Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Macskák


  • Please log in to reply
4979 válasz a témához

#4561 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 26. - 10:04

Hát szerintem üljetek be a macskákkal egy kocsiba, és gyertek ide ivartalanítani meg oltani (kombinált oltás tavaly körömvágással együtt 3500 Ft volt), ha telerakjátok a kocsit macskával, megéri! :)

Ez logikus ötletnek tûnik, de azért van egy másik oldala is. Mert ha sürgõs a baj, mégiscsak a közeli állatorvoshoz szalad az ember, az meg nem biztos, hogy nagyon örül az olyan páciensnek, akit máshol oltanak, herélnek, körmölnek, de bajban hozzá szaladnak. Ez persze nem szabad, hogy befolyásolja a doki hozzáálását, és tudom, ez élteti a versenyt, az jót tesz a gazdaságnak, de azért egy megbízható dokit, aki segít a bajban, meg lehet tisztelni azzal, hogy nála oltatunk. Akinél persze valóban minden fillér számít, keresse az olcsóbbat, ha csak így tudja biztosítani, hogy oltva és féreghajtva legyenek rendszeresen az állatai, mert azért ez a legfontosabb.

#4562 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 26. - 11:40

Szerencsés vagyok, hogy ez a doki jó is, féláras is, és úgy tûnik, hogy másban sem drága (ha nem lenne féláras ivartalanítás, lehet, hogy akkor is õt választottam volna dokinak, mert ott volt a rendelõje anyámék háza mellett, és jó hírû doki - bár azt a rendelõjét be kellett zárnia, mert ráfizetéses volt, viszont ingyen házhoz jön azóta). Egyébként nem tudnánk egy drága, de jó dokit megfizetni, mert úgy általában a rezsink sincs kifizetve. Szerencsére nem kell választanom, hogy jó, vagy olcsó. Közelebbi még lenne, mert itt a házunkkal csaknem szemben is van egy rendelõ. Észben tartom rendkívül sürgõs esetre (remélem, erre nem kerül sor soha.) A tegnapi pisis jelenet után még eggyel megörvendeztetett a kiscica, méghozzá kaksival. Reggel az alomtól a hálószoba végéig 3 db kakit találtunk... Valahogy végighordta magával az egész lakáson. Ilyen a másik macsekkal is elõfordult, ezért szoktunk venni nagyon jó fertõtlenítõ spray-t, ami nem bántja a szõnyeget, nem tesz kárt semmilyen anyagban, sem a színében, sem az anyagában. Kész öröm ez, mert régebben D...-osszal próbálkoztam, ami nagy hiba volt a padlószõnyegen. (Szerencsére nagyon régi és amúgy is foltos a napsütéstõl meg mindentõl...)

#4563 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 10:32

http://nagyonallat.p....hu/bambi-puszi :ang: :ang: :ang:

#4564 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 20:58

:ang:

#4565 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 11. - 18:58

Egy kicsit kezdek aggódni a macsekomért: Tom 10 éves herélt, vesebeteg cicc. Úgy féléve elkezdett egyre erõszakosabb, követelõzõbb lenni. Eddig, ha nem tetszett neki vmi akkor arrébbment. Mostmár inkáb beleharap az emberbe (hálistennek ez ritka, eddig 4-5x fordult elõ) pl. ölben vonaglik, simogatja az ember ugyanúgy félórája és egyszercsak odakap. Illetve ha nem foglalkozunk vele, hisztizik, toporzékol kb, mint egy kisgyerek. Mitõl lehet ez? Tapasztaltatok már ilyet? :confused:

#4566 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 10:53

Szerintem el lehet kissé kényeztetve. Nyilván állandóan keresitek a kegyeit. :) Ehhez hozzá jöhet, hogy valamilyen alapvetõ igénye nincs kielégítve, pl. keveset mozog vagy ha beteg, akkor fájdalmai vannak. Ilyenkor hajlamosak agresszívan reagálni olyan dolgokra is, amit máskor fel se vennének. Ha egy fél órája simogatod és odakap, akkor egyszerûen megelégelte vagy olyan pontot érintettél, ami kellemetlen a számára. A hiszti az hiszti. Mindentõl függetlenül ha megengeded neki, akkor miért ne haraphatna is akár? Én rá szoktam fújni Filemonra, vagy lenyomom a fejét, ha gonoszkodik velem. Õ ugyanis teljesen egészséges és néha meg kell mutatni neki, hogy nem õ az úr a háznál. Néha nagyon begorombul. A múltkor dühömben megfektettem, ahogy egy kutyát kell, ha agresszív. Meglepõen eredményes volt ez a megmozdulásom, mert a következõ "támadásánál" már nem merte használni a fogait. Szóval az ember azt gondolná, hogy egy macskát nem lehet nevelni, pedig de.. :) Nálunk ugyanez van mostanában, mert még nem gyõztem meg magam arról, hogy kiengedhetem. Be van zárva és rohadtul unja magát még akkor is, ha naponta fél órát játszom vele és este kiviszem a kutyával együtt sétálni. De ez neki nem elég, mert jön a tavasz és már nagyon szeretne jókat csavarogni a nyomorult. :( Érdekes, hogy a herélt kandúroknál a csavargási igény ugyanúgy megmarad. És ha nincs képentörölve vagy lefújva érte, akkor agresszívvá válik. Keresem a megoldást, de egyszerûen nem tudnám elviselni, ha még egyszer elkapná az a szadista barom... Sajnos az eddigi nyomozás nem volt eredményes, így nem derült ki, hogy ki lehetett a tettes.

#4567 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 13:14

Igen, el is van kényeztetve, de igazából a betegsége óta ugyanazok a játékszabályok, ezek 8évig megfeleltek neki, most már nem... Mozgásigényével nincs gond, kinti-benti cica, kénye-kedve szerint járhat ki-be. Harapáskor én reflexbõl eldobtam (féligmeddig földhözvágtam), anyu fejbevágta, ekkor sértõdötten kivonul a szobából, de fél órára rá már kelleti magát. :rolleyes:

#4568 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 14:36

Szerintem nem kell feltétlenül tettlegességig fajulni. Ti tudjátok, mivel lehet rá leginkább hatni. Lehet, hogy elég, ha ráfújsz egyet és utána egy ideig nem veszel róla tudomást. Lehet ez az idõ akár egy egész nap. Végül is te is duzzoghatsz! :D A lényeg, hogy jelezd felé, ez a viselkedés nem nyerõ. Bár a sajátomat alapul véve, néha szükséges egy-egy atyai-anyai pofon, különben nem hatja meg, ha rászólok. :rolleyes: más: Van valakinek tapasztalata láthatatlan macskakerítés ügyben?

Edited by Bokorugró, 2012 március 12. - 14:34.


#4569 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 12. - 14:37

Fricinek is érzékeny pont a farka pl. Ott nem szabad simogatni, de ha mégis, akkor megsértõdik, és elmegy. De néha õ is harap. Nem nagyot. Ha durvulna egy kis koppintás elég. De jobb tiszteletben tartani, mit szeret és mit nem. Nem olyanok, mint a kutyák, az tuti. :D

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4570 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 15:27

Ma jót röhögtem megint. Ülök a gép elõtt és pötyögök... Egyszer a kutya odajön, és nagyon tisztelettudóan, finoman megbök az orrával, kicsit nyüsszentve, farokcsóválva. Gondoltam, biztos játszana, de nem volt rá érkezésem. Kisvártatva megint megismétlõdött a jelenet, de csak nem értettem, mit akar.
Aztán csend lett. Egy fél óra múlva megyek ki a konyhába, hát látom a következõ képet. :D
Most már értem, hogy szegény csak annyit akart kérni, szóljak Filemonnak, had feküdjön oda mellé a saját helyére, mert õ a világért sem akarná álmában zavarni. :) :) :) Tényleg egy áldott jó lélek a kutyám! :ang:

#4571 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 18. - 13:28

Édesek mind a ketten :) Nálunk is folyton változik a cicák viselkedése. Elõször akkor fordult ki magából Csoki, amikor idekerült a kiscica. Teljesen be is paráztam akkor. Azóta már felengedett, de sosem lesz már az a bújós, dorombolós, dörgölõzõs macsek. Viszont mostanában meg az jött rá, hogy dagaszt minket. Naponta többször feljön ránk, és gyúr. Ilyenkor nem szereti, ha megsimogatjuk, akkor elmegy. Csak néz ki a fejébõl, és mintha step-aerobic edzéseket tartana. Galád módon ki szoktuk használni, hasra fordulunk, és jöhet a masszázs. Azt olvastam tegnap, hogy a bizonytalan macska dagaszt folyton. Igaz lehet ez? Ez viszont hónapokkal a kiscica érkezése után kezdõdött, nem tudom, összefüggésben van-e vele, vagy ugyan mitõl nem érzi magát a régi helyzetében?

#4572 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 18. - 20:36


Azt olvastam tegnap, hogy a bizonytalan macska dagaszt folyton. Igaz lehet ez? Ez viszont hónapokkal a kiscica érkezése után kezdõdött, nem tudom, összefüggésben van-e vele, vagy ugyan mitõl nem érzi magát a régi helyzetében?


Tom kiscica kora óta dagaszt. És õ sztem nem egy bizonytalan alkat :)

Ti tapasztaltatok már olyat, hogy a macsek furcsán rág? Tehát olyan a hangja, mintha karalábot enne pl, pedig csak egy falat párizsit eszik. Tehát így ropog de olyan nagyonfurán.

#4573 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 8:50

Tegnap este találtunk egy fiatalka cicát boltba menet. Annyira kellette magát nyivákolással, a kellõ távolságot tartva látványos semmi-dagasztással, hogy nem bírtuk ott hagyni. Beletelt egy fél órába megfogni, mert azért félt õ, csak a falaknak dörgölõzött. Itthon 10 perc alatt feloldódott. Annyira hálás, hogy le se lehet vakarni! Folyamatosan dorombol, dagaszt, dörgölõzik. Nagyon hamar beszokott, este megmutattam neki a szállítót, mint alvóhelyet, aztán magától bement, és ott aludt reggelig. 4-5 hónapos lehet, fekete kislány. Kicsit meg van fázva, és csupa bolha... Tegnap a körmét vágtuk (szépen tûrte). Ma visszük állatorvoshoz, féreghajtót kap, délután megfürdetjük, aztán várjuk, hogy végleges gazdijelölt jelentkezzen rá, mert mi már nem tudjuk megtartani, sajnos. Pedig már most fáj érte a szívünk, annyira kedves! :ang:

Edited by Repülõrajt, 2012 március 24. - 8:50.


#4574 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 12:14

Sajnos kiderült, hogy nem csak megfázásról van szó, hanem macskanátháról. Ami fertõzõ. Na szép, a két jól tartott, egészséges cicánkhoz hazahoztunk egy biológiai fegyvert! Hiába tartjuk külön, a kezünkrõl, ruhánkról, a tárgyakról megfertõzõdhetnek még akkor is, ha ez a kis kóbor már meggyógyul. Jó, hogy elvittük az állatkórházba. Így kap kezelést. El se tudom képzelni, hogy fertõtlenítjük ki az egész szobát! Padlószõnyeges, bútorozott...

Edited by Repülõrajt, 2012 március 24. - 12:16.


#4575 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 13:05

Õk nincsenek beoltva?

#4576 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 15:15

Be vannak oltva kombinált oltással mindketten, de az orvos azt mondta, hogy még így is megfertõzõdhetnek, fõleg a fiatalabb. Inkább tartjuk a karantént, és majd kitalálunk valamit a szoba fertõtlenítésére is, remélem. Nagyon gyenge egyébként a kis jövevény, alig bír felállni, miután aludt, dõl jobbra-balra. Remélem, hogy ez nem valami újabb kórtünet, hanem csak az éhezés miatt van legyengülve, mert abból fel tud javulni. Egyre jobban prüszköl, pedig most jó helyen van, eszik-iszik, és az elsõ szurit is megkapta. Hétfõn megy vissza újabb szurira, nagyon bízom benne, hogy felépül. Vigyázunk rá. Megérdemli ez a kis szerencsétlen árva, hogy jó élete legyen, annyira kedves és ragaszkodó. :ang: A védõoltást egyébként évente ismételni kell? Az elsõ kettõt egy kb. egy hónap eltéréssel kapták, de a késõbbiekre vonatkozólag nem kaptunk utasítást.

#4577 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 15:43

Na még egy rossz gondolatom támadt, mert tegnap nem így mozgott. Lehetséges rosszul beadott injekciótól, hogy szinte bénulásos tünetei vannak? A farába kapta, és még az orvos is elismerte, hogy technikailag nagyon elkúrta. Szörnyen meg is vinnyogtatta a szerencsétlent. Most gyakorlatilag alig bír felállni, és csak pár másodpercig tud állni a lábán. A fejét is nehezen fordítja hátra, és nehezen fordul fektében is. :( Addig nem volt ilyen, amíg az orvosnál nem jártunk!

Edited by Repülõrajt, 2012 március 24. - 15:44.


#4578 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 18:17

Nekem is volt dolgom macskanáthával. Ha a cica lázas, az nagyon le tudja verni, olyankor nagyon elesettek. Azt sajnos nem tudom, hogy az injekciónak milyen mellékhatási lehetnek, nekünk eddig nem volt ilyesmi.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4579 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 18:47

Lehet, hogy lázas, a mancsa nagyon forró. Hihetetlen, milyen élet van benne, így is folyamatosan jön, és dorombol, és bújik, és nem húzódik vissza magában aludni. Velünk akar lenni, pedig még nincs 24 órája, hogy megismert minket! És Zuzu, mennyi idõ volt a teljes gyógyulás a macskanáthából? Mire figyeltetek közben a táplálásánál például? Õztõl kérdem, hogy hány szurit kellene kapnia a macskanátha esetén a cicának? A neten nézegettem, egy mûsorban három szurit kapott (antibiotikumot, gyulladáscsökkentõt és vitamint) a cica, a miénk meg csak egyet kapott (antibiotikumot) az állatkórházban. Pedig mondtuk a dokinak, hogy tegnap talált kóbor cica, aki éhezett, és nincs jó kondiban. Nem bántam volna, ha kap valami vitamint, ha felvetõdött volna a lehetõsége. Párom elnevezte a cicát Hapcinak. :)

Edited by Repülõrajt, 2012 március 24. - 18:51.


#4580 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 19:27

Hát, van olyan cicám, akit 3 hetesen találtam, a szemére is ráment a betegség, az egyiket már megmenteni sem lehetett, ki kellett operálni. De arra meg sokat kellett várni, hogy megerősödjön. Így ott sokáig húzódott a betegség, mivel azt a pici testet semmivel nem tudtuk kezelni. Fricit 1,5 éve találtuk az egri pláza parkolójában. (biztos nem magától ment oda, no comment) Ő két hónapos volt. Orvosi kezeléssel, kb 1-1,5 hét alatt teljesen kijött belőle. Sokat csináltam vele, hogy beraktam a szállítóba, elé raktam kamillateát tálba, majd befedtem egy törölközővel az egészet, hogy inhaláljon. Természetesen sűrűn szellőztettem, hogy nehogy baj legyen. Az szerintem sokat segített a szipogáson. A kamillát ihatja is, és ha csipás a szeme, ami ilyenkor szokott, akkor langyos kamillateával napjában többször megtörölgetni. Melegen kell tartania cicát, és én (orvosi javaslatra) adtam egy-egy negyed szem algopyrint is, nekünk szépen lehúzta a lázat. Más meg ellenzi ezt az algopyrin dolgot, szóval kérdezz meg egy dokit szerintem. Enni alutasakos jó minőségű tápot vettünk neki, és mivel hasmenéssel párosult, probiotikumot kevertünk bele, plusz egy kis főtt rizst, hogy ezek a turbó kaják ne terheljék le hirtelen a pici gyomrát. Egy harmadik, nem túl vidám történet, csak hogy lásd, hány féle lefolyása lehet egy ilyennek. Apu kapott egy sziámi cicát. Mint utóbb kiderült már betegen hoztuk el. 2 hónapi kezelés után pusztult el. Évekkel ezelőtt volt, akkoriban még oltásról itt nem is hallottunk, a szaporító meg nem törődött vele. Nagyon kemény tanulópénz volt ez akkor.

Edited by Zuzu, 2012 március 24. - 19:28.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4581 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 21:13

A neten olvasgattam már mindenféléket a betegségrõl, kezelésrõl, de minden oldalon van valami állítás, ami egy másik oldalon más. Azt leszûrtem, hogy mint az influenzának, többféle típusa lehetséges, illetve az alapbetegségen kívül bekavarnak mindenféle nem kevésbé veszélyes mellékzöngék is, amik ellen a védõoltás sem megoldás. Nagy szerencséje a cicának, hogy épp arra jártunk, és nem olyanok vagyunk, akik ott hagyjuk a panaszosan nyávogó árva cicát. A betegsége még nem olyan elõrehaladott, hogy a szeme összetapadjon, mi észre se vettük volna, ha az orvos nem vizsgálja meg azt is. Hõemelkedése volt délelõtt, nem láza, és a tüsszögésen kívül amúgy nekünk semmi nem tûnt fel. Így hát valószínûnek tartom, hogy idõben el lett kezdve az orvosi kezelés. Nekünk nem mondott semmit a doki, hogy adjunk neki lázra bármit, szemcseppet írt a kötõhártya-gyulladásra. Hétfõn meg visszük vissza az orvoshoz. Most épp nem tudom, mi ütött belé, úgy néz ki, hogy játszik (a papucsommal), kissé furcsállom az agresszív stílusát, remélem, nem valami rohama van. :kv: Már a szobából is vágyakozik kifelé, megcélozza az ajtót, ha nyílik. Szörnyû óvatosnak kell leni, a kintiek jönnének befelé, a benti menne kifelé, nekünk meg teljes átöltözéses-lemosakodásos karanténszabályokat kell betartani, hogy azt is meggondolja az ember, kiszalad-e a konyhába egy pohár vízért, vagy inkább szomjazik még pár órát. Jaj, a nyakamba mászott.

#4582 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 8:55

Érdekes, hogy nálunk a kicsik ugye származásukbõl kifolyólag mind átestek ezen a betegségen. Ha nagy korukba találkoztam náthás cicával, sose kapták el. Persze nem azt mondom, hogy kockáztass, de egy erõs immunrendszerû cicus nem hiszem, hogy olyan könnyen betegszik le.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4583 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 17:00

Jelentkezett egy gazdijelölt a cicáért. Gyógyulása után elviszi másik településre. Nem vagyok normális, hiszen én hirdettem meg, mert három macska panellakásba sok, de egyszerûen nem akarom odaadni! Már most bõgök, és még egy hétig itt lesz, míg gyógykezelés alatt áll, csak nõ a ragaszkodás... Most is itt dagaszt, dorombol, bújik nekem, simogatja az arcom a kis mancsával; még egyik cicám sem imádott ennyire. Mi vagyunk a családja, és iszonyú hálás elsõ perctõl a befogadásért. Nem bírom kiverni a fejembõl, milyen csalódás lesz neki, hogy elvisszük valahová és otthagyjuk! Függetlenül attól, hogy jó dolga lesz-e ott neki (amit ki tudhat? Lehet, elsõ nap elüti egy autó, vagy két hónap múlva elkapják állatkínzók, mert kijárós lesz...). A történetnek van egy romantikus felhangja abban, hogy õ választott, "megszólított" minket, ahogy írtam fentebb; kiderült, más már be akarta fogni, a családját (anyját+testvéreit) meg is fogták és örökbe adták, õt nem tudták befogni. Drámaian: õ minket választott! Ti mit tennétek?!

Edited by Repülõrajt, 2012 március 25. - 17:03.


#4584 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 18:07

Döntsd el, akarsz-e három macskát. Nézd meg, milyen a gazdijelölttel; ha a jelölt neked szimpi ám a macskának nem, esetleg ajánld fel a kettes számú macsekotokat *behúzza a nyakát* Három cica után már a négy, öt... sok következik, úgyhogy ezt jól fontold meg. Korábbi kérdésedre visszatérve, ha oltva vannak a nagyok (és amúgy is: nagyok már), akkor legfeljebb kellemetlen lehet, amit elkapnak; életveszélyes semmiképp. Egyébként oltóanyagtól függõen az alapimmunizálás után egy-három évente javasoltak az emlékeztetõk. Mindenféle általános kórság kezelésekor nem azért adunk injekcióban vitamint, mert vitaminhiányos a jószág, hanem mert a b-vitaminoknak van egy jól bevált étvágy- és kedvfokozó hatása. Ha a kiscica zabál anélkül is, akkor ez nem feltétlenül szükséges neki. Gyulladáscsökkentõ inkább láz esetén életbevágó. Ha már konkrétan taknyos is, akkor mi szoktunk valami köptetõt is adni/javasolni, ezt te látod majd úgyis, hogy kell-e.

#4585 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 25. - 18:47

Köszi, Õz, megvilágosodtam a szuri-ügyben azáltal, amit írtál. Nagy életkedvû cica, jól eszik, mint akinek semmi baja, akkor ezért nem kapott mást az antibiotikumon kívül. Én is úgy gondoltam, hogy elõször elhívom a gazdijelöltet, találkozzanak itt nálunk, kötelezettség nélkül, és megnézem õket együtt. El is jön valamelyik nap. Közben elbeszélgetek vele, mert még nem volt macskájuk, és már az "oltás" szónál meghökkent, az "ivartalanítás"-nál pedig elbizonytalanodott a hangja, és kérdezte, hogy azt ugye még én intézem? Szóval lesz mirõl beszélgetni. Közben játszanak, ismerkednek, és elhatározza magát, meg én is meglátom. Ha a cica vele is ugyanilyen kedves lesz, akkor fájó szívvel, de elengedem (feltéve, hogy teljesíti a gazdi a fenti kötelezettségeket). Ha nem tudja ezeket a költségeket bevállalni, akkor felajánlom neki, hogy szerzek egy oltott, ivartalanított macskát, csak van valahol olyan is elajándékozandó... :gm: A gyógykezelése sincs ingyen, azt sem sajnálom a cicától, nem sajnálnám a további költségeket sem (igaz, nem állunk jól, eddig is úgy volt, hogy elõször a cicáknak veszünk, aztán ha maradt még pénz, akkor vehetünk kenyeret. Nem bánom, a párom sem szólt még ezért, bízunk, hogy lesz még jobb talán.) Továbbá minél hamarabb szeretnénk vidékre költözni, ahol nagyobb tér lenne az állatok számára. Is. Ez ugyan a jövõ kérdése, de bármikor sor kerülhet rá, amint lesz vevõ a lakásra. Csak tegnap olvastam, de nekem a lelkem mélyén mindig is ez volt a mottóm, hogy "családba fogadott állatot többé ne hagyj el". Még a felnevelt kisfecskéket is megkönnyeztem az elengedésüknél. A rákos papagájomat nem engedtem, hogy az állatorvos elaltassa, hazavittem, és saját magam altattam el, a kezemben tartva végig. Egyszer hagytam el a lovamat, évekkel ezelõtt, azóta is éjszakákat bõgök át miatta, és ez már így lesz életem végéig. Jelen esetben önzõség nem odaadni egy cicára vágyónak a "fölösleges" cicát, ezt tudom, leküzdöm, és adok esélyt nekik, a gazdijelöltnek, és a cicának egy másik életre. De tudom, ha bármennyi idõ után rossz hírt kapok felõle, vagy nem hallok többé róla, akkor már hiába bõgök, hogy bezzeg, ha nem adtam volna...

#4586 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 27. - 20:49

Na, a cicus alakulgat?

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4587 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 6:08

Nagyon szépen gyógyul. :) Már nem tüsszög, és nem is kell visszavinni az állatkórházba. Még a szemcseppet kapja két napig, aztán azt is el lehet hagyni. Csak állandóan nyávog! Eleinte csak néha nyávogott, mikor bejöttünk a szobába, meg akart valamit, most meg abba se hagyja, csak ha vele foglalkozunk kizárólagosan. Szerencsére nincs erõs hangja. :gm: Ja, és a nyávogása sem rekedt már. A gazdijelölt eltûnt. Telefonban elmondtam neki, hogy oltási, ivartalanítási kötelezettséggel adom oda. Erre teljesen elbizonytalanodott, de azért azt mondta, hogy szerdáig valamelyik nap jön, majd hív. Ma van szerda, ugye? Nem hívott. Még adok neki esélyt, és felhívom majd, hogy mi van. De aki ennyitõl megijed és feladja, az nem biztos, hogy jó gazdi lenne... Pont ma reggel beszéltük párommal, hogy mennyire megváltoztak a macskák, fõleg az elsõ. Az egy bújós, dörgölõzõs doromboló szeretet-gép volt. Sajnos mikor idekerült a második, az nagy csalódást volt neki, akkor "nem állt szóba" velünk, fõleg velem, aki hoztam a cicát. Megjegyzem, én elleneztem, hogy elhozzunk egy másodikat, párom magától intézkedett róla, aztán már nem csináltunk segget a szájából, mikor érte kellett menni. Na "elsõszülött" Csoki cicánk azóta csak velünk él, mi vagyunk a konzervnyitó, de hozzám se nyúljatok, húzza be a hátát, és szalad el, ha simogatnánk. Eszébe se jut már dorombolni, dörgölõzni meg egyszer sem azóta. Csak tartjuk. Hiába játszanánk vele, általában a másik cica csap rá a játékra, simogatni ugye nem lehet, ha megfogjuk, csapkod a farkával... Egyedül ez a mostanában rátört dagasztó-rohamai vannak, de akkor sem miattunk csinálja, ránk se néz, nem is dorombol, hozzá se lehet érni, mert akkor leugrik és elmegy. Hogy lehetne újra elérni a szeretetét? :( A második kezdettõl félõs volt, aztán velünk megbarátkozott, idegenektõl még mindig elbújik. Velünk szívesen játszik, simogatni lehet, dorombol, de magától nem keresi a társaságunkat, még egyszer sem ugrott az ölünkbe, hogy simogassuk. Aludni odajön hozzánk mindig, napközben is, ha tévézünk. Õ legalább nem menekül el a simitõl, sõt púpozza hátát, hogy jobban elérjük. Kicsit õ is megváltozott. Õ volt a nagy nyávogó- és zabagép, most mintha állandóan láthatatlan embereket látna, néha elfelejt enni, mert figyeli a semmit, és ijedtnek látszik. Nem tudom, ideggyenge-e, vagy talán Feri bácsit nem szokta még meg (az elõzõ lakó, aki meghalt, és kapcsolgatja a villanyokat is... :rolleyes: )

Edited by Repülõrajt, 2012 március 28. - 6:09.


#4588 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 9:22

Csóri macskám mindig kullanccsal jön haza. Nyakörvet nem merek neki venni, mert a másik macskámnak szó szerint berohadt a nyaka tõle..megpróbálok valami cseppet, remélem nem lesz allergiás reakciója. Igaz, az, hogy a macskáknak nem lehet bajuk a kullancstól (akármivel fertõzött) csak a kutyáknak? ( Lyme, Babesia?)

#4589 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 10:20

Nekünk öreg korukra lettek maguknak valók a cicák. Van két 14 év feletti cica, õk már nem nagyon igénylik a törõdést. De a fiatalokat le se bírjuk vakarni magunkról, jön, mászik az ölembe arcomba, rajtam alszik stb. Nem lehet hogy el van kapatva a cicád? :) megszokta, hogy úgyis rajongtok érte, így már nem nagy kunszt. :D De nem tudom, hogy fogadna újra a kegyeibe, a macskák kiszámíthatatlanok. Ilusta, mi valamilyen bio spot-ont használunk, nem tart sokáig, de addig hatásos.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#4590 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 14:59

Csóri macskám mindig kullanccsal jön haza. Nyakörvet nem merek neki venni, mert a másik macskámnak szó szerint berohadt a nyaka tõle..megpróbálok valami cseppet, remélem nem lesz allergiás reakciója.

Igaz, az, hogy a macskáknak nem lehet bajuk a kullancstól (akármivel fertõzött) csak a kutyáknak? ( Lyme, Babesia?)

A macska állítólag nem érzékeny a kullancsokra. Persze ez szerintem megint csak egy általánosítás.
Tavaly én azt vettem észre, hogy a Frontline cseppek mintha direkt vonzották volna a kullncsokat. Egy hónap védettséget szavatolnak rá, de már három hét után minden alkalommal legalább három rohadék szívódott Filemon nyakába, úgyhogy megdühõdtem. Egész nyáron nem cseppentettem semmivel. Novemberig összesen egy kullancsot találtam benne...

#4591 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 15:22

Reprajt nem lehet hogy õt is megsuttogta a párod? Ahogy a kecskémet :gm: Na szóval én tényleg láttam errõl egy mûsort, a cica szó szerint így viselkedett, ahogy a kecskeszakállú szakértõ meglátta, a gazdi idomítani akarta a cicát, az meg nem jól vette. Szóval nem adott elég teret a macseknak, oszt háború lett belõle. Az nagyon jó megoldás, ha úgy rendezitek be a lakást, hogy a cicák fölül (bútortetõ, cicakaparó állvány, fali polc, stb) tudjon közlekedni a lakásban. Ott biztonságban érzik magukat, alulról veszélyeztetve érzik a létüket. Na a lényeg, ettõl a fönti közlekedõtõl még a legádázabb cica is megszelídül. Nekem meg minap Sacikám aki állandó lakója a csûrnek (õ választotta) a karámfán incselkedett velem. A csikó meg a Timi heréltje orrába dugva a seggét meg az ide-oda pöndörödõ farkát. Totál kész volt a két ló. Mint aki kábítózik, kimeredt orrlikakkal, remegõ szájszéllel próbálták néha óvatosan elcsípni a macsek farkat. Olyan jókat kacarásztam rajta. A cica szeretett volna a nyakamba jönni (rendszeresen rámugrik hátulról itatás közben, nagyon csípem ám, jót tesz a szívemnek )de én hárítottam, látván lelki szemeimmel mi lesz a vállamból ha mégis bekapja az a ló a farkát. Aztán Sacikám a sarok oszlopnál dörgölõzve észrevette hogy mit ügyködnek a lovak, és egy jól irányzott körmössel a herélt orrára odébb tessékelte õket. :kir: Annyira sajnálom hogy gajra ment a telóm amelyikkel lehetett videjózni ilyenkor egy gyorsat.

#4592 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 21:05

A macska állítólag nem érzékeny a kullancsokra. Persze ez szerintem megint csak egy általánosítás.
Tavaly én azt vettem észre, hogy a Frontline cseppek mintha direkt vonzották volna a kullncsokat. Egy hónap védettséget szavatolnak rá, de már három hét után minden alkalommal legalább három rohadék szívódott Filemon nyakába, úgyhogy megdühõdtem. Egész nyáron nem cseppentettem semmivel. Novemberig összesen egy kullancsot találtam benne...


Az enyémbõl már vagy 5-öt szedtem ki. Kijött mind úgy ahogy. Volt amelyiknek a feje bent maradt. De hála elég gyorsan megtalálom a selymes bundában. A frontline-t sokan szídják. Nekem a kutyákhoz most az Advantix-et ajánlották, majd megnézem van-e macskáknak való. De azt hiszem, ez is csak 1 hónapos védettséget ad...már, ha ad. :)

#4593 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 21:07

Nagyon jó lehetett a lovak vs macska jelenet :) Hát páromat nem lehet lebeszélni arról, hogy a macska az kutya, és majd jól megneveli. Szerintem nem ettõl, hanem tutira a kiscicc érkezésétõl hidegült el tõlünk, egyértelmûen beleállt a ridegség attól a perctõl. Pedig direkt vele foglalkoztunk, szegény Cuki volt elhanyagolva új jövevényként, külön zárva, egyedül. A kopasz csávó mûsorát mi is szoktuk nézni, fõleg én. Mondom is mióta páromnak, hogy kéne egy asztalos, aki csinál a macskáknak mászókát. :gm: Én már ott tartok, hogy nézegetem a jófogáson meg a vaterán a használt mászókákat, de még ott is orbitális áruk van. Most elég lesz költségnek a két kiscsaj ivartalanítása, meg a legújabb cicc oltásai, a gyógykezelése után. Jut eszembe, vatera és társai. Biztos más is észrevette már, hogy nem kell bedõlni nekik, hogy majd az olcsó lesz és megéri. A tscoban a nagy peremes alomtálca nincs 2000 Ft, a jófogáson meg az agyonhasznált összecsikargatottat 3000+postaköltségért kínálják. Én még nem találtam ezeken jó fogást macskás témában... A Frontline nekünk bolhaügyben jó volt, a kismaccs tele volt bolhával, egy flakon rá lett nyomva, és nincs bolha. Kullancsot nem találtam benne szerencsére.

Edited by Repülõrajt, 2012 március 28. - 21:09.


#4594 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 22:04

Tudomásom szerint macskára kullancs ellen csak a Frontline* van törzskönyvezve, a többi macska-csepp csak bolhára jó (meg esetleg atkákra, belső férgekre; de kullancsra nem). A kutyás cseppekkel meg résen kell lenni, mert a többségük nem csak az élősködőket, hanem az egész macskát is kiiktatja. Viszont szerencsére - egyelőre legalábbis - nincs a cicáknak olyan kullancs terjesztette betegsége, ami a kutyák lyme-jához vagy babéziájához hasonlóan veszélyes lenne. * meg van Effipro, meg Fyprost, ami ugyanaz csak más gyártótól más néven...

#4595 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 29. - 17:21

Köszi Õz! :)

#4596 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 29. - 22:31

Nekem a kutyákhoz most az Advantix-et ajánlották, majd megnézem van-e macskáknak való. De azt hiszem, ez is csak 1 hónapos védettséget ad...már, ha ad. :)

Hát nem tudom, a múltkor épp Õzzel folytattunk Advantix vagy Advantage ügyben párbeszédet. Már nem emlékszem melyikre, de Filemon dokija azt mondta, ezeket felejtsem el, mert az is elég lehet, ha a kutyát kenem vele és mondjuk a macska lenyalja... :huh:

#4597 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 29. - 23:26

Advantage - macskás (vsz kutyán is mûködne, ha valaki megfelelõ testsúlyú kutyát direkte csakis bolha ellen akar kezelni) Advantix - kutyás (macskára mérgezõ) "Angolos" kiejtéssel még jobban hasonlít a nevük, agyrém. Mondjuk legalább a dobozon látványos nagy fotóval látszik a célállat-faj. Egyébként szerintem ennyire nem kell túlparázni; ha arra a pár órára amíg felszívódik külön lehet szeparálni a delikvenseket, utána már nem lehet belõle gond.

#4598 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 30. - 14:41

Az én macskám nem nyalja a kutyát, fordítva viszont igaz. :)

#4599 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 18:56

A kettes számú cicánk (Cuki) vízimádó lett. Annyira megtetszett neki a folyó víz, hogy nem tudunk úgy mosakodni, kezet mosni, hogy benne ne ülne a mosdóban. Amint nyílik a fürdõszoba ajtaja, ugrik befelé. Csurom víz, de nem érdekli, próbálja megfogni a vizet, mielõtt eltûnik a lefolyóban. :) Az új cicát még nem mertük fürdetni, egyrészt mert macskanáthája volt, másrészt, mert nem szeretnénk halálra terrorizálni. A bolhákat jól kiirtotta belõle a frontline, egyébként meg nem tudom eldönteni, hogy szükséges-e megfürdetni minél hamarabb, mivel az utcáról lett összeszedve? (Eleinte madárszaga volt, már azt is elhagyta.)

#4600 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 20:30

Nekem mindig elsõ dolgom megfürdetni, ha nincs a halálán a macska. Már csak azért is, mert általában elviselhetetlenül büdösek. Azt hogy ennyi idõ elteltével még szükséges e, azt nem tudom megmondani. Meggyógyult már? A többiekkel még nem engedted össze?

"Qei me amat, amat et canem meum."