Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Betyártanya


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
175 válasz a témához

#41 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 13:16


Ehez mit szoltok?


gusztus dóga. én konkrétan hányok tõle.

#42 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 13:17

Tetszik...

Ehez mit szoltok?

http://www.youtube.c...feature=related


Nagyon tetszik az, hogy a ló nem pánikol, és hogy szép is az egész járása meg minden ....
De õszintén szólva, nekem többnek tûnik a ló tudása... mármint szerintem itt a ló tudása és kezelhetõsége inkább fontos... Persze lehet, hogy tévedek...

A bikaszúrkáló részt meg hagyjuk inkább...

Edited by Lexa, 2007 december 12. - 13:18.


#43 Guest_Keve_*

Guest_Keve_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 13. - 17:21

Én is még csak a lóbarát módszert láttem. A kötél a csûdre volt hurkolva, a lovas fentrõl húzta fel a lábát. A fejét az ellentétes irányba hajtotta, a felhúzott oldalon pedig lábbál kocogtatta könyökmagasságba. A testsúlyát áthelyezve döntötte a lovat és úgy láttam ez volt a legnagyobb segítség a lónak. Párszor felugrott félútról, párszor már letérdelt, ilyenkor visszaengedték a lábát. Nem tartott sokáig, amíg megértette a feladatot.


Adjon Isten!

Írigyellek amiért ilyen nyugottan tudtál válaszolni a fenti Magyar gyûlölõ hozzászólásra.
Én már majdnem megemlítettem a szöges szíjjat a rodeós lovaknál a személyiségzavaros Embereknél,
evvel elindítva egy vég nélküli "az én apukámnak CSÉB-je van "féle vitát.

Szebb Jövõt!

#44 Guest_Keve_*

Guest_Keve_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 13. - 17:37

Tetszik...

Ehez mit szoltok?

http://www.youtube.c...feature=related


Ilyen a Világ körülöttünk.
Nyugatra halálra szurkálják a marhát, szórakozásból.
Keletre Istenként tisztelik, és éhen halnak mellette, vallásból.
Öregapám szerette az álatait, de ha eljött az idõ levágta minnél kevesebb kínt okozva,okosságból.

#45 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 17:37



Szebb Jövõt!


az nem volna rossz. amúgy Szami nem izgtja magát, mert nem láthatta a nagybetûs magyargyûlöletet, amit te beolvastál magadnak. szerinted nekem mi közöm lenne a szöges westernes zagyvaséghoz amit említesz?
ott említsd meg ahol találkozol vele.

#46 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 18:02

Szia Keve! Igaza van Rc-nek, nem láttam magyargyûlöletet, ha láttam volna sem reagálok rá, inkább "félrenézek", mert meglátni sem vagyok hajlandó. Az állatkínzásos besorolást pedig szerintem bárhol rá lehet húzni bármire, bármelyik szakágban.

#47 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 18:57

Szami, arra a tavaszi betyárkodásra én is beneveznék, nagyon tetszett a tanyátok amikor Blue-val meglátogattunk benneteket. Gyanítom, hogy Blue-t is be tudom izzítani a témára. :dev: Már ha addigra nem zajlik le a folyamatban lévõ emigrációm. :gm: Keve, ha leveted a "Magyar" szemellenzõt, meglepõen tágas és színes lesz a világ. Próbáld ki. Attól még magyar maradsz :D

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#48 Guest_Keve_*

Guest_Keve_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 13. - 19:18

az nem volna rossz. amúgy Szami nem izgtja magát, mert nem láthatta a nagybetûs magyargyûlöletet, amit te beolvastál magadnak. szerinted nekem mi közöm lenne a szöges westernes zagyvaséghoz amit említesz?
ott említsd meg ahol találkozol vele.


Bocsi!

Túl hirtelen voltam.

#49 Guest_Keve_*

Guest_Keve_*
  • Guests

Közzétéve 2007 december 13. - 19:47

Szami, arra a tavaszi betyárkodásra én is beneveznék, nagyon tetszett a tanyátok amikor Blue-val meglátogattunk benneteket. Gyanítom, hogy Blue-t is be tudom izzítani a témára. :dev: Már ha addigra nem zajlik le a folyamatban lévõ emigrációm. :gm:

Keve, ha leveted a "Magyar" szemellenzõt, meglepõen tágas és színes lesz a világ. Próbáld ki. Attól még magyar maradsz :D


A "szemellenzõ" sajnos tapasztalat.
A szivárványos Világot is ismerem.
A szivárványos szemellenzõt levéve döbbentem rá, hogy milyen keveset tanítanak nekünk õseink mûveltségérõl.Néhány gúnyfilm.
Vasárnap kilovagoltam a medveotthonba.(Veresegyház)
Csikóskalap, zsinóros ködmön,magyarszárú csizma.
Megyek a kocsmába, útközben találkozok 20-30 kisgyermekkel.
Az egyik felkiált,"ott egy igazi kamboj"(szószerint).
Még a szemellenzõm is égnek állt!
Én nem vagyok hajlandó felköpni, és alá állni!
Tartozom annyival a régieknek, hogy megismerjem a szokásaikat, és éljek vele.

#50 Gyanus

Gyanus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 19:51

Keve! Szívembõl beszélsz! :kocc:

#51 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 21:11

Ez a tavaszi ötlet nekem is tetszik, egyébként is régóta húz felétek a kíváncsiság. :)

Nekem biankó meghívóm van a Szamiékhoz. Csak rá kell írni a dátumot. :kir:

#52 Gyanus

Gyanus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 21:14

Nincs kedvem átjelentkezni, Szami vagyok. Jaaaj, de örülnénk Nektek! Beszélek is Bélával, hogy mielõbb válasszunk idõpontot. Gumicsizsma, hálózsák kötelezõ. Luxus, kényelem nyista. :)

#53 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 21:18

Bocsi!

Túl hirtelen voltam.


gond egy szál sem. tudod, nem a ruha teszi az ember, meg magyart sem azzá, ami. :kocc:

#54 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 21:27

Nincs kedvem átjelentkezni, Szami vagyok.
Jaaaj, de örülnénk Nektek! Beszélek is Bélával, hogy mielõbb válasszunk idõpontot. Gumicsizsma, hálózsák kötelezõ. Luxus, kényelem nyista. :)

Úgyis régi vágyam, hogy lovak között aludhassak a szalmán. :yeah: de tényleg.

Edited by don quihote, 2007 december 13. - 21:30.


#55 Lexa

Lexa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 603 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 22:39

Ez nekem is ... :) Anno egy erdélyi lovastúra képeit nézve kaptam kedvet....

#56 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 14. - 8:31

Húúúúú, nagyon köszönöm. :) Ez jól esett. Vigyázz, mert igéreteden foglak. :yeah:

#57 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 14. - 9:56

...Gumicsizsma, hálózsák kötelezõ. Luxus, kényelem nyista. :)

Gumicsimmám van...majd addig gyakorolok nyafogni a luxustalanság miatt.. :D Mikorig is? :D :D

#58 Gyanus

Gyanus

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 17 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 15. - 22:07

Úgyis régi vágyam, hogy lovak között aludhassak a szalmán. :yeah: de tényleg.


Nekünk meg már az, hogy néha ágyban is, párnák között. :) De tényleg.
Donki! Ezt bármikor tudjuk nyújtani. Ezentúl benne lesz a szolgáltatásunkban. Alvás a kazalon, vagy 2 ló között egy üres állásban ingyenesen. Gratisz szalonnasütés. :)

Maugly! Én birom a hideget kivéve, ha alvásról van szó. Ha kibirhatók az éjszakák azonnal. Addig meg bárki jöhet, bármikor, mint mindig.

#59 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 17. - 10:09

Hidegügyileg hasonló az ízlésünk. :D Rendben, várok türelemmel, hiszen A Kenyér is azt tette (a Magyar Népmesékben beszélt errõl, amikor hajnalig szóval tartotta az ördögöt). :)

#60 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 17. - 12:29

Csatlakozom :yeah:

#61 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 20. - 12:39

Kellemes Ünnepeket Kívánok mindenkinek!

#62 csikos

csikos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 25. - 17:01

Sziasztok. Ebben a témában azt hiszem talán tudok segíteni. Nekem vannak csikoslovaim, illetve ez az eggyik fõ profilunk csikosbemutatókat csinálunk.Engem is érdekel minden ezzel kapcsolatos dolog.

#63 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 26. - 11:49

Szia csikos! Na ez jol hangzik.Merre is lehet elérni téged ez ügyben?

#64 csikos

csikos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 27. - 20:51

Szia lovasember! Engem személyesen Csákberényben tudsz elérni,de megadom a telefonszámomat azon bármikor. 06305709651

#65 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 28. - 18:03

csikos! Kiváncsian várom irásaid... :)

#66 csikos

csikos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 28. - 19:20

Mit szeretnél tudni? Ha tudok nagyon szívessen válaszolok.

#67 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 29. - 13:24

Ti hogyan tanitjátok a lonak a fektetést? Illetve azt ,hogy fütyre jön hozzád a ló?

#68 csikos

csikos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 31. - 17:30

A ló fektetését általában két kötéllel kezdjük.Az egyik kötelet rákötjük a ball,a másikat pedig a jobb lábára. Átvesszük a köteleket a hátán,és felhuzzuk a jobb lábát.Amikor ez megvan akkor a ball lábát minnél fentebb a könyökénél megpróbáljuk megkocogtatni lábbal vagy egy pálca segítségével ez lessz a jel a térdelésre. Erre a ló valószínüleg majd megemeli azt a lábát és akkor lehet felhúzni ezt a lábát is. Ezután amikor már térdel a ló, próbáljuk megnyuktatni,majd szép óvatossan behúzzuk jobra a fejét.Türelmessen várjuk meg amíg a ló szép lassan eldől.Ezt követően dicsérjük nyugtassuk a lovat,majd óvatossan vegyűk le a lábairol a köteleket.Következő lépés,át kell rakjuk a köteleket a hátsó lábaira,és egy nyaklót a nyakára.A köteleket áthuzzuk a nyaklón elvisszük a ló mögé.Egy rövidebb kötelet ráteszünk a jobb első lábára,ezt az kezeli aki a szárat is.Ovatossan elkezdjük kelteni,most a jobb első lábán lévő kőtéllel tudjuk visszahúzni hogy hasalásban maradjon.Közben megfeszítsük a hátsó köteleket is nehogy mint a tehén a hátújával felkeljen. Ezután ismét a szokásos dicséretek,ez a hasaltatás.Miután nyugodtan hasal a ló,levehetlűk az első lábárol a kötelet és egy kis segítségként kinyújtjuk előre a két első lábát. Ovatossan kezdjük kelteni, illetve próbáljuk tolni felfelé a vállát.A két hátsólábán lévő kötelet annyira kell tartani hogy túl szorossan sem,de fel se tudjon kelni. Miután feltolta magát,már ül is a lóvunk megdicsérjük,teljessen meglazitsuk a köteleket,majd felkeltjük.Sok sikert,azért nem árt ha ilyenkor van olyan is ott aki látott már ilyet....

#69 andris

andris

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 31. - 18:12

Uhhhh... :o Tégy meg egy szívességet: legközelebb elöször Ms Word-be írd a hozzászólásodat, nyomd meg az F7-et, és olvashatóbb formában közöld le itt! Köszi! :) szerk. oka: "vállalkozó"!!! rajta van az adóbevallási íven is, tudod :gm:

Edited by andris, 2007 december 31. - 18:14.


#70 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 1. - 9:54

Andris! Valamiről lemaradtam? Csikos! Köszönöm eme kimerítő válaszadást,egyébként logikus az egész.... Boldog Új Esztendőt Kívánok Mindenkinek!

#71 andris

andris

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 1. - 13:19

Valamirõl lemaradtam?


max nyelvtanóráról :D
ok, szóval csak az én szememet szúrja, semmi gond...

Csak azért érdekelt a téma, mert az elõzõ(elötti) helyemen is próbáltak lovat tanítani ilyemire - nem sok sikerrel...


Boldog új évet Mindenkinek! :kv:

#72 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 8:10

max nyelvtanóráról :D
ok, szóval csak az én szememet szúrja, semmi gond...

Csak azért érdekelt a téma, mert az elõzõ(elötti) helyemen is próbáltak lovat tanítani ilyemire - nem sok sikerrel...
Boldog új évet Mindenkinek! :kv:



Nem baj ha szúrja a szemed,biztosan szurja másét is. :)
Nincs ezzel semmi baj.
A tartalom a fontos ez ügyben.

Boldog Új Évet Mindenkinek!

#73 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 8:53

andrist én sem értem, bármennyire is arrogáns a Te jóindulatú kérdésedre. már az elsõ hozzászólása is kicsit kioktató volt. lehetne kicsit cociálisabb is társaságban......... buék a csapatnak :kocc: :kocc:

#74 andris

andris

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 9:50

Van egy olyan mondás, h akinek nem inge, ne vegye magára. alkalmazzátok... :) Mindkét hozzászólás csíkosnak szólt - ja bocs, nemis: csikos! :D Azon gondolkodom folyton, h direkt ilyen inkonzekvensen csapnivaló a helyesírása vagy annyira siet mindig, h k*ra nem érdekli - õszintén szólva ennyire már engem sem érdekel. :cool: lovasember: egyetértünk :kocc: de azért vannak fokozatok... ;) sz.sz.: két hozzászólásból nem illik minõsíteni :), bár néhányan egyévi ismertség után is erre a következtetésre jutnak, azok a kapcsolatok sohasem voltak hosszútávúak :rolleyes:

#75 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 9:57

szrtem neked akkor sincs jogod megszólni mást a helyesirási hibáiért, senki sem kért fel, hogy minõsits, vagy kritizálly, vmint nem lehet véletlen, hogy ilyen tapasztalataid vannak az éves kapcsolataid terén.... :yeah:

#76 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 10:06

Csikós (és nem csíkos, és nyilván azért regelt így, mert nem tudta, használhat-e a nicknevében hosszú magánhangzót) jóindulatúan és készségesen válaszolt egy feltett kérdésre. Ahelyett, hogy a válaszát megköszönted volna, leugattad. Sokan vannak itt a fórumon, akiknek a helyesírása nem kifogástalan, ennek számtalan oka lehet a diszleksziától a napi agyállapotig. Szóval, nem szeretném, ha andris tudálékoskodása elvenné csikos kedvét, mert az eddig olvasottak alapján sokkal inkább érdekel csikos, mint andris, akinek viszont ezúttal felhívnám a figyelmét arra, hogy mondatot (Unicorn kivételével, akinek ez a védjegye itt a fórumon :) ) nagybetûvel illik kezdeni. Ha már eccer cikizik valakit.

max nyelvtanóráról :D
ok, szóval csak az én szememet szúrja, semmi gond...


Ja, és egy vesszõ is hiányzik. :P

Edited by Natos, 2008 január 2. - 10:09.


#77 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 10:26

:D Részemrõl örülök, hogy valaki válaszol a feltett kérdésre. Köszönjük, csikos! :)

#78 andris

andris

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 11:10

sz.sz.: > ... senki sem kért fel, hogy minõsits, vagy krtizálly ... ahogy benneteket sem kért föl senki állásfoglalásra :guny: > ... vmint nem lehet véletlen, hogy ilyen tapasztalataid vannak az éves kapcsolataid terén.... :yeah: persze, h nem véletlen :P Natos: Nem ugattam le senkit, olvasd át mégegyszer! ;) > ... nem szeretném, ha andris tudálékoskodása elvenné csikos kedvét ... Ezzel én is így vagyok. :kocc: > ... mondatot (...) nagybetûvel illik kezdeni. ez övön aluli volt :) > ... Ha már eccer cikizik valakit. sikerült akkora feneket keríteni a dolognak, hogy lassan énis azt hiszem, cikizni akartam valakit :rolleyes: > Ja, és egy vesszõ is hiányzik. Honnan? :P maugly: Túlgondoltad a dolgokat, nyilván én meg nem örülök neki, mi? :dev: Csikos nevében is köszönjük, hogy ennyien -bár fölöslegesen, hiszen nyilván meg tudná õ védeni magát ha szüksége lenne rá- a védelmébe keltetek! Örülök Nektek!

Edited by andris, 2008 január 2. - 11:10.


#79 lovasember

lovasember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 14:39

Na haggyuk a betyárkodást! Isten ücse maradjunk a lovaknál... :dev: Csikos! A füttyel kapcsolatban van ötleted? :D

#80 csikos

csikos

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 2. - 22:12

Először is elnézést a helyesírási hibákért,de nem a kedvenc tantárgyaim közé tartozott a nyelvtan,vagy talán az órákon is a lovakon járt inkább az eszem.De az az igazság,hogy nem gondoltam,hogy ezt itt olyan komolyan kell venni. A füttyel kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni. Nekem is nagy álmom volt hogy egyszer majd megtanítom a lovamat, de sosem voltam hozzá elég kitartó. Szerintem ez egy nagyon hosszú folyamat,sok türelem,és nagyon nagyon sokat kell a lóval együtt lenni. Neked 'lovasember'milyen lovad van?Mire használod?Dolgozol vele ,vagy hobbibol tartod?