Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Babázó


  • Please log in to reply
6869 válasz a témához

#6761 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 2. - 23:11

http://joportal.hu/a...an-eleted-lesz/

Ha ez igaz, akkor már értem, miért szívok annyit és miért kell mindenért annyit küszködnöm.



#6762 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 6. - 14:11

Teljesen egyetértek, és vicces is :)

http://index.hu/kult...a_sajat_agyaba/
  • Filly kedvelte

#6763 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 15. - 7:23

6785753_74935_a7d2aa302865ce86e5b899d92f


  • Filly és Panka21 kedveli

#6764 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 16. - 10:22

Az eredeti kép is zseniális, ahol a papa arca is látszik. Nem értem, miért kellett így megvágni... 



#6765 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 14. - 16:48

Ha már sikerült használhatóvá tenni a Fórumot, Fillynek és Kevének és persze apukának is sok-sok boldogságot! Azért mesélhetnél a nem FB használóknak is :)

#6766 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 2. - 18:18

Azért annyira nem múlik gyorsan az idő, hogy mindenki a ballagással és az érettségivel legyen elfoglalva!



#6767 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 3. - 21:17

A topic szülőanyja alighanem hűtlen lett "mostohagyerekéhez" a saját négy valódi csemetéje miatt/mellett. Meg lassan valahogy elkoptak innen a többiek is.

 

Filly anyuka lett? Nem is tudtam, gratulálok.



#6768 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 3. - 21:47

Veletek mi a helyzet? Ott tartottunk, hogy lesz harmadik?

#6769 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 4. - 6:41

Veletek mi a helyzet? Ott tartottunk, hogy lesz harmadik?

 

:) A harmadik a napokban lesz 8 hónapos. :D Itthon született. Majd töltök fel valami fotókat is.

 

Azt tudjátok, hogy Rosinante-Andi is babát vár? 



#6770 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 4. - 6:57

Hát, akkor így utólag is gratulálok!

Tervezetten volt otthon szülés?

 

Nem tudtuk, hát, akkor neki is gratulálok!

 

 



#6771 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 27. - 12:15

A mostan divatos szerinti témához nem szól hozzá senki? 

 

http://kettosmerce.b...to_mellek_ellen



#6772 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 27. - 21:36

Szerintem már tök uncsi. Ezen rágódik mindenki napok óta...



#6773 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 május 27. - 21:40

Én meg várhatom a sztorit!!! :) Bara mesélj!

Edited by Eva, 2015 május 27. - 21:41.


#6774 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 9. - 15:45

Ide is beteszem, biztos, ami biztos.....

 

http://index.hu/tudo...rt_a_torokgyik/



#6775 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 10. - 6:35

Ide is beteszem, biztos, ami biztos.....

 

http://index.hu/tudo...rt_a_torokgyik/

Az index valami őrületesen agresszív, szerintem elfogadhatatlanul bunkó stílusban ír minden olyanról, ami nem a nagy közönség által elfogadott dolog, legyen az egészségügy, szórakozás, tök mindegy.

 

 

Eva, ha itt elmesélem a szülést meg a "terhesgondozást", Fifikusz darabokra szed. Elevenen. ;) Az anyakönyvezés önmagában kabaréba illő sztori volt. De megírtam a történetet, ha érdekel, szívesen elküldöm emailben.



#6776 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 10. - 7:05

Küld :)

Pedig szerintem ide való!

 



#6777 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 10. - 8:13

"Az anyakönyvezés önmagában kabaréba illő sztori volt."

Ilyen esetben nem is egyszerű bizonyítani a származást. Se hatósági tanu, se fedjegy, se sütés, se chip... Tán még DNS vizsgálatot is kérnek. A nagyságos/méltóságos/tekintetes hatóságosdi nagyon megy mostanában.



#6778 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 10. - 12:06

 

Ide is beteszem, biztos, ami biztos.....

 

http://index.hu/tudo...rt_a_torokgyik/

Az index valami őrületesen agresszív, szerintem elfogadhatatlanul bunkó stílusban ír minden olyanról, ami nem a nagy közönség által elfogadott dolog, legyen az egészségügy, szórakozás, tök mindegy.

 

 

 

 

 

Zebrababa, lehet, hogy a stílus agresszív, de igazuk van. Szerintem minden anya felelőtlen, aki nem oltatja a gyerekét.
 



#6779 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 12. - 7:06

Küld :)

Pedig szerintem ide való!

kérekegyemilcímet. Jó hosszú, 2 A4-es oldal. :D

 

"Az anyakönyvezés önmagában kabaréba illő sztori volt."

Ilyen esetben nem is egyszerű bizonyítani a származást. Se hatósági tanu, se fedjegy, se sütés, se chip... Tán még DNS vizsgálatot is kérnek. A nagyságos/méltóságos/tekintetes hatóságosdi nagyon megy mostanában.

Hát ez az, hogy szerintem tutibiztosra csak a DNS vizsgálat igazolná, hogy az enyém a gyerek. Ehelyett mi volt? 10 nappal a szülés után megvizsgáltak (jóóóóól megvizsgáltak, nehogy már azt gondoljam, hogy egy intézményen kívül szült nőnek bármiféle jogai vannak, borzasztó megalázó volt). majd megállapították, hogy valóban, vélelmezhetően szülés történt (nem is tudom, hogy mit gondoltak, hova tettem volna különben máshová a terhes hasamat, felszívódott?), ergo, a gyerek anyakönyvezhető. De hogy a gyerek honnan van, vagy mi köze hozzám, azt továbbra sem igazolja semmi, nem vizsgálta senki, simán lophattam vagy elcserélhettem volna.

 

 

 

Fifikusz, te hogy viszonyulsz az influenza-,és bárányhimlő oltáshoz? Érdekel.



#6780 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 12. - 7:23

epontgajgerkukacfreemailponthu

Köszi! :)

 

Az oltásokhoz: azt gondolom, hogy régebben voltak nagyon fontos-fontos-kevésbé fontos dolgok.

Ami nagyon fontos volt, azt mindenhol kötelezővé tették. 

Manapság a gyógyszeripar lobbija miatt nehéz megállapítani, hogy mi az ami nagyon fontos. 

Gondolom, hogy ha nem lenne fontos az évtizedek óta kötelező védőoltás, azt nem finanszírozná az OEP.

Mondjuk ami engem érdekelne az a HPV oltás.

 



#6781 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 12. - 8:34

Na, most nincs sok időm, csak röviden, a véleményem. Nincs nálam a bölcsek köve, DE: vannak betegségek, melyek fertőzőek, mert baktériumok vagy vírusok okozzák őket. Ezek egy része veszélyes lehet, maradandó egészségkárosodáshoz, vagy akár halálhoz vezethet. A baktériumos betegségek jó része gyógyítható antibiotikummal, a vírusok ellen egyelőre nem tudunk sokat tenni. Vannak még a férgek, de az most nem tartozik ide. Hála az orvostudománynak, sok betegség ellen létezik vakcina, ami biztonságosan megvéd a betegségtől, és ezzel járványok kialakulásától. Szerintem nagyon helyesen léteznek kötelező oltások, mert a laikusok nem látják át, mi veszélyes és mi nem. A gyógyszerek kifejlesztése nagyon sok pénzbe kerül, természetes, hogy ennek rentábilisnak is kell lennie, mert különben nem lehetne a további kutatásokat finanszírozni. Azokban az országokban, ahol pl. a gyerekbetegségek elleni vakcinázás csak ajánlott (pl. itt Németországban) újra és újra fellángolnak fatális kimenetelű helyi járványok, és nem tudom, mint anya mit éreznék, ha a gyerekem meghalna mondjuk kanyaróban..... A harmadik világról ne is beszéljünk, ahol nem csak oltás nincs, de ennivaló sem a gyerekeknek.

Hogy ez az oltási program a gyógyszergyárak zsebét tömi, arról már az előbb kifejtettem a véleményem, mindenki örül, ha beteg és kap rá gyógyszert, amitől meggyógyul, ez a gonosz gyógyszegyárak nélkül nem így lenne, hanem hullanánk, mint a legyek, mint a középkorban, pedig javasasszonyok akkor is voltak a sok házi praktikával....

Mivel aki nem güzült hat évig az orvosegyetemen, az nem lát bele a mélyebb összefüggésekbe, azért kénytelen választani valakit, aki ezt tanulta és akiben megbízik. Mindnyájan ezt tesszük, amikor autószerelőhöz megyünk, házat terveztetünk, vagy mosógépet javíttatunk. Nem értünk hozzá, megbízunk valakiben, aki tanulta és tudja. Az az orvos szerintem, aki lebeszéli az anyukát az oltásokról, az bűnöző, az a minimum, hogy a diplomáját elvegyék, és ha egy gyerek emiatt meghal, akkor vonják felelősségre foglalkozás körében elkövetett, gondatlanságból származó emberölésért. Az meg egy agyrém, hogy az anyuka nem az orvosra hallgat, akinek ez a szakmája, hanem a szomszédnénire, a valakinek a valakijére, aki szerint régen is felnőttek a gyerekek, pedig nem oltatták őket, átestek rajta természetesen. Persze, a nagy részük igen, egy részük meg nem, meghalt, meddő lett, örökre szívbeteg lett, vagy lebénult. Magyarorszégon senki nem kérdőjelezi meg a gyermekbénulás elleni oltás szükségességét, (kötelező) máshol igen. Amerikában sok iskolában azt tanítják, hogy evolúció sincs, Darvin egy hülye volt, nem az állatvilágból származunk.

Éva, nem követem a mostani járványügyi helyzetet, az én gyerekeim kiskorában nem volt bárányhimlőoltás, ha lett volna, beadattam volna mindenképp. A HPV-ről nem szeretnék nyilatozni, valószínű érdemes beadatni, de hallottam ellentmondásos véleményeket, a lányomat nem beszéltem rá, de vele úgy is nagyon óvatosnak kell lenni, mert rengeteg gyógyszerre is allergiás (ennek ellenére minden kötelező és ajánlott oltást megkapott mindig)

Az influenza oltás idős korban biztos nem hülyeség, mégha tudjuk is, hogy mindig az előző évi három legfontasabb törzsből van kikeverve (az influenzavírus rendkívül gyorsan mutálódik), de a keresztimmunitás miatt véd valamennyire az újabb törzsekkel szemben is.

Senki ne jöjjön nekem azzal, hogy kapott oltást, mégis beteg lett, mert ha nem kapott volna, talán bele is hal.

Mellékhatások igen, nagyritkán vannak, sajnos semmi sem tökéletes, de a döntéseinknél mindig a haszon-kockázat mérlegelés eredménye számít. És ez az oltásoknál nem kérdéses.

Ami meg a lobbit és az anyagiakat illeti, a természetgyógyász-homeopata bandánál (tisztelet a ritka kivételnek) nagyobb maffia kevés van, milliárdos üzlet, és minél kevesebb ember oltat, meg megy orvoshoz hatékony gyógyszerért, annál nagyobb üzletet csinálnak. Az is szomorú, ha gondos kezelés dacára meghal valaki, de az kétségbeejtő és felháborító, hogy olyan országokban, ahol rendelkezésre állnak a tudomány állása szerinti legmodernebb gyógymódok, gyerekek haljanak meg azért, mert hamis próféták üzletet csinálnak a hiszékenységből, és az orvostudomány meglévő hiányosságaiból.

Uff, én beszéltem :gm:



#6782 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 12. - 8:37

Esetleg megrpróbálok a Human Papilloma Virus oltásról statisztikákat kikeresni, ami segíthet a döntésben. (elképesztő, hogy a matematika milyen döntő szerepet játszik az ember éléetében, le vagyok nyűgözve, mennyi kérdésre ad választ, ha helyesen alkalmazzák)



#6783 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 12. - 9:07

Fifikusz, köszi! 

A HPV oltást saját hatáskörben megejtette a leánygyermek, pusztán nagyon "fiatal" még az oltás, ezért mint minden első generációs gyógyszertől (pl első fogamzásgátlók), tartok tőle, hogy még nem tökéletes és esetleg több kárt okoz, mint hasznot hoz.

Az influenza oltás idős korban vicces dolog, mert az évek haladtával egyre több dologgal találkozik a szervezetünk, amit "megtanul" leküzdeni, így mondhatnánk, hogy minél idősebb az ember annál inkább ellenáló, vagy tévedek?

Bárányhimlőbe bele lehet halni? (az orvos és a bizalom: a lányom bárányhimlős volt, még nedvedzett a kiütés, amikor mondta a gyerekdoki, hogy mehet közösségbe, na akkor mondta, hogy köszönöm, kérem a gyerek kartonját és átmentünk egy másik dokihoz).



#6784 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 12. - 11:21

"Az oltásokhoz: azt gondolom, hogy régebben voltak nagyon fontos-fontos-kevésbé fontos dolgok.

Ami nagyon fontos volt, azt mindenhol kötelezővé tették. 

Manapság a gyógyszeripar lobbija miatt nehéz megállapítani, hogy mi az ami nagyon fontos." 

Na ez jól van megfogalmazva, valahol ez lehet a lényeg.

 

 

"Gondolom, hogy ha nem lenne fontos az évtizedek óta kötelező védőoltás, azt nem finanszírozná az OEP."

Szerintem meg azért finanszírozza, mert nem tehetnek fizetőssé egy kötelező oltást, aminek a megtagadásáért sok tízezer, adott esetben több százezer Ft-os büntetést kell fizetni.

 

Fifikusz, az érvelésednek - számomra - az a legnagyobb hibája, hogy az orvosokat a mai gyakorlatnak megfelelően istenségnek állítja be. A modern orvostudomány kiképzett katonáit. Miközben elfelejted (?), hogy sok ezer éve is létezett orvostudomány, igaz, nem a mai szerekkel és ismeretekkel, hanem teljesen más megközelítésben.** Nekem pl a nyugati orvoslásban borzasztóan visszataszító, hogy totál hülyére veszik az embert (holott ki más ismerhetné jobban saját magát), illetve, hogy nem egységes szervezetként tekintenek az emberre, hanem mindenki csak a saját szakterületén garázdálkodik (amitől hülyét kapok, az pl a bőrgyógyász), tüneteket próbálnak meg eltüntetni, nem nézik az összefüggéseket.

Szerencsére nem voltam sokat kórházban, orvoshoz sem nagyon járok, de az is épp elég volt.

 

A bárányhimlő oltásról én kérdeztem. Csak azért, mert az aztán tényleg nem egy akkora komoly betegség, mint ahogy manapság divatos beállítani. Eva megfogalmazásával élve határozottan a "nem fontos" kategória a betegségek között. Csakhogy a mai világban az az elvárás, hogy senki ne hagyjon ki a termelő munkából a minimálisnál több napot, ergo gyorsan kell tünetmentesnek lennie. Továbbá, minimális kellemetlenséget/betegséget/szenvedést sem akarunk már elviselni, akkor sem, ha az hosszú távon mondjuk jobb az egyénnek. Pl egy leküzdött betegség gyakran életfogytig tartó védettséget ad, szemben az oltás által létrehozottal.

jaj de szar úgy írni, hogy kétpercenként valamelyik gyerek akar valamit, de talán nem egészen összefüggéstelen a mondanivalóm.

 

** nem kapcsolódik közvetlenül a témához, de nagyon ajánlom megtekintésre a piramisok titkainak leleplezése c. filmet. Ha másért nem, azért, hogy lássuk, lehet máshogy is gondolkozni sokmindenről, nem feltétlenül az lehet csak az igaz, amit tanulunk, lehetnek sokkal-sokkal mélyebb összefüggések.



#6785 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 12. - 15:13

Éva, a bárányhimlő nem halálos, a veszélye abban áll, ha a leánygyermek nem esik kiskorában át rajta, vagy nem lesz kiskorában beoltva, és a terhesség alatt kapja meg, hogy veszélyes a magzatra, különösen az első harmadban. Mi a fenének kockáztatni, ha van oltás ellene? :wot: A rubeola szerencsére benne van a kötelezőkben.

Zebrababa, hol olvastad, hogy az orvosokat istennek tekintem? A sokezer éves orvostudomány az akkori ismereteinket tükrözi, (amikor a Föld lapos volt, és a Nap keringett körülötte, az égben meg az angyalkák trombitáltak), az érveidből az látsziik, hogy fogalmad sincs, milyen aprólékos és mély ismereteink lettek azóta a szervezetünk működéséről..... Az akkori orvostudomány úgy áll a maihoz, mint az akkori csillagászat a relativitáselmélethez és a kvantumfizikához....Az oltások egyébként általában ugyanolyan védettséget biztosítanak, mint az átvészelés, és nem arról van szó, hogy nem vagyunk hajlandók elviselni, hanem arról, hogy károsíthatja tartósan a szervezetet.

A specializáció szerintem is nehézség elé állítja az orvost, ez az ára annak, hogy a szakorvosok a saját területüker ismerik úgy, ahogy a többi orvos nem, mert olyan sok az ismeret, hogy képtelenség mindenhez érteni. A kooperáción kell javítani, és a jó orvos így is jár el. A magát "természetgyógyásznak" tituláló egyének többségének fingja sincs róla, mit művel és miről beszél (méregtelenítés, lúgosítás, rák pszichológiai kezelése, stb) azon kívül persze, hogy pénzt keres, és a "bölcs" szerepében tetszeleg, aki a "hülye orvosok" helyett" megoldja a problémát. Ha meg nem sikerül, hát így jártunk...  A többezer éves orvoslás ad medve-epét impotenciára, és hasonlók, ne is beszéljünk róla, mert dübe jövök és azt nem akarom. Zebrababa, nézd már meg a halálozási statisztikákat, a gyermekhalandóságot a múltban és most. Te tényleg az ókorba kívánod a gyerekeidet, ahol egy gennyes fog halálos ítélet volt, egy fertőzött seb a véget jelentette, a fertőző betegségek feltartóztathatatlanul pusztítottak? Amikor tíz gyerekből a fele nem érte meg a fiatal kort?

Ha lányod van, oltasd be bárányhimlő ellen, ha pedig nem, és nem kapja el az oviban, akkor gondoljatok rá, mielőtt gyereket vállal.....



#6786 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 12. - 22:18

Nekem pl a nyugati orvoslásban borzasztóan visszataszító, hogy totál hülyére veszik az embert (holott ki más ismerhetné jobban saját magát), illetve, hogy nem egységes szervezetként tekintenek az emberre, hanem mindenki csak a saját szakterületén garázdálkodik (amitől hülyét kapok, az pl a bőrgyógyász), tüneteket próbálnak meg eltüntetni, nem nézik az összefüggéseket.

Szerencsére nem voltam sokat kórházban, orvoshoz sem nagyon járok, de az is épp elég volt.

 

Bara, nem vagyok benne biztos, hogy ezek a problémák definitíve "a nyugati orvoslás" problémái és nem a mi kis nyugat-balkáni egészségügyi rendszerünk a főbűnös a meglétükben.

 

És sajnos a személyes tapasztalatom* sajnos az, hogy a népesség elég nagy - és egyre nagyobb - hányada abszolút híjján van a józan paraszti észnek, meg az élő szervezetek (illetve a saját teste) működéséről szóló ismereteknek; és valóban, a néhány százalék kivételt igazán kezelhetnék a humán kollégák is partnerként, ez meg már megint a rendszer hibája hogy fütyülnek rá...

 

*(amikor azzal jön nekem a páciens, hogy a macskája "négy napja nem tud pisilni, de végülis ez nem akkora baj, mert két napja már nem is iszik" / tehát nincs is mit kipisilnie, juhhé/, ott talán nem csak az orvosdoktori diploma hiányzik a reális helyzetfelméréshez..)


  • N.C. kedvelte

#6787 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 14. - 22:40

"Mi a fenének kockáztatni, ha van oltás ellene?"

Szerintem ez is olyan, hogy ki miben hisz. Én abban hiszek, hogy a szervezetnek jobb, ha a természetes úton találkozik a betegséggel, azaz a gyerek egy beteg társától elkapja, megbetegszik, leküzdi és meggyógyul.

 

"Zebrababa, hol olvastad, hogy az orvosokat istennek tekintem?"

Nem írtad ezt így le szavakkal, való igaz. ;) De érzékelteted minden mondatoddal az orvosok felsőbbrendűségét, hogy ők az alatt a 6 év alatt az egyetemen a világ tudását magukhoz vették. Áruld el nekem pl, hogy miért okoz egy orvosnak nehézséget elmondani magyarul, urambocsá' érthető emberi szavakkal azt, hogy mit és miért csinál, mit vizsgál, mit tapasztalt. Általában érzékelteti, hogy baromi nagy szívességet tesz hogy egyáltalán megvizsgál, a páciens egy amolyan kényelmetlen velejárója a munkaidejének. Vizsgálat előtt/közben/után nem lehet tőle kérdezni, ha válaszol, akkor foghegyről amennyit nagyon muszáj. A leletre olyan nyelvezettel írják rá a dolgokat, hogy véletlenül se jöjj rá, mit is írtak oda. (konkrét eset: a harmadik gyerekkel voltam UH-on, nézték a tarkóredő vastagságot. Megkérdeztem, ugyan mi az pontosan, a tarkó bőrének a vastagsága vagy mi? Annyit válaszolt a doki, hogy ha 3 mm-nél vastagabb, akkor Down-esélyes a gyerek. Mondom, ezt minden kismama tudja, de nem ezt kérdeztem. Erre már nem kaptam választ...)

És amúgy pont úgy beszélsz, ahogy pl a gyerekorvosunk, aki konkrétan azt mondta, hogy az anyukáknak csak szívük van (ezért nem hagyják sírni a gyereket), de nekünk (azaz az orvosnak és a védőnőnek) eszünk is, és tudjuk, hogy fizikailag semmi baja nincs a kisbabának ha órákig sír, csak le kell tolni babakocsiban a kert aljába az almafa alá, akkor nem hallom és nem idegesít...)

 

"A sokezer éves orvostudomány az akkori ismereteinket tükrözi, (amikor a Föld lapos volt, és a Nap keringett körülötte, az égben meg az angyalkák trombitáltak), az érveidből az látsziik, hogy fogalmad sincs, milyen aprólékos és mély ismereteink lettek azóta a szervezetünk működéséről..... "

Nyilván nem az a kérdés, hogy a szárított tigrispénisz gyógyhatású-e vagy sem, vagy növeli-e a potenciát. Hanem az a szemlélet, ami a keleti orvoslást jellemzi, hogy első ránézésre tök totál egymáshoz nem illő dolgokat kapcsolnak össze, olyan összefüggéseket tárnak fel, amin az ember csak kamillázik.

 

 

 

"Az oltások egyébként általában ugyanolyan védettséget biztosítanak, mint az átvészelés, és nem arról van szó, hogy nem vagyunk hajlandók elviselni, hanem arról, hogy károsíthatja tartósan a szervezetet."

Hű, ez jó reklámszöveg. csupa feltételes jelző meg mismásolás. Mindegy, erről felesleges vitáznunk. Amúgy én pl úgy vagyok vele, hogy van oltás amit beadattam, mert félek a betegségtől ami ellen kitalálták, van viszont olyan, amit feleslegesnek tartok (azaz, úgy ítélem meg, hogy az a bizonyos mérleg a nem irányába billen), és ezért nyilván nem is oltatom ellene a gyereket. 

 

"Zebrababa, nézd már meg a halálozási statisztikákat, a gyermekhalandóságot a múltban és most. Te tényleg az ókorba kívánod a gyerekeidet, ahol egy gennyes fog halálos ítélet volt, egy fertőzött seb a véget jelentette, a fertőző betegségek feltartóztathatatlanul pusztítottak? Amikor tíz gyerekből a fele nem érte meg a fiatal kort?"

Nyilván nem kellene fekete-fehéren nézni a dolgokat. Rengeteget változott a világ, az életkörülmények, a táplálkozás, a higiénia, stb, nem gondolom, hogy az összes egészségüggyel kapcsolatos mutató mind csak a dokikon múlik.

 

"Ha lányod van, oltasd be bárányhimlő ellen, ha pedig nem, és nem kapja el az oviban, akkor gondoljatok rá, mielőtt gyereket vállal....."

Semmiképpen nem oltattam volna be, viszont tudatosan fertőztük meg (bárányhimlős unokatesó jött látogatóba direkt azért hogy elkapják), és pl pont a BH-nál szerintem ez az abszolút legjobb eljárás. Nyilván, a rubeolát is jó lenne ha elkapná, de ha nem jön össze gyerekkorában, akkor majd tizenéves korában visszatérünk a témára.

 

 

Jaj, és még egy jó kis promo-videó, 1 perc az egész. A szülés körüli felesleges beavatkozások elleni figyelemfelhívás, nagyon jópofa szerintem. Azt a bizonyos Monty Python-os szülést juttatja eszembe... :)



#6788 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 15. - 14:54

Azt hiszem, te kevered kicsit a szezont a fazonnal. Egy dolog a doki személye, aki lehet közvetlen, kedves, beképzelt, unott, undok, fáradt, lelkes, tájékozott, ignoráns, stb. Nem erről beszéltem, azért írtam, válassz olyat, akiben megbízol, aki úgy foglalkozik veled/a gyerekeddel, ahogy azt te szeretnéd. Itt tényleg lehet az ismerősöket kérdezni, kinek milyen tapasztalata van, kivel elégedett, kit ajánl. Köztük is vannak fekete bárányok, nem az orvostudományt minősíti, hanem az adott embert. Ha az egyikkel nem vagy elégedett, keress másikat, ne a javasasszonyt kérdezd olyanról, amiről még csak felületes ismerete sincs, csak azt képzeli, és pont annyi hókuszpókuszt tud, hogy a laikusokat megtévessze. Nem az orvosok felsőbbrendűségéről beszéltem, hanem azt mondtam, jobban értenek az orvosláshoz, mint az, aki nem tanulta. És igen, az orvostudomány rendkívül magas szintű, nagyon alapos ismereteket kívánó terület.

Szerintem nem vagy tisztában a védőoltás hatásmechanizmusával. Az aktív immunizálásnak az a lényege, hogy a kórokozót, vagy annak egy részét adják be, tehát olyan, mintha megkapta volna a betegséget, és kialakítja a szervezet a védekezését ellene, legyűri a támadást. Csak ez esetben kontrollált mennyiséget/minőséget kap, ezért nem viseli meg annyira, mint a vad változat. Egy részüknél az is lehetséges, hogy a vírusnak csak azt a darabkáját adják be, ami a védekezést kiváltja, ez az ún. alegységvakcina, egyébként pedig legyengített, vagy elölt kórokozót adnak be. Szóval olyan, mintha megfertőződött volna, csak biztonságosabb.

A gyerekhalandóság ugrásszerű javulása pedig az orvostudománynak köszönhető, aki ezt tagadja, az nem tudja, mit beszél, megengedve persze, hogy egyéb komponensei is vannak. Ha nem veszett el, itt valahol vissza lehet keresni a garafikonokat, ami egy-egy oltás bevezetését és a hozzá tartozó halálozási adatokat mutatja. Ott nem lehet az összefüggést letagadni.

Azt pedig, hogy mit tartasz veszélyesnek, mi alapján döntöd el? Mert én a gyerekorvos véleményére adnék leginkább. Te tudod, hogy a különböző gyerekbetegségeknek milyen szövődményei lehetnek? Megbocsátanád magadnak, ha a te gyerekednél alakulna ki, mert nem oltattál?

A gyerekorvosodnak nem esze van, hanem ISMERETE. Tudja, miről beszél, a természetgyógyászok 99%-ával ellentétben, akiket rászabadítanak az emberiségre. Legalábbis otthon nem tudok róla, hogy bármilyen komoly vizsgához kötik az engedélyt, amivel ezek az emberek felülbírálják az orvosokat és lebeszélik a hiszékenyeket az oltásokról, gyógyszerekről, stb. Itt Németországban nagyon komoly vizsgákat kell letenni azoknak, akik ki akarják írni az ajtajukra hogy "természetgyógyász".

Ami az ottonszülést illeti, nem ellenzem kategorikusan, de ha komplikácoó lép fel, csak be kell rohanni villámgyorsan a kórházba, igaz? Nekem a második szülésemnél, ami síma, természetes szülés volt, a placenta nem jött ki egyben, kialakult egy súlyos vérzés, ha nem a kórházban szültem volna, akkor most nem írogatnék, mert nem hiszem, hogy bárhova beértünk volna időben. :sad:

Mindegy, nem ragozom tovább, én tudom, miről beszélek, csak azért veszem a bátorságot a vitára. Biztos nem jutna eszembe a kvantumfizikáról vitatkozni egy fizikussal, pedig a szabdidőmben falom az ilyen témájú könyveket, mert NEM értek hozzá. És ha valaki azt mondja, hogy a relativitáselmélet hülyeség, mert mi az hogy az idő tud lassulni, meg gyorsulni, akkor egy SZAKEMBERT kérdeznék meg.

 



#6789 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 16. - 13:03

Amiről itt nem értetek egyet, az keményen közéleti kérdés, ha nem idevalónak ítéltetik, kéretik törölni, de annyiban mégis ide való, mivel a "babázó" mégis csak a jövőről, a folyamatosságról szól valamennyire.

Nem lehet igazságot tenni, mind a sok félnek van igaza, inkább valami egészséges kompromisszumot kellene találni.

A legfőbb probléma, hogy a többség nem rendszerben gondolkodik, a saját többé-kevésbé szűkebb világának érdekei szerint nyilatkozik, ami természetesen teljesen érthető. Az orvostudomány a korszerű technika-technológia segítségével óriási léptékű fejlődésen ment keresztül, ami jelenleg is folyamatban van. Csak az az érzésem, hogy ez a fejlődés már részben elszakadt a valóságtól, kezd öncélúvá válni. Túllépte a társadalom tényleges lehetőségeit. Ez kb. olyan, mint a közlekedés három alapvető tényezője: a jármű, a pálya és az ember. Akkor működik jól, ha ezek közel azonos szinten állnak. (Hiába építesz az őserdei törzseknek szupergyors közlekedésre alkalmas vasútat, ha a felszálláshoz a modern kornak megfelelően az ajtónál chipkártyás beléptetés van PIN-kóddal, ami egyben a jegyvásárlás is a bankszámláról, ha az egy pár kesztyűből a népcsoport tíz férfi tagja is felöltöztethető és a környéken még bank sincs, mivel még az általános egyenértékest sem ismerik, nem  használják.)

A "fejlett" (relatív, adott időintervallumban értelmezhető) társadalmak humanitárius segítség címén hosszútávon humanitárius katasztrófát okoznak (az adott társadalom nem képes a saját rendszerét, rendjét a váratlanul a nyakukba zúduló fejlődéshez igazítani), az igényeket erősen a lehetőségek fölé nyomják (népességrobbanás, eladósodás...).

Babázós példák is akadnak. Itt az egyéni és társadalmi érdekek egyensúlyát érdemes vizsgálni. Olyan nők gyemekvállalását támogatni, akik természetes módon a megtermékenyülésre és a magzat kihordására képtelenek lennének. Verseny, hogy melyik kórházban milyen minimál súllyal és a terhesség egyre korábbi szakaszában bekövetkező koraszülés esetén is életben tartja a babát. A megszületett, de olyan fejlődési rendellenességgel világra jött emberek, emberpalánták életbentartása, akik nem csak az önálló életre alkalmatlanok, de az életüket inkább csak létezésnek nevezhetnénk. Olyan, általában idős, beteg emberek életbentartása csak azért, mert a tudomány megengedi ha van rá "mód", akik élete már szintén nem nevezhető emberi életnek, pedig szinte "korlátlan" ideig fenntartható.

Az emberi bavatkozás a természet rendjébe erősen érezhető, de tudomásul kell venni, a természet egy ideig enged, kitér, majd egy sokkal erősebb korrekciót hajt végre.

Én legalább is valahogy így látom.


Edited by Robi, 2015 június 16. - 13:05.

  • Kistáltos és melodia91 kedveli

#6790 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 16. - 17:36

Robi, ahogy olyan gyakran, most is egyetértek veled. A téma, amit továbbgondoltál, pedig nagyon kényes.



#6791 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 17. - 7:41

Bocsánat, hogy belefolyok, de kikívánkozik belőlem pár gondolat. Meg a vége majd kapcsolódik ide is.

 

Fifikusz,

 

Egy dolog a doki személye, aki lehet közvetlen, kedves, beképzelt, unott, undok, fáradt, lelkes, tájékozott, ignoráns, stb. Nem erről beszéltem, azért írtam, válassz olyat, akiben megbízol, aki úgy foglalkozik veled/a gyerekeddel, ahogy azt te szeretnéd. Itt tényleg lehet az ismerősöket kérdezni, kinek milyen tapasztalata van, kivel elégedett, kit ajánl. Köztük is vannak fekete bárányok, nem az orvostudományt minősíti, hanem az adott embert. Ha az egyikkel nem vagy elégedett, keress másikat, ..

 

Azért ez ma, Magyarországon, főleg vidéken nem ilyen egyszerű. :sad:  És ha a TB finanszírozott részlegben akarsz maradni, akkor kb kivitelezhetetlen. Lehet barangolni egyik városból a másikba, még magánrendelésen is, mire találsz egy olyan dokit, aki "megfelel".

Én egyébként elfogadom, hogy "az orvos is ember",  lehet rossz napja, lehet bunkó stílusa, ha amúgy, SZAKMAILAG korrekt és TÁJÉKOZTAT. Nem kell kedvesnek lenni, elég, ha emberszámba veszi a beteget, és szán rá 3 percet, hogy elmondja, hogy mi van. Sőt, megemelem a kalapom azelőtt a doki előtt, aki megmondja, hogy ezt vagy azt ő nem tud megnézni/megcsinálni, mert nincs felszerelése, tudása, kedve, ideje, akármilye, de van rá lehetőség - máshol!

De sajnos, ahogy korábban Bara is írta, ez elég ritka. Egyszerűen - még akkor is, ha magánrendelésre mész!!! - vállvonogatva, félinformációkkal, foghegyről kikaffogott szavakkal le van tudva a kedves beteg, aki ha netán olyan lelkes, hogy elindulna másfelé, akkor még full hülyének is nézik, hogy már eccer megmondták, hogy jóvanezígy. Ezt magam is végigjártam, de szerencsémre - igaz, 200 km-re - végül tökvéletlenül találtam egy normális orvost. 

De most kissé a hatása alatt vagyok, hogy egy 35 éves barátnőm, 2 pici gyerekkel éppen kemóra jár áttétes mellrákkal, mert 1 év alatt 3 különböző orvos (nem faluszéli kuruzsló és nem tanyasi gyógyító, hanem városi meg megyeszékhelyi kórház!) küldte el azzal, hogy nem kell foglalkozni azzal a csomóval, a szoptatás miatt van. Megnézték UH-val, és hazaküldték. És mire a 4. hajlandó volt komolyan venni, és továbbküldeni kivizsgálásra, addigra itt tart. :sad:

És a legbosszantóbb az egészben, hogy most, hogy "komolyabb" kórházba került, értetlenkedve néznek rá, hogy hogyhogy nem küldték azonnal mammográfiára, ha volt mellgyulladása a szoptatás alatt, mert hiszen ez a "protokoll". (Sajnos, van egy ilyen daganat-típus, ami kimondottan ebből alakul ki, fiataloknál, és elég aggresszív.) Igen, protokoll. Csak úgy látszik 4 orvosból 3 hiányzott, amikor ezt tanították. :sad:

Szóval, ha valakinek volt ilyen gondja, akkor menjen utána, mielőtt nem késő!  :mellow:



#6792 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 17. - 8:10

Izland, ez borzasztó, ilyenkor kellene felelősségre vonni a trehány orvost. Nem az amerikai viszonyokat kívánom ide, mikor az ügyvédek a kórház kijáratánál sorban állnak, de a komoly felelősségrevonhatóságnak biztos lenne pozitív hatása. Sajnos ismerek hasonló történeteket az ismeretségi körömből, olyat is, ahol "a mellrákguru" (a legelismertebb szakértő Magyarországon) hazaküldte az egyébként orvos páciensét hasonló szavakkal, majd mikor kiderült, hogy mi a helyzet, már késő volt, ő is egy kislányt hagyott maga után.

Nem vígasztal gondolom senkit, hogy idekint is hasonló elborzasztó történeteket hallok, látok magam körül, de ez mind nem azt jelenti, hogy az orvostudomány helyett máshova kellene fordulni egészségmegőrzés témában..... Az orvosok felelőssége óriási, nem lehet mindenki olyan tájékozott, hogy maga tudjon döntést hozni. Én a saját melldaganatomat azonnal kivetettem, függetlenül attól, hogy jóindulatú volt, mert tudtam, nem tartozik oda, csak idő kérdése, hogy elfajuljon. Egy ismerősömnek azt mondta az orvosa, figyelje a daganatot, (hiába mondtam neki, azonnal kivenni!) aztán egy évvel később mégis kivette, de a hozzátartozó nyirokcsomókat bennhagyta, aztán kiderült, már oda is eljutottak a rákos sejtek, újabb műtét, elképesztő szerencséje volt, de megúszta. És ez itt történt Németországban. Ha elkondolkodom, mi lett volna a megoldás, biztos nem arra jutok, hogy orvos helyett természetgyógyásszal kellett volna kezeltetni magát, hanem, hogy kellett volna egy másik orvos véleményét is kikérni....

Robi, az eszmefuttatásod nagyon messzire vezet, tele van ingoványos területtel, de ezek az etikai kérdések felmerülnek nap mint nap, és egyre fontosabbak lesznek, (eutanázia, stb), nem csak, sőt egyáltalán nem tudományos, hanem társadalmi szempontból, ahol az álláspontok a végletekig különböznek egymástól. Az én férjem sokszor áll a dilemma előtt, életben tartani, vagy hagyni elmenni, rettentő nehéz kérdés. Én személy szerint nem akarok gépeken lógva életben maradni, de pl. mivel van szervdonor-igazolványom a pénztárcámban, ez dilemmához vezethet, ha pl. baleset ér, valahol nyilatkoznom kell, melyik kapjon prioritást (ezt nemrég tudtam meg). És akkor még a vallás teljesen merev, élettől idegen rendelkezéseiről nem is beszéltünk. (mielőtt most bárki felháborodna, rengeteg vallás van, olyan is, ami még a vérátömlesztést sem engedi :sad: )

Hogy kicsit pozitívabb is legyek itt egy klassz dolog, (amit a többezeréves orvoslás biztos nem ismert még, :P), ráadásul magyar vonatkozású:

http://www.hirado.hu...yar-felfedezes/

 

 



#6793 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 17. - 8:27

Jaj de jó hogy Izland ilyen összeszedetten fogalmaz. Épp azt akartam leírni, hogy aki tudja magáról hogy utálja az embereket meg nem tud/akar velük foglalkozni, az menjen kutatóorvosnak. És hogy a "keress másik dokit" csak vastag pénztárcával, vagy szerencsével működik.

 

A kedvenc barátnőm anyukáját szintén harminc-egypár évesen kezelték félre évekig, először szívproblémákkal, majd reumával, míg végül kiderült hogy csontrák miatt fáj a bal karja. Akkor viszont már késő volt, átment a medencecsontra, stb. Meg egyáltalán, az mennyire fejlett orvoslás már, ahol egy rákos/daganatos beteget addig vagdosnak, műtenek, amíg van mit, aztán ugyanúgy meghal (lásd nem is olyan régen a két fiatal csajt, akik petefészek, vagy mifene daganattal küzdöttek évekig, szanaszét műtötték őket, sztómákat aggattak rájuk, érdemben segíteni nem tudtak).



#6794 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 17. - 8:35

Annyira fejlett, hogy egyelőre nyilván nem volt jobb megoldás. Ezért kell tovább kutatni.... (mit kellett volna tenni?)

 

Itt egy rettenetes árnyoldala társadalmunknak, ami a babázós topikba fér bele sajnos:

 

http://www.mindenegy...u-titokrol-alvo



#6795 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 17. - 8:46

Fifikusz, te a gyógynövényekben sem hiszel, jól gondolom?

 

"Ha elkondolkodom, mi lett volna a megoldás, biztos nem arra jutok, hogy orvos helyett természetgyógyásszal kellett volna kezeltetni magát, hanem, hogy kellett volna egy másik orvos véleményét is kikérni...."

Nos, ez megint egy olyan téma, amiben az emberek véleménye megoszlik. Én pl biztosan nem mennék egyik dokitól a másikig, amíg találok valakit, aki mást mond mint a többi. Hanem TELJESEN MÁS SZEMSZÖGBŐL közelíteném meg a problémát, mert szerintem egy olyan ember, aki a másik oldalról szemléli a dolgokat, gyakran teljesen más, új összefüggéseket láthat meg, ami adott esetben a gyógyulást jelenti.

Nekem pl a kemoterápia totál elfogadhatatlan, értelmetlennek tartom (de nyilván én vagyok a tudatlan, ostoba, tájékozatlan, remélem, így is marad és nem kell személyesen megtapasztalnom).


  • melodia91 kedvelte

#6796 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 17. - 9:10

Zebrababa, nem vagyok egy fanatikus technokrata barom, a gyógynövények nem elfogadhatatlanok, végülis ebből nőtte ki magát a gyógyszerek világa. De a gyógynövények és a modern gyógyszerek sikermutatója, hát, khm, nem hiszem, hogy összehasonlítható. Amíg nem vagy komolyan beteg, használhatnak, utána irány a patika..... Egy komolyabb bakteriális tüdőgyulladásra azért remélem te is inkább antibiotikumot szedsz/adsz a gyereknek, mint gyógynövényt, vagy homeopátiás átverést....

A kemoterápia egy brutális módszer, mindent öl, leginkább a rákos sejteket, mert az osztódó sejtekre hat. Az utóbbi pár évben valóban áttörés mutatkozik, ilyen a feljebb belinkelt cikk is. Tehát, ha valaki most a kemoterápiával időt nyer, életet nyerhet.....



#6797 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 18. - 8:06

Homoszexuálissá teszik a molyokat, hogy ne szaporodjanak túl

 

A moly pride-t pedig megfenyegetik a keresztes molyok.

A kísérleteket mindig az alacsonyabb fejlettségű fajokon kezdik.



#6798 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 18. - 8:26

Robi, ezt nem  a szoctopikba szeretted volna tenni? :D



#6799 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 18. - 8:41

Az megszünt, de idevág az előzőekhez.



#6800 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 18. - 9:24

(de újraéledt;) )

Nem látom át , miért vág ide? Hacsak nem Habonyt kezelik. De hát ez rózsaszíntündéri babázós topik volt...:)