Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Segítség!!! Beteg a lovam!!!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
209 válasz a témához

#121 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 4. - 10:41

Vajon ez összefügghet a lovak fajtájával? :confused: Mert kezdek erre is gondolni, hogy valami "fajtejelleg", pontosabban fajtára jellemzõ hiba? Más fjordosok mit mondanak?

#122 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 4. - 12:12

Semmi köze a fajtához. Bármelyik csikónál elõfordulhat a doki szerint. Akiket ismerek más fjordokat (a szomszédban is született 2 csikó) azoknak semmi baja. Tehát tényleg a legelõ ásványianyag összetételével lehet inkább összefüggésben, a hirtelen növekedéssel nem tud lépést tartani a szalag és beakad néha. Végre láttam kakaslépést. Az itteni egyik telivér csinálta kemény 2 lépés erejéig, rá is kérdeztem, állítólag herélésbõl maradhatott vissza. Semmi hátránya nincs a lónak ebbõl, lovagolják kint is, bent is, iskolaló.

#123 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 4. - 22:43

Szia Sly! Végigolvastam amit korábban irtunk tüneteket. Az érdekes a Te lovadnál, hogy nem csinálja mindig. Az én Leilám csak igy lép .Érdekes viszont hogy ügetésben nem. Majd tájékoztass késõbb is minket hogyan alakul és mozgasd sokat. üdv. Backnight

#124 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 5. - 18:43

Persze, majd tájékoztatlak, hogy mi a helyzet... Igen, az én lovam tényleg csak néha csinálja... és ha látom, elég neki egy kör futás és utána egész nap normálisan lép... Szóval mindenkitõl ezer bocsánat a "félreinfóért", úgy néz ki az enyémnek akkor tényleg nem a kakaslépés a problémája... Szerintem sem fajtából adódó hiba... ahogy Ilusta írja. Eddig már többen is mondták, hogy ez az ínszalagos dolog csikóknál elõfordulhat. A Nagylovas boltban, Pesten a gyógyszertári részen egy állatorvosnõ volt és monta, hogy a magyar talaj szegény szelénben, ami úgy tudom pont hogy az izmoknak és inaknak kell. Szóval lehet, hogy legelõn nevelkedett csikóknál ha nem pótolják ez mesterségesen- kiválthat ilyet...

#125 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 5. - 22:17

Sly! Én a csikóimnak mindig adtam a zabhoz Purina Omolen 500-as takarmánykiegészítõt, elsõ perctõl kezdve. Most állítólag megújították , még jobb, mint volt. Szóval azt akartam mondani, hogy nekem ez nagyon bevált, ezért én ezen nem is változtatok. Most azért kapnak a lovak Purina Bázist, mert nem lehet zabot kapni. A csikómnak csikó tápot rendeltem, de még nem érkezett meg. Próbáld meg az omolen 500ast, de ne egy hónapig hanem állandóan kell adni, évekig. Ez pótolja a vitamin és ásványianyag szükségletet. A csikóim mindig nagyon erõsek lettek, kitûnõ labakon álltak stb. Azt még ideirom, hogy 20 kg-ós kiszerelésben van, mivel én most bázist etetek, csak régebbi infom van az áráról, ha jól emlékszem 2800 ft volt az ára.Elõször csak 30 dkg-val szabad elkezdeni az adagolást, reggel-este, én a csikóknak délben is adtam. 3 éves korig.Egy biztos, hogy fokozatosan kell hozzászoktatni, és utána lassan emelni az adagot. üdv. Blacknight

Edited by Backnight, 2007 május 5. - 22:47.


#126 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 6. - 10:40

Én viszont úgy gondolom, hogy egy fjord csikónak (aki a sodrott kategóriába tartozik és nagyon jól hasznosítja a tápanyagokat) nincs szüksége túl sok, vagy túladagolt vitaminra és tápokra, mert könnyen túlterhelheti a szervezetét, aztán lesz neki jó kis patairha-gyulladása ami jóval súlyosabb és élete végégig elkísérheti, vagy szimplán csak kövér lesz, ami megint nem tesz jót egy növekvőben lévő ínnak, izületnek. A szelénes, vitaminos nyalósó bőven fedezi eme szükségleteket. Az én csikóm ennyi idősen sima lómüzlit kapott. Azt sem túl sokat.

#127 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 6. - 13:25

Az biztos, hogy nagyon meg kell gondolnunk, hogy mit és mennyit etetünk a lovainkkal. Fõleg ezeknél a zsírban oldódó dolgoknál... mert a végén tényleg többet ártunk vele mint használunk. A legnagyobb gond szerintem az, hogy ezekre a készítményekre rá van írva, hogy mennyi az ajánlott adagolás, de ki tudja nem jut e más kajából még hozzá a ló és akkor meg már túl sok... A legjobb az a megoldás mikor az ember bevizsgáltatja, hogy milyen hiánya van a lovának és csak azt pótolja. Na de mondanom se kell... kinek van erre pénze????

#128 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 6. - 13:31

Én nem azt írtam, hogy adagolja túl a vitaminokat, hanem egy kedvezõbb megoldást ajánlottam, annál hogy külön vitaminkészítményt vegyen Sly a lovának, mert korábban irta , hogy vett neki. A Purinában benne van minden. Más dolog adni és más dolog tuladagolni. Egyszer az egyik állatorvosi rendelõben l láttam egy térképet amin az volt feltüntetve, hogy Magyarország különbözõ megyéiben milyen ásványianyag és vitaminhiány van a füvekben. Ebbõl csak az az érdekes számunkra, hogy hiába legel a ló, még a ménesekben is adnak pótlást a lovak számára, abrakhoz keverve. Az én lovaim egyéként csak száraz szénát kapnak, abban pedig köztudott, hogy kevés marad meg. Patairhagyulladást pedig nem vitaminoktól, hanem a túlzott fehérjefelvételtõl kapnak a lovak, fõleg ha keveset mozognak. Csikók viszont sok fehérjét vesznek fel a fejlõdésükhöz. Hát hidegvérû vagy félhidegvérû lovam nem volt, de vitaminokra és ásványianyagra biztos hogy nekik is szükségük van, amit a száraz takarmányból csak minimális mennyiségben tudnak felvenni. Nyilván ha legelnek kevesebb, ha szárazat esznek több kell nekik, de az biztos hogy szükségük van rá. Az Omolen 500, pedig vitamin és ásványianyag étrendkiegészítõ. Ismétlem a patairhagyulladásnak semmi köze ehhet, azt fehérjetúltengés okozza. Vagy kemény talaj, de vitamin: NEM.

#129 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 7. - 19:29

Tudom, hogy a fehérjebeviteltõl lehet, bár mostanában, mint, ha szénhidrátokat emlegetnének, mindegy. Csak arra akartam rávilágítani, hogy a legelõ, széna, lucerna, plusz a táp, (ki tudja, ki mit ad a lovának?)már lehet, hogy több anyag (fehérje, meg minden) mint kellene, vagy szükséges lenne.

#130 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 9. - 7:05

Szia Backnight! Igen ismerem a Purina tápokat, az elõzõ lovammal én is etettem (bázist meg egy másikat is). Csak sajna az eddigi forgalmazó már nem foglalkozik tápokkal és most nálunk csak a Bábolnai tápokat lehet kapni, amire azt mondják, hogy nem a legjobb. Én arra gondoltam, hogy mindenképp valami kiegészítõt néznék neki, abból is olyat ami fõleg az izmoknak kell. Most kap zabot+korpát+takarmánymeszet. Melette minden nap almát+marharépát és alkalmanként egyéb zöldségeket+ szoktam kaszálni neki füvet v kiviszem legelni. Na majd körülnézek mik vannak...

#131 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 9. - 10:00

Ja még annyit..., hogy az biztos, hogy hiába nõ fel a csikó legelõn (ami biztos, hogy a legjobb számára) nem biztos (sõt biztos nem) kapja meg a növekedéshez szükséges összes tápanyagot a fûbõl. Vagyis megkapja csak nem eleget. Persze tisztelet a kivételnek- de nem tudom van e olyan legelõ... Ezért a tenyésztõ, ha tud rá annyit áldozni, jó ha bevizsgáltatja a talajt v a lovakat és a hiányt pótolja kiegészítõkkel.

#132 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 9. - 10:27

Az enyém a legelõn várja az ellés pillanatát. :) Sajna nincs idõm lovagolni, pedig jót tenne mindkettõnknek... szoktam figyelni, hogy hogyan teszi a lábát: sztem attõl függ, mennyit sétált aznap. :)

#133 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 9. - 17:09

Szia Backnight!

Igen ismerem a Purina tápokat, az elõzõ lovammal én is etettem (bázist meg egy másikat is).
Csak sajna az eddigi forgalmazó már nem foglalkozik tápokkal és most nálunk csak a Bábolnai tápokat lehet kapni, amire azt mondják, hogy nem a legjobb.

Én arra gondoltam, hogy mindenképp valami kiegészítõt néznék neki, abból is olyat ami fõleg az izmoknak kell.
Most kap zabot+korpát+takarmánymeszet. Melette minden nap almát+marharépát és alkalmanként egyéb zöldségeket+ szoktam kaszálni neki füvet v kiviszem legelni.

Na majd körülnézek mik vannak...



Sly!
Javasolnám neked a Salvana tápjait és takarmánykiegészítõit.

#134 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 10. - 9:00

Szia Sly! Én nem ismerem a Salvana tápokat , de én is szeretek új dolgokat kipróbálni, az az igazság eddig azért nem próbáltam, mert régebben próbálkoztam több vitaminnal is és legjobb a Purina volt. És mivel ez bevált nem mertem mást is kipróbálni. Van egy 3 hónapos kissikóm, 2 hónapig szépen fejlõdött , aztán nem tetszett, közben elfogyott a zab és az egész környéken nincsen, sokan árpát etetnek a lovaikkal, de én ezt kevésnek tartottam és vettem Bázist, a legjobban a csikón látszott a változás. No és Leilán is. Mert az állandó idegeskedés miatt nagyon sovány, igaz Leilán, amelyiket feltettem a kakaslépte miatt, más változás is van, egyik vendégem ahányszor másik lovat tettem a karámba, kivitte mellé legelni, meg kefélgette, szóval foglalkozott vele. Azóta Leila lenyugodott, most nem a lovakkal foglalkozik, hanem ha kiteszek másik lovat, megfordul és a kaput nézi feszülten és egyfolytában nyerit. Érdekes jelenség. Szóval a csikón döbbenetes volt a változás, kitelt , megizmosodott, kifényesedett a szõre, ugy tûnik az anyatej és a zab már kevés volt neki , és én nem tudok legeltetni, mert mindössze 4500 négyzetméter a birtokunk. És még ami feltünt tele a csikó energiával. Az is igaz minden ló hizott egy kicsit tõle, pedig a többiek igy is kövérek voltak, nem kellene, de hát keveset mozognak, többet kell mozgatnom õket. A fedezõméneknek pedig az 500-as nagyon jó. Ezt ménesvezetõ barátaim is kipróbálták javaslatomra, pedig azok éveken keresztül házilag készítettek kiegészítõt a lovak számára.Szóval a bázis az teljes táp , ha van zab, akkor csak az 500-ast add a csikódnak , de ha nem jutsz hozzá, próbáld ki a Salvanát, akkor majd irj a tapasztalataidról.

#135 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 10. - 9:20

Bemásolom ide a Salvana lovas termékeinek rövid leírását. Ebbõl is látszik, hogy nagyon széleskörû a kínálata. SALVANA LOVAS TERMÉKEK SALVANA KAROTIN 4000 - ß-Karotin + E Vitamin +Szelén A SALVANA Karotin 4000 szaporodást elõsegítõ hatóanyag-kombinációja ß karotinból - mely az A vitamin provitaminja - E vitaminból és szelénbõl áll. A ß karotinnak egyedülálló szerepe van a szaporodásbiológiai folyamatokban. E vitaminnal és szelénnel történõ kombinációja szinergens hatást fejt ki, mely nem csak a termékenyülésre, hanem az állatok általános egészségi állapotára is nagyon kedvezõ hatással van. SALVANA FOHLENMILCH - CSIKÓTEJPOR Összetételében, táplálóértékében élettani hatásában, kiegyenlített ásványi anyag, és vitamin ellátottságával tökéletesen helyettesíti a természetes kancatejet. Biztosítja a csikók harmonikus fejlõdését, a genetikai adottságok teljes kibontakozását. SALVANA PS - Almával és sárgarépával Istállóban illetve legelõn tartott lóállomány részére biskuit formában ásványi anyagokat, nyomelemeket, szõlõcukrot, almát és vitaminokat tartalmazó pontosan adagolható készítmény. Az állat teljesítményével és korával arányosan napi 1/2 - 2 brikett tökéletesen kielégíti a lovak komplett napi A, B1, B2, B6, B12, K3, D3, E, C vitamin és ásványi anyag igényét. SALVANA PS - Gyógynövényekkel A „Gyógynövényes PS Biskuit” vitamin és ásványi anyag tartalma azonos a már ismert SALVANA PS Biskuit-tal. A gyógynövény-kombináció fõleg a légúti megbetegedésekre, hurutos megfázásokra hat, görcsoldó, köptetõ, váladékoldó és gyulladáscsökkentõ. SALVANA PFERDE-MINERAL Ásványi takarmány-kiegészítõ pelletált formában, így könnyen keverhetõ a takarmányhoz. Megelõzi a hiánybetegségeket, stabilizálja a szervezetet. A, D3,E, K3, B1, B2, B6, B12 és C vitamint, valamint életfontosságú ásványi anyagokat tartalmaz (vas, mangán, jód, réz, cink, szelén, kobalt, biotin, folsav, nikotinsav, és panthotensav) kiegészítéssel . SALVANA CALCIUM-PRÄPARAT (Kalcium készítmény) A növekedési fázisban ajánljuk a csontképzés segítésére. A, D3, E vitamin mellett makro és mikroelemeket tartalmaz.. Különösen ajánlott a csikók csontváz fejlõdéséhez, stabil kialakulásához, és idõsebb korban csontritkulás megelõzéséhez. SALVANA SB MINERAL Nyalósó kombináció, nátriumot, kalciumot, foszfort, magnéziumot, vasat, cinket, rezet, mangánt, kobaltot, szelént, jódot tartalmazó készítmény, legelõn tartott állatok részére. Megelõzi a hiánybetegségek kialakulását. Egy SB MINERAL tál 5 ló részére elegendõ. SALVANA MEERSALZLECKSTEIN Tisztított párolt tengeri só, speciális eljárással sajtolva, mely különösen szilárddá teszi, így nem porlad. Biztosítja az állatok nátrium igényét. Az állatok igényük szerint „önkiszolgáló jelleggel” tudják kielégíteni só-szükségletüket. SALVANA MINI-BIKI Nyomelem tartalmú nyalósó a sószükséglet és a legfontosabb nyomelem igény (vas, cink, réz, mangán, jód, kobalt, szelén) egyidejû kielégítésére szolgál. A termékhez speciális kialakítású MINI-BIKI tartó külön megvásárolható. SALVANA MÜSLI 2000 Teljes értékû kiegészítõ takarmány. Karotinnal és lenmag pehellyel kiegészítve, mely kitûnõ ízû és könnyen emészthetõ, s hozzájárul a csillogó szõrzet kialakításához. Életfontosságú vitaminokat, ásványi anyagokat és nyomelemeket tartalmaz. SALVANA NUTRILYT A versenysport, mint minden erõs szervezeti igénybevétel, a lovaknak is verejtékes munkát és nagy energiafelhasználást jelent. Ez a vízben is oldódó készítmény a szükséges ásványi anyagokat és nyomelemeket, valamint az energia utánpótlást könnyen felszívódó szõlõcukor formájában tartalmazza. Adagolásával elkerülhetõk az ásványi anyag hiányból eredõ károsodások, mint pl. a vérkeringési zavarok, csökkent izomteljesítmény, görcsök, valamint a nem kellõ mértékû pihenésbõl eredõ teljesítmény-visszaesés. SALVANA SPURT – Carnitin kiegészítéssel Teljesítményfokozó erõsen igénybevett lovak részére. A hatóanyagok speciális kombinációja, többek között a Carnitin, a Lecitin az E vitamin és a szelén mind a kitartó teljesítményt és az izomzat gyors regenerálódását segítik elõ. SALVANA A,B,C,D,E vitamin koncentrátum Stressz helyzetekben, -szállítás, istállóváltás, fronthatások, betegség utáni lábadozás, bélféreghajtóval történt kezelés - ajánljuk ezt a vitaminkészítményt 1-1 kiskocka/nap adagban A, D3, E, C, B1, B2, B6, B12, K3 vitaminokat tartalmaz. SALVANA KAROTIN KOCKA A fokozott igénybevétel mellett a tenyészidõszakban az állatok takarmányának karotinnal történõ kiegészítése szükséges. A ß karotin hiánya tenyészkancáknál csendes ivarzáshoz és elhúzódó peteéréshez vezet. Ennek kiküszöbölésére ajánlott a karotin kocka adagolása. Méneknél javítja a sperma minõségét. SALVANA HUFSTABIL A SALVANA HUFSTABIL olyan hatóanyagok optimális kombinációja - speciálisan kialakított vivõanyagon- melyek döntõ szerepet játszanak a pata képzõdésében és egészségének megõrzésében. Ezek az A vitamin, a biotin, a cink és a cisztin. A szokásos takarmányadagban ezek a hatóanyagok általában nem elegendõ mennyiségben vannak jelen. SALVANA LECKERLI – Almával és sárgarépával Természetes alapanyagokból készült, ízletes, magas biológiai értékû, könnyen emészthetõ, vitaminokat, nyomelemeket és ásványi anyagokat tartalmaz. A lovak jutalmazását, kézhez szoktatását segíti. SALVANA LECKERLI MINZE – Menta ízesítéssel A jutalmazás egészséges formája, értékes ízletes falatokban. Számos fontos vitamint, ásványi anyagot és nyomelemet tartalmaz. A kedvelt lónyalánkság menta ízesítéssel is kapható, frissítõ, légutat védõ borsmenta és fodormenta kivonattal. SALVANA VITAMINIS Vitamin jutalom drazsék az elvégzett munka szerint történõ napi vitamin-felhasználás pótlására. A SALVANA VITAMINIS ízletes, ropogós belsejû, vitamintartalmú drazsék kívülrõl szõlõcukor borítással. Optimálisan védi a vitamintartalmat, az állatok nagyon szeretik és különleges felületi kezelésének köszönhetõen a drazsék nem ragadnak, tehát akár zsebben tartva is magunkkal vihetjük. KONDOR MAGNÉZIUM 2 PLUS Vitamin tartalmú szív- és vázizom erõsítõ készítmény. A stresszhelyzetek okozta megemelkedett magnézium igényt elégíti ki, erõsíti a szív, az izom és a keringési rendszert. A kétféle magnéziumkombináció csökkenti az idegfeszültségre, az izomremegésre és a görcsre való hajlamot. B1 vitamin tartalma segít az izomlázkor keletkezõ tejsav lebontásában és az izomszövetek oxigénnel történõ ellátását. KONDOR BIOTINA Vitaminban gazdag cink és biotin tartalmú készítmény. A készítményt takarmányadalékként adhatjuk a lovak szõr, bõr és pata regenerálására. Cink és biotin tartalmánál fogva biokatalizátorként hat a bõr, szõr és pata képzésénél, egészséges fejlõdésénél. SALVASTAR E/SELEN Biskuit Ez a SALVASTAR Biskuit E vitamint és szelént optimális kombinációban biztosit az állatoknak, a túlterhelésbõl eredõ károsodások megelõzésére. Védi a sejtmembránt az oxigén erõs támadásától (mint pl. antioxidáns szerepet tölt be a könnyen lebomló A vitamin illetve telitetlen zsírsavak esetében) és ezáltal különösen a szív- és vázizom szövetek funkciójának és struktúrájának megõrzésében nélkülözhetetlen Az E vitamin és szelén hiánya a szív és vázizomzat degenerativ elváltozásához vezet ill. csökken az immunreakció. Ennek következtében izomfájdalmak, merev járás, bénaság vagy legrosszabb esetben tartós szívizom károsodás következik be. SALVASTAR MAGNÉZIUM Biskuit A szervezet magnézium szükségletének optimális kielégítésére. Ideges, nem kiegyensúlyozott és feszült lovak nem tudnak megfelelni a velük szemben támasztott teljesítményigényeknek. Eltekintve a csökkent teljesítménytõl jól ismert az ideges lovak környezetre veszélyes viselkedése, mely súlyos problémákat jelent tenyésztõik számára. A magnézium hiány okozza szinte majdnem minden esetben az idegességet, az ingerelhetõséget, mely egészen az izomremegésig és görcsös állapotig vezethet. A magnézium hiány kialakulhat akár a túlzottan erõltetett igénybevételtõl, a magnéziumban szegény legelõfûtõl, zsírban túlzottan gazdag és nyersrostban szegény takarmányadagtól egyaránt. A SALVASTAR MAGNÉZIUM Biskuit a lovakat megnyugtatja, feszültségüket feloldja anélkül, hogy a koncentrációs képességüket és teljesítõképességüket csökkentené. SALVASTAR EQUIFLOR Biskuit Speciális biskuit a bélflóra stabilizálására, rendszeres emésztési folyamatok elõidézésére, emésztést regeneráló hatással. Az EQUIFLOR Biskuit-et mindennemû emésztési panaszok esetén javasoljuk, különösen amikor a széklet állaga a túl puhától egészen a hasmenésig terjed és melynek oka elsõsorban stressz szituációkra vezethetõ vissza. Elõfordulhat a túlzott megerõltetett igénybevételtõl, takarmányváltástól, vagy oltással, istállóváltással, klímaváltással összefüggõ szervezeti megterhelések következtében. Equiflor Biskuit elõsegíti az egészséges, erõs bélflóra kialakulását. Meggátolja a stressz helyzetekben kialakuló káros baktériumok elszaporodását SALVANA SICCO STOP Stabilizálja a lovak folyadék háztartását, pótolja a verítékkel távozó ásványi anyagokat, reaktiválja a bélflórát, hasmenéses, felfúvódásos betegségek után segít a mielõbbi felépülésben. Az energia visszapótlása után az izomlázas állapot is elkerülhetõ és ezáltal lerövidül a kényszerpihenési fázis. SALVITA-P Vitaminkoncentrátum valamennyi állatfaj részére illatos, ízletes por formában A, D3, E, K3, B1, B2, B6, B12, C vitamin tartalommal. Adagolási javaslat: Az illatos és ízletes por alakú vitaminkészítményt a napi takarmányadaggal arra rászórva vagy hozzákeverve adjuk az állatoknak. SALVANA P-820 Premix Vitamin és ásványi anyag premix lótáp készítéséhez Napjainkban tenyésztett lovaknak a hagyományos takarmányok kiegészítésére javasolt kész tápok etetése is, napi 1-2 kg mennyiségben. A lópremix 1-3 % mennyiségben a tápokhoz keverve biztosítja a különbözõ korú és hasznosítási irányú lovaknak az alaptakarmányon felül szükséges ásványi anyag és nyomelem kiegészítést. SALVANA STARTER A SALVANA STARTER különlegesen értékes alkotórészekbõl összeállított csikó indító táp melyet már a csikók 2 hetes korától javasolunk adni. Alkalmazási területe: A kancatej mellett történõ mielõbbi adagolása segíti a csikók fiatalkori intenzív növekedési erélyének kihasználását. Biztosítja a csont és izomfejlõdést, az aminosavak elõsegítik az izomzat, az inak, és porcok fejlõdését. A cukor javítja a takarmány ízletességét és elõsegíti a csikók anyagcsere folyamatait. A csikókat a SALVANA STARTER adagolásával folyamatosan át tudjuk állítani a tejtáplálásról a szilárd takarmányozási szakaszra. A kiegészítõ takarmányozással az elválasztás is törésmentessé válik SALVANA JUNIOR A SALVANA JUNIOR kimondottan a fiatal növekvõ csikók és a növendékek szükségletének megfelelõen került kifejlesztésre, mely az összes szükséges táplálóanyagot, vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmazza, melyeket az állatok sem a szálastakarmányokkal sem a zabbal nem kapnak meg. Alkalmazási terület: A SALVANA JUNIOR-t választástól illetve elsõ éves kortól egészen három éves korig javasoljuk. A SALVANA JUNIOR adagolását a SALVANA STARTER befejezése után kezdjük. A SALVANA lótáp sor az állatok korának és fejlõdési szakaszának megfelelõ igények alapján került kifejlesztésre, így a tápsor egymás után következõ adagolása különösen javasolt, mely által biztosítjuk a csikók teljes szükségletét. A SALVANA JUNIOR az életszakaszokhoz kötött fejlõdési sajátosságok igényeinek teljesen megfelel és harmonikus, törésmentes fejlõdést biztosit míg az állatok a kifejlett kort el nem érik. SALVANA SUPER A SALVANA SUPER olyan speciális kiegészítõ táp mely a szokásos szálastakarmány és abrak adag kiegészítésére szolgál. Adagolása mellett az abrak mennyiségét megfelelõ arányban csökkenteni kell. Alkalmazási terület: A SALVANA SUPER-t a tenyészállatok és sportlovak teljesítményének stabilizálására ajánljuk, különösen olyan tenyész és sportlovak esetében, melyeket egész évben csak istállóban tartanak. A SALVANA SUPER optimális arányban tartalmazza a szükséges makro és mikroelemeket, vitaminokat. SALVANA DERBY A SALVANA DERBY-t sport és tenyészlovaknak egyaránt ajánljuk, melyek különös igénybevételnek vannak kitéve. Kedvezõen hat a kondíció kialakítására ezért javasolt a tenyész-szemlék és tenyészbirálatok elõtt az állatok kiállítási kondícióba hozására is. A feltárt gabona tartalmának köszönhetõen könnyen emészthetõ szénhidrátokat és fehérjéket tartalmaz, mely az anyagcsere folyamatokat elõsegíti. Adagolási javaslat: Lassan szoktatva kell etetését megkezdeni, hogy a javasolt mennyiséget kb. 1 hét szoktatási idõ után érjük el. Az adagot naponta két etetésre reggel és este adjuk, természetesen az alaptakarmányok, mint széna, zab, vagy legelõfû etetése mellett. SALVANA FAVORIT Teljes értékû takarmánykoncentrátum, mely biztosítja a sport és tenyészlovak ásványianyag és vitaminellátását. A SALVANA FAVORIT hatását különösen az igényeknek megfelelõen összeállított fehérje, energia és vitamintartalmának köszönheti, mely az erõs igénybevételnél hozzájárul a szervezet gyors regenerálódásához SALVANA ZINK FIT Speciális készítmény lovak cink szükségletének kielégítésére. Szerves kötésû nyomelemek és vitaminok kombinációja, mely a lovak immunháztartását a legkülönbözõbb megterhelések esetén is tökéletesen támogatja. SALVANA EISEN FIT Speciális vaskészítmény lovak részére, szerves kötésû nagyon jól hasznosuló vaskészítmény. Lovak vashiányának pótlására szolgáló takarmány-kiegészítõ, optimális vitamin és nyomelem kombinációval. SALVITAL MÜSLI Könnyen emészthetõ kiegészítõ takarmány, speciálisan az idõsebb lovak részére és olyan egyedeknek melyek emésztési folyamatainak hatékonyságát javítani kell. Feltárt gabonapelyhek, értékes fehérje-kiegészítés, gyógynövénykivonatok, olajok, speciálisan kifejlesztett hatóanyag-kombináció és sörélesztõ keveréke, mely emésztés-élettani hatásának köszönhetõen idõsebb valamint érzékeny emésztõrendszerû lovak részére javasolt. SALVANA MINI BIKI tartó SALVANA lónévtába SALVANA lótakaró

#136 Guest_Backnight_*

Guest_Backnight_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 10. - 11:34

Most , hogy elolvastam, eszembe jutott, hogy a Magnezium 2pluszt sokáig adtam egy öreg szívbeteg kancámnak. De ugy kellett a gyógyszertárban megrendelni, itt meg ez nem kapható.

#137 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 12. - 20:25

Milye húzódhat/zúzódhat meg a lónak a combjának a hátsó (ahol a két comb már majdnem összeér) egy taknyolás következtében??? Jelen esetben sztem szíve szerint felrúgna ha hozzáérek, csak jólneveltségébõl kifolyólag nem teszi meg.... (nem távgyógyítást kérek, csupán érekel, dokival már konzultáltam, annyit mondott hûtsem, ha nem javul kijön megnézi...) :(

#138 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 12. - 21:30

A hûtõ zselé csodákra képes. :yeah:

#139 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 14. - 10:32

Chiky, hogy van Attayr lába? Javult valamennyit?

#140 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 14. - 15:00

Hát annyi biztos hogy nem izomszakadás, de lehet még részleges izomszakadás (izomrost szakadás) és húzódás is. Egyenlõre baromira fáj neki, ( mondjuk nagy színész le akartam vinni a pályára ott most elég jó a fû, megsajnáltam annyira nem volt kedve menni se... elindultam vele a legelõ irányába erre nem felgyorsult a drága??? :gm: gondolom azt hitte meló lesz, máskor rohan lefele, most valahogy nem volt kedve dolgozni...) Szóval még a doki azt mondta várjunk vele. Hét közepe-vége felé többet tudunk...

#141 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 14. - 16:06

chyki, esetleg írj egy magánt Ilustának. Az õ lova is elcsúszott, aztán kényszerûen közel másfél évet állt. Ne legyen Atisnak semmi baja, de inkább elõbb lássa orvos, mint késõn!

#142 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 14. - 18:12

Dokival nap mint nap konzultálok, az izom fáj neki a farán, terheli a lábát, de elég megfontoltan mozog... pár hét pihentetés, hûtõgél ennyit mondott a doki, ha nem javul 7végéig akkor uh., gyulladáscsökkentõ, fájdalomcsillapító etcetera :( régóta kezeli a lovaim (illetve a lovam) megbízom benne. :)

#143 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 16:26

Dokival nap mint nap konzultálok, az izom fáj neki a farán, terheli a lábát, de elég megfontoltan mozog... pár hét pihentetés, hûtõgél ennyit mondott a doki, ha nem javul 7végéig akkor uh., gyulladáscsökkentõ, fájdalomcsillapító etcetera :( régóta kezeli a lovaim (illetve a lovam) megbízom benne. :)



Kiegészítõ terápiaként az Equistro Mesomed nevû készítménye használható.
A leírását a Lógyógyszerek topikra felteszem.

#144 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 15. - 18:14

Köszönöm. :)

#145 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 31. - 8:55

Sziasztok!

Az egyik lovunk lebetegedett.
Természetesen ilyenkor egy darab állatorvos sincsen elérhetõ közelben.

Szerencsétlenbõl dõl a nyál. Ime.

Ez lehet egy "sima" influenza?

S.O.S!

#146 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 31. - 9:54

Nem festettetek mostanában karámfát vagy boxot mésszel?? Mert azt szeretik lenyalogatni, ámde allergiás reakciót okozhat illetve kimarja a szájukat, pont ilyen tünetekkel okozhat... Nem kellemetlen.... tavaly pont ez történt még a loviban, persze frissen festett karámfa nyalogatásról szólt a fáma... :dev: kapott kalciumot, no meg alapos szájöblítést.... De bármi más pl. permetszer is okozhat irritációt...

Edited by chyki, 2007 május 31. - 10:00.


#147 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 31. - 10:11

Kimásoltam amit a mi topikunkban írtam.


Jön a doki hozzá...azt mondta,hogy 20 perc.

Szerintem nem lehet influenza vagy ilyesmi.Mivel reggel nem volt semmi baja.A gondozó adott neki egy pici szénát( a többi is azt eszi).Lement megnézni,hogy mi a helyzet a lenti lovakkal,mire visszaért.Csinos ott állt és ömlött a nyál belõle...orrán,száján.

Lehet,hogy valami megakadt a torkán??


Tuti,hogy a széna körül lesz a gond.

Majd jelzek,hogy mi történt.

#148 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 31. - 13:47

A veszettség is szóba jöhet!!

#149 jane23

jane23

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 31. - 18:35

Sziasztok! Nekem az a nagy problémám a lovammal, hogy a rossz takarmányozás miatt nagyon tönkrement a patája. És az lenne a kérdésem, hogy akinek van ilyesmiben tapasztalata nem tudna- e valamilyen tanácsot adni abban, hogy mivel tudnék rajta javítani. Jó lenne minél gyorsabban. Elõre is köszönöm a segítséget

#150 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 31. - 19:57

Szerintem nem lehet influenza vagy ilyesmi.Mivel reggel nem volt semmi baja.A gondozó adott neki egy pici szénát( a többi is azt eszi).Lement megnézni,hogy mi a helyzet a lenti lovakkal,mire visszaért.Csinos ott állt és ömlött a nyál belõle...orrán,száján.

Nyelõcsõ eltömõdés?
Remélem azóta megoldódott :)

Sziasztok! Nekem az a nagy problémám a lovammal, hogy a rossz takarmányozás miatt nagyon tönkrement a patája. És az lenne a kérdésem, hogy akinek van ilyesmiben tapasztalata nem tudna- e valamilyen tanácsot adni abban, hogy mivel tudnék rajta javítani. Jó lenne minél gyorsabban. Elõre is köszönöm a segítséget

http://www.paci.hu/f...topic=1482&st=0
http://www.paci.hu/f...?showtopic=1501

Edited by lisawica, 2007 május 31. - 20:00.


#151 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 1. - 8:59

Sziasztok! Nekem az a nagy problémám a lovammal, hogy a rossz takarmányozás miatt nagyon tönkrement a patája. És az lenne a kérdésem, hogy akinek van ilyesmiben tapasztalata nem tudna- e valamilyen tanácsot adni abban, hogy mivel tudnék rajta javítani. Jó lenne minél gyorsabban. Elõre is köszönöm a segítséget


Elõször is rendbe kellene tenni a ló takarmányozását!!
Másodsorban a szaru regenerációjának segítésére keressél olyan készítményeket, amelyekben minimum van A-vitamin, biotin, cisztin és cink. Pl. ezt:


SALVANA HUFSTABIL
Biotin készítmény a pataszerkezet erõsítésére, patakárosodások megelõzésére adagolási egységekre osztva.

A SALVANA HUFSTABIL olyan hatóanyagok kombinációja, melyek a pata fejlõdéséhez és egészséges erõs pataszerkezet fenntartásához elengedhetetlenek.
A patafejlõdéshez szükséges A vitamin, biotin, valamint a cink és a cisztin a szokásos takarmányadagban általában a szükségletnél kisebb mennyiségben találhatók.
A SALVANA HUFSTABIL ezeket az anyagokat optimális kombinációban és koncentrációban tartalmazza, melyek kiváló vivõanyaggal könnyen adagolható kocka formába préselten, adagolási egységekre osztva kerül forgalomba.

Alkalmazási területe:
1. Patakárosodások megelõzésére, melyeket a fokozott megterhelés mint versenyek, erõs tréning, vagy a nem megfelelõ talajadottságok (nagyon kötött szerkezetû talaj, állandó nedves területen való tartás) következtében lépnek fel.
2. Hiánytünetek esetében, mely takarmányozáseredetû vagy a fokozott igénybevétel következtében lép fel
és laza szerkezetû, törékeny pata növekedésben mutatkozik meg.
3. Erõs megterheléskor (sportidény) vagy a legelõre való kihajtás elõtt (nedves talaj) 1-3 hónapon keresztül 2  / nap.

Anatómiailag és funkcionálisan a pata a bõrhöz illetve a kültakaróhoz tartozik, a károsodások tehát a teljes testfelületen mutatkoznak meg (borzolt nem fénylõ szõr, sörény, bõr elváltozások) és csak komplex hatású szerekkel gyógyítható, illetve megelõzhetõ.

A SALVANA HUFSTABIL hatékonysága:
Az A vitamin és a biotin a pata, a bõr, és szõr felépítését, védelmét és folyamatos regenerációját biztosítja.
A cink különleges védelmet és regenerációt biztosit a bõrnek.
A cisztin az említett anyagok hatását kiegészíti és különösen a pataszerkezet felépítését és erõsítését szolgálja.

Adagolási javaslat:
A pataszerkezetben és kültakaróban jelentkezõ károsodásokat sokkal könnyebb megelõzni, mint a már kialakult problémákat orvosolni, ezért a készítményt kúraszerûen vagy folyamatosan célszerû alkalmazni.

Kúraszerûen 1  /állat/nap 6 hónapon keresztül, vagy 2 naponta 2 .

Megelõzésként 1-3 hónapon keresztül 2  /állat/nap

Beltartalom:

Nyersfehérje 14,00 % A vitamin 2.000.000 N.E/kg

Nyerszsír 2,50 % Biotin 800.000 mcg/kg

Nyersrost 1,40 % Cink 12.000 mg/kg

Nyershamu 11,00 % ebbõl cinkoxid 10.000 mg

Cisztin 8,00 % aminosav-cinkkelát-hidrát 2.000 mg

Kiszerelés: 750 g-os doboz = 30 db adagolási egység ( )



Ha megfogadod lisawica tanácsát és elolvasod a két általa ajánlott topikot, akkor még sok-sok információhoz jutsz, ami segíthet.

#152 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 1. - 13:39

Ma se volt annyira jól,levert és szerintem nem is iszik eleget.Mivel ez egy elég rossz helyrõl jött ló.Ezért az orvosi vizsgálatok se egyszerû dolgok nála. Pl.a mai:Lázmérés lett volna. Lekötöttem,mérõ popóba be.Egy kis idõ múlva elkezdett hátrálni és addig húzta a kötelet,míg el nem tépte.Meg akartuk fogni,erre nekem támadott. :| folyamatosan figyeljük,hogy mi van vele. ja...tuti,hogy nem influenza.

#153 debebe

debebe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 637 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 1. - 13:58

Ma se volt annyira jól,levert és szerintem nem is iszik eleget.Mivel ez egy elég rossz helyrõl jött ló.Ezért az orvosi vizsgálatok se egyszerû dolgok nála.
Pl.a mai:Lázmérés lett volna.
Lekötöttem,mérõ popóba be.Egy kis idõ múlva elkezdett hátrálni és addig húzta a kötelet,míg el nem tépte.Meg akartuk fogni,erre nekem támadott.

:|

folyamatosan figyeljük,hogy mi van vele.

ja...tuti,hogy nem influenza.



Lázmérés közben fel kellett volna venni az elsõ lábát.

#154 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 1. - 14:07

pl. :cool: Ugyan nem vagyok orvos, de valami enyhébb mérgezés nem lehet?

#155 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 2. - 20:33

pl. :cool:

Ugyan nem vagyok orvos, de valami enyhébb mérgezés nem lehet?

Valahogy nekem is ez volt az elsõ gondolatom. Mi terem azon a legelõn ahól tartjátok?

#156 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 2. - 23:31

Az a helyzet,hogy ránézésre nem vágom,hogy melyik fû,gyom,stb. micsoda. Fogalmam sincsen. Ma már teljesen jól volt a ló. Szerintem is alergia vagy mérgezés lehetett.

#157 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 3. - 12:42


Ma már teljesen jól volt a ló.

:)

#158 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 4. - 12:47

A nagy könyvben le van írva a mi történésünk. Bódítás után elõfordulhat,hogy a ló az elsõ pár falat szénától,nyelõcsõ elzáródást kaphat. Nálunk is ez történt. Végre tudjuk,hogy mi volt. :|

Edited by Zemann, 2007 június 4. - 12:48.


#159 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 4. - 12:51

Aha! Érdekes! Örülök, hogy már semmi gond! :)

#160 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 4. - 12:52

Tulajdonképpen (mert hiába kutatok, ezt nem írtad) miért is kellett elbódítani? :confused: