Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Zsábi


  • Please log in to reply
722 válasz a témához

#1 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 10. - 9:32

Néhány éve jelentek meg az országban. Mostanában egyre többet lehet róluk hallani. Láttam egy-két példányukat és kíváncsi lettem rájuk. Várom tehát a hozzászólásokat, képeket, stb. mindazoktól, akik közelebbrõl ismerik õket.

#2 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 20:40

Naa, ne má... Nem hiszem el, hogy senki sincs a fórumon, akinek lenne róluk tapasztalata, vagy legalább ne lenne rájuk kíváncsi!

#3 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 20:44

Imádom õket... Ha egyszer nagy leszek, tutira lesz egy zsábifogatom. :yeah:

#4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 11. - 20:47

Mézszín: Pedig lehetséges :cool:Én sem hallottam sokat róluk (műveletlenségem határtalan), de most bedobtam a gugliba...A www.aranyosszegelet.hu oldalon ezt találtam (első két kép erejéig a téma). Illetőleg ez is ott volt, Magyar Gábortól "idézek" :)"Magyar Gábor törzstenyészetéből eladók, hucul és kazah zsábi lovak. Ménesben felnőtt, gyermeklovagoltatásra, lovasíjászatra különösen alkalmasak. Érdeklődni lehet tel.: 06-70-331-60-91 vagy e-mail: magyar.ember@freemail.hu"--- Tudod, mit Rosi? Nekem is :D A hucult is imádom, ez is olyanforma mokány kis valaminek néz ki ;) Az ilyet én is szeretem.[Rosi beelőzött :)]

Edited by Dé, 2006 november 11. - 20:48.


#5 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 12. - 15:14

Rosi, ezek szerint te behatóbban ismered õket?

#6 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 11:33

A teve őshonos magyar állat?? :Dmert akkor szeretnék egy hun tevét.hátrafelé nyilazó ősmagyar magyargáborral a hátán.

Edited by agrobe, 2006 november 13. - 11:42.

  • Kistáltos kedvelte

#7 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 11:38

http://www.kazaklo.hu/kazaklo.html

#8 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 13. - 12:31

A teve õshonos magyar állat?? :Dmert akkor szeretnék egy hun tevét.hátrafelé nyilazó õsmagyar magyargáborral a hátán.

Bizonyos források szerint az õsmagyarok még a honfoglalás elõtt, ill. akörül tartottak tevecsordákat. Ha az ember végiggondolja, milyen volt a népvándorlás útvonala, nem is tûnik lehetetlennek.De hogy on is legyek: nem tudja valaki, mibe fáj egy ilyen lú? :confused:

Edited by Mézszín Sörény, 2006 november 14. - 16:00.


#9 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 19. - 20:05

Én is hallottam olyat, hogy voltak tevéik. De aztán ezen a klímán nem voltak túl hasznosak..Tényleg. Én már nem értem, hogy mi van Magyar Gáboréknál...Szóval azt tudom, hogy a zsábiai nagy részét egy ismerõséhez adta. De az a Tiszántúlon van. Meg azt is láttam, hogy folyamatosan kínálja a huculjait. Hány lova van mostanság neki?

#10 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 20. - 17:18

Én meg azt hallottam, hogy a zsábi ménese meg fog szûnni, eladja az összes lovat.

#11 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 21. - 13:58

Odaadta Gál Beneseknek a Tiszazugba.

#12 barnabee

barnabee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 516 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 22. - 12:49

Nekem miértnem ajándékoz valaki egy ménest ?????????????

#13 Guest_Keve_*

Guest_Keve_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 12. - 19:31

Posted ImagePosted ImagePosted Image

A teve õshonos magyar állat?? :Dmert akkor szeretnék egy hun tevét.hátrafelé nyilazó õsmagyar magyargáborral a hátán.

Jóestét! Ha valamirõl nem tudok,nem azt jelenti, hogy nincs is. Ez a csizma középkori Magyar csizma.(nõi) Valószínû nem Mi tanultuk az amerikaiaktól. Old Shaterhand alakját Mai Károly Xantusz Jánosról formálta, aki mint Honvéd tüzértiszt menekült ki a megtorlás elöl amerikába az 1850-es években. Abban a jenki seregben szolgált tisztként amelyik végrehajtotta az Indián holokausztot. Ettõl megundorodva Haza utazott. Késõbb megalakította az Állatkertet, és a Néprajzi Múzeumot. Mai Károly kéresére beleegyezett,(Mai Károly Xantusz Jánoshoz írt kérõ levelét megtalálták) hogy az útleírásait regény formájában megírja. Kossuth megtanította az északiakat a lovas harcmodorra. (szablya, Magyar Honvéd egyenruha) Az õsi tiszafüredi gombosnyerget már akkor így készítették amikor amerikában az Indiánok még boldogan élhettek.Csupa Magyar nyom, csak elhinni sem merjük. A Pártusok, Szkíták, Hunok, Magyarok tevén szállították a csatába a tartalék nyílvesszõiket,és egyéb felszerelést!Magyar Gábor nagybetû! Ha valaki nem Õsmagyar akkor Újmagyar, melyik a jobb?Posted Image

#14 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 12. - 21:37

Ez mind rendben van, de kérnélek, hogy ne offold szét a topicot. A Satöbbiben találsz egy magyar hagyományokkal és nemzettudattal foglalkozó topicot, Smoft indította. Ott bõvebben is kifejtheted az álláspontodat és megoszthatod velünk szemmel láthatóan széleskörû ismereteidet ebben a tárgykörben. Köszi! :) Különben ismered a zsábi fajtát?

#15 Guest_Keve_*

Guest_Keve_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 13. - 18:30

Ez mind rendben van, de kérnélek, hogy ne offold szét a topicot. A Satöbbiben találsz egy magyar hagyományokkal és nemzettudattal foglalkozó topicot, Smoft indította. Ott bõvebben is kifejtheted az álláspontodat és megoszthatod velünk szemmel láthatóan széleskörû ismereteidet ebben a tárgykörben. Köszi! :) Különben ismered a zsábi fajtát?

Szép Jóestét! Bocsánat, de elkapott a hév. A zsábiról annyit tudok amennyit itt, és a kazakló honlapon olvastam.

#16 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 14. - 9:17

Kár, reméltem, hogy idetéved valaki, aki behatóbban ismeri õket...

#17 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 24. - 9:59

Gondoltam írok ide mert már rég nem írtam, és most elkapott engem is a hév.A magyar doki ménese tényleg eltûnt legalábbis én nem láttam már rég csak azokata lovait lehet látni amiket benn tart a területén. Nem tudom mennyire voltak azok a zsábi lovak tisztavérüek mert én úgy tudom huculokkal voltak együtttartva, nem lehetnek rossz lovak, kinézetre szépek voltak és nagyon soványak. Nekem tettszettek kicsit magasabb mint a hucul, és rámásabb. Kipróbálni csak párat tudtam de azok már annyira nem voltak jók, kényelmetlenek.

#18 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 26. - 11:17

Nyereggel próbáltad ki õket vagy szõrén? Ráznak, vagy kényelmetlen rajtuk ülni? (Pl. ha szõrén lovagolod õket.)

#19 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 6. - 13:35

Folyamatosan vannak nálunk eladó Kazak lovak.

a miheztartás és információ végett idézek egy levélváltást, nevek nélkül, úgy gondolom, ez így korrekt az érdeklõdõkkel szemben:
> üdvözletem. Nem nagyon ismerem ezt a lófajtát, ezért szeretnék érdeklõdni
> róla. Mi az átlagos mérete és fõleg, hogy mennyibe kerül egy átlagos,
> hobbicélra, gyerekek mellé használható állat, a kora nem számít.
> Köszönettel ...>
Kedves ....!

Ez a fajta valóban ritka mifelénk. A magyarországi állomány tenyésztés
szempontjából sajnos értéktelen, mivel semmiféle származási igazolása,
bizonylata nincs, ráadásul a nálunk lévõ kisménes pontos
elõélete is lekövethetetlen, mivel évekig X.Y. kezelésében
voltak, ahol szakmai munka nem folyt, annál inkább a lovak egészségi és
minõségi lezûlesztése, ellenõrizetlen keverése,
bántalmazása. Ebbõl eredõen a mostani állomány gyermek mellé nem
való, mert minden egyed, korra és nemre való tekintet nélkül, bizalmatlan
és félelmében aggresszióra hajlamos, könnyen rúg, harap vagy
mindkettõ. Nálunk legelõn, félextenzív viszonyok között vannak,
majdnem egy éve már és nagyon lassan érünk el eredményt a bizalmuk
visszanyerésével. Néhány egyedet, melyet egyedileg kivettünk a többi közül
sikerült értékesíteni és kezessé tenni, de ezeket is csak gyakorlott
lótartóknak adtuk oda további nevelés, képzés céljából. õk a
visszajelzések szerint elég biztató eredméyneket értek el velük, de
mindenhol több hónap kellett a látványos változás eléréséhez. Gyermek
mellé a következõ évi szaporulat lesz leghamarabb alkalmas, melyet
terveink szerint választási korban elveszünk a kancák mellõl és külön
kézhez nevelünk.
A fajta egyébként eklektikus, a kazakok zsábinak hívnak minden egyéb
fajtába nem sorolt, lovaglásra szánt lovat, ahogy a fajta leírása is
tartalmazza. Közös jellemzõjük a csapott far, szép, egyenes hát,
aránylag mély szügy és nem túl erõs, de hosszú nyak, marjuk közepes,
nem túl kifejezett, a testalkatuk szikárnak mondható, a szárak
erõsek. Farkuk, sörényük dús és hosszú. Magasságuk 140-150 cm körüli,
az arabnál egyértelmûen kisebbek, a huculnál általában épphogy (3-5
cmvel) nagyobbak. Teljesítményre kitartóak és megfelelõ!!! kezelés
mellett nagyon kezesek, jól irányíthatóak, ritka a kemény szájú egyed,
okosak, intelligensek. Direkt rosszindulatú nincs köztük, ez nálunk is így
van, csak félelmükben agresszívak. Amelyiken eddig sikerült lovagolni,
azokat nagyon jól és kevés ráhatással lehetett irányítani, szívesen mentek
minden jármódban és könnyen váltottak bármelyikbe, a szerszámozást
elsõre is nagyon jól tûrték, alapvetõen kiegyensúlyozottak
(amennyiben nem bántják õket). Egyszóval jó fajta lenne ez, különösen
kezdõknek és hobbi célra, mert a tartástechnológiára is rendkívül
igénytelenek. Az eddigi egyedek 100-200eFt közt mentek el, kortól és
használhatóságtól függõen, papírok nélkül.
Jelenleg mi kezeljük az állományt, gazdálkodhatunk velük, el is adhatjuk,
de nem a mi tulajdonunk. Amúgy huculokat tenyésztünk, a zsábit tavaly
"fogadtuk be". Hát ennyit a fajtáról és a helyzetrõl, még ha
lehangoló is. Egyébként minden egyes nálunk lévõ zsábi eladó, ha
valakinek komolyan kell. A fajta magyarországi fenntartása a származási
problémák miatt és a vérfrissítés vállalhatatlan költségei (kb.
8000USD/mén a vétel+ideszállítás) miatt nem cél, van elég jó lófajta az
országban, a szaporítást a tartási költségek megtérülésével mi befejezzük.
üdv
Benedek
www.kazaklo.hu



ezt a hozzászólást kisgal írta az eladó lovak c. topicba.
azt gondolom, hogy mivel ebben õ a fõ kompetens, ha bármi konkrét kérdésetek van, hozzá forduljatok. Ahogy a hozzászólásból kivettem folyamatosan vannak eladó lovaik. Szerintem aki szeretne venni, itt az alkalom.

#20 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 10. - 16:59

Mézszín! Akkor? Mit írjak? Azt mondtad itt találkozunk... Igazából nem tudok mit írni így hirtelen, inkább várom a kérdéseidet.. :D

#21 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 11. - 13:08

A fajta vérmérséklete, karaktere érdekelne. Nyugis, kezelhetõ lovak, vagy makacsok és önfejûek, ahogy az a kislovaknál gyakran elõfordul?

#22 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 12. - 11:59

A fajta vérmérséklete, karaktere érdekelne. Nyugis, kezelhetõ lovak, vagy makacsok és önfejûek, ahogy az a kislovaknál gyakran elõfordul?


Én csak errõl az egy lovacskáról tudok írni néhány sort általánosságban. Nem biztos, hogy minden társára igaz.
Ha tanulnia kell makacs... Az új dolgokra nehezen lehet rávenni. Oktatóm a fektetést próbálta betanítani a kedveskének, de csak kergetõzés meg bírkózás lett belõle... Állítólag alig tudták "ledobni" a lábairól, annyira nm akarta... de amit már megtanult készségesen megcsinálja, nagyon engedelmes, csak pl. terepen vissza kell fogni néha..

Nagyon menõs, és fordulékony. Szinte egyhelyben fordul, nem nagy ívekben. Az ügetése eléggé rázós azoknak akik a nagyobb lovaghoz szoktak, eléggé aprókat lép. A vágtája számomra nagyon kényelmes, könnyen kiülhetõ, és mivel nagyon szeret menni így van hogy már a háta teljesen kiegyenesedik, akkor pláne jó.

Amúgy nagyon szeretetreméltó.. Bújós, akár a vállunkon elalszik.
A többi lóval nyugisnak tûnik, inkább visszahúzódó, de ez lehet annak az oka is, hogy egy csõdörrel van egy helyen... habár elõtte sem volt nagyon hangadó.

Edited by Lexa, 2007 november 12. - 12:01.


#23 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 22:06

A nyereg hogy fekszik fel a hátára? Huculokkal volt olyan kínom, hogy a nyereg félrefordult, és a nyakába csúszott. Jól le is estem. Azóta csak szõrén huculozok.

#24 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 22:28

Gondoltam írok ide mert már rég nem írtam, és most elkapott engem is a hév.
A magyar doki ménese tényleg eltűnt legalábbis én nem láttam már rég csak azokata lovait lehet látni amiket benn tart a területén. Nem tudom mennyire voltak azok a zsábi lovak tisztavérüek mert én úgy tudom huculokkal voltak együtttartva, nem lehetnek rossz lovak, kinézetre szépek voltak és nagyon soványak. Nekem tettszettek kicsit magasabb mint a hucul, és rámásabb. Kipróbálni csak párat tudtam de azok már annyira nem voltak jók, kényelmetlenek.


Csatlakozom. Akiket én látok lovakat elég vegyesek. A mi legelőnk mellett tartotta nyáron ezt a ménest. (most is ott vannak, meg a bekerített területén egy részük..ott a szebbek :dev: )
Én sem tudom mennyi köztük a tisztavérű zsábi, kazah és hucul. A hucul(?) csődörét láttam. Szerintem a zsábik "nyüzgébbek" a huculnál. De szerintem akit érdekel eme lófajta, ki kell jönni Tahiba és megkérdezni személyesen Magyar Gábortól.
Arra azért nagyon kíváncsi lennék, melyikre mutatna rá, hogy:- Na ez zsábi, ez meg hucul...de árulja őket az biztos. :cool:


A fajta vérmérséklete, karaktere érdekelne. Nyugis, kezelhető lovak, vagy makacsok és önfejűek, ahogy az a kislovaknál gyakran előfordul?


ez szerintem egyedfüggő. A kislovakra sem lehet konkrétan rájuk aggatni, hogy ez, meg ez a fajta makacs. Fjordra is rámondják, hogy az, aztán sokat ismerek mely mégsem. Haflinginál, huculnál ugyanez a helyzet. Szerintem itt is. Helyes neveléssel, foglalkozással sokat lehet javítani vagy rontani. De ez bármelyikre érvényes. A temperamentum ugyanez. Van hucul pörgősebb és nyugisabb. Süsümesteré szerintem nyugis. Amit láttam belőle.. :D
Mivel MG lovait nem sűrűn lovagolják, adódhatnak problémák kezdetben.

Kazak ló

Már látom Gumilovas beírta rég. mindegy.:)

#25 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 22:46

Huculokkal volt olyan kínom, hogy a nyereg félrefordult, és a nyakába csúszott.


Egy farmatring sokat tud ám dobni a lovas biztonságérzetén!

#26 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 22:51

Nem volt.

#27 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 23:36

Mindjárt sejtettem, hogy így lehetett, de a jövőre vonatkozólag jó tanácsnak tűnt :)

Csak hogy ne térjünk el nagyon a témától, a kazakok is a legnagyobb rendszerességgel használnak farmatringot, vot:
http://www.geocities...albertsma09.jpg

Edited by Barefoot, 2007 november 13. - 23:45.


#28 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 23:40

Ezek szerint akkor ezeknek a lószágoknak is elég lapos a marjuk, és nem "fogja meg" a nyerget...

#29 zsák

zsák

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 15. - 15:26

Helló! Még életemben nem írtam fórumba. De mivel van a zsábikról néhány információm, megosztom, ha valaki kérdez

#30 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 15. - 22:18

Hol kerültél zsábiközelbe?

#31 zsák

zsák

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 16. - 21:57

Hol kerültél zsábiközelbe?

Tavaly novemberben került hozzám két "zsábi" ló bértartásra a szigetrõl. A tulajdonost nem nevezem meg, ha feljebb lapozol szerepel a neve. A bértartás azt jelentette, hogy én fizetek minden felmerülõ költséget (takarmány, állatorvos, körmölés, fedeztetés). Ja mindkettõ kanca. Évente egy csikót vissza kell adni. (Nem kell az elmeállapotomra utaló megjegyzéseket tenni!!)

Az egyik ló nevezzük "A"-nak kb 10 éves, valószínûleg Kazahsztánban született, a másik "B" kb 3 éves, szerintem kissé huculos. A kb azt jelenti, hogy szerintem a gazdája sem tudja mennyi idõsek, papírjuk biztosan semmi sincs. A fajtáról elég kevés információ van a neten. Amit találtam róluk: Rendkívül igénytelen, forró nyarat, hideg telet jól tûri, szívós, a hó alól kikaparja a táplálékot. LEGENDÁS A RAVASZSÁGA.
És ez tényleg így van. ideális hobby ló lenne.
De én egy év után mindenkit óva intek a kazak lovaktól, és fõleg nagy íyben kerülném a szigetet.
Hogy miért azt majd máskor
:(
  • Kaiser kedvelte

#32 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 16. - 22:04

Legendás a ravaszsága... ez mit takar?

#33 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 16. - 22:49

, és fõleg nagy íyben kerülném a szigetet.
Hogy miért azt majd máskor
:(


hehehe. ismerjük. :dev:

#34 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 18. - 15:27

Sajómercsén is vannak, pont MG -tól hozták el õket. Itt Mercsén már próbálják õket rendberakni... A paci amin lovagolok már innen lett elhozatva. És amikor legutóbb ott jártam már pofásak voltak a lovak... Különben nagyon engedelmes és jó lovat lehet belõlük csinálni, csak nagyon sok türelem és törõdés kell nekik... ezt nyílván nm kapták meg az elõzõ helyükön..

#35 zsák

zsák

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 19. - 10:07

Ismerem Gálékat, tõlük vettem tiszafüredi nyerget. :)

#36 zsák

zsák

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 19. - 10:40

A legendákat talán a kazak emberektõl kéne megkérdezni. Ezt a megfogalmazást egy rövid ismertetõben olvastam, és lehet, hogy befolyásolta a gondolataimat. De én mindig úgy éreztem, hogy elõre tudják mit fogok tenni, és ezt hogy tudják a maguk javára fordítani. Persze ebben az is közrejátszhat, hogy ezek voltak az elsõ lovaim, és elõtte csak néhány lovardai lovat láttam. De hogy értelme legyen amit írok kissé többet kell szólni a lovakról. (Amikor emberi tulajdonságokkal és gondolatokkal ruházom fel õket, akkor csak a könnyebb fogalmazás miatt teszem) Mindegyikre igaz, hogy hihetetlenül érzékenyek voltak, és minden hatásra nagyon gyorsan reagáltak. Csak mindkettõ másképpen "A" az idõsebbik, egy nyugodt, mondhatni flegma de hihetetlenül domináns kanca. De a nyugodtsága szerintem abból adódott, hogy tisztában volt az erejével. Soha nem rúgott, vagy harapott(emberre! de a másik ló kapott rendesen, ha illetlenkedett). Pl. vezetõszáron vezettem körbe a karámban, a második kört már fele akkora sugárral csinálta, mert rám gyalogolt. Csak diszkréten, de ha nem léptem arrébb már a lábamon állt, és láttam a szemében a gúnyt. Vagy almaosztást csak kerítésen kívülrõl lehetett csinálni, mert odabent, ha elfogyott, akkor nekinyomott a falnak, és percekig ott állt, és nem ment el. Legelõn csak almával tudtam megfogni, de nem azért ment arréb ment, hanem megvárta, amíg majdnem megfogtam a kötõfékét és akkor arrébb mozdította a fejét. Sose voltam olyan gyors, hogy elkapjam, pedig csak centikrõl volt szó. Viszont ha látta, hogy nincs kiút, csinálta. Erre egy példa: Aki természetes lóképzést látott, vagy foglakozik vele, ismeri azt, amikor a ló hátulját el akarják fordítani úgy, hogy keresztezze a hátsó lábát. Ehhez elõször pálcával nyomják merõlegesen (és fokozatosan) a ló "horpasz tályékát" . Elsõ alkalommal, már azt hittem kijõn a bot a ló túlfelén. az oktató teljes súlyával bedõlt. Az én lovam ált mint a nemtörõdömség szobra, visszanézett, mi a bánat zajlik ott hátul, majd nagy kegyesen megmozdult. A harmadik próbálkozás már ujheggyel történt, és simán elfordult a ló. "B"-rõl majd holnap Üdv :)

#37 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 19. - 16:19

Ismerem Gálékat, tõlük vettem tiszafüredi nyerget.
:)


Én tõlük szeretnék venni majd egy zsábit nyáron... Ha még lesznek. Remélem, hogy nem csúszom le róluk..

#38 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 19. - 22:42

"A" az idõsebbik, egy nyugodt, mondhatni flegma de hihetetlenül domináns kanca. De a nyugodtsága szerintem abból adódott, hogy tisztában volt az erejével. Soha nem rúgott, vagy harapott(emberre! de a másik ló kapott rendesen, ha illetlenkedett). Pl. vezetõszáron vezettem körbe a karámban, a második kört már fele akkora sugárral csinálta, mert rám gyalogolt. Csak diszkréten, de ha nem léptem arrébb már a lábamon állt, és láttam a szemében a gúnyt. Vagy almaosztást csak kerítésen kívülrõl lehetett csinálni, mert odabent, ha elfogyott, akkor nekinyomott a falnak, és percekig ott állt, és nem ment el.

És hogy nevelted meg?

#39 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 25. - 18:43

Csend van nagyon... :hupp:

#40 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 27. - 16:12

Kicsit megtöröm a csendet, habár ahogy látom nm nagyon néz ide senki...
Megpróbálok felrakni egy képet Tarimról... hátha nem tudja az aki idetéved, milyen egy zsábi...

A második képen még kicsit sovány, sajnos nem volt túl jó helye mielõtt ide került ahol én is lovagolok...


Posted Image
Posted Image
Posted Image

Edited by Lexa, 2007 november 27. - 16:13.