Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Egészség, házi praktikák


  • Please log in to reply
1306 válasz a témához

#201 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 14:59

Earl Mindell Vitamin Bilbliájában, amit 85-ben írt, még elég bizonytalanság van e téren.

Kicsit utánanéztem... Ez elég friss. Érdemes a kapcsolódó cikkeket is elolvasni!

#202 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 15:03


És mégegy. Sajnos az elmúlt évtizedekben az egészségnevelés mint olyan tökéletesen hinyzott/zik.
Mert azt meg kell tanítani az embereknek.....

Ha lesz anyagilag érdekelt finanszírozó, aki tudja, hogy olcsóbb a megelõzés és a szûrés, majd ez is megoldódik. Szerintem.

#203 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 17:39

Hát, nem tudom, szerintem a Plusssz már 89-ben volt. De ez majdnem mindegy.

Próbáljunk már tisztább levet csurgatni a pohár irányába. Azt mondjátok, hogy a C-vitamin vesekövet okoz - azaz a vesekõ képzõdésnek CSAK szájon át bevitt anyagi okai vannak, vagy azt, hogy a C-vitamin vesekövet okozhat?

Azért az a elmélet/tapasztalás, hogy a nagy mennyiséget nem hasznosítja a szervezet, megnyugtató a mérgezésekre nézve. Volt is ilyen a Monte Christo grófjában, ha emlékeztek rá.

Azt már nem mondom el, hogy meggyõzõdésem, nincs olyan fogalom, hogy átlagember... Legflejebb igen nagy vonalakban. Én pld nem bírom a pálinkát, amit a szomszédom bír, ugyanakkor a C-vitamint jól tolerálom (nincs bajom tõle), apukám viszont, mint kiderült, az A, a B12 és még egy vitamint nem képes gyomorból hasznosítani, úgyhogy jó nagyadagokat szedhetett volna bûntetlenül, az alacsony, filigrán kolléganõm szénanáthás, de az alacsony, filigrán nyelviskolai tanárnõm nem az. :gm:

#204 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 18:16

Kicsit utánanéztem... Ez elég friss. Érdemes a kapcsolódó cikkeket is elolvasni!

Earl Mindell Vitamin Bibliájában, amit 1985-ben írt... :gm:
...nagyjából ugyanezek vannak benne, azért írtam, hogy elég bizonytalanság van... Hiszen az általad linkelt cikkeben is arról esik szó, hogy ez egyrészt csodaszer, másrészt tilos...

#205 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 18:22

Hát nemtom... a C vitamint sem tartja manapság már senki csodaszernek, pedig... Az meg, hogy miért tilos...

#206 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 18:46

Én nem minõsítem, csak idézem. Nem is tudnám minõsíteni. Ami ezt az Amigdala hercegnõt illeti, azért talán elgondolkodtató, hogy maradt a vita legkevesebb 23 éve ugyanazon a fokon. A fordító elõszavából viszont érdemes idézni: "Biokémikus kollégák akönyv egy-egy mondatát talán meghökkentõnek fogják találni. Magam is hosszabb töprengés, sok esetben irodalmi búvárkodás után írtam le azokat."

#207 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 9. - 19:27

Ez így rendben, csak most másról beszélsz. :)

Nem egészen, csak ezek szerint nem tudok fogalmazni :) Ugyanis a hozzászólásom elõtt, a túladagolásról volt szó, és arról hogy a C-vitamint nyugodtan lehet szedni, mert úgyis "csak" kipisili az ember a felesleget, és én erre referáltam, hogy ez azért nem egészen így van. Az én olvasatomban nem a normál adag C-vitaminról szólt az eszmecsere már akkor sem :)

Az egészségnevelés hiányával és annak káros hatásaival mélységesen agyetértek. Ráadásul a megelõzés sokkal olcsóbb mint a gyógyítás - hoppá, lehet, hogy pont ezért nem érdekeltek benne az orvosok, gyógyszergyárak, stb.? :gm: :dev: :gm:

#208 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 1:15

Te is olvastad Lenkei doktor könyvét? :D
Most találtam, érdekes.
http://www.stop.hu/a...cle.php?id=4968

#209 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 2:04

Earl Mindell Vitamin Bibliájában, amit 1985-ben írt... :gm:
...nagyjából ugyanezek vannak benne, azért írtam, hogy elég bizonytalanság van... Hiszen az általad linkelt cikkeben is arról esik szó, hogy ez egyrészt csodaszer, másrészt tilos...

Pontosabban azt írja Mindell, hogy "Az évtized egyik legellentmondásosabb vitaminja". De (igen, nekem is nagyon régóta megvan, Örni, és nagyon jó :)) most megnéztem, és látom, elkezdhetek barack, alma, cseresznye, õszibarack, szilva és kopaszbarack magokat enni... :rolleyes: :kv:

#210 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 10:34

Te is olvastad Lenkei doktor könyvét? :D

OLvastam, de szerintem Lenkei dr. "csuka fogta róka" :D mert õ is ebbõl él, ráadásul nem is rosszul. Nekem iszonyatosan unszimpatikus volt, mind a könyve, mind a weboldala, mind a stílusa. Pénzéhes, arrogáns.

A kajszibarack pedig finom :) :yeah: :kir:

#211 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 12:13

Pontosabban azt írja Mindell, hogy "Az évtized egyik legellentmondásosabb vitaminja". De (igen, nekem is nagyon régóta megvan, Örni, és nagyon jó :)) most megnéztem, és látom, elkezdhetek barack, alma, cseresznye, õszibarack, szilva és kopaszbarack magokat enni... :rolleyes: :kv:

Neeem! Nem csak a magok tartalmaznak B17 vitamint. Bár kétségtelen, hogy a sargabarack magjában van a legtöbb.

11. Milyen növények, élelmiszerek tartalmaznak B-17 vitamint és milyen mennyiségben?
Gyümölcsök magja, belseje : alma és körte mag (1-2 mg/szem), kajszibarack mag (4-5 mg/szem), meggy mag (1 mg/szem), nektarin mag (2-3 mg/szem), õszibarack mag (2-3 mg/szem), szilva mag (1-2 mg/szem), aszalt szilva (4-5 mg/szem), alma és körte gyümölcshúsa (általában 8-10 mg), barackok gyümölcshúsa (3-8 mg/db), meggy gyümölcshúsa (kb.1 mg / db), szilva gyümölcshúsa (kb. 2-4 mg), feketeribizli (50-90 mg/kg), vörös áfonya (50-70 mg/kg), fekete bodza (50-90 mg/kg), málna, eper (40-50 mg/kg)

Hüvelyesek, babfélék : zöldbab (40-70 mg/ kg), sárgaborsó (100 mg/ kg), lencse (100-150 mg/kg), lima bab (70-150 mg/ kg), egyéb babfélék (80-150 mg/kg).

Magvak: keserûmandula (5-7 mg/szem), mandula (2-3 mg/szem),, macadamia (4-5 mg/szem, kesudió (1-2 mg/szem), lenmag (60-70 mg/kg), szezámmag (80-90 mg/kg).

Füvek és ezek préselt leve : lucerna (200-300 mg/kg), búzafû (250-300 mg/kg), lóhere (200-300 mg/kg).
Gabonafélék: zabkása (100-200 mg/kg), árpa (50-100 mg/kg), barna rizs (200-300 mg/kg), hajdinakása (200-250 mg/kg), köles (200-300 mg/kg), rozs (200-300 mg/kg, takarmánybükköny (200-300 mg/kg), teljes búzaszem (200-250 mg/kg).

Egyéb: bambuszrügy (80-200 mg/kg), fukszianövény (100-200 mg/kg, cirok (100-150 mg/kg), tiszafa - csak tüskék és friss levelek! - (kb. 200mg/kg).


Valahol egy elejtett megjegyzés erejéig olvastam is, hogy a szintetikusan elõállított B17 vitaminnnál, jobban hasznosul a gyümölcsök és zöldségek által bevitt mennyiség, igaz, arányosan sokkal többet kell belõlük enni.

Edited by Bokorugró, 2008 február 10. - 12:13.


#212 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 15:56

Szejetem ezeket az összehasonlítható dolgokat. 1kg cseresznyemagot sem elfogyasztani, sem elõállítani nem ugyanaz a teher/öröm, mint 1 kg répalevet. :D Ma kísérletképpen savasítottam, egy szál parasztkolbászt megettem fél kilo trappistával és egy tányér hagymás krumplival az ebéd után két órával - az ebéd három tányér sajttal, gombával és hagymával sült pulykahús volt, a folyamatosságot a krumpli képviselte. (A krumpli az olyan égõ, mint a nákozás? :gm: ) Szemlátomást nem lettem tõle kórosan savas, mert vidáman bomlasztok itt a fórumon. :D :D Igazából a lúgosítást én bírom jól, de a családom nehezményezi, hogy lúgosítás alatt szíre-szóra pofozom õket. :D :D

#213 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 16:00

Ma kísérletképpen savasítottam, egy szál parasztkolbászt megettem fél kilo trappistával és egy tányér hagymás krumplival az ebéd után két órával - az ebéd három tányér sajttal, gombával és hagymával sült pulykahús volt, a folyamatosságot a krumpli képviselte.

És ezek után még van erõd pofozkodni? :huh:

#214 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 16:23

Ez olyan, mint a marxista dialektika. A fehérje, ha nem akarom, nyugtat, ha nem akarom, élénkít. És a hiánya is. :D :gm: :dev: Egyébként még ennék egy 15 centméternyit a kolbászból, csak most épp elvenné a 20 dekányi Milka utóízét, és az meg mégiscsak szégyen lenne.

#215 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 16:26

Ez már tényleg vérlázító... :mad:

#216 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 16:53

Nemnem! A vért azt a nagy adag C vitamin lázítja. Tegnap is leültem, hátradõltem, oszt valami keményen koppant. Nézem a szék támláját, semmi. Ideges lettem, mert ahányszor hátradõltem... Késõbb rájöttem, a vesekövem az, amit pszichogeológus alapon termeltem ki magamnak, Szepes Mária mûvei és az itt olvasottak hatására. A megboldogult Ludas Matyi egyik címlapján egy pazaron terített asztal mellett szivarozó és konyakozó, túltáplált urat interjúvolt meg a riporter: - Ön szerint mi a hosszú élet titka? - Nem olvasok népszerû-tudományos írásokat.

#217 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 16:56

Késõbb rájöttem, a vesekövem az, amit pszichogeológus alapon termeltem ki magamnak, Szepes Mária mûvei és az itt olvasottak hatására.

Hát a Szepes Máriától nekem a hajam is kihullott volna a helyedben! :dev: :gm:

#218 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 17:39

Egyébként rájöttem, ha megfelelõ mennyiségû apró vasgolyót iszom, és hulahoppozok, akkor a vesekövem olyan szép legömbölyített lesz, mint a folyami kavics.

#219 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 18:21

Hogy tudtok mindíg az események után ballagni? Én mióta képes vagyok kalapácsot, fogót a másik kezem veszélyeztetése nélkül használni, a nagycsalád összes baracktermésmagjának beltartalmát befalom. Persze mindíg figyelmeztetek mindenkit, hogy ez -látjátok?- rengeteg ciánt meg ki tudja mit tartalmaz. Szóval lehet hogy ettõl? :D .. na de mindegy is mitõl..

#220 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 19:37

Én a kalapácsot eszem meg.

#221 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 19:43

Nagyon jó vérszegénység ellen (vas!), és a rosttartalom is megfelelõ (mûanyag nyél kerülendõ!) :)

#222 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 20:08

Hogy tudtok mindíg az események után ballagni? Én mióta képes vagyok kalapácsot, fogót a másik kezem veszélyeztetése nélkül használni, a nagycsalád összes baracktermésmagjának beltartalmát befalom.
Persze mindíg figyelmeztetek mindenkit, hogy ez -látjátok?- rengeteg ciánt meg ki tudja mit tartalmaz.
Szóval lehet hogy ettõl? :D .. na de mindegy is mitõl..

:D :gm: :kir:

#223 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 10. - 20:15

Mindenki humorserkentõt vett ma be? :D Vigyáznotok kellene a mellékhatásokkal! Semlegesítésnek javasolnám a májvédõszereket.

#224 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 15:45

Miután a házi praktikákon túlvagyok, érdeklõdnék, valaki tud-é nekem mondani valami okosat, szépet és bíztatót :gm: a szteroidok mellékhatásairól.

#225 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 16:05

Számos és súlyos.

#226 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 16:13

De bizonyos esetekben nem mellõzhetõ, sajnos. Van a mellékhatásoknál rosszabb is... Pl. ha úgy döntesz, hogy nem szeded be, vagy abbahagyod. A lehetséges mellékhatások is teljesen változó, hogy kinél, milyen intenzitással jönnek elõ. Állítólag májvédõ teákkal kompenzálhatók is. Milyen szteroidról van szó?

#227 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 16:23

Még nem tudom, de valszeg nem fogom megúszni, jövõ héten megyek dokihoz. Egyelõre a lelki rákészülés stádiumában vagyok, hogy ott csak kicsit boruljak ki. :D

#228 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 17:18

Ja, akkor ne aggódj, ha rá akarsz hallgatni, az orvos úgyis azt fogja mondani, hogy nem lesz semmi mellékhatása. Bokor, nincs egészen igazad, tudok olyanról, aki a szteroidok ismételt szedése miatti félelmében dobta el életét. Szóval, mellõzhetõ. :gm:

#229 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 17:27

Kedves Ernest! Én meg tudok olyat, aki abbahagyta, mert ugye mellékhatásai lehetnek... És emiatt annyit romlott az állapota, hogy soha többet nem lesz már olyan, mint amikor szedte. Pedig továbbra sem tudja mellõzni a szedését. Csak most egy sokkal rosszabb állapotból indít és jó ha ezt szintem tudja tartani számottevõ romlás nélkül. Sajnos sem a Te, sem pedig az én példám nem egy reprezentatív statisztika, csak egy-egy kiragadott példa, úgyhogy mindenki tegyen belátása szerint.

#230 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 10. - 17:30

Viszont lehetsz kormányzó az USA-ban. Vagy nincs összefüggés? :)

#231 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 17:31

Bokor, Ernest, szerintem kábé ugyanarról beszéltek, én meg vészes mértékben kezdek megnyugodni, úgyhogy akár ki is fejthetitek a konkrét eseteket (mire volt, mik voltak a mellékhatások, miben nyilvánult meg a rosszabbodás, usw.)

Viszont lehetsz kormányzó az USA-ban. Vagy nincs összefüggés? :)


Meg sem merem kérdezni, hogy ez kinek szólt. :kv: :D

Edited by Rosinante, 2008 április 10. - 17:34.


#232 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 10. - 17:44

Bokor, Ernest, szerintem kábé ugyanarról beszéltek, én meg vészes mértékben kezdek megnyugodni, úgyhogy akár ki is fejthetitek a konkrét eseteket (mire volt, mik voltak a mellékhatások, miben nyilvánult meg a rosszabbodás, usw.)
Meg sem merem kérdezni, hogy ez kinek szólt. :kv: :D


Csak egy karrierre utaltam, az osztrák favágóból lett kormányzóra, aki nem igen sajnálta magától a szteroidokat. Egyébként nincs vele bajom, ha mindenképpen kedvenc akcióhõst kéne választani, akkor talán õ lenne.

#233 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 17:46

Idegösszeroppanás az abbahagyásától. Egyébként tabletta vagy kenõcs? Mert a kenõcs be is megy, mint a bogyó, és helyileg is károsít, mint saját maga. :) Egyébként persze lehet szedni, csak nem mindegy, hogyan. Én például egyszer kaptam egy kenõcsdobozt, hogy ez használt az illetõ rokonának. Mikor 2 év múlva kiváltottam, akkor jutott eszembe, hogy nem kérdeztem meg, mi volt a dózis. Telefonáltam, a válasz: az illetõ már meghalt. Ez humor ugyan, hatásában, de kínomban röhögtem, mert igaz volt. Ja, ez nem a fenti eset. No, akkor felhívtam a bõrgyógyászt, hogy hogyani s kell szedni? Rendkívült ingerülten letámadott, hogy: de hát mondtam én magának, hogy havonta egy hétig szabad csak. Dehogy mondta, az ilyenekre nagyon rinya vagyok. :D Szóval végül is semmi baj egy szteroiddal, ha 3 hétig eszed/kened és utána egy évig nem. Természetgyógyászok ezt sem szeretik (Bokor, most melyik oldalon leszel? :)), azt mondják, lényegesen lassabban és károsabban ürül ki, mint ahogy azt a fehérköpenyesek állítják. Az egy nagy igazság, hogy mindenki azt csinál, amit akar.

Edited by Ernest, 2008 április 10. - 17:47.


#234 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 17:47

Csak egy karrierre utaltam, az osztrák favágóból lett kormányzóra, aki nem igen sajnálta magától a szteroidokat. Egyébként nincs vele bajom, ha mindenképpen kedvenc akcióhõst kéne választani, akkor talán õ lenne.



Értettem, csak nem akartam belegondolni ebbe a fantasztikus lehetõségbe. Végülis a favágás úgy-ahogy stimmel...

Edited by Rosinante, 2008 április 10. - 17:48.


#235 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 10. - 17:50

Bizonyos szteroidok szedése némely esetben orvosilag indokolt sõt kívánatos is, csak ésszel és tényleg indokolt esetben. Semmiképpen sportteljesítmény növeléléhez.

#236 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 17:53

Az egy nagy igazság, hogy mindenki azt csinál, amit akar.

Akarja a fene, elég macerás két méretes kakából kiválasztani a kisebbiket.

Bizonyos szteroidok szedése némely esetben orvosilag indokolt sõt kívánatos is, csak ésszel és tényleg indokolt esetben. Semmiképpen sportteljesítmény növeléléhez.

Istibizi nem azért fordult meg a fejemben a dolog, mert elégedetlen lennék a favágási teljesítményemmel vagy a trágyadombra felgurított egységnyi talicskarakomány mennyiségével. :)

#237 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 18:05

(Közben utánanéztem, hogy mi volt az a kenõcs meg oldat, amit még az elején kaptam, amíg újdonság volt a dolog és elhúztam a belem dokihoz - szteroid. Persze ezt elfelejtették mondani, én meg kentem ezerrel. :D )

#238 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 18:22

Szóval végül is semmi baj egy szteroiddal, ha 3 hétig eszed/kened és utána egy évig nem. Természetgyógyászok ezt sem szeretik (Bokor, most melyik oldalon leszel? :)), azt mondják, lényegesen lassabban és károsabban ürül ki, mint ahogy azt a fehérköpenyesek állítják.
Az egy nagy igazság, hogy mindenki azt csinál, amit akar.

Nade pff... :D Tényleg csak egy-két esetet ismerek. Az egyik épp a sajátom, és sokkal kisebb adagban nyomom, mint amit eredetileg elõírtak, mondhatni inkább ilyen fenntartó kezelésként. Épp csak olyan dózisban, aminek még eredményes hatása van.
Semmilyen mellékhatásról nem tudok beszámolni. Legalábbis nem vettem ilyet észre. Ez egy helyi, ekcémára való, alkoholos lötty. Évek óta használom... Lehet, hogy ettõl vagyok ilyen hülye? :huh: Vigyázni kell! :gm:

A másik egy idõsödõ családtagom példája, aki sokízületi gyulladásban szenved, és õ is állandóan azzal kísérletezik, hogy csökkentse az adagját. Legutóbb valami természetgyógyász rábeszélte, hogy hagyja abba. Õ meg kapott az alkalmon, hogy végre valaki ezt tanácsolja neki... Na ezt nagyon nem kellett volna. :( Iszonyatos xar állapotba került néhány hét leforgása alatt, pedig elõtte gyakorlatilag alig voltak tünetei. Azóta viszont folyamatosan brutál fájdalmai voltak, nem tud járni, totál összeomlott. Elment a reumatológusához, és elpanaszolta, hogy teljesen kikészült. Erre a reumatológus kiakadt, hogy az õ tudta és tanácsa ellenére abbahagyta a gyógyszer szedését, és biztosította róla családtagomat, hogy soha többé nem tudja olyan elfogadható szintre hozni már az állapotát gyógyszerrel sem, mint amilyen ezt megelõzõen volt... ( Sajnos az eddigi tapasztalataink ezt bizonyítják is). Természetgyógyászék elnézést kértek és visszafizették a nem kevés pénzt, amibe a "méregtelenítõ kúra" került, de ezzel a beteg ki van segítve...
Szóval nyilván súlyossága válogatja, de vannak esetek, ahol a szteroid az egyetlen megoldás.
Végül is mindenki a saját egészségével játszik, úgyhogy ebben nem is akarnék tanácsot adni. Csak leírtam két eltérõ esetet.

Edited by Bokorugró, 2008 április 10. - 18:24.


#239 Muki

Muki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.078 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 18:33

Miután a házi praktikákon túlvagyok, érdeklõdnék, valaki tud-é nekem mondani valami okosat, szépet és bíztatót :gm: a szteroidok mellékhatásairól.

Pl a hang megvastagodasa :gm: (sokszor viszafordithatatlanul), kopaszodas, a klitorisz hipertrofiaja, mehverzesek, mehrak, a libido megnovekedese, almatlansag, depresszio, hanyinger, hasmenes, borkiutesek, es meg egy sor metabolizmusi rendelleneseg. Nem mondom, van egy ket jo dolog is :gm: , de azert elegge a masik oldalra huz a merleg. :) Azert nem kell elkeseredni, latnad milyen melekhatasok vannak leirva a ferfiaknal..., hajmereszto!(mert mas ugysem fog mar azutan meredezni :gm: ) Szoval vannak rizikok... .

#240 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 10. - 18:36

Hogyisvanez? Nõknél libido növekedés, férfiaknál meg fél nyolc? :huh: