Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Védjük a környezetet!


  • Please log in to reply
1065 válasz a témához

#41 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 17:48

Hasu! Nekem azt meséld el, hogy milyen tárgyakat, témaköröket tanulsz, mi a képzés célja, mivel szeretnél foglalkozni, ha elvégzed. :)

#42 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 20:21

Én is tanultam környezetvédelmet. BME fõiskolai szint gépész szak, környezettechnika szakirány. Sajnos munkahelyet nem találtam vele (de hátha egyszer összejön)

#43 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 15:23

Hasu! Nekem azt meséld el, hogy milyen tárgyakat, témaköröket tanulsz, mi a képzés célja, mivel szeretnél foglalkozni, ha elvégzed. :)

Esti!Hú ez sok egyszerre :D Ha gondolod leírok ide pár anyagot,akár témakörönként is.Ebben benne van a környezet fogalam,hulladékgazdálkodás,környezetvédelem fogalma,kapcsolatok az ökológiai rendszerben,épített környezet,ökológiai indikáció,stb.Megkaptuk már a tételeket,igaz majd csak jövõre vizsgázunk abbol is írhatok ide.Foglalkozunk állat és növényvédelemmel és felismeréssel valamint talajtannal :) A képzés célja gondolom én a tudatos környezetvédelem,bár errõl még nemvolt szó,majd rákérdezek.Elhelyezkedni nemtudom még,sok ötletem van még a továbbtanulással :) h milyen szakmákat szeretnékl még :)

#44 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 15:34

Tanulsz olyat, hogy hogy kell magadat odabetonozni a kiegett futoelemeket szallito vonat ele? :)

#45 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 15:45

Nem :D

#46 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 18. - 16:02

Pedig EZT egy igazi, harcos környezetvédõ (Raibow Warrior) ma már nem nélkülözheti kellék-és fegyvertárából

#47 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 16:08

Jó majd igyekszem ;) :DEsti!Merre vagy,ments meg :D :D

#48 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 18:12

NA nemár embereeek!Senkit nem érdekel a környezete?!Vagyis a megmentése?Esetleg érdekességek? :)

#49 Liza

Liza

    Csikó

  • Fórumtag
  • 648 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 21. - 17:23

Dede, tegnap délután a Csinos farmos társaság testületileg elvonult "kukázni"! (Na jó, hát szemetet szedni) :D Úgyhogy legalább egy kicsit tettünk a környezetünkért. De hát ezt te is tudod Hasukám. :)

#50 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 19. - 8:18

Huuu ez is elvolt hanyagolva.Nah csak elakartam újságolni h igen megvan levizsgáztam,Környezetvédõ végzettséggel rendelkezem :D (mégha senkit sem érdekel :D )

#51 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 19. - 9:23

Gratula!

#52 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 19. - 10:53

Köszi :D Esti merre vagy?Mesélhetnél te is neked h sikerült,vagy még van hátra pár éved?

#53 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 19. - 15:00

És mit takar az, hogy környezetvédõ végzettség?
(Az alábbiakat senki ne vegye magára, csak kijött belõlem, mint a téma kapcsán már sokszor sok helyen. A fenti kérdés, viszont komolyan érdekelne. Nálunk az egyetemen úgynevezett "Zöld" diplomára van lehetõség, amirõl szintén nem tudok sokat, de az is a környezetvédelemmel van kapcsolatban, nekem sajnos idõm már nem lesz megcsinálni.)

Már csak azért is érdekel, mert nem lenne hülyeség komoly elõkövetelményekhez kötni minden környezetvédelmi mozgalom legalábbis vezetését, ugyani smailyen marhaságokat képesek néha besézlni a mai nagyarcok a témában... A hátamon feláll a szõr amikor egyértelmû dolgok mellett mennek el, csakhogy a maguk (sokszor fizetett) igazát bizonygassák nagy hangosan.
És mindez még mindig nem lenne gond, ha a média nem kapná fel az összes ilyet ahelyett, hogy utánanézne kicsit a tényeknek. (bár tények sincsenek persze mindig)

#54 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 19. - 15:26

Artin! Demokráciában mindenki vezethet mindenféle szervezetet, különösen, ha annak fő tevékenysége a hülyeségbeszélés. Kiváló példát szolgáltatnak erre némely/minden politikai pártok :D. Hasufel! Gratulálok a sikeres végzésedhez, remélem, az eddigi tanulás jó befektetésnek fog bizonyulni :)! Én most a harmadik évemet járom kifele, utána van még kettő, aztán meg a jó pap is holtig. Hogy mi leszek, ha nagy leszek, az még kérdés, de jó kis terveim vannak. Más. Ki mit tud? Arról, hogy szélenergia befektetéssel hidrogén gázt fejlesztenek, amit aztán buszok üzemeltetésére használnak, és ez állítólag marhára környezetbarát. Én még semmit, azért kérdem. :)

#55 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 19. - 16:13

Na azért a környezetvédelem kissé talán komolyabb dolog manapság! :gm: (bár... :rolleyes: ) Igazából a legnagyobb baj az egésszel az, amit egyes oktatóim már többször is megfogalmaztak nekünk. A környezetvédelem ugyanis ugyan olyan mint a vízzel kapcsolatos feladatok: Mindenki azt hiszi, hogy ért hozzá. Evvel lehet aztán igazán ártani. Minden esetre egy dolgot be kell látnunk egyenlõre és nem is lehet rajta rövid távon változtatni. Ma a környezetvédelem még csak PR, nem pedig cél és éppen ezért csak elméleti siznten történik minden ami hasznos. Én egyébként most döntöttem úgy nem rég, hogy mellék-szakirányomként inkább a Környezetit végzem el. Kíváncsi leszek mirõl fog szólni a két kötelezõ tárgyunk. (környezeti tervezés, ill városi környezetvédelem) Errõl a szélenergiás dologról még én sem hallottam. Érdekes lehet. Múltkor kicsit elghondolkodtunk itthon annak kapcsán, hogy japánban vízzel mûködõ kocsit-prototípusokat csináltak. Biztos, hogy ez a jó irány? A vízbõl kinyerhetõ hidrogén valóban jó üzemanyag lehet, de rendkívûl veszélyes is, mondhatn iidõzített bomba. Na nem közvetlen értve persze, de biztos jó az, ha a X milliárd ember mellett, még X százmillió autót is el kell majd látni vízzel? Ha vizionálnom kéne errõl, akkor globális vízcégeket, orosz és arab vízmilliárdosokat, szomjazó emberek milliárdjait látom. Nekem nem tetszik. Persze ez túlzás tudom, de nem tartom lehetetlennek. :(

#56 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 21. - 16:07

Nyugtassatok meg,hogy a szelektív szigetekbe dobált hulladékot külön-külön újrahasznosítják,és nem összekeverve a többi szemét közé juttatják kicsit késõbb....

#57 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 21. - 21:50

Az összeöntõs történet városi legenda csupán, mindenki, aki mondja, csak hallotta valakitõl, aki látta fényképen. Nem igaz, megnyugodhatsz :). Hogy minden grammját újrahasznosítják-e, abban szerény személyem nem biztos, de külön kezelik, és ez nagyon fontos :). Tény persze, hogy a szemétbizniszben benne van a maffia keze, így valószínû, hogy voltak ilyen esetek, meg erdõszélre borítások, meg hasonlók, de NEM számottevõ, nem jellemzõ.

#58 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 22. - 8:50

A másik érdekesség, amit a szemét kapcsán érdemes tudni, az a nem visszaváltható vékony mûanyag pillepalackok sorsa. Azt akár szelektíve, akár nem szelektíve gyûjtjük, ígyis-úgyis ugyan oda kerül a végén. Kínába. Gyakorlatilag 100 %-ban, és ott újrahasznosításra kerül. Abból kapjuk vissza a pólóinkat.

#59 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 22. - 13:20

Magyarországon a kommunálisból történõ kiválogatásról még nem hallottam, de az jó, ha létezik. Sajnos a 100% az biztos nem annyi, láttam én már szemétégetõt és lerakót is, akad ott PET dögivel... Gyûjtsük szelektíven! Ja és: "Tapossa laposra!" ;) (Bocs Artin, már megint olyan, mintha belédkötöttem volna, pedig nem is :D)

#60 Guest_Zebu_*

Guest_Zebu_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 22. - 20:29

OK,akkor továbbra is lelkiismeretesen a szelektívbe gyûjtöm az üvegeket,és a pazarló ismerõseimet is igyekszem rászoktatni.

#61 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 25. - 7:09

Köszi :D

Esti merre vagy?Mesélhetnél te is neked h sikerült,vagy még van hátra pár éved?





Én már jópár éve levizsgáztam. Azátn nem vettek fel sehova, utána elmentem anyakönyvvezetõnek (kényszerpálya), aztán egy hõszivattyús céghez, most meg mûszaki osztályon dolgozom önkormányzatnál (vidékre költöztem és itt találtam helyet, de a társaság szuper).

#62 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 25. - 8:47

Hallottam egy jót: A környezetet nem kell védeni, békén kell hagyni! :D

Edited by Mongol, 2008 június 25. - 8:49.


#63 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 25. - 11:43

Én már jópár éve levizsgáztam. Azátn nem vettek fel sehova, utána elmentem anyakönyvvezetõnek (kényszerpálya), aztán egy hõszivattyús céghez, most meg mûszaki osztályon dolgozom önkormányzatnál (vidékre költöztem és itt találtam helyet, de a társaság szuper).

Bocsi, de nagyon benéztem és nem vettem észre, hogy Estinek címezted! :(

#64 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 25. - 21:32

De én örülök, hogy így alakult. Legalább ismerkedem a kilátásaimmal... :) :(

#65 Melcsi333

Melcsi333

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 26. - 11:51

en szlovakiaban tanultam kornyezetvedelmet, aztan geokemiara specializalodtam, elhelyezkedni meg nem tudom, hol fogok, meg van egy evem, de nem felek, a tavalyi vegzosok kozul mindenki kapott munkat a szakmajaban

#66 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 26. - 17:55

Nagyon hasznos téma ! :ang: De a sz.h.gyüjtõbõl többet kéne letenni falukba városokba , mert kevesen fordulnak ehez , mert '''egyszerûbb és gyorsabb '' nekik bevágni a kukába , pl : tõlünk is 200 m -re van egy db , és hát elég kevesen hordják , és az egész városba ha van 4 db

Edited by KisbérisDíjlovas, 2008 június 26. - 18:07.


#67 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 9. - 9:41

Köszönöm szépen! :) (bocsánat h ilyen késõn írok de elvagyok havazva) Esti neked kitartást,menni fog :) Frakk nehülyéskedj már,örülök h leírtad,érdekel :) Mit takar az h környezetvédõ végzettségem van?Kicsit leszûkíted a kört h mire vagy kíváncsi szívesen elmondom :D Egyébként persze iagazd van,sztem sokan viszik túlzásba ezt az egészet,úgy értem már a greenpeace is mindent kitalál h ezt és ezt ne építsenek,pedig nembiztos h annyira káros lenne a környezetre és talán még hasznos is lenne,oké most nem az erõmûvekrõl beszélek. Díjlovas!Hidd el hiába lenne több szelektív hulladékgyûjtõ nem könnyítene a helyzeten.Csupán emberi lustaság az h minden háztartási hulladékot egybe öntsünk.Nagyon sok helyen vannak ezek a szigetek és mégis nagyon kevés ember használja ki ;) :(

Edited by Hasufel, 2008 július 9. - 9:42.


#68 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 12. - 10:31

Kína 2006-ban 174 db széntüzelésû erõmûvet épített. Nem egy egész héttizedet. Nem tizenhetet. Egyszázhetvennégyet. :)

#69 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 12. - 12:40

Barcson a lakosság már egy ideje szelektíven gyûjtötte a hulladékot, mosta ki például a tejes papírdobozokat nem kevés víz- és csatornadíjért pluszban, amikor is kiderült, hogy a szeméttelepen egy kupacba ürítik a szelektív konténerek tartalmát...

#70 Netty

Netty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 30. - 21:15

Én biológia tagozatos vagyok, úgyhogy ilyen kérdésben van pár tippem. A szelktív hulladékgyûjtés igzán jól még csak a városokban mûködik, vidéken(nálunk is pl.) egyszerûen összeöntik azt a szemetet amit a lakók különválogattak és leborítják egy szeméttelepen, ahol az égetés az elsõdleges megsemmisítési módszer. Láttam, hogy írtátok, h. felszeditek az utatokba kerülõ szemetet... csak sajnos több olyan ember van aki eldobja, mint aki felszedi, valakit az sem érdekel, ha a szemetes 5 méterre van tõle, eldobja, mert neki úgy tetszik... ezekkel nem tudunk mit csinálni, bármilyen szándék is van mögöttünk :nem: Sorry a kisregényért, de nem bírtam ki :D

#71 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 6:12

Nagy Tamást, a Hulladék-munkaszövetség alelnöke
"Kiemelte azonban, hogy összeöntés valóban elõfordulhat, de csak azokban az esetekben, mikor nagyon szennyezett a szelektíven gyûjtött hulladék, túl sok a belekeveredett idegen anyag. Ilyenkor egy konténer teljes tartalma a szemétégetõben végezheti.

Hozzátette azt is, hogy a szolgáltatónak az az érdeke, hogy minél több hasznosítható hulladékot tudjon értékesíteni. Nemcsak az ebbõl származó bevétel miatt, hanem azért, mert az értékesített hulladék mennyisége alapján kap állami támogatást, ami ráadásul több pénz, mint az eladásból származó bevétel.

Nagy Tamás hangsúlyozta, hogy akkor kell gyanút fogni, hogy összeöntik a különbözõ konténerek tartalmát, ha az adott településen nincs hulladék-elõkezelés, válogatás nélkül ugyanis a szelektíven gyûjtött hulladék alkalmatlan a feldolgozásra. "

Innen.

#72 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 8:21

... csak sajnos több olyan ember van aki eldobja, mint aki felszedi ...

Elég csak szétnézni ennek a bizonyításához bármelyik BKV megállóban... Tisztelet a kivételeknek (mert vannak, csak kevesen), de egyszer azért szívesen látnék egy statisztikát, hog yBudapest utcai szemetének hány százalékát adják ki a tapló módon eldobott cigarettacsikkek... A másik érdekes szám az lenne számomra, hogy a takarítás idõigényében nézni meg ugyan ezt, figyelembe véve azokat az eseteket is, amikor az utcaseprõ még két méterrel sem ment odébb, de már dobják le mögötte a következõ csikkeket. Nem tudom ki hogy van vele, de szerintem bárki bármit mond, nem kifogás az, hogy indult a busz.

#73 Netty

Netty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 31. - 11:37

Elég csak szétnézni ennek a bizonyításához bármelyik BKV megállóban... Tisztelet a kivételeknek (mert vannak, csak kevesen), de egyszer azért szívesen látnék egy statisztikát, hog yBudapest utcai szemetének hány százalékát adják ki a tapló módon eldobott cigarettacsikkek... A másik érdekes szám az lenne számomra, hogy a takarítás idõigényében nézni meg ugyan ezt, figyelembe véve azokat az eseteket is, amikor az utcaseprõ még két méterrel sem ment odébb, de már dobják le mögötte a következõ csikkeket. Nem tudom ki hogy van vele, de szerintem bárki bármit mond, nem kifogás az, hogy indult a busz.


Igen... a mindennapos látvány... szerintem van, akinek már fel sem tûnik, ha eldobott csikkel találkozik, olyan mennyiségû...
Itt szerintem csak a hozzáálláson múlik minden, nem pedig azon, hogy mennyi utcaseprõ és hogyan végzi a dolgát, mert nagyon sokan ezt hiszik...

#74 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 14. - 11:30

állatkísérletek :mad:
Én régóta nem, vásárolok már ilyen termékeket! :nem:

Edited by Jucc, 2008 október 14. - 11:31.


#75 Pandi

Pandi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 1. - 18:47

Sziasztok! Az én tapasztalataim,hogy akik az erdõbe járnak dolgozni(vadász,erdõgazdálkodó)sem védik a környezetet.Ugyanis a minap én felmásztam egy magas lesre a tájban györködni és észre vettem,hogy a les környékén palackok,zacskók,cigisdoboz stb volt.Szerintem ha elbírja a fegyverét akkor vigye a szemetét is. A másik A szelektív gyûjtõkonténerekkel csak az a bajom,hogy havi 1* ürítik pedig 1 hét után már megtelik egy kicsi falun. Pandi

#76 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 8:18

Nem kötöekedni akarok,csupán kíváncsiság,h honnan tudod h õk voltak?Nem lehet h túristák?Tényleg csak érdekel :) A szelektív gyûjtésrõl meg annyit,h pl itt Kecskeméten mi ovltunk anno gyakorlaton annál a kft-él akihez bekerül a szelekítv hulladék.Itt tényleg külön válogatják ;)

#77 Szalakóta

Szalakóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 283 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 3. - 17:20

Sziasztok!
Az én tapasztalataim,hogy akik az erdõbe járnak dolgozni(vadász,erdõgazdálkodó)sem védik a környezetet.Ugyanis a minap én felmásztam egy magas lesre a tájban györködni és észre vettem,hogy a les környékén palackok,zacskók,cigisdoboz stb volt.Szerintem ha elbírja a fegyverét akkor vigye a szemetét is.
A másik
A szelektív gyûjtõkonténerekkel csak az a bajom,hogy havi 1* ürítik pedig 1 hét után már megtelik egy kicsi falun.
Pandi


Maximálisan egyetértek! Az erdõben a legtöbb szemetet a vadászok és az erdõbe "dolgozni" járók hagyják maguk után. Ugyanezt tapasztaltam a Visegrádi hegységben, mikor még ott lovaztam. A magaslesek
alja teleszórva üres sörös dobozokkal, cigaretta csikkekkel, papírzsebkendõkkel/használt/ és természetesen a kilõtt töltényhüvelyekkel. Na most túrista nem lehetett, mert ezek a lesek nem jelzett utak mentén voltak. Ugyanezt tapasztalom sajnos most itt az alföldi erdõkben is. Igaz sok a kommunális szemét is, amit nyilván a környékrõl hordanak ki. Sajna ennek nincs kultúrája kis hazánkban.

#78 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 3. - 17:34

egy kis adalék a témához. öt éve kõltöztem dabasra, megvettem a pacim és elkezdtem a kõrnyéket bejárni. mindenhol rengeteg kidobott kukazsák, ill. szemét / sitt, stb/. felhívom illetékes et-t, hogy lehetnék-e "csõsz", v vmi hasonló. napközben itthon vagyok, unatkozom, remekûl össze tudnám kötni a hobbim, némi hasznossal. /nem stréberség, hanem elkötelezettség!!/ monnya ill.et., hogy nincs illetmény keret. mondom, nem baj, nem pííízé, csak úgy. csak úgy?-kérdi. igen, csak úgy. húúúú,de jó ötlet. elirányít a fõmezõõrhöz / mellesleg híres méhész és még irogat is/ fõmezõõr örûl. errrõl érdemes beszélnünk, elkéri számom.....és mindez négy éve :hupp: azóta, ahogy ti, úgy õk sem hívtak. itt a mese vége :yeah:

#79 Szalakóta

Szalakóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 283 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 3. - 18:16

Igen ez ismerős. Mi uezt. eljátszottuk a Visegrádi hgys.-ben. Ott az erdészet vezetőjének annyi volt a reakciója, hogy lónak, lovasnak nincs keresni valója az erdőben.... szép?

#80 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 3. - 18:17

Mindig csak a baj van Veled. :D Már leírhatom, mert már más munkakörben vagyok, de 10 éve beleszédültem új beosztásomban a villanyos vezetékek környéki gallyazás témakörébe. Akkor kezdett egyre nagyobb elégedetlenséget kiváltani - mindkét részrõl. Az áramszolgáltató letarolja, hogy ne okozzon neki problémát. Ha nem tarolja le, akkor viszont üzemzavar lesz, amin a kuncsaft felhorgad, hogyhogy már megint sötét van??? :dev: :D Külön probléma, hogy a közterületi fa, a magánterületi fa... Na, egyszer rásültem a netre, és írtam vagy 6 környezetvédelmi szervezetnek, amiket találtam. Hogy ez a probléma van, és pénz nélkül ezt úgy lehetne orvosolni, hogy megbeszéljük, jó alaposan kihirdetjük, mi kikapcsolunk, õk adnak szakértõ kertész vagy akármi tanácsadót, és az állampolgár maga szépen gondosan levágja. Hiszen az állampolgár szereti a kerítésén kívüli fát is (sokan söpörnek, stb kint, tehát nem akadályozza õket az a tudat, hogy ezt másnak kéne csinálni, rendes európai polgár azért van itt elég), így szakszerûen és gyönyörû ezstétikusan el lenne intézve. Hát, megvannak a mai napig a címek, hogy kik nem válaszoltak. :D Egy válaszolt, aki az ötletemet saját fogalmazásban visszaírta, hogy szerinte nekünk ezt és így kéne csinálni. :D :D Egyébként azzal is kudarcot vallottam, hogy legyen szervezet, aki a lakópark építésekor már hinti a rizsát, hogy azon az oldalon, ahol vezeték megy, ne ültessen senki jegenyét, mert akkor majd 15 év múlva a telektulaj tudathasadással négyeli fel az elmûsöket, egyrészt, mert miért van még mindig sötét, másrészt, mert le akarják csapni középen a mammutfenyõjét. Ez az egész világon probléma, ahol pénz van, pld úgy oldották meg, hogy a fákat földlabdástól átemelték a kerítésen belülre - az állampolgárok szándéknyilatkozatával természetesen. De nálunk pénz sincs, az észhiány mellé.