Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Féreghajtás


  • Please log in to reply
261 válasz a témához

#81 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 19:18

Szia Canonbal!A féreghajtás "projekt" mindenkinek a saját lelkiismeretére van bízva,de úgy gondolom,hogy a szereket(fõleg a hatóanyagokat)nem árt cserélgetni.Saját szakmámból (növényvédelem) következtetem mindezt.A dokim azt javasolta,hogy mivel a féreghajtók 3 hónapig hatnak,így évente 4szer kellene kapnia egy lónak.A féreghajtó milyenségét nagyban meghatározza az ember anyagi helyzete-sajnos.Így szintén a dokim javaslatára mondom,hogy évente 2-szer érdemes erõsebb(és sokszor ez drágább is)szert alkalmazni,2szer pedig gyengébbet,de persze egyetértek az elõttem szólókkal,akik azt mondják,hogy nem az ár határozza meg a hatékonyságot.Bár azért meggondolandó!Az egyhelyen tartott lovakat egyszerre célszerû kezelni és a trágyát a féregirtás utáni néhány napban mindenhol össze kell szedni.Persze utóbbit szerintem talán csak azok csinálják,akik otthon tartják lovaikat,vagy csak 4-5 lovat tartanak(legalábbis nekem ez a tapasztalatom)Mégegy kis adalék: tavasszal,legeltetés elõtt nagyon fontos a féreghajtás.Vemhesség és vágólovak esetében az említettek természetesen módosulnak!(egyébként ami engem illet évente 3-szor féregtelenítem a lovamat)

#82 ildax

ildax

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 13:57

Sziasztok!olvastam a beszélgetéseiteket, én is gondban vagyok ezügyben. Úgy láttam többnyire az Albendanint használjátok, vagy javasoljátok. Gondoltam utánanézek a neten. Valóban nem volt különös róla, csak az Anivet honlapján találtam, ott viszont voltak más készítmények is, köztük az is amit eddig vettem. Ha bátran ajánljátok, természetesen hiszek nektek, de volna egy kérdésem. Hol érdemes rendelni, hogy az említett fantasztikus áron juthassak hozzá?Miközben írtam, gondoltam egyet és felhívtam az Anivet patikáját. Megkérdeztem több terméket (Equalan, Palogel, Panacur, Promectin, Albendanin).Nos, a Palogel megszûnt, Panacur 1876 Ft, Albendanin (kb 20 lónak, 1kg-os minimum kiszerelés) 3415 Ft. Azt mondta a patikus, hogy ezek gyengébb, inkább belsõ élõsködõkre jók.A Promectin 2484 Ft, az Equalan 2990 Ft. Ezekre azt mondta, hogy a legjobbak, mert külsõ-belsõ élõsködõkre is jó szerek. Persze hozzátette, hogy mindegyiknek más a hatóanyaga, ezért nem lehet igazán kiszerelés alapján hasonlítgatni õket.Na mit gondoltok? Én már nem tudom melyik lenne jobb. :confused:

#83 Kittu

Kittu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 420 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 15:13

Sziasztok!Egy kérdésem lenne, hogy szerintetek féreghajtótól (szájba adták) kólikázhat-e a ló? Sajna az istállóban az egyik pacinak állítólag húgycsõ-kólikája van, de semmi változás nem történt az etetésében, ezért erre gyanakszunk. :( Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalatotokra. Elõre is köszi

#84 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 7:47

Ildax, ha jobban végigolvasod a topikot mégegyszer, látni fogod hogy a féreghajtó kiválasztásával kapcsolatban NEM a "mit ajánlanak a többiek" vagy a "mi a divatos" a döntõ. (hanem: milyen férgekkel fertõzött a ló, mikor volt utoljára féreghajtva, milyen szereket használtak nála korábban, az istállótársakat mikor&mivel szándékoznak kezelni...) Kittu; a húgycsõ-kólikának legfeljebb egészen távoli köze lehet takarmányozáshoz, féreghajtóhoz, ilyesmihez. Húgykövességgel vagy húgyúti gyulladással már annál inkább összefügg. Egyébként (magánvélemény) ha iszonyatos mennyiségû féreg van a ló beleiben, akkor elõfordulhat a féreghajtás utáni kólikázás. De a húgycsõ-kólikához ennek semmi köze.

#85 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 10:47

Sziasztok! Ha bátran ajánljátok, természetesen hiszek nektek, de volna egy kérdésem. Hol érdemes rendelni, hogy az említett fantasztikus áron juthassak hozzá?Megkérdezem a dokimat. De az 1 kg-os 3415-ért nem rossz ár, számolj csak! Miközben írtam, gondoltam egyet és felhívtam az Anivet patikáját. Megkérdeztem több terméket (Equalan, Palogel, Panacur, Promectin, Albendanin).Nos, a Palogel megszûnt, Panacur 1876 Ft, Albendanin (kb 20 lónak, 1kg-os minimum kiszerelés) 3415 Ft. Azt mondta a patikus, hogy ezek gyengébb, inkább belsõ élõsködõkre jók.Ha én patikus lennék, az olcsóbbakra én is ezt mondanám... :rolleyes: (Aztán a teljes igazságot csak az á.orvosok tudják. Bár - ha olvastad az eddigieket - kiderült, hogy az Albendanin egy széles spektrumú, jó féreghajtó.)Na mit gondoltok? Én már nem tudom melyik lenne jobb. :confused:

Hozzászólás megtekintése

Szerintem vedd fel a kapcsolatot Kamillával, hisz neki most egy ménesrevalója van az Albendaninból... :D Csak aztán a szétmérésnél óvatosak legyetek, itt grammokról van szó!

#86 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 12:34

Mi most poroztunk, de legközelebb mást választok. Arról is beszéltünk, hogy néha váltani kell és nemcsak egyoldalúan mindíg azt adni. Legközelebb megcsináltatom a széklet (parazitológiai) vizsgálatot is, ennyit bõven megér!Természetesen ha kérsz, szívesen küldök a pacidnak.

#87 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 12:36

Lehet, hogy ez most hülyén hangzik, de hogy lehet egy féreghajtó külsõ élõsködõkre is jó?Olyanról tudok, hogy a bolha beviheti a féregpetét, de ezt a másik felállást nem igazán értem. :confused:

#88 ildax

ildax

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 14:09

Végül is az Equalan mellett döntöttem, de aztért köszi Kamilla!

#89 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 14:21

Az én pacim is azt kapta. Az állatorvosom azt ajánlott, hogy az a lehetõ legtöbb féregre és élõsködõre jó és annyira nem is drága, jó középkategóriás.A csikója is ezt kapta, de úgy néz ki, nem voltak férgesek, rendszeresen voltak kezelve.

Edited by vrony, 2005 november 10. - 14:22.


#90 Kittu

Kittu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 420 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 10:52

Õz! köszi a választ! Ma délután tudok kimenni a pacihoz, remélem jobban van, mert mikor utoljára hallottam felõle semmi változás nem történt. talán már többet tudnak . . .

#91 Kittu

Kittu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 420 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 10:57

Sziasztok! A paci meggyógyult! Nem tudni mitõl kólikázott, de közben kiderült, hogy tényleg nem a féreghajtástól volt.

#92 Pirkadat

Pirkadat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 182 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 12. - 20:01

Én nem tudom mennyire csinálom jól, de a lovaim 3 havonta kapnak féreghajtót és cserélgetem a hatóanyagokat.Próbáltam a Panacurt de nálam nem vált be, azóta felváltva Promectin Plus-t és Equalan- t kapnak. A port sehogy nem tudom beléjük varázsolni, de a pasztákat simán eszik. Kíváncsi lennék, hogy hallottatok illetve használtatok-e már Equivest gélt(nem tudom jól írtam-e).Nem tudom többet tud-e az Equalannál, csak kétes info-im vannak.

#93 Equus

Equus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 23. - 17:52

Pirkadat,nem akarok kötözködni,de mivel ismersz,így megteszem :D Szal gondolom Equest-et szerettél volna írni.Nekem 6 éve a dokim ezt és az Equalant javasolta,mint az akkori legszélesebb spektrumú szereket.Azóta az Equalanról jobbára csak rosszakat hallottam.Állítólag nagyon megterheli a májat(jobban,mint más szer).Pár hónapja,mikor beszéltem a dokimmal nekem a Promectint javasolta (ezt váltásba panacur porral adom Vilimnek)Ha már végképp "E" betûset szeretnél adni a "gebéidnek" :gm: akkor Equest.De ahogy Õz mondja a kaki vizsgálat alapján érdemes hatóanyagot,majd szert választani(lásd a szakmánk-amire ugyan már hivatkoztam,de ismétlés a tudás anyja :)

#94 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 2. - 17:41

Tök buli, õsszel még aszonták, hogy beszüntették a forgalmazását :mad: :(

#95 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 2. - 19:18

Te hol hallottad ezt? Csikasz, köszi a "közhírt", de ezen már

Az én dokim megvette már az Albendanint, pontosan annyi volt egy 600 kilós ló adagja, amennyit írtam.  És ez kifejezetten lovaknak is van. Szerintem nem szabad olyat adni lónak, ami egyébként disznónak gyártottak. Az Albendanin viszonylag széles spektrumu, és mindenképpen minimum tavasszal-õsszel ajánlatos elvégezni egy kúrát.A doktornõ itt lejjebb belinkelte az Albendanin hatóanyagait, szerintem ez minimum középkategória - ami az erõsséget illeti. És nem mindig a drága a jó! ;) Nekem biztosan megfelel, mert az én lovaim nincsenek állásban, félrideg tartásban vannak, és naponta 3-4x van szedve a karámban/legelõn a trágya. Kövérek is, nem hiszem, hogy olyan nagyágyú kéne nekik... :D

Hozzászólás megtekintése

túl vagyunk...:) (Tavaly szeptemberben, emlékszel? :D )Azonban én csak félévente féreghajtok. Ez akkor kevés, ugye?

#96 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 8. - 12:30

idegen helyre szállítás elõtt hány nappal illik féregteleníteni? És amiket az új helyen felszippant? Azokkal szemben akkor immunis 3 hónapig?

#97 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 8. - 12:34

idegen helyre szállítás elõtt hány nappal illik féregteleníteni? És amiket az új helyen felszippant? Azokkal szemben akkor immunis 3 hónapig?

Hozzászólás megtekintése

Nem. Ezért szokták a teljes istállót egyszerre lenyomni.Idegen helyre elõtt az idegen helyet véded, a vissza elõttivel meg a hóm nyugalmát.

#98 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 17:09

Sziasztok!Én tavasszal a Equalanre, õsszel pedig a Promectin-re esküszöm. Az Equalan a szemem láttára nyírta ki a kullancsot a lóból. Ezért adjuk ezt legelõre hajtás elõtt. Port nem alkalmazunk már vagy 4 éve. Nem használt, ráadásul kinlódás beadni a lónak. A csikók ugyan elég gyakran visszafertõzõdnek, nekik lehet akár havonta is adni. Nem beszélve arról, hogy a legtöbb szer vemhes kancának nem adható. Én úgy tudom, hogy a féreghajtó szerek nem nyújtott hatásúak, ezért lehet mondjuk a csikókat is havonta féreghajtózni. És az se mindegy, hogy a lárvákat is írtja-e vagy csak a kifejlett férget. Illetve, hogy csak kihajtja vagy meg is öli.

#99 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 10. - 22:02

Hogy mennyi idõnként kell (kéne) féregteleníteni, az attól is függ, hogy mekkora a lómozgás az adott helyen. Ágimaméknál, ahova idegen ló nem nagyon jár, (szerintem) elég félévente féregteleníteni.

#100 Fibi

Fibi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 26. - 18:26

Sziasztok!Tudtok nekem ajánlani férgtelenitõt??6 lónak kellene, oda tudnátok irni az adagolást is??Elöre is köszi!!

#101 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 28. - 15:22

Vizsgáltass be egy kis trágyamintát, és annak az eredménye szerint írass fel féreghajtót az állatorvossal!

#102 Fibi

Fibi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 28. - 19:42

Rendi!!Errõl a Albedamin granulátum-ról mit tudtsz?? Amit a kamilla irt róla elég jól hangzik, föleg ha 1kg. 3ezer valamenyi is egy ménesnek is elég!!! Szerinted??

#103 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 28. - 19:48

Ez a valamilyen por Ivermectin származék?Bocs, granulátum. :)

Edited by Langibaba, 2006 március 28. - 19:49.


#104 Fibi

Fibi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 28. - 20:09

köszike a választ!!!!! :D

#105 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 29. - 17:22

Hány lovatok van? Ne akarj a féreghajtón spórolni, mert nagyon pórul járhattok... (Pusztult már el ló féregtõl nem egy :()

#106 Fibi

Fibi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 30. - 19:40

Szia Filly!6 lovunk van!! Azért gondoltam arra a féreghajtóra amit a Kamilla irt, mert nem drága, 20 lonak elég és ha nem is a legjobb 2x elég nekik, fél évig ha 3havonta kapnak!!!

#107 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 12:31

Drága kicsi csillag, kérdezz már meg egy állatorvost arról, hogy negyedévente más-más hatóanyagú féreghajtóval illik kihajtani azokat a büdös dögöket, mert különben sz@rt se ér!!! :mad:

#108 Köki

Köki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 291 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 13:08

Filly tudod az a baj, hogy az állatorvos nem kérdezi- Na akkor mit is adtunk nekik múltkor? -Pedig nekik kellene kérdezni, és akkor a lótartó, ha még nem hallott errõl, rájönne, hogy mindig másik hatóanyagú, vagy összetételû kell. Sokan nem tudják...Sajnos.

Edited by Köki, 2006 március 31. - 13:09.


#109 Fibi

Fibi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 13:56

Filly, értem h mindig mással kell, de akkor is elég lesz kétszer!!!Tudom most nagyon sutának látszom , de nem vagyok ebbe az egészben jártas,és logikusan probáltam meg gondolkodni!!Ne hari ha ilyan buta vagyok!!!

#110 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 15:08

Én nem hari, csak majd a lovaitoknak lesz rossz... Meg ha már itt tartunk, esetleg egy-két lovas témájú, lótartásról szóló könyvet is el lehetne olvasni, amikben az alapok azért benne vannak, mert szerintem egy állatorvos sincs arra felkészülve, hogy a legalapvetõbb dolgokat is neki kell elmondani, másrészt viszont ahhoz is hozzá vannak szokva, hogy a féreghajtást a lótulaj sk lerendezi (bár pont ezért találták ki, hogy féreghajtót csak állatorvosi vényre lehet venni).

#111 Langibaba

Langibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 797 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 15:10

Nekünk 13 lovunk van és õsszel a Promectinnel, tavasszal az Eqalannal féreghajtózunk. Ki lehet számolni az mennyi. De nem ezen fogok spórolni, hisz a csikónk hiába kapta meg a féreghajtót kólikája lett (a féregtõl) És majdnem az életébe került. Hiába figyelünk oda, ez benne van, hogy visszafertõzõdik a csikó. De bele se merek gondolni mi lett volna, ha az alapján választom a féreghajtót, hogy melyik a legolcsóbb.

#112 Fibi

Fibi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 15:13

Jó van na igazatok van!!!!!!! Inkább vissza húzodom!!! :(

#113 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 31. - 15:17

Visszahúzódni azért nem kell, csak elõbb egy kicsit tájékozódj, mielõtt kérdezel! Ezt a témát is kiveséztük már vagy párszor, nekünk is elég unalmas pár havonta ugyanazt leírni, amikor a fórumban megvannak az elõzmények ;) :kocc:

#114 Fibi

Fibi

    Csikó

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2006 május 10. - 11:03

Sziasztok!! Tegnap vettem féregtelenitöt, azt az A betüset ami por állagu, csak amit én vettem szirup formája!! ugye jol értelmezem az adagolást, hogy 1ml/ 10ttkg akkor az egy 500kg-s lora 50ml???

#115 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 15. - 14:20

Megtaláltam az ideális féreghajtó lóba juttatásának útját: el kell kicsit kapatni a lovat a kézbõl etetéssel :D Pár napja féreghajtottunk, és a pasztát próbáltam Viking fejébe belenyomni. Egyedül voltam, így ezért se, meg nyilván az erõszak miatt se, de nem ment. Aztán kinyomtam a pasztát a tenyerembe, és onnan megette. Az összeset. Ez hülye :D

#116 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 15. - 14:30

Nem hülye, csak ízlett neki. :)

#117 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 15. - 14:35

Mondom én, hogy hülye :D AMúgy nem hiszem, hogy nagyon ízlett volna, nem ízesített féreghajtó volt (már olyan is van). Egyszerûen csak kicsit el van kapatva a tenyérbõl etetéssel: tudja, hogy ha valami van a kezemben, az nasi :D Amúgy a végét, az utolsó 1-2 nyomást (:) ) már nem akarta megenni, de azt áztatott korpába csomagoltam, és úgy ette meg.

#118 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 2. - 10:44

Most egy egészen banálisnak tûnõ kérdés következik a részemrõl: hol tudok féreghajtót beszerezni anélkül, h csak emiatt ki kellene rendelnem a dokit a lovamhoz? :confused: Gondolom egy mezei állatpatika nem nyerõ, m ott csak kisállatoknak való, olyan kiszerelésû cuccok vannak.

#119 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 2. - 11:35

Tévedsz! Egy normális állatpatikában lehet kapni nagyállatok részére is különféle dolgokat.

#120 Honey

Honey

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.324 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 2. - 11:46

És hol találok Pesten ilyen normális állatpatikát?