Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nagytestû ebek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
311 válasz a témához

#161 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 15. - 11:17

Szerintem ez kimeríti a "fogyasztó megtévesztése" kategóriát. :mad:
Eleve, háromféle B-vitamin plusz cink még abszolúte nem garantálja a kiválóan egészséges bõr létrejöttét; ez kicsit összetettebb kérdéskör annál.
És a kiválóan egészséges bõrön még ugyanúgy megtelepszenek a paraziták. Se a kullancs, se a bolha nem úgy "mûködik", hogy az immunrendszer kivédhetné a tevékenységét.

Nagyjából annyira látok esélyt, hogy ahogy az embertõl is valamennyire távoltartja a kullancsokat, ha zabálja a polybé tablettát (egyszerûen a bõr megváltozó kipárolgása miatt); ilyen dózisú B-vitamin talán kutyáknál is mûködhet hasonlóan. De ez ugye elég messze van a 100%os hatékonyságtól.

#162 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2008 február 15. - 11:36

Valahogy én is erre gondoltam. :(

#163 horse_24

horse_24

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 21. - 12:00

de kis aranyos ^^ Komolyan mondom megvenném ha nem lenne már 3 dogom :D

#164 horse_24

horse_24

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 21. - 12:28

ÁÁÁÁ nemtudom megállni, hogy ne rakjak be képet :gm:

http://gallery.site.hu/u/horse24/aida/

Õ Aida aki most Csütörtökön lesz 14 hetes :)
Tegnap mértük és 16kg marmagassága meg 50 cm ^^

Késöbb rakok fel Diego-rol megBagiról is képet :D (másik 2 dog)

#165 csitra

csitra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 155 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 0:39

Sziasztok! Nagyon arik a kutyik! Gratula hozzá! Nekem is van két kanárim. A képen Medve van. http://img9.tar.hu/c...e2/37116941.jpg

Õ is Medve csak még pici. http://img9.tar.hu/c...e2/37093213.jpg

Õ meg Gréti három hónaposan. http://img9.tar.hu/c...e2/37140060.jpg

Most volt egy éves. http://img9.tar.hu/c...e2/37085074.jpg

#166 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 1. - 19:46

Helló!
Szépek a nagykutyik! Én is hoztam pár képet.
Itt egy nagyon régi bõrcsonttal játszik. Csak a kicsiket hajlandó megenni max. 10 centiig, a nagyobbakkal csak bohóckodik.
Posted Image Posted Image Posted Image
Szeret a homokban hûsölni:
Posted Image

#167 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 25. - 11:08

Szépek a kutyáitok :) Van itt valakinek Óriás Snauzerje? nagyon teccenek azok a kutyák :)

#168 seabiscuit

seabiscuit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 11. - 21:09

Sziasztok! Gondoltam hozok képeket az én kis húsom-bogaramról. :) Ezek az én kedvenc képeim róla. :rolleyes:

Mutasd a nóizd!
Szégyeld magad! :cool:
Már vénülõ szememmel Õrizem a szemedet
The most beautiful
...
Cavaletti
Ilyen szépen is tud kérni. :D
Határozottság
bolond kutya

Nah, kinek, hogy tetszenek a képek?

Edited by seabiscuit, 2009 szeptember 11. - 21:11.


#169 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 12. - 6:41

Nagyon aranyos! A cavalettis nagyon tetszett, vicces. Nekem még nem jutott eszembe cavalettit eszkábálni a mienknek, asszem felborogatná az egészet. :) Most jó dolga van a drágámnak, mert már nem dolgozom és a héten eddig egy nap kivételével minden nap sétáltunk. Egyik nap séta közben láttam egy mókust, megdermedt az egyik faágon, biztos azt hitte nem látom és így szemeztünk pár percig.

#170 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 12. - 7:33

Szép ez a kau! :)

#171 seabiscuit

seabiscuit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 12. - 18:08

Idén nyáron nagyon örültem, hogy nem fogyott le, mert eddig a meleg miatt mindig elég sovány volt. :( Tavasszal a veszettség elenni oltás mellé kapott vitamin injekciót. Lehet, hogy ez segített neki?

#172 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 13. - 19:29

Akár, vagy nem tudom mennyi idős. Míg fiatalok, kb- 1-2 évig jobb is ha sovány, mint kövér. Mikorra elérik a kifejlett kort, onnantól általában híznak is valamit, de lehet, hogy tényleg vitamin, vagy vashiánya volt.

#173 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 12. - 6:29

Sziasztok! Ha valakinek születnek Dog kölykök és nem tudja öket eladni , ajándékba elfogadnék 1. Van egy Dog szukám 4 éves múlt. Imádom öket! Egy nemes és intelligens faj!

#174 Fairytopia

Fairytopia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 8:45

Sziasztok! Légyszi, segítsetek, tanácstalan vagyok! Van egy 8 hónapos Írfarkas kutyám, most olyan 65 cm a marmagassága. Kb. ilyen hosszú a farka is. Ezzel van a probléma. Amikor örül, annyira csapkod a farkával, hogy véresre veri, már minden csupa vér, nem gyõzök falat mosni, takarítani. Nappal kint van, ott nem veri le, mert elég tere van örömködni, de éjszaka bent van a lakásban, és mindenhez hozzácsapja. A doki csak azt mondta, hogyan lehet kezelni, de azt nem, hogyan lehet megelõzni. Ha van valakinek tanácsa, nagyon szívesen venném. Köszönöm!!! :ang:

#175 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:12

Nekem egy ötletem van csak, amit a Póráz két végén címû mûsorban szokott alkalmazni a kiképzõ nõ. (Nem tudom szokta-e más is nézni, én nagyon szeretem. Angol sorozat a Spektrumon. Problémás kutyákkal foglalkoznak benne. Én sok hasznos dolgot láttam már benne.)
Szóval deszenzibilizálni kell a kutyát, azaz kevésbbé érzékennyé tenni az adott dologra, ebben az esetben arra, hogy hazajöttök. Szóval erre azt mondta a kiképzõ, hogy nem szabad tõle hosszan, simizve elköszönni és nem szabad addig üdvözölni, megsimogatni sem, amíg le nem nyugszik. Levegõnek kell nézni addig. Így rájön, hogy csak akkor kap simit, akkor lesz neki jó, ha nyugton marad.
Mi is próbáljuk alkalmazni a mienknél, mert nálunk ugyan nem a véresre vert farok, hanem a nyálas nadrágok és a sáros cipõ a végeredmény, mivel amikor örül nekünk, akkor folyamatosan belénk dörgölõzik és ránk lép. Már alakul a dolog. :)

És akkor ennél még durvább, mikor annyira rosszul érzi magát otthon egyedül, hogy tönkreteszi a lakást, kinyitja a hûtõt/kukát, felzabál mindent, majd még be is piszkít. Ez a szeparációs félelem. (Nem a mi kutyánk, csak példa. :)) Ilyenkor azt szokta még alkalmazni, hogy megkéri a gazdikat, hogy az elmenetelük elõtti procedúrát (készülõdés, öltözés, táska, lakáskulcs) játszák el a kutya elõtt, menjenek ki az ajtón, majd pár perc múlva térjenek is vissza, de fontos, hogy elköszönés és üdvözlés nélkül. Na persze emelett még szokott alkalmazni vmi hang vagy spray riasztót a hûtõ/kuka elé, meg a kedvenc játétkait elöl kell hagyni.
Lehet, hogy nem szépen szakmaian írtam ezeket le, de akkor majd kijavít valaki. :)

Nálunk a területvédõ agresszió (postás, pizzás, motorosok, egymástól is szépen eltanulták itt az utcában, ugyebár az nekik sikerélmény, hogy jön a postát, õk ugatnak, postás elmegy, nekik ez egy megerõsítés, hogy igen jól csináltam, miattam ment el :D) és a más kanokkal szembeni agresszió a "probléma". Az elsõre izoláció, átnevelés, a másodikra az ivartalanítás jelenthet megoldást. De nem okoz nekünk akkora problémát, elég nagy a terület, ahol nyugodtan sétáltathatom, anélkül, hogy találkoznánk más kutyákkal és ki tudjuk kerülni õket, ha mégis. A területvédés meg olyan, amit tulajdonképpen el is várunk tõle.
És ami még érdekes, hogy engem jobban véd otthon, mint a páromat. A párom a fõnök, én meg a megvédendõ családtag vagyok. :)

A hideg miatt, tegnap már felszereltem az ajtaját (rongyszõnyeg) a házára, hogy jól be tudja szuszizni este. :)
Alvási módok by Ödön:
Posted Image Posted Image

Érdekes cikkek a kutyák viselkedésérõl, agresszióról:
1. link (a végén van a szeparációs félelemrõl)
2. link: az agresszivitás fajtáiról

#176 Fairytopia

Fairytopia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:26

Nagyon érdekes, és hasznos dolgokat írtál, köszönöm szépen! Kutyudon nagyot nevettem, édesen alszik a második képen :) Az én Dáma kutyámnak is van ilyen tündér alvós képe, szívesen megosztanám Veletek, de béna vagyok, nem tudom hogyan kell felrakni... Vele az a gond, hogy nem nekünk örül szerencsétlen, hiszen a nap 24 óráját velem tölti, hanem csak úgy egyszerûen mindennek. Már maga az a dolog, hogy megmozdul, az irdatlan farokcsapkodás. Fordul egyet, már oda is ütötte valamihez. Nekünk örömködni már nagyon pici korában tudatosan nem hagytuk, mert már akkor gondoltuk, hogy nagy lesz, és ledönt a lábunkról minket.

#177 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 13:28

Oh, bocs, akkor nem tudtam semmi újat mondani, azt hittem nektek örül. :D Valami képgalériába kéne feltöltened a fotókat és onnan tudod belinkelni ide. Pl: gallery.site.hu, kep.tar.hu, webshots.com, de sok van még. Kíváncsi lennék arra a "kis csöppségre"! :)

#178 Bazsi5678

Bazsi5678

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 18. - 20:14

Miért nem maradhat kint éjszakára is a kutya? Pláne hogy egy ilyen nagy testû kutyáról van szó...és még nõni is fog akkor csak a bajt fogja csinálni a lakásban. vagy rosszul gondolom?

#179 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 6:12

Rosszul.

#180 Fairytopia

Fairytopia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 14:25

Nem szívesen hagyom kint felügyelet nélkül. Rossz még csak belegondolni is, hogy valamelyik kutya-evõ ló alá véletlenül besétál, vagy ha egy eltévedt nyulat, õzet üldözõbe venne, és esetleg nem találna haza, vagy kilõnék a vadászok. Alapjáraton nem csinál semmi bajt bent, mert nem rág, nem kapar, ellenben mozog. Nincs kis tere, mert 6,5 hektár a kinti, 140 nm a benti tere.

#181 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 15:12

Hát szerintem a kutyának kint a helye. Elvégre az a dolga, h õrizzen. Nálunk a 22 ha-n 19-n vannak, a növendékek mindig szabadon, a felnõttek felváltva kötve ill. szabadon. Bejárnak a villanypásztorral szakaszolt legelõn az összes kutya-és emberevõ lovunkhoz (ez nem vicc, az idegen, legyen az ember, kutya, bármi, a lovainknál nincs biztonságban, ez már jópárszor bebizonyosodott.) A lovak saját kutyát még soha nem bántottak, de idegen bejövõt közösen már nyírtak ki. Még ilyen helyzetben is vigyáznak a saját kutyákra. Viszont az egész terület be van kerítve, így nem mennek el, nem vadásznak és a vadászoknak nincs jogcíme lövöldözni.

#182 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 15:42

Valószínûleg neki nincs körbekerítve. És egyébként, hogy van a falkád? :) Milyen kutyáid is vannak?

#183 Fairytopia

Fairytopia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 16:45

Igaza van Hihinek, még nem vagyunk teljesen körbekerítve, van egy 100 m-es szakasz, amivel még nem végeztünk. Az elveket én is osztom, hogy ne legyen lakásban, mert kutyának kint a helye, stb... Kicsi korom óta szerettem volna Írfarkast. Elég rosszul viselném, ha most valami baja lenne, hiszen nem keveset rohangáltunk utána, és 6 számjegyû volt az összeg, amiért megvásárolhattuk, nagyon sok várakozás után. A többi kutyám kint van, Õk bejárnak a lovakhoz, de õk megtanulták már, mikor kell arrébb lépni. A 8 hónapos Írfarkast ráadásul el is vernék a kajától, és õ még más táplálékoz is kap, mint a felnõttek. Ha egyetlen kutya lenne, bekerítve, lehet, hogy kint éjszakázna. Bár nem hiszem, hogy túl sokat õrizne... :D

#184 Bazsi5678

Bazsi5678

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 19. - 19:44

Na így most már teljesen világos és megértem, hogy miért nem akarod kint hagyni éjszakára :D :yeah:

#185 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 20. - 21:10

Valószínûleg neki nincs körbekerítve.
És egyébként, hogy van a falkád? :)
Milyen kutyáid is vannak?


Mi is majdnem belehaltunk a kerítésbe....Köszönik, jól vannak, középázsiaiak és kangalok.

#186 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 8:15

Nem sürgõsen, hanem majd kb nyáron, vagy az év során valamikor szeretnénk egy só-bors óriássnauzert . Van itt esetleg valaki, aki képben van a fajtát illetõen?
Ilyenekre gondolok:
- normális tenyésztõk, akiktõl szabad és érdemes vásárolni (a neten találtam egy-kettõt, de ha személyes tapasztalat lenne, még jobb)
- kb mi mostanság az ára (soha életemben nem vásároltam még kutyát, fajtatisztát pláne nem, eddig az összeset sintérteleprõl, vagy innen-onnan hoztam)
- vannak-e fajtabetegségei, illetve jellegzetességek, amik miatt jobban oda kell figyelni (mittudomén: allergiák, érzékenység valamire, ilyesmi)
- abszolút kerti tartás mellett milyen szõrápolást igényel (gondolok arra, hogy nyilván nem lesz megtrimmelve télvíz idején)
- meg ilyenek.

Köszi ha valaki tud segíteni.

#187 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 8:46

Ha nem fontos, hogy kölyök legyen, akkor a fajtamentésbõl tudsz hozni.

#188 nagyimre6405

nagyimre6405

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 137 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 8:50

üdv mindenkinek eladó 4 db kaukázusi kölyök dec 15 én születtek 3 kan egy szuka ár 10000 ft vagy csere bármi haszon állat nyul bárány liba stb gy m s megye acsalag nagy imre tel 0630 430 9999

#189 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 9:23

Ha nem fontos, hogy kölyök legyen, akkor a fajtamentésbõl tudsz hozni.


Ja, néztem a Noénál, per pill csak törpéik vannak.
Majd azért megkeresem Meggyest is.
:)

#190 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 10:04

Közben megkérdeztem, a hölgy,aki foglakozik a fajtamentéssel, most nem tud, mert leégett a háza. És asszem a Noéba vitték a kuttyokat.

#191 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 10. - 10:06

Uhh, neki égett le? Olvastam a hírt. Na szegény...

#192 kedves

kedves

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.169 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 11. - 8:14

Sziasztok!

Ha valakinek születnek Dog kölykök és nem tudja öket eladni , ajándékba elfogadnék 1. Van egy Dog szukám 4 éves múlt. Imádom öket! Egy nemes és intelligens faj!



Már bocsi, de a dog fajta, ha arra gondolsz, hogy a kutya mint faj nemes és inteligens az is igaz, meg a fajtára is.

Nem is tudtam, hogy van ilyen topic!

Elég nagy ide? (Már amelyik nagy :gm: ):
Posted Image

#193 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 12. - 10:08

Meg azt is tudom , hogy fajta tiszta! Erre a fajtárara irtam kimondottan .hogy faj. ;)

Már bocsi, de a dog fajta, ha arra gondolsz, hogy a kutya mint faj nemes és inteligens az is igaz, meg a fajtára is.

Nem is tudtam, hogy van ilyen topic!

Elég nagy ide? (Már amelyik nagy :gm: ):
Posted Image



#194 Mesi

Mesi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 166 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 16. - 22:13

Nekem egy komondor kutyusom van. Õ decemberben lett 5 éves.

#195 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 17. - 7:31

Édi ! Még nem láttam megnyírt komondort!! Miért szeditek le a szõrét?

#196 Mesi

Mesi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 166 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 17. - 19:23

Szegény eléggé szenvedett nyáron, a meleg miatt. De télre újra megnõ, és ilyenkor is jól érzi magát.

#197 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 17. - 19:44

Nem akarok kötözködni, de egyszerûen is megoldhatod, és nem kell nyírni. A hõháztartása is rendben lesz, nem lesz jobban melege, mint lenyírva. Szedd szét neki tincsekre, és tépd fel a bõréig ezeket. Ha a bõréig fel van tépve tud szellõzni a bõre, és ez a lényeg.

#198 Mesi

Mesi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 166 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 17. - 19:49

Egy ideig tépegettük rendesen, jól is nézett ki, de amikor levágattuk a szõrét, mintha kicserélték volna. Futkározott, ugrált, és nyáron is rendesen evett.(Melegben alig evett valamit, amíg hosszú szõre volt). De, azért köszönöm. :D

#199 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 17. - 20:12

Ok. Nekem pulim van, lassan teljes szõrben.

#200 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 6. - 9:32

Nekem is sikerült fotókat feltölteni Rudi kutyánkról, aki egy közép ázsiai juhász.
Íme 3 hónapostól 2 évesig (visszafelé): Rudi