Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdezz-felelek


  • Please log in to reply
6089 válasz a témához

#1 Madárcseresznye

Madárcseresznye

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 17:55

Ezt a témát azért nyitottam, hogy alkalomadtán mindenki feltehesse lovakkal kapcsolatos kérdéseit, - bár sanda sejtésem szerint már kell, hogy ilyen létezzen... (A helyes megfejtõ megkóstolhatja alkalomadtán világhírre méltón finom salátáim egyikét kárpótlásként :D . Csak gombásat ne kérjetek...) Megnyitom a sort. Éppen a lovak különféle jármódjairól olvasgattam, s találkoztam az angol szótárban Posted Image egy ilyennel: félporoszka. Ez miben különbözik a poroszkálástól? Elõre is köszönöm! Posted Image
  • Paci78 kedvelte

#2 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 18:07

Há, h nem teljesen poroszkál, csak félig. :D

#3 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 18:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Madárcseresznye: Ezt a témát azért nyitottam [/QUOTE]Szandra!Nem kellett volna! :D Majd meglátod.Bármelyik topicban kérdezhetsz. Bármit. Csak gyõzd majd megtalálni a választ! Posted Image Szerencsésebb dolog ha találsz egy olyan csikót vagy lovat, amitõl a gazdája a legjobban szeretne megválni, tehát vágóhíddal fenyegetõzik. És akkor nyitsz egy topicot.Arra sokan odafigyelnek és megmutathatod mekkora szíved van. Posted Image A salátát meg hozd el szerdán! Tamás csinál forraltbort, én meg jó vagyok a húsok terén. Persze csak ha nem lóból van! És kérdezhetsz bármit! :D :D :D

#4 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 18:36

Ja!Hogy nem ezt kérdezted? ;)

#5 Madárcseresznye

Madárcseresznye

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 19:20

Hááát, a szívemmel nincs gond, óriási, belefér a forralt bortól kezdve a húsokig bármi. (Ja, hogy nem ezt kérdezted? :D ) No jó, a halálraítéltek nyugalmával várom félporoszkás kérdésem eredményét. RC figyelmeztetései eddig mindig helytállóak voltak, szóval nincsenek illúzióim! Posted Image Egyébként körbenéztem a témák között, mielõtt elindítottam volna ezt a topicot, s arra jutottam, két "magánbeszélgetés" között igen jól mutatott volna félporoszka iránti elmélyült érdeklõdésem. tongue.gif

#6 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 20:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Madárcseresznye: RC figyelmeztetései eddig mindig helytállóak voltak, [/QUOTE]:rolleyes:

#7 Madárcseresznye

Madárcseresznye

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 20:56

Mit tudtok a különbözõ országokban létezõ jármódokról?Elõzmény a kérdés értelmezéséhez...Egy angol nyelvû lovas könyv értelmezésében mélyedtem el. Idézem a részt, amibe belegabalyodtam: "The sequence of hoofbeats determines various gaits. The trot is two-time with each diagonal pair of legs moving together, the pace is also two-time but with each lateral pair moving together. The amble and the rack are four-time, and these are identical gaits with the hoofbeat sequence of near hind - near fore - off hind - off fore. Other gaits that also have this sequence are the walk, and two gaits commonly used in America (and somewhat in South Africa): the running walk and slow gait." Ebbõl tehát kiderül, hogy a 'trot' és az 'amble' kétütemû, a 'trot' az ügetés, a 'pace' a poroszkálás. Az 'amble'-re és a 'rack'-re nem merek magyar megfelelõt írni, de hátha megteszik helyettem a nálam okosabbak. Aztán bejött a képbe még két jármód, a 'true rack' (ami a könyv szerint egyenlõ az 'amble'-vel) és a 'true pace', - ezután átfutott az agyamon a két óra huszas gyors, bedugtam a fejem az akváriumomba négy percre, s azóta jól vagyok. Aki vállalja egy laikus biztos kiképzését K9-es jármódszakértõnek, annak nagyon hálás volnék! (Félporoszkák elõnyben :D ). RC: ilyet én is tudok. :rolleyes: :D

#8 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 22:16

Az elõbb már a felét leírtam, csapó kettõ:Tehát a trot az ügetés, amikor ellentétes lábpár mozog, az pace poroszkálás, amikor egyoldali lábpár mozog. Az amble-ra az angol szöveg azt mondja, hogy négyütemû, szótárban lépés van mellette vagy poroszkálás, de el tudom képzelni rá a töltöt is.Az amble és a rack jármódban nem közlekedik minden ló, tehát az amble tényleg lehet a tölt. A rack-ra azt írja a szótár, hogy hibásan poroszkál. Ezt úgy tudom elképzelni, hogy nem poroszkál rendesen, hanem "beletesz egy-egy lépést". Ha jól értem, akkor körön az amble és rack jármódokban a lábsorrend a következõ: belsõ hátsó, belsõ elsõ, külsõ hátsó, külsõ elsõ.asszem... :rolleyes:

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 22:16

találtam a rack-re, meg fogsz lepõdni. :D rack=félporoszka :D Posted Image [url="http://"http://mek.oszk.hu/00000/00076/html/eng-hun/r.htm"]itt találtam..[/url] [ Március 07, 2004, 21:17: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#10 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 22:48

Ha Már nyílt ez a topic, és ilyen számomra épp megfelelõ címe van, úgy gondoltam kérdezek egyet! Posted Image Nem akartam elkapkodni a dolgot. Megrágtam, gondoltam akkor még mindig kiköphetem, aztán lenyeltem, de kikívánkozik belõlem péntek óta! Így hát felteszem a kérdésemet! :eek: Hux! Miért zártad be a topicomat?Amire nyitottam leírtam, hogy nem veszekedõs, balhés topicot terveztem, mert arra ott a Havas.Te tudod jól, hogy mit gondolok a fórumról és annak lényegérõl, sokunk számára a fontosságáról! Ismered a jajj mi lesz velünk paci. Hu-s elképzelésekrõl is a véleményemet beszéltünk már róla régen is.Mindig alávetettem magam a ténynek, hogy a fórum a tied. Ha ezzel indokolnád akkor persze nem is tudnék mit mondani, mert többször hangoztattam már, hogy ennek végül is alá kell vetni magunkat. Mégis úgy gondolom, hogy az elmúlt két évben nyitott topicjaim, ha más egyéb nem is feltételezné, hogy megállna a lábán a téma amit feldobtam! A bejelentkezésem után nyitott suttogós topic is több oldal volt, a Társas lovaglás arany...., szintén. A saloon minden fórum idõk leglátogatottabb topicja. Ezen kívül egy topicot nyitottam a saloon különtermét, ez nem jött be kétség kívül. De milyen irányelvek döntik el, hogy Sanyikáék új ... topicja, mondjuk szükséges, vagy a Film ami nek helye van máshol?Félreértést elkerülendõ Sanyika haverom 16 éve de találnék még hasonlót.Csak, hogy mások számára is világos legyen, leírom, hogy pénteken magánban kértelek, hogy nyisd ki, bocsásd próbára. Ha érdektelen, akkor lehullik. Azt mondtad nem fogod. Ezért most nyilvánosan kérlek újra, hogy tedd meg, majd ha érdektelen lesz akkor eltûnik békében. Posted Image

#11 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 7. - 22:57

Vigyázz, ezt is bezárja... Posted Image :D

#12 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 8. - 10:32

Hux nem egy szörnyeteg! RC, szerintem ez a topic helyettesítheti azt, amit te indítottál, nem?

#13 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 8. - 12:52

Anikó! Nem!
idézet:
Eredeti szerzõ: Madárcseresznye: Ezt a témát azért nyitottam, hogy alkalomadtán mindenki feltehesse lovakkal kapcsolatos kérdéseit [/QUOTE]Ez itt a Lovas fórum, és néhány megbocsátható és idõszakos kivételtõl eltekintve szerintem nem egy teljesíthetetlen feladat, hogy maradjunk ezen a témakörön belül.Ezzel a topikkal kapcsolatban igaz, hogy tulajdonképpen erre van a fórum, de én úgy érzem, mégis van létjogosultsága, hiszen van még számtalan olyan kérdés, ami nem illik sehova, de topikot nyitni miatta felesleges. Itt nem szégyen nem tudni, mi micsoda, viszont bátran meg lehet kérdezni! Ha lovakkal kapcsolatos.

#14 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 8. - 13:02

[url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000676;p=30"]--> Havas beton[/url] [ Március 08, 2004, 12:25: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#15 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 8. - 13:11

[url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000676;p=30"]--> Havas beton[/url] [ Március 08, 2004, 12:25: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#16 Madárcseresznye

Madárcseresznye

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 13. - 13:35

Sziasztok! Elõször is egy kérdésem lenne: milyen „jutalomkajákat” lehet a lónak adni? Annyit már több helyen láttam, hogy inkább répa, mint alma. (Jó, nyilván lesznek kivételek, ez így természetes. Ahol telelni voltam, a lovak kiköpték a répát, s egybõl ráhajtottak a dércsípte almára. Máshol meg fordítva.) Az egyik ismerõsöm pár hónapja azt mondta, hogy a szárazkenyér is tökély. Mivel a szárazkenyeret mindig nagy vita övezi (a nyulamnak is csak akkor adok, ha nagyon nincs mit elrágcsálnia vagy éppen ráfér egy fogpolírozás Posted Image , ezért sosem adtam még. S érdekelne, Ti mit gondoltok róla, s persze a többirõl is. A második egy kérés. Kellenének nekem szamárképek, kifejezetten olyanok, amiben a fülük a jellegzetesség. Ha tudtok, kérlek, ide küldjetek: malamuth@freestart.huNemes ügy érdekében kellene Posted Image . Köszönöm! Madárcseresznye (Ui. Kár, hogy hosszabb nevet nem találtam a fahatározóban :D )

#17 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 13. - 13:55

Madárcseri,Én almát és rápát is szoktam adni a lovamnak. Mindekettõt nagyon szereti, egyiket sem köpi ki legalábbis.Szerintem a szárazkenyérrel sincs semmi baj. A legtöbb ló szerti. (én a nyulaimnak is szoktam adni)Lehet kapni, külön lovaknak, jutalomfalit, lócsemegét. Petshu ezeket is nagyon szereti. Tulajdonképpen neki mindegy, mindent képes megenni... :D Én egyedül azt nem tartom jónak, ha cukrot adnak a lovaknak. Bár azt mondják kis (megfelelõ) mértékben az sem árt. Hát nem tudom, én mindenesetre inkább mellõzöm.Ha tévedek, nem kételkedem abban, h az úgyis lesz, aki kijavít...PS: Remélem nem gond, h leröviditettem kicsit a nevedet... Posted Image

#18 Madárcseresznye

Madárcseresznye

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 13. - 14:52

(Petshu, ne aggódj, nem kötjük össze a bajszunkat a rövidítésért. (Egyébként RC-n lepõdtem meg még régebben, amikor MCs-zett valakit. Mit ne mondjak, beletellett 2 percembe, mire rájöttem, kire gondol... :D )Témába illõen: Sötétben tapogatózom, de az, hogy szereti és az, hogy nem árt-e neki, az két külön kérdés. Pl. a nyulam szinte mindent megeszik, ami elékerül, s nyilván õt nem fogja érdekelni, hogy elõbb lesz zeppelin méretû a teste, mint az, hogy finom-e a cuccos. Bárhonnan nézem, Grizzly-t (a nyulat) kenyérrel egy hónap alatt sikerült már olyanná tenni, hogy egy vérmesebb macska sírva szaladt volna világgá. A kutyám pl. hajlandó elrágcsálni a répát, ha látja, hogy én eszem, - még akkor is, ha látványos hányinger gyötri is közben. S azért irigység szintjén (ami az ösztön része, s mint ilyen, teljesen pozitív tulajdonság) a lovaknak sincs okuk panaszra Posted Image . Szóval más kérdés etetni örömmel, s más kérdés etetni felelõsséggel. (Taps) :D Ui. Köszönöm a segítséget a jármódokkal kapcsolatban! Feltehetõen holnap jobban belemélyedek, s lesz még kérdésem bõven... S még egyszer köszi Mindenkinek! Ui2. Váó, látom, törzsvendég lettem. Azt hittem, ahhoz azért ki kell termelni párszáz hozzászólást. (Hm, most megnõtt a mellméretem ismét.)

#19 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 13. - 15:03

Csak harmincegyet. Én úgy tudom, a száraz kenyeret csak teljesen kiszárítva szabad adni, minél kisebb darabokban, hogy tényleg mindenhol száraz legyen.Egyébként errõl a melyik jó és melyik nem témáról már volt szó valahol, de nem emlékszem, hol. Talán [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000511#000001"]itt[/url] vagy [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000308#000000"]itt[/url], vagy máshol. Posted Image

#20 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 13. - 15:49

angolHa azt akarod mondani, hogy lépés, lépésben, akkor azt mondod "at an amble". Hogy mi minden másra vonatkozik még, azt nem tudom.

#21 Madárcseresznye

Madárcseresznye

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 13. - 15:59

OK, vettem az adást a másik két témát illetõen. Hát, azt hiszem, az archívum olvasására leszek ítélve.

#22 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 13. - 16:58

Gondolom természetes, de azért elmondom, hogy penészesen nem adjuk oda lónak (se más állatnak) a kenyeret! Posted Image

#23 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 13. - 18:24

idézet:
Eredeti szerzõ: Madárcseresznye: (Egyébként RC-n lepõdtem meg még régebben, amikor MCs-zett valakit. Mit ne mondjak, beletellett 2 percembe, mire rájöttem, kire gondol... :D ) (Hm, most megnõtt a mellméretem ismét.) [/QUOTE]Taps! ;) Szandra!Ne beszélj ki! :D :D :D

#24 Madárcseresznye

Madárcseresznye

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 14. - 2:24

Khm, RC, ez még a Tanügetés topicban volt... Posted Image (Éééés képzeljétek, mi történt, amikor RC..............) :D ~o~Olvastam egy érdekeset, s ennek fényében tennék egy pici kérdõjelet az egyik elõzõ beírásom fölé. Egy „lótörténettel” foglalkozó emberke könyvében volt, hogy a poroszkálás valójában négy ütembõl áll, s nem kettõbõl, ahogy az a köztudatban él. Éspedig azért, mert a hátsó láb egy picit elõbb ér földet, mint az elsõ (mondjuk ez az anatómiai felépítésbõl kifolyólag logikus is). Nem szállok ringbe se egyik, se másik felett, mindenesetre számomra új volt, hogy már a poroszkálás se a régi ;).

#25 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 10:29

Kis segítséget kérnék.Ismerõs ez a négy név valakinek: Lump, Albatrosz, Zsizsik, Zátony? Kik õk?

#26 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 10:42

Zapolya!Engesztelésként ;) :"Az atlantai olimpián Zsizsik és Zátony két enyingi ló a militaryválogatottban."(Enyingi ménes)Albatrosz (már, ha egyrõl beszélünk) ugróló,tavaly októberben a Magyar Díjlovagló bajnokságon szerepelt Horváth Zsuzsával a Debreceni LA Kht. színeiben. [ Március 18, 2004, 09:47: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#27 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 10:43

Köszi! Akkor mégsem fogathajtás. Posted Image

#28 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 15:07

Lump pedig Herczegfalvi Tibor military lova volt, szintén olimpián (olimpiákon?) jártak, Zsizsik és Zátony idõszakában.

#29 Hadil

Hadil

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 15:32

Sziasztok!Nemrég léptem be ide hozzátok és nemigazán tudom, hogyan müködik itt a levelezgetés. Segítségeteket szeretném kérni abban.hogy a barátnõmmel szeretnénk elkezdeni lovagolni,de nemtudjuk kihez forduljunk a kérdéseinkkel. Én még soha nem lovagoltam ugyhogy teljesen kezdõ lennék, barátnõmet pedig a Western lovaglás érdekelné,õ már régebben lovagolt.Elõre is köszi a segítségeteket.

#30 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 15:40

Köszi Ilusta, Furioso! Közben kiderült, hogy az a közös a négy lóban, hogy az 1996-os atlantai olimpián résztvevõ military csapat tagjai voltak.

#31 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 16:58

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta:...Albatrosz (már, ha egyrõl beszélünk) ugróló,tavaly októberben a Magyar Díjlovagló bajnokságon szerepelt Horváth Zsuzsával a Debreceni LA Kht. színeiben. [/QUOTE]Ez a ló nem az, amire gondolsz, ez tavaly lett belovagolva, egyébként 6 éves, lipicai apaságú szürke herélt. Nem egy ugrófenomén... [ Március 18, 2004, 15:59: Az üzenetet átszerkesztette: olaj ]

#32 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 18:22

Hadil! Olvass ;) Az sokat segít. Nézz szét a honlap "kapcsolat" rovatából elérhetõ linkek között, egész sor western-lovagoltatással foglalkozó hely (tanya, ranch, farm, stb) honlapját megtalálhatod ott. Nézegesd azokat, döntsétek el, földrajzilag, hangulatában, effélék melyik a szimpatikusabb. Aztán - hajrá!

#33 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 18. - 19:09

Hadil, [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000427"]Itt nézz körül.[/url] [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000644"]Esetleg itt.[/url] [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000533"]Meg itt is.[/url] ;) [ Március 18, 2004, 18:28: Az üzenetet átszerkesztette: Petshu ]

#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 19. - 0:11

Köszi Olaj a kiigazítást, azért írtam, "már, ha egyrõl beszélünk", én csak ezt az Albatrosz nevû lovat találtam a madáron kívûl.. :D

#35 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 21. - 11:57

A kutatómunka meghozza gyümölcsét. Hogy én miket nem találok... :rolleyes: Monnyuk lassan három éve, hogy (34 hozzászólás után) senki nem ír ebbe a topikba, de miért is nincs akkor lezárva? :kv: Bár... ha jól belegondolok ugye, nem árt egy hely, ahol (még mindig) lehet kérdezni. :dev:

#36 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 21. - 12:37

Dráma lovaglás toplák kitalált történet vagy télleg ijen hüjék az ottaniak? :D

#37 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 27. - 11:11

Nagy kár lenne, ha ez az érdemes rovat érdektelenség folytán az enyészeté lenne :cool: !!!Életbentartását segggítve, reflektálnék P.F. (itt: NEM postafiók! :D) hsz.-ára...Élõben kell meríteni a bölcsesség vizébõl :yeah: ;) frenetikus, fenomenális, felejthetetlen, :kir:

#38 álmodozó

álmodozó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 3. - 11:27

Meggondolatlanul írott szöveg, ezért töröltem. Elnézést. :)

Edited by álmodozó, 2007 október 29. - 13:37.


#39 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 augusztus 3. - 11:36

Hááát, tanácsot nem ad6ok, mert akkor ütni fogják a fejemet, de kíváncsiságomnak hangot adok... HOL van ez a hely? :confused: földrajzilag, de település-helység szintre szûkítve a kört... ((((ilyesmi, hogy Galaxisunk, vagy Földünk, esetleg kontinensünk, nem ér!!! :D de még az országunk, megyénk se!!! :dev: )))

#40 álmodozó

álmodozó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 3. - 12:10

hogy hol??? ld. profil, annak 15 km-es körzetében