Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

MeteoroLÓgia

• Please log in to reply
3478 válasz a témához

#3441 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.563 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 19. - 10:03

József napi köszöntő... :kir:

29342998_1478218292289233_67996355094498

29342822_1478218305622565_34043293381745

#3442 astocki

astocki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 204 hozzászólás

Közzétéve 2018 március 19. - 11:02

Atyaég... Mondjuk nálunk sem sokkal jobb a helyzet. Azért durva hogy a múlt héten már pulóverben szaladgáltam, most pedig ismét télikabátban. 

A lovak is már bőszen dobták a téli szőrt, aztán hirtelen leálltak vele.

• fafaragó kedvelte

#3443 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 április 29. - 18:42

Az idei április nem kicsit volt melegebb a szokásosnál. A napi átlag 16,99 fok a többéves 12,61-hez képest. A maximumok átlaga 23 a 17,8-as hoz képest. A csapadék szokás szerint sovány, 22 mm, amiből 10 a mai. A környéken már térdig érőt kaszálnak, itt még a bokámat sem takarja be, hiába Szent György, még nincs legelés.
Ma készülődött valami, kezdett csepegni (gyorsan bepakoltam a traktor mellöl a szerszámokat, bementem enni, mire elállt). Evés után kimentem, körülöttünk körbe ment az eső (szokás szerint), én a száradó itatókat töltögettem, mikor körülöttem időnként puffant valami. Gondoltam jó nagy cseppekben ér ide a zápor. Aztán rájöttem, hogy céltábla lettem, fentről tüzeltek. Az egyik ló rendesen megugrott, mert kapott egyet a hátsójára. Szerencsére csak egyes lövésekkel tüzeltek és a töltéshez is idő kellett, mert néhány nagykaliberű lövedék után után láttam, hogy rendes mogyoró és dió nagyságú jég volt a lövedék. A kocsit gyorsan tető alá tettem, nem kéne rücsissé tenni a tetejét. Oszt jég már nem jött, csak olyan félzápor változó intenzitással egy órán keresztül. Már nagyon kellett a víz.

#3444 astocki

astocki

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 204 hozzászólás

Közzétéve 2018 április 30. - 8:14

Minket megint elkerült. Hangja az volt, meg hatalmas fekete felhők, néha egy-egy nagy csepp elindult, gondoltam végre jó kis zápor. De kb. abban a néhány cseppben ki is merült a dolog, még porverésnek is kevés volt. Ilyenkor a kaszálónkon ami egész nyáron eltartja a lovakat már 50-60 centis fű szokott lenni. Most jó ha 20-25... Arról nem is beszélve hogy 3 hektárnyi területet vetettünk be szárazságtűrő keverékkel és eddig még csak nyomát sem látni  :wot: Ősszel vethetjük újra pár fillérért...

Pár éve volt olyan nyarunk, hogy a környező településeken állandóan szakadt az eső/jégeső, de minket elkerült. Volt is takarmányhiány. Szerintem hasonló lesz idén is. Meglátjuk... :mellow:

Szerk.: Ja, és 10 perc elteltével süt a nap, mintha mi sem történt volna.

Edited by astocki, 2018 április 30. - 8:14.

#3445 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 április 30. - 9:59

Nálunk 12 mili az áprilisi termés. A fű is csak azért nő környező legelőkön, mert még nem száradt fel a téli, kora tavaszi mennyiség. Jó pancsolós terepet lehetett még másfél hete is menni.

#3446 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 április 30. - 11:02

A tegnapi szürkülő fű mára kizöldelt. A két udvari fűnyíró nagy lendülettel teszi a dolgát.

#3447 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 8. - 21:49

A kókadt fű ma kapott egy kis frissítést. 10,5 mm.

A lovak szénáztak mikor jött az órák óta körülöttünk keringő esőfelhő. A lovakkal ellentétben bementem, ami nem tartott sokáig, mert az egyik páros a beállójukhoz vezető kaput sikeresen becsukta (bevakarózta). Természetesen a legmesszebbi beállóét. Meglehetősen lenge öltözékben esernyő részleges védelmében mentem ki. A kapunyitáskor elkezdett jönni a jég, most csak borsónyi, de nem kevés. Az esernyő mögött a széllel szemben navigálva rá kellett jönnöm, hogy a bőrcsizmám használati uatsításában nem hiába szerepel, hogy hóban, fagyban, jégben a biztonságos működés megőrzése végett nem célszerű használni.

#3448 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 9. - 7:13

Nálunk azóta sem, továbbra sem semmi. Tartjuk a 12 millit április 1 óta. Tragikus. Emellett özön szúnyog a téli csapadék hagyatéka.

#3449 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.230 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 9. - 7:40

Itt Bajorországban (legalábbis ezen a részén) szerintem emberermlékezet óta nem volt ennyire száraz az április. Az átlaghőmérséklet meg 4-5 fokkal volt magasabb az eddiginél....

#3450 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.563 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 24. - 5:28

Az éjjel akkora esőt kaptunk ,hogy alig bírta a csatorna elnyelni! Meg még utána is sokáig esett szép csendesen. :smile2: Még a levegő is más lett. :smile2: Ma kiviszem Pannát egy kicsit hogy ismerkedjen a víztócsákkal ...elég ritkán van rá alkalom ,mert a homok gyorsan elnyeli. 

• N.C. kedvelte

#3451 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 24. - 7:11

Tegnap a szomszédnak báláztunk 50 kiskocka lucernát. Kaszálás után meg kellett forgatni, olyan fülledt volt a levegő, hogy lassan száradt. Olyan határhelyzet volt.

Már kéne nagyot is kaszálni, de olyan bizonytalan az idő, nem mertem kockáztatni a télit. A múlt hétre riasztottak eső és sok csapadék miatt, nem volt semmi, a hétvégére szárazat mondtak, két nap is esett. Vesebajosak az urológusok.

#3452 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 24. - 14:03

Nálunk is eseget az aranyat érő. Éjszaka is esett 3 milli, most napközben is másodszor zendít rá. Jó szintentartás a hétfői nagyobb adagnak. Már négy napja nedves a föld. A növények szerintem azt sem tudják hol vannak. :D :D

• fafaragó kedvelte

#3453 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.563 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 24. - 21:18

Valohogy úgy... :biggrin: Május 1-én kaszáltam először le a lucernát és még egy hét és újból lehet! :rolleyes:

#3454 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 május 25. - 0:34

Itt első kaszálásra volt talán térdig érő, de alulról már sárgult.

Ma akartam frissen etetésre kaszálni, de úgy morgott körülöttünk a fényképész, hogy inkább az iparűzésiadó bevallást faragtam. Így nem lett fű a jószágnak csak nekem fejfájás.

• fafaragó kedvelte

#3455 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.548 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 2. - 12:11

https://index.hu/bel...usz_32_9_fokig/

#3456 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 14. - 10:44

Ahogy kinézek az ablakon, és még esetleg néhány előrejelzésre is rápillantok, lassan 100 milli felett jár a június. Én mondjuk nagyon nem bánom, legfeljebb a permetezésre és fűnyírásra nehéz alkalmat találni mostanában. :)

• fafaragó kedvelte

#3457 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 június 14. - 13:12

Itt a június 80 mm eddig. A föld elbírja, annak nem árt, de nem tudok kaszálni. Eddig az éves széna kb. 10%-a van bent, nem tudom, mi lesz a többivel. Ha eldől, nehéz lesz behozni.

Az egyik szomszéd földön lucerna van. Májusban nem vágták le. A soványabb részt le tudták kaszálni, de egy része ott maradt. Szóltak, hogy vágjam le, de látva az "anyagot" nem sok jóval bíztattam őket. Azért becsületből kimentem. Már eleve csak egy dobbal fogtam, de annyira össze volt nőve, hogy a kasza nem tudta kidobni, így megakadt a gerendelyben vagy felcsavarodott a dobra, ami megfogta a gépet. 3-4 méterenként kellett megállni. 60 m után feladtam, vasárnap szárzúzóztam le, de a szárzúzó is alig bírta. Nem tudta kidobni a friss, tapadós anyagot, megállt, a terheléstől pedig melegedett a traktor. 1-es, 2. lassú fokozatban vágtam le 2 óra alatt a nem egészen fél ha-t. Kár a lucernáért, már kétszer kellett volna kaszálni. Majd télen bánkódhatnak.

Már izgulnak a tulajdonosok, mert júni 30-ig nem lesz minden föld levágva és félnek az ellenőrzéstől. Minden évben nézik itt a kaszálást. Az aglomerált futók és kutyasétáltatók pedig pár szál parlagfűért is szívesen értesítik a hatóságot. Pedig ha erre a csapadékos időre megjön a meleg, akkor pár nap alatt parlagfű erdők keletkezhetnek.

Tegnap mentem szárzúzózni. A valaha jó homok úton dagonyázott pocsolya. Benne "töltés". A baromarcú aglomerált műparasztja az "angolkertjének" ápolási maradványait tölti bele, hogy ne legyen sár. Nem tudom, hol tanítják a városiaknak, hogy fűből, gallyakból lehet utat építeni. Lehet, hogy Anchorage-ban nevelkedtek, ahol anno fából készült az útburkolat. Csak ott vastagabbak voltak a fák.

• Eva és fafaragó kedveli

#3458 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 2. - 7:13

Nekem tetszik ez a nyár. A júniusi 123 milli csapadékra jött júliusban 67, az augusztus tegnap 15-tel nyitott és most is intenzíven esik már vagy másfél órája.

#3459 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.563 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 2. - 8:47

Ja ,nekem is.. :gm: Tegnap levágtam a gyönyörű lucernát majdnem kötésig ért és még nem virágzott,erre éjszaka esett az eső...majd most forgathatom hogy beszáradjon. :) Na de se baj,ez már a 4. kaszálás és kettő eső nélkül van bent.

#3460 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 2. - 9:03

Június 122,5, július 93,5, augusztus 15,5 mm. Idén a szeptember végi átlagnál tartunk. 2011 és 2012 egész évit már 100-zal meghaladja.
Az áprilisi 22-t azért nem tudta feledtetni.
A kaszálási szezonban kétszer volt eddig 3 napnál hosszabb (5 nap) esőmentes időszak. Ma is kellene menni lucernát vágni, de tocsog az alja. Ha ráborítom a rendet és délutánra megjön a 32-35 fok, akkor estére már befülled az alja. Az előző évi maradékkal szűk 6 havi tető alatt van télire. Most legelő és hamszter.
Viszont feltűnt, hogy jelentősen kevesebb és enyhébb a szél. Ugyan a múltkor volt egy nagy pöff, ami elvitt ajtóstól. A zsanérok azóta is ferdén állnak, az ajtót nem becsukom, hanem "berakom".

• Ernest és fafaragó kedveli

#3461 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 3. - 14:28

Így 3.-án az augusztus 44 millinél jár. :-))

#3462 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.563 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 4. - 20:17

Kétszer forgattam kétszer ázott.... :unsure: én többet nem forgatom! Száradjon ahogy tud.... :dev:

#3463 fafaragó

fafaragó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.563 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 6. - 10:59

Tegnap levágtam a maradék herét .Mama meg is jegyezte :-"Tán csalogatod az esőt?" :dev: Mondom neki ne is emlegesse mert a másik darab se száradt még teljesen meg... :angry: -Pedig mondja holnapra is ! :) Úgy hogy mikor végeztem a kaszálással neki álltam és összeszedtem a már renden lévőt aminek még egy nap nem ártott volna ,de az eső meg nagyon nem hiányozna rá.Este 10 óra volt mire végeztem.Persze ma 7 ágra süt a nap! egyenlőre ! :kir:

#3464 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 16. - 10:27

A fecskék reggelente már konzultálnak a dróton.

• fafaragó kedvelte

#3465 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 16. - 10:33

Pedig még a nyár vastagjában vagyunk. Szerencsére kedden esett 12 milli, mert már elég tikkasztó volt a helyzet.

#3466 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 16. - 12:04

Itt 5 mm volt. Bálabehordás közben. 8 már ponyva alatt volt, hetet gyengye esőben hoztunk be. Már pénteken rendsodróztam, szombatra volt megbeszélve a bálázás és megszervezve a behordás. De hát ember tervez, bálázó végez. Most napoznak a bálák, nem is igazán áztak meg. Pedig nagy idő készült, de csak a széléből kaptunk. A ponyvát nem kellett teregetni, csak a két sarkát felemelni és már reptethettük is a bálák felett. Egyedül én is repültem volna, mint az egyfejű sárkány. A közelben levő összes raklap, gerenda, olajoskanna, fém alkatrész résztvett a lehorgonyzásban, pedig csak közepes szél volt.
  • fafaragó kedvelte

#3467 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 16. - 13:42

Én nekiindultam futni, mondván ki tudja mi lesz belőle. Aztán a földek között kapott el. Volt egy bő kilométer kemény, amikor a viharos szél oldalról verte a jeges esőt, én meg a nyakamat behúzva korcsolyáztam visszafelé a sárban. :) Aztán a faluban folytattam aszfalton még egy órát, de a gatyám nem száradt meg.

• izland és fafaragó kedveli

#3468 N.C.

N.C.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.548 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 19. - 21:44

https://www.napi.hu/...m_campaign=link

#3469 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 20. - 9:30

Érdekes, hogy a magyar meteorológiai siteok ezzel szemben már hét végétől markáns lehülést es csapadékot jósolnak ide Szegedre.

#3470 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.230 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 20. - 10:33

Ide Bajorországra péntekre jósolják a fordulatot lehűléssel

#3471 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.230 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 20. - 10:44

Tegnap elmentem Weltenburgba a "Donaudurchbruch"-hoz, ahol a Duna hatalmas sziklafalak között kanyarog (a név  nem találó, mert  nem a Duna vájta ki, hanem egy másik folyó, csak 80 ezer évvel ezelőtt átfolyt az eredeti medréből ide, és azóta erre van a meder) megnézni a szokatlan mély vízállást. A hajóforgalom természetesen szünetel, de a látvány elképesztő. Mindkét parton széles kavicságy szárazon, mindenütt strandoló emberek, keskeny, sekély folyó, családok, gyerekek vitetik magukat a folyó közepén gummimatracokkal, úszógumikkal, kilometer hosszan lefelé, amíg a szem ellát, sokan felhozatják magukat autóval, majd lecsorognak a kiindulási pontjukhoz, egy színes kavalkád. Ha nem tudnám az ökológiai következményeket, még vidámnak is találnám... Sajnos inkább elkeserítő, ahogy a gólyás képet elnézegetem  :sad: 

• fafaragó kedvelte

#3472 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 20. - 15:38

Az idei év eddig egészen jól másolja a 2013-t. Jelentősebb eltérés csak a júliusi csapadékban és az alacsonyabb hőmérsékletben volt. Az idei száraz meleg kicsit később jött, tán rövidebb lesz. Az adatok alapján a huszadikai időforduló szerintem 1-2 hetet késik. Viszont eddig ez az augusztus viszi az átlaghőmérséklet rekordot (27,3 oC, míg az eddigi átlag 23,7 oC).

#3473 izland

izland

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.545 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 21. - 8:45

A fecskék reggelente már konzultálnak a dróton.

Nálunk is.

98841fb4dad27abc81b8ba6c723d0e6d.jpg

#3474 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 21. - 10:15

E-migrációs nemzeti konzultáció.

#3475 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 augusztus 27. - 8:59

Nem hiába konzultáltak a fecskék. Tegnap előtt éjjel a két kutyaöreglány is felköltözött az ágyra, jelezve a hőmérséklet csökkenést. Tegnap a hűvösnek örülve a fiatalabbak nem bírtak magukkal, pörögtek megállás nélkül. Három nap alatt esett 36,5 mm. Talán elkezd hajtani a fű is. A parlagfű már megugrott, mehetek ki vágni, mert ilyentájt szokott komolyabb ellenőrzés lenni.

#3476 izland

izland

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.545 hozzászólás

Közzétéve 2018 szeptember 5. - 7:46

Tadammm, 4 nap után végre ma reggel nem esik az eső, sőőőőőőőőőt, már majdnem a Nap is süt. :kir:

És éjjel sem volt vihar, csak sima eső, uh a kutyákat sem kellett ki-be csukogatni a dörgés miatt.

Olyan 100-120 mm sikeredett ebben a pár napban, elég nagy eltérések vannak pár km-en belül is. Ez most egy darabig elég lenne, de sajnos hétvégére már megint esőt jósolnak.

#3477 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 szeptember 5. - 8:02

Itt már süt a Nap. Igaz, éjjel és reggel már olyan őszi köd volt. Egy kicsit trópusi hangulat volt a napokban alacsonyabb hőmérsékleten.

Csak szerény 29,5 mm esett a napokban, de legalább a sivatag átment zöldelőbe. A lószágok a nedves széna helyett inkább a kétcentis zöldet csipegetig (azért éjjel betolták a szénát is).

• fafaragó kedvelte

#3478 furiosojr.

furiosojr.

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.197 hozzászólás

Közzétéve 2018 szeptember 5. - 8:20

Akkor erre felénk a legszerényebb megint az időjárás. A szeptember eddig 15 milli. Vasárnap még 32 fok volt.

#3479 Robi

Robi

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.759 hozzászólás

Közzétéve 2018 szeptember 13. - 13:54

Még tart a nyár, így júliusból lopva.

503IMG_9214.jpg

880IMG_9216.jpg

• Eva kedvelte