Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Pécs és környéke


  • Please log in to reply
14283 válasz a témához

#41 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 13:26

Nos.Élet az van Pécsen,csak csinálni kell. Posted Image Ha ugratsz,fogatot hajtasz,akkor van élet.Egyéb esetben hervadozik.Amúgy hajrá. ;) :D Döde,Üszögpusztán van stílus??...Lemaradtam valamirõl? Posted Image Stirlic,nem titok,csak még nagyon kezdetlegesek az állapotok,remélhetõleg ha kitavaszodik végre,beindul minden.Sok mindent szeretnénk,de leginkább lelkes westerneseket összekovácsolni!

#42 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 22:53

Helló Pécs! VÉgrevégrevégre megkaptam a jelszóm. Szégyen gyalázat csak most találtam meg a fórumot ennyi év után. Pécsi lk vagyok amúgy.

#43 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 17. - 22:57

Valaki kaposvárra vasárnap?

#44 Döde

Döde

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 16:48

Chilly!Akkor kezd izzítani azt a kovács kemencét!Veraa!Mi van Kaposváron vasárnap?

#45 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 20:27

Fedeles minõsítõ verseny volt. És baromi hideg. Jó volt csak naggyon sokan voltak. b2ben 57 induló volt

#46 Veraa

Veraa

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 26. - 19:38

Pécsiek ébresztõ!

#47 Döde

Döde

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 27. - 19:04

El bírnék viselni már én is egy lovas bulit Pécsen! Posted Image Csak valaki szervezze meg.

#48 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 12:51

Csatlakozom.Milyenre gondolsz?Vagy te olyan talpraesett,hogy megszervezed... Posted Image

#49 Döde

Döde

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 20:36

Ezt mikor állapítottad meg? Esetleg MM. ilyet terjesztene rólam? (kétlem)Ha valóban nekem kell szervezni, csak jövõre tudok vele foglalkozni.Addig is várom az érdeklõdõk jelentkezését! Posted Image

#50 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 20:59

idézet:
Eredeti szerzõ: Döde: Ezt mikor állapítottad meg? Esetleg MM. ilyet terjesztene rólam? (kétlem) [/QUOTE]Hát ezt én is... Posted Image :D

#51 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 21:00

Döde, MM csak azt terjeszti rolad, hogy tök jó fej vagy!! Posted Image (a népszerüsítésedért jutalékot kérek)

#52 Laci75

Laci75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 6. - 9:50

Sziasztok!Kérésem a következõ:Tudtok ajánlani Baranyában olyan helyet, ahol érdemes a lovaglással közelebbrõl megismerkedni? Lótartókról tudok, de olyan helyrõl, ahol tudnának idõt szánni arra, hogy kezdõkkel foglalkozzanak, sajnos nem.Gondolom, tudnotok kellene, hogy mit is akarok a lovaglástól. 29 évesen nyilván nem versenyezni akarok, csak annyit, hogy a szabad hétvégéken értelmesen teljen az idõm. (Hosszabb távon azért szeretnék saját lovat!) Lovon ültem már, kb. utaztam a lovon. Alapvetõ ismereteim vannak arról, hogy a különbözõ jármódokban mit kell(ene) csinálni; ezenkívül eddig még mindig fent tudtam maradni a paripán, hirtelen hátraarc esetén is. De ezektõl függetlenül a véramatõr kategóriába sorolnám magam. További elképzelésem pedig az, hogy a feleségemet is beoltsam némi lóimádattal.Bocs a hosszú rizsáért, összefoglalom:Olyan helyet keresek, ahol van ló és türelem ahhoz, hogy két felnõtt, de kezdõ ember kicsit tanulhat és örömködhet.Elõre is hálásan köszönöm a segítséget.

#53 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 7. - 14:55

MM,ránk ne szakadjon valami... Posted Image

#54 Laci75

Laci75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 10. - 16:01

Hát ennyire siralmas a helyzet Baranyában? :( Pedig ahogy látom, igény lenne. Töröm a fejem, hogy valahonnan kerítsek némi tõkét, aztán hajrá! Addig pedig egyelõre marad a fórum, álom, stb.

#55 Döde

Döde

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 10. - 22:18

Szia Laci!Üszögpusztán, ( Pécs határában) van lovasoktatás, de sajna nem tudom, hogy abszolút kezdõkkel foglalkoznak-e, de érdemes megpróbálni.Ha nem ragaszkodsz feltétlenül Baranyához és szeretnéd, hogy a párod is megszállottja legyen a lovaknak, lovaglásnak, akkor az alföldön tudnék egy - két nagyon kellemes helyet.

#56 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 16:58

Mi van pécsiek?! Punnyadtok? :D Vegyetek rólunk, debreceniekrõl példát, tessék szervezkedni, túrákat, bulikat, mindent! ;)

#57 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 17:12

Hát látod hogy ez a Döde gyerek csak szájhõsködik itten,hogy buli meg miegymás,oszt' mégiscsak az alföldre eszi a fene õtet is.

#58 ranger

ranger

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 19:05

ChillyNa mi van csak eszedbe jutott a jelszód, aztán már egybõl osztod a jónépet :D

#59 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 12:42

Nem,nem,nem. Posted Image A jelszót azt tudtam,csak nem engedett fel.Osztani meg muszáj,látod,teljesen elkanászodnak az emberek,mindenféle debreceniek jönnek okoskodni... Posted Image :D

#60 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 25. - 2:00

sziasztok pécsiek!Még nagyon az elején vagyok mindennek de most hogy olvasom szervezõdésetek ugy gondolom hozzá kell szóljak a dologhoz. Nekem is megérne 1-2sört hogy hasonló gondolatvilágu emberekkel elszörpöljem némi csevely mellett.Tekeresi lovas tanyán tanulgatom a lovonmaradás mesterségét,mint emlitettem kezdö amatör gyakornok kategóriában.Lac75-nek üzenem itt van kezdõ oktatás.Távolabbi célok még nem próbáltam de a western stilus rajongója vagyok.Ha van valami érdekes szóljatok! köszi

#61 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 16:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Chilly: Nem,nem,nem. Posted Image A jelszót azt tudtam,csak nem engedett fel.Osztani meg muszáj,látod,teljesen elkanászodnak az emberek,mindenféle debreceniek jönnek okoskodni... Posted Image :D [/QUOTE]Hát ha egyszer van mirefel Posted Image Hhh, úgy néz ki csak el kell mennem hozzátok, hogy neketek is szervezzek valami jót! tongue.gif :D

#62 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 19:40

Halihó!Egy kis segítséget kérnék!A barátnõm Pécsen jár egyetemre és szeretne lovagolni is. Nem kezdõ, már minimum5-6 éve lovagol. Üszögpusztán is járt de jó lenne, ha tudnátok mondani még egy két helyet, fõleg magánban (ugyanis azt észreveszem ha nekem írták Posted Image )Köszike:Calypsoo

#63 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 10. - 15:34

Laci75-nek üzenem hogy irjon emailt a személyes kapcsolatfelvétel végett, találkozó szervezõdik és nincs elérhetõsége.

#64 Döde

Döde

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 11. - 9:44

Sziasztok Pécsiek!Ha szeretnétek megismerkedni a Westernlovaglás szépségével, feb. 4,5,6.-án kurzust tart Tóth Lajos El Broncon.(Akasztó közelében)Ha valakit érdekel, nagyon szívesen elviszem magammal, illetve az autómmal. :D 30/269-4832

#65 Stirlic

Stirlic

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 11. - 13:19

Néhány pécsi ill. környékbeli lehetõség:[url="http://"http://www.koszi.pte.hu/programajanlo/lovak.htm"]http://www.koszi.pte.hu/programajanlo/lovak.htm[/url]ÜdvStirlic
idézet:
Eredeti szerzõ: calypsoo: Halihó!Egy kis segítséget kérnék!A barátnõm Pécsen jár egyetemre és szeretne lovagolni is. Nem kezdõ, már minimum5-6 éve lovagol. Üszögpusztán is járt de jó lenne, ha tudnátok mondani még egy két helyet, fõleg magánban (ugyanis azt észreveszem ha nekem írták Posted Image )Köszike:Calypsoo [/QUOTE]

#66 radírka

radírka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 11. - 20:26

tud vki vmit Pécs-Somogyon a misináról??? oda szeretnék járni lovazni, de nemtom milyen a hely... remélem segit vki

#67 Döde

Döde

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 11. - 21:47

Szia radír!Pár éve egy ismerõsöm járt hozzájuk, de akkor nem túl jó lovakkal dolgoztak. ( tudtommal állat menhelyként funkcionál ) :confused:

#68 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 11:59

Az egy állatvédõ egyesület,asszem menhellyel együtt.Én még nagyon régen voltam ott egyszer,de nem dobtam hátast tõle.Szerintem nézz körül.Azóta sokat változhatott.

#69 radírka

radírka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 19:23

halihóóó itt tsak westernesek vannak??? mármint én nem vok ellene, tsak az angol stílus az én asztalom... és mellesleg bonyhádi vagyok, az még pécs környéke...

#70 radírka

radírka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 19:27

vmi tanátstok van a számomra, mármint bhádhoz közeli lovassuli...? arról nem is beszélve, h ha már elég öszeszedett vok akkor szeretném elkezdeni a díjugratást( az asszem elég messze van...)

#71 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 19:31

Radírka: Csak Chilly és Döde westernes. Posted Image

#72 Hosszúpuska

Hosszúpuska

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 13. - 22:16

Üdv. nagydorogról .9 évig pécsre jártam suliba.

#73 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 12:52

üdv pécsiek!Nem igaz hogy pécs környékén nincs western élet,csak utánna kell járni.Érdeklõdõ szemléletem mellett ráakadtam egy kedves helyre Bükösd faluhoz tartozó Szentdomján pusztán él egy család (Szabó) akik szintén a western lovaglás megszállottjai.Apa Anya és három gyermekük mind lovasok.A környék leirhatatlan festõi.Bár mely égtály felé indulva nyugodt terpek vannak,hegy,völgy patak,rét.erdõ,gázló stb.A környezõ települések is mind üdülõhelyek ORfû Abaliget Kán Jakabhegy Zselic....Már három hétvégi túrán részt vettünk felejthetetlen élményekkel.Szarvasokkal együtt vágtázni nem akármi!Egyik túrán ismerkedtem meg Zolival aki szintén western lovas OLasz faluban.Szines egyéniség érdemes megismerni.Azoknak is írom ezt akik nem westernesek, hiszen ez csak lovaglási mód egy túrán a ruha és a nyereg különbözõsége nem lehet akadálya a jókedvnek!Mielõtt a nagyok lehurrognak írom:a lovak idomítása kezelhetösége is más.Kedvcsinálónak majd teszek fel képeket a képtárba, jelzem majd ha elkészültem vele.A rossz indulatuaknak mondom hogy amit irtam nem a reklám helye nem is akarok senkivel versenyezni konkurálni.Az én célom az hogy azoknak az embereknek segítsek akik ezt elfogadják és tetszene nekik nem magányos farkasként élni lovas életüket.Másik :látva a westernes honlapokat oldalakat fejet hajtok az Alföldön történõ élet és tudás elõtt(el bronco silverado...)és biztos vagyok benne hogy egyszer v. többször én is ott leszek mert látom hogy ezt meg kell élni!!! Ellenben azt gondolom hogy a saját környezetemben is jól kell éreznem magam.Minden nap szeretek lovagolni jó társaságban lenni,de nem mindig tehetem.Ha ez csak az Alföldön lehetséges akkor még kevesebb alkalmam lessz rá.Legyen ez a hozzászólás egy kihívás mindazoknak akik itt szenderegnek a környéken és azt várják hogy álmaikat más valósítsa meg.Várom hogy más is mutasson nekem utat amit még nem ismerek!A helyi találkozón dolgozom hol-hogyan? ide is várok ötleteket helyszineket.Korban mindenki találhat barátot 10-50ig vagyunk.

#74 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 12:55

Nem Tibinek hivják az olaszi westernest?....

#75 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 12:58

Bocsánat igazad van kevertem a szereplõket a házigazda zoli.

#76 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 13:00

Ha már bejelentkeztél a hozzászólásomra vártam a jelentkezésedet,ami elmaradt.

#77 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 13:02

Egy bajnoktól is biztos tanulna az ember valamit.?!

#78 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 13:11

Ne vedd okoskodásnak,de elõbb-utóbb valaki úgyis szólni fog ezért:próbáld meg ezeket egy hozzászólásba összetömöriteni legközelebb.Nem tudom mire kellene jelentkeznem.Mutassak neked utat?Én nem vezetek túrákat sajnos.Nem várok arra sem hogy valaki más valósitsa meg az álmaimat.Nem élem magányos farkasként sem az életem.Természetesen jó társaságot nem csak az Alföldön találsz,de úgy gondolom érdemes megismerkedned velük,mert nagyon értékes emberek.A helyi találkozó ötletérõl már beszéltünk,én támogatom is,de mint akkor is mondtam,ennek a szervezése valószinüleg a Te feladatod lesz...Tanulni pedig nem csak bajnoktól lehet,sõt...

#79 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 15:25

Kedves Chilly! Köszönök minden jó és rossz szót.Én más értelemmel írtam ezeket de ne firtassuk maradjon a barátság.A célzásaim nem gunybol irtam csak mert véletlen felbukkantál.Egyébként aki kiejti azt a szót hogy ló én barátomnak tekintem mindaddig míg õ ezt ki nem kéri magának.Csak annyit kértem tõled ha egyszer lovagolsz ott állhassak a karám mellett én biztos abból is tanulnék, nem szégyenlem nekem ez is segítség lett volna.Ha bármivel megbántottalak vagy sokat kértem kérlek bocsáss meg.Ha módomban áll egyszer jóvá teszem. Az Alföldi lovasokkal semmi bajom tisztelem õket napi hódolójuk vagyok a neten de nekem költséges lenne a rendszeres kontaktus.

#80 Döde

Döde

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 113 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 20:44

Szia Kazi!Ló!Azt hiszem kellemes társaság lennél a számomra ahoz, hogy megismerjem a saját lakóhelyem környékén adódó lovas lehetõségeket. Posted Image Sajnos az utobbi idõben elfoglalt vagyok, de ha neked van annyi energiád, hogy õssze hozz egy lovas találkozót, rám számíthatsz résztvevõként.Azért, hogy tegyek is érte valamit, a helyszín a hangulat miatt lehetne Pécsen a Barbakánnál a (talán ez a neve) Manitu étterem.Ha pedig "kockázat" mentesen kipróbálnád az Alföldi lovas helyeket, az autómban szinte mindig akad hely és elég gyakran megyek.Semmi sincs ingyen, cserébe vigyél el a fent bemutatott helyre. :D