Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Emlékezés lovakra


  • Please log in to reply
416 válasz a témához

#361 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 11:31

Részvétem Lótuszvirág! Hogy csodáltam a képeket Róla :(

#362 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 11:33

Lótuszvirág, õszintén sajnálom!

#363 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 11:34

Sajnálom! :(

#364 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 11:37

Nagyon sajnálom! Nehéz döntés, de az Õ érdekeit szolgálta :(

#365 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 16:00

Szerencséje volt veletek. A betegség sokszor elkerülhetetlen, hogy ezt hogyan és meddig kell elviselnie, az a véletlenen (a gazdáin) múlik. Felelõsséggel döntöttetek, jó gazdái voltatok, ennél többet nem lehet adni.

#366 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 16:24

Részvétem!!!

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#367 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 17:13

:(

#368 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 1. - 17:38

Nagyon sajnálom! :(

#369 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 17:41

részvétem :(

#370 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 2. - 20:13

Nagyon sajnálom!:( Részvétem :(

#371 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 5. - 18:49

Sajnálattal hallottam, hogy Chacco-Blue elpusztult.... R.I.P.

Posted Image

#372 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 7. - 7:49

Minden így
Ég veled Bela B Spezial!

Azt hiszem tegnap született valahol egy csodálatos kiscsikó


Nagyon sajnálom!!! :( Ismerem ezt az érzést!!!

#373 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 17. - 21:18

Kortes, a 22éves rendõrló ma átkelt a szivárványhídon 19évnyi szolgálat után :(
Posted Image

#374 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 18. - 13:00

Kortes milyen fajtájú volt?

#375 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 20. - 15:56

Kortes milyen fajtájú volt?


Nóniusz (tisztavérû).

#376 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 9:58

....valamiért féltünk Orsi elléséstõl...nem tudjuk miért, csak azt tudtuk, ott kell lennünk...2 hétig vele aludtunk...és megindult...a bizonság kedvéért hívtuk a Dokit, gyere idõ van...azt hitte, mire odaér, kinn a csikó...már eltelt 1 óra, de semmi...aztán vizsgálat, aztán jött...valami, de nem a csikó, egy nagy piros, véres valami...a placenta...aztán a bébi is....óriási méncsikó...született július 7-én, hajnali 1-kor...aztán az addig tejelõ orsinál elment a tej, aztán a csikó nem tudott felállni, aztán küzdelem a sok vért vesztett kancáért, küzdelem a csikóért (kecsketej, míg nem lett tápszer, illetve anyatej, mikor már növekedett a tej mennyiség), aztán 8-án délután kómába esett, este 6-kor itt hagyott minket. Isten veled kicsi "O". Mi mindent megtettünk, de anyukáddal összeférhetetlen voltál, mire erre rájöttünk, addigra valami ferõzést is bakaptál. Életed nagy részét infúzióra kötve élted, de szerettünk! Vágtázz nagyokat a szívárvány hidon túl!!!

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#377 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 31. - 12:23

Mercedes, a kanca túlélte? Rekviem egy ismeretlen lóért Nem szeretem, ha mindent tudónak képzelik magukat az emberek. Lovat tartani is olyan egyszerû, csak füvet eszik, ni, a fényképeken milyen nyugodtan legelészik. Hisz a környéken is vígan tartják a lovakat, mint megvan, nem beteg a környezõ tanyákon, nem kell hozzá egyetem, hogy lovat tartson valaki - gondolta ezt egy környékbeli nagyokos és hopp, vett egy lovat. Mi kételkedve néztük, más amatõrök lovainál bejött, hogy két hónap múlva "elromlik" a jól képzett kezes ló, de ennél az embernél rögtön az az érzés kapott el, ez a ló nem fogja túlélni... Eleve nem értettem, egy 60 feletti, nem teljesen egészséges ember miért akar lótartásba kezdeni, lovat közelrõl csak nálunk látott, persze az enyémek tündériek (az amatõr szemében) emberük csak ennyit lát. Persze emberünk makacs, szakembert nem hív, még félszakembert se, pedig abból is van bõven, mikor az egyke ló végig húzza a tanyán a gazdát, már az állásból se hozza ki, hiszen nem bír vele, de azért "majd megmutatom, hogy az enyém a legszebb, legkerekebb "- ha már jártatni nem tudja. A napokban hívott hozzá kovácsot is, (hónapok óta nem volt körmölve), a kovács már csak figyelmeztetni tudta a begyulladt patákra és arra, nem egészséges, ha a ló szétfolyik és elõtte áll halomban a szárazkenyér. A kovács tanácsára, hogy mozgatni kéne sürgõsen az állatot , a válasz, nem jön ki az állásból. Mert már valószinû, hogy nem tudott... :( Orvos nem látta, a gazda segítséget, tanácsot nem kért senkitõl. Ma reggel markológép ásta a földet... :(

#378 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 31. - 15:16

Igen, szerencsére a kanca jól van.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#379 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 15. - 17:38

Egy régi lóról szeretnék érdeklõdni:a Tatteros Kóláról,aki voltizsló is volt többek között.Úgy tudom,a Tatterból jó helyre került.Hosszabb idõ múlva mintha azt olvastam volna valahol,hogy meghalt,mintha egy lovas újságban is írtak volna róla. Tud valaki esetleg részleteket?

#380 Delta

Delta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 15. - 19:03

Egy régi lóról szeretnék érdeklõdni:a Tatteros Kóláról,aki voltizsló is volt többek között.Úgy tudom,a Tatterból jó helyre került.Hosszabb idõ múlva mintha azt olvastam volna valahol,hogy meghalt,mintha egy lovas újságban is írtak volna róla.
Tud valaki esetleg részleteket?

Igen. A Tatter után nyugdíjba került, legelészett, semmi dolga nem volt. Aztán 25 évesen egy ménesi sérülés miatt el kellett altatni.

#381 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 15. - 19:44

Esetleg nem tudnád belinkelni azt a cikket,ami róla szólt valamelyik lovas újságban? Férjem volt a Tatterban a lovásza egy darabig.Onnan elkerült a ló valahova máshova egy Ádám nevû lóval együtt,horror állapotban kerültek vissza. Egy idõ után pedig elvitték õket megint,akkor a férjemnek azt mondta a góréságtól valaki,hogy vágóra mentek.Mondjuk Ádám biztosan oda került.Annak örülök,hogy Kóla nem.

Edited by ancsapancsa, 2012 szeptember 15. - 19:46.


#382 Criollo

Criollo

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 11. - 9:30

Most én szeretném megmutatni nektek, milyen Lovam is volt nekem majdnem húsz évig. Apának és nekem, bár csak én ültem rajta rendszeresen már jó pár éve. Másfél éve nincs már, még mindig nem tudta a család feldolgozni a hiányát.
Azóta se ültem ilyen tüzes, pörgõs, gyors, intelligens és jószándékú lovon. Volt benne arab (ez érvényesült a habitusában leginkább:) ), gidrán, kisbéri..

19 évesen
Szintén
Szürkeárnyalatosan
Ilyen színe volt, ha erõsen sütött a nap
Ez az egyik kedvenc képem róla..
Ez pedig egy ritka kép, sajnos nincs rólunk szinte semmi fényképezve a húsz év alatt - szinte mindig egyedül jártunk terepre. Ez egy kivétel:)
Ez pedig sajnos ez borzalmas minõségû kép. Itt lehetett vagy 2és fél éves, én pedig 1 se:) Valahol itt kezdõdött minden:)

Elnézést a sok képért, de az ember elragadtatja magát, ha a Lováról van szó..:)

#383 Delta

Delta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 72 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 11. - 9:51

Esetleg nem tudnád belinkelni azt a cikket,ami róla szólt valamelyik lovas újságban?
Férjem volt a Tatterban a lovásza egy darabig.Onnan elkerült a ló valahova máshova egy Ádám nevû lóval együtt,horror állapotban kerültek vissza.
Egy idõ után pedig elvitték õket megint,akkor a férjemnek azt mondta a góréságtól valaki,hogy vágóra mentek.Mondjuk Ádám biztosan oda került.Annak örülök,hogy Kóla nem.

A cikket én írtam, de már nem tudom melyik újságban van...Ádám tényleg vágóra ment, de Kolának sokkal jobb sora lett :)

#384 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 11. - 10:37

Mercedes, a kanca túlélte?
Rekviem egy ismeretlen lóért
Nem szeretem, ha mindent tudónak képzelik magukat az emberek.
Lovat tartani is olyan egyszerû, csak füvet eszik, ni, a fényképeken milyen nyugodtan legelészik. Hisz a környéken is vígan tartják a lovakat, mint megvan, nem beteg a környezõ tanyákon, nem kell hozzá egyetem, hogy lovat tartson valaki - gondolta ezt egy környékbeli nagyokos és hopp, vett egy lovat.
Mi kételkedve néztük, más amatõrök lovainál bejött, hogy két hónap múlva "elromlik" a jól képzett kezes ló, de ennél az embernél rögtön az az érzés kapott el, ez a ló nem fogja túlélni...
Eleve nem értettem, egy 60 feletti, nem teljesen egészséges ember miért akar lótartásba kezdeni, lovat közelrõl csak nálunk látott, persze az enyémek tündériek (az amatõr szemében) emberük csak ennyit lát.
Persze emberünk makacs, szakembert nem hív, még félszakembert se, pedig abból is van bõven, mikor az egyke ló végig húzza a tanyán a gazdát, már az állásból se hozza ki, hiszen nem bír vele, de azért "majd megmutatom, hogy az enyém a legszebb, legkerekebb "- ha már jártatni nem tudja.
A napokban hívott hozzá kovácsot is, (hónapok óta nem volt körmölve), a kovács már csak figyelmeztetni tudta a begyulladt patákra és arra, nem egészséges, ha a ló szétfolyik és elõtte áll halomban a szárazkenyér.
A kovács tanácsára, hogy mozgatni kéne sürgõsen az állatot , a válasz, nem jön ki az állásból. Mert már valószinû, hogy nem tudott... :(
Orvos nem látta, a gazda segítséget, tanácsot nem kért senkitõl.
Ma reggel markológép ásta a földet... :(

kenyértöl pusztult el ?

#385 Panka21

Panka21

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 12. - 9:32

(Nem kenyértõl. A mozgatás hiánya és a túletetés savós patairha-gyulladáshoz vezet, ami a ló elhullását okozhatja. A hozzá nem értés is... Sajnos.)

#386 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 7. - 21:28

Gyors lefolyású kólika, altatással. Sosem fejeltjük el, számunkra Õ volt A Ló.
Ég veled Szamikám, nagyon-nagyon szerettünk, a szivárványhíd túloldalán újra találkozunk!!!
Ozora Szamóca

#387 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 7. - 22:50

Részvétem :hupp:

#388 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 8. - 3:33

Részvétem!

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#389 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 8. - 7:53

Együttérzésem!

#390 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 8. - 11:17

O,reszvetem :-(

#391 Stuszi

Stuszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.045 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 8. - 14:17

:( Legelésszen békében az örök mezõkön!

#392 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 30. - 11:53

Posted Image

http://hosszuhomlok....rcos/morci_.htm - Nyugodj békében kicsi szívem :( .

#393 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 30. - 14:46

Oh, nagyon sajnálom :hupp:

#394 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 30. - 22:47

Sajnálom :( Mi lett vele ha szabad tudni?

#395 sherrybanya

sherrybanya

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 24. - 14:24



Csilluka emlékére :)  :sad:


Edited by sherrybanya, 2014 január 24. - 14:25.


#396 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 5. - 22:50

Igazi egyéniség volt. Lovardai ló korából elég sokaknak volt egy történetük, ami úgy kezdődött, "én úgy estem Alfiról, hogy...". Nekem is. Mégis ő lett a kedvencem, az első saját lovam. Társam sok magányos estén, amikor a sörényébe bőgtem az aktuális bánatom. Az utóbbi években már főállású nyugdíjas volt, nem volt más dolga, mint legelni és élvezni a napsütést. Nem izgatta magát semmin, csak olyankor méltatlankodott kicsit, ha a személyzet késett a vacsora felszolgálásával. Ilyenkor a karámkapuban állt, kapart és szemrehányóan nézett. Makacs volt. Makacsul ragaszkodott az élethez és mi mindenben segítettük őt ebben harcban, de ma feladta. Elfáradt és nekünk el kellett engednünk, hogy ezt a beteg és öreg testet hátrahagyva átkelhessen a szivárványhídon az örökké zöld legelőkre.
Isten veled drága öreg barátom, hiányozni fogsz.



#397 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 5. - 23:52

Juice... részvétem



#398 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 6. - 8:53

Juice, nagyon sajnálom... :sad:



#399 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 6. - 9:21

Részvétem Alfi miatt. Öregfiúnak szép nyugdíjas évei voltak.   :ang:



#400 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 6. - 10:49

:sad: :hupp: :sad: