Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hannoveri


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
831 válasz a témához

#81 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 11. - 23:13

Április 10-én este 22.24 perckor megszületett Zafírom kislánya, Runaway. Papája Ravallo (hannoveri). Nagy, erõs, sokjegyes ( 3 láb kesely, hóka), pej kanca. :ang: Ott voltam a születése elsõ pillanatától kezdve - a kezeim között jött a világa ez a Gyönyörûség. Most jöttem világra. :) A mami nyalogat. :ang: Mit kell csinálni ezekkel a hosszú izékkel? :D Szép vagyok, mi? :) Hmmm... fincsi! A mami helyett most valami kétlábú melegít... Ki lehet?.. ;) A fejlõdésérõl majd folyamatosan beszámolok. Ha esetleg valaki találkozna Ravallo- csikóval, ne habozzon fényképezõt ragadni! ;)

#82 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 12. - 6:22

De nagyon nagyon éééédes!!!! Ezer gratula hozzá! Csodaszép kislány. Annál, nincs is szebb élmény mikor az ember ottlehet egy ilyen csöppség érkezésekor... :)

#83 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 12. - 7:08

szép csikó, jó csikó, igényes gazda. :)

#84 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 12. - 8:44

:ang: Nagyon köszönjük! :) Itt van néhány kép a mai elsõ sétájáról a picinek. ( 2 napos ) :) Runny :ang:

Edited by roni, 2007 április 12. - 22:28.


#85 Maryanne

Maryanne

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 30. - 16:57

Sziasztok!
Nóri vagyok(még új). És imádom a hannoveri lovakat. És itt van egy oldal ahol vannak hannoveri lovak:
http://brookhousestu.../_le/hengst.php

#86 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 4. - 11:37

Vannak itt is, igaz, de sztem a legtöbb itt: www.hannoveraner.com :)

#87 DressageGirl

DressageGirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 36 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 25. - 14:13

Sziasztok! Én imádoma Hannoveriket Díjlovaglásban versenyzek Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot :)

#88 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 szeptember 30. - 13:14

Sziasztok!

Énisénisénis! :gm:
Nemrégen boldog tulajdonosa is lettem egy Hannoveri 6 éves, Dárda apaságú kancának. Anyja pedig Mátka. :)
Véleményt kérek róla!

Elõröl...

Üget
Üget2

Vágta

Hordócskám



Üdv,

Petra

#89 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 10:33

Kedves Merénylő! Csodaszéép az új lovad!!! Komolyan!!! Képzeld a mamája a mátka az énpacim volt és nekem is van egy csikója itthoon nálam. Mátka már nincs nálam de az uj gazdija is fentvan a fórumon Nyanya néven :D Ha érdekel a Mátkáról valami kérdezz nyugodtan :) egyébként tündéri gyönyörű kanca. Vannak képeim róla és Nyanyának is vannak :yeah: és a féltesójáról is vannak képek :ang: mégegyszer ezer gartula a kancához :D Ui: Franke ösztékélt hogy figyeljek csak a Hanno topicra :D köszi Franke

Edited by aryka, 2007 október 1. - 13:57.


#90 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 10:57

NNNNNAA, hát micsoda "véletlenek" vannak!! :D

#91 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 1. - 13:50

Szia Mindenki!!! Nyanya vagyok, és én volnék a (remélem nagyon jó gazdija), Mátkának, akirõl Aryka már beszélt! Csak megerõsíteni tudom az általa mondottakat, anyaló gyönyörûséges, imádom, és most épp a western stílussal barátkozunk. Merénylõ! Csodaszépséges a lovad, igazából nem is találok rá szavakat, viszont egyre jobban érlelõdik bennem az elhatározás, hogy majd egyszer kéne nekem is Mátkától csikó, mert eddig csupa jót hallottam a gyermekeirõl, és ha meglátom õket, akkor csak csendesen ámulok :yeah: Egy kicsit írhatnál róla, milyen a természete, mit csináltok vele, honnan került hozzád, meg ilyenek. Üdv!!! Nyanya, a nagymama :D ;)

#92 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 3. - 20:12

Kedves Nagymama!

Sudár ...
Tavaly tavasszal, 5 évesen kezdtem el vele foglalkozni. Eléggé ramatyul nézett ki amikor odakerült. Le volt fogyva, az egyik csípõje megvolt ereszkedve (vagyis nem volt egyforma) sötöbö. Aztán mikor felszedett pár kilót, akkor elkezdtem ráülni és egész nyáron foglalkoztam vele. Egy agusztusi délelõtt gyerekeket is vállaltam (pontosan egy 30 fõs max. 10éves gyerekcsoportot), mert úgy éreztem, h ennyire már ismerem, h lovagoltassak rajta. És lássanak csodát, egy :ang: volt! Vigyázott a gyerekekre, 1 db rossz mozdulata nem volt.
Aztán szeptember-októbert kihagytam. Majd novemberben (errõl már Kisbambee is tud mesélni) újra ráültem, h miújság vele lovaglás terén és kb. 3 hetet lovagoltam, nem teljesen folyamatosan...
Azóta senki, de senki nem ült rajta és hát csak maximum a "vevõk". (de azok is inkább gondolatban... :gm: )
Aztán majdnem 1 év után hallottam, h mennyibe fájna ( mert hamarosan felszámolják azt a lovardát) és elnéztem felé és megvettük!
Amúgy amint már írtam, h Dárda apaságú és Mátka anyaságú.
Dárda származása és egy kép róla :

Dárda – 1993. hannoveri,
Apja: Drosselklang II - Don Carlos Dominik – Fasanenmoos - Forstlady Frustra II – Frostluft
Anyja : Lady- Lanthan -Lombard – Sturmdirndl- Anaconda- Akzent I – Cera



Mátkáról kérhetek származást?:) Ha nem pofátlanság!? :rolleyes:

Amúgy Sudár egy végtelenül kedves és jóindulató kanca. Tényleg egy rossz gondolata vagy hátsó szándéka sincs! Imádom. De nagyon kötõdik a többi kancához... Igazi vezéregyéniség. Régen a herélteket is szónélkül lerendezte! Amúgy eléggé "csõdörösen" viselkedik, mert amint mondtam, elég erõsen kötõdik a többi lóhoz. De hát jóformán csak azokkal volt kapcsolatban az elmúlt években szegénykém, rajtam kívül! :)
Mire vagytok még kíváncsiak?

Itt van pár (2.x-ra ültem rajta annyi kihagyás után) telóval készített kép róla, nyereg alatt... :


Séta :)
Ügetgélünk
Vágta
Vágta megint

#93 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 8:13

Kedves Merénylõ!

Bár én nem a nyanya vagyok :D dehát énis elég jólismerem mátka kisasszonyt :P íme a származása... http://www.allbreedpedigree.com/matka7 ezt anno még én tettem fel ide :ang: :)

Nagyon tetszik a Sudár és egyet kell értsek Nyanyával nagyon szép csikói vannak a mátkának, 2 azthiszem jelenleg is versenyzik dijugratásban... és remélem jövöre már az én csikómmal is tudunk lassan menni :)

És mutatok féltesójáról képeket annyi hogy az én csikómnak a Jackson az apja..és nem a Dárda...

Õ Mókás
ugyancsak :)
és itt egy szabadonugrós kép róla

Edited by aryka, 2007 október 4. - 8:24.


#94 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 9:23

Itt pedig meg lehet nézni a Dárda apját (Drosselklang II), többek között:
http://www.horse-gat.../index_tab.html

Itt pedig van 700 fotó, csak hannoveri ménekrõl, közte a Drosselklang II is:
http://www.horse-gat...ste/storys/700/

#95 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 13:12

Elõször is köszönöm aryka a származási lapot, én nem tudtam volna ilyen gyorsan prezentálni :yeah: Másodszor pedig tennék fel egy képet Mátka-anyuról, majd lesz több is, de csak az otthoni gépemen, így arra kicsit várni kell még... ;) Hát erre is, mert nem tudom belinkelni :mad: Na majd este... Kedves Unokám Édesanyja!!! ;) :D Õ nem annyira "hengeres testalkatú", mint leánykája, de nekem így is gyönyörû. :yeah: :yeah: :yeah: A kedvességét, jóindulatát az anyukájától örökölhette Sudár, de az uralkodó természetét is, mert az újonnan jött heréltünket terrorizálja szépen "csendesen" :rolleyes: Mátka is egy tündér, de nem hiányzik belõle az a bizonyos plussz, az a tûz, amitõl nem kell a hátán elaludni ;) De egy csepp gonoszság, vagy rosszindulat nélkül. És azt is imádom benne, hogy vadidegen, elõször látott lovakkal olyan barátságosan, kezdeményezõn lép fel, minden heréltbe azonnal szerelmes lesz :D

Edited by Nyanya, 2007 október 4. - 13:18.


#96 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 13:25

Nyanya engedélyeddel :) Merénylõnek ajánlva... :ang:

Nyanya és Mátka

#97 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 13:32

Láthatóan tetszik a Mátkának ez a kobboj-szerep. :yeah: :D

#98 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 14:08

Köszi aryka, asszem sikerült nekem is :D

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Cobbojló lett a lelkem, de nem bánja. :yeah:

Edited by Nyanya, 2007 október 4. - 14:12.


#99 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 14:09

Szupppppi :kir: Nagyon jóóók vagytok!!!! Teccik a kép helyesbíttek tetszenek a képek!!! nagyob bejön a hármas kombináció is sárga, fekete , fehér, azaza mátka, negi és orbit :D Imádom :D

Edited by aryka, 2007 október 4. - 15:46.


#100 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 14:13

Szupppppi :kir: Nagyon jóóók vagytok!!!! Teccik a kép


Van ám még, ez csak próbálkozás, otthonról felteszek még egy párat ;) Persze csak akkor, ha érdekel titeket :rolleyes:

#101 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 14:45

A kockás ing a legjobb, már csak egy kis jó déli country music hiányzik aláfestésnek! :yeah:

#102 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 15:48

Nanáá, hogy érdekel, fel azokkal a képekkel!!! :gm: :D :ang: Franke, Nyanyáék csak olyan bulikba járnak, szóval minden formájában mûvelik ezt az életformát :yeah: :kir:

#103 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 8:08

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Íme a beígért képek, mindegyiken Mátka anyu látható, van amelyiken még angolosan :D , de az már rég volt :rolleyes:
Nem igazán vannak róla jó képeim, mert inkább a barátnõm fotózgat, de majd én is nekiállok.

Franke!
A western nálam szerelem, amihez hozzá tartozik a jó kis déli country music :yeah: :yeah: :yeah: , valamint a kockás ing is! A lovaglásban csak mûkedvelõ wescós vagyok, tehát a lovam nem westernben van kiképezve, de gyakorolgatjuk már a hosszú száras munkát (ami nálam azt jelenti, hogy hosszú száron megyünk terepen ;) ) Ez Mátkánál nem is olyan egyszerû, mert eléggé menõs a drágám, de már néha tök jól veszi a lapot!
És ha tudok eljárok minden country-rendezvényre a környéken, legyen az Don Attiláék fellépése, vagy csak egy egyszerû line dance est.

Üdv: Nyanya :kocc:

#104 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 16:17

Ó, hát gyönyörû az anyuka! Én is igyekszek mindent megtenni mint "POTANYA"! :D Amúgy Sudár a hájtól ilyen hengeres alakú... :gm: Nekem egy kis tüzesség van benne, de nem az a rosszindulatú tényleg, meg hogyha új lovat lát, akkor Õ is nagyon érdeklõdõ, de semmiképpen sem basáskodó típus. Szereti a társaságot. Holnap csinálunk képeket róla, a kicsi Szerelmemról a zúj' cuccaiban! :yeah: Üdv, Petra

#105 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 6. - 13:23

Új képek... :gm:

Ügetés
Üget2
Vágta
Cavaletti vágtába, kicsit másképpen... :D
2. ugrásunk
Arabom :D


Petra

#106 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 7. - 14:02

Iggen Nyanya, gyönyörû a mátka, de mátka leányzója Sudár is nagyon ottvan a toppon! :yeah: Remélem Merénylõ hozol majd még képeket! Nagyon tetszenek!!! :ang:

#107 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 7. - 14:04

Áhhá... Mindjárt ittvan a héten a 3. adag kép... :gm:

#108 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 7. - 14:46

Nézzedmá' egy rúd!
Gyerünk, gyerünk...
még mindíg megyünk:)
...
Egy pitbull?
vágta

Elsõ ugrás
Harc 1 (nagyon félelmetes rúd, meg ami alatta van...)
Harc 2
Félsiker:)
Mégilyet... :D

Repülünk


Nah hát mára ennyi... Legközelebb nemtudom, h mikor lesznek képek. Majd mikor már lefogyott... :D :gm:

Amúgy a kis ijedtség meg ellenkezések után, amirõl már nemkészült kép, h már sétálni is áttudott rajta meg ügetni, jah és a harc elõtt még át is ugrotta ! ;)
Amúgy egy tündér volt ma is! :yeah:

#109 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 8. - 7:51

Franke!
A western nálam szerelem, amihez hozzá tartozik a jó kis déli country music :yeah: :yeah: :yeah: , valamint a kockás ing is!


Akkor beletrafáltam?! :D
De NAGYON HELYES!! :kocc:
Mert én is déli-zene párti vagyok, csak 1 kicsit a rockosabbat szeretem. De ebbe a "szerelembe" belefér a country is, a blues is, végülis egy tõrõl fakadnak...
Remélem elég Off voltam. :kir:

#110 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 8. - 8:49

Akkor beletrafáltam?! :D
De NAGYON HELYES!! :kocc:
Mert én is déli-zene párti vagyok, csak 1 kicsit a rockosabbat szeretem. De ebbe a "szerelembe" belefér a country is, a blues is, végülis egy tõrõl fakadnak...
Remélem elég Off voltam. :kir:


Még egy kis Off...
Szintén zenész :D Illetve zeneileg hasonló ízléssel vagyok megáldva, countryban nem azt a melankólikus típust kedvelem, ami állítólag az eredeti, hanem a "bulizósabb", line dance-elhetõ változatot :yeah:
És hogy ne legyek annyira Off, arra még lovagolni is lehet, ha kellõ ritmusérzékkel rendelkezik a paripám :D

#111 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 8. - 8:53

:D Hehe... Azért én mindent meghallgatok ami a fülemnek "ingere"... :gm:

#112 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 10:40

Nézzedmá' egy rúd!
Gyerünk, gyerünk...
még mindíg megyünk:)
...
Egy pitbull?
vágta

Elsõ ugrás
Harc 1 (nagyon félelmetes rúd, meg ami alatta van...)
Harc 2
Félsiker:)
Mégilyet... :D

Repülünk
Nah hát mára ennyi... Legközelebb nemtudom, h mikor lesznek képek. Majd mikor már lefogyott... :D :gm:

Amúgy a kis ijedtség meg ellenkezések után, amirõl már nemkészült kép, h már sétálni is áttudott rajta meg ügetni, jah és a harc elõtt még át is ugrotta ! ;)
Amúgy egy tündér volt ma is! :yeah:



Mind mind nagyon tetszik, azis ahogy ugrik azis ahogy ellenkezik, sztem remek pacira találtál Sudár személyében!!! És tervben van vele valami versenyzés ilyesmi? :ang:

#113 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 10:48

Persze. Idõvel, ha már lefogyott és kondija lesz, szép lassan elkezdünk készülni. Ezt a telet erre fogjuk rászánni! 2009 tavaszán pedig befedeztetjük majd vmi szép Hannoveri ménnel, vagy ha nem is Hannoveri, de szép lesz és ígéretes csikó! ;) Addig még menni fog tenyésszemlére is valamikor. :) Nyereghelyen van sütve (ugye Franke ? :gm: ). Meglátjuk szépen idõvel!

#114 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 10:52

Jajj akkor rátapintottam a versenyzéses dologra :kir: szuppi! dejóó és még csikaja is lesz :) Bár biztos sokat kell dolgoznod vele, mind egyébként sztem minden lóval :D de megfogja érni a belefektetett munka!!! :ang:

#115 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 10:54

Nekema homlokszíj teccik a legjobban, ami megakadájozzza, hopgy a ló szemibe csurogjon azizzaccság, minden pénct megér 1 ilyen! :dev: :D :D

#116 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 10:54

Már most egy rajtengedélyvizsgát, vagy egy díjlovas (persze csak A kat.) versenyt bevállalnék vele. Gyönyörûen száron megy, tudja az állításokat, elengedett, összeszedettség is megy már neki, a vágta munkája is jó. Egy rossz szavam sincs most rá! :ang:

#117 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 10:59

Majd lesz a bírókra! :gm:

#118 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 11:01

Franke :D ezt a hozzáálást, uugy bíírlak :kir: :gm: :ang:

#119 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 11:10

Nekema homlokszíj teccik a legjobban, ami megakadájozzza, hopgy a ló szemibe csurogjon azizzaccság, minden pénct megér 1 ilyen! :dev: :D :D


Mééé???
A lúnak is a szemébe csurog az izzaccság? Az ényimének a homloka nem szok izzadni :D :dev: :rolleyes:
A bírók meg monggyanak le :yeah:

Komolyra fordítvaja szót: Merénylõ, nagyon teccik Sugarad, a képek alapján láccik, hogy veszi az adást, és sok sikert a versenyzéshez, sok szerencsét a majdani bírókhoz ;)

Edited by Nyanya, 2007 október 10. - 11:15.


#120 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 15:55

A szerencséket, amiket kívántok, eltettem egy mély kalapba és akkor mikor kellessz, felveszem és mind rám hullik! :) Egyenlõre nagyon veszi az adást... ;) Ha nézeteltéréseink is támadnának, akkor hamar megoldjuk! És igen, õ meg pláne, h nagyon izzadós és tökjó, h a feje nemlesz csupa víz! Meg jól is mutat rajta naaa!! Valljuk be! :gm: