

Változékony.De az nem kifejezés!!!Székesfehérvár 11 óra: vízszintesen havazik.Székesfehérvár 11:15 : gyönyörû napsütés.Budapest 14:00 : borult ég, sötétszürke felhõk.Budapest 15:00 : sûrû hóesés.Budapest 15:07 : tiszta égbolt, verõfény.És ez tart péntek óta. Én nem panaszkodom, mert nagyon sikerült kifognom a napsütéses idõszakokat lovaglásra. Posted Image De azért nem semmi!

#168 Zsuzsu

Zsuzsu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 23. - 19:31

Ma voltam lovagolni...itt Csömörön eszméletlenül zuhogott a hó! Egyik pillanatról a másikra...ráadásul meg se marad, csak latyakot hagy maga után, és nem lehet közlekedni!

#169 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 9:19

Elég mostoha volt a múlt hét lovazás szempontjából :( . Pénteken kimentem a pályára egy kicsit lemozgatni a lovat. A bemelegítésen túl nem jutottunk. Néhány kör ügetés után, egyik percrõl a másikra olyan hóvihar tört ránk, hogy szabályosan menekültünk be a pályáról. Vizszintesen, az arcba vágva esett a vizes-jeges hódara, orkán szél. Még azon a kis szakaszon az istállóig is hóember lett belõlem. Ha pedig a lovamnak szarva lenne, rénszarvasnak lehetett volna vélni. Szerencsére a hétvégére már kegyesebbek voltak hozzánk az égiek. Posted Image

#170 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 10:45

Ez érdekes amit írtok, mert a múlt héten egy szem havat nem láttam. Pedig Szadán lovaztam. És az elég közel van Csömörhöz. Egyedûl a Szél bántott pénteken meg szombaton. Most viszont ez az undorító hideg elveszi a kedvem még az élettõl is.

#171 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 11:06

Tudjátok mit láttam tegnap elõtt mikor lovazni mentem??????? Na??? IBOLYÁT Posted Image ! Ha nem fújja vörösre az arcomat a szél, elhiszem, h március van. Szegény kicsi virág nagyon eltévedt, de néhány ló is. Már hullatják a szõrüket, kezdõdik az órákigpucoloksemmieredménnyel idõszak. Mi lesz, ha újra nagy mínuszok lesznek? Még van egy hónapunk a télbõl(?)...

#172 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 8:16

EMBEREK, LESZAKADT A HÓ, SIPIRC KI LOVAGOLNI! Posted Image Nagyon merem remélni, hogy holnapig, adjaisten, szombatig i megmaradjon a hó, mert ma még nem tudok kimenni loviba, de holnap már rohanok is suli után Posted Image El ne olvadjon itt nekem! Illetve itt elolvadhat, de ott kint nem! :D Hull a hó, és hózik-zik-zik... Posted Image

#173 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 8:45

Bizony! 2 óra alatt értem be melózni! A 6-os út valami borzalom, hiába takarítják! :mad: De azért tényleg szép ahogy szakad! :cool:

#174 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 21:03

Almácska!Olvadni nem fog, sõt lesz mínusz sokfok, meg utána hófúvással is riogatnak a tévés(kamu)sámánok!Különben ma reggel mondták a rádióban, hogy ha valaki megteheti, az ne üljön autóba. Na a böcsületes ember elmászott a munkahelyéig/iskoláig, a legtöbb közterületes hókotrós viszont megfogadta a tanácsot (legalábbis felénk)! Posted Image

#175 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 21:54

Én cirka 70 perc alatt értem be a suliba, ami máskor 45 perc alatt megvan, ha minden bkv-jármû pontosan érkezik. Jó volt a 10 perces troliutat 30 perc alatt végigzötyögni úgy, hogy közben igen-igen megijedtem, hogy na most csúszunk bele az út szélén parkolókba. A sofõr annyira koncentrált a vezetésre, hogy még a megállókat is elfelejtette bemondani :D Holnap lovazok, kirááály Posted Image Szaladni fogok kifelé (és reménykedem, hogy a volánnak nem lesz probléma ez a kis hó)

#176 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 22:09

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple: Szaladni fogok kifelé (és reménykedem, hogy a volánnak nem lesz probléma ez a kis hó) [/QUOTE]Én azért a helyedben óvatosan szaladgálnék ebben az idõben! Posted Image Hasra ne ess! Posted Image Ezt az idõt várom már mióta. És mikor nem tudok kimenni lovagolni? Most.Remélem jövõ hétig marad ez az idõ (tudom, egyedül vagyok vele...) és fogok tudni benne lovagolni. Sõt maradjon a hó jövõ hétvégéig aztán akkor meg legyen nagy hó és napsütés! Posted Image

#177

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 22:16

Ma este a jelentõk még jövõ hétfõre is havazást ígérnek (remélem, nem hóvihart, csak csendes szállingózást, mert lovagolni akarok, és azt hófúvásban nem annyira ideális csinálni).

#178 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 26. - 22:17

Apple! Ne izgulj ;) , ma voltam kinn, és a volán egy percet se késett. A bkv-n féltem csak, elég nehézkesen haladt az emelkedõn és nem voltam biztos benne, h felér. De jó volt nagyon! Nem is volt hideg se. És nem taknyoltam el se gyaloglás közben, se lóval /bár nem sokon múlt :rolleyes: / , ez nálam nagy szám :D ! /szerk.: helyesírás/ [ Január 27, 2005, 11:26: Az üzenetet átszerkesztette: Zserbo ]

#179 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 10:09

idézet:
Eredeti szerzõ: Artin: Remélem jövõ hétig marad ez az idõ (tudom, egyedül vagyok vele...) [/QUOTE]Dehogy vagy egyedül ezzel!Tegnap úgy örültem a hónak, mint még soha! Életemben elõször tudtam kipróbálni úgy a szaunázást, hogy a gõzbõl egyenest a hóba ugrottam! Tuti király volt! :D És most reménykedem, hogy kibírja a hó hétvégéig, hogy újra megtehessem! :D

#180 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 27. - 10:44

Az lenne a királyságos: lovaglás hóban, azután hóba ugrálós szaunázás Posted Image Szóval részemrõl is: maradjon még ez a hó Posted Image Én nagyon örülök neki... [ Január 27, 2005, 09:45: Az üzenetet átszerkesztette: BoKa ]

#181 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 9:14

Sziasztok!Én valahogy ne rajongok a hóért, meg pláne a repkedõ mínuszokért. Az elõbb kimentem az udvarra összeszeni a szemetet, amit a kutyám széttépkedett az udvaron, és valahogy elment a kedvem a mai lovazástól. Kb egy perc alatt gémberedett meg a kezem, és a lábam. Meg amúgy BKV dolgozó létemre egy élmény volt végigdolgozni a tegnapi napot egy fûthetetlen buszban. Meg még a légrugózás is rossz volt, úgy pattogott a busz a kátyús úton, hogy az utasok majdnem kifejelték a tetejét. Hiába, lehet, hogy a busz öregebb volt mint én. Amúgy én a hóban is ugyanúgy tartottam a menetrendet, mint hó nélkül. Lehet, hogy három másik buszt megelõztem a végállomásig, de én nem késtem. A csúszkálás az jó volt. Biztos be voltak szarva az utasok, mikor kézifékkel álltam be a megállóba.

#182 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 4:23

Helló GabiPeti!A 96-oson vagy a 177-esen nem szoktál lenni?A 177-esre nagyon illik a leírásod. Igen-igen kell kapaszjodni reggelente, nem Te vagy az oka? :D Alapigazság: Lovas ember lovon nem fázik!!! Posted Image

#183 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 6:46

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: Alapigazság: Lovas ember lovon nem fázik!!! Posted Image [/QUOTE]Csuti!Most, hogy szembesültem ezzel az alapigazsággal, azt hiszem át kell gondoljam a "lovasemberséget" :D :D :D

#184 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 8:42

Na jó, nem alapigzság, én találtam ki. :D Nézd el nekem kérlek, beteg vagyok, nem tudom mit beszélek... :D Engem a hideg nem tántorított még el soha!

#185 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 14:29

Szia Csuti!Én a 82-es csoport (82, 82A, 182A) réme vagyok, de biztos vannak a Cinkotai garázsban is állatok. Ha engem látnak az utasok, már alapból tudhatják, hogy kapaszkodni kell.Tényleg jó ötlet, most hogy megyek a garázsba, kipróbálom, hogy mit csinál a csuklósbusz a jégen, ha behúzzák a kézifékjét... A szóló az pördül kettõt a tengelye körül. A hideggel viszont nem vagyok kibékülve. A hétvégén reggel megláttam, hogy -12 fok van, és nem indultam el lovazni. Sajnálom szegény lovakat, hogy ilyen hidegben dolgozniuk kéne...Szerintem RC jobban bírja, a hideget mint én, mert ha a multkori túrán én fürödtem volna meg a jeges Dunában, akkor biztos lefagytam volna a lóról hazafelé.

#186 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 14:34

Sziasztok!Látom néhányan hogy örülnek a hónak.Én nem igazán merek hóban lovagolni, mert félek, hogy megcsúszik a ló. Nem attól félek hogy nekem mi bajom lehet, bár én is nagyon rosszul járhatok, hanem a lovat féltem. Lehet túl aggódós tipus vagyok?

#187 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 15:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: Nézd el nekem kérlek, beteg vagyok, nem tudom mit beszélek... :D [/QUOTE]Egy eseteben ha a diagnózis, szerelem! ;) Különben nincs bocsánat! :D
idézet:
Eredeti szerzõ: GabiPeti: Szerintem RC jobban bírja, a hideget [/QUOTE]Én jól bírom a hideget, csak utálom.
idézet:
Eredeti szerzõ: Pluto:Látom néhányan hogy örülnek a hónak.Én nem igazán merek hóban lovagolni....Lehet túl aggódós tipus vagyok? [/QUOTE]Plutó!Nem hiszem, hogy túl aggódós tipus lennél.A fennhangon hóért lelkendezõ lovasok általában azok, akik nem sokat lovagolnak és fõleg nem a saját lovukon. Enyhe sajnálkozással nyugtáznak egy kis húzódást sérülést, mert különösebb gondjuk nincsn vele. A ló ha megfelelõen képzett körmölt, patkolt és lovagolt akkor nem nagyon problémás a havaon. De azért lehet jókat precelni. Pláne nálunk elég nehéz kijutni a terepekre anélkül, hgy némi lejegesedett aszfalttal ne találkozzunk.Jó a hóba kicsit játszadozni, de ha még utána egy ménesnyi lovat meg is kell etetni, kocsit, kaput egyebeket hóból kiásni, már nem anyira lelkes az ember. A lovak jól veszik az ilyen körülményeket, ritkán borulnak meg, de azért elõfordul. Töbnyire nekik kevesebb lesz a bajuk. :D S persze vidámabbak is a szokottnál, ha kevesebbet mozogtak elõtte.A ló egyébként nem fázik szinte sosem. Megfázatni lehet könnyen de a hideget jól viselik. Sokkal kevésbé árt nekik, mint a harmincöt fokos kánikula. Ha nem csuromvizesen, izzadtan végzõdik a lovaglás hanem lejártatott szárazt lóval fejezed be akkor nicsen gond.Ha a mi "patáinkat" is milliónyi hajszálér hálózná be, mint a lovakét akkor ismeretlen lenne számunkra a lábfázás.A lónak a nyírja minden lépéskor pumpálja a vért a lábba, szolgálva ezzel a jobb keringést.Szóval a ló nem fázik, mi egy kicsit nagyon ha hideg van. :D

#188 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 15:56

"A fennhangon hóért lelkendezõ lovasok általában azok, akik nem sokat lovagolnak és fõleg nem a saját lovukon. "Akik meg nem lelkendeznek legalább egy kicsit a hóban való lovaglásért, azok még nem lovagoltak igazán jót hidegben! Posted Image Nekem -bár nincs sok lehetõségem mostanában- a heti 1 lovaglás még mindíg megvan (jövõ héttõl 2 ha minden igaz), és az is igaz, hogy nem saját lovon van szerencsém, de sok kedves élményem fûzõdik havas lovagláshoz. Ami a húzódást-sérülést illeti, az nem függ az idõtõl, nyáron is lehet sérülni. Ilyenkor télen jobban kell figyelni, melegíteni, lejáratni. Posted Image

#189 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 16:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Dreamcatcher: Akik meg nem lelkendeznek legalább egy kicsit a hóban való lovaglásért, azok még nem lovagoltak igazán jót hidegben! Ami a húzódást-sérülést illeti, az nem függ az idõtõl, nyáron is lehet sérülni. Ilyenkor télen jobban kell figyelni, melegíteni, lejáratni. Posted Image [/QUOTE]Belátom, igazad lehet. :rolleyes:

#190 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 17:28

Én nem vagyok gyakorlott ezen a téren, mert még soha nem lovagoltam hóban, de szerintem akármennyire bemelegíted a lovadat, ha kicsúszik a lába mert jeges részre lépett és pont rosszul esik, akkor hiába van bemelegítve. Szerintem. Persze engem is vonz a filmekben, plakátokon, képeken látott hóban vágtázás, de ha arra gondolok, hogy azért mert én vágyom erre az élményre esetleg a lovam súlyos kárát látná, akkor inkább lemondok róla. Lehet kinevettek érte, de nem tudnék nagyon megbírkozni a lekiismeretemmel, ha azért sérülne le a lovam mert hóban a jégen megcsúszott miattam. Persze lesérülni, rosszul lépni bármikor lehet. nem arról van szó hogy csak akkor ülök fel ha egyengetett talaj és bársonyszõnyeg van a ló elõtt, csak igyekszem úgy lovagolni, hogy kerüljem a szerintem fölösleges kockázatokat. Megõrülnék ha baja lenne szívemcsücskének.A hideget meg útálom. Lehet a ló nem fázik, de én viszont nagyon.

#191 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 17:44

Nem tudom, én tényleg keveset lovagolok (heti 2, és csak szünetekben nõ ez a szám), de speciel odafigyeléssel minimalizálni lehet a húzódásos veszélyeket (négyszer jobban oda kell figyelni a talajra -lekopogom, de ezzel még nem volt gondom, és remélem, nem is lesz-). Ugyanúgy, ahogy a megfázást is. Lesétáltatás a megoldás. Nameg a jó bemelegítés a lábak miatt.Én mondjuk csak a táj szépsége miatt lelkendeztem, én is jobban szeretem a tavaszi/nyári/õszi idõt, mert kellemesebb a hõmérséklet. Azt viszont elismerem, hogy télen sokkal jobban korlátodik a tereplehetõségek száma, és a karámban se lehet a legtöbbször lovagolni (nálunk) a talaj -homok- miatt.

#192 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 18:47

Én meg azért lelkesedek a hóért, mert imádom, csak így, natur Posted Image Mert gyönyörû, mert a télhez tartozik, és mert a természetnek is kell. Az igaz, hogy munkát nekem nem okoz, se hósöprésileg, se autó kiásásilag, tehát valóban könnyû így szeretni :cool: Hóban lovagolni meg szerintem igenis, hogy tök jó Posted Image (Igaz, a magam a mostanában heti 3 alkalomjával valóban átcsúsztam a keveset lovaglók közé :rolleyes: ) Ellenben azt, hogy bárminemû sérülésre csak enyhe sajnálkozással reagálnék, azt nem tartom enyhn szólva túl valószínûnek, igaz, ezt szerencsére átélni még nem volt alkalmam. A csúszós helyeken nagyon óvatosan közlekedünk, volt, amikor le is szálltam, úgy mentünk át (aztán mikor meg-megcsúsztam, belekapaszkodtam a lóba, õ jóval stabilabb volt :D ) Amit én személy szerint utálok, az nem a hó. Maga a hó nem csúszik (max tapad), csak van egy olyan felettébb kellemetlen szokása, hogy képes, és jéggé, vagy szintén csúszós latyakká változik :mad: Na azt már jobban utálom.

#193 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 18:50

Én is szeretem a havat, az ablak belsõ oldaláról, fûtött szobából! Nagyon szép! De mikor 3 zokni, harisnya, csizma összeállításban 10 perc alatt lefagy a lábam, utálom. És ezért várom a nyarat -nyáron 40C-ben + a telet. Brrrrrrr

#194 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 18:59

Valóban szép a hóban lovagolni. Egy órát. Utána gyorsan beülni a melegbe.Van ennél szebb is. Az, amikor valaki a negyedik-ötödik lovat nyergeli át és lovagolja a mínusz tízben! Ráfagy a jég a hajára és varázslatos üvegszerû képzõdmény pompázik a fején, amely az üvegkabátra érve csilingel. Szórakoztató még nézni is. A meleg helységbõl az ablakon át forró teával a kézben.Szeretek vezetni. Sokszor beülök a kocsiba "menni egy kört a városban". Jó az nagyon. Vajon a buszsofõr is így érez?

#195 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 19:04

'gen, ez tény. Viszont én ezért nem fogom rosszul érezni magam olyankor, ha épp bohóckodom/lazulok benne tongue.gif

#196 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 19:14

Peti!Az a szép amikor még el sem indultunk és szétfagytam. Posted Image Egyébként olyan érdeklõdéssel olvasom a fene nagy télimádtát a lovasoknak. Kár, hogy nem nagyon látom õket a cidri túrás résztvevõk között. Én ugyan utálom a telet, a havat, a jeget, de azé' ott leszek! :D [ Január 31, 2005, 18:17: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#197 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 19:20

Jaa, kérem, más dolog a józan õrület, és más dolog az igazi :D

#198 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 19:25

Én pl. megyek cidrizni tongue.gif Ha nem is hóban, de fagyoskodni igenis (ha addig meg nem fagyok) :D Egyébként a szétfagyást én is utálom, nekem a lábam különösen érzékeny. Múlt hét csütörtökön kb. 20 percig nem bírtam ráállni a jobb lábamra, mert annyira szétfagyott, hogy hihetetlenül fájt ránehezednem...Meg mondjuk azt is bevallom, hogy lefagyott ujjakkal én is utálom felnyergelni a harmadik-negyedik lovat a lovasvendégek miatt, de az a dolgom, hogy ezt csináljam, úgyhogy ez van Posted Image Nyáron meg nagyon király lesz Posted Image

#199 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 19:28

nyáron melegetek van, télen fáztok, fene a jó dolgotokat Posted Image utálom, h lefagy a pálya, utálom, h lefagy az út, ahol kocsik is közlekednek és utálom, h lefagy a lábam. így most egy füst alatt be is szóltam a hidegnek. boka? :D

#200 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 19:32

Nekem a nyárral nincs különösebb bajom, csak az ember lánya/fia (nem kívánt törlendõ Posted Image ) ne lovagoljon lehetõség szerint dél és fél 3 között a tûzõ napon.