Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Holland Sportló


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
166 válasz a témához

#41 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 23:12

egy 11 éves Merano I. apaságú, Ramses Junior I-17 anyaságú szürke kanca, bottal kb 173 cm magas, B3-ig versenyzett, nem is rosszul, aztán ellett....most pedig az ENYÉM :) ! Mire vagy még kiváncsi?...ja a sovány képét láthatod -még nem volt az enyém, mikor készült- a a a szal a nevem mellett :) m

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#42 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 18. - 23:31

ja, sajna nincs képem több (nemsoká lesz), mert nem találjuk a fényképezõt.... :)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#43 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 10:47

jövõre ha minden igaz, kis kancámat terékenyítjük hollandiában. engem a barátosném vitt bele a holland sportlóba, olyan szép csikói vannak:). az apukajelölt: Larino:)

m



Egyébként miért épp Larino? Mert szürkét a szürkével? :) (egyébként nem rossz, nem azért kérdem)

#44 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 10:51

jövõre ha minden igaz, kis kancámat terékenyítjük hollandiában. engem a barátosném vitt bele a holland sportlóba, olyan szép csikói vannak:). az apukajelölt: Larino:)

m



Szia mercedes!
Jól értem, kiviszitek a kancát Hollandiába?

#45 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 24. - 22:10

sziasztok, a szürke véletlen...egyébként szürkeellenes vok, de ha már pacim szkere sikerült, hát így jártam :) megnéztem pár dvd-t, és õ tetszett a legjobban...azaz volt más is, de az számomra megfizethetetlen. igen, úgy néz ki kivisszük, én sem tudnám hogy, smiként, de a barátnõmék pár éve kijárnak hol a kancáikkal, hol csak spermáért...így megpróbálom én is. nekem ez azért tetszik jobban, mert nem kell 5 percenként a dokit hívni, h mikor legyen a roham kifelé a spermáért, hátránya, a lovakat megkeveri a kinti idõjárás... kép van paccról, de nem to m feltenni. m

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#46 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 7:58

Akkor beszéltek hollandul? Meg van kint ismerõsötök? :eek: Úgy irigyellek!!! Nekem évekig tartott amíg sikerült felvennem a kapcsolatot a lovacskám (Lótuszvirág) tenyésztõjével, akkor is csak annyit mondott, hogy nincs már nála ebbõl a kancacsaládból ló.... :nem: (Pedig neten találtam származási lapot egy lánytestvérétõl, csak elképzelésem sincs, hogy hogyan tudnám elérni a tulajt...) Hová járnak termékenytettni? Ja, és mindenképp sok sikert és meseszép kis csikócskát nektek!! :D

#47 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 25. - 20:48

sajna én még nem voltam, de a Nijhofékhoz járnak ki. jövõre kezdem én is a kinti dolgokat :). hollandul én egy kukkot sem, vagyis német és angol keveréke, tehát majd meglátjuk :). lótuszvirág hol született? hogy került hozzád? m ui: köcci a jókiwiket :)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#48 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 26. - 7:35

Szia! Rosmalenben, egy A.J. Dollevoet nevû emberkénél. Hozzám már Debrecenbõl került, ugyanis 3 évesen egy aukción megvásárolták. Így lett Horienbõl Agropoint Lótuszvirág :D . A holland nyelv az nem semmi :dev: , majd meglátod :D Sietek, sziasztok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4

#49 Gengsty

Gengsty

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 25. - 14:43

Szerintem is gyönyörû lovak :) Én ma ültem elõször holland melegvérûn, és mostantól rajta is fogok lovagolni :) Kanca, és idén próbálták is fedeztetni, de csak a másik kancájukkal sikeredett. Egyébként õ még csak egy éve van Magyarországon, kint Hollandiában tenyésztették, és díjlovaglásra használták...persze nem nagy versenyekre :)

#50 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 26. - 11:13

Szerintem is gyönyörû lovak :)


Ezt úgy kell érteni, hogy ami holland, az mind gyönyörû, egytõl-egyig, mert kb. láttál belõlük már vagy 2-3000 példányt, és mind gyönyörû, holott ez az állítás a többi fajtára egyáltalán nem jellemzõ, ez CSAKIS a holland sajátja. Így gondolod, igaz? (amikor beírtad ezt a kis együgyû, kommersz, semmitmondó mondatot, amitõl az embernek már feláll a szõr a hátán :dev: :D , mert aki nem tud semmi normális, konkrét dolgot írni, az beírja, hogy "jajj de gyönyörû", vagy "jajj de szép" lovak. Kímélj meg ettõl a késõbbiekben, ha lehet.

(természetesen ha az elsõ lettél volna, aki hasonlókat ír, mindezt nem írtam volna le, úgyhogy ne vedd a szívedre annyira :ang: :) , mert nem csak Neked szól, hanem még nagyon sokaknak.)

#51 Gengsty

Gengsty

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 18 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 27. - 16:28

Ezt úgy kell érteni, hogy ami holland, az mind gyönyörû, egytõl-egyig, mert kb. láttál belõlük már vagy 2-3000 példányt, és mind gyönyörû, holott ez az állítás a többi fajtára egyáltalán nem jellemzõ, ez CSAKIS a holland sajátja. Így gondolod, igaz? (amikor beírtad ezt a kis együgyû, kommersz, semmitmondó mondatot, amitõl az embernek már feláll a szõr a hátán :dev: :D , mert aki nem tud semmi normális, konkrét dolgot írni, az beírja, hogy "jajj de gyönyörû", vagy "jajj de szép" lovak. Kímélj meg ettõl a késõbbiekben, ha lehet.

(természetesen ha az elsõ lettél volna, aki hasonlókat ír, mindezt nem írtam volna le, úgyhogy ne vedd a szívedre annyira :ang: :) , mert nem csak Neked szól, hanem még nagyon sokaknak.)


Igazad van...most ahogy nézem, én is elszörnyülködtem, h ezt a hozzászólást én írtam...nem csak az elejét, hanem az egészet... Nem lehetett valami jó napom akkor... Mindenesetre, köszi, hogy szóltál, és többet nem állítgatom fel a szõrszálaidat a háatadon ;)
Na, most megfogalmazom értelmesebben azt - Ezzel a kis együgyü mondattal nem azt akartam kifejezni, h a hollandon kivül az összes ló ronda, hanem a hollandnak jellegzetes a szépsége, mármint véleményem szerint sokkal szebb, és a mozgásuk is sokkal látványosabb :)

#52 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 27. - 22:50

vita lezárva...olllan dönnöölûek:)....mint a holsteniek, mint a pl: másik kedvencem a shagya, v a tetevíír is csini...szal mindenikben van vmi...de most épp fáradt vok...uhhogy nem beszélek össze-vissza

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#53 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 10:20

vita lezárva...


Nincs is semmiféle vita. :ang:

#54 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 10:39

na, PL. itt egy "GYÖNYÖRÛ" :dev: holland,Sandreo. Tényleg szép.

Igaz, hogy:
- az apja Sandro Hit, oldenburgi mén (ereiben holsteini, westfáliai és oldenburgi vérrel)
- anyai nagyapja Flemmingh, 100% holsteini
- anyai dédapja Ahorn, legalább 75%-ban holsteini
- és még találhatók benne francia, trakehneni és hannoveri õsök is.

Szóval tényleg szép ez a...izé....milyen ló is? :D (sportló)

#55 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 10:51

Concept-Exorbitant-Ahorn :D Valahol hallottam ezt, egy származás apai oldala ha jól emlékszem. Végülis hivatalosan ez holland, vagy holsteini?

#56 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 10:56

Amirõl Te beszélsz, azt nem tudom micsoda :D , de ez a ló a képen, õ holland. (Az Exorbitant az telivér, a Concept - gondolom holsteini /C-betûbõl/.., az Ahorn-ból pedig kettõ van, vigyázzunk, az egyik holsteini, Alme után /ez az Ahorn Z/, a másik holland, Nimmerdor után.)

Edited by Franke, 2007 november 28. - 10:57.


#57 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 11:04

Franke, Te ezeket fejbõl vágod így? :) Ez hihetetlen. :huh: :yeah:

#58 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 11:23

tenyésztés alapja, h tudd a származást... franki mindent bele:) :yeah:

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#59 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 11:33

Egy idõ után megragadnak az ember fejében az ilyen alap-dolgok. :D

#60 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 13:15

Akkor holsteini lesz. :gm: Tényleg van akinek alap dolog, kb egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány ilyen embert ismerek :D

#61 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 28. - 18:44

franke, mercy...ki a másik 3? :dev:

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#62 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 29. - 8:20

Az egyik biztosan Soós doki (a Hortobágyi állatorvos), a másik sztem az öreg Herczog, és még Gazsi bácsi(azaz Gáspár Gyula, Agropoint Kft.). Õk nagyon benne vannak.

#63 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 29. - 13:02

Konkrétan Herczog Emil bácsira és Zsoltra gondoltam :D :yeah: . Ha már kérdeztél tõlük valaha valamit származásssal kapcsolatban akkor tudod mire gondolok ;)

#64 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 29. - 14:00

Nem kérdeztem még, de majd ha lesz valami olyan, akkor megkérdezem. :)

#65 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 29. - 20:33

jah, herczogék vágják:)...h. walter se rossz:)...most gondolkodom, ki még ilyen überszármazástudós....

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#66 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 8:07

Így van! Ráadásul õk mindannyian "fõállásban" mûvelik, én csak mûkedvelõ vagyok mellettük.

#67 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:16

Nekünk te vagy az elérhetõ, meg is választunk a paciponthu származásgurujának és mostantól hozzádfordulunk felmerülõ kérdéseinkkel (én már eddig is :D ) A Caos származását nem tudja valaki?

#68 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:17

Cantus x Lagos x Raimond :P

#69 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:21

Ez az ami Mo.n fedezett?

#70 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:22

Igen. (Van másik is? :eek: ) De ez holsteini. Ez meg a holland topic. De kit érdekel. :D

#71 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:24

Jé, tényleg. A Concept-Exorbitant-Ahorn rejtély óta itt ragadtunk :gm: . Akkor inkább Architectrõl kérdezek :D

#72 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:27

Van 1 képem róla, ha érdekel. (Amúgy egy Ramiro mén volt, nem igazán jelentõs... :dev: :D )

#73 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:32

Eeeeeeeeeegen????!! Érdekes, amikor egy általam hozzáértõnek tartott személynek említettem, az feltûnõen kihangsúlyozta, hogy milyen érdekes, hogy ugyanolyan magas számban vannak utána nagydíjas ugró, mint díjlovak.. Még egy ilyen sokoldalú mént... És hogy még milyen gyönyörû lánya ropogtatja nálunk a zabot. :D Tiszta jelentéktelen, mi??? na, kérem a képet :cool:

#74 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:37

akkor biztos hazudnak a hollandok a neten, hogy alig 100 fölötti az ugróindexe... :D

azonnal linkelem, csak elõtte ikep, stb, tudod... :rolleyes:

Tessék

#75 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:41

Valamelyikõtök nem tudná hogy hogyan lehetne kideríteni egy Korien nevû holland kanca hollétét??? Lótuszvirág egyetlen élõ nõvérének tippelem...
Van egy származásos oldal, ott megtaláltam Dorien-t, õ a mama, Horien lett az én Lótuszvirágom, ABC szerint meg utána lehet keresni a többi csikójának. Egy Korien-t találtam, de hogy merre lehet :confused:
Már nem is találom ezt a származásos oldalt... Ha beírnám a kanca származását valaki tudna segíteni?



Tessék

Ó, mint egy festett kép... Köszönöm :ang:
Franke, fogd meg az íróasztalod szélét!!!!!
De szép ez a ló! ->ezt most muszáj volt :)

#76 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:45

Ezért fizetsz egy 100 ft-os sört Pesten. :D A Doriennek ki az apja, anyja?

#77 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:51

Hozom, írom. Ok, féldeci sör rendel :D Nos, Dorien apja Blanc Rivage xx (ez Riverman xx x Tour Blanche xx) az anyja pedig Nicole, aki Indiaan x Ezinia Most hirtelen csak a magyar származási lapja lett meg, az eredeti az több soros, bár ennyi alapján is meg lehet tatlálni, ha meg lehet

#78 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 11:59

Dorien KWPN 85.4097 ster 1985 chestnut 1.69m (ster kanca, az nem rossz....) Egy csikóját írja: KORIEN KWPN 92.9732 mare 1992 chestnut 1.67m de ennek az apja nem Architect, hanem DAGERAAD (egy Ramiro x Nimmerdor mén) Magát a családot végignézve csak díjlovakat említ egyébként..

Edited by Franke, 2007 november 30. - 12:01.


#79 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 12:17

Aha, akkor valószínûleg Architect volt a nagy a családban :D Ez a Korien vajon hol lehet most? Tenyésztõ bácsi sajnos csak annyit tudott mondani, hogy Dorien már a felhõkön túlról nézi a tündérszép kiscsikóit és nála már nincs csikója, nem is tudja merre vannak... Akkor lehet, hogy Lóti volt a család fekete báránya, aki csak azértis ugrani akart, mint a Ramiro nagypapa :D

#80 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 30. - 12:26

Ramiro-kkal elõfordul, hogy tudnak. :)