Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Haszonállatok


  • Please log in to reply
4162 válasz a témához

#4121 indus01

indus01

    Új vendég

  • Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 4. - 20:49

Sziasztok, ismét kérdéssel fordulok hozzátok. Sajnos tyúkjaim között felütötte fejét a himlő. Van aminek a fején van 1-2 dudor, van aminek a szeme váladékozik, és van aminek a torkában van valamiféle sárgás lerakódás, ezek nehezen is lélegeznek. Az utóbbiak közül már 4 elpusztult, persze a spéci, évek alatt kitenyésztett extrák. Belevetettem magam a témába és sok helyen találtam leírásokat a betegségről. Többek között olyan infókat is találtam, hogy ha kigyógyul is az állat belőle a vírust hordozni fogja élete végéig és így folyamatosan újrafertőzést idéz elő az állományban. A kérdésem az lenne, hogy tapasztaltátok- e már ezt a betegséget, és ha igen akkor valóban nem lehet kiirtani, csak a teljes állomány elpusztításával? Sajnálnám őket, és a teljes újrakezdés sem menne könnyen…  :sad:



#4122 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 4. - 22:31

Ami megmarad az imunins lesz, az ujra fertözödést nem birod elkerülni sehogy sem (verebek, vadgalambok ,stb), az következö generációt s új egyedeket érdemes lenne beoltani ellene. Hagyd hogy végig menjen rajtuk s kész decemberben már nem igen szokot ilyesmi lenni, nyílván a idöjárásváltozás miatt tólodik ez is , de sztem 1-2 hét s nyoma sem lesz.



#4123 roli

roli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 402 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 5. - 12:36

Nálunk is volt himlő egy évben, de átestek rajta. Kb 20% kiesett, de a többi túlélte.

Vitamin, meg az ivóvizet jó lenne savanyítani, pl. citromlével, vagy almaecettel. A sárgás váladék az már felülfertőzés miatt van, (szerintem), ami annyit jelent, hogy egy antibiotikum kúra nem ártana, de a tojás akkor kuka!



#4124 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 20. - 8:28

Árulom a kameruni juhállományomat. Igazából az az oka, hogy amióta vannak kecskék is, azóta a juhok "feleslegessé" váltak, már ami az erdőtisztítási feladatokat illeti. A húsukat annyira nem szeretjük, úgyhogy megválnánk tőlük.

 

A szóban forgó állatok:

- Egy gyönyörű, impozáns kos és két vemhes anya, mind 3 évesek - ezek csak együtt eladóak, 35 ezer/db.

- A nagyobbik anya idei kosbáránya, 25 ezer (őt igény szerint le is vágjuk, ha megevésre kell),

- és egy idegen vérvonalú, keverék törpike jerke, 10 ezer - őt ajándékba odaadom annak aki az egész bagázst egyben elviszi, meg még adok kedvezményt is az össz árból.

 

A pénz egy részét takarmányban is szívesen fogadom.

 

 

30/2293962 vagy zebrabara@hotmail.com

képeim csak nem túl frissek vannak, ha kell, lövök róluk fotót.



#4125 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 16:05

Módosult a hirdetés, itt van friss képekkel. Pacisoknak kedvezmény ;)



#4126 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 február 24. - 11:33

Nagy a csend. Én tűkön ülve várom, hogy a két anyakecském végre megszánjon, és elkezdjen elleni. Minden nap többszöri ellenrőrzés, éjszaka már kiskecskékkel álmodok... Szerintem már összeszorítják a lábukat, csak hogy nézhessék a szenvedésem.  :dev:  máshol nincsenek jövevények?  :)


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4127 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 2. - 9:30

Nálunk már csak 1 anyabirka és a két kecskelány van vissza, a nagytöbbség már megszületett (22 bárány van).

Kicsit "nehézkes" volt ez a szezon, a juhtartási kézikönyv "Ellés körüli nehézségek" fejezetének kb minden tételét tudtuk volna idén illusztrálni. :angry:  Volt vetélés, koraellés, nehézellés, faros ellés, volt anya, ami szerette a bárányát, de nem volt teje, és volt, aminek bőven volt teje, de nem fogadta el a gyereket. Szóval elég sokat éjszakáztam közöttük. :gm:

Mindezek megkoronázására tegnap éjjel megellett az utolsó előtti, naná, hogy ikreket. Eleinte úgy tűnt, hogy elfogadta, hogy ketten vannak (még sosem voltak ikrei), de aztán zárlatos lett a "matematikai alapműveletek" panel az agyában, és egyszerűen nem tudta értelmezni a két bárányt. :mellow:  Komolyan, látszott rajta, hogy nem érti, hogy ez is az övé, meg az is, de akkor ez így mégis hogy ???   :wot: Az elsőszülöttet csak akkor szereti, ha a másikat nem látja, különben lökdösi (elég durván). De remélem, majd megbékél.

A kecskékre én is kiváncsi vagyok, elég rendesen kitőgyeltek, már nem sok lehet nekik vissza. Remélem, hogy Dezső csodás lábszerkezetét nem nagyon öröklik a kicsik. :dev:

(Csak erős idegzetűeknek!! )

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

 

 


  • Zuzu kedvelte

#4128 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 2. - 15:51

Hoztam normális képet is :D

 

20150302_122953_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


  • Zuzu és kavpaca kedveli

#4129 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 2. - 20:16

Ó de gyönyörűek! Micsoda jó lenne, ha ilyen cukik maradnának, nem?

 

Én meg hoztam Luciferi hirdetését, szeretném jó helyen tudni ezt a remek jószágot.

http://www.jofogas.h...t__24108324.htm

 

 

Nálunk szombaton megszületett egy kis kameruni csajszika (amikor felemeltem hogy alánézzek, majdnem kirepült a kezemből a lendülettől, szerintem a macskáim nehezebbek nála :)). Luciferi már meg is röptette, de ennek ellenére jól van, szaladgál, érdeklődik.

Kecskefronton nálunk március közepe-végére várunk kettőt, a harmadiknak sikerült a féreghajtóval a friss vemhességét is elhajtanunk, azóta megbuggyant a hormonrendszere és össze-vissza ivarzik. Azért bízom benne hogy Feri csinál bele gidát. A másik helyen, ahol fedezett az ősszel, szombaton született egy hármas gidacsomag, vasárnap meg egy kettes adag: összesen eddig 4 bak és egy csajszi. :)


Edited by Zebrabara, 2015 március 2. - 20:21.

  • Zuzu kedvelte

#4130 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 2. - 22:04

Idén sokan panaszolták a vetéléseket. Vajon mi lehet az oka? Az enyémek még tartogatják a kicsiket...


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4131 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 3. - 8:41

(Nálunk ami vetélt, az tavaly is elvetélt, de adtunk neki még egy esélyt. Val szeg valami szervi baja lehetett, vagy nem tudom. De sajnos már nem derül ki, mert az anya is elhalálozott :sad: .)

 

 

És akkor íme az ördög :dev: , amit tegnap a falra festettem :kir: :

20150303_063012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Tegnap délután megérkezett kisDezső. :)  A hátsó lábai elég izgalmasak, eleinte össze-vissza nyeklettek a csánkjai, de reggelre már stabilabb lett.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

(Szerintem egy zsák bolháról könnyebb lett volna jó képet csinálni, kb 100-ból csak az a pár sikerült, amikor evett vagy aludt. :gm: )

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

És ráadásul a birka-mama is megtanult számolni :rockon: , már nem üldözi a második bárányt.

 


  • kavpaca kedvelte

#4132 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 3. - 9:17

Luciferi már meg is röptette, de ennek ellenére jól van, szaladgál, érdeklődik.

 

Egyébként félelmetes, hogy miket kibírnak... :unsure:  Az ikres anyuka párszor úgy odakente azt a kicsi bárányt a falra, hogy csak nyekkent, de látszólag nem lett semmi baja. Meg a kiskecske is kapott már a másik (leendő) anyától, de 2-3 kilapítás után belátta, hogy nem kell megközelíteni sem.



#4133 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 5. - 9:28

Tegnap meglett a másik gida is, ez egy kiscsaj. :)  Nagyon mókás, olyan, mintha melírozva lenne a haja. :kir:

Az anyjának 2 tincse van, az apjának nincs, így aztán neki meg csak 1 lett. :unsure:  Érdekes.

20150305_071214_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 


  • Zuzu kedvelte

#4134 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 18. - 19:02

Megszülettek nálunk. Sajnos nem sok örömünk van benne. Az egyik anyám 14.-én ellett egy kis bakot. Picike volt és gyenge. de segítettem neki szopni, éjszaka is 2 óránként. " nap után elpusztult. Ma délelőtt megellett a másik anyám is. Az egyik gida halva született, a másik gyenge. Behoztam őket anyástól, 1-2 óránként odarakom szopni. Az egyik állattenyésztős ismerősöm adta a tippet, h a juhoknál országos jelenség ez, a lisztéria miatt. Valakinek van ilyen irányú tapasztalata?


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4135 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 29. - 7:35

!!!!

 

Fontos kérdés főleg állatorvosokhoz:

A szomszéd juhásznak kölcsönadtuk az egyik legelőnket, amit nem győznek a kecskéink lerágni. Menet közben kiderült, hogy ominózus szomszéd valahonnan hazahozott varas szájfájást. Már kifele mennek belőle a birkái, de azért még jócskán ott figyelnek a pörkök az orrukon, szájukon. A kérdésem az lenne, hogy mennyi idő múlva ereszthetem majd rá az én állataimat a legelőre? Azaz, meddig fertőz a vírus, amit a szájukkal rákennek a növényekre, elég pár hetet pihentetni a területet, vagy nagy eséllyel mi is benyaljuk? Ha megfertőződnek az állataim, akkor érdemes még vakcinázni (gondolom, akkor már késő), vagy majd a tüneti kezeléssel próbáljuk meg kordában tartani a kórságot? 4 kecskéről van szó, ebből kettő fejős, egy tuti üres, a negyedik elvileg utolsó idős vemhes, de szerintem abban sem lesz gida.



#4136 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 29. - 8:29

Bara,
a legelő kérdéshez nem tudok hozzászólni, de pár éve mi is benyaltuk a varas szájfájást behozott felnőtt berkákkal.
Azóta az azévi bárányokon minden évben előjön, de úgy nézem, hogy körülmény-függő: idén (talán mert szárazabb volt tavasszal, vagy jobbkor kapta el őket) alig vettem észre, tavaly a sáros-esős időben jobban látszott. Én nem csinálok vele semmit, egyedenként pár nap alatt átesnek rajta, azalatt kicsit megcsappan az evés, de komoly kárt nem okoz. Mintha a nagyok rosszabbul viselték volna, amikor átment rajtuk, talán a bárányok már kapnak a fertőzés mellé némi védettséget is, vagy nem tudom. A dokink azt mondta, hogy ha akarom, kenegessem betadinnal a sebeket kivül, de kesztyű nélkül azért ne fogdossam. A kecskék csak akkor kapták el, amikor a bárányokkal találkoztak, egymás között a kecskéken nem jött elő.
(Bobika is elkapta, neki mondjuk elég csúnya volt a szája, de kb 1 hét alatt lement róla. Egyébként még megvan. :D )

#4137 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 31. - 7:44

Köszi Izland. Közben beszéltem Lisavicával, őszerinte két hét pihentetés elég lesz a legelőnek.

 

Bobika :D úgy látom, rajtatok ragad. :D :D



#4138 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 5. - 20:45

Bobika :D , hát igen, én már akkor tudtam, hogy nem esszük meg, amikor itthon kipakoltam. Aztán pár nap alatt annyira összenőtt a maradék gidával, hogy sajnáltam szétszedni őket. Amióta meg a bárányokkal vannak, és simán feléri az etetőt, tök jól elvan. Kifésültem, uh egész csini lett, és már majdnem szelíd. :) Sok helyet nem foglal, nem is fogyaszt sokat, és a hangját is csak 2x hallottam. Uh szerintem is marad, ilyen egyedi birkája úgysincs senkinek! Bár volt, aki kétségbe vonta, hogy tényleg birka. :D

A szájfájásról még annyit, hogy rosszabbul fest leírva, mint élőben. Én arra szoktam csak figyelni, hogy ha kijön a bárányokon, akkor mással nem stresszeljük őket (féreghajtó, farkalás, választás, stb), amig el nem múlik.

És egy kérdés: nincs ötleted, hogy mitől lehet az, hogy a kecskéknek este mindig több teje van, mint reggel? Ugyanazt eszik mindig, ugyanannyi idő van a fejések között. Ha forditva lenne, a melegre fognám, de igy nincs ötletem.

#4139 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 7. - 9:08

Kicsit off, de: területi instruktort keres az MJKSZ. nekem így kívülről nagyon tetszene a munka, a végzettségem is megvan hozzá. De érdekelne hogy pontosan hogy is néz ki ez, nem vagyok egy törékeny nádszál, de pl fizikailag mennyire megterhelő stb Minden tapasztalatot szívesen várok :)


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4140 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 7. - 22:03

Izland, szerintem éjjel ezek nem esznek annyit, inkább alszanak. Szerintem ez lehet az oka. Nálunk nem nagy az eltérés, azaz nem tűnt fel, de így belegondolva mintha itt is több lenne az esti mint a reggeli.

 

Hát akkor Bobika belenyúlt a tutiba :)



#4141 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 11. - 12:28

Kicsit off, de: területi instruktort keres az MJKSZ. nekem így kívülről nagyon tetszene a munka, a végzettségem is megvan hozzá. De érdekelne hogy pontosan hogy is néz ki ez, nem vagyok egy törékeny nádszál, de pl fizikailag mennyire megterhelő stb Minden tapasztalatot szívesen várok :)

Zuzu,

ugyan ez nem pontos munkaköri leírás, nálunk az instruktor

- évente min. egyszer ellenőrzi a teljes állományt, fülszám szerint

- ha van "új belépő" berka vagy kecske, akkor bekrotáliázza, betetoválja

- ellenőrzi a nyilvántartásokat, jegyzőkönyvez, stb.

- kiadja az igazolást a támogatás igényléséhez

- ha bármikor bármi kérdés van, elérhető, válaszol, segítőkész.

Nálunk nem sok jószág van, uh kb fél nap alatt végez, de ahol több száz/ezer van, ott gondolom, hogy elidőz egy darabig.

Azt meg látom, hogy az országos kiállításokon sokat dolgoznak, egész nap partnereznek, szemlét szerveznek, állatot etetnek, főznek, stb.



#4142 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 11. - 17:07

Köszi! Közben kaptam infót más  kedves fórumtárstól is. Igaz, kicsit elkeserítettek, h ez megint olyan férfias munka. Évek óta ütközök ebbe... Beadtam, várok. :) Nagyon tetszene, állatos, jövős-menős munka, és a legjobb helyen lenne. Hát, reménykedem. Köszi még egyszer! :)


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4143 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 5. - 13:25

eléggé élettelen a topic de hátha jár erre valaki akinek van malami tippje :)

a helyzet az hogy drága szamaram mellé bezereztem egy láma bébit akinek ugyebár a gyapja nem vezet áramot, így gyakorlatilag nem tartja tiszteletben a pásztort... már vagyonokat költöttem, hogy mehessenek nagyobb árnyékos legelőre, de nem merem otthagyni mert kijön, ha ugy tartja kedve... valakinek ötlete, hogy tartsam bent a galád jószágot karámon belül? ha megnyírjuk átfut rajta az áram?



#4144 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 6. - 9:50

Birkánál is hasonló a helyzet, szerintem ha megnyírod és eleinte garantálod hogy erős legyen az áram a pásztorban, azaz sehol nem húz át/le, meg mondjuk egy kis eső sem ártana hogy nedves legyen a talaj (és/vagy a jószág), akkor reménykedhetsz benne, hogy párszor jól megcsapja és egy ideig tiszteli majd.

Vagy jobb híján kipányvázod villanypásztoron belül.



#4145 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 6. - 11:15

Birkánál is hasonló a helyzet, szerintem ha megnyírod és eleinte garantálod hogy erős legyen az áram a pásztorban, azaz sehol nem húz át/le, meg mondjuk egy kis eső sem ártana hogy nedves legyen a talaj (és/vagy a jószág), akkor reménykedhetsz benne, hogy párszor jól megcsapja és egy ideig tiszteli majd.

Vagy jobb híján kipányvázod villanypásztoron belül.

 

vasárnap nyírják... garantálom hogy vizes is lesz tetőtől talpig és azt is hogy találkozni fog a pásztorral :gm:  :dev: 

remélem ezzel helyre billen a kis agya mert egész nap aszalódik a napon a szökései miatt :sad: 

köszönöm a tippet :)



#4146 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 6. - 21:53

Ha nagyon makacs jószág, akkor sok reményt ne fűzz hozzá.

Nekem is van notóriusan szökő anyakecském, aki emiatt nem járhat ki legelni, csak a vadhálóval bekerített részben lehet, vagy hosszú kötélen kikötve itt-ott-amott út mellett, erdő szélén - nyilván, ilyenkor pár óránként rá kell nézni, nem csavarodott-e fel, nem akar-e megfulladni, stb.

Ugyanígy a gidák közül is vannak akik "egy életem-egy halálom" alapon már előre mekegve nekifutnak, mert tudják hogy megcsapja őket, de a csábítás erősebb...


  • izland kedvelte

#4147 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 12. - 13:14

érdekes egyébként mert az alapkarámjukból(3oldal fa 1 oldal pásztor) sose jön ki akkor se ha nincs benne áram...de a másikból ahol ugyanúgy van pásztor ott meg kijön... :( csak sajnálom őket a napon aszalódva... tegnap megnyírták így ma kipróbáljuk mi a helyzet majd lejelentem :)



#4148 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 13. - 9:27

Lámi tönkretettea  játékom :(  nem mer a vill.pásztor közelébe menni :D érdekes elment a kedve a szökéstől, pedig elvezettük a látóköréből a szamarat amire régebben azonnal szökéssel reagált :gm: :dev:



#4149 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 13. - 9:56

Lehet, hogy ő is találékony. Vagy levetkőzve szégyenlős. Megvárja míg nem figyelsz, majd akkor próbálkozik.



#4150 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 14. - 7:05

remélem inkább marad a seggén xD különmben mehet vissza aszalódni a tűző napra :(

 



#4151 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 14. - 13:14

Lámi tönkretettea  játékom :(  nem mer a vill.pásztor közelébe menni :D érdekes elment a kedve a szökéstől, pedig elvezettük a látóköréből a szamarat amire régebben azonnal szökéssel reagált :gm: :dev:

Pedig hogy röhögtél volna a reakcióján, mi? Degonoooooosz.



#4152 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 15. - 11:02

 

Lámi tönkretettea  játékom :(  nem mer a vill.pásztor közelébe menni :D érdekes elment a kedve a szökéstől, pedig elvezettük a látóköréből a szamarat amire régebben azonnal szökéssel reagált :gm: :dev:

Pedig hogy röhögtél volna a reakcióján, mi? Degonoooooosz.

 

 

hát igen... már dörzsöltük a tenyerünk :gm:



#4153 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2017 június 17. - 6:56

van köztetek olyan aki nyír birkát és van olyan rossz gépe aminek a kése már csorba-nem használható de a berregő hangja még megvan, és nekem adná jelképes összegért? hozzá akarnám szoktatni a lámát a nyírógéphez, hogy jövőre ne legyen ekkora kínlódás de emiatt nem vennék egy gépet 40ezerért... 



#4154 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 1. - 7:09

A kecskék vették át az uralmat egy wales-i városkában a karantén alatt

#4155 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 13. - 8:01

"A listához járt egy magyarázat, ami szerint az emberiség fejlődésével és az állatvédelem erősödésével a kutyák átkerültek a jószág kategóriából a társ kategóriába, így a világ nagy részén már nem nem is esznek kutyát. Emiatt a minisztérium szerint a kutyák Kínában se kerülhetnek egy kategóriába a szárnyasokkal, vagy más jószágokkal."



#4156 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 15. - 23:51

Kicsi a bors



#4157 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 14. - 8:36

33013878_0da644c30e8cea028e554f027eebd93



#4158 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 20. - 14:15

És akkor hirtelen két teve dugta be a fejét az autómba

33099962_9cb6e484b9bbaac05768bba79e30939



#4159 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 szeptember 1. - 8:12

KUTYÁK SZOLGÁLATBAN

#4160 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 február 21. - 19:53

...

bevezethetik a leszerelt rendőrlovak és -kutyák nyugellátását
  • N.C. kedvelte