Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas könyvek


  • Please log in to reply
878 válasz a témához

#81 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 0:54

idézet:
Eredeti szerzõ: Fec:Természetesen a kecskemétire gondoltam... [/QUOTE]Te kis gonosz! Meg merted lesni az adataimat? Posted Image Be vagyok iratkozva (kemény 13 db könyvet már ki is vettem 1997 óta! :D ), csak azt hiszem már lejárt az olvasójegyem, meg kell hosszabbítani. De van egy kis problémám. A könyvtárból ugye csak kölcsönözni szoktak, de én nem csak olvasni szeretem a lovas könyveket, hanem gyûjteni is.

#82 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 0:58

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko:Íme az egyik emlegetett könyv. Szerintem nagyon jó.[/QUOTE]Na igen. Ez kb. a negyedik könyv már, amit még meg kéne vennem. Nem akartok csak úgy, mindenféle alkalmak (szülinap, névnap stb.) nélkül ajándékokkal meglepni? :D Posted Image

#83 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 9:39

A Némethy könyvet nem csak "kéne" hanemm meg kell venni!! Pici könyv, de velõs. Én gyszer adtam kölcsön, /most a negyedik okosodónál jár/ azóta is várom vissza... de szemmel tartom. Az enyémnek kék a borítója.Ha már ilyen kis gyûjtögetõs vagy, a béke jeléül felajánlok egyet: gróf Szécheny István Néhány szó a' LÓVERSENY körül. De ehhez tényleg mollyá kell lenned (amikor nem lovon vagy), mert izgalmas a nyelvezete. " Nyulj kebledbe 's felelj-'eddigi éltedben mivel tartottál leginkább: szenvedelmiddel, az erõsebbel, vagy az igazsággal e?'. 'S a'mint erre õszintén válaszolni lészen kénytelen: a' szerint szánd, vesd meg, vagy becsüld tenmagad. "

#84 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 11:40

Nocsak,nocsak,míly könyvgyüjtögetös népség.Azthiszem bezárom a könyvtárszobát amikor jöttök :D

#85 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 13:14

Fec! Ha ez abból a könyvbõl van idézve, akkor eddig nagyon teccõs nekem! :D A Némethy könyvet karácsony elõtt már majdnem megvettem, csak aztán mégsem mertem. Nem akartam, hogy véletlenül kettõ legyen belõle. :D De senkitõl sem kaptam könyvet... :( A magánüzire elnézést, hogy csak most, de válaszoltam!Misi!Ha nincs teli lovas könyvekkel, akkor felesleges, mert más könyv nem túlzottan érdekel! (Bár akkor is, ha teli van lovas irodalommal. Posted Image ) [ 10 Január 2003, 12:15: Az üzenetet átszerkesztette: piaffe ]

#86 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 14:27

Csak amit az elmult 6-8 évben betudtam szerezni,+ az összes lovas ujság tongue.gif

#87 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 10. - 19:58

Mit találtam egy antikváriumban?!"A Magyar Lóversenyzés 100 éve Az Urlovasok Szövetkezete Jubileumi Emléke1827 JUN. 6 1927 Jun. 6Irta Õszi KornélBudapest 1927Egyesült Kõ-és Könyvnyomda R.-T. NyomásaTátra ucca 4" Nagyon jó! Most örülök Posted Image

#88 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 11:38

idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse:Hali!A lótartás a családban c. könyvet Karácsony elõttre ígérte a kiadó..... Posted Image [/QUOTE]Van már valami hír? Már alig várom.

#89 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 16:14

idézet:
Eredeti szerzõ: zapolya:
idézet:
Eredeti szerzõ: Paint Horse:Hali!A lótartás a családban c. könyvet Karácsony elõttre ígérte a kiadó..... Posted Image [/QUOTE]Van már valami hír? Már alig várom.
[/QUOTE]Most vettem meg (lovasboltban), még csak lapozgattam, de nagyon jónak tûnik. Ára 2520.- Ft

#90 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 14. - 17:39

Nemcsak jónak tûnik, hanem az is! A szerzõ komoly szakmai tudás és tapasztalat birtokában tárgyalja végig mindazokat a témaköröket, amelyekben egy átlagos lótartónak (nem szakembernek!) tájékozottnak kell lennie, ezenkívül érintõlegesen foglalkozik más témákkal (fajták, tenyésztés, kiképzés, stb.) is. A szöveg olvasmányos, jó stílusú, s nem nélkülöz némi humort sem. Meleg szívvel ajánlom mindenkinek!Ja, a szerzõ: Novotni Péter, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei lótenyésztési felügyelõ [ 14 Január 2003, 16:39: Az üzenetet átszerkesztette: olaj ]

#91 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 11:22

Sziasztok!Segítségeteket szeretném kérni. Keresek lovas videokazettát (esetleg dvd-t) lehetõleg oktató jellegût, alapokat v. díjlovaglást bemutatót. Esetleg fajtaismertetõt, fõleg kisbérirõl. Bocsi :( , hogy a könyves topicba írtam, de ezt találtam témában közelinek.Esetleg ha azt is tudjátok, hogy hol lehet kapni, légyszi írjátok meg. Köszi! Posted Image

#92 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 11:27

Igen! Már nálam is lehet kapni, szívesen elküldöm bárkinek postai utánvéttel, aki nem akar bóklászni utána!Siessetek a rendelésekkel, mert nem valami nagy példányszámban jelent meg és valóban jó kis könyv!! (a Lovasbolt topicba, magánba, vagy emilen is várom a jelentkezéseket, hogy ne ezt a topicot offoljuk szét!)Sziasztok, PH Posted Image

#93 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 14:15

Emberek! Mit találtam a kanapén tegnap? A postás egy könyvet hozott Fec-tõl! Nagyon-nagyon köszönöm, Fec! Nagyon örültem neki! Posted Image Egy tündér vagy! ;) U.i.: A posásfiú és a nagypapám elég sokáig tanakodtak, hogy ki lehet az a "PIAFFE" és hogy a küldemény vajon jó helyre jött-e. :D

#94 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 14:24

Lassan komoly híred lesz a kecskeméti postahivatalban.El tudom képzelni, ahogy a postásfiú kipirult arccal meséli a kollégáinak:- Képzeljétek, a múltkori törölközõs démonnak már mûvészneve is van!!! Piaffe!

#95 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 14:31

:D Fec lehet,hogy tényleg egy Posted Image ?Foglalkozik a kis lelkunkkel,a személyiségfejlodésunkkel és még sorolhatnánk napestig... Posted Image Mondtam már Neked Fec,hogy jó,hogy idetaláltál kozénk? Posted Image

#96 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 15:44

idézet:
Eredeti szerzõ: Urbanista:Lassan komoly híred lesz a kecskeméti postahivatalban.El tudom képzelni, ahogy a postásfiú kipirult arccal meséli a kollégáinak:- Képzeljétek, a múltkori törölközõs démonnak már mûvészneve is van!!! Piaffe![/QUOTE]:D Valld be, hogy csak azért jössz hozzám holnap, hogy láthass törölközõben! De már most megmondom, hogy arról ne is álmodj! Posted Image Illetve... hmm... még nem is beszéltük meg azt a borravalót... :D
idézet:
...Fec,hogy jó,hogy idetaláltál kozénk [/QUOTE]Posted Image

#97 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 15:47

Igazán nem ragaszkodom a törölközõhöz! Nem bánom, ha az sem lesz rajtad.Még mondja valaki, hogy nem vagyok kompromisszumkész!

#98 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 15:51

Álmodik a nyomor! (Úgy értem, még mindig nem ajánlottál borravalót...) :D

#99 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 15:55

Én azért 3 Ft-nál biztos többet adnék. Nagyon sóher volt az a postás. :D Ha már ilyen anyagias vagy.

#100 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 15:57

Na jó! Legyen 4 Ft!

#101 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 15:59

Meggondolandó ajánlat...De ha tovább offolunk, annak lehet, hogy még nagyobb lesz az ára.

#102 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 16:21

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:Meggondolandó ajánlat...[/QUOTE]NAUGYEHOGYUGYE!Egyébként dehogyis offolok! Nézzétek csak, milyen szép könyvet találtam a polcomon! (csak, hogy a moderátorok le ne pofozzanak) Posted Image

#103 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 19. - 14:16

itt van elottem 1 konyv, amit meg senki sem emlegetett, pedig szerintem erdekes:Dr. Vecseklõy József: Ló és embernem szakirodalom, hanem kis kultur-korut a loval kapcsolatban. mitologia, versreszletek, szobrok, loversenyzes, nagyon jo kepek. ajanlom mindekinek, aki nem ismeri Posted Image a masik kedvencem:Török Imre: Kedves lovakról, furcsa emberekrõlerdekes tortenetek loval , neha anelkul a 20.sz. hajnalan. a szerzo sajat elmenyei. mindenki jarjon anti1variumba, en is onnan szerzem a lovas konyveimet! [ 24 Január 2003, 16:07: Az üzenetet átszerkesztette: silvanus ]

#104 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 20. - 15:47

Dr. Vecsekloy József: Ló és ember c. könyvét én is ajánlom mindenki szives figyelmébe!+++mégegy, mégegy:A fiatal hátasló alapkiképzése c. könyvet most rendeltem meg, amíg megjön léccccccci mondjátok el nekem a véleményeteket a könyvrõl!!!

#105 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 21:20

idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter: Eredeti szerzõ: WinchEszter:Az elsõ kötet piros volt, ez az alapok, a második narancssárga, ez már húzósabb, és mint mondtam, a harmadikkal nem találkoztam. Már az elsõ kettõvel sem, mert néhány éve kölcsönadtam... :mad: [/QUOTE]Ismerem a dolgot, én is kölcsönadtam két kedvenc Robert Burns kötetemet valakinek. :( A harmadikról legalább én is úgy tudom, hogy odaajándékoztam. Posted Image

#106 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 23. - 22:14

Sziasztok!Én olyan könyveket keresnék leginkább most, melyek lovas regények, lovas történetek, stb. Sajna a Gyõri Antikváriumban nincs semmi. Tudtok nekem segíteni? Nem baj, ha szakadt,v. bármi, de ha tudtok ilyet megvenném!!!!!!!!!KösziSimba ;)

#107 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 24. - 11:36

Szia Simba!Igaz én nem antikvárium vagyok, de tudok néhány címet mondani, lehet, hogy így könnyebb keresni! Posted Image Édes CharityAz utolsó reményÖreg póni új gazdájaCsutak és a szürke lóPóni a templombanezek mind lovas történetek, lovakról és emberekrõl!Jó szórakozást hozzájuk! Posted Image Szia, PH

#108 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 24. - 17:04

Csingiz Ajtmatov: A versenyló halála(szomorú, de én nagyon szeretem)aki jó/ló képeket szeretne nézegetni:Hemzõ Károly: Lódobogás(lovak, ahogy a szerzõ látja õket, fekete-fehér fotók)Marietta Whitlesey: Lovak(jókora könyv, rengeteg kép) [ 24 Január 2003, 16:06: Az üzenetet átszerkesztette: silvanus ]

#109 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 24. - 23:37

Köszönöm! ;) Megpróbálom beszerezni õket!PH: szerzõt nem tudnál írni????Simba

#110 kicsicsutak

kicsicsutak

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 25. - 16:03

Marietta Whitlesey: Lovak Ez a könyv nekem is megvan, nagyon szép képek vannak benne. Tavaly Karácsonyra kaptam a kedvesemtõl. Szerinte a legnagyobb lovaskönyv nélkül nem élhet egy igazi "lóbuzi". Valóban nem találkoztam még nagyobbal. Írjátok meg, ha ti igen, csak hogy legyen mit az orra alá dörgölni. Na meg persze akkor azt is meg kell, hogy vegye nekem! :D Hú de kis gonosz vagyok.

#111 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 25. - 21:14

Simba!Látod, lusta voltam felkelni és megnézni, vagy klikkelni.Leírom a weboldalam címét ide, csak rá kell klikkelned, és a könyvek fülecskénél megtalálod. Tán még kép is lesz a borítójáról! Úgy könnyebben keresed! Posted Image [url="http://"http://www.painthorse.hu"]www.painthorse.hu[/url]Szia, PH

#112 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 2:31

Hali!Az eheti bevásárlásom eredménye:Lovardák,istállók tervezése építése.A ló idomitása(reprint)Sérülések és balesetek megelõzése a lovak körül.Most ez utóbbit olvasom és vannak benne jó dolgok(bár néha olyan érzésem van,hogy a lónak csak egy célja van:megharapni,megrúgni,megenni az embert).Nem tudom ti hogy vagytok vele de minnél több könyvet olvasok annál több ellentmondást vélek felfedezni köztük.

#113 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 11:40

Na errõl beszéltem, ez van meg nekem: Posted Image

#114 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 11:44

És még ez (meg egy harmadik és egy negyedik is, ebbõl az egyiket nem találom, valamelyik dobozban van /költözés óta/, a másikról meg nincs kép)Ez így utólag olvasva (mert még nagyon régen kaptam) nem igazán jött be. Posted Image

#115 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 26. - 12:09

tomsawyer, teljesen igazad van. az ellentmondas onnan eredhet, hogy mindenki a sajat szemszogebol es tapasztalataibol irja a konyvet. ha pedig kulfoldi az iro, akkor a forditon is nagyon sok minden mulik, hogy te tenyleg azt olvasd, amit eredetileg leirtak.

#116 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 28. - 14:53

tongue.gif tongue.gif Mit kaptam? /Csak kölcsön/ Na mit? Leírom.Irányelvek a lovaglás és hajtás számára I. és II.Aztán még mit? Lássuk!Gróf Széchenyi Dénes: Adalékok a lovaglás tanításához Pest, 1871"A pozsonyi lovarda-társaságnak.A társaság tagjai közül néhányan felszólítottak, hogy írjam össze azon módszert, melylyel a lovaglást tanítani szokom. Minthogy szerénytelenség nélkül vélem föltehetni, hogy épen ezen módszer, ugy azon elõmenetel, melyet általa saját és barátaim gyermekei tettek, lovardánk létrehozásának fõindokát képezték: bátor vagyok ezen kis értekezést a pozsonyi lovarda-társaságnak ajánlani."Gróf Széchenyi Dénes: Eszmék a lovaglás és kocsizás körébõl Budapest Pallas Irodalmi és Nyomdaipari Részvénytársaság 1892A könnyû kézA könnyû kéz elõnyei..

#117 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 15:52

Wow, Fec! Posted Image (De akkor sem örülhetsz nekik annyira, mint én, mikor megkaptam Tõled postán a könyvecskémet! tongue.gif )

#118 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 17:17

Legalább a párnád alatt tartod? ;) Azért én is örülök ám!

#119 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 2:53

E heti termés.Rudnyánszky Ferenc Lovasiskola,Lovasakadémia 8.Cavaletti...Klimkééktõl.A lótartás a családban-t sehogy se tudom megszerezni.A debreceni lovasboltban amikor voltam sose volt.Az ónodi vásár idejére ígérték,hogy lessz,még ott megnézem ha nem Paint Horsétól megrendelem(ugye megteszed, hogy elküldöd Posted Image ,majd írol mélt ha kell).

#120 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 2. - 11:36

Sziasztok!Bõvítem az illusztrációkat: Posted Image Ez a könyvecske szerintem az abszolút kezdõk kezébe való, alapinformációkkal látja el az olvasót.