Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Építkezzünk, újítsuk fel!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
740 válasz a témához

#1 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 17:32

Nem találtam olyan topicot, ahol kezdõ építkezõ nõket kiokosíthatnak erõs, okos, építkezésben jártas hapsik és/vagy harcos amazon nõcik, akik egyedül is megoldották... Ezért nyitottam ezt az új témát. Reményim szerint hasznos ismereteket oszthatunk itt meg egymással. Hajrá, hajrá! A lényeg a lényegben: Ha sikerül a mostani kamikaze akcióm, valószínûleg építkeznem kell, de minimum ki kell fordítnanom a házat a négy sarkából. Eddig az volt a max., hogy kifestettem a lakást... :D Várom praktikus tanácsaitokat, egyelõre "faház", "zártkerti ingatlan vásárlása" témakörben. Mire figyeljek, mitõl ne ijedjek meg, stb. Hitel, átírás, felújítás, nyílászárók, gépészet, költségvetés, mûszaki ellenõrzés, stb. Elõre is köszönöm és remélem, hogy ez a topic minden, építkezéssel, átalakítással kapcsolatos témakörben üzemelni fog.

#2 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 17:34

Sajnos a hitelt mint olyat ebben a zavaros gazdasági válságos idõben teljes mértékben elfelejteném.

#3 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 17:39

És ha csak az az egy-két milla hiányzik? :fejvakarós: Én is utálom, de mindíg ez van... Sógorom éppen rá akar dumálni, azt mondja, ez nem összeg, nehogy ezen múljon... Közben minden porcikám tiltakozik ellene, de lehet, hogy másképp nem tudom befejezni az átalakítást, az meg még rosszabb. Úgy értem közérzetileg.

#4 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 18:30

Hajrá! Örülök hogy akad még egy idióta mint én aki mindenbe belefog. Millió meg egy költözésen, albérleten, régi ház vásárlásán, teljeskörû felújításán, aztán megint egy ház eljes átalakításán és felújításán vagyok-leszek túl. Egyedülálló nõ egy gyermekkel. Mesterek álma. Más ennyi pénzbõl amennyit már ezek a zsebembõl kiszedtek tudatlanságom és hiszékenységem miatt már palotát épített volna. :(

#5 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 19:08

Zsebi,ismerkedhetnénk kicsit :dev:

#6 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 19:19

Hajrá! Örülök hogy akad még egy idióta mint én aki mindenbe belefog. Millió meg egy költözésen, albérleten, régi ház vásárlásán, teljeskörû felújításán, aztán megint egy ház eljes átalakításán és felújításán vagyok-leszek túl.

:D :kocc:
Nekem meg biztos az a bajom, hogy egy ideje nem szívok eleget ilyesmivel. :dev: Muszáj valami kalandba belevágjak... :rolleyes: :kv: Olyan régen aludtam már félkész nappaliban, matracon, úgy, hogy máshol kelett fürödnöm, meg ilyenek. :D

Zsebi,ismerkedhetnénk kicsit :dev:

Építési vállalkozó, palimadárgyûjtõ? :gm:

#7 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2009 május 20. - 19:32

Nem akarok okoskodónak tünni, de évekig csináltam ezt, az alapozástól a tetõtérbeépítésig a sajátomat is, a másét is. Nálam úgy kezdõdött, hogy lecserélem a porcelánokat a vizesblokkban. Eztán kiütöttem egy falat, hogy nagyobb legyen. Aztán a csempét vertem le, nehogy már a régit meghagyjam. Aztán már úgy gondoltam, kiszedem a falból a csöveket, mert régiek. Aztán ha már a csövek kinn vannak, semmiben nem tart velverni az aljzatot és felvenni a szennyvízcsöveket. Ha meg már ott vagyok nem nagy gond a konyha. Gyakorlatilag lett egy új házam. :D

#8 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 19:41

Nos... Elsõ konkrét kérdésem, hogy honnan tudom meg, hogy egyjelzáloggal megterhelt ingatlanon terhelési tilalom is van egyben. A tulajdoni laprõl ez kiderül? És vajon minden terhelés együtt jár további terhelési tilalommal?

Ezt találtam:

A hitelfelvevõ a kölcsönt az ingatlanra, mint fedezetre kapja. Az ingatlanra a bank jelzálogot jegyez be, emellett a legtöbbször elidegenítési- és terhelési tilalommal is megterheli az ingatlant.



A helyzet az, hogy az általam kinézett ingatlanon van megterhelés, mert a tulajok már a gáz bevezetését nem akarták vagy nem tudták kifizetni, így az önkormányzat ráterhelte a házra a költségeket. Ha ez azzal is jár, hogy nem lehet újabb teherrel megfejelni a dolgot, akkor csúnyán alkudni fogok, mivel nem tudok rá hitelt felvenni. :gm:

...évekig csináltam ezt, az alapozástól a tetõtérbeépítésig a sajátomat is, a másét is. Nálam úgy kezdõdött, hogy lecserélem a porcelánokat a vizesblokkban. Eztán kiütöttem egy falat, hogy nagyobb legyen. Aztán a csempét vertem le, nehogy már a régit meghagyjam. Aztán már úgy gondoltam, kiszedem a falból a csöveket, mert régiek. Aztán ha már a csövek kinn vannak, semmiben nem tart velverni az aljzatot és felvenni a szennyvízcsöveket. Ha meg már ott vagyok nem nagy gond a konyha.
Gyakorlatilag lett egy új házam. :D

Jó, de én most egy másik helyen akarom ezt újra kezdeni. :gm: A mostanit már unom. :D
Túl kevés a baj vele. Kalandvágy rulez...

Edited by Bokorugró, 2009 május 20. - 19:42.


#9 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 19:51

Bankok egymás között úgy intézik, hogy elõlegként átutalják a hiányzó összeget a terhelõ banknak, erre a terhelõ bank leveszi a terhelést, te megkapod a hiányzó összeget ( ha jól emlékszem a bejegyzés, terhelés után fizeti ki a te bankod) és a teljes összeget terheli a már tehermentes házadra a Te bankod. Így lesz egy terhelt házad a Te bankod által. Szerintem ez önkormányzatnál is így mûködhet. Érthetõ? Széljegyen minden rajta van. Ha nem kéred ki ingyen megmutatják, ha kérsz példányt asszem 6000 Ft. Én az egyik házam albérletbe úgy adtam, hogy az a ház már tehermentes, de ELLA hitelbõl vettem( ha 35 év alatti elsõ ingatlanhoz jutó vagy ezt ajánlom, sok a kedvezmény, vagy volt?) és ezért valami elidegeníthetetlenségit rakott rá az állam. Na a hitel már kifizetve, de nehogy eszébe jusson valakinek valami huncutság, elég feketék a lakóim, ezt nem vetettem le. Minden esetben neked kell, mármint a tulajnak levetetnie a terheket. Ha kifizetted a kölcsönt, nem jön le automatice, ez a te feladatod bejelenteni a földhivatalnál persze banki igazolással.

#10 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 20:02

Érthetõ?
Széljegyen minden rajta van. Ha nem kéred ki ingyen megmutatják, ha kérsz példányt asszem 6000 Ft.

Igen, asszem értem. Szóval az én hitelnyújtó bankom átvállalja a másik hitelt is és csomagban kezeli. Köszi szépen! :ang:
A tulajdoni lap egyre jobban érdekel egyébként is, mert most olvastam, hogy a jelenlegi szabályozás szerint az eladó nem köteles a vevõt arról tájékoztatni, hogy teher van az ingatlanon. Ez már milyen dolog... :rolleyes:

#11 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 20:09

Bokorka utálom amikor rossz hírem van egy szépasszony számára, de nagyon csodálkoznék ha hitelt kapnál egy zártkerti faházra. A tulajdoni lapon minden rajta van. Jogok, korlátozások, amit csak akarsz.

#12 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 20:13

Aham... :( Többek azt mondták nekem, hogy ilyen kis összegû hitelnél nem gizdáznak semmit. Valamelyik banknál azt láttam, hogy adnak zártekrti ingatlanra is. Épp ma olvastam valahol. Egyébként még a pontos besorolását sem tudom, mert a tulaj nem tudta/akarta megmondani. Lehet, hogy szántóföld... :gm: :dev: Arra adnak hitelt? :D

Edited by Bokorugró, 2009 május 20. - 20:19.


#13 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 20:16

Aham... :( Többek azt mondták nekem, hogy ilyen kis összegû hitelnél nem gizdáznak semmit. Valamelyik banknál azt láttam, hogy adnak zártekrti ingatlanra is. Épp ma olvastam valahol.

Akkor hajrá, én neked drukkolok. ;)

#14 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 20:23

. Nálam úgy kezdõdött, hogy lecserélem a porcelánokat a vizesblokkban. Eztán kiütöttem egy falat, hogy nagyobb legyen. Aztán a csempét vertem le, nehogy már a régit meghagyjam. Aztán már úgy gondoltam, kiszedem a falból a csöveket, mert régiek. Aztán ha már a csövek kinn vannak, semmiben nem tart velverni az aljzatot és felvenni a szennyvízcsöveket. Ha meg már ott vagyok nem nagy gond a konyha.
Gyakorlatilag lett egy új házam. :D


Én úgy kezdtem, hogy kicsit javítsuk a vakolatot. Aztán addig vertem míg az egész házról lejött. Teljes nyílászáró csere, persze ha már verjük verjük a falat is. A fürdõ ugyan új volt, de szép parasztház, legyen szép a fürdõszoba is. Ha már verjük, tegyük külön a WC-t. Akkor már a konyhában is vezessük máshová a vizet. Na akkor az aljzatot is lehet cserélni. Meghamár lejött a vakolat, legyen átvezetékelve. Aztán rá az új vakolat mindenhová, falak kicsit kitolva, hozzáépítve. Kiderül közben, rossz a bojler, rossz az egyik konvektor, ha esik az esõ jön a járólap között a víz.Ezért járdacsere. Ha már járdacsere, akkor legyen egy terasz. Ha terasz, megint verjük a falat, kell egy teraszajtó is hozzá. Akkor új bojler, új konvektor, ha már szép parasztház szép gerendával akkor szép új borovifenyõ konyhabútor. És ekkor jött a párom+két gyerek még. Már csak szépítgetni kell a házat, döntünk, csináljuk az õ házát. Egy szoba-elõszoba-fürdõszobából:kettõ szoba-fürdõszoba-konyha-elõtér. Persze teljes átvezetékelés, plafonra mennyezetrakás, új fürdõ, központifûtés bojlerrel.Minden vezeték akár elektromos, akár gáz tök új. Most jönne a bõvítés étkezõ+ elõtér+tetõterasz egy szobával. Tetõcsere ha már úgyis bontani kell. Sajna elvitte az álmokat és a lehetõségeket Gordonka. Nincs szocpol. Ebbõl lett volna a bõvítés.
Emellett egy törpeuszi aki hisztijében szétrágta a gyönyörû bejárati ajtót, egy leányzó aki a bojlert lerobbantja a falról, én aki teregetés közben megcsúszom és kirántom a mosdót a falból, a kicsi fiam, aki ahogy mi építünk õ úgy rombol. És persze a lovak, akik a kerítést használják néha a kapu helyett.
Hát nem mi vagyunk a mesterek álmai? :huh:

#15 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 20:31

:D :D Én meg éppen azon agyalok, milyen jólesõ érzés lesz azt a sok dzsuvát szétverni majd az új szerzeménybõl... :gm: Teljes gáz, ahogy a vizes helyiségek kinéznek. Esténként elképzelem, amint egy óriási kalapáccsal kiütöm a válaszfalakat, meg ilyenek. Ahelyett, hogy inkább pszichiáterhez mennék... :dev: Bár lehet, hogy az is ilyesmit tanácsolna, ha már van rá lehetõségem.

#16 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 20:42

A nagykalapács az jó, csak nehogy a külsõ falon kezzd. A nem hiteles tulajdoni lap másolat 2500 Ft Bp.-n. Ezen tényleg minden rajta van.Ha csak önkormi elidegenítési tilalom a gáz miatt, akkor az nem lehet túl sok pénz, ennyivel kevesebbet adsz, befizeted, leveszik slussz. A zártkertre általában lehet hitelt kapni, csak lényegesen kevesebbet. Ha félreteszel pár kalapácsot, sztem páran szívesen megyünk levezetésképpen rombolni. :)

#17 Strucc

Strucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.330 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 20:52

Várom praktikus tanácsaitokat, egyelõre "faház", "zártkerti ingatlan vásárlása" témakörben. Mire figyeljek, mitõl ne ijedjek meg, stb. Hitel, átírás, felújítás, nyílászárók, gépészet, költségvetés, mûszaki ellenõrzés, stb.

Zártkert? Faház? Kamikaze?
Mégiscsak el kellett volna jönnöd vasárnap :P
(komolyan)

#18 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 20:52

Azt elfelejtettem, elsõ lépésem a kerti klotyó és a melléképületek lerombolása. Még egy tyúkot se! Pár év elteltével madártenyészet ( kanári, nimfa, hullámos, stb) anyakoca, malacok, kecskék, galambok, tyúkok kacsák tömkelege, lovak, egy tehénke és persze pár barika, kutyák és macskák. A struccot még nem próbáltuk, de lehet az is lesz. :D

#19 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 21:03

Istenem!... :D Csak az égiek tudják, mi mindent fogok én is elkövetni a jövõben, amire már rég megesküdtem, hogy én azt sose :nem: :dev:

Struccka! csak nem egy cipõben járunk? :kv:

Azt elfelejtettem, elsõ lépésem a kerti klotyó és a melléképületek lerombolása.

Affeneee..., nincs kerti klotyó. De a faház emeleti helyiségei erõsen emlékeztetnek rá!!! :kir:

#20 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 21:56

Nem találtam olyan topicot, ahol kezdõ építkezõ nõket kiokosíthatnak erõs, okos, építkezésben jártas hapsik és/vagy harcos amazon nõcik, akik egyedül is megoldották... Ezért nyitottam ezt az új témát.
Reményim szerint hasznos ismereteket oszthatunk itt meg egymással. Hajrá, hajrá!

A lényeg a lényegben: Ha sikerül a mostani kamikaze akcióm, valószínûleg építkeznem kell, de minimum ki kell fordítnanom a házat a négy sarkából.
Eddig az volt a max., hogy kifestettem a lakást... :D

Várom praktikus tanácsaitokat, egyelõre "faház", "zártkerti ingatlan vásárlása" témakörben. Mire figyeljek, mitõl ne ijedjek meg, stb. Hitel, átírás, felújítás, nyílászárók, gépészet, költségvetés, mûszaki ellenõrzés, stb.

Elõre is köszönöm és remélem, hogy ez a topic minden, építkezéssel, átalakítással kapcsolatos témakörben üzemelni fog.


Hát a hitelt a helyedben kihagynám, ebben a gazdasági helyzetben, mert elég sok buktató van benne, kezdve az uzsorakamattól, az esetleges árverezésig ha nem tudja fizetni az ember.
Vagyis hitelt csak akkor érdemes felvenni, ha probléma esetén akár egyben ki tudja az ember pengetni.
De egyébként nem értem, mert fent azt írod, hogy építkezned "kell" vagyis átalakítanád a házat ahol laksz.
Lejebb meg azt írod, faház vásárlás. Ez két külön cuccnak tûnik.

#21 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 22:04

Nem, nem. Ez egy dolog. Eladom a lakásom, és az árából vennék egy faházat, amit már kinéztem magamnak, de még alkudozok, meg agyalok rajta, hogy mennyibe kerülne beköltözhetõre felújítani, átépíteni. Ha nem tudok hitelt felvenni, akkor nagyon durván kell alkudnom, az meg vagy összejön, vagy nem... :) Tegnap voltam megnézni, nem nagyon kapkodnak érte... Én is kicsit lerémültem a teendõk láttán, de az adottságai alapján nagyon is megfelelõ lenne. Van nekem jó kis fantáziám, ki tudom találni, meg tudom tervezni, hogy lenne jó. Csak a tapasztalatom kevés kivitelezés ügyben. Meg elsõre tudod ez olyan, hogy meglátsz egy lepukkant ingatlant..., és hát... kicsit élmegy a kedved az egésztõl, és még fából is van... :D De nem biztos, hogy ettõl ennyire meg kell ijedni.

Edited by Bokorugró, 2009 május 20. - 22:11.


#22 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 23:29

Pár dolog: Faház rendszereket nem ismerem, de ha valamilyen rendszerbe tartozik, akkor a pontosabb jellemzõknek rendszerkövetelményeknek érdemes utánanézni. Amit minden háznál érdemes nézni szvsz: -alapozás, faháznál gondolom vasalt vb. lemez, amin tetszés szerint lehet tologatni a válaszfalakat átépítés esetén, de jobb megnézni az építési terven, ha a gyakorlatban nem lehet látni a burkolatok miatt.. -vízszigetelés megléte, téglaháznál a felázások, faháznál gondolom a penész utalhat a vízszigetelés állapotára, talajpára, talajnedvesség terhelésre. -Falak nagyságrenddel kisebb hõtehetetlenségûek, mint a téglaházakban, erre jó rákészülni. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy hamar felmelegszik és hamar kihûl, ez nyáron problémás lehet kánikula idején, ha faházam lenne, több nagy fa kellene mellé-fölé ami árnyékolja. -Hõszigetelés megléte, állapota az adott faház rendszer követelményeitõl és a kivitelezéstõl függ. Ennek és az ablakok hõszigetelésének, ablakok illesztésének nagyon jóknak kell lenniük, mivel a falak vékonyak, ezért a hõszigetelés hibái fokozottan jelentkeznek, ha vannak. Ilyesmire utalhatnak esetleges penészfoltok, melyeket a hõhidakra rendszeresen lecsapódó víz okozhat. -Víz, gáz, villany, csatorna, stb. állapota, fûtésrendszer állapota. -A beépített gépek, pl. bojler, vagy gázkazán, ha van, élettartamára nem érdemes hosszú távon alapozni. Hirtelen ennyi. Sajna az szinte 100%, hogy lesznek elõre nem látható, váratlan költségeid, pl. menet közben kiderül, hogy valamit nem jól építettek eredetileg, ami zavar a használatban és ki kell javítani, stb. Ezekre jobb ha gondolatban elkülönítesz 1-2 milliót. Pl. nem faház, de egy ismerõsöm geotermikus fûtéssel rendelkezõ házat vett, amiben bazi nagy szivattyúk dolgoztak. sajna a rezonancia meg egy kis hang átszûrõdött és egy idõ után annyira zavarta, hogy nem tudott aludni...

Edited by moon, 2009 május 20. - 23:31.


#23 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 2:47

Egyetértek a felettem szólóval abban hogy készülj plussz költségekre. Én kb egy millát szántam a felújításra, lett belõle három. Én hitelbõl vettem a házat, szüleim annyiban tudtak segíteni, nem az én ingatlanom, hanem az övék lett terhelve, ha valami nagy gáz lett volna eladható az enyém. Hogy hitelezz vagy ne azt csak Te döntheted el, én emiatt nem mondtam le az álmaimról. Én mielõtt alkudozni kezdtem, kétszer is megnéztem a házat, szakembereket vittem magammal. Keress olyan szakembert aki a faházakat ismeri és te is megbízol benne. Én sajnos a faháznál egyáltalán nem vagyok otthon. Az alkudozásnál meg nyugodtan legyél pofátlan.

#24 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 5:45

Bokorka, inkább vedd meg a szomszéd házat, 8 misiért jó eséllyel elvihetõ, és 5000nm telek van hozzá, felújítást meg megoldjuk okosba'. :D Amúgy még egyszer nem vennék kész házat, újat kell építeni, ami megfelel az ember igényeinek, meg hosszú távon is jó, kevesebb energiát fogyaszt, hosszabb távon megéri.

#25 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 5:58

Egyet értek Cavalierrel :) én sem vennék többet kész házat, ráadásul mire minden (majdnem) olyan lett mint elképzeltem addigra annyi pénzbe került, hogy újjonnan is felépíthettük volna (szinte) - és még most 5 év után - sincs kész. Mi is lebontottuk gyakorlatilag a csupasz falakig az egészet - igaz annyi elõnyünk volt, hogy ebben a házban nem volt víz és villany - így eleve tudtuk, hogy mindent újonnan kell beépíteni.

#26 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 7:54

Köszönöm a hasznos tanácsokat! :ang: Igyekszem rendesen megnézni a házat. Amiért elkezdtem ezen a faházon gondolkodni az az, hogy nagyon jó helyen van, 15-20 perc alatt bent vagyok akárhol Pesten. Jó a közlekedés. Továbbá a mostani életteremnek a négyszeresén élnék, van mûhely, és külön mûteremnek-irodának kialakítható rész. Igy nem kell majd bérelnem, amire jelenleg nem kevés pénzt dobálok ki az ablakon. Ráadásul egy akkora lakóterem és kertem lenne, aminél nagyobbra nincs is igényem. Ilyen ideális életteret nem tudnék kifizetni ha téglaház lenne, csak akkor, ha lemennék a térképrõl... Szóval egy lakás árából kevés esélyem lenne házat építeni, még akkor is, ha jobb egy újat épjteni, mint egy készet átvariálni. :)

#27 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 8:09

-Falak nagyságrenddel kisebb hõtehetetlenségûek, mint a téglaházakban, erre jó rákészülni.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy hamar felmelegszik és hamar kihûl, ez nyáron problémás lehet kánikula idején, ha faházam lenne, több nagy fa kellene mellé-fölé ami árnyékolja.

Igen, ez így is van. A jelenlegi tulaj szerint télen nagyon könnyen be lehet fûteni a házat, és jó meleg, nyáron viszont a felsõ szint elviselhetetlen. Valószínûleg a légkondi beszerelése nem megúszható.
Ez egyébként minden tetõtérbeépítéses háznál probléma szokott lenni. A kertben csak gyümölcsfák vannak, azok viszont sajnos nem akkorák, hogy árnyékolják a házat.

Edited by Bokorugró, 2009 május 21. - 8:10.


#28 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 8:12

Köszönöm a hasznos tanácsokat! :ang: Igyekszem rendesen megnézni a házat.
Amiért elkezdtem ezen a faházon gondolkodni az az, hogy nagyon jó helyen van, 15-20 perc alatt bent vagyok akárhol Pesten. Jó a közlekedés. Továbbá a mostani életteremnek a négyszeresén élnék, van mûhely, és külön mûteremnek-irodának kialakítható rész. Igy nem kell majd bérelnem, amire jelenleg nem kevés pénzt dobálok ki az ablakon. Ráadásul egy akkora lakóterem és kertem lenne, aminél nagyobbra nincs is igényem. Ilyen ideális életteret nem tudnék kifizetni ha téglaház lenne, csak akkor, ha lemennék a térképrõl...
Szóval egy lakás árából kevés esélyem lenne házat építeni, még akkor is, ha jobb egy újat épjteni, mint egy készet átvariálni. :)


Itt is jó a közlekedés ám, najó, nem 20 perc, de egy óra alatt be lehet érni Bp-re. :) Mûhely, mellékhelyiség, pince és minden van itt is. Megaztán itt is meg lehet találni mindent amit pesten. Vagyis a dugók, bûz, tömeg kivételével. Azért marketingelek, mert jó lenne, ha nem valami segg paraszt költözne ide. :D

Legalább gyertek el meglátogatni, mellesleg azt is ígérgeted már évek óta. :P

#29 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 8:16

Jó, jó, egyébként is kell menjek hozzátok Maderon ügyben! :) :P
Szóval a helyzet az, hogy Fehérvár egy kicsit messze van. Onnan naponta feljönni Pestre az már elég húzós kis utiköltség. Bár én sem bánnám, ha Ti lennétek a szomszédaim. :D Igaz, ki tudja, lehet hogy addig lennénk csak ilyen jóban... :D Posted Image

Edited by Bokorugró, 2009 május 21. - 8:22.


#30 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 8:36

Jó, jó, egyébként is kell menjek hozzátok Maderon ügyben! :) :P
Szóval a helyzet az, hogy Fehérvár egy kicsit messze van. Onnan naponta feljönni Pestre az már elég húzós kis utiköltség. Bár én sem bánnám, ha Ti lennétek a szomszédaim. :D Igaz, ki tudja, lehet hogy addig lennénk csak ilyen jóban... :D Posted Image


Hja, naponta feljárni szar, de heti 1-2-szer még okés, a többi nap meg nyugodt falusi csendben lehet alkotni. :) Aztánmeg ajánlatos jóban lenni velünk, mert könnyen eltűnik az ember, aztán megtalálják majd pár év múlva ha kifordítja az eke... :P :D
(Rohadjakmeg, hogy offolok)

Na, majd hozok előtte-utána képeket, hogy újítottuk fel a szobánkat.

#31 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 8:41

A hagyományos építési szerkezetek mellett szól még, hogy egy téglaházat, vályogházat 30-40 év múlva simán fel lehet újítani, vakolat, bukolatok, víz-villany és fûtés korszerûsítéssel, a könnyûszerkezetes faházat viszont szerintem úgy ahogy van csak el lehet dózerolni ennyi idõ után. Érdemes tekintetbe venni, hogy korszakváltásban vagyunk, hosszútávon folyamatos energia és élelmiszerdrágulással érdemes számolni, és nyugdíj szerintem nem nagyon lesz. Klímát üzemeltetni sm biztos, hogy lesz hosszú távon lehetõség. Most lehet, hogy nem tûnik annyira valószínûnek, de 5-10 éven belül szerintem a mindennapok realitása lesz, bõven vannak már ennek jelei. A nagy kert viszont elõnyös lehet, fél hektáron szinte minden élelmiszert meg lehet termelni egy családnak, ha minden kötél szakad, vagy pl. idõs korban otthon elkertészkedve állatokat tartva lehet kompenzálni majdan a nyugdíj hiányát. A nagyváros közelsége sem számít különösebben, én 80 km-rõl járok be Pestre autóval heti pár alkalommal, és úgy vagyok vele, hogy amíg meló van fenn, addig meg tudom fizetni az utiköltséget is, ha meg nem lesz meló se, akkor jobb ha nyolcvan km-re vagyok onnan. Persze ha naponta kellene bejárni, akkor inkább csak 50 km-es körzetben gondolkodnék.

#32 Fõnix

Fõnix

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 753 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 9:04

Azért a faház sem csak 30-40 év,vagy a tégla-vályog is szétdõl ha nincs gondozva.Van elõny itt is,ott is.

#33 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 9:16

Azért a faház sem csak 30-40 év,vagy a tégla-vályog is szétdõl ha nincs gondozva.Van elõny itt is,ott is.


Gerendaház rulez. :) A faház, ha jól van megépítve tényleg sokat kibír, pl. a gerendák megfelelõen impregnálva, nedvesség, pára elvezetve, stb. A külsejét hiába fested, ha belül a tartó elemek elrohadnak. Ilyenekre nálunk nem nagyon figyelnek. Elvileg a gerendákat vákuumimpregnálni kéne gombaölõ anyaggal, vagy legalább jópár napig áztatni benne. Ecsettel felvinni annyi mint halottnak a csók.
A vályogra is oda kell figyelni, a vizet az se szereti, én a vastag téglafalra esküdnék, jó alappal, jó aljzatszigeteléssel (ami nálunk nincs).

#34 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 9:40

Vegyük figyelembe, hogy a szóban forgó ingatlan zártkerti besorolású, a dolgok jelenlegi állása szerint. Itt a helyi hatóságtól lehet megkérdezni, hogy milyen építési besorolás alá esik, és ezután az OTÉK-ban is meg kell nézni, hogy mi az elõírás. A probléma az, hogy amennyiben a besorolás szerinti engedély mondjuk csak 15m2. szerszámkamrára vonatkozik, és most van rajta 80 m2 faház, ez az építési terv módosításánál ugye kiderül. Lehet, a régi tulajt nem csesztették, mert volt egyéb dolguk ( ép.iroda), de erre nem lehet építeni.

#35 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 9:52

Annyit tudok a dologról, hogy ez egy a 90-es években "divatos" erdélyi típus-faház. 1995-ben lett felépítve, rendes nagy pincére. Tehát nem rönkház, hanem panelekbõl összerakott, két szintes, vakolt, sátortetõs házikó. Nem kell hozzáépítenem semmit, mert elég nagy. Max. teraszokkal egészíteném ki. Belül viszont túl sok kicsi lukra van osztva, ami értelmetlen lenne számomra. Jelenleg azért van így, mert több generáció használta.

#36 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 10:05

Nem hangzik rosszul, kár, hogy nincs kép. Válaszfalak mibõl vannak? Milyen fûtésrendszer van benne? Mennyi és milyen fajta kémény van, gázkémény, falazott kémény, falazott kémény béléscsõvel... Merthogy lehet-e kandallót, vagy más alternítav fûtést beépíteni, ha most csak gázfûtéses. Arról lehet valamit tudni, hogy milyen vastag a kerítõ fõfal, milyen hõszigetelõ anyagot használtak, és milyen technológiával? Pl. dupla fal, közte hõszigetelõ paplan, majd erre stukatur és vakolat? Nyílászárókban már dupla üveg kell legyen. Elõny, ha a ház és telek tájolása lehetõvé teszi napkollektor felszerelését.

#37 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 10:08

Melyik lesz a tied?

Igaza van moon-nak, fél hektáron meg lesz a nyugdíjad ....., bocs a kajád és a tüzelõd is. :D

#38 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 10:15

A kaja simán meglehet, a tüzelõhöz nem árt még 1 hektár.

#39 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 10:46

Nem hangzik rosszul, kár, hogy nincs kép.
Válaszfalak mibõl vannak? Milyen fûtésrendszer van benne?
Mennyi és milyen fajta kémény van, gázkémény, falazott kémény, falazott kémény béléscsõvel...
Merthogy lehet-e kandallót, vagy más alternítav fûtést beépíteni, ha most csak gázfûtéses.
Arról lehet valamit tudni, hogy milyen vastag a kerítõ fõfal, milyen hõszigetelõ anyagot használtak, és milyen technológiával? Pl. dupla fal, közte hõszigetelõ paplan, majd erre stukatur és vakolat?
Nyílászárókban már dupla üveg kell legyen.
Elõny, ha a ház és telek tájolása lehetõvé teszi napkollektor felszerelését.

Akkor sorban válaszolok, amire tudok.
A fõfalak két réteg fa között egy réteg szigetelés (kõzetgyapot), kb. 12-15cm vastagok, a belsõ elválasztók olyan 8-10-esek lehetnek, belül minden lambériázva. Nincs kémény, egyelõre semilyen fûtés nincs benn. A gázcsonkot az idén hozzák be a kertbe. Jelenleg palackról fûtenek és azzal is fõznek. Víz, villany, csatorna, vezetékes telefon van.

dupla fal, közte hõszigetelõ paplan, majd erre stukatur és vakolat?


Valahogy így. :) Kívülrõl rabicháló, arra vakolat. Dupla ablakok, sajnos elég kicsik, de viszonylag jó állapotban. Ha cserélném, akkor csak azért, hogy nagyobb felületen jöjjön be fény.
De amit Packa belinkelt, azt már én is néztem, ott asszem vannak ilyen elõre gyártott panelek, meg nyílászárók is, amiket meg lehet rendelni. Kérdés, hogy elsõ menetben belefér-e a költségvetésbe a nyílászárók cseréje... Bizonytalan.



Igaza van moon-nak, fél hektáron meg lesz a nyugdíjad ....., bocs a kajád és a tüzelõd is. :D

Nem fogok gazdálkodni. :nem: :) Max. a kiskertemet turkálom, csinálok kis konyhakertet. Viszont gyümölcsfák vannak, dió, mandula, cseresznye, sárgabarack. Kb. 8db, ha jól emlékszem. Untig elég... Bokrokat, virágokat kell ültetni, mert abból hiány van. Sövényt a kerítés mellé, ilyenek. Ahogy néztem, a föld viszont elég xar, kavicsos, meszes... :rolleyes: Mondjuk a cseresznyének jó.

Edited by Bokorugró, 2009 május 21. - 11:05.


#40 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 11:16

Hát így már cinkesebb. 12-15 cm kerítõ fõfalak vakolatostól, 5-8 cm kõzetgyapot hõszigetelést valószínûsítenek. Végül is a 90-es években épült, az annak megfelelõ energiaárakra, és hõszigetelési követelményekre. A mai viszonyokhoz már nagyban korszerûtlennek számít, ez a falvastagság a mostani és várható energiaárak mellett nem felel meg a kor követelményeinek. Mivel vakolat van rajta, elvileg lehet javítani a hõszigetelésen, rádobni egy 8-10 cm dryvit rendszert, amire kb. 6000 ft/m2 árat számolhatsz a homlokzati felületekre, plusz a nyílászárók korszerûsítésére is kell némi pénz, 2 millió biztos. Így szerintem látatlanban a mai állapota kb. b30-as téglafal és kis jóindulattal porotherm 30-as téglafal hõszigetelési értékei között lehet valahol. Persze el is lehet hagyni a korszerûsítést, de akkor meg a havi rezsid lesz nagy és a ház értéke fog rohamosan csökkenni, az energiárak drágulásával. De mégsem ez szól ellene leginkább, hanem a fûtésrendszer hiánya. Mint írod, 90-körül épült de nem tettek bele fûtést. Lehet, hogy villanyfûtéssel indult, mert azt nem tudom elképzelni, hogy lakhatási engedélyt kaptak volna rá, a fûtésrendszer teljes elhagyásával. A palackos fûtés persze nagyon drága. Ha mégis fontolgatod a megvásárlását, gépész tervezõddel menj, aki meg tudja mondani, a fûtésre milyen lehetõségek vannak. Õ majd közli veled, hogy a fûtés kiépítésére ha nincsenek extra igényeid, 3 millát simán elõkészíthetsz. Azt nem kell elhinni, hogy õsszel köttetnék a gázcsonkot, mert már lehet, hogy több éve így van. Nem csodálom, hogy nem kapkodnak érte, lehetséges, hogy a gázosok, kéményesek tûzvédelmi elõírások alapján keresztbetettek, aztán ezért nincs benne normális fûtés, ezt mindenképpen érdemes letisztázni, tehát vinni gépészt, aki képben van. Lemaradt egy fontos dolog, ház és lakás vételt mindig a hrsz ismeretében tulajdoni lap másolat kikérésével érdemes kezdeni, amin rajta van, hogy kik a tulajok, milyen szolgalmi jogok, és egyebek vannak bejegyezve, ne adj isten bank jelzálog, stb. Hátha a tulaj elfelejt megemlíteni pár értékcsökkentõ tényezõt.