Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

karórágó ló


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
177 válasz a témához

#161 Floey

Floey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 28. - 12:34

Sziasztok a pacim már lassan 2 éve folyamatosan karó rágó, már a nyakörv sem segít :( Mit lehet tenni és milyen mellékhatásai lehetnek :confused:

#162 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 28. - 19:40

Javítsatok ki, ha tévednék, de tudomásom szerint a karórágásra nincs "gyógyír". Hogy-hogy a nyakörv sem segít?

#163 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 28. - 19:51

Olyan legelõn kell tartani, ahol nem tudja letámasztani a fejét, bár már láttam néhányat, akik anélkül is tudják csinálni.

#164 Floey

Floey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 28. - 21:52

Nem lehet anyira meghuzni hogy ne nyeljen levegöt vagyis ha meghuzom akkor levegõt sem kap :( Igen hál istennek villanypásztros karámban van de az oszlopokat már megtalálta és azon böfög :( Az istállóban meg állandoan :( Ha nem javul nem tudjátok milyen hatásai lehetnek? Kolika stb?

#165 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 29. - 0:05

Nem lehet anyira meghuzni hogy ne nyeljen levegöt vagyis ha meghuzom akkor levegõt sem kap :( Igen hál istennek villanypásztros karámban van de az oszlopokat már megtalálta és azon böfög :( Az istállóban meg állandoan :( Ha nem javul nem tudjátok milyen hatásai lehetnek? Kolika stb?



Hááát pont az a célja annak a "nyakörvnek",hogy ha levegõt nyel,akkor olyan kellemetlen érzése legyen,hogy ne akarjon addig,amíg a torkán van. nem sajnálni kell emiatt a lovat,hanem felrakni rá!
Nem szokott javulni.Legalábbis én még nem találkoztam olyan lóval,aki leszokott volna a karórágásról!
hatásai: rossz takarmány értékesítés,kólika( ahogy helyesen írtad)...

#166 Floey

Floey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 29. - 12:50

és a mûtét milyen árba van nem tudjátok véletelnül :confused:

#167 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 29. - 22:37

Nem lehet anyira meghuzni hogy ne nyeljen levegöt vagyis ha meghuzom akkor levegõt sem kap :( Igen hál istennek villanypásztros karámban van de az oszlopokat már megtalálta és azon böfög :( Az istállóban meg állandoan :( Ha nem javul nem tudjátok milyen hatásai lehetnek? Kolika stb?

A nyakörvet annyira meg kell húzni, hogy az ujjad se férjen alá. Nem lehetne az oszlopok tetejére még egy sor villanypásztort húzni, vagy a felsõ sort áttenni oda?

#168 Floey

Floey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 95 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 30. - 15:57

megpróbálhatom ez egy jó ötlet :D köszi

#169 Gouranga

Gouranga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 5. - 11:21

Kedves Fórumosok,

Szeretettel meghívlak Benneteket a doktori (PhD) értekezésem nyilvános vitájára, melynek címe:„Aetiology and treatment of crib-biting behaviour in horses” ("A karórágás (levegõnyelés) kialakulása és gyógykezelése lovaknál")

idõpontja: 2009. november 19-én, csütörtökön, 13.00-kor

helyszíne: SzIE Állatorvos-tudományi Kar Sebészeti elõadó (Bp-1078, István u.2.)

Ha ismertek valakit, akit érdekelne a téma, kérlek szóljatok neki, hogy szívesen látom õt/õket is. A védés magyarul lesz.

üdvözlettel,
Nagy Krisztina

ui.: Az értekezés, illetve annak angol és magyar nyelvû tézisei az Állatorvos Doktori Iskola honlapján is hozzáférhetõek: http://phd.univet.hu...A-index-ert.htm

#170 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 21. - 18:30

olvassa még vki ezt a fórumot? lenne egy kérdésem karórágás-levegõnyelés ügyben. Valaki nekem azt mondta h ha már 2éve nyeli a delikvens a levegõt akkor már semmi baja nem lesz ez mennyire igaz? nekem olyan hihhetetlennek tûnik ez az állítás...

#171 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 21. - 22:28

Ez butaság. Csak szerencséje volt az elmúlt 2 évben.

#172 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 7:43

hát ennek nem örülök :( de én sem gondoltam komolyan h igaz lehet(bár reménykedtem) és mennyi idõ után jelentkezhetnek problémák? ez függ attól h mien gyakorisággal és mennyi levegõt nyel?

#173 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 7:49

Ez nincs idõhöz kötve. Aznap, jövõ kedden, másfél hónap múlva, soha. A kólika jöhet bármikor.

#174 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 9:46

és nincs vmi megoldás amivel le lehet kötni a figyelmét? pl ha szénahálóba kapja a kaját akkor az nem segíthet? vagy vmi a nyakszorítón kívül? mert azt tuti nem fog kapni :(

#175 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 12:14

Nagy legelõ és villanypásztor. A levegõnyelésbõl nemigen van visszaút sajnos. A nyakszorító pedig ajánlott.

#176 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 14:27

Az a baj, hogy ilyenkor, ha esetleg nem szünteted meg valahogy, a vele együtt tartott lovak is átvehetik ezt a rossz szokást.

#177 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 15:15

Ezt hallottam én is. Viszont nekünk 10 éve csinálja a lovunk és még soha egy sem tanulta el tõle. :) Az sem, amelyik 10 éve van összezárva vele (egymás mellett, egy istállóban, versenyen egy boxban, amúgy egy kifutóban, egy karámban, egy legelõn. :D nem lehet õket szétszedni, mert olyan hiszti van, amilyet még nem láttatok. :D)

#178 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 22. - 20:16

köszi a tanácsot legelõre nincs lehetõség csak legeltetési szezonban pányva... és egyedül van 1 karámba. A mellette lévõ karámba van másik de az nem sokat törõdik vele