Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hucul


  • Please log in to reply
5439 válasz a témához

#161 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 1. - 22:36

Én is hallottam olyat, hogy berángatott két herélt magához egy zsák (az a nehéz fajta nemtom hány literes) zsabot, bezabálták az egészet, és semmi bajuk nem lett. Mondjuk kb fél hétig nem nagyon ettek semmit...Nálunk már több lóra is mondtak ki az állatorvosok halálos ítéletet...Mármint erre a lóra többet nem lehet felülni, mert valami örökletes nyavalya miatt egyik napról a másikra lesántult, adjuk el a vágóhídra... Megtartottuk. Pihent fél évet, és most õ az egyik legjobb lovunk..És nem csak lépésben megyünk vele...Ezek a lovak mindent túlélnek...

#162 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 február 2. - 9:50

És mi a véleményetek a hucul félvérekrõl?

#163 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 2. - 19:03

Sztem azokból is sok jó van õk is alacsonyak és szívósak legfeljebb kicsit 'nemesebb' fej nekem a nomád jobban tetszik és esetleg gyorsabbak

#164 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 2. - 19:05

És mi a véleményetek a hucul félvérekrõl?

Hozzászólás megtekintése

Mit értesz ez alatt, Róbert? Értsem egyszerûen úgy, hogy v.melyik szülõje hucul, a másik meg valamilyen (akármilyen) más fajta?

#165 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 február 2. - 20:34

Úgy tudom hoogy az anyjuk Hucul!

#166 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 2. - 20:38

... és az apjuk? :D Most minden szót úgy kell kihúzni belõled? :kv: Azért kérdeztem, amit kérdeztem, mert nekem is egy hucul/kazah lovacskám van. És elhiheted, javára vált a kazah vér...:)

#167 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 február 2. - 20:43

A barátomnak alovai : egyik Hucul és Wels a másik Hucul és setlandi ha jól tudom

#168 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 2. - 21:00

Így már értem. :kv: Mert úgy emlékszem, Róbert, neked egy huculod van. (Õ tisztavérû? Hogy is mondják... törzskönyvezett?) És sikerült már venned párt melléje? Vagy fedeztetni?Mennyi idõs is a te kis kancád? Hé, fényképet még mindig nem láttunk! :rolleyes:

#169 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 február 3. - 8:48

Már nincsen meg! Eladtam!

#170 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 3. - 9:40

Hát ez szomorú. De hát mi nem tetszett benne? Hisz még egy másikat is akartál venni... :(

#171 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 3. - 15:59

Sztem azokból is sok jó van õk is alacsonyak és szívósak legfeljebb kicsit 'nemesebb' fej nekem a nomád jobban tetszik és esetleg gyorsabbak

Hozzászólás megtekintése

Mit értesz nemesebb fejen? Nóniuszosan nemesebb? Egyenes profilú? arabos? Kisebb-nagyobb?A gyorsaság szerintem nem attól függ. Szerintem 70%ban szoktatás kérdése. Ezt tapasztalatból mondom. Természetes, hogy ha málhásnak használják(akármelyik lovat), vagy nehéz kocsik lassú húzására, nem lesz egy pörgõs, de nem hiszem, hogy attól, mert egy másik fajtabeli lovat rászabadítasz, a teljesítménye jobb lesz az utódnak.. Csak a tenyészértéke lesz nulla. Ez nem baj. Attól még lehet aranyos, kedves jó ló, de nem lehet tenyészteni(huculként). Szerintem egy kutyatulajdonosnak nem jutna eszébe, hogy a németjuhászát komondorral keresztezze, mert abból milyen szívós és engedelmes kutya lesz... Két értékes kutyából egy keveréket kap.

#172 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 február 3. - 16:12

családi okok miatt

#173 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 3. - 19:03

Sztem azokból is sok jó van õk is alacsonyak és szívósak legfeljebb kicsit 'nemesebb' fej nekem a nomád jobban tetszik és esetleg gyorsabbak

Hozzászólás megtekintése

Mit értesz nemesebb fejen? Nóniuszosan nemesebb? Egyenes profilú? arabos? Kisebb-nagyobb?Valami ilyesmit pl.:FEJ 1FEJ 2FEJ 3FEJ 4FEJ 5 FEJ 6FEJ 7FEJ 8Szerintem egy kutyatulajdonosnak nem jutna eszébe, hogy a németjuhászát komondorral keresztezze, mert abból milyen szívós és engedelmes kutya lesz... Két értékes kutyából egy keveréket kap.De még milyen jó keveréket! (off: Az én ujfunlandim egy hatalmas német juhásszal esett szerelembe, lett is akkora fekete "jegesmedvénk"... Pedig még csak 9 hónapos, és másfél éves koráig nõni fog.) arikan! Nekem soha eszembe nem jutna, hogy egy tiszta vérvonalat akármi mással elrontani. Nem szabad felelõtlenül, meggondolatlanul, össze-vissza fedeztetni. De: ha már így esett, hogy Angyi anyukája egy kazah "szépfiútól" "megesett" :D , hát én azt mondom: javára vált! Magasabb is lett, kissé légiesebb. Mint egy rakéta, úgy lövi ki magát, s ha Herceggel, a nála jóval nagyobb (és fõleg hosszabb) girdánnal versenyre kelnek, mindig Angyi gyõz! :kir: :yeah:

Hozzászólás megtekintése



#174 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 3. - 19:07

Szép is ez a ló Ágimam! Jöhetnél vele Tatárra, megnézném szívesen élõben is!

#175 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 3. - 19:12

Szép is ez a ló Ágimam! Jöhetnél vele Tatárra, megnézném szívesen élõben is!

Hozzászólás megtekintése

Áááá, hát írtam.... Korai még az nekünk. :( (Csak elkapott a "Tatár-szellem" :D egy meggondolatlan pillanatra... :hupp: ) Most éppen utól kéne érnem a kis "musztángot", mert õ bizony már terep hátán terepet megy, és a hírek szerint még mindig jeles tanuló...De gyúrok, gyúrok! Idõ meg van dögivel. Jövõre is lesz Tatár... :kocc:

#176 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 3. - 19:40

szóval szetm a félvérnek alég ha vmelyek szülõje olyan de végül is mindegy amúgy ezzel a tenyésztéses témával azért részben mellényúltál igenis még atisztavrübe is szoktak vinni más féle lovakat (ennek többféle módja van pl cseppvérkeresztezés amikor csak egyetlenegyszer )Így a mostani tisztavérû törzskönyves huculok mindegyikébe van arab attól lettek kicsit könnyedebb az európai normára inkább hasonlítók ár nem sokat tettek bekéjük és ez látszik is Amúgy ha arab/hucu félvér feje a is arabosabb leszÉs sokat számít ez a keresztezés a gyorsaságban is mert könnyedebb is lesz a lóegy másik példa a keresztezésre a fjordok a régi gemenci állomány inkább hidegvérû jellegû de beléjük is vittek arabot és telivért és utána sok fjordot ez lett a mai fjord (az elsõ félvér egyed nemigen hasonlít rá ami 50-50%-os de ha rávisznek mégegyszer akkor már teljesen olyan mint a tisztavérû)

#177 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 4. - 14:59

Ágimam:köszönöm, hogy részben egyetértesz velem. Nekünk is van szerelemgyerek lovunk. De ki is van herélve. Nagyon aranyos ló. Kényelmes, fordulékony, engedelmes. De nem jobb egyik lovunknál sem. A gyorsaságról meg csak annyit, hogy ha egy ságia, és egy angol telivér nem tudja ott hagyni, akkor nem volt túl sok szüksége a gyorsításra. (ezekben a lovakban nincs arab vér.. a törzskönyvük szerint.) Igen tudom, hogy létezik cseppvérkeresztezés, meg fajtaalakító, meg vérfrissítõ is...(a ló súlya a takarmányozástól és a használattól függ:-))(tudom, hogy nem így értetted)Amúgy pár hozzászólással ezelõtt épp ti mondtátok, hogy a huculnál nem számít a gyorsaság, mert nem azért vannak..

#178 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 4. - 18:14

nem értem a huculban ? Mert abban biztos hogy van csak nem írják mert kicit régebben tették bele mint a törzskönyvre kiférne hacsak nem 500 éves a lovadna mindegy

#179 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 18:35

Itt van két hucul kanca (a képek szar minõségûek, lóhátról lett fényképezve, nem lett zoomolva..., de azért meg lehet nézni :) )Mirza - HobóSzinténMégegyJáték - Hobó

#180 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 19:31

Tetszõsek, fõleg az egérfakó. Amikor a tápért megyünk havonta egyszer Bicskérõl Székesfehérvárra, akkor szoktam látni az út mentén egy pont ilyen lovat. Talán Zámoly és Fehérvár között. Mindig meg is fogadom, hogy legközelebb futóval jövünk, aztán sakk! :D

#181 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 19:44

hucul fejhucul csikóhucul fejcsikófejketten

#182 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 20:15

Akartam már kérdezni (vagy már kérdeztem is :confused:) hogy van-e eladó hucul is ott a Balla tanyán?

#183 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 20:18

Akartam már kérdezni (vagy már kérdeztem is :confused:) hogy van-e eladó hucul is ott a Balla tanyán?

Hozzászólás megtekintése

Nem tudom. Talán a csikók között akad. Ha gondolod megszerzem a tulajdonosuk számát, és elküldöm magánba jövõ hét végére :).

#184 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 20:25

Megköszönném. Nem olyan akut ugyan a lóvásárlási szándék, de azért van egy halvány remény, hogy még az idén sor kerülhet rá.

#185 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 9:22

Itt van két hucul kanca (a képek szar minõségûek, lóhátról lett fényképezve, nem lett zoomolva..., de azért meg lehet nézni :) )Mirza - HobóSzinténMégegyJáték - Hobó

Hozzászólás megtekintése

Megkérdezhetem, hogy hány éves a lovon ülõ kisfiú?

#186 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 19:50

Kislány és 9 :)Storno :guny:

Edited by Sütyi, 2006 február 6. - 20:09.


#187 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 20:14

Nocsak Bare!Hajrá, hajrá!Valami szép egérfakót! :) :yeah:

#188 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 20:23

De akkor költözz közelebb Palotához. :P

#189 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 20:55

Hát igen, egy egérfakó szép lenne... de nem akarom elkiabálni :)Közel vagyok Palotához, alig ötven kilóméter! :)

#190 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 20:56

Az egy nap... :)

#191 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 8:57

Kislány és 9 :)Storno  :guny:

Hozzászólás megtekintése

Bocsi :)

#192 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 19:30

Fönn aggteleken láttam egy olyat, hogy NA.Egérfakó lábán tigriscsíkok hátán kereszt és természetesen hátcsík, gyõzködtük adják oda de nem ment gyönyörõ érdemes megnézni most 4-5 éves lehet

#193 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 21:16

Én meg olyat láttam szintén Jósvafõn, hogy zebroid csíkos lába volt, egérfakó színe és a slusszpoén: a vállkeresztje után zebracsíkok voltak vagy 30 cm-en keresztül. Választási méncsikó volt, de szerintem már eladták... :nem:

#194 Guest_Róbert_*

Guest_Róbert_*
  • Guests

Közzétéve 2006 február 8. - 7:24

Ismerõsömnél olyan van hogy szíjalthátú , zebracsíkos, tigriscsíkos füle hegye korom fekete. Ez egy világos pej kanca

#195 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 14:48

Sütyi!A képeken ki az a bajszos vitéz?Mintha a Csepinék bevonulását õ szervezte volna.Legfõképpen mit keres egy huculon?

#196 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:17

És milyen szép tud lenni. Naon jófejek

#197 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 19:03

Õ a Fokos. Azért is volt nála a bevonuláskor egy fokos :)

#198 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 8:19

Bizony, Bare jól tudja. :) A hiba csak annyi, hogy nem huculon ül, hanem a fogadáson is résztvevõ Játékon, a csodakancán! :yeah: Sportló amúgy, a bajcos vitéz meg jóapám.

Edited by Sütyi, 2006 február 10. - 8:20.


#199 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 13:19

a bajcos vitéz meg jóapám.

Hozzászólás megtekintése

Igen-igen ilyen indittatással könnyû, lehetne többünknek ilyen faterja! Tulajdonképpen a szombati bevonuláson nem voltam, csak a péntek esti csûr- bulin, így a csodakancát sem láthattam. Bár tévedhettem volna úgy is a fajtáját illetõen, remélem rászolgált a jelzöjére.

#200 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 10. - 18:33

Rá ám! :) Szóval ott voltál Hajmáskéren, mert akkor velem is kellett, hogy találkozz... A kinek milyen faterja van, arra meg rájöttem, hogy tényleg ritkaság, szerencsés vagyok. :Don: holnap megyek hucugolni, elvileg képek is lesznek!

Edited by Sütyi, 2006 február 11. - 8:03.