Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Zengő gyógyulásáért

• Please log in to reply
565 válasz a témához

#121 juice

juice

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.136 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 2. - 17:28

Elindultam Üllőre, de nézem a netet, várom Nóra számát vagy a jelzést, hogy valaik odaért

#122 emeset

emeset

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 2. - 17:41

Nóra száma: 20 5848 244

#123 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 2. - 19:22

Holnap 11-13 közt be tudnék ugrani, de valami értesítést kérek, menjek-e. (Tel.sz. az adatlapomon. )

A klub minden tagja drukkol. :)

Edited by Kistáltos, 2014 szeptember 2. - 19:26.

• Ernest kedvelte

#124 juice

juice

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.136 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 2. - 20:51

Elvileg enyém a holnap, de ha te tudsz menni,akkor nekem a holnapután jobb lenne

#125 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 6:57

Minó kiment, ott volt 1 órát, az alatt csökkent a láza.

Ma vizit után felhív az állatorvos, hogy mi van.

Köszönöm a tegnapi nyugtatást, gyorssegélyt, volt egy pánikrohamom, sokat segítettetek.

#126 juice

juice

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.136 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 8:14

Majd írd meg, hogy mi az aktuális helyzet :)

Remélhetőleg csak valami kisebb és jól kezelhető probléma merült fel :) Én a mai napomat úgy szerveztem, hogy lovaglás előtt Üllő felé tudok kanyarodni megnézni Zengőt.

Kitartás :ang: Néha a női terminátorok is kiborulhatnak :)

• Aniko kedvelte

#127 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 11:08

Köszönöm, hát tegnap este meg voltam győződve róla, hogy a ló már nem jön haza, mostanra Minó videói láttán kissé enyhült a dolog.

Aki okos a témában, írhatna valamit, nekem valaki állatrorvos (beszéltem vagy öttel) még műtét előtt azt mondta, hogy a hashártyagyulladás szokta elvinni a lovakat, azért reagáltam így.

A doki nem hívott, és nem is érem el, mindjárt zaklatok valaki mást, csak a gondosan begyűjtött elérhetőségeket elhagytam.

#128 Minó

Minó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.578 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 11:29

Elég óvatosan fogalmazott az ügyeletes doktornő. Azt mondta, hogy még pár napig eltarthat ez a bizonytalanság, lehet jobb is, rosszabb is, de tegnap este szemmel láthatóan oké volt a ló. Egyáltalán nem csoda hogy elszakadt nálad a cérna, főleg így a távolból... Nagyon drukkolok, hogy most már csak egyre jobban és jobban legyen!

#129 emeset

emeset

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 12:03

Milyen videók? láthatjuk?

#130 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 12:18

Semmi extra, Z áll és eszeget, de nekem ez is elég volt.

• Ernest és juice kedveli

#131 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 12:24

Most jártam nála. Zengő élőben szebb, mint a képeken. :)

Először bizalmatlan volt, körül néztem az istállóban, majd odajött egy orrsimire. Nem tűnt lázasnak, betegnek, a szeme tiszta, érdeklődő. Csak 2 tizeddel több a hőmérséklete a tábla szerint, mint a sorstársaknak, de ez belefér.

• Ernest és juice kedveli

#132 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 13:11

Holnap Juice megy, szombaton én nem tudok, de ha vasárnap kell egy vizit, szólj. 

Nem tudom, meddig marad bent, de inkább tovább, biztos, ami biztos. 

#133 juice

juice

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.136 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 13:30

Nem lepődnék meg, ha ori fent töltené a hétvégét :), de ha mégsem, én szombaton is tudok menni Üllőre

répát lehet vinni Zengőnek? (a bizalmatlanság áthidalása érdekében)

• Ernest kedvelte

#134 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 15:02

Nagyon köszönöm, péntek délután megyek majd.

Beszéltem a dokival, röviden a lényeg, hogy kap látcsillapítókat, a hasüreg még nem tisztult ki, és csak pár nap múlva derül ki, hogy az antibiotikum hat-e.

#135 ppr

ppr

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 17:41

Nagyon szorítok nektek csajok!

Igen, az élet még a női terminátorokat is próbára teszi néha!

De hála Istennek sokan támogatjátok Nórát!

• Ernest kedvelte

#136 mi.kinga

mi.kinga

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 20:42

Ismeretlenül és mivel sajnos mással nem tudok szolgálni: sok-sok erőt, kitartást és gyors gyógyulást Zengőnek! :ang:

• izland kedvelte

#137 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.636 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 20:58

Nagyon rendesek vagytok, lányok.

Ori, úgy tűnik, téged mindenki szeret.

#138 juice

juice

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.136 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 3. - 21:32

Téged is szeretünk Örni, de te nem vagy kórházban, se a lovad :)

• Ernest kedvelte

#139 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 4. - 6:45

Köszönök mindent, sajna az új munkahelyen nem tudok sokat fent lógni, és munkaidő után lépni kell, mert beriasztanak, de olvasok mindent, ha nem is reagálok.

Most jártam nála. Zengő élőben szebb, mint a képeken. :)

Ugye, ugye? És ha látnád mozgásban, amikor szabadon parádézik, vagy szárra megy és elkezd lebegni....olyan klassz ló.

Lehet neki vinni répát és almát, és nyugodtan be is mehettek. Talán a helyzet miatt kicsit félénkebb a szokottnál, de azért szerintem örül az érdeklődésnek, főleg, hogy ti nem szurkálni mentek.

Ami a terminátorságot illeti, az csak a velem kapcsolatos nehézségekre érvényes, a szeretteimmel kapcsolatos bajokat szerintem átlagon alul viselem. És még mielőtt azt hinné valaki, hogy egy kretén vagyok, aki csak állatokhoz tud kötődni: a humán oldalon keletkezett veszteségeket is hasonló "rugalmassággal" kezelem.

Többen kérdezik magánban az anyagiakat: teljesen elvesztettem a fonalat, és szerintem amíg Z ki nem jön nem is fogom tudni felvenni. Nem tudom a végösszeget (ami pár napja még egészen barátságosnak tűnt), nem tudom, mibe fáj nekem a dokumentumok pótlása (csendben reménykedem, hogy meglesz a tárca), nem tudok semmit.

Ma temetésre megyek, de holnap utazom.

Edited by ori, 2014 szeptember 4. - 6:46.

#140 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 4. - 12:26

Délelőtt eltemettük Árpit és feleségét.

Nagyon kedveltétek volna őt, olyan igazi, a barázdából kinőtt agrárszakember volt sok trükk és praktika tudója, aki sose felejtette el, hogy dédszülei még homokfalba vájt barlanglakásban éltek.

Ő tanított rendesen kaszálni, fűzfaágakra fóliát építeni, meg ilyeneket.

Ha mégis rosszra fordulna a sorsunk, akkor küldök neki egy lovat, nagyon szerette.

#141 juice

juice

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.136 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 4. - 13:04

Árpi egy darabig még meglesz Zengő nélkül odaát.  Ha tényleg létezik a gondolat teremtő ereje, akkor inkább pozitív energiákat küldj Zengőnek :) Aki egyébiránt a beszámolók szerint nincs annyira rossz állapotban, hogy ennyire sötéten lásd a helyzetet.

Kitartás, holnap személyesen is találkoztok :ang:

• Ernest kedvelte

#142 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 5. - 6:49

Tegnap délután 6 körül a doki azt mondta, hogy reggel óta nem kapott lázcsillapítót, és nem lázasodott be. Este Juice volt a soros látogató, és még akkor sem volt lázas, jól nézett ki, J szerint annyi látszott rajta, hogy unja a banánt (szerintem elég jól dekódolta a ló érzelmeit).

Megyek du. és megnézem személyesen, mi a helyzet.

• Ernest, Kistáltos és melodia91 kedveli

#143 izland

izland

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 5. - 6:57

Hajrá, további sok-sok erőt mindkettőtöknek, és minden jót! :ang:

• Ernest kedvelte

#144 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 6. - 12:26

Jó hír tegnapról: a hasüregi  folyadék elkezdett tisztulni, és továbbra sem lázasodott vissza. A tenyésztés szerint a törzs nem rezisztens a kapott anitbiotikumra. A folyadék viszont továbbra is nagy mennyiségű, valamint a nyaki vénája begyulladt, úgyhogy vastagon beborogatták, és szúrtak egy kanült a mellkasi vénába. ezen kívül hevederhely mögött tiszta ödéma, mert onnan veszik a folyadékot. Szóval lyuk hátán lyuk a ló, és ennek megfelelően nem túl vidám, a csemegéket is alig fogadta el. Annak viszont mindketten örültünk, hogy kivihettem kicsit, és legelészett a parkban.

Sikerült tárgyalni a dokival, sőt az otthoni is ott volt egy konferencia miatt, a lényeg, hogy vannak biztató jelek, de nem dőlt még el a dolog egyik riányba sem.

Most megyek megint, majd este írok.

• rongyo kedvelte

#145 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 6. - 22:34

Z tartja ezt a 38 C fokot lázcsillapítók nélkül, ami jó dolog, főleg úgy, hogy a nyaki vénája is be van gyulladva. Amikor mentem, pont a dunsztkötést cserélték rajta kékről csajszis narancs-rózsaszínűre, állítólag sokat javult tegnap óta. A mellkasi vénába helyezett kanül viszont eldugult, lassan kezdik feladni és fontolóra venni az orális bejuttatást.

A sebe sem váladékozik már annyira.

Így fájdalomcsillapító nélkül eléggé meg van szottyanva, kedvetlen, étvágytalan, de amikor kivittem, a fűnek nekiesett, és kicsit fel is élénkült odakint. Az abrakot is csak kézből ette meg félig nagy kegyesen. 

A hasűrt nem csapolják hétvégén (Z nagy örömére), szóval majd okosabbak csak hétfőn leszünk.

Ha valaki kimegy hétközben, vigye ki nyugodtan, nem lesz vele baj, és jót tesz neki egy kis kikapcsolódás.

#146 ppr

ppr

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 7. - 0:40

Köszi Nóra, hogy ilyen részletesen tudósítasz!

Nagyon drukkolunk innen is! Kitartást Zengő!

A támogató elit - főként -női alakulat előtt pedig le a kalappal!

• fafaragó kedvelte

#147 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 7. - 6:28

Azért akad hímnemű is,  ők csendesebbek. :happy:

#148 juice

juice

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.136 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 7. - 7:24

Jövő héten egy nap megint ki tudok menni, bár valószínűleg sötétben érek ki, akkor a sétáltatás annyira már nem ajánlott, gondolom. Nekem szerda kivételével bármelyik nap jó, van más, aki megy a héten? Egyeztessünk :)

#149 Fifikusz

Fifikusz

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 7. - 7:51

Fantasztikusak vagytok, ha létezik pozitív energia, akkor Zengö tuti meggyógyul
  • melodia91 kedvelte

#150 ppr

ppr

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 7. - 18:14

" főként"  :ang:

#151 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 8. - 6:32

Gál Zoli (akitől vettem) is megy a héten, illetve a hallgató lányok is ígértek sétáltatást, van köztük pár lelkes, és "Prelude"-öt mindenki nagyon szereti, mert jófej.

Tegnap kifejezetten jó passzban volt, élénken nézegetett, kint szedte a lábait és jól is evett. Most drukk a mai csapolás eredményének.

• juice, Kistáltos és Kaiser kedveli

#152 izland

izland

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 8. - 7:09

Most drukk a mai csapolás eredményének.

:rockon:  :cheers:  :ang:

#153 galzoli

galzoli

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 8. - 7:20

Ma megy valaki? Mert ha nem, akkor én kb. 5-re érek ki.

#154 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 8. - 9:30

Zoli, Orsi írt FB-on, de gondolom ti együtt mozogtok.

#155 Kistáltos

Kistáltos

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 9. - 7:10

Talán holnap át tudok ruccanni, ha nem tervezi senki, bár nekem is zajos a hetem.

#156 izland

izland

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 9. - 7:12

Lécci, írja meg valaki, hogy mi a helyzet, hogy sikerült a csapolás. Köszi!

#157 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 9. - 7:16

A dokit hívtam este 8-ig, de nem vette fel, az ügyeletes meg szokásos módon nem mert mondani semmit. G. Zoli kint volt sétáltatni, és találkozott Bodó dokival, de vele nem volt túl barátságos és közlékeny, szóval nem vagyok okosabb. Z nagyjából ugyanúgy van, ahogy otthagytam a leírások alapján, kissé nyomott a kedélye, de nincs rosszul, orvosi szemmel meg változatlan az állapota, ennyit sikerült Zolinak kicsikarni Bodóból. Talán ma felhív.

#158 ori

ori

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 11. - 8:01

HElyzetjelentés   tegnapelőttről és tegnapról:

Egész jól néz ki, kivittük legelni, amikor odaértünk, akkor kicsit el volt anyátlanodva, meg pipált elég sokat, de apránként jobban lett, kapott répát meg egy kis almát is. Beszéltünk az ügyeletees dokival ( dr Tóth Péter), elmondta, hogy életveszélyben nincsen a ló, és apró kislépésekkel, de javul. most úgy néz ki, nem kell felnyitni a hasát. áza nincsen, 37,6 volt a lázlapon, pulzus 44, légzés 28, a műtött oldalon kevésbé hallható bélhangok, de ez betudható a sebnek, meg a körülötte levő ödémának. a doki elmondta, hogy alapvetően 3 probléma van: a gyulladt véna, a fertőzött seb és az enyha hashártyagyulladás - ezzel kapcsolatban kihangsúlyozta, hogy ez az enyhe forma, amikor a hasüreg nem telik fel vizenyővel, ezért nem is kell feltárni meg lecsapolni. a sebét tisztogatják, az látszott a kötésen (nem szép, de nem láttam kifejezetten gennyesnek). mikor eljöttünk, akkor hjó étvággyal szénázott, bőszen vizezte a szénáját a vödörből. olyan nagy legelést nem tudott csapni, de legalább volt kinn, meg szellőzötta lázlapon látszik, hogy 3 óránként felveszik az értékeit, reggel picit magasabb volt a hőmérséklete, 38, 2 ha jól emlékszem, de szépne lement.

https://drive.google...OFFORG5yMl9fZDA

Voltam kint megnézni Zengőt. Szerintem most egész jól megvolt. Amikor megérkeztem, friss széna volt ment, és csemegézgetett. Akkor jött a lovász, kicserélte a vödörben a vizet. Először úgy gondoltam, hagyom, egyen, majd utána kiviszem.

Amikor kimentünk, egy másik lóval kijött az orvosféle is. Ettől Zengő nagyon izgatott lett, nézett, nyújtogatta a nyakát. Közben kőröztünk kicsit, hogy a menőkéjét kicsit lecsititsam. Közben ráállt a lábfejemre, de volt olyan kedves, hogy kis taszigálás után arrébb lépett. De azért nagyon vizslatta a másik lovat.

A dokiék bementek, akkor lehiggadt, és ide-oda járkálva kezdett legelni. Kb. 15 percet voltunk kint. Amikor bementünk, nem nagyon lelkesen, de elfogadta az almákat, és azért megette. Aztán szénázgatott tovább.

A dagadása nem lettek kisebbek, de a seb le volt tisztitva, nem nézett ki olyan horrornak, mint tegnap, és száraznak tűnt a környéke. Egyáltalán nem láttam pipálni, összességében rendben volt, azt hiszem. Lázlap szerint 38,2 , 37,8, 37,4 volt, pulzus 44...46 Voltak felirva gyógyszerfélék, nem tudtam kiolvasni.

Na, ez az izgatottan forgolódó, kissé idegesítő Zengő már az én lovam, és a fotókon sincs úgy megzuhanva, mint múlt pénteken, úgyhogy jó irányba haladunk.

Kicsit off, de tegnap hatalmasat szaltóztam a csikóról, eleve hülye ötlet volt elindulni vele ennyi kihagyás után a szélben-esőben, mentségemre szolgáljon, hogy nem az én ötletem volt, hanem Emeséé :gm: , én meg túl zsibbadt vagyok ahhoz, hogy átgondoljam a dolgokat.

Felülés után meg akartam igazítani az esőkabátot, amitől a csikó megugrott, ezután egy fergeteges vágtakör következett, amikor is megpróbáltuk lehagyni az üldöző kabátot, de nem sikerül, ezután jött egy remekül kivitelezett bakkolás, a kabát velem együtt landolt a szántásban. Elmeállapotomra jellemző, hogy egész idő alatt töknyugis maradta, kb. mintha filmen néztem volna a dolgokat.

• Ernest, juice és melodia91 kedveli

#159 Ernest

Ernest

Tele van a levelesládája

• Fórumtag
  • 13.636 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 11. - 8:28

"megpróbáltuk lehagyni az üldöző kabátot"

Ez nagyon tetszik nekem. :) Egyébként ha Schrödinger lovagolt volna, neki talán még sikerült is volna. :)

• juice kedvelte

#160 emeset

emeset

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 11. - 9:09

"Kicsit off, de tegnap hatalmasat szaltóztam a csikóról, eleve hülye ötlet volt elindulni vele ennyi kihagyás után a szélben-esőben, mentségemre szolgáljon, hogy nem az én ötletem volt, hanem Emeséé  :gm: , én meg túl zsibbadt vagyok ahhoz, hogy átgondoljam a dolgokat."
Köszi, eddig is volt lelkiismeretfurdalásom a repülésed miatt..... :(

• Kistáltos kedvelte