Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Betyártanya


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
175 válasz a témához

#81 andris

andris

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 22:23

... az az igazság,hogy nem gondoltam,hogy ezt itt olyan komolyan kell venni. ...


A többiek elég komolyan vették a dolgot - helyetted is, úgyhogy Neked már nem is kell! ;)
Még mindig röhögök rajta, komolyan mondom.... :dev:

Az én lovam különben eléggé fogékony erre, mondjuk lassan 5 éve lovagolom rendszeresen és kizárólag, úgyhogy könnyû dolgom van.
Általában magától odajön, de a "Vadász"-ra, és a füttyre mindig felfigyel. Érdekes, h az etetõ körül álló lovak közül mindig csak õ figyel fel erre - persze csak ha tõlem hallják. Biztos már mindenki felismeri a gazdit.
Szerintem ez egy idõ után minden lónál kialakul vmilyen szinten.

Edited by andris, 2008 január 3. - 6:41.


#82 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 8:32

Neked 'lovasember'milyen lovad van?Mire használod?Dolgozol vele ,vagy hobbibol tartod?


Most nincs saját lovam.
Ami volt azt ajándékba adtam egy nagy embernek.
Neki nagyobb szügsége van rá hiszen ebbõl él.

Hamarosan lessz!
Csak még nem találtam meg,illetve esélyes van már...

:)

#83 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 8:38

....andris, lehet, hogy te gondolkodtad túl, amit írtam..? :rolleyes: :P

Füttyre hívás, kötődés, ilyesmik: úgy gondolom, a lovak elsősorban egymáshoz kötődnek. Kialakítják a hierarchiát, újratárgyalják, játszanak, együtt élnek.
Másodsorban következik az, aki napi szinten eteti-gondozza őket, neki van a legtöbb alkalma velük lenni (más kérdés, hogy gondozó-példányonként változik ennek a megélése és felhasználási módja). Ideális esetben ez a személy azonos a lótulajjal. :)
Szerintem csak harmadikként kerülhet sorra a magamfajta bértartó. Ami nem olyan rossz, rengeteg dolgot el lehet érni, ha az ember elég türelmes és kitartó. Például a füttyel-hívást (ami nálunk nem mindig működik.. :D ).
...és csak ezután következnek az alkalmanként felbukkanó lovasok, a kedveskedő "etetőgépek" az állandó nasikkal. Ami még mindig nem rossz hely. :)

Hogy betyáros is legyen a hozzászólásban: amikor még kicsi voltam, sokat hallhattam térden-lovagoltatás közben az "Így lovagolnak..." kezdetű mondókát. Természetesen betyár akartam lenni, mert az volt a leggyorsabb. :D

Edited by maugly, 2008 január 3. - 8:39.


#84 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 9:16

A füttyel kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni. Nekem is nagy álmom volt hogy egyszer majd megtanítom a lovamat, de sosem voltam hozzá elég kitartó. Szerintem ez egy nagyon hosszú folyamat,sok türelem,és nagyon nagyon sokat kell a lóval együtt lenni.


Én megint mint nem tökéletes hozzáértõ szólok hozzá a témához. De napokon belül már papírosan is lótulaj leszek, és a pacit elkezdtük képezni, ugyanis még teljesen nyers. Így elmondtak egy módszert nekem is.
Oktatóm, akinek a fektetési módszerét is leírtam, a lovát a füttyös hívásra, a következõképp tanította.

Elmondása szerint a technika a lovak viselkedésébõl indul ki.
A ménesben ugyebár mindig található egy vezérló. És amikor a ménesbe egy új ló kerül, pont a hiearchia miatt, a vezérló elkezdi kergetni az "újat". Így eléri, hogy az új elismerje és kövesse.
Nah lényeg a lényeg, hogy az õ technikájánál be kell menni a lóhoz és ha elmegy, vagy nem engedi magát megfogni, el kell kezdeni hajtani a helyén, és be kell minnél többször szorítani egy sarokba. A végedemény az lenne, ha "megadja" magát, szembefordul veled, tesz feléd néhány lépést, és így elismer vezetõnek. Majd elvileg ha sikeres volt a dolog el kezd követni. Gondolom ezt valahogy lehet kombinálni füttyel.
Ezt addig kell csinálni amíg a lónak be nem rögzül, hogy ha te jössz, akkor dolgotok van együtt, jönnie kell..

Mint mondtam, ez is csak a megfigyeléseimen, és oktatóm elmondásán alapul. És nem minden ló adja meg magát túl könnyen...

Edited by Lexa, 2008 január 3. - 9:16.


#85 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 9:47

valamit nem lyól figyeltetek meg. a vezérkancának nincsenek ilyen szokásai, a sas nem vadászik legyekre. az új lovat, a hierarchiában alul álló lovak kezdik kergetni, piszkálni, utálni. a vezérkancának ez nem dolga. az sem kéri, hogy kövessék, csak vezet. márha van hová. mert a karámban le, s fel nem kell vonulni utána. sőt, úgy jár lyólminden alattvaló, ha messze elkerüli. ;) a füttyös behívás lónál ritkán működik. a ló nem kutya, aki a kajáját vagy a fél lábát is oda adná a gazdáért. én ismertem egy kaszkadőr lovat régen, aki bejött füttyre, de ez volt az "összes" tudománya. meg lehet persze tanítani, erre is van módszer, de azt, hogy ez lyól működjön attól csak azt lehet várni, hogy egy filmes jelenetet meg lehet vele csinálni relative gyorsan, nem áll a stáb emiatt egész nap. nem hiszem, hogy létezne olyan ló, aki egy füves réten, füttyre odamegy bárkihez, bármikor. :D

#86 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 12:32


a ló nem kutya

És nem hülye!

#87 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 12:57

Na és a Betyárromantika............. :D

#88 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 14:01

a betyár romantika az más. azt tudjuk biztosan, hogy régen, ezt tudta minden rendes betyár, vagy akár kovboj, ló. de régen minden másképpen volt. a kurucok például a labancokat üldözték, nem a cigányokat meg a zsidókat, mint azt az újkori kurucok teszik.

#89 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 14:10

Talán az emlitett népcsoportok könnyebb prédák,álltalánosabbak,minden esetben megbotránkozást kelltenek, Jobban mondva divat lett ezeket üldözni,illetve ezekre hivatkozni.... én is moderálom magam,még megijednek egyesek.....

Edited by lovasember, 2008 január 4. - 15:22.


#90 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 16:34

ne monnyatok má ellent mindég, ha azt monnya, hogy az övé füttyre jár, hát füttyre jár. :eek:

#91 andris

andris

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 19:36

gondolom ez rám vonatkozott :rolleyes: ne beszélj szamárságokat és olvass figyelmesebben! ;) mondom "felfigyel rá" :cool:

#92 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 19:40

[amikor még kicsi voltam, sokat hallhattam térden-lovagoltatás közben az


nem véletlenül tilos ma már a Mikulásnak is a térdére ültetni a gerekeket! :D

#93 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 19:44

gondolom ez rám vonatkozott :rolleyes:
ne beszélj szamárságokat és olvass figyelmesebben! ;)
mondom "felfigyel rá" :cool:



Hm, nagycucc! Nálunk az összes "felfigyel" még arra is ha jó hangosan kotkodácsolok.....igaz nem jönnek oda :gm: :dev:

#94 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 19:46

a kurucok például a labancokat üldözték, nem a cigányokat meg a zsidókat, mint azt az újkori kurucok teszik.

Egész jól sikerült mondat, akár én is írhattam volna.-)

#95 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 19:48

Nálunk az összes "felfigyel" még arra is ha jó hangosan kotkodácsolok.....igaz nem jönnek oda :gm: :dev:


mér jönnének oda?
nyugtázzák, hogy sikerült tojnod oszt jó van. :D


Egész jól sikerült mondat, akár én is írhattam volna.-)


a jól sikerült mondatomra érkezõ választ elolvasva, már önmoderáltam magam. :D

#96 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 19:48

mér jönnének oda?
nyugtázzák, hogy sikerült tojnod oszt jó van. :D
a jól sikerült mondatomra érkezõ választ elolvasva, már önmoderáltam magam. :D



:kir: :yeah:

#97 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 19:49

gondolom ez rám vonatkozott :rolleyes:
ne beszélj szamárságokat és olvass figyelmesebben! ;)
mondom "felfigyel rá" :cool:



akinek nem inge.........ha úgy érzed öltözköggy :P

#98 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 19:54

Talán az emlitett népcsoportok könnyebb prédák,álltalánosabbak,minden esetben megbotránkozást kelltenek,
Jobban mondva divat lett ezeket üldözni,illetve ezekre hivatkozni....


azt gondolom, hogy ez nem így van.
bemásolnék egy idevágó dalszöveget, de még gyûjtök rá bátorságot. ;)

#99 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 19:58

meg ne próbáld!

#100 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 20:33

Bátraké a szerencse vagy valami hasonló... :D

#101 csikos

csikos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 21:13

Visszatérve a füttyszóra,vagy talán inkább a hangra. Nekem egész nyáron kintvannak a lovaim egy nagy legelõn. Ez közvetlenül az udvaromból nyílik.Amikor megjönnek a rossz idõk,akkor elkezdem éjszakára behordani õket.Az elsõ pár alkalommal le kell értük menni egyet kettõt felvezetni a többi jön utánna.Pár alkalom után elég egy hangossabb fütty vagy kiáltás,s már is rohannak a bejárathoz.Ez tudom hogy nem a füttynek, hanem a benti abraknak köszönhetõ,de ezalapján biztos sok mindenre megtaníthatók.

#102 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 21:23

Szerintem is az etetés reménye az, ami miatt legkönnyebben tanul a jószág. :)

A kissé elkényeztetett lovunkat - hogy ne legyen magányos - ménesbe vittük a nyár végén. Mivel nagyon hosszú ideig - tizenegynéhány évig - volt nappal karám, éjjel boxlakó, nem kellett osztozkodnia a kaján, sõt nem kellett a ranglétra utolsó helyén mindegyik lótárstól tartania, ezért nem igazán kedvelte ezt az újítást.
Eleinte minden ember, vagy autó érkeztére azonnal rongyolt a bejárathoz, hátha "megmenti" valaki. Múltak a hetek, de senki nem vitte õt egy kívánatosabb helyre, ezért késõbb bármi történt is, fásultan álldogált a szénázó közelében.
Idõnként meglátogattuk. Ha hívtam, odajött, bevezettem, leápoltam, abrakot adtam neki, s vittem vissza a többiek közé. Két hónap után hiába hívtam, ottmaradt a széna mellett inkább, talán mert mindig hosszú ideig tartott, mire visszaengedték a többiek a kaja közelébe. (Egész idõ alatt próbáltam felfedezni a jeleit annak, hogy örül a többi ló társaságának, de nem látszott rajta. :rolleyes: )

Egyik alkalommal, mikor én hiába szóltam neki, a férjem fütyült egy jó hangosat. Mint nagyon régen a dobermanjainak, séta közben, ha eltûntek az erdõben. Dalnok felkapta a fejét és már jött is. Egyedül csak õ, a többi ló közömbös maradt. Szokás szerint bevezettem, leápoltam, kicsit fel is ültem rá, utána abrak és vissza a többiek közé.
Ettõl kezdve mindig jött a férjem füttyjelére. :ang: Pedig itthon soha nem tanította erre, de ismerõs lehetett neki az a nagyon rövid dallam.

Õsz végén hazahoztuk, mert különbözõ problémák miatt az állatorvos éjszakára boxnyugalmat rendelt neki. (Nagyon örültünk az állatorvosi utasításnak, így lelkiismeretfurdalás nélkül hozhattuk haza. Láthatóan élvezi is, hogy visszakerült az õ jó kis helyére, hiába, a szokás nagy úr.)
Azóta nem próbáltuk a füttyöt, de kíváncsi lennék ... Majd holnap ... :)


a védelmébe keltetek!


Csak a pontosság kedvéért: védelmébe vesz, vagy védelmére kel :)

#103 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 21:40

Én megállok a dombtetõn nyáron, elüvöltöm magam, hogy VACSORAAAAAAA, és már jönnek is.
Vagy nem...
De megfigyeltem, minél késõbb megyek ki bejelenteni, hogy tálalva van, annál gyorsabban jönnek.

bemásolnék egy idevágó dalszöveget, de még gyûjtök rá bátorságot. ;)


Miért érzem úgy, hogy valami belgaság jár a fejedben?

Csikós! Te ott voltál Tatárszentgyörgyön a csikósokkal?

#104 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 21:46

De megfigyeltem, minél késõbb megyek ki bejelenteni, hogy tálalva van, annál gyorsabban jönnek.


Éjfél felé jönnének füttyszóra is, nem? :rolleyes:

#105 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 21:47

Na most, tegyük fel, összekapcsolják a füttyöt, meg a kaját, és rohannak. Hányszor kell csalódniuk, hogy megint ne jöjjenek füttyre?

#106 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 21:51

:confused: Most az a cél, hogy jöjjenek, vagy az, hogy ne? :D

#107 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 22:03

Jöjjenek, persze, hogy jöjjenek, csak már elõre gondolkodom :D

#108 csikos

csikos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 22:04

Csikós! Te ott voltál Tatárszentgyörgyön a csikósokkal?

Igen ott voltam.

#109 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 22:06

Ecccerû ez, csak akkor fütyülj, ha van kaja. :D

#110 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 3. - 22:22

Szerintem is az etetés reménye az, ami miatt legkönnyebben tanul a jószág. :)

A kissé elkényeztetett lovunkat - hogy ne legyen magányos - ménesbe vittük a nyár végén. Mivel nagyon hosszú ideig - tizenegynéhány évig - volt nappal karám, éjjel boxlakó, nem kellett osztozkodnia a kaján, sõt nem kellett a ranglétra utolsó helyén mindegyik lótárstól tartania, ezért nem igazán kedvelte ezt az újítást.
Eleinte minden ember, vagy autó érkeztére azonnal rongyolt a bejárathoz, hátha "megmenti" valaki. Múltak a hetek, de senki nem vitte õt egy kívánatosabb helyre, ezért késõbb bármi történt is, fásultan álldogált a szénázó közelében.
Idõnként meglátogattuk. Ha hívtam, odajött, bevezettem, leápoltam, abrakot adtam neki, s vittem vissza a többiek közé. Két hónap után hiába hívtam, ottmaradt a széna mellett inkább, talán mert mindig hosszú ideig tartott, mire visszaengedték a többiek a kaja közelébe. (Egész idõ alatt próbáltam felfedezni a jeleit annak, hogy örül a többi ló társaságának, de nem látszott rajta. :rolleyes: )

Egyik alkalommal, mikor én hiába szóltam neki, a férjem fütyült egy jó hangosat. Mint nagyon régen a dobermanjainak, séta közben, ha eltûntek az erdõben. Dalnok felkapta a fejét és már jött is. Egyedül csak õ, a többi ló közömbös maradt. Szokás szerint bevezettem, leápoltam, kicsit fel is ültem rá, utána abrak és vissza a többiek közé.
Ettõl kezdve mindig jött a férjem füttyjelére. :ang: Pedig itthon soha nem tanította erre, de ismerõs lehetett neki az a nagyon rövid dallam.

Õsz végén hazahoztuk, mert különbözõ problémák miatt az állatorvos éjszakára boxnyugalmat rendelt neki. (Nagyon örültünk az állatorvosi utasításnak, így lelkiismeretfurdalás nélkül hozhattuk haza. Láthatóan élvezi is, hogy visszakerült az õ jó kis helyére, hiába, a szokás nagy úr.)
Azóta nem próbáltuk a füttyöt, de kíváncsi lennék ... Majd holnap ... :)
Csak a pontosság kedvéért: védelmébe vesz, vagy védelmére kel :)


Kérlek még írjál errõl. Nagyon érdekes. Most egyedül van vagy van állati társa is? Mennyit idõt tölt egyedül, mennyit emberi társaságban?
Mindig azt hallom, hogy a ló társas lény, befásul v. agresszív lesz, ha egyedül van. Itt pont az ellenkezõjét meséled - mondom, érdekesnek tartom.
Kipróbáltátok a füttyöt megint? :D

#111 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 2:01

A füttyöt most éjszaka még nem volt alkalmunk kipróbálni, de türelem, mindjárt reggel lesz! :)

Dalnokot kb. 6 évig a lányom edzõjének lovardájában tartottuk, ahol nappal több lóval együtt volt karámban, éjszaka pedig mindannyian bemehettek az istállóba, mindegyik lónak saját boxa volt. Reggel, este bent kapták az abrakot, a lucernát, kint pedig csak szénát.
Ha jól emlékszem, 2001-ben hoztuk õt haza. Akkor kapott a lányom egy 1 éves csõdörcsikót és együtt birtokolták a karámot, de külön boxot kaptak éjszakára itthon is.
Ezen a fotón már 4 éves a csikó, s annyira a "fejére nõtt" Dalnoknak, hogy - szerintem - egyetlen egyszer sem sóhajtott utána, de nyeríteni biztosan nem nyerített, amikor eladtuk. :gm:
Vagyis már kb. 4 éve él lótárs nélkül. Soha nem volt agresszív, de fásult sem, ilyen érdeklõdõen néz mindenre és mindenkire. (Mennyivel fehérebb a szõre, mint pár évvel ezelõtt!)
Szerencsére a telekszomszédunk fia megnõsült, házat és karámot épített, mert az asszonyának lova van, s a két karám között csak kb. 40 m. a távolság. Néha összenyerítenek, mint jó szomszédokhoz illik.
A legközelebbi barátja ez a cica lett. :)
Õk ketten birtokolják az istállót, egy tányérból, ööö, illetve egy vödörbõl isznak. :D
Összesen annyi hátrányát tapasztaltam az egyedüllétnek, hogy terepen egyre félõsebbé vált, s mindig nagyon sietett haza, bár gondolom ilyesmi elõfordul lovardai lóval is, ha magányosan viszik terepre.
Tudom, hogy a macska nem ló és az ember sem. Nem tudjuk helyettesíteni az igazi társat. Viszont jól el tudtuk "rontani". Reggelente kb. 1 órát vagyunk vele, körülötte. A következõ találkozás a déli etetés, este pedig negyed, vagy fél óra jut rá. Mivel ezek a rendszeres találkozások etetéssel járnak, hangosan, böbögve örömködik ilyenkor. Ha más idõpontban járunk arra, akkor ugyanúgy megelõlegezi a bizalmat, s ugyanúgy jön és "dumál". Egy darabig várakozóan néz, ha jó kedve van, akkor ottmarad és sokáig szagolgat, ha nincs, akkor eltávolodik, de szemmel tart, hátha elõkerül valahonnan mégis valami finomság.
S bizony nyáron sokszor kap fáról lehullott gyömölcsöket, a sárgabarack a kevence, egyetlen szemért is képes fullvágtában érkezni.
Ha látja a lehullott szemeket, akkor odaáll a karám legközelebbi részéhez és ott bólogat, hogy azt kéri.
És mivel annyira kedves, megkapja, mert miért ne adnánk oda?
Gondoltam ezt tavaly június elejéig.
Ugyanis a lányomék hazalátogattak, a lovaikkal együtt. A sötét herélt pillanatok alatt fõnökké vált, a kis kanca pedig - úgy tûnt egy darabig - egyenrangú társ lett.
Álom jó dolog volt a többiekkel együtt terepre menni. Dalnok nyugodt és kiegyensúlyozott volt végre.
A kis kanca és Dalnok jól viselkedtek együtt a karámban, több napon keresztül, egészen addíg, amíg le nem hullott a fáról az utolsó szem sárgabarack. A férjem felvette és Dalnoknak kínálta. Én pedig rászóltam, hogy felezze el, mindketten kapjanak. Ez nagyon nagy hiba volt, ugyanis mikor Dalnok meglátta, hogy az õ csemegéjébõl a kanca is kap, fúriaként rontott rá, ûzte és harapta. Az erõfölény nyilvánvaló volt, a kanca teljesen megadta magát, mégis ki kellett menekíteni, mert Dalnok többé nem tûrte meg maga mellett. :( Miután kivittük onnan a kis kancát, úgy jött hízelegni, mint egy kutya, pedig ez nem jellemzõ rá, sokkal inkább a büszkeség, az örüljetek, hogy szóba állok veletek. Szemmel láthatóan a saját tulajdonának tekintett bennünket, akiket egy jött-ment kancácska csak ne próbáljon elvenni tõle. Próbálkoztunk késõbb is, de nem tûrte meg maga mellett a kedves kis lovat, nem akarta feladni a kiváltságait. :dev:

Ennek ellenére meg voltam gyõzõdve arról, hogy jobb lesz neki a ménesben, bár tisztában voltam azzal is, hogy a kezdeti idõszak legtöbb lónak nehéz.
Lehet, hogy 3-4 hónap kevés az igazi beilleszkedéshez, mindenesetre nyugtalanító volt látni, hogy magányosabbnak tûnt a többiek között, mint otthon, félrehúzódóvá, tartózdodóvá vált, elszállt belõle minden büszkeség, s eltûnt mozgásának minden kecsessége.
Gondolom, ha az egészségi állapota megengedte volna, hogy maradjon, idõvel egyre jobban érezte volna magát a csapatban. Most viszont itthon érzi magát egyre jobban, már nem tûnik szomorúnak a szeme és az "arcberendezése", eleven, kedves, elégedettnek tûnik. Persze nem látok a lelkébe, nem tudhatom, mit érez.
Mindenesetre a mozgása rengeteget javult. :D

Elõre mondom, a füttypróba biztosan fals lesz, hiszen szalad hozzánk a ló akkor is, ha semmilyen jelet nem adunk. Kivéve, ha valami finomság van elõtte éppen. Olyankor pedig ígérhetek neki fût-fát, tuti nem jön oda. :D

#112 Varázsló

Varázsló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 12:07

A 16 éves lovunkkal kapcsolatos tapasztalatok ellenére azt gondolom, hogy egy egészséges lónak a minél szabadabb tartás, kielégítõ táplálkozást és védelmet nyújtó természetes környezet és lovak társasága való.
Mindazt, ami miatt nehezebben alkalmazkodott, mi emberek szúrtuk el az évek során. :)

Füttyjel kipróbálva.
Reggel, a karámban, amikor széna és lucerna volt elõtte.
A fejét sem emelte fel. Még a füle hegye sem rezzent meg. Semennyire nem reagált. :hupp:
(Vagyis zavarónak sem találta a hangos füttyögést. :rolleyes: )
A kutyák bezzeg majd szétszedték a kerítést, hogy a gazdihoz rohanhassanak. :dev:

#113 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 15:24

Hmmm... jó ez a fütty téma.... :D

#114 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 15:59

ha gondolod, beszélhetünk róla, de az igazság már többször elhangzott.......elvétve, egyszer-egyzser, filmekben........stb a többi csak " Szeressétek Ódor Emiliát " :yeah: :kocc:

#115 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 16:06

Pedig én úgy szerettem volna egy füttyre jövõ lovat. Vígasztalhatatlan vagyok.

#116 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 19:13

Pedig én úgy szerettem volna egy füttyre jövõ lovat. Vígasztalhatatlan vagyok.


van itt olyan, aki betanít Neked egyet........... :D

#117 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 19:27

Te nem kérsz egyet? Mikor megállsz fütyülni, automatikusan nem hagy ott. Na?

#118 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 21:27

:kir: :kocc: azé ez övönaluli vót :yeah:

#119 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 21:43

Valld be, hogy élveznéd. Nem kellene választanod, hogy mit engedj el. A kese egyszerûen tudomásul venné, hogy füttyent a gazdi és állna mint a cövek.-) Persze az lenne az igazi, ha fordítva is mûködne. A Kesét fognád és a mókamatyi vágná magát vigyázzba. Füttyre!

#120 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 4. - 21:43

szosza sípja ( fütyülõje) ultra hangos? :eek: Arra persze, hogy nem reagál. :D