Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A tatári találkozó kérdései, félelmei, ötletei, javaslatai.


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
66 válasz a témához

#1 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 1:29

Ide írjatok mindent, amit a tatári topoicban jeleztem! ;)

#2 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 7:43

Akkor ide írom, hogy vállalom azt, amit az elõzõ túrán vállaltam (névtábla+kajajegyek). Bár ha van még dolog, akkor akaszthattok a nyakamba Posted Image Posted Image

#3 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 9:35

Az idõpontot azért tettük Sheriffel egyeztetve a tavalyihoz hasonló hétvégére, mert aránylag a legjobb az érettségik és felsõbb vizsgák tekintetében és azért is, hogy a késõbbi években is lehessen számolni vele mindenkinek az állandóságával. Egyetlen fontos szempont, mert sok fórumos lovas érdekelt benne a jövõ évi western versenyek.Elmondhatjuk, hogy a legnagyobb lovas részvétel nem a hivatalos w. versenyeken volt, hanem a privát kezdeményezésû rendezvényeken.Szeretném ha õk tudnának tervezni elõre a jövõ évre. Az MWE versenyeknek (ha lesz ilyen) alkalmazkodni kell hozzánk, mert nem várhatunk bizonytalan dolgokra. Anélkül, hogy túlragoznám, de pillanatnyilag nincsen hasonló lólétszámú "spontán" rendezvény kis hazánkban, ezért tessék alkalmazkodni hozzánk! Ehhez viszont idõben meg kell adni a dátumot, hogy számolni lehessen velünk. Lehet, hogy ez ütközik majd pl. a "Budapesti Búcsú"-val, de az sem biztos, hogy lesz újra. Egyébként is egyre gyengébb és problémásabb rendezvény az, nem gondolom, hogy sokunkat különösebben érintene, legfeljebb a pestieket. Így mindenki tervezhet nyaralást, gyûjtheti a pénzét, beoszthatja idejét.

#4 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 10:01

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:
idézet:
Eredeti szerzõ: Gumilovas: Úgy tudom, jövõre le akarjátok váltani a Lyrát. Ezzel a világon semmi bajom, sõt, végre én is tudnék önfeledten bálozni. [/QUOTE]Nem leváltani akarjuk a Lyrát!Ez közös döntés, akarat és pénz kérdése!De a boogie kell!!! :D Nyilatkozzatok, hogy mi legyen, illetve kérünk szépen árajánlatokat! Posted Image
[/QUOTE]

#5 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 10:19

Hasonló nagy lovas rendezvény lesz 2005. július 21-24-én Szarvason.(3. Nemzetközi Lovas Fesztivál)

#6 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 12:55

Mint javaslat: ha lehet a nagy vágta ne a múltkori formájában legyen elõadva! Péter, említettél erre egy megoldást. Sokkal szimpatikusabb lenne úgy megvalósítani. És egy kicsit nagyobb helyen, mint idén.

#7 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 12. - 18:10

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy: Az idõpontot azért tettük Sheriffel egyeztetve a tavalyihoz hasonló hétvégére, mert aránylag a legjobb az érettségik tekintetében [/QUOTE]Ezt most nem mondod komolyan, ugye!!! Nekem akkor van a szóbelim!!!! :( Nem érdekel. NEM ÉRDEKEL! Szombaton-vasárnap ott leszek akkor is, ha az elõtte, vagy utána levõ napon szóbelizem. :rolleyes: (jesszus....)

#8 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 9:43

E-mailben összehavarkodtam egy német csapattal (egyikük magyar), akik Passau és München között tartanak fenn egy western kocsmát, ami egyben lovastúra megálló is. Õk line dance-et mûvelnek, ami látványos, csoportosan elõadott tánc country zenére. Nem kéne õket elcsalni a Találkozóra? Este tarthatnának nekünk country táncházat. (És akkor végre továbbléphetnénk Ásító Kecske repertoárjától. ;) )

#9 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 19:29

Elhívhatnánk a verenyeken megforduló Szlovákokat is, hozzájuk van kapcsolat több oldalról. És máris nemzetközi lesz a találkozó! ;)

#10 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 19:44

Az a minimum, hogy a környezõ országok western, túralovas és egyéb stílusú lovasait meghívjuk. Ha nem gyûlik össze 300 ló, akkor megette a fene az egészet. Nehezen bírom a kudarcélményt, ehhez tartsátok magatokat! :D

#11 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 21:40

Bár a country táncház bizonyára érdekes és mulattató lenne, de én azért fórumosakkal szeretnék találkozni, nem németekkel, szlovákokkal... Ez a fórum így egységes. Ha "idegenek" is részt vesznek rajta, akkor ez már nem fórumos találkozó, hanem szimplán lovas találkozó. Nekem sajnos így, a keleti országrészrõl kevés alkalmam van fórumosokkal találkozni, és ha Tatárra megyek, azért megyek, hogy velük találkozzak, nem pedig idegenekkel.Gondolom, kevesen vannak az én véleményemen. Természetesen nem azzal van bajom, hogy németek is lennének egy találkozón, amire megyek, hanem az, hogy pont ezen a találkozón. Persze jönnek nem fórumosok is, akik hozzátartozójuk valamelyik fórumosnak. Én is viszem pédául a barátomat is. De ez így elfogadható szerintem, sõt természetes. De minél több az idegen, annál inkább nem a mi kis közösségünkrõl szól már ez az egész. Akkor pedig nekem már majdnem mindegy, ha egy itteni, hozzám közel esõ találkozóra, bulira megyek. Lehet, hogy maradi vagyok, de én nem szeretném, ha ez a találkozó kinõné magát, vagy hogy "nemzetközi" legyen.Nyilván nem befolyásol semmit a véleményem, nem is akarom. Úgy legyen minden, ahogy a nagy többség akarja. Csupán leírtam a privát véleményemet.

#12 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 21:43

Üdv. lebuktatom magam! (persze nem nagy titok), hogy a szigetközbe már én is csináltam lovasbulit, innen RC-t rég, Sheriffet kevésbé rég ismerem.( meg rajtuk kívül sok fórumost még) Ezt most csak azért mondom, mert ha tudok és kell, szívesen segítek én is valamit. Sokat nem vállalhatok, de pl. a Kentaky publix-et valószínüleg "ár alatt" el tudnám hozni. Én is kérhetek majd segítséget, ha folytatom a halászi hagyományt?átszerkesztés elírás miatt [ November 28, 2004, 21:36: Az üzenetet átszerkesztette: amatõr ]

#13 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 22:12

Ikácska!El kell, hogy szomorítsalak de tavaly is voltak nem fórumos lovasok és nem lovasok szépszámmal, sõt még tavaly elõtt is.

#14 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 22:39

Nem tudhatom, mert egyikre sem tudtam menni. Az elsõnél vizsgám volt, a másodiknál a barátom nem ért rá, és nem akartam, hogy neki meg ittjon csorogjon a nyála.Hát, ez esetben oly mindegy. De az továbbra is igaz szerintem, hogy minél több az idegen, annál kevésbé fórum buli az egész. És nem vagyok abban biztos, hogy erre még rá is kell segítenünk. De ez tényleg csak az én véleményem.

#15 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 22:41

De nem kell meggyõzni, mert nem is tud senki sem. Szívesen részt vennék egy olyanon is, csak az ne ez a találkozó lenne.

#16 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 22:54

Ikácska! Sztem nagyon jó volt így is a találkozó, mert akik nem voltak fórumosok, és csak jöttek, teljesen beilleszkedtek, azokkal is úgyanúgy vertük földbe egymást, mint pl Szellemmel, vagy Dödével :D Ja, meg olvass Debreceni topicot!

#17 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 23:24

Xiren!Tulajdonképpen nekem nincs bajom az "idegenekkel", nem is feltételeztem, hogy nem tudnának beilleszkedni. Csak én, aki alig találkozott fórumossal- pedig már több, mint 2 és fél éve tag vagyok-, nagyon sok fórumos lenne, akikkel feltétlenül szeretnék találkozni, beszélgetni. Na most ha már tavaly is durván 150-en voltatok, akkor ez azt jelenti, hogy keresgélnem kell, és nem biztos, hogy találok is... Tehát én ha csak szimplán lovasokkal szeretnék találkozni, akkor nem feltétlenül utaznék Tatárig, ráadásul lovastól. Én fórumosokkal szeretnék elsõeorban találkozni...már 2 és fél éve. ;) Most olvastam a debreceni topicot. Az ötlet tetszik is (bár nekem most egyáltalán nem aktuális- vizsgázok), benne is lennék. Viszont vannak olyanok a fórumról, akikkel nagyon régóta szeretnék már találkozni, és Debrecenben sosem fogok, mert az egyedüli esélyem Tatár. De ha tele lesz idegennel, akkor ez nehéz lesz. De ez mondjuk az én egyedüli problémám. Tényleg, ez csak egy vélemény volt, na. ;)

#18 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 1:44

Ikácska!Semmi sem gátol majd abban minket, hogy azzal találkozzunk akivel akarunk. A találkozó így fog nõni,ez a világ rendje. Valóban idén legalább húsz emberrõl tudok aki csak valakinek az ismerõsének az ismerõse, sosincs a neten se, pláne nem a pacin, mégis második éve eljött. A Lóbarátok nem csak a paci.hu-t takarja hanem elsõsorban a túra és szabadidõs lovasokat. Posted Image Amatõr!Üdv közöttünk.Köszi a felajánlást, de zenekarokban ragaszkodunk a meglévõkhöz. ;) Amennyiben tudsz olyat aki szerény áron a rendezvényeinket napközben lehangosítaná olcsón, azt megköszönnénk. Nem céges munkára gondolok inkább valamilyen bartell vagy sponzori, vagy önköltség színtû segítségre. A találkozó ugyanis nem nyereség orientált tehát áfákra, kaszákra nincsen pénzünk. Posted Image [ November 29, 2004, 00:51: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#19 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 11:44

Ikácska, ez a találkozó már tavaly sem "fórumbuli" volt, hanem Lóbarátok Országos Találkozója. Ha nagyrészt csak fórumosokkal szeretnél találkozni, akkor gyere fel valamikor Pestre egy kocsmázásra, Broncora vagy Silveradora egy bulira, ilyesmi... Posted Image

#20 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 11:56

Ikácska, akármennyien is vannak Tatáron, az itteniek sokat vannak egy csomóban, feltûnik, megtalálod, meglásd! DE ehhez el kéne ugye jönni!Aztánmeg, hallottam olyan távoli fórumosokról, akik rendszeres idõközönként Pesten járkálnak. Mit tudom én, tanulnak, vizsgáznak, pasiznak... Miután egy realtime-ot simán összehozunk pár nap alatt, ha az illetõ más módon nem tud találkozni, de akar, hát max ír egy olyat, hogy Pesten lennék, delátnálak titeket, csináljunk bulit adott nap este. És Debrecen - mondjuk, ha véletlenül arra lakik az illetõ fórumos - 2 óra innen, tehát még este 10-kor indulvást is aznap haza lehet érni... ;) Mert biztos sokan szívesen látnának távoli fórumosokat is... Posted Image

#21 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 12:22

Ez aranyos. Mindenki engem akar meggyõzni és megnyugtatni. Posted Image Nem olyan nagy probléma ez nekem, mint ahogy látszik. Csak jobban örültem volna, ha... De igaza van Rc-nek abban, hogy: "Semmi sem gátol majd abban minket, hogy azzal találkozzunk akivel akarunk.".Elképzelem magam, ahogy megyek az emberek között, és nézem, hogy van-e kitûzõ, nincs-e kitûzi, ha van, akkor sasolok, hogy jaj, ki is lehet...Valóban "Lóbarátok Országos Találkozója" megnevezéssel megy a rendezvény, de mégiscsak paci.hu-s zászló alatt, és a fórum kezdeményezésére.Tehát semmi bajom a nem fórumosokkal. Ugyanolyanok õk is, mint mi. Csak jobban tetszett volna, ha van olyan rendezvény, ahol csak fórumosok vannak. Ennyi. De ez nekem nem tragédia.Zsuzska!Az a bajom, hogy ló nélkül nem szívesen megyek sehova. A lovamat meg idõ és pénzigényes ekkora távolságokba cipelni, szóval nyûgös. Viszont Budapestre mostanában járogatok vizsgázni. Most is megyek vissza tanulni, mert holnap lesz vizsgám. De ezzel is vannak problémáim.Nem ismerem Budapestet, a suliig tudom az utat, meg vissza. Kocsmázni meg este lehet, most sötétben bóklásszak utána hazafele... Meg van itt több minden is. Na mindegy, szóval bonyolult.

#22 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 12:29

Jaj, Adri, ne má. Talán találsz olyat, aki elnavigál a városhatártól a spíig. Meg vissza. És a "több minden" is elfér az asztalnál. ;) Láttuk már olyat. Katám sem egy vad fórumozó...De ez itt off, bocsa...

#23 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 12:33

Az utsó részhez csak ennyit, nem szeretnék többet offolni tényleg: mindent meg lehet oldani, csak akarni kell... az odajutás-hazajutás a legegyszerûbb: ahányan vagyunk, szinte annyi részérõl jövünk a fõvárosnak, biztos hozzá tudsz csapódni valakihez. Csak ki kell nyitni a szádat, hogy ez a problémád, és segítsünk megoldani. ;)

#24 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 12:38

OSH!Ez nem volt szép húzás. :D Csak késõbb vettem észre, hogy megelõztél az írásoddal. Csak nem tudok tanulni, mert most is itt csüngök. Holnap meg majd jól meghúznak, aztán Helló, Budapest!Peti drága, pont te tudod a legjobban az érveimet. Mellesleg nem várom el, hogy most a pesti fórumosok összecsõdüljenek egy ember miatt, valószínûleg úgyis mindenkinek mindig más a programja, egy emberhez nehéz alkalmazkodni. Na és pont te beszélsz? Veled sem egyszerû egyeztetni. 3 hely közül, amit beszéltünk, nekem kettõ lenne a legideálisabb, neked meg pont a harmadik. Akkor egy kisebb csapatot milyen erõfeszítés már összehozni. Persze tudom, ezek csak kifogások.Jópofa vagy, éjfélre hazaérek. Mondjuk nem Debrecenbe kell hazajönnöm, hanem Nyíradonyba, de mondjuk az már úgyis csak 25 km. Például holnap is megyek vizsgázni, de pont te tudod Peti a legjobban, hogy összetörték a kocsimat. Holnap is kölcsönautóval megyek, bár ha minden igaz, akkor a barátoméval. Talán a jövõ hétre lesz készen az enyém.Szóval ha valaki mond nekem egy helyet Budapesten, hogy na itt találkozzunk, azt sem tudnám, hol keressem. Utána meg azt sem, hogy hogyan találok el oda. Aztán meg hazafele is ki kellene valahogy jutni, és pont sötétben... Nyûgös vagyok? Posted Image Hidd el Peti, nem attól félek, hogy Tatáron veled nem futok össze. Téged biztos megtalállak, de gyanítom, hogy ha én nem téged, akkor majd te engem. ;)

#25 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 12:40

Oké!Megint lemaradtam... Akkor majd kinyitom a számat, de itt most akkor már nem offolok tovább. ;)

#26 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 21:28

Ikácska!Ha én és a többi szervezõ a tiedhez hasonló eltökéltséggel és bizakodással vágunk neki az Összekovácsolási Hadgyakorlat szervezéséhez, akkor most nem kellene azon aggódnod, hogy számodra kedvezõen vagy kedvezõtlenül alakul-e a rendezvény látogatóinak összetétele. Mert nem is lett volna találkozó. Akarsz találkozni fórumosokkal? Igen? Akkor gyere el a rendezvényekre! Mindig rosszkor és rossz helyen vannak? Igen? Akkor szervezz olyat, ami jókor és jó helyen van. Ilyen baromi egyszerû ez.Én mindenkit hívni fogok erre a jövõ évi találkozóra. Magyart és svédet, fehéret, kínait, négert, westernest, csikóst, nomádot, fogathajtót, lókupecet, állatorvost, mindenkit. De nem azért, hogy verhessem a mellem, hogy milyen baromi nemzetközi lett ez a dolog, meg, hogy lám-lám mennyien vagyunk. Egyszerûen csak azért, mert én mindig nagyon jól éreztem magam, s azt szeretném, ha minél többen lennének így.Mondom, hogy baromi egyszerû ez! Posted Image

#27 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 12:44

Találtam valakit, aki zománcos bögrét fest nagyon hasonló stílusban, mint a mi kék pacis emblémánk. Esetleg lehetne vele csináltatni párszáz ( :D ) bögrét. Esetleg az elõre jelentkezõknek még a nevét is rátehetné. Szerintem kb 800 Ft/db lenne, de ha jön valaki, akinek jobb az üzleti érzéke, mint nekem (mert nekem kb 0), akkor lehetne még olcsóbb.

#28 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 13:04

Itten zománcozott fémbögrékrõl van szó, nem kerámiáról. Utóbbit nehézkes dolog lovastúrákon használni, elõbbit tán nem.

#29 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 16:12

Meg az elõbbi jobban és tartósabban is tud csörömpölni... :D

#30 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 14:04

Érdekesnek tartom a témát és ha az adott pillanatban az anyagi helyzetem engedi, akkor szivesen részt vennék a találkozón!De olyan apróságok érdekelnének, hogy kb milyen kiadásokkal kell számolni, lehet-e (lóbarát)kutyát vinni, stb...?Bugyuta kérdésnek tûnhet, de nekem fontos lenne!

#31 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 14:53

Egy apró körkérdésMikor lehet tudni hogy pontosan hányadikától-hányadikáig lesz a találkozó?Tavaly 25-27-ig volt, és azért nem tudtam menni mert 26.án utaztunk el.Nekünk asszem február környékén kell eldönteni hogy nyáron mikor, és hova megyünk.És szeretnék idén tatáron ottlenni Posted Image

#32 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 14:54

kt-gyu!Idén is, és tavaly is megrendeztük ezt az eseményt, mindkettõnek volt/van saját topikja, ha az eleje körül olvasgatsz, vagy megkeresed az összefoglalótopikot, akkor biztosan ki tudod kb-ra kalkulálni.Ha eszel, iszol, kajapénzzel kell számolni, ha nem saját lóval, akkor lóbérlettel, valamint egy csekély (j?) belépõdíjjal is, ami idén is nagyon kevés volt (azt hiszem, pár száz forint)

#33 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 16:12

Mondom, [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=15;t=000109;p=1#000010"]itten[/url].Használd a szemedet ;) ;) :D ;) :D ;)

#34 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 18:09

FIGYELJETEK EGY KICSIT!!!Lehet, hogy h.séget mondok, mert nagyon sokakon kéne segíteni, de azt hiszem sokunknak tudnak majd Õk is segíteni pár év múltán, mivel nekünk is szembe kell majd néznünk szemünk fénye kiöregedésével, s mivel Õk talán az egyetlenek itt a környéken, akik ezt így vállalják, elõbb segítsünk mi, hogy majd ezt viszonozhassák...Szóval: Nem lehetne egy nagy perselyt kitenni Tatáron, amibe mindenki dobhat, ha tud egy keveset, amit aztán átadunk Nekik? Hiszen Tatáron ott lesz a lovasok KRÉMJE!!!!!Õk pedig: az "öreg, beteg, sérült lovakért Alapítvány" Posted Image

#35 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 18:46

Szerintem ennek semmi akadálya... Fõszervezõk?

#36 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:46

Szerintem sincs ennek akadálya, nem is fogom ellenezni. Sõt még teszek is a perselybe valamit.De!Nem szeretem az ilyen célú alapítványokat. Mert el lehet mögöttük bújni. Álszent dolognak tartom, hogy megnyugtathatjuk a lelkiismeretünket velük. Nem azok ellen beszélek, akik dolgoznak ezekben az alapítványokban. Õk nyilván meggyõzõdésbõl teszik. De a beteg, öreg, sérült lovakat a gazdájuknak kellene ellátni, s nem alapítványoknak! Ha erre egy lótartó nem képes (anyagilag, lelkileg), akkor legalább annyi becsület legyen benne, hogy véget vet az állat életének. Naivitás azt hinni, hogy volt gazdáján kívül valaki majd becsületesen ellát egy haszontalan állatot. A szándék ugyanis kevés, ez pénzkérdés. De még emberek megsegítésére sincs elég pénz. (Hajléktalanok, kisebbségek, nyugdíjasok, nagycsaládosok, pályakezdõk, stb.) Beteg lovak számára nincs perspektíva, nincs elég pénz, nem adakoznak az emberek ilyen célra (eleget). Mi lesz az eredmény? Pár tiszteletre méltó, megszállott állatvédõ próbálja semmire sem elég pénzbõl ellátni az állatokat. Fél-egy évig nem körmölik õket, hol kapnak enni, hol nem. Betegségek ellen védtelenek lesznek, oltásokat nem kapnak. Állatorvosra sincs pénz. Az ilyen névleges adományok gyakorlatilag semmire sem elegendõek, szerintem nagyon sok állatnak csak a szenvedését sikerül meghosszabbítani ezekkel. Reménytelen helyzet ez. Nem tudom mi a megoldás. Nincs is talán megoldás. De, hogy nem 100 forintok kampányszerû gyûjtése a megoldás erre a kérdésre, az biztos. :( [ Január 04, 2005, 18:48: Az üzenetet átszerkesztette: sheriff ]

#37 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 20:02

Én nem vagyok fõszervezõ, de azért leírnám errõl a véleményem. Épp most olvastam el a Cavalloban a cikket errõl az alapítványról, bármint a Bottyán Equus Hungaria alapítványról, Dóra, Sheriff, ti is errõl beszéltek? Sheriff, szerintem náluk azért nem feltétlen arról van szó, hogy hol van kaja, meg kovács, hol nincs. A képeken az látható, hogy szép istálló, legelõ, vidám lovak vannak, nem sok, 6 db. Pénzük viszont nincs, azt mondják. Az olvasottak alapján én szívesen támogatnám õket, nagy lehetõségeim nincsenek, de egy ilyen gyûjtésbe szívesen beszállnék, mert sok kicsi sokra megy, és ha ez minden évben megszervezõdik ezentúl, akkor értelme is van. (Egyébként ide a legtöbb ló a cikk szerint úgy került, hogy egy nagyüzemi tulaj vágóba selejtezte, amit õk nem hagytak, tehát nem a gazdák dobják ide ki egyszem pici lovaikat. Szerintem ez kissé más helyzet, nagyüzemi-állami helyeken ez így megy.)A másik meg, hogy ettõl viszont nekem egy olyan kép úszott be, hogy egy év múlva már mindenki mindenért ide jön kampányolni meg pénzt gyûjteni, ami viszont már nem annyira szimpatikus. A lényeg tehát, az ötletem: szervezzünk egy expedíciót Õrbottyánba, nézzük meg, ténylegesen mi van náluk, esetleg hívjuk meg õket, ajánljunk egy fél órát, mikor elmondhatják, kik õk, meg egy asztalt, ahol lehet velük beszélgetni és adakozni. Igaz, hogy még emberek megsegítésére sincs elég pénz, de egy Lóbarátok találkozója meg pont alkalmas arra, hogy az állatok megsegítésére is felhívjuk a figyelmet. [ Január 04, 2005, 19:05: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#38 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 21:39

Bocsánat, gyanítom, hogy most sokan félre fognak érteni, de egye fene, vállalom. A szóban forgó alapítvány a cikk szerint ajándékba kapta Barbi pacit, Bogit meg "befogadta". Ausztriából... A Lovasélet egy régebbi cikkében még úgy volt, hogy mindkét haflingit ajándékba kapták, talán egy másik alapítványtól, de erre nem emlékszem pontosan, majd utánanézek. Elgondolkodott valaki azon, hogy mi a kínkeservnek kap ajándékba egy/két lovat egy alapítvány, aki nyíg, hogy nem tudja a lovait eltartani??? Azért bátorkodom ezt leírni, mert történetesen jártam náluk pár éve, amikor a két választási haflingi csikó megérkezett, és az egyik (Bogi) összeszedett valami gombás betegséget, pedig "amikor megvették, még semmi baja nem volt". Ezt az egészet kicsit undorítónak találom. Most biztosan többen azt mondják majd, hogy irigykedem (nem szokásom), én is egy lómenhelyért kaparok, a három saját, roncs lovam mellé a negyediket befogadtam - de ezért még nem csinálok alapítványt!! Ez a hat ló tök jól hangzik, de én átverésnek érezném, ha 4 saját + 2 befogadott ló után állatbarátoktól kuncsorognék. 2 lóval hülyén hangzik, de hattal már eladható? A tulajdonos felelõssége, hogy megtartja-e a "használhatatlan" lovát vagy sem, de ha megtartja, ne más pénzén tegye! Én ezért nem csinálok alapítványt. Szendvicseket zabálok, olyan gebe vagyok, hogy ihaj (a név kötelez...) stoppal járok mindenhova, a tüzifát úgy szedtem össze az erdõn és kézzel fûrészelem fel, de a lovaim etetése, körmölése, vakcinázása, féregtelenítése az én dolgom, rendben van és rendben is lesz. Biztos vagyok benne, hogy Õrbottyánban is így van, tényleg igényes hely, dicséretreméltó a kezdeményezésük, de ez a szöveg szabályosan bõszít. Azóta nem jártam náluk, nem vagyok tisztában az aktuális anyagi helyzetükkel, ("nincs pénzük") nem is érdekel, de az a "vakolatlan ház" nem a pénzhiányra utalt a csillivilli dzsippel. Õszintén örülnék, ha tele lenne az ország lómenhellyel, de erre nincs sok esély. Miért kell vetíteni, miért nem lehet azt mondani: "van négy saját lovunk, és befogadtunk kettõt, aki tud, segítsen!" Mert nem olyan megható? :confused:

#39 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 23:20

Szia Hosszúhomlok! Én nagyon régen jártam náluk, úgymond véletlenül, de nem hiszem, hogy anyagi gondjaik lennének. Biztos, hogy a náluk élõ lovaknak piszok jó dolguk van, a lila ködös álomvilágot teljesen eltaláltad - ezt a részt megértem, én is gazdaságtalan lóõrült vagyok, ilyen szempontból rokonlelkek velem, csak én rosszul vagyok az ilyen szintû ló****ságtól (lovas bugyi, lovas cipõfûzõ, lovas WC-papír...) De ez csak egy dolog. Engem az dühít, hogy minden baromságot kitalálnak, hogy szentként tüntessék fel magukat, és alapítványként gyûjtenék a lóvét gyakorlatilag 2 befogadott lóért. 2 lóélet is számít, persze, az alapötlet nagyon szép, de miért kell a jóindulatú, segítõkész embereket hülyíteni??

#40 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 1:22

Vicces, ugye? A tiroli import, vásárolt lóra azt mondják,hogy kapták, menhelyen fedeztetnek, közben elõre hirdetik, hogy úgysem lesz szívük eladni a kiscsikót... Neki biztosan saját alapítványa lesz, mégiscsak fajtiszta hafi Posted Image Kiváncsi vagyok, hogy a fedeztetésre kik dobták össze a pénzt.