Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Allergia


  • Please log in to reply
239 válasz a témához

#121 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 7:30

Hát nekem is furcsa, hogy miért kell beutaló egy sztk rendelésre!? Én is voltam másik rendelésen beutaló nékül...A tüdõbeteggondozós nõ mondta, de ne tudd meg, hogy mire eljutottam addig az infóig, hogy hol csinálják egyáltalán az allergiavizsgálatot, az meddig tartott! A telefonközpontjuk sem tudta, meg senki.Kössz, akkor megpróbálom beutaló nélkül. :)

#122 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 8:20

Az utóbbi években úgy volt, hogy egyes szakrendelésekre kellett beutaló, egyesekre meg nem. Emlékeim szerint a bõrgyógyászatra nem kellett. De én régen voltam, mert a bõrgyógyászat nem ad válaszokat semmire, a szteroidokon kívül.

#123 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 8:34

Nekem nem is kell tõlük válasz, csak egy idõpont az alllergiavizsgálatra! :D

#124 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 11:20

Majd azt nézzétek meg, jövõre mennyire lesz bonyolult! Már egy jó minõségû és hatékony gyógyszer felírása is komoly adminisztrációval fog járni. Nyilatkozol, aláírsz - már ha az orvos elmondja, elédteszi, tehát bevállalja.Épp most rágom az 56 oldalas törvénytervezetet, mely szerint csak mi "mindössze" pár száz millát bukunk a "reformon" a forgalomcsökkentõ intézkedések hatása nélkül, pusztán a befizetések kapcsán.Szóval minél gyorsabban menj el a szakrendelésre, mert úgy szüntetik meg az osztályokat, hogy azt el sem hinné a kívülálló. Csak ha majd keresi...

#125 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 25. - 9:38

Elmentem a Szakrendelõbe bõrgyógyászatra. Nem kellett beutaló! Ergo: maguk az eü-ben dolgozók sem tudják mi-merre-hány méter. :rolleyes: Kb. 5 percet vártam és már be is hívtak. Nagyon rendes fõorvosnéni volt ott. Azt mondta csalánkiütés. Rengeteg mindentõl lehet.Beutalt: gégészetre, fogászatra, nõgyógyászatra! "Kérem a beteg vizsgálatát infectiv góc szempontjából." szöveggel. Illetve laborba is kell mennem.A gégészett már be is vállaltam azon nyomban, számítógépbe bepötyögtek és felslattyogtam az 5.-re. Még meg sem álltam már szólítottak is befele! Elismerésem, hogy ilyen gördülékenyen is tud ez menni! :) 5 percet sem voltam bent, gócot nem találtak.A másik két szakrendelést is letudom 2 délután alatt remélem, a labor meg nagyjából egy reggelt vesz igénybe. Utána vissza a bõrgyogyóra. Doki néni kérte, hogy ha visszamegyek, majd legyek szíves a tüneteket is produkálni! :D Ugyanis most volt bennem egy két nappal elõtti zyrtec így nem volt tünetem. Reggelre már persze kijött...Kíváncsi vagyok megtalálják-e a kiváltó okot a végén!

#126 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 25. - 12:30

A rontáslevevõ szakrendelésre is beutalt? :)

#127 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 19:36

Minden negatív szerencsére. Visszamentem bõrgyógyásznénihez és mivel jobb ötlete nem volt felírta a Zyrtecet, mert mondtam neki hogy az használ. Ennyi. Csalánkiütés marad...Ja mondta hogy szedjem pár hétig a zyrtecet és utána meglátjuk, meg azt hogy naplózzam mit eszem, stb. Ez nem ellentmondás? Hiszen ha szedem a gyógyszert nincs kiütésem, így aztán nehezen jövök rá mi okozza/okozná. :rolleyes: Szurkálós allergiavizsgálatra el sem küldött... Én ezt má' nem értem!

#128 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 31. - 19:52

Amit Apple-nek írtam, finom kenõcsöket, azt nehogy alkalmazza is bárki...

#129 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 1. - 14:13

Minden negatív szerencsére. Visszamentem bõrgyógyásznénihez és mivel jobb ötlete nem volt felírta a Zyrtecet, mert mondtam neki hogy az használ. Ennyi. Csalánkiütés marad...Ja mondta hogy szedjem pár hétig a zyrtecet és utána meglátjuk, meg azt hogy naplózzam mit eszem, stb. Ez nem ellentmondás? Hiszen ha szedem a gyógyszert nincs kiütésem, így aztán nehezen jövök rá mi okozza/okozná. :rolleyes: Szurkálós allergiavizsgálatra el sem küldött... Én ezt má' nem értem!

Hát..., ha a Zirtec jó rá, akkor biztos allergia. Ha viszont szeded, akkor nem fog elõjönni..., ha nem jön elõ, akkor nem tudod megfigyelni, hogy mitõl van. :huh: A szurkálós vizsgálatra meg csak akkor fog elküldeni, ha nagyjából be lehet lõni, hogy milyen környezeti hatásról is lehet szó. Mert ha mindent kipróbálnának rajtad, az egyrészt sokba kerül a rendelõintézetnek, másrészt nincs annyi kezed, amire ráférene a sok "szúnyogcsípés". :D Az élelmiszerallergiát meg vérvétellel nézik meg.

#130 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 17. - 12:27

Na mi lett, Csuti, találtak valami halálosat??? :gm:

#131 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 17. - 13:12

Nem, nincs szerencséd. :P Azóta semmi fejlemény. 2-3 naponta elkezdek viszketni (tudom fürödjek :D ) és akkor beveszek egy zyrtecet. Ha meg elfogy, akkor meg nemtom micsinálok. Szerintem elmegyek egy fizetõs allergológushoz, hátha az csinál allergia tesztet.Mer' ugyan azt mondta a bõrgyógyász, hogy a véremben nincs olyan izé, ami allergiára utal, de ahogy Bokor is mondta, ha a zyrtec hatásos rá akkor mégiscsak allergia kéne hogy legyen... vagy nem? ...vagy éppen olyan valami, amire jó a zyrtec. :D

#132 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 17. - 13:33

De jó, hogy mondod... Régen rendezgettem az allergiateszt gyûjteményemet... Pedig híres...

#133 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 17. - 15:11

Örni,te mindig meglepsz.Inkább azt írd le,mid nincs? :D

#134 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 19. - 21:17

Hogy milyen jó nekem!

#135 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 6. - 9:06

Nemsokára el kell kezdeni az alapimmunizálást!!!!!!!!Nem egészen 1 hónap.:)Na ez az.olyan távolinak tûnik a szeptember.Persze,akkor meg majd meg akarok dögleni,de most csak röhögök a dolgon.Allergiaaaa?!Mi az?!

#136 gingerbácsi

gingerbácsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 14. - 20:17

Már régóta olvaslak benneteket, de csak most regisztráltam.Én is sokat szenvedtem a pollen és egyéb allergiától.Nekem már nincs meg. Agyig érõ parlagfûben tudok lovagolni. Akit érdekel, írjon magánbangingerba@monornet.hu címre, vagy hívjon telefonon:30/475-8092

#137 gingerbácsi

gingerbácsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 22:20

Aki a témával kapcsolatban keresett magánban nem adott elérhetõséget.

#138 gingerbácsi

gingerbácsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 2. - 10:23

Úgy látszik senkit nem érdekel ,hogyan lehet a pollen allergiától megszabadulni.Legalább a gyógyszergyárak idén is jól járnak.Ha esetleg abból a három millió allergiásból mégis érdekel akárcsak egy valakit, nagyon szívesen segítek.Van megoldás, nem csak a tünetekre, hanem az okokra is.Üdv.mindenkinek.

#139 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 18:56

Engem érdekeeeeeel!!!!!!

#140 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 19:09

a Visine szemcsepp szerintem sem jó,pont ezek miatt.
Régebben használtam,de ha kifelejtettem még rosszabb lett a tünet,ezért gyanús lett,hogy ez is olyan "elvonós" gyógyszer lehet.
Ma már csak és kizárólag homeopátiás szereket,illetve vitaminokat vagyok hajlandó beszedni az allergiámra (és másra is)

Ernest,nem tudom, nekem a kalcium kifejezetten segít.De darázscsípésre is ezt adják be az orvosok vénásan (1000-es 2000-es kalciumot),mivel az is allergiás reakciót vált ki,ezért dagad fel.Legalább is én így tudom.

Cav, szerintem simán beférne ide a módszered, ha nem gond írd le ide légyszi. :D

Jövõre okosabb leszek,már tavasszal elkezdem a homeo bogyeszeket szedni, és a vitaminokat is.
Így augusztussal kiröhögöm az allergiát(reményeim szerint).
Esõs idõben nincs semmi bajom:)
Kis orrfolyás max.

KunK, nem akarok akadékoskodni, de lehet,hogy emiatt is kevésbé jött ki Angliában az allergiád?
Ottt úgy tudom,elég hüsi van,és sok az esõ.Nincs annyi por a szárazság miatt,az esõ lenyomja....így a pollen nem tud terjedni úgy...
csak egy ötlet.persze a lelki folyamatzok is közrejátszanak.Ezt nem tagadom egyáltalán.:)


Hogy én milyen hazudós vagyok!!!!!

#141 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 19:53

Engem érdekeeeeeel!!!!!!

Engem is, engem is!!! Fõleg így utólag... :dev: :o :rolleyes:

#142 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 21:38

Nekem egy hónapja fáj a torkom (nem véletlenül írtam ide, ugyanis NEM megfázás.....). :(

Edited by Titok, 2007 augusztus 31. - 21:38.


#143 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 31. - 21:51

Igen Titok... ismerõs.. Szerinted mennyire volt faja tüszõs gyulladásban lévõ mandulákon keresztül a nyelvemmel torkot vakarni? :gm: :D

#144 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 6:55

Make love, not sneeze.
(Allergiás hippik jelszava a 60-as évekbõl.)

#145 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 8:09

Úgy látszik senkit nem érdekel ,hogyan lehet a pollen allergiától megszabadulni.Legalább a gyógyszergyárak idén is jól járnak.Ha esetleg abból a három millió allergiásból mégis érdekel akárcsak egy valakit, nagyon szívesen segítek.Van megoldás, nem csak a tünetekre, hanem az okokra is.Üdv.mindenkinek.



Most mit kéreted Magad,ezért van a topic!Tessék szépen leírni,mert meghalunk(fulladunk) :gm:

#146 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 8:31

Zsóci, TE nem fulladhatsz meg:

Én 2éves korom óta kegyetlenül allergiás vagyok a parlagfûre(ha már leírtam sorry),minden nyaramat a gyógyszerezéssel kezdem,de akkor is elõjön.Igazából nem tudom milyen lennék nélküle,nem mertem kipróbálni.Idén Xyzalt kaptam,de semmit nem segített rajtam,mire elhatároztam,hogy aug,közepétõl ,miután elfogy a gyógyszerem, nem fogok újat venni. Elkezdtem szopogatni ezt a Corizaliat (gyógyszertárban kapható),ami állítólag megszûnteti teljesen és azóta semmi bajom.Pedig nem ettem ám rendesen(mármint ezt a vackot) és mégis használt,mert a többiek körülöttem továbbra is benne vannak,nekem elmúltak a tünetek.Hozzáteszem: lehet,hogy ez nekem bevált,elsõre megtaláltam,de van akinek ez nem segített.Keresgélni kell,én itt mondtam azt,hogy oké,mert nem akarom az egész életemet gyógyszerevéssel tölteni.


Egyébként ismételem magamat: MEDINOSE. Semmi helyett, de minden mellé.

Edited by Ernest, 2007 szeptember 1. - 9:41.


#147 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 10:41

Igen Titok... ismerõs..
Szerinted mennyire volt faja tüszõs gyulladásban lévõ mandulákon keresztül a nyelvemmel torkot vakarni? :gm: :D


Jahhh vágom!! :D (bár nekem mindez mandula nélkül).

#148 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 12:29

Most mit kéreted Magad,ezért van a topic!Tessék szépen leírni,mert meghalunk(fulladunk) :gm:



Csak az a baj,hogy ezt márciusban írta,azóta offon van. :gm: :hupp:

Mi ez Ernest?

#149 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 12:38

Orrbavilágító. Nézd meg, www.medinose.hu címen.

#150 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 13:03

A minap bevettem egy allergia elleni készítményt, amitõl 2 óra múlva heves allergiás rohamom lett :D Konkrétan majdnem megfulladtam :D A KalciumSandoz viszont csodákat tesz :D

#151 stoci

stoci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 1. - 14:07

Sziasztok! Nem olvastam végig a fórumot, és lehet, hogy már tudjátok. Gyõrben akupunkturával gyógyÍtja az allergiát Dr. Szlovák Ferenc 06-96-529-710. 13-14 éves koromtól szenvedtem az allergiától, tavaly voltam nála kezelésen amikor elkezdõtek a tünetek, pár óra múlva már érezetm a hatását és azóta teljesen tünetmentes vagyok. Remélem tudtam segiteni! Üdv stoci

#152 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 2. - 7:38

Drága férjem is szenved az allergiától.:( Nem tud tõlem aludni éjjel. :gm:

#153 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 2. - 10:47

Orrbavilágító. Nézd meg, www.medinose.hu címen.



Gondolod,hogy a Bioptron lámpa vörös fénye is hasonlóan jó?Én lámpázok,valamennyire segít,bár tegnap fabatkát sem ért,azóta is csak tüsszögök :hupp:

#154 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 2. - 11:24

Hát, nem tudom, ne har. :( A Medinose-ben egy bizonyos hullámhosszúságú fényre mennek. De megnéztem, nem polarizált. A Bioptronban a polarizáltság a lényeg, emlékeim szerint.

Edited by Ernest, 2007 szeptember 2. - 11:30.


#155 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 3. - 16:58

most voltam allergiavizsgálaton és kijött kettõ kettõ gyomra és gombakeverékre... egész éves gyógyszer, xyzal, emg nasonex... Lehet vmit tenni, az ellen ,hogy úgy kiüssön mint egy altató??? MErt totál álomkórost csinált belõlem...

#156 gingerbácsi

gingerbácsi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 4. - 5:36

Úgy látszik senkit nem érdekel ,hogyan lehet a pollen allergiától megszabadulni.Legalább a gyógyszergyárak idén is jól járnak.Ha esetleg abból a három millió allergiásból mégis érdekel akárcsak egy valakit, nagyon szívesen segítek.Van megoldás, nem csak a tünetekre, hanem az okokra is.Üdv.mindenkinek.


Sziasztok !

Az érdeklõdõknek egyszerre szeretnék válaszolni.

Rossz hírem van, mert erre a szezonra valószínûleg a legtöbb allergiás már elkésett, maradnak a tüneteket enyhítõ, de mellékhatásokat elõidézõ gyógyszerek.
Nem titkolódzás a részemrõl, hogy nem sorolom a készítményeket, mert ez több okból sem egyszerû.
Nincs két egyforma allergiás. Különbözik az idõbelisége, a jellege , a súlyossága, az összetettsége stb.
A másik.Ha nekiállnék "távgyógyítani" az kuruzslás lenne.Ilyet nem tennék ,már a probléma komoly jellege miatt sem,valamint jogszabály tiltja ,hogy nyilvánosan összefüggésbe hozzam azokat a készítményeket ,betegségek megelõzésével amelyekre gyanakszom ,hogy az én problémámat megoldották okozati szinten, bár
az életemben más változás nem volt.
A következõket javasolom:akit érdekel, nagyon szívesen a rendelkezésére állok, de a fentiek miatt kizárólag személyesen egy elõre egyeztetett idõpontban.Tel.:30 475 8092
üdv mindenkinek :Gingerbácsi

#157 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 15. - 19:31

Vagyis adtunk a sz@rnak egy pofont? Itt más is leírta,hogy Zyrtecket,Xyzalt,homeopátiás ezt-azt szedett,gépi kezelésre járt,akupunktúrázott,vagy mittomén mit csinált..és még itt van,nem tették ki a szûrét jogszabály miatt.. Vagy csak nekem furcsa ez a nagy titkolózás...

#158 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 17. - 16:35

Én Xyzalt kapok három hete, most nyáron mentem el vizsgálatra, de most totál KO vagyok... :rolleyes: A legszebb az egészben,hogy van egy szezonális meg egész éves allergia is ami kijött... Király... :gm: Per pillanat szkeptikus vok papírzsebkendõvásárlásnál... :(

#159 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 17. - 16:49

Kitartás!Szegénykém! Kleenex pézsét vegyél,az nem dörzsöli ki a bõrödet.

#160 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 17. - 16:56

köszi :) még bírom, ha lesz lehetõség, még lovaglás is belefér... :D