Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mi lesz veled PACI.HU?


  • Please log in to reply
922 válasz a témához

#121 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 16:52

Na, hát ez az. Nem jobb, persze, hogy nem, csak mereszgetik a körmeiket. Én arra a részre gondoltam, hogy mindenféle ajánlataik vannak. Nekünk is erre kell majd elmozdulni. A milyenk sokkal jobb lesz, tudom, hiszen mi csináljuk, már ettõl jobb, a többirõl ne is beszéljünk, vagy igen?

#122 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 19:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Gumilovas:Na és az merre van ezen az oldalon, hogy csak úgy sziasztok és mikor találkozunk? He? Posted Image [/QUOTE]Szia! Mikor találkozunk? He?

#123 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 10:30

Épp sûrûn sajnálom magam. A t***m-ig érnek a fellépések, eccerûen nem tudom már, hogy mikor van egy lélegzetnyi idõm. Már egy hete nem ültem lovon sem. Stúdiózunk, koncertezünk. Könnyes szemmel gondolok arra, hogy persze csak én leszek az egyetlen aki a Silverado-i szilveszterrõl is lemarad, mert egy rakás részeg alaknak kell nyomni a dajdajt egész éjjel. Posted Image De optimista vagyok. Töröm én még szilánkokra a csontjaimat Silverado legendás lovain. :D

#124 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 12:14

Ha valaki Cavalierrõl bármit tud szóljon neki, hogy várom a mobilszámát, mert a telefonom ellopták és minden számot abban tároltam !!!Ha megvan nektek a szám írjátok meg nekem magánüzenetben!!!A szerverrõl és az új rendszerrõl lenne szó, mert lassan feltelepítik a haverok a szerverre a DEBIAN-t és akár munkába is állíthatnánk.UI: Cavalier merre vagy???üdv: Petya

#125 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 12:19

Petya!Hívd fel a mobilodat és kérd meg a tolvajt, hogy olvassa be neked a telefonkönyvet. :D

#126 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 12:23

Szóval Cavalier jelentkezz mert nem tudlak elérni.KUNDK küldj magánüzenetet a szerverhostingról, vagy hívj fel :30/9713962üdv: PetyaÖtletnek még annyit, hogy összgyûjthetnénk a rendszeren belül mindent amit a lóbetegségekrõl tudunk akár betegségenként rendszerezve, mert a rendszerben van ilyen opciós isSõt végre rendszerezve megjelenhetne minden a lapon amit eddig a különféle stílusokról lovakról szerszámokról valaha megjelent. Ehhez a rendszert nagyon módosítani sem kéne, az SQL adatbázisunk fel van készülve efféle infoözönre,UI: tényleg sietnünk kéne, a szerver lassan összeáll (2-3 nap és kész), a rendszerbe csak belepiszkálni kéne és az is mehet akár élesben

#127 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 12:24

azt a teremburáját ! :D :D

#128 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 12:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Petya:azt a teremburáját ! :D :D [/QUOTE]2 mérgelõdés ( tongue.gif )közt olvass magánt is :cool:

#129 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 13:22

Akkor december 30-án nem tudjuk meg "mi lesz veled paci.hu?".És ugye Sheriff nem fogsz egy 5000 karakteres fényképes beszámolót írni, hogy milyen baromi jót lovaztál 30-án, nem zavart senki, élvezted a magányos lovaglás minden pillanatát stb, stb.

#130 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 13:49

Ugyan közöm hozzá nem tudom mennyi, de úgy tudom Cav 30-án talcsizni fog Sheriff és a többiekkel...Jelentkezett már?

#131 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 13:52

A Vadnyugatos topikban Sheriff lemondta a 30-i találkozót!

#132 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 14:03

Le vagyok maradva :(

#133 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 1. - 13:07

Sheriff!Nem akarom az új évet számonkéréssel kezdeni, nincs is rá jogom, de olvasd el az alábbi két idézetet. (Esetleg itt a 4-el korábbit, nem vagyok jövõbe látó, csak volt egy megérzésem!)Egyábként boldog új évet!Sheriff: 2002. december 13.Baromi nagy baj van!Képtelen vagyok megtartani a 30-ára tervezett fórumos bulit. Az csak egy dolog, hogy 10-15 fõ is szorongana, mivel az épület még mindig nincs kész. Ettõl megtartanám, legfeljebb az istálló boxutcájában is tanácskoznánk és muriznánk. A nagyobb baj az, hogy rámszakadt a meló. Elúsztam minden határidõvel, már ígérni sem tudok az ügyfeleimnek. A szoftveriparban az év vége-év kezdete a kritikus idõszak, minden új vevõ ekkor indítja a tõlünk vásárolt rendszerét, etc. Egyszerûen még karácsonykor is dolgoznom kell!Ne haragudjatok, de lemondom a december 30-ra tervezett tanácskozást és bulit. Sheriff: 2002. december 31.Mégis sikerült a múltkori utolsó elõtti lovaglásból utolsó elõtti elõttit csinálni. 30-án is lovagoltam, s ma 31-én is fogok. Hurrá!

#134 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 1. - 17:11

Igazad is van, meg nincs is. Mert valóban lemondtam 30-át, és lovagoltam 30-án.De a kettõnek egymáshoz vajmi kevés köze van. Ugyanis nagyon sokan jelezték részvételi szándékukat a megbeszélésre, s nekem ahhoz nem volt idõm, hogy kihajtsam az építõmesterekbõl, hogy legalább 30 embernek minimálisan elfogadható körülményeket teremtsek. (Festés, mázolás, fûtés, asztalos munkák, wc-l mûlödjenek, stb. Meg a berendezést - székek, asztalok, konyhabútor, ágyak, stb. is be kellett volna szerezni.) Nyáron egyszerû lett volna a helyzet, de azt nem vállaltam be, hogy -10 fokban dideregjünk állva egy befejezetlen épületben. Az intézkedésekhez, anyagbeszerzéshez meg kellett volna több nap.A lovaglás ettõl teljesen független. Nálunk ez úgy zajlik, hogy kimegyünk, kiszállunk a kocsiból, felnyergeljük a lovakat, oszt' hajrá! Visszajövünk, lenyergelünk, beszállunk a kocsiba, oszt' gyá haza! Ilyesmire mindig akad 2-3 óra. Ebbõl még nem lesz nagyobb botrány. De ha meghívok 30 embert, s nem tudom meleg helyre vinni õket, megetetni, leültetni, az már gáz.Az meg megint egy másik történet, hogy vagy 10-en ott szilvesztereztek a tanyámon. Õk mazochisták és igénytelen pórnépek, megfelelt nekik a prosztó környezet.Azért ne add fel, a paci.hu sorsa megpecsételõdött. Hiszen foglalkoztat a gondolat, hogy megreformálásában részt vegyek. S ez már a vég kezdete! Újabb idõpontot tûzök ki:Farsang!Tartunk egy jelmezbált, s egy föst alatt megváltjuk a világot is. Addigra csak elérjük azt a szintet, hogy mûködjenek a wc-k, üzemeljen a kemence, legyen hová leülni.

#135 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 1. - 22:14

Könyörgöm, csak ne a velencei karnevál idejére essen!!! (február vége-március eleje)

#136 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 1. - 22:42

Ha lehet kérni, a riói idejére se...!

#137 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 2. - 17:16

Amit leírtál, elfogadom. De akkor ezt kellett volna mondani. És mondjuk itt, ebben a topikban hírül adni, hogy ezért és ezért elmarad!A farsang az február. Elég tág (28 nap) idõpont. Lehetne szûkíteni valamelyest, csak a tervezhetõség okán.

#138 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 5. - 15:16

Terembura!Igazad van. A szemrehányásod is jogos és a követelésed is.Ha valóban akarják az érintettek és szimpatizánsok a paci.hu illetve a fórum megújítását, s ehhez elfogadják Silveradot helyszínnek, akkor szívesen beszállok mind ötletekkel, mind vendéglátóként. Az idõpont pontos meghatározását és a szervezést szívesen átengedném azonban másoknak, mivel májusig hadilábon állok a szabadidõvel. Nekem (most még) indifferens az idõpont. Ahogy nézem február végére talán meglesznek a hiányzó dolgok, de mérget erre nem tudok venni, garanciát nem tudok adni. Alapvetõen asztalosmunkák vannak hátra. A fûtést addig nem tudom beindítani, amíg az emeleti ablakokat nem szigetelik le. A cserépkályhát (kemencét?) a kerámikus húgom készíti, s fogalmam sincs, hogy mikorra égeti ki a csempéket. Pénzem van a munkálatokra és anyagokra, de idõm nincs a szervezéssel, noszogatással foglalkozni. A régi asztalost kiátkoztam és elüldöztem (volna, ha egyáltalán a tájékomra jön), akiket meg megkerestem, hogy fejezzék be a dolgot, minimum fél éves munkakezdési idõpontot jelültek meg. De olyan is volt, aki csak 2004 végére vállal munkát. Több millió forint értékû asztalosmunkára nem találok kivitelezõt! Az eszem megáll! Miért nem mentem azstalosnak?Ettõl függetlenül reménykedem. Abban, hogy vendégül láthatok értelmes, tenni akaró lovas embereket. Abban, hogy a paci.hu illetve a fórum sorsa sokakat érdekel. Abban, hogy találok asztalost. Abban, hogy addig nem kapok infarktust a sok melótól. Abban, hogy abba tudom hagyni ezt a felsorolást.

#139 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 11:18

Kedves Sheriff!Részt vettem egy igen érdekes találkozón. Az ott látottak hallottak alapján lehet, hogy téged érdekel a paci.hu vagy a fórum, lehet, hogy ötleteid lennének sõt akár azt is el tudom képzzelni, hogy segíteni is szeretnél (vagy szeretnétek) de ki kell, hogy ábrándítsalak.Az ott hallottak alapján maximum érdeklõdhetsz, hogy mi lesz a dologból, merre tart a fejlesztés stb. Ami a találkozón feltünt nekem, hogy a "mi lesz veled Paci.hu" kérdés immár aktualitását vesztette, mivel aki továbbviszi az ötletet, a munka oroszlánrészét az a segítséget, ötleteket stb. nyilván elfogadja a lényegi részekbe való mindennemû beleszólási lehetõség nélkül.Azért egyik szemem sír a másik nevet érzésem van most, mert hiszem és remélem, hogy hozzáértõ és profi kezekbe kerül az új portál, másrészrõl a hallottak, látottak alapján ránk nincsen szükség igazán. Nyilván ötletekre, javaslatokra, némi konsrruktív vitára néha szükségük van-lesz a lap fejlesztõinek, de más egyébre nemigen.A másik szemem nevet továbbá azért is, mert sokan itt a fórumon áldoznánk rá több-kevesebb szabadidõt, de ekkora erõ befektetésével mint ahányan itt a fórumon ezt felvetettük nem lehet profi munkát a kezünkbõl kiadni ez sziklaszilárd meggyõzõdésem. Nem lettünk volna naprakészek a versenyekben, eseménynaptárakban, beszámolókban... és az lapunk itt fulladt volna vízbe. Ki vállalta volna, hogy hosszú távon is összefogja a munkánkat? Ki/kik lettek volna azok akik fõállásban vállalják ennek a fejlesztését, az adatbázisok töltését stb... , mert ehhez tényleg nem félemberek és néhány órás szabadidõk kellenek.Minden más miatt, ami hangsúlyozom szubjektív szemem elõtt a paci.hu val kapcsolatban lebeg, a másik szemem sír...Petya

#140 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 12:45

idézet:
Eredeti szerzõ: Petya:Kedves Sheriff!Részt vettem egy igen érdekes találkozón. Petya[/QUOTE]Hát ez igen csak érdekes fejlemény! Azért az kicsit gáz, hogy errõl a találkozóról, sõt a reformálás szándékáról se tudtunk. Ha így áll a helyzet, akkor lehet, hogy tényleg nincs szükség sem a segítségünkre, sem a véleményünkre. Ez, abból a szempontból, hogy kihagytak valamibõl igen csak fáj. A másik oldelról viszont egy kényelmes álláspont, hogy nem nekem (nekünk) kell a feladatokat elvégezni. Ennek ellenére valószínûleg szívesebben vettem volna, ha teljesen nem hagynak ki a jövõ kialakításából. :(

#141 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 13:05

Ez nem egészen így van... Nem dõlt még el semmi, gondolom arról a december elején történt megbeszélésrõl van szó.. Itt beszéltünk róla:[url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000317;p=3"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...=1;t=000317;p=3[/url]Tehát nem titokban zajlott. Viszont, ha sikerül akkor valóban profi kezekbe kerülhet a megvalósítás, de én nem hiszem, hogy mindenféle beleszólás nélkül! Idegen, ha van ötleted mondd, akkor lesz késõ, ha már megvan, és mûködik, most még minden lehetõség nyitva áll. És ha összejön a pályázat, akkor meg is lehet mindent valósítani, amit "megszavazunk".Cav

#142 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 13:29

Senki nem mondta, hogy bármi is titokban szervezõdött volna így én sem állítottam ezt.A profik tényleg gondot, szervezést, munkát és a szabadidõnk feláldozásának igényét vennének le a vállunkról. (egyik szemem nevet) Sõt még a siker kissé racionálisabb esélyét is adnák a profik, természetesen ahhoz képest mintha közösen valami önszervezõdõ önkéntescsapatként építgetnénk egy éppen ezért akadozva frissülõ portált.Viszont ami a szubjektív véleményemet tükrözi nem az én/mi általunk írt rendszert használná az új portál. Még szubjektívebb látásmóddal átgondolva akárcsak a programozás maga, itt nem az enyém/miénk lenne a siker, hogy megcsináltuk. Ennyi (a másik szemem sír).Az ismét más kérdés, hogy a közremûködésben, cikkek írásában ki hogyan akar és tud majd részt venni. Ide véleményem szerint profi felkészült csapat kell. Hiszem és nagyon remélem, hogy õk meg fogják tudni oldani az efféle szervezési feladatokat.Ettõl még azomban a szájízem nem lesz jobb, hozzáteszem személyes szubjektív véleményem azomban mindkét lehetséges verzióról lehet.Józan ésszel gondolkodva érdemes profikra bízni azt ha profi munkát kívánunk kiadni a kezünkbõl, de ettõl hogy ezt jómagam belátom még nem alszom jobban.Petya

#143 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 18:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier:Ez nem egészen így van... Nem dõlt még el semmi, gondolom arról a december elején történt megbeszélésrõl van szó.. Itt beszéltünk róla:[url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000317;p=3"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...=1;t=000317;p=3[/url]Tehát nem titokban zajlott. Viszont, ha sikerül akkor valóban profi kezekbe kerülhet a megvalósítás, de én nem hiszem, hogy mindenféle beleszólás nélkül! Idegen, ha van ötleted mondd, akkor lesz késõ, ha már megvan, és mûködik, most még minden lehetõség nyitva áll. És ha összejön a pályázat, akkor meg is lehet mindent valósítani, amit "megszavazunk".Cav[/QUOTE]Az az igazság, hogy jómagam már sokkal hamarabb megcsömörlöttem a fórumtól és az „új szelektõl” amik erre fújdogálnak, mint Sheriff. Ezért – egy kicsit egoista és önzõ módon – én az elmúlt pár hónapban semmilyen más topicot nem olvasgattam, mint a vadnyugatost. Annyira nem, hogy még két nagyon jó barátom – Bazs és Porfelhõ – topicját sem nyitottam meg az elmúlt három hónapban egyszer sem. Ennek nagyjából ugyanaz az oka mint amivel Sheriff a saját távozását indokolja.Viszont Sheriffel általában a hét hét napjából négyet-ötöt együtt töltök, mivel nem csak együtt lovazunk, hanem neki is dolgozok. Õ, legjobb tudomásom szerint eddig rendszeresen olvasta a fórum többi topoicját is, sõt hozzájuk is szólt olykor. Ennek ellenére még egy pár héttel ezelõtt együtt tervezgettük a december 30-i silveradói meetinget. Tehát akkor legalábbis még nem tudott róla, hogy ti mást terveztek, sõt egyáltalán, hogy terveztek valamit. Azt is tudom emellett, hogy többen jelezték neki, hogy eljönnének az általa pont a fórum jövõjérõl szóló tervezett összejövetelre. Valószínûnek tartom, hogy nem ellen fórumot akart összehozni.  Hát nem kellett megtartani ezt a megbeszélést. Még jó, hogy nem jött össze. Igencsak hülyén vette volna ki magát, ha idõt és nem kevés pénzt beleölve megszervezi(k) Silveradon a megbeszélést és kiderül, hogy a fórum gazdái, vagy egy pár ember, nem tudom, közlik, hogy az egésznek semmi értelme, mert már mindenen túl vagyunk. Komolyan mondom, jó hogy nem jött össze! Azokkal az emberekkel akikkel kapcsolatban állok, ennélkül is tudok találkozni, egyébként meg elég tisztességes lebõgés lett volna. :(

#144 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 19:03

idézet:
Eredeti szerzõ: Idegen:Hát nem kellett megtartani ezt a megbeszélést. Még jó, hogy nem jött össze. Igencsak hülyén vette volna ki magát, ha idõt és nem kevés pénzt beleölve megszervezi(k) Silveradon a megbeszélést és kiderül, hogy a fórum gazdái, vagy egy pár ember, nem tudom, közlik, hogy az egésznek semmi értelme, mert már mindenen túl vagyunk. Komolyan mondom, jó hogy nem jött össze! Azokkal az emberekkel akikkel kapcsolatban állok, ennélkül is tudok találkozni, egyébként meg elég tisztességes lebõgés lett volna. :( [/QUOTE]Háddemánmondom, hogy még nem dõlt el semmi, és többek között errõl is szerettünk volna beszélni 30-án egy beadott pályázat van, amit vagy megnyerünk vagy nem, még nincs semmi lefixálva. Nem lett volna lebõgés, mert így is, úgy is lenne mirõl beszélni. Mint ahogy majd fogunk is, ha lesz eredmény, és el kell dönteni, hogy mi legyen. És lehet, hogy as Silveradon lesz? Posted Image Cav

#145 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 19:51

Álljon meg a fáklyás menet!Árulja már el nekem is valaki, hogy mirõl van itt szó, én ugyanis kimaradtam belõle. Mindössze annyit tudok, amit Cav elmondott nekem, azaz hogy a Világ-H-ló egylet benyújtott egy pályázatot, amit ha megnyernek, többek között egy szerverre fogják költeni.
idézet:
Petya: A profik tényleg gondot, szervezést, munkát és a szabadidõnk feláldozásának igényét vennének le a vállunkról.[/QUOTE]Petya, nekem mindkét szemem sír, amikor ilyeneket kell olvasnom. Egyrészt azért, mert nem tudom miféle profikról beszélsz, mert errõl engem elfelejtett bárki is tájékoztatni, másrészt azért, mert többes szám elsõ személyben beszélsz olyasmirõl, amiért eddig egy szalmaszálat sem tettél keresztbe. Azt sem értem, milyen alapon teszel olyan kijelentéseket, hogy Sheriffet, vagy bárkit kizársz a tervekbõl, a paci.hu további sorsába való beleszólásból.
idézet:
...mert ehhez tényleg nem félemberek és néhány órás szabadidõk kellenek.[/QUOTE]Amit eddig tettem a honlapért és a fórumért, azt teljes szívvel-lélekkel és erõbedobással tettem. Elismerem, hogy ez nem volt mindig elég, mert ehhez egy ember munkája kevés. De ettõl még nem érzem magam félembernek.Szeretném, ha a továbbiakban tájékoztatnátok a terveitekrõl. Csak így, szerényen kérem ezt, a magam nevében, mint a fórum tulajdonosa és üzemeltetõje, a honlap készítõje, továbbá az összes fórumos nevében is, akik cikkeket írtak, képeket küldtek, vagy bármilyen más módon hozzájárultak ahhoz, ami a paci.hu ma.-smiley-k nélkül (copyright by RC)-

#146 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 20:09

ui: Tudom, nászmenet, nem fáklyás. Azt másra mondják, máshogy.

#147 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 21:39

Noszóvalakkor... öntsünk tiszta vizet a pohárba!A pályázatról eddig azér nem írtam többet, (mert lusta voltam) mert nem akartam elõre inni a medve bõrére...Ami elkészült az egy pályázat egy lovas portál kialakításának és feltöltésének finanszírozására. Még tavaly az IHM és OM írt ki egy közös pályázatot amibe kis jóindulattal a mi ötletünk is belefér. a terv szerint az elbírálás még karácsonyig megtörtént volna, de a nagy érdeklõdés miatt elhalasztották a döntést. Egyelõre mi is várjuk az eredményt.Ami nincs az a többi. Semmi konkrét megvalósítási elképzelés. A pályázat szerint a kialakítás elsõ fázisa lenne az itteni közösség segítségével a pontos terv elkészítése.Sajnos a pénz fejében biztos lesznek kötöttségeink, de ezt amúgy sem tudtuk volna kikerülni...Sajnos most nincs itt nálam a végleges pályázati szöveg. De holnap felteszem a netre és idelinkelem! [ 06 Január 2003, 20:40: Az üzenetet átszerkesztette: KundK ]

#148 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 23:39

idézet:
Kundk: A pályázatról eddig azér nem írtam többet, (mert lusta voltam) mert nem akartam elõre inni a medve bõrére...[/QUOTE]Lustaság ide, medvebõr oda, engem illet volna részletesen tájékoztatnotok errõl! Nem vagyok a Világ-H-ló egyesület tagja (sõt, semmilyen lovas egyesületé), de a fórum mégiscsak az enyém.
idézet:
Kundk: A pályázat szerint a kialakítás elsõ fázisa lenne az itteni közösség segítségével a pontos terv elkészítése.[/QUOTE]Errõl pedig az itteni közösséget kellett volna tájékoztatni, függetlenül attól, hogy megnyeritek-e a pályázatot vagy sem.Ezek után kiváncsian várom a pályázat szövegét.

#149 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 6. - 23:43

De azt, hogy profik veszik kézbe, azt nem úgy kell érteni, hogy felbérelünk egy komplett szerkesztõgárdát.. A technikai részre kell gondolni, szerintem ez nem gond, a cikkekre, képekre kreatív emberekre úgy is szükség lesz, szóval Hux, a társaság marad, a munkánk nem veszik el legfeljebb átalakul a forma. De ez egy nagy HA, tudjátok hogy megy ez, nagy kérdés, hogy jut-e valami a nagy állami tarisznyából a bakter pásztorának.. Posted Image Cav

#150 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 0:34

Hux!Két hónapja a karámban állva emlékszel mirõl is beszélgettünk?

#151 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 1:12

RC: sajnos igen. :( Cav, és azt hogy kell érteni, hogy minderrõl épp csak nekem felejtettetek el szólni, vagy a véleményemet megkérdezni?És ezt hogy kell érteni:"Sajnos a pénz fejében biztos lesznek kötöttségeink, de ezt amúgy sem tudtuk volna kikerülni... (KundK)"És ezt:"...hiszem és remélem, hogy hozzáértõ és profi kezekbe kerül az új portál, másrészrõl a hallottak, látottak alapján ránk nincsen szükség igazán. Nyilván ötletekre, javaslatokra, némi konsrruktív vitára néha szükségük van-lesz a lap fejlesztõinek, de más egyébre nemigen. (Petya)"Vagy ezt:"Ami a találkozón feltünt nekem, hogy a "mi lesz veled Paci.hu" kérdés immár aktualitását vesztette, mivel aki továbbviszi az ötletet, a munka oroszlánrészét az a segítséget, ötleteket stb. nyilván elfogadja a lényegi részekbe való mindennemû beleszólási lehetõség nélkül." (Petya, kiemelés tõlem).

#152 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 10:11

Ami nekem lejött: A Világ-H-Ló, mint egyesület pályázik... /bár mint tag sz@rt se tudok róla, de nem gáz megoldom/, amirõl itt a fórum oldalain "kaptak" tájékoztatást az "érintettek".De ez most lényegtelen, nem bántásiból jegyeztem meg.No1: ha ez a pályázat bármiben is érinti Hux oldalát, tán vele együtt kellett volna kidolgozni azt.No2: ha nem, akkor készülne egy harmadik /Cyberlovas, Paci.hu, vegyük ide a Pointernetet is?,mert akkor negyedik/ lovas oldal?Vagy?

#153 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 12:40

Kedves Huxley!Kösz, hogy megjegyzed, hogy nem tettem még két szalmaszálat sem keresztbe az ügyért.Végül is csak egy szervert adtam a dologra, igaz nem jelentõs az értéke, csupán akkor ér pár tízezret ha az ember használni szeretné. Mivel nekem több gépem is, sõt olyan is amit nem használok semmire csak porfogónak tartom ezért ezt a gyermetek de használható szervert odaadtam addig amíg szüksége van rá a "világháló" egyesületnek, vagy bárkinek.Azontúl az évvégi hajtásban rászántem egy délutánt és estét, hogy felfuvarozzam Pestre anélkül, hogy a konkrét felhasználási céljáról tudtam volna bármit is. Egyszerûen csak azért mert szalmaszálak keresztbetétele helyett CAV megkért erre és mért ne tettem volna meg neki.Amellett ha mnár beszélgettünk arról az egyik fórumon, hogy mivé lehetne fejleszteni a paci.hu-t akkor gondoltam egyet és egy többszázezer forintomba került rendszert ajánlottam Mysql adatbázis PHP scriptekkel a célra, hátha tudjátok használni. Úgy hallottam a találkozón, hogy a beadott pályázatban is efféle fog futni. Anno egy éve még egyszer mondom többszáz ezret áldoztam pénzben lés jó 4-5 hónapot idõben arra, hogy a rendszer létrejöjjön, de mivel a szerverhez hasonlóan ezt sem használom ezért gondoltam fordítsuk erre a célra ingyenesen odaadom.Ha nem lennék biztos benne, hogy kicenzúrázod akkor olyan káromkodást ideírnék, hogy lefagyna tõle a gép.Azok miatt a bizonyos szalmaszálak miatt amiket keresztbe ugyan szerinted nem tettem, de most igencsak megbökték a szememet.ui: ja mindezt anélkül ajánlottam fel, vagy adtam át, hogy bármelyik egyesületnek bármiféle minõségben tagja lennék, mert engem eddig sem bármiféle tagság, vagy titulus érdekelt, hanem maga a cél, hogy mit miért teszek, segítek, vagy adok oda. Az összejövetelrõl annyit, hogy én csak a szervert vittem oda mivel nem vagyok tag ahogy már említettem.Valamit leszûrtem magamnak ebbõl az egészbõl. Ekkora marhát, sõt címeres ökröt mint én már mutogatni kéne.Petya

#154 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 12:58

Petya!Nem vagy az!Majd meglátod!

#155 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 14:11

Petya, semmit sem tudtam a szerverrõl, a fáradozásaidról, a pályázatról, vagy arról, mit tervez a Világ-H-ló lovasegylet. Kérlek ne vedd hát sértésnek, amit írtam. Ebben a témában olvastam tavaly a felajánlásodat a céged által kifejlesztett rendszerrõl, ami nagyon szimpatikus volt. Most átnéztem a [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000317;p=3"]Világ-H-ló egylet topcijában legutóbb írtakat[/url], és valóban, van ott egy kósza utalás valamiféle szerverre. Ezek alapján kellett volna összeraknom a dolgokat? És ez a kérdés most a Világ-H-ló egyletnek szólt.Petya, tiszteletreméltó, amit teszel az ügyért, de ezek szerint mi nem ugyanarról az ügyrõl beszélünk: én a paci.hu múltjáról és jelenérõl beszéltem, te pedig a Világ-H-ló egylet készülõ új portáljáról. Mert ha a kettõ ugyanaz, akkor én érezhetem magam címeres ökörnek, amiért engem kihagynak az egészbõl. Három évi munkám, idõm és pénzem fekszik a Paci-ban, nap mint nap a szabadidõmbõl áldozok arra, hogy dolgozzak vele, mégsem vette senki a fáradtságot az egyletbõl, hogy tájékoztasson a fejleményekrõl, vagy megkérdezze a véleményemet.Azt hiszem a Világ-H-ló egylet most neked is és nekem is tartozik egy alapos magyarázattal. [ 07 Január 2003, 13:15: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#156 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 14:22

Szia Petya!Miért haragszol?Hux -mint fórumgazdi - épp azt kifogásolta, hogy nem informálták az illetékesek, így kimaradt a dolgokból. Ha nem informálták, nyilvánvaló, hogy a te felajánlásod is rejtve maradt elõtte. A tényleg nagyvonalú ajándékodat bizonyára megköszönte az, akinek átadtadtad, de az ajándékozás ténye nem került nyilvánosságra sem általad, sem más érintett által.Most akkor miért is vagy marha, sõt címeres ökör?Mialatt pötyögtem, látom, Hux is beírta a magáét. Mint látod, a lényeg ugyanaz. [ 07 Január 2003, 13:27: Az üzenetet átszerkesztette: Adrienn ]

#157 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 14:30

Tartozik.Javaslom, egy alapos megbeszélés keretében tisztázzuk a dolgokat, addig mindenki összeszedi az információit és akkor lesz mit megbeszélni.Elsõsorban itt az információk NEM áramlásáról van szó. De KundK szeretné megvárni a pályázat végét.Szerintem az idõ szûke miatt nem került megtárgyalásra a téma csak V-H-L vezetõségi szinten. Úgy gondolom jót akarnak, nem feltételezném, hogy bármi kárunk származna belõle. Ha pedig sikerül akkor biztos vagyok benne, hogy úgyanúgy mint eddig sikerül megbeszélni a továbbiakat.A Paci.hu mindannyiunk "kezdõ oldala", nem is akármilyen Posted Image Azt hiszem most a kivárás és a tervezgetés ideje jött el. Sértõdés és marakodás nélkül.

#158 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 16:12

A felajánlásom csak akkor lett volna nagylelkû ha itt kopogtatna két ember mögöttem és ugyanezért a gépért és rendszerért komoly összeget ajánlana.A gépért ajánlhatna akárki, mondjuk egy fanatikus használt számítógépgyûjtõ összeget, de csak valahol 10 és 30 között lehet az értéke. Egy speciálisan efféle célra kifejlesztett rendszerért ugyan ki fizetne nekem annyit amennyibe került? Pont ezért adtam oda, mert senki, így csak belefektetett munka és fáradtság meg költségértéke van, effektíve piaci nincs.Maga a szerver pedig ha elõbb ha utóbb de nem fog örökké kelleni, mert felváltjátok majd jobb gépekkel. Az enyém tesztcélokra jó, komolyabb célokra azért félnék befogni.Nem is azért adtam, hogy bárki hálálkodjék érte, egy barátom kérte (Cav), én adtam, miért ne tettem volna, mikor nem használom.Számomra még mindig nem lényeges, hogy ki és mire is használja, mikor is adja vissza. (magát a rendzert minek adná, meg hogyan is adná? :D Valójában azt sem tudom, hogy a paci.hu nak mi a konkrét leírt, kimondott vagy kimondatlan köze a Világ - H -ló egyesülethez. Ez egyébként nem is az én dolgom, nem is vagyok tagja az egyesületnek.Remélem ez nem titok, de úgy tudom, hogy Cav birtokolja a paci.hu domainnevet, ahonnét elérhetõ ez a fórum is, ennyi az össz. információm a dologról.De, hogy köztetek az információk miért ilyen lassan csorognak???Petya

#159 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 17:11

Szeretném már tisztázni én is a dolgokat, most már muszáj, bár még mindig nincs semmi konkrétum. Való igaz, hogy nem tájékoztattunk megfelelõen mindenkit, igaz, hogy nem is érdeklõdtek nagyon, de nem ez a lényeg. Hadd írjam le a TÉNYEKET: Petyával megbeszéltem, hogy elvisszük a szervert BP-re, KundK-ék irodájába, ahol fel lehet tenni egy net kapcsolatra, hogy kipróbáljuk a rendszert. El is vittük, feltettük. De ott, akkor elõkerült ez a másik dolog, hogy van ez a pályázat. Megegyeztünk abban (és csakis abban!!) hogy beadjuk a pályázatot. Tudtommal semmi konkrétum nem született azzal kapcsolatban, hogy ez hogy is fog mûködni. Arról SZÓ SINCS, hogy elõre, Hux tudtán kívül döntöttünk volna a fórumról, azért annyit csak kinézhettek már belõlünk, hogy ilyet nem csinálnánk. De még a paci.hu-ról sem, szóban elhangzottak ötletek, de hangsúlyozom, hogy ez csak ötlet. Túl korai még errõl beszélni, hiszen nem tudunk semmit a pályázat állásáról. Azt is szeretném hangsúlyozni, hogy a paci.hu NEM egyenlõ sem a fórummal, sem a honlappal, azok Hux munkájával, meg pénzével egyenlõek. Csak a domain név az enyém, de azt a hajamra is kenhetném, ha nem lenne tartalom alatta ugye. Tehát, ami most van, várunk a pályázat eredményére. SENKI nem volt kihagyva semmibõl eddig, mivel SEMMI nem történt! Tehát még bármi lehetséges. Petyának rosszul jött ki a dolog, mert azt remélte, hogy végre mûködni fog valahol a rendszere, én is reménykedtem benne, mivel azt szerettem volna, hogy nekünk, akik minden nap ide járunk, valami szép, új, hasznos látnivalónk legyen, több szolgáltatással, stb.. Tehát az én szemem elõtt csak ez lebeg, hogy a lehetõ legjobb megoldást találjuk, de az egész paci.hu maradjon ebben a stílusban, hangulatban, ahogy megszerettük. Nem akarok csillogó bannereket, meg felugró ablakokat, olcsó tintapatronokkal meg viagra hirdetésekkel. Petya rendszere jó lenne, meg tudnánk csinálni vele, lenne tárhely, PHP, stb. Errõl a pályázatról akkor nem tudtunk még, amikor felvittük a szervert, illetve nem ismertem a részleteket, csak annyit tudtam, hogy van 1 pályázat lehetõség. Viszont, az nem egy kiscserkész pályázat, ahol lehet a végén két piros lufit nyerni, hanem állam bácsitól kaphatnánk sok lóvét.. De ehhez persze nyújtani is kell valamit. Na, innentõl kezdve jön az én ötletem amit még nem írtam le, és nem döntöttünk el, stb.Tehát meg kéne beszélni. És az Huxtól függ, hogy benne lenne-e. Tegnap este beszéltünk ICQ-n elég sokáig. HA ESETLEG megnyernénk a pályázatot, akkor adott lenne x forint összeg, nem kevés, amibõl megvalósíthatnánk a terveket. Tehát, arra gondoltam, hogy abból, a paci.hu alá egy szervert lehetne venni, lenne állandó szerverhosting, és írnának nekünk egy szoftvert, ide a szerverre, ami kezeli az egészet. (Na, ebben volt szóbeli megállapodás, hogy ezt ki csinálja, de ez mindentõl független, mivel a mibõl mit, hogyan kérdése még mindig nyitott) Tehát arra gondoltam, hogy a most itt levõ anyagok, és a fórum átkerülhetnének arra a szerverre, és kiegészülhetnének még sok-sok új anyaggal. Ami a lényeg, a társaság ugyanaz maradna, és lenne még sok-sok szolgáltatás, ami erõsítené, hogy egy közösség alakuljon ki. Pl. mindenkinek lehetne itt a szerveren egy képtára, nem kéne máshová feltennie a képeket. Akár egy honlap is, meglenne, hogy ki mekkora tárhelyet kaphatna, esetleg jelképes összegekért lehetne bõvíteni, de még bármi lehetséges. Ez viszont az én ötletem, vízióm, ha tetszik, de nem eldöntött tény, sõt, szerintem más nem is nagyon hallott még róla. Mivel még azt sem tudjuk, hogy mi van a pályázattal, ezért túl korai lett volna bárkit is tájékoztatni, vagy ilyen-olyan reményeket táplálni a dologgal kapcsolatban. Hiba volt részünkrõl, hogy nem rágtunk mindent mindenki szájába, legközelebb majd úgy lesz. Sajnálom, ha valaki úgy érzi, hogy kihagytuk valamibõl, de szeretnék biztosítani mindenkit újra, hogy errõl szó sincs! Van itt annyi felelõsségérzete mindenkinek, hogy nem hozunk döntést más háta mögött. Fõleg, hogy nincs milyen alapon ugye. Az ötleteket, lehetõségeket megbeszéljük, de ez korántsem jelent semmit. És mint ilyen felesleges is lenne mindenkinek elmondani. Remélem most már világos a téma, ha nem kérdezzetek, amit tudok válaszolok. Én csak azt szeretném, hogy ennek a jó kis lovas társaságnak legyen egy helye a neten, és egyáltalán, mit évek óta szerettem volna. Egyelõre ennyit tudok mondani..Cav

#160 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 7. - 17:15

idézet:
Pl. mindenkinek lehetne itt a szerveren egy képtára, nem kéne máshová feltennie a képeket. [/QUOTE]Posted Image Jó lenne.