Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Győr és környéke


  • Please log in to reply
11589 válasz a témához

#11521 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 6. - 10:07

Uff :)
Francialacinak hála én is idetaláltam (vielen Dank). A tali szuper ötlet, jövünk az egész pereputtyal :) kicsit hiányoztatok azért, na.

 

És most indokolatlan smiley, csak mert ő is hiányzott  :rockon:


* kicsi Join  :wink: 


#11522 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 6. - 16:26

Èn is jövööööök! :)



#11523 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 6. - 16:52

Alakul! Örülök Nektek! :)


" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11524 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 6. - 18:01

Kezdem hülyének érezni magam a számitogéphez, de ez az uj felület kicsit sokk :D

 

Ha találkáról van szó szivesen benne lennék én is, az uram nevében nem tudok nyilatkozni.

nekem a dec 2 ünnep között reggeltöl estig melo van uh az kilöve számomra!

 

Ha van idöpont meg helyszin, szoljatok, a kaja legyen jo :D és sztem alacarte!



#11525 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 6. - 18:29

2014 ( :) ) január 25 szombat.

 

Nagyon szépen alakul. Holnap kiugrom a Bélabácsihoz a Majorba, hogy tudjon róla, mire készülünk :) .

 


" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11526 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 6. - 21:53

Uff :)
Francialacinak hála én is idetaláltam (vielen Dank). A tali szuper ötlet, jövünk az egész pereputtyal :) kicsit hiányoztatok azért, na.

 

És most indokolatlan smiley, csak mert ő is hiányzott  :rockon:

Join,sziiaaa!Ezer éve nem láttalak már!
Gratulálok a Picihez,mert azért az infók terjednek.  :wink:  :rockon:



#11527 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 6. - 22:08

Kösziköszi, épp ma csodálkoztam rá, hogy milyen kis ügyes. Életveszélyes nőszemély :)


* kicsi Join  :wink: 


#11528 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 6. - 22:36

Kösziköszi, épp ma csodálkoztam rá, hogy milyen kis ügyes. Életveszélyes nőszemély :)

Az a legjobb,egy nőnek veszélyesnek kell lenni!  :wink: 
Durva amúgy,hogy változnak az idők,te picilányt,én picicsikót nevelgetek...  :biggrin:



#11529 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 7. - 9:33

 Disznóvágásos, pálinkázós, kolbásztöltős, gumicsizmás, téli, havas erdőben barangolós lovaglásos!!!!!! Amatőr!! ÓÓÓÓÓÓRIÁSI ötlet!! mennyünkmá!?  :D



#11530 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 7. - 14:13

Uff!

Kezd olyan lenni a fórum, mint régen! :wub: Ezen a héten már majdnem annyi hozzászólás volt, mint az elmúlt egy évben :D

Kikki, pont rád gondoltam. Már milyen régen is volt mikor a környékemen jártál! Keményen próbáltam egyenesben tartani a kerékpáromat menet közben, mikor rámköszöntél! :P (nem kell rosszra gondolni, :wink: erősen fújt a szél!)

Most rámtörtek a régi emlékek! :blush:

Régen lehetett magánüzit is küldeni? Vagy azt csak álmodtam :blink: ?

Lovas napot!

Uff!



#11531 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 7. - 14:33

 Disznóvágásos, pálinkázós, kolbásztöltős, gumicsizmás, téli, havas erdőben barangolós lovaglásos!!!!!! Amatőr!! ÓÓÓÓÓÓRIÁSI ötlet!! mennyünkmá!?  :D

 

Ervin! Legyen hó is! Légyszilégyszíííííí! Szánkózni akarok!

 

Hubíííííí! :rockon:

 

Hát még páran nagyon hiányoznak!

 

Uff!



#11532 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 7. - 17:30

Ezt az üzit magánba akartam küldeni Francialacinak:

Van magánüzenet :) !

Emlékszem azért azelőtt mennyit éltél vele, néha már majdnem untam, de hiányzik az az idő...

Jól alakul (eddig) a fórumnak ez a része, szerintem jó buli lehet, Először azt gondoltam, a hó miatt csinálok alternatív időpontokat, de végülis a nélkülis lehet jó a buli...

Uff!

 

 

- Csak sajnos kiírt valamit, és úgy tűnik nem küldte el...

 

:)


  • francialaci kedvelte

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11533 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 9. - 9:04

 

Kösziköszi, épp ma csodálkoztam rá, hogy milyen kis ügyes. Életveszélyes nőszemély :)

Az a legjobb,egy nőnek veszélyesnek kell lenni!  :wink: 
Durva amúgy,hogy változnak az idők,te picilányt,én picicsikót nevelgetek...  :biggrin:

 

 

Te mikor NEM nevelgetsz csikót, Mocca kedves? Ez a mááániád :D

 

Ha lovaglós lesz a történet, akkor a családot otthon hagyom, de sebaj, adjatok alám egy lovat, oszt menjünk :) Én nem vagyok semmi jónak az elrontója ;)


* kicsi Join  :wink: 


#11534 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 9. - 9:55

Nem igazán lesz lovaglós, lovaskocsizós esetleg, de az is fakultatív. Kész tervem van, csak a Bélabácsival egyeztetek előbb ...


" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11535 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 9. - 23:21

Neeem is igaaz!Miután Chino felnőtt,sokáig nem volt közöm csikóhoz,és Sona,a kancám is már 3 volt,mikor hozzám került.Na de Play,ő már enyimének született...  :happy:

 

De már ő is 4 hónapos...rohan az időőő...  :mellow:

1379829_527739277317427_1104688324_n.jpg


  • francialaci kedvelte

#11536 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 11. - 16:45

 

Kösziköszi, épp ma csodálkoztam rá, hogy milyen kis ügyes. Életveszélyes nőszemély :)

Az a legjobb,egy nőnek veszélyesnek kell lenni!  :wink: 
Durva amúgy,hogy változnak az idők,te picilányt,én picicsikót nevelgetek...  :biggrin:

 

 

Sibu meg kisvizslát nevelget :P

 

https://www.facebook...&type=3



#11537 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 11. - 17:02

Zabálnivaló kölykök :)


* kicsi Join  :wink: 


#11538 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 13. - 20:31

Na kérem!

 

Innentől lehet tényleg teljessen komolyan venni a januári programot.

Nem minden kiforrot, nem is sürgős, de,

Ma végre tényleg kijutottam a Majorba, beszéltem Babos Béla bácsival, és egyeztettün.

 

Örömmel vár minket, január 25 hajnaltól akár késő estig mindenki kedve, ideje leheősége szerint csatlakozhat a cspathoz.

 

 

 

Kora reggel disznóölés az ehhez járó megpróbáltatásokkal, úgymint ivás-evés, munka, és megint ivás...

Délelőtt csinálnánk egy ilyen kis lovas-bohapiacot, mindenki hozhatja az elfekvő lovascuccait, hátha más épp olyat keres. (Levélen volt ilyesmi, ha úgyis összjövünk, ez amolyan kellemest az érdekessel- hasznossal. Biztos  sokan vannak még úgy, hogy vennének is, eladnának is jópár dolgot, ha nem túl drága. Helypénz nincs, mintahogy belépő sem, a fő kajákat fizetjük, illetve a disznóőlésbe a kostólgatssal arányossan majd dobunk be, valamennyit.

A nap folyamán többször lehet lovaskocsizni, egyszerre több kocsin legalább 20 fő ülhet, kisebb nagyobb kört csinálni.

Le lehet menni társasággal a Duna partra. Végig lesznek rágicsálni enni (disznóölésen ne lenne? :) ) és innivalók is, a hideg ellen meleg ital, szabad tüzek, hőernyők, hangulatos kemencés és cserépkályhás helységek...Ha van kedvetek, nasikat, italt, ezt- azt kínálgatni hozhattok is.

Koradélután esetleg csinálhatunk egy-két jópofa játékot, amolyan vetélkedőt, főleg, ha segítetek benn. Ha kellően megemelkedett a hangulat és nem széled szét a társaság (vagy annak magja) akkor estefelé átcsaphat kis zenei segédlettel mulatozásfélébe.

Nyilvánvaló, hogy leszenk akik csak egy-két óráratudnak eljönni, és biztos olyan is aki kora reggeltől estig.

 

Eddig hogy tettszik?

Ötletek, tanácsok?

 

Üdvözlettel: Ervin


" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11539 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 15. - 16:04

Uff!

Jó!

Miben kell segíteni? Kell-e, lehet-e valamit vinni?



#11540 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 15. - 16:29

Magatokat, jókedvet, sztorikat, régi képeket főleg digitális formában mindenképp. Az imént beszéltem Manóékkal és várhatóan egy projektorral ilyeneket is vetítünk majd.

Úgy gondoltam, hogy délután a kemencés teremben összeülve ilyen képcsokrokat rakunk be, ahol elő jönnek a sztorik, ott megállítjuk, mesélünk, aztán megy tovább.

 

 

Bár fentebb ezt írtam "Ha van kedvetek, nasikat, italt, ezt- azt kínálgatni hozhattok is.", ez elsősorban sütifélékre, apróbb saját készítésű nasikra vonatkozna, hogy azért a fogyasztásunkkal hozzájáruljunk a vendéglátás nem kis költségéhez.

Ezekről később konrétabban egyeztetek a Bélabával és beszámolok.


" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11541 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 17. - 8:48

Juhhhhuu :) szuper lessszzzz

#11542 sibu

sibu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 788 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 21. - 8:02

összeghatárt majd irj, hogy kb mennyivel számoljunk per főő, nehogy eligyam szilveszterkor :D



#11543 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 23. - 9:59

Én úgy gondoltam, hogy csak pár órára megyünk ki, de a férjem kijelentette, hogy ha disznóvágás van, akkor megyünk. Még az is lehet, hogy hagyom magam meggyőzni addig :)


  • calypsoo kedvelte

* kicsi Join  :wink: 


#11544 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2013 november 24. - 19:48

Sibu, majd igyekszem... Ha nem is fillérre...

Kicsi Join! :) Máris nagyon szimpatikus a férjed! :D


" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11545 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 1. - 19:11

1470051_625875630804314_710055894_n.jpg

Ma jó helyen voltam! :)


Edited by francialaci, 2013 december 1. - 19:18.

  • Mocca kedvelte

#11546 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 4. - 11:34

A múltkor mi is.  :happy:

1480575_721899567839445_2145774069_n.jpg



#11547 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 4. - 12:53

Dejó kép!!!


" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11548 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 5. - 11:38

Érdeklődnék,milyen lovardákat ismertek Győr környékén,amelyek fedelessel is rendelkeznek és bértartást is vállalnak.  :)



#11549 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 7. - 7:38

Ééés megjött az első hó!
Temészetesen ma dolgozom... :angry: De most már tutira nem ússzátok meg és készülni fog havas-csikós kép is  :rockon:



#11550 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 7. - 17:09

Francialaci - ha ez egy disznó szórás volt, akkor óvatosan az ló etetéssel, mert a vaddisznók sok olyan bacit terjesztenek és élősködöt ami a lóra, emberre is veszélyes, nem beszélve a rühröl és hasonló nyalánkságokról. A vadászok sem örülnek a lószarnak, mert a vad elmegy tőle. Nem, bele pofa csak nemrég tanultam!


  • francialaci kedvelte

#11551 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 16. - 21:54

Érdeklődnék,milyen lovardákat ismertek Győr környékén,amelyek fedelessel is rendelkeznek és bértartást is vállalnak.  :)

 

Gyirmót: Viktória LK

Győrzámoly: Horváth Lovarda, Lajmai Lovasfarm

Ravazd: Entrenador

 

Gönyű: Pirik Farm
Nagybajcs: 
Nagybajcsi Lovas Klub (azt hiszem nekik is van fedelesük, de nem bizti)
Győr: Baldauf Team
Tényőn is van fedeles, de nem tudom, hogy az ottani lovardát bérli-e most valaki.  :)  

#11552 Ladysam

Ladysam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 300 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 18. - 12:45

Sziasztok!

Köszi Laci, hogy szóltál, kicsit megkésve de idetaláltam:)

A végső dátum a január 25 lett ugye?



#11553 francialaci

francialaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 24. - 18:16

Uff! Remélem zavarok!

Áldott Karácsonyt Kívánok!

KARÁCSONY

Azt, hogy mindenki egyenlő, a hóesés némán mondja ki: törpe fenyőt, nagy jegenyét, csöpp bokrot és deli fákat tud egybesimítani. Összefogóznak s libegnek most is fehérben a hópihék. Szenteste szelíd mámorában megférnek békén, mint majd a népek, fortyanós apók, csintalan kamaszok, nyelves csitrik és zsémbes nénikék. Emberkék, - kik utánunk egyre jöttök gyolcsba bugyolálva, akár a pelyhek: - de szép lenne, de szép, ha a hétköznapokba is átmentenétek Jézus szívének melegét. Batta György

 

Uff!



#11554 Mocca

Mocca

    Csikó

  • Fórumtag
  • 870 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 27. - 19:34

 

 

 

Köszönöm szépen!
Nagybajcs lett a befutó.  :happy: 
1532024_738218656207536_1251048744_n.jpg



#11555 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 28. - 18:24

Sziasztok!

Köszi Laci, hogy szóltál, kicsit megkésve de idetaláltam:)

A végső dátum a január 25 lett ugye?

 

 

Igen! :)

 

Kicsit kivártam a fixálással, mert egy nagyon kedves barát, aki mellesleg nagyon hiányzott volna ott sokunknak nem volt biztos, hogy január 25-én tud-e jönni.

Mivel igen, családdal, így végül örömmel kihirdetem, az időpont - majdnem- FIX, (azaz csak szélsőségessen esős kellemetlen idő esetén toljuk el egy hetet, de ezt korábban is jeleztem).  Fagy, hó, hideg nem akadály, csak ha az úton a félmétert környékezi. Végülis téli találkozó. 

 

Ma egyeztettem ismét a házigazdánkkal, Béla bácsival, és megerősítettük a korábban említett dolgokat. Kora reggeltől disznóölés is van, :D , a hidegben hasznos ételekkel, és nem mellékessen italokkal. Lehet hozni lovasfelszerelést, csinálunk egy rögtönzött bolhapiacot, nem kerül semmibe, lehet sokunknak hasznos. Koradélután lehet egyszerre kb. 20 embernek kocsikázni egy kisebb kört, illetve fakultatív programként kicsit sétálunk közössen egy fél órát. :) Jót fog tenni!

Azután összeülünk és projektoron régi képeket nézegetünk, ,de méginkább az arra érdemes képek kapcsán beszélgetünk, sztorizgatunk. (Itt kérek mindenkit, akinek sok jó "Halászis", vagy régiótopikos, "pacipontos" képei vannak az hozzon, sőt összeválogathatná a legjobbnak vélteket külön. Természetessn a sztorikhoz szintén eszegetünk iszogatunk, és ha a hangulat és a társaság kívánja, folytatódhat megzenésítve az este.

 

Nem kívánok túl szervezett programot, nem kívánok minden részletet kidolgozni, megtervezni, előre közölni, mert sem magam, sem más előtt nem kívánok "szégyenkezni", ha valami nem úgy sül el, mint ahogy terveztem, ígértem.

A program elsősorban TŐLETEK lesz kellemes, én a házigazdával karöltve csak a lehetőségét kívánom megteremteni annak, hogy jól érezzük magunkat. Csak ez a cél, de rajtatok legalább annyira múlik. Én nagyon várom.

 

Szabad ezt-azt hozni, kínálgatni, fogyasztani, de lesz minden, nem vad árakon vásárolható is. (Akár disznótoros kóstoló elvitelre is.) Árakat egyébként nem tudom, de úgy beszéltük meg a Bélabácsival, hogy baráti feltételekkel igyekszik kedveskedni, lesznek ingyenes dolgok is, mint pl. a kocsizás, talán a tea, lehet zsírosdeszka, is meg ilyesmi...) Belépő természetessen nincs, de előzetes jelentkezésnek nagyon örülnénk.

 

Szép lassan az év elejétől elkezdem "propagálni" is a programot, hisz bárki eljöhet, de igazán azoknak adhat sokat, akik a régi arcokat akarják viszontlátni, vagy épp megismerni.

 

Addig is

 

NAGYAON BOLDOG ÚJJÉVET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!

 

Üdv. Amatőr, azaz Simon Ervin

 

0620 6657515 (ill. még él a régi is, de nem mindig hordom magamnál: 0620 4391506)

 

 


Edited by amat?r, 2013 december 28. - 18:25.

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11556 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 30. - 9:39

Alapvetően nem nagyon szoktam lelkizni de tegnap egy nagyon régi álmom volt valóra, ami teljessé tette ezt az évet. Nagyon nem is szaporítanám tovább a szót, mert abban annyira nem vagyok jó, de legyen itt egy kép ami mindent elmond.

 

Köszönöm Betti. :)

 

528310_759262387435341_1524392372_n.jpg



#11557 Kedd

Kedd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 578 hozzászólás

Közzétéve 2013 december 30. - 19:28

Aztaaaaa! Én is mindig ilyen zöld - fehér vezetőszárról álmodoztam!!!  Gratula! :)


  • LeO kedvelte

#11558 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 14. - 9:48

Hmm. Jelentem a Találkozók oldalán nyitottam topikot a Halászi találkozónak, illetve a faebookon (simon ervin) is tettem fel programot. Remélem a csend nem arra vonatkozik, hogy senkit nem érdekel (már a tali).

Én azért készülök, várom a régi arcokat...

Üdv: Ervin


  • LeO kedvelte

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#11559 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 18. - 18:44

Facebook event: https://www.facebook...ilter=upcoming#

Kérem jelentkezzen aki jönne, hogy Ervin tudjon számolni a jelentkezők számával.



#11560 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 18. - 23:58

Játék! Jó vadászatot!

 

jatek1.jpg


" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu