Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dóra-major avagy élet az üllõi homokon


  • Please log in to reply
512 válasz a témához

#121 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 18:40

Ha valaki nagyon ráérne, nézzen be a klinikára Hermészhez, simizze meg a nevemben! Köszi!

#122 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 8:19

Tegnap láttam este, szegénykém... iszonyú fájdalmai lehettek. :(

#123 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 20:11

Tegnap láttam este, szegénykém... iszonyú fájdalmai lehettek. :(

Hozzászólás megtekintése

Ma az almát, répát elfogadta. Volt simi is. :ang:

#124 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 9:30

Annyira jó õszkezdõ terepet mentünk tegnap, hogy csak na! Alig mennek a lovak mostanában, úgyhogy nyugdíjas tempóra rendezkedtünk be, nagyon sokat léptünk, ügettünk, de azért két rövidebb vágtaszakaszt beiktattunk, a lovaknak igencsak jókedvük volt, Lindus hidegvérét meghazudtolva vágtatott az erdei ösvényen, a csatorna szélén. :) De már ügetésben is olyan lebegõsen közlekedett, mintha nem is Lindus lenne. :) Elképesztõen szép idõ volt! Naplemente elõtt keltünk útra, és naplementekor értünk vissza, gyönyörû színekben pompázott az õszi vetés, a felszántott föld, az õszi falevelek, amiket fújt ránk a hirtelen feltámadó szél, elképesztõen szép idõ volt. Ozzyt el kellett kezdeni sétáltatni, vele kimentem szõrén (soha többé! :D) egy kört sétálni a military pályákra, nagy mákom volt, mert addigra felkelt a telihold, beragyogta a mezõket, Ozzy ment lelkesen, ahogy szokott, egyszercsak nagyon elkezdett fülelni valamire, aztán hallottam, hogy valami kisebb állat rohant el mellettünk, persze én nem láttam, csak Ozzy vette észre. Megnyugtató érzés volt ezzel a fantasztikus lóval sétálgatni a telihold alatt.

#125 shagan

shagan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 10:31

Zsuzska, vagy valaki a környékrõl:Érkezett-e hozzátok tegnap délután esetleg egy új ló? tudtok-e ilyenrõl?

#126 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 19. - 8:37

Ma megyek ki, de a "mi területünkön" is van négy istálló, azokban jó sok ló, tehát nem is biztos, hogy észreveszem. Valami közelebbit nem tudsz róla? "Zsuzskáékéról" nem is beszélve. De ott náluk azért jobban feltûnik egy új ló, közelebb vannak egymáshoz az istállók.

#127 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 8:05

Tegnap este mikor (két óra alatt) kiértem Üllõre, már vaksötét és farkasordító hideg fogadott, némi ködpamaccsal tarkítva. Minden rendes lovas már készülõdött haza, és minden rendes ló a vacsoráját fogyasztva pihenéshez készülõdött. Negyed nyolckor elgondolkodtam azon, hogy én ugyan el nem ballagok a méneshez felrángatni Lindust. :nem: Aztán összeszedtem magam, levittem egy fél vödör zab+vitamin+alma keveréket a méneshez, elrejtettem egy beálló alá, majd levadásztam Lindát, legalábbis akkor még csak reméltem, hogy õt csíptem el és vonszolom el a szénázótól. A lámpafény alatt jobban megnéztem magamnak, és örültem, mert jó lovat fogtam meg. Nagyon gyors és nem túl alapos tisztogatást követõen felnyergeltem, majd leballagtam vele a pályára, nekem ez még mindig újdonság, hogy olyan lovakon lovagolok mostanában, akikben nem teng túl a ménesösztön, és csak úgy egyedül el mernek menni bárhová. Nem ehhez voltam én szokva.A pályán bohóckodtunk, majd megjelent Verocs, közölte, hogy õ nem is kell ide, mert nagyon jól megy ez, és egyébként is szétfagyott, és egyáltalán, õ megy haza. De azért még megbeszéltük, hogy megvárom Adrit Hegyessel, mert Hegyes nem ennyire egyértelmûen bombabiztos ló, ne legyen egyedül vele Adri. Gyorsan hozott még egy lópokrócot Verocs, hogy amíg lesétálom Lindust és várjuk, hogy végezzenek Adriék, addig ne fázzon meg a lovam. Ottmaradtunk kettesben Lindával az Északi-sarkon.Most itt megint csak hosszú, cirkalmas dicshimnusz következne, ezért inkább ettõl eltekintek, mert ez csak nekem nagy szám, ha valaki más meglátná egy jól belovagolt félvér mellett, biztosan kiröhögne engem is, meg Lindust is, de én nagyon szeretem, és büszke vagyok rá, hogy már most ilyen ügyes, mi lenne, ha még több idõ lenne rá. Megvártuk Adriékat is, beballagtunk az istállóba, jól lecsutakoltam Lindát, lesétáltunk a méneshez Adriék kíséretében, gyorsan lovat cseréltem, Linda be a ménesbe, Ozzy ki a ménesbõl (elõször meg akart lépni elõlem, de nem sikerült neki), Ozzy megkapta a kajakeveréket, és már indulhattunk is haza. Akkora bundát növesztettek a lovak hirtelen, mintha medvék lennének, tisztára plüssállatka tapintásúak. Úgy vettem észre, hogy a lovakat nem zavarta a 0 fok körüli hõmérséklet, mert kifejezetten élénkek voltak még fél tízkor. Kergetõztek, verekedtek, Ozzyra és Lindára is rácuppantak a heréltek, a csajokat meg alig bírtam továbbvonszolni a saját kifutójukba, mert megálltak nekik, eszükben sem volt bemenni az istállóba, szóval ez nekik kimondottan jóidõnek számított. Nem kéne átnevezni a topikot "Zapolya blogjá"-vá?!

#128 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 11:54

Nem kéne átnevezni a topikot "Zapolya blogjá"-vá?!

Hozzászólás megtekintése

Dehogy, persze nem csak ezért szeretünk kis háziõrült. :) :yeah:

#129 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 13:00

Öööö, ha én õrült, akkor te mi?! :D He?

#130 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 21. - 11:02

Nem kéne átnevezni a topikot "Zapolya blogjá"-vá?!

Hozzászólás megtekintése

Dehogy, persze nem csak ezért szeretünk kis háziõrült. :) :yeah:

Hozzászólás megtekintése

Hát igen, itt a Zapolyán kívûl nem sokan írnak. :confused:

#131 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 21. - 11:08

Mert Zsuzska lusta :D(én+ mostanában Fóton pátyolgatom Botondot, fõként a patáját, de úgy néz ki a tüzet eloltottuk, a többit majd meglátjuk) Mi van Hintalóval?

#132 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 21. - 11:11

Ja, Zsuzska el van havazva. :(Hintaló meg szegény szenvedett egy kis balesetet (nem Dórában!), de majd elmeséli õ, ha erre jár. Az új lóról meg ugyanazt tudnám mondani, mint Éváék... "nálunk" tényleg közelebb vannak az istállók, de nekem csak akkor tûnik fel, hogy új van, ha Galesz régi bokszába kerül, vagy direkt mondják. :D

#133 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 14:24

Sziasztok!Segítségre lenne szükségem, ugyanis van ott Üllõn a Dóra-majorban valahol, valamelyik istállóban, egy Veganum nevezetû fedezõmén, fajtája anglo-arab, kisbériben fedez, és pár éve hozták be Magyarországra, és tavaly ott volt felállítva. Francia tenyésztésû mén. Nagyon szeretnék róla többet megtudni, mert vele szeretném fedeztetni a kancámat. Fontos lenne, úgyhogy ha valaki tud róla bármilyen információt, akkor kérem segítsen!!!!!

#134 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 14:30

Vega köszöni jól van, a fenti istállónál, a jobb szélsõ angolboxban lakik.Gyere ki, ha van idõd és rengeteg Vega gyereket láthatsz :D Mind szép sárga, hókás, több láb kesely és virgoncak. Itt tudtommal csak fedez, dolgozni még nem láttam, aranyos ló. Talán Zap tud még írni róla, holnap. szerk: (azt hittem már lelépett, aztán látom, hogy ír...)

Edited by Eva, 2005 november 3. - 14:31.


#135 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 14:32

Szia! Tele van a legelõ a csikóival, gyönyörûek, mind sárga, hókás, kesely, kis tündérek. Nem vagyok tenyésztõ, nem értek hozzá. Vegát csak karámban láttam mozogni, idõs, már nem lovagolják. Nekem nagyon tetszik a mozgása, meg egyáltalán ahogy kinéz, gyönyörûszép szerintem, ha jössz, meg tudod nézni õt is, meg a csikóit is. Esetleg a kisbéris topikban is kérdezz utána, hogy mi a vélemény az utódairól.

#136 csepebaba

csepebaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 503 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 14:41

Köszönöm szépen az infót, azt hiszem, hogy ki fogok majd menni, és megnézem õt is, meg a csikóit is. Nekem is nagyon tetszik a mén, egyszer láttam tenyésszemlén, hát szerintem álomszép, és korához képest jól tartja magát. A tél alatt meg fogom nézni, csak egy kicsit messze lakok onnan, de majd megoldom. Mégegyszer köszi!

#137 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 7. - 9:13

Szombaton tájékozódási lovaglás lesz, részletek a tájlovas topikban. :)

#138 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 11:46

MEGHÍVÓSok szeretettel és meleg teával, süteménnyel várunk minden lóbarátot a 2005. december 10-én, szombaton 9 órától tartandó jótékonysági bolhapiacra!Helyszín: Aranypatkó lovasbolt Budapest Üllõi út 433.Szinte mindenkinek van otthon megunt, felesleges, de még használható lovasfelszerelése, szobanövénye, könyve, egyéb használati tárgya, vagy házilag készített lekvárja, süteménye, vagy bármi olyanja, amit jótékonysági célra felajánlana. A felajánlott holmik árából befolyt összeg egy olyan összefogás tõkéjét gyarapítaná, amely segítségre szoruló lovak gyógykezelésében, elhelyezésében, szállításában stb. segédkezne.Sok kicsi sokra megy!!!Tehát várunk mindenkit, aki eladni, venni, segíteni szeretne, illetve mindazokat, akik szívesen találkoznának, beszélgetnének lovasokkal egy finom, meleg tea mellett…Információ:Lukácsi Vera 06 70 385 02 72

#139 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 10:10

A lovak megint csodát tettek velem. Kimentem Üllõre, hogy legalább egyszer mozogjon a versenylovam a héten a tájékozódási lovaglás elõtt. Ültem a dugóban a Hungária krt-on, két és fél órát tartott az út, Michael Douglas érezhetett így az Összeomlás c. filmben. 1/2 8-ra értem ki. Csönd, sötétség és Kapitány kutya fogadott. Elballagtam a ménesig a sötét, novemberi csöndben a szokásos zabosvödörrel Ozzynak. Aztán füttyentettem egyet Lindusnak, aki rögtön odajött hozzám, és elindultunk az istállók felé. Sétáltam az udvar felé ezzel a hihetetlenül békés, nyugodt jószággal, kezdtem megnyugodni. Olyan érzés volt, mintha csak ketten lennénk a világon. Útközben megvakargattam a nyakát, megsimogattam, megéreztem a meleg plüssmaci bundát a kezem alatt, és egyszerre béke és vidámság töltötte el a lelkem. Mintha karácsony lenne.

#140 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 11:57

A lovak megint csodát tettek velem. Kimentem Üllõre, hogy legalább egyszer mozogjon a versenylovam a héten a tájékozódási lovaglás elõtt. Ültem a dugóban a Hungária krt-on, két és fél órát tartott az út, Michael Douglas érezhetett így az Összeomlás c. filmben. 1/2 8-ra értem ki. Csönd, sötétség és Kapitány kutya fogadott. Elballagtam a ménesig a sötét, novemberi csöndben a szokásos zabosvödörrel Ozzynak. Aztán füttyentettem egyet Lindusnak, aki rögtön odajött hozzám, és elindultunk az istállók felé. Sétáltam az udvar felé ezzel a hihetetlenül békés, nyugodt jószággal, kezdtem megnyugodni. Olyan érzés volt, mintha csak ketten lennénk a világon. Útközben megvakargattam a nyakát, megsimogattam, megéreztem a meleg plüssmaci bundát a kezem alatt, és egyszerre béke és vidámság töltötte el a lelkem. Mintha karácsony lenne.

Hozzászólás megtekintése

Ezt nagyon szépen írtad le. Szinte, ott éreztem magam.

Edited by don quihote, 2005 november 11. - 11:58.


#141 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 16:03

Hosszú lesz és szmájlik nélkül, de képzeljétek hozzá! :dev:II. Dóra-majori lovas tájékozódási verseny,Üllõ, 2005. November 12. a Bolyai Honvéd Lovasklub rendezésébenavagy ember tervez...Lelkesen készültem a versenyre, harci hátas nélkül, csak az indulóknak segíteni és fényképezni, szurkolni. Reggel a kamaszodó lányom megadta, az alaphangulatát a napnak, így nélküle útnak indultunk Üllõre Zapolyaval. A megbeszéltek szerint ¾ 7-kor találkozott Gaforka és Bouget a Hatát tanyán, hogy Sikerest és Wapit futóra rakva részt vegyenek a versenyen. 8 órakor telefonáltak, hogy Wapi nem akar felmenni a futóra, hozzák-e helyette Botondot, nyeltem egy nagyot: a gazdája megengedi? Igen. Hozzátok. Alig vártam, hogy kiérjünk és megbonthassam az útközben beszerzett Unikumot és felkészítsem magam az elõttem állókra. Nem sokra rá jött a hír, hogy Sikeres is megmakacsolta magát, így feladták az indulást, ám Bouget nem hagyta annyiban a dolgot és próbálkozott tovább. Tehát nem jönnek, pufff, felemás érzés volt: megkönnyebbülés és csalódottság is, hogy mégsem indulhatok Botonddal tájékozódni. Sebaj, idõ van indulás a toronyhoz eligazításra. Közben megérkezett barátunk Tibcsi (az õsfórumon Coachman néven írogatott), szurkolni a résztvevõknek. Eligazítás alatt jöttek a kérdések, hogy kivel indulok, mert csatlakoznának hozzánk fiatalok, akiket egyedül nem lehet kiengedni. Mondtam, hogy nincs lovam, így nem indulok. Fél perc sem telt el, máris jött a felajánlás: Legot és Ramirezt vihetjük. Persze Tibcsit sem kellett hosszasan rábeszélni, kaptunk kölcsön kobakot, pálcát, nyerget, kantárt, lovat és némi technikai várakozás után útnak indulhattunk. Nos ezt a „kis” várakozást a fiatalok nem gyõzték kivárni, így szülõi autós kísérettel, elindultak nélkülünk. Persze folyamatosan tartottuk a kapcsolatot Fóttal, hátha sikerül bekönyörögni a lovat, a szervezõk az utolsó utáni pillanatig készek voltak fogadni a késõket, hát sajna ez nem jött össze. 11.50-kor startoltunk, már az elsõ akadály sem volt egyszerû, de a korábbi verseny utolsó elõtti pontja a közelében volt így csak a fák takarták a kilátást elõlünk. A második pontot elvétettük, így a keresett romos tanyát nem találtuk (ám az út, amin mentünk, nem volt jelölve a térképen), tébláboltunk egy darabig egy mezõ szélén, majd a lovak döntöttek: vissza. Egy út menti tanyán kértünk segítséget, de õk sem nagyon igazodtak el, így visszamentünk addig a pontig, ahol eltévesztettük az utat. Ezzel a kitérõvel sok idõt elvesztettünk, de innen már ment minden, mint a karikacsapás. A csatornát mi is megszívtuk: elmentünk a hídig és vissza… Jó ötlet volt, rácsodálkoztam és bosszankodtam is rendesen, hogy nem jutott az eszünkbe, az árkon át gyalog, megoldás. Lovaink is élvezték a versenyt, voltak szép hosszú vágta szakaszok, találkoztunk rókával, élveztük az õszi erdõt és a problémamentes lovaglást. Bár mi kímélõ üzemmódban nyomtuk, nekem nem tûnt lassúnak a tempó. Mivel a terepet én ismertem, Ramirezzel elõl mentem, mögöttem Tibcsi Legoval, azon kívül, hogy Rami néha eljátszotta a rémisztõ útszakasz és ló evõ róka, valamint a „húeznagyonijesztõmégsosemláttam” címû magánszámát, régóta a legkellemesebb, legnyugodtabb lovaglásom volt! 13x perc alatt érkeztünk meg (Zapolyaékat értük utol a célban), megtaláltunk minden pontot, elfáradtunk rendesen. Bouget akkor érkezett meg, amikor beértünk a célba (persze ló nélkül, mert nem sikerült Wapit felrakni a futóra)Finom gulyáslevest kaptuk (Zap külön vega kaját), no és az elsõk kupákat, mi emléklapot.Köszönet ismét a szervezõknek és Zolinak a lovakért!Elfelejettem: ugye még indulás elõtt jóval, magamhoz vettem Adri fényképezõgépét, amit gondosan a nyakamba akasztottam, majd az eredményhirdetés kezdetén visszaszolgáltattam, azt mondanom se kell 1 db képet sem készítettem…Hát így jártam szombaton.

#142 Sinner

Sinner

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 20:15

Sziasztok! Van egy Skreka ugrónyergem eladó... Van két térdtámasza, és egy vádlitámasza.. Elég jó állapotban van.. Ha tudtok rá érdeklõdõt, akkor szivesen kiviszem dórába megmutatni, esetleg ki is lehet próbálni komoly vevõ esetén.Iá: 55.000 Ft Érdeklõdni telefonon: 30/4700940Köszi

#143 Cipoka

Cipoka

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 19:45

Halihó Bius vagyok a legújabb fórumos! :kir:

Edited by Cipoka, 2005 november 25. - 20:07.


#144 Verocs

Verocs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 132 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 20:24

Halihó Bius vagyok a legújabb fórumos! :kir:

Hozzászólás megtekintése

Aki a Cili nevében van bejelentkezve, mert azt se tudja, hogy azt hogyan kell...már mindenki a cégemhez jön be fórumozni?! csak én dolgozom :ang:

#145 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 11:47

Bius! Nagyon örülök, hogy bejelentkeztél, mégha álnéven is :D. Legközelebb lehetnél kicsit szószátyárabb is! :) Szinte ló nélkül maradtam, hidegvérû barátnõinket eltiltották tõlünk. Lindus jól jár a változással, nincs nyúzás, csak finom falatok. :ang: Ozzynak új pártfogója lett, aki lovagoltat is rajta.

#146 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 28. - 20:14

Bius! Nagyon örülök, hogy bejelentkeztél, mégha álnéven is  :D. Legközelebb lehetnél kicsit szószátyárabb is!  :) Szinte ló nélkül maradtam, hidegvérû barátnõinket eltiltották tõlünk. Lindus jól jár a változással, nincs nyúzás, csak finom falatok. :ang: Ozzynak új pártfogója lett, aki lovagoltat is rajta.

Hozzászólás megtekintése

Mi történt a Dórába? Palota forradalom?

#147 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 8:44

Tényleg, mi történt a lovaitokkal?? Bius, te meg regisztrálj be, van még elég szabad hely. ;)

#148 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 29. - 9:12

Donki! Nem palotaforradalom, csak úgy ítélik meg az értük felelõsök, hogy jobb kímélni õket. Sajnos Csinos elvetélt, és azt gondolják, hogy a megerõltetés okozta. A részleteket nem akarom kiteregetni. Ozzy feje felett a vágóhíd réme lebegett (volna, ha nem lennénk jópáran, akik ettõl mindenképpen megkímélték volna). Egyikünk magára vállalta Ozzyt, sajnos nem én, de továbbra is ott vagyok, ha kell. Persze vannak még lovak, akiket lovagolhatnék, de nem szeretnék kötõdni már egyikhez sem, mert aztán mindig jön a nagy pofáraesés...Na, próbáltam nagyon diplomatikus lenni. :rolleyes: Lényeg, hogy a lovak rendben legyenek. Zsuzska! Bius Bius néven regisztrált ám, csak szorgalmas deák, akinek nincs ideje fórumozni.

#149 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 12:39

igen szorgalmas muszáj neki vagy nincs lovaglás :kir:

#150 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 12:42

ja és a beszéd mûvészete a kezében van, már csak a hallgatást kéne gyakorolnia(ezért írok keveset) épp infó órám van Na csõ BECSÖNGETTEK!!!!!!!!!!!!!!!!

#151 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 30. - 17:42

ja és a beszéd mûvészete a kezében van, már csak a hallgatást kéne gyakorolnia(ezért írok keveset) épp infó órám van    Na csõ  BECSÖNGETTEK!!!!!!!!!!!!!!!!

Hozzászólás megtekintése

Szia Kicsi Bius! Isten hozott a fórumon. Ugye mondtam Neked, hogy ez egy tök jó hely?Henikém!Mindíg mondtam, hogy nincs igazság a földön. Ha - esetleg - nem lesz hova járnod lózni, csak szóljál nekem - megoldjuk. :kocc: Most került hozzánk egy rettenetes fenevad. B3-ig hibátlan. :yeah:

#152 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 10:46

Tietek lesz a Borsalino hogy döntöttetetek????????BIUS :kir:

#153 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 10:47

Vagy ez a B3 as ló a szerencsés amit már megvetetek???????

Edited by Bius, 2005 december 1. - 10:48.


#154 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 1. - 11:41

Pssszt-psszt!Bius egyik sem nyert! ;)

#155 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 9:43

Köszi Donki itt is az ajánlatot, nagyon jó érzés! :) Most még van Ozzy, meg Genny. Tegnap világosban lovagoltam, és nem is akármilyet! Ozzy szabad volt, meg én is, kimentünk egy rövid terepre, a gyerkõcökkel úgyis általában karámban megy, nekem is egy kis magányos andalgás kellett most. Gyönyörû idõ volt, sütött a nap, miután elhagytuk a majort, csönd és nyugalom, addig a kancák és a frissen bélyegzett, leválasztott csikóik hívták egymást, nagyon nagy nyerítés folyt, szegények. Elkalandoztam. Még indulás elõtt láttam Biust is nyergelni, úgy látszik szorgalmasan tanult, mert lovagolhatott. :D Igazából semmi különös nem történt, csak annyira békés volt minden. Ozzyt nem kell lovagolni, csak utazni kell rajta, és nagyon jó, hogy kitalálja az ember gondolatát is. Valaki már ezt megfogalmazta a saját lova kapcsán, rá is csak azt lehet mondani, hogy ez nem lovaglás, hanem Ozzyzás. Eleinte aggódtam, mert nem a szokásos tempójában indult meg lépésben, hanem csak olyan közepesen, aztán ügetésben sem volt túl élénk, féltem, hogy megint fájlalja a lábát, úgyhogy léptünk inkább megint sokat. Aztán a következõ próbálkozásnál már nagyon szívesen ment, sõt, még vágtáztunk is kicsiket, hajtotta a lelkesedés. :)

#156 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 2. - 10:50

Pssszt-psszt!Bius egyik sem nyert! ;)

Hozzászólás megtekintése

:yeah:

#157 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 11:29

A Mikulás meglátogatta Dóra-majort is vasárnap. :) Majd lesznek fényképek, akkor berakok néhányat. Végül Ozzy "közló" lett, úgy beszéltük meg, hogy hárman osztozunk a tartásán, ennek örömére tegnap közös terepre indultunk, úgy örültem, mint majom a farkának, virult a fejem mikor néhányan mondták az udvarban, hogy milyen mehetnéke van, meg mennyire élénk a ló. Azon vigyorogtunk, hogy a végén még ledob a kis 21 éves! :kir: Jajj, de olyan jó látni, hogy ennyire lelkesen megy. Imádom. Szóval a Nagy Õ lett életem elsõ egyharmad lova. De nekem ez olyan érzés, mintha egy csodás lovakból álló ménesem legelne a kastélyomat övezõ völgyeken, dombokon. :D

#158 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 13:45

Zapolya, gratula :kocc: A harmados ló is pont (vagy majdnem) olyan közel tud kerülni hozzád, mint ami a te neveden van :)

#159 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 5. - 16:10

Köszi! Majd teszek ide fényképet róla. Õt már akkor szerettem, amikor elõször rajta ültem (tavasszal), azóta csak mélyült az érzelem az én részemrõl. Egyébként mindenki szereti ezt a lovat aki kapcsolatba kerül vele, mert egy nagyon jó fej, jólnevelt, jól belovagolt, jóindulatú, együttmûködõ, nyugodt, tapasztalt, okos ló. És szép is, és aranyos is. :) El sem tudok képzelni nála számomra jobb lovat.

#160 Bius

Bius

    Csikó

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 12. - 10:48

Heelllló! Mindenkinek megint infóm van kövi óra kémia töri majd biológia azutn be Kispestre 15:00 tól 16:30 ig másfélóra szenvedéés